Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) TeeJay válasza Beri (#15300) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
akkor jó lesz az nekem otthonra 6ezerért :R
szülőknél ettől gyorsabb internet úgysem lesz mostanság mert felesleges :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15302) krystman válasza Beri (#15268) üzenetére


krystman
őstag

Értem! Köszi a választ! Igen, én is úgy érzem már, hogy nagyon a végét járja ez a router, amikor épp torrentezek! Főleg WIFI-n keresztül. Ez a 180mhz már gondolom elég sovány lehet a mai világban, gondolom már a duplája vagy a 3x-a a mostani routereknek a procija. Annyit vettem észre, hogy ha töltök le valamit, akkor 2.5MB-al jön. De, közben WIFI-n kersztül a másik gépről másolok pl. egy 700MB-os filmet, és a letöltés mellett, azt is 2.5MB-al másolja. Ha ezt így összeadom, akkor ez kb 5MB megy át a WIFI-n. Viszont ami még fura, ha nem töltök semmit sem, akkor is a másik gépről 2.5MB-al jön a cucc. Nem értem, hogy ha töltök és másolok, akkor is 2.5MB a töltés és a másolás is, meg ha nem töltök, csak másolok, akkor is 2.5MB. Nem kellene hozzáadódnia a másolásnál a plusz 2,5MB-nak?Mert ez így elég fura nekem! :F

És még annyit, hogy van a router beállításai közt egy olyan, hogy 802.11g Protection. Ez DISABLED-en van. Ez jelentene valamit esetleg?

(#15303) krystman válasza Claude Leon (#15270) üzenetére


krystman
őstag

Szia!

Köszi a választ! Igen, a WIFI része az tényleg nagyon érezhető, hogy ott nem fakít valami jó a router! Akkor ezek szerint nem is baj, hogy nem rendeltem meg a nagyobb netet, a 40/20-at, mert ennyit már gondolom át sem engedne WIFI-n!
Valószínű, hogy hamarosan csere lesz, mert így tényleg gyenge.

A beállításokhoz nem nyúltam a routerben, max csak a WPA meg a tűzfalat kapcsoltam be benne, de ezen kívül semmi máshoz nem nyúltam. Ez az UPNP-t nem ismerem, :) ezzel mit lehetne kezdeni?:)

Ez a PPPoE miért terheli a procit?

[ Szerkesztve ]

(#15304) Claude Leon válasza krystman (#15303) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azt a 40-et már szerintem vezetéken sem bírná :)

Ne érts félre, wifin stabilan vitte 20 fölött LAN felé, de WAN-ra nem volt alkalmam kipróbálni, és a torrentet sem próbáltam ki vezetéken :)

UPnP-vel ne foglalkozz, inkább a portforwardingban állítsd a torrent portját, ha kell neki.

Tűzfal nagyjából fölösleges, az ilyesmi úgysem nagyon jön át a routeren, valamennyi CPU-t pedig fogyaszt..

802.11g Protection a wifi kliensek elkülönítésére szolgál, ne kapcsold be.

A 2,5MB a g-s wifi max. tudása, ott valamelyik cucc hazudott neked, ha 2,5MB letöltés mellett másoltál 2,5MB-vel máshova, ugyanazon a g-s wifihálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#15305) Himym válasza Beri (#15300) üzenetére


Himym
senior tag

Értem. Köszi. :R

Akkor még annyit, mondj meg, hogy mi nálad a tisztességes lan kábel? Cat 5e? vagy Cat 6? És mi az, hogy cat6-ból vannak herzes kábelek? Pl.: Cat6 450Mhz. .. Haának vannak ilyen kábelei, lényeg, hogy a végük "arany" fóliázott legyen?
Milyen a leárnyékolás? S/STP lenne a legjobb? :R

Ha tudsz linkelj párat. kellene 2 60cm-es meg egy 1 és fél méteres. Ha a net kábel mondjuk 10méteres ott veszik adat?

(#15306) Beri válasza krystman (#15302) üzenetére


Beri
addikt

Az a 2.5+2.5 egy rossz mérés. A 2.5MBps egyébként teljesen rendben van g-vel, ne is várj többet.
UPnP: [link]
PPPoE: [link]

Himym: Ha most vásárolsz, inkább cat6. Nincs igazán nagy különbség árban a cat5e-hez képest és jobb minőségű terméket kapsz. Két azonos kategóriájú kábel között nem méred meg a különbséget (legalábbis gigabites eszközökkel). A kábel maximális hossza két aktív eszköz között 100m.
Hogy veszik-e adat? Ha packetloss-ra gondolsz, olyat nem fogsz tapasztalni.
Boltot, vagy hirdetést linkelni szakmai topicban pedig szabálytalan.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15307) Himym válasza Beri (#15306) üzenetére


Himym
senior tag

Hmm kár, hogy szabálytalan. . Okés akkor keresek cat6osakat. Am igen packetlostra gondoltam. :K

(#15308) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!
A UPC 120-as csomagját megfelelően közvetíti kábelen a TP link 1043 nd? Haldoklik a mostani routerem és ilyet tervezek venni. Én használom kábelen a netet, a többiek (2 gép) wifivel operálnak. Megfelelő-e számunkra ez a router?
Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(#15309) kali válasza Zyelor (#15308) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#15310) Zyelor válasza kali (#15309) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszönöm a gyors választ és a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#15311) Nova96


Nova96
őstag

Üdv regében írtam hogy valamikor fogok router venni és az a jövő hét lesz.
Egy xbox,egy gép,egy laptop,1-2 telefon használni a wifi-t.
5-6e van rá. :R

(#15312) Intruder2k5 válasza Nova96 (#15311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mekkora az internet hozzáférésed sávszélessége? Mondjuk ebből a keretből olyan sok variáció nincs, TL-WR841ND.

(#15313) Nova96 válasza Intruder2k5 (#15312) üzenetére


Nova96
őstag

30mbit és köszi. :R

(#15314) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!

Gondolkodom egy új router beszerzésén.Az én gépem kábelen csatlakozna rá,
2 db laptop pedig wifin.
Olyan router kellene,ha lehetséges,hogy tudjam állítani mekkora le és feltöltési sávszélt kapjon a wifi vagy/és a gépen futó alkalmazások,mert ha most laptopon megy a Skype videóbeszélgetéssel akkor mellette még a böngésző is elég lassan tölt be,a játék az meg nem igazán megy,az 500-as ping elég húzós.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15315) Beri válasza csibe1 (#15314) üzenetére


Beri
addikt

Milyen előfizetés?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15316) csibe1 válasza Beri (#15315) üzenetére


csibe1
addikt

T-home 5Mbit.Most egy DLink 524-es router van,ha lehet akkor szintén D-Link kellene.
Lehet,hogy 15Mbit-es lesz majd.A modem D-Link DSL-360R fekete,pár hónapja cserélték.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15317) Beri válasza csibe1 (#15316) üzenetére


Beri
addikt

Gyári szoftver protokollok szerinti priorizálást nem nyújt, csak az egyes klienseknek kiosztott min/max sávszélességet tudod megadni. Ezt az első hozzászólásban felsorolt típusok kivétel nélkül tudják. D-Link-ből a DIR-600 a legolcsóbb ilyen.
Ha protokollok szerinti szűrést szeretnél, azt dd-wrt-vel (vagy egyéb alternatív szoftverek használatával) oldhatod meg a támogatott routerekkel. Ha mindenáron D-Link-et szeretnél, a DIR-300 a legolcsóbb ilyen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15318) csibe1 válasza Beri (#15317) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor ha jól értem meg tudom adni,hogy külön a Skype,CoD2,CoD4,utorrent,Messenger
mekkora le- és feltöltési sebességet kapjon a teljes sávszélből?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15319) Beri válasza csibe1 (#15318) üzenetére


Beri
addikt

Nem. Prioritást tudsz megadni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15320) csibe1 válasza Beri (#15319) üzenetére


csibe1
addikt

Értem,köszönöm.

Egy ilyen router szerinted megfelelő lenne?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15321) petya84b


petya84b
tag

Sziasztok!

Kétszintes családi házba melyik routert ajánlanátok a kettő közül? lényeg hogy mindenhol elérjem a laptommal a jelet. Sajnos pont ezrét kell lecserélnem a jelenelgi régit mert már a teraszon nem tudom fogni a jelet (a készülés az emeleten van Dlink DI524).

-TP-LINK TL-WR1043ND
-Netgear Wireless WNB2100

(#15322) Intruder2k5 válasza csibe1 (#15320) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Becsapós darab... Ugyan gigabites LAN portjai vannak, de a WAN portja csak 100-as, illetve g-s WiFi van benne. Ehhez képest 12000 HUF az ára? Ha őszinte akarok lenni, azt kell, hogy mondjam, én ebből nem sok jót nézek ki, elég elavult cuccnak látszik...

(#15323) csibe1 válasza Intruder2k5 (#15322) üzenetére


csibe1
addikt

Ezt a tesztet találtam,és még itt pár hsz-t.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15324) Beri válasza csibe1 (#15320) üzenetére


Beri
addikt

Semmiképp sem költenék olyanra.

petya84b: Lehetetlen megmondani látatlanban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15325) petya84b válasza Beri (#15324) üzenetére


petya84b
tag

Csak gondoltam hátha tudjátok a kettő közül melyik jobb vagy melyiknek nagyobb a hatótávolsága.

(#15326) Beri válasza petya84b (#15325) üzenetére


Beri
addikt

Ja, ha csak a kettő közül kell választani, akkor egyértelműen 1043ND. Sőt, ha kevés lenne, rátekerhetsz nagyobb antennákat is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15327) petya84b válasza Beri (#15326) üzenetére


petya84b
tag

Persze ha ilyen árban tudtok jobbat ajánlani akkor azt is szivesen veszem, csak Én ezeket hallottam a legjobbnak ilyen árban.

(#15329) Coolmat válasza #46372352 (#15328) üzenetére


Coolmat
őstag

A megadott árkategóriában 80-as Digi mellé csak a TP-Link TL-WR1043ND jöhet szóba.

(#15330) jeni válasza Intruder2k5 (#15322) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A DGL-4300 nagyon jó minőségi rádiós router. Nagyon stabil darab. Napi 24 óra meg se kottyan neki. A vezetékes 1000-es-és a rádiós része meg 108Mbit/sec. Ahhoz való wifit USB változatban lehet kapni. Torrentet lazán viszi. Amellett LAN partyra is tőkéletes.

(#15331) Intruder2k5 válasza jeni (#15330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen olvastam róla... A napi 24 óra az jó, az enyém is ennyit megy - na meg sok más router is, tehát ez ne legyen már plusz pont neki -, sőt ebből ~16-ot torrentezik is, mikor nem vagyunk itthon, vagy alszunk, stb.., és nem kell nekünk a sávszél. A vezetékes része valóban 1Gbit-es, LAN oldalon, viszont a WAN portja csak 100-as, tehát 120-as (vagy később nagyobb) nethez már nem jó. A WiFi-je pedig akkor 108-Mbit-es, ha van kimondottan ehhez passzoló eszközöd, ami ezt tudja is, de a széria cuccokkal csak 54-es. Az meg, hogy a torrentet viszi, szerintem ma már alapkövetelmény egy routernél!

szerk.:
Ja és a LAN partx kimaradt... Szóval, szerintem erre egy switch is megteszi. Ettől függetlenül, valóban kehet, hogy jó router, ezt nem vitatom... :)

[ Szerkesztve ]

(#15332) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Előző routerem meghalt, úgyhogy vennék egy újat.
10 ezret költenék rá +1-2 ezer.

Mindenképp linksys-t szeretnék.

(#15333) kali válasza Pr3no (#15332) üzenetére


kali
legenda

mivel az áron kívül más támpontot nem írtál, ezért legyen például az e1000 típus!

(#15334) Pr3no válasza kali (#15333) üzenetére


Pr3no
tag

Arra kéne, hogy PS3+laptop tudjon rá csatlakozni, és min. 100 Mbit-es legyen.

(#15335) F_Levente


F_Levente
csendes tag

Hali!

Szeretnék venni otthonra egy wifis routert. Érdekelne, hogy mennyiből tudnám megúszni... A lakás 2 szintes, fent tégla, lent kő falakkal. Az emelet alapterülete kb 100 nm. A router kb a ház közepén lenne. Ugyanakkor nem lenne rossz, ha a kertben is lehetne látni, bár nem ez a legfontosabb. Mennyiből lenne meg? 15Mbit netem van (T-Home).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15336) kali válasza Pr3no (#15334) üzenetére


kali
legenda

a névleges 100 megabit/sec adott, a wan -> lan / lan -> wan valós átvitel meg hardver kérdése! főként a net sebessége a mérvadó, mert például 80/25 digi alá már kevésnek bizonyulhat!

F_Levente; 5 e ft-tól a sokszorosáig - rászánt összeg kérdése!?!?

[ Szerkesztve ]

(#15337) F_Levente válasza kali (#15336) üzenetére


F_Levente
csendes tag

maximum 15-19

(#15338) kali válasza F_Levente (#15337) üzenetére


kali
legenda

mivel a net sebessége nem igényel extrát (például gigabit képességet), viszont a wifi milyensége fontos, ezért már csak kérdéses, hogy a használt oldalak n szabványosak és mimo képesek, vagy csak lite-n, esetleg csak g szabványos eszközök? mert n szabvány és mimo képesség esetén érdemes azonos képességgel bíró routert venni, így némileg jobb lehet a wifi hálózat!

(#15339) F_Levente válasza kali (#15338) üzenetére


F_Levente
csendes tag

Gépet valószínűleg kábellel kötöm, mivel mellette van 20 cmre, amúgy maximum telefon meg egy noti csatlakozna. n szabvány viszont nem lenne rossz a jövőre tekintve. a mimoról fogalmam nincs hogy mi, úgyhogy valószínűleg nem is kell :) de okítsatok fel, ha hülye vagyok... :D

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#15340) kali válasza F_Levente (#15339) üzenetére


kali
legenda

300 megabit/sec vagy feletti névleges maximális sebességű wifi eszköz esetén adott a mimo, ami minimum 2 vagy 3 antennát igényel, és így jobb sebesség, jobb szórás és jobb minőségű kapcsolat hozható létre!
adott összegig amiket szerintem érdemes lehet venni, a wifi szórást figyelembe véve;
asus rt-n12
engenius esr-9850
tp-link tl-wr1043nd, tl-wr941nd, tl-wr841nd

(#15341) F_Levente válasza kali (#15340) üzenetére


F_Levente
csendes tag

köszönöm!
amúgy ilyen internettel, mint ami nekem van érdemes beruházni ilyenbe? te melyiket vennéd? minőségit és nagyon jót szeretnék! :)

(#15342) kali válasza F_Levente (#15341) üzenetére


kali
legenda

mint korábban is írtam, maga a net sebessége nem igényel semmi extrát, ellenben a wifi nehézségekbe ütközhet a két szint, és a kő-, illetve téglafalak miatt, ezért kell megfelelő külső antennás eszköz, és mint említetted, az n szabványos eszköz nem árthat a jövőre nézve!
nekem wifi szórásra jelenleg egy tl-wr941nd router van használatban, és tökéletesen elégedett vagyok vele!
például egy tl-wr841nd már 6 e ft környékén beszerezhető, ami szerintem nem pénz érte!olcsóságuk ellenére én jónak tartom a tp-link routereket, 5 év garanciával bőven jók!
ugyan minőség szempontjából sincs gond velük, de ha minőség, akkor többeknek inkább az asus, netgear és a linksys jut eszébe - bár mások meg azt mondják, hogy azonos tudás...stb, csak a márka miatt kerül többe...
neked kell döntened, én a felsoroltakat azért írtam, mert azok közül bármelyiket bátran használnám!

(#15343) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Szeretnék minél olcsóbban venni wifis routert. 40/20as diginetem van, tp-link 1043nd-ra gondoltam, de örülnék, ha olcsóbban ki tudnék jönni, ugyanúgy teljes mértékben megfelelne ehhez a sebességű internethez a tp-link 941nd? ugyanazt a sebességet meg tudná osztani?
köszi!

(#15344) Pr3no válasza kali (#15336) üzenetére


Pr3no
tag

Tehat akkor a Lniksys e1000 arra megfelelo.

Es ha nem csak linksys, hanem mas marka is szoba johet akkor milyet ajanlanatok?

(#15345) Beri válasza Draken (#15343) üzenetére


Beri
addikt

40/20-at simán.

Pr3no: Az első hozzászólásból BÁRMIT választhatsz a 7-es sorozatú tp-linkek kivételével (mivel azok csak 150-es n-t tudnak), nem kapsz kevesebbet, mint az E1000-től.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15346) Pr3no válasza Beri (#15345) üzenetére


Pr3no
tag

Oké, köszönöm a válaszokat

(#15347) Draken válasza Beri (#15345) üzenetére


Draken
őstag

köszi!

és még egy adapter is kellene, néztem a tp-link 821 illetve 822-t, érdemes kiadni többet az utóbbiért?

(#15348) Draken


Draken
őstag

szerk idő lejárt: illetve mennyivel lesz mondjuk a letöltés lassabb mint kábelen?

(#15349) kali válasza Draken (#15347) üzenetére


kali
legenda

utóbbi jelentősen jobb antennákkal bír, így jobb vételt biztosít kevésbé ideális környezetben is!
megfelelő környezetben, és beállítások mellett a 40/20 átvitele adott wifi eszközökkel sima ügy!

(#15350) nagysuhi


nagysuhi
tag

Üdv Profik!
Én is a routeremmel kínlódok. Huawei T-Home ADSL modemről, 15 MB-es internetcsomag megy ki. Kábelen megy rendesen, a T-Home tesztoldalán mérve 13,5 MB. Ha átrakom a WIFI routeremre ami egy Apple Airport Extreme, azonnal elkezd szakadozni a net, a letöltés nem megy és max 0,6-0,8 MB lesz a sebesség. Már újrahúztam a wifi routert, de semmi eredmény. Szerintetek dobjam ki és vegyek egy másikat?
Most melyiket ajánlanátok, az ára nem számít, ár/érték arányban melyik a jobb? Gondolkodom egy Airport Expressen, de nem ragaszkodom az Apple-hez, ha az árában kapok másik márkát és az megbízható.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.