Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) kali válasza Nova96 (#15400) üzenetére


kali
legenda

erre látatlanban nehézkes válaszolni, de ha ezzel nem, akkor a legtöbb más típusúval sem, mivel nem csak/főként router függvénye!

(#15402) Beri válasza Nova96 (#15400) üzenetére


Beri
addikt

"Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15403) #09634560 válasza Intruder2k5 (#15393) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi! Voltam a boltban de Asus nem volt,csak TP link 1043-as. Az lesz majd.

(#15404) Mozsa válasza Intruder2k5 (#15398) üzenetére


Mozsa
tag

Tehát hiába cserélem ki a routert, az eszközök közötti adatátvitel nem lesz gyorsabb?

Akkor miből kellene erősebb, hogy a gigabites sebességet ki tudjam használni? Egy komolyabb gigabites switch?

(#15405) Intruder2k5 válasza Mozsa (#15404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez lehet kábelezési probléma is, de akár az oprendszer hibája is. Korábban vargalex fórumtárs csinált ilyen irányú méréseket egy 1043ND-n.

[ Szerkesztve ]

(#15406) Mozsa válasza Intruder2k5 (#15405) üzenetére


Mozsa
tag

Köszi.

Ahogy nézegettem a NAS-os fórumot, másnál is olyan 20Mb-al másol egy ugyan olyan NAS, mint az enyém. Szóval valszeg akkor ez a max, és hiába cserélem a routert. A PC-k és laptop között is megvan a 20Mb ha a laptop is kábelen van, ha wifin 7-9Mb. Ami gyengébb az a popcorn hour, ott csak 12-13Mb az átvitel sebessége.

Egyszerre minden egy helyről meg tényleg nem fog menni valszeg, se ezzel, se másik routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#15407) Intruder2k5 válasza Mozsa (#15406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezért is írtam fentebb, hogy "három darab 12-13 MByte/sec-es szál egyidejű futtatása már erősen kétséges"! Itt én is a NAS korlátaira gondoltam... Ekkora teljesítményhez már komolyabb NAS szükséges!

(#15408) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Egy másik topikba is feltettem ezt a kérdést, de hát ha itt jobban tudnának segíteni. Nekem van
egy TP-LINK TL-WR741ND router, és Digi
netem van. A gond a
következő. A hiába írom
be a PPPoE részén a
felhasználó nevet, és
jelszót, egyszerűen nem
csatlakozik a nethez. Már
Reseteltem már vagy 20x
megpróbáltam, és
egyszerűen semmi.
Próbáltam a Quick
beállítással is, és
egyszerűen semmi sem.
Wi-FI- minden tökéletesen
működik, csak egyszerűen
nem kap IP címet a
szolgáltató felől a Router.
Tudna nekem valaki ebbe
segíteni? Olyan is jó lenne
aki Digi-el használja az
ilyen routert.

(#15409) kali válasza krystman (#15408) üzenetére


kali
legenda

beállítási leírás itt; link
esetedben a digi pppoe kapcsolattal bír, tehát pppoe kell, user name és password megad, secondary connection; disabled, wan connection mode; connect automatically, advanced; service name és ac name üres!

(#15410) krystman válasza kali (#15409) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen! Megpróbálom, remélem sikerül! :)

(#15411) bypassHUN


bypassHUN
csendes tag

Üdv!

Egy kifejezetten játékra (Battlefield2 / Bad Company2) használható routert szeretnék vásárolni. Jelenleg is használok egy SMC-t, de ez valahogy nem bír megbírkózni a feladattal. Szóval, egy olyan megosztó kellene ami gond nélkül lekezeli a minimum 2, de inkább három felhasználót, ha 3 akkor abból esetenként 2-őn egyszerre megy a bf2 vagy bc2. Még egy fontos részlet, wireless használathoz kell az új router. 3db tp-link kulcsot akasztanék rá.
Jelenleg egy T...... 15megás netét használom, régebben ugyan ennek a szolgáltatónak egy 8 megás netét használtam/tuk, akkor nem volt gond. Mostanában kezdett el xarakodni az SMC, egyszercsak nincs kapcsolat, ledobál...szóval valami nem jó.
Ezt néztem ki az utódnak:
TP-LINK TL-WR841ND 300M W Router 2x2Mimo
[link]
De ha van bárkinek valami bevált jó típusa, vagy bármi használható ötlete, az ne fogja vissza magát.
Köszönöm a segítő szándékot.

Üdv:bypass

(#15412) krystman


krystman
őstag

Sikerült beállítani a PPPoE-t a TP-LINK TL-WR741ND routeren. Viszont most egy olyan gondom van hogy miért van az, hogy a 20Mbites netem max 10Mbittel megy? Mit kellene még beállítanom? Ha vissza teszem az EDIMAX routeremet, akkor megy gond nélkül a 20Mbit, csak a TP linkel nem. Mitől lehet ez?

(#15413) DBob válasza krystman (#15412) üzenetére


DBob
őstag

Ennyit bír maximum sajnos....

mod: de ha a régi router megy, sebességet is bírja, miért vettél másikat?

[ Szerkesztve ]

(#15414) vargalex válasza DBob (#15413) üzenetére


vargalex
félisten

Azért ne vezessünk félre senkit! A TP-LINK TL-WR741ND, ahogy az első hozzászólásban is olvasható, 70-80 Mbps körül tud. Szóval inkább valami QOS beállítás lesz a hunyó. A Bandwidth Control beállításaiban érdemes körülnézni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15415) krystman válasza DBob (#15413) üzenetére


krystman
őstag

Nem az enyém egy ismerősömé, csak tesztre van nálam, hogy miként működik, mert majd idővel le akarnám cserélni én is a routeremet, mert nagyobbat vennék ilyen N-es routert. Csak így ahogy próbálom valahogy valami nem okés vele, mert a régi EDIMAX G-és router plafonon nyomja a netet, még ez a TP-Link ami N-es, és jóval gyorsabb lenne, max 10Mbitet tol át Wi-Fi-n. Ezt nem értem. :F

(#15416) vargalex válasza krystman (#15415) üzenetére


vargalex
félisten

Ja, hogy WiFi-ről van szó? Próbálj másik csatornát beállítani, esetleg csak G módba tenni, ha G-s a kliens.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15417) DBob válasza vargalex (#15414) üzenetére


DBob
őstag

Félrevezetés távol állt tőlem. Sőt...

Én pont az ilyen egymondatos "méréseket" tartom félrevezetőnek. Tesztkörnyezet? Csomagok száma? NAT? Melyik irányba? Milyen tűzfal, milyen tűzfalszabályok mellett? Milyen más szolgáltatás fut az eszközön? Milyen terhelés mellett futnak a szolgáltatások az eszközön? Mekkora a keret mérete? Stb stb stb...

Itt egy konkrét példa: http://routerboard.com/RB450G
Tökéletesen eltérő adatokkal...ez már egy alap teszt, mesterséges környezetben.
Az én ugyanilyen eszközöm 680 MHz-ről 400 MHz-re visszavett CPU órajel mellett, valós felhasználási környezetben ~42/8.2 mbitet visz át.
Pedig látva a gyártói teszteket, ez is az a kategória, amire ezt írták az első hozzászólásban: "EnGenius ESR9850: Ralink RTL3052 @384MHz, 32MB RAM, 4MB flash, brutális tempó, ~600Mbit, 20ezer forint alatti áron"

Egy szó mint száz, "ideális" teszthelyzet és a valós felhasználás közt több száz százalékos teljesítményeltérés is lehet...mint ahogy krystman példája is jól mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#15418) krystman válasza vargalex (#15414) üzenetére


krystman
őstag

Ezt a QOS dolgot kikapcsoltam benne, de ez sem segít semmit sem! :F

(#15419) vargalex válasza DBob (#15417) üzenetére


vargalex
félisten

Elég kevés az átvitele az eszközödnek. Én egy ugyan ilyen CPU-val szerelt DIR-825-el rendelkezem (igaz 680 MHz-en jár), de azért jóval nagyobb átviteli sebességet mértem. És a 400 MHz-es TP-Link TL-WR1043ND is kiszolgálja a FiberPower120-at is. Te hogy mérted?

Alex

(#15420) vargalex válasza krystman (#15418) üzenetére


vargalex
félisten

WiFi csatornát próbáltál váltani? Kábelen megvan a sebesség?

Alex

(#15421) krystman válasza vargalex (#15420) üzenetére


krystman
őstag

Kábelen még nem néztem, még a csatornát sem váltottam! Megnézem őket! De, mindenképp a Wi-fi lenne a lényeg!

(#15422) krystman


krystman
őstag

Bocs a kérdésért, de a nagyobb CPU és a több memória az miben jön elő egy routernek?

(#15423) DBob válasza vargalex (#15419) üzenetére


DBob
őstag

Nekem összességében megfelelőnek tűnik.

Elég sok tűzfal szabály van, forwardinggal, és pppoe-vel a WAN oldalon. Emiatt is nem tudok "natív" tesztet csinálni, hogy a két port végére két külön gépet kötök. pppoe meg megint csökkent a sebességen.

A mérést pedig a mikrotik saját eszközével mértem.

(#15424) kali válasza DBob (#15413) üzenetére


kali
legenda

butaság!

(#15425) Intruder2k5 válasza DBob (#15413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy ennyit bírna? Ezt még én sem vagyok hajlandó elhinni, pedig én köztudottan nem szimpatizálok az egész TP-LINK márkával... Bár utólag már kiderült, hogy itt WiFi-ről van szó, ami igen képlékeny dolog, de mikor Te is válaszoltál, akkor ezt még nem lehetett tudni, kábeles kapcsolat esetén pedig ez igen karcsú lenne. 10Mbps egy SMCWBR14G2-n is átmegy, ami talán az egyik legrosszabb router, ami valaha volt a piacon, és mintegy 5 évvel régebbi modell is...

Másik dolog meg az, hogy a tűzfalszabályok sosem fognak ekkora eltérést (10Mbps vs. 80Mbps) okozni a mért sebességekben. Lehet, hogyha beállítasz 30 portforwardot, meg még 10-et triggerelve, plusz 25 QoS szabályt, akkor leesik 10Mbps-t a sebesség, meg még 5-öt a PPPoE miatt, de nem 70-et!

[ Szerkesztve ]

(#15426) krystman


krystman
őstag

Megnéztem kábelen, ott meg van a 20Mbit! Viszont Wi-Fi-el, max 8-10Mbit megy át. Nem tudom mi a fene okozza ezt!

(#15427) vargalex válasza krystman (#15426) üzenetére


vargalex
félisten

Csatornát próbáltál már váltani?

Alex

(#15428) Intruder2k5 válasza krystman (#15426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt van két program, amit a gépen elindítva láthatóvá válnak vele az elérhető közelségben lévő WiFi hálózatok. Ezek segítségével próbálj meg egy olyan csatornát kiválasztani, amin nincs más forgalom, illetve ha nem nagyon zsúfolt a környezeted, akkor lehetőség szerint olyat, aminek a szomszédos csatornái is szabadok.

WirelessNetView

inSSIDer 2

(#15429) krystman


krystman
őstag

Köszi a segítséget! Megnézem, ezt felejtettem el megnézni előbb a csatornát. De érdekes, mert ha ütközne akkor nem lenne kisebb a jelerősség?

(#15430) kali válasza krystman (#15429) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül! illetve olyan is létezik, hogy nincs "zavar" a környezetben, csak egyszerűen jobban preferál néhány csatornát az ellenoldal, felső tartományban x sebességű átvitel, alsó tartományban pedig csak közel a fele - vagy fordítva!

(#15431) DBob válasza Intruder2k5 (#15425) üzenetére


DBob
őstag

"Másik dolog meg az, hogy a tűzfalszabályok sosem fognak ekkora eltérést (10Mbps vs. 80Mbps) okozni a mért sebességekben."

Az önmagában nem is. NAT már inkább.

(#15432) krystman


krystman
őstag

Na megnéztem amit mondtatok, váltottam csatornát, és a 2-es csatorna az bizonyult a legjobbnak, mert itt 100%-ba meg lett a 20/10. Ezt nem is hittem volna, hogy egy csatorna váltás ennyit jelent, vagy így befolyásolja a sebességet. Ez mitől van? Ahogy mentem egyre lejjebb a csatornákon, úgy nőtt meg a sebesség is. Érdekes. A programmal azt láttam, hogy nagyon sok embernek körülöttem, 6-os csatornán ment a router, és gondolom elég közel volt hozzá az enyém, mert 8-as volt az enyém alapból.
Még egyszer köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#15433) Intruder2k5 válasza krystman (#15432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ja... A routerek 80%-a alapbeállítás szerint a 6-os csatornára áll rá, és a tulajdonosok 80%-a pedig egyáltalán nem foglalkozik ezzel, csak les, hogy miért nem megy...?! :)

[ Szerkesztve ]

(#15434) agressiv


agressiv
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy tud e valaki valamit egy úgynevezett Fujitsu Siemens KVM S2-0801-es nem tudom miről [link]?

Az érdekelne, hogy pontosan mi is ez és mire lehet használni. Köszönöm

Hát még a borz.....

(#15435) sunny110


sunny110
csendes tag

Régebben ez a jó eredmény
TP-LINK

(#15436) Intruder2k5 válasza agressiv (#15434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy konzol switch...
Több szerver kezelésére ideális, nem kell mindegyikre külön billentyű, egér, stb...

[ Szerkesztve ]

(#15437) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
a Linksys WRT54GL-es router (gyári fw) mekkora sebességet enged át, van rá tapasztalat?
jelenleg 5 mbites netem van, gondolkodom 15 mbiten.

[ Szerkesztve ]

(#15438) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#15437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azt simán el kell vinnie, ez 1000%! Bár nincs vele személyes tapasztalatom, de szerintem olyan 40-50Mbps körül lehet a vége, a paramétereiből ítélve. Természetesen mindezt kábelen, mert WiFi-n maximum 20-22Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#15439) n@p@lm válasza Intruder2k5 (#15438) üzenetére


n@p@lm
őstag

ok, köszi!

(#15440) Beri válasza sunny110 (#15435) üzenetére


Beri
addikt

Mit látunk itt pontosan?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15441) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok szakértő wifi-router témában.

Ez elfogadható minőségnek számít? [TP-Link TL-WA901ND]

Van otthoni hálózatom, és tűzfalon keresztül jut oda a net. Van switchem is a desktop gépeknek. Egy laptop + pda miatt szeretnék wifit, amit le lehet védeni megfelelő mértékben.

Ennél följebb árban nem mennék, nem kell bele semmi extra.

Vélemény?
Köszi előre is!

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#15442) Beri válasza nvyktor (#15441) üzenetére


Beri
addikt

Semmi baj nincs vele, a többi AP sem nyújtana többet a számodra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15443) nvyktor válasza Beri (#15442) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Köszönöm.

Én magamtól biztos, hogy linksys-t vettem volna, de ismerőstől kaptam egy régebbi tp-link-et, csak az bemondta az unalmast kb 2 hét után (lestrapált, agyonhasznált, majd 2 évig a fiók alján rohadó darab volt, azt is csodáltam, hogy még működik).

De addig működött kiválóan, ami biztonságot be akartam állítani rajta azt tudta...
Ezért bátorkodtam újra ezt a márkát nézni, és jó olcsó is...

Köszi még 1x :R

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#15444) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.
Mivel sávszélességet emel a UPC, így bele gondoltam, hogy lehet mostmár tényleg ideje lenne leváltani az immáron 6-7 éve minket szolgáló D-Link DI-524-es, G-s router-t. Főként amiatt gondolkodtam el, mert nem tudom, hogy a 15 helyett 25 mbps-es netet birná e teljes sévszélességgel továbbítani?

Kinéztem természetesen pár TP-Link tipust az első hsz.-ből, de max tényleg akkor vennék, ha nem bírna el a jelenlegi a sávszélességgel.
Két gépre osztódik a net kábelllel, és további kettő csatlakozik vezeték nélkül. Ez a maximális lehetséges érték. :) Ebből a két kábeles gép megy a legtöbbet.
Esetleg várjam meg a július elejét, hogy bírja e a sávszélt, vagy van tapasztalatotok ezzel?

más
Egyik macnél sem észleltünk semmi gondot, de az asus laptopunk szemved. A nappaliban használva sokszor elalvásból visszatérvén nem találja meg a hálózatot, vagy eldobja a jelet. ezen kívül képtelenség azon a gépen a teljes sávszélességet kihasználni, csak annak töredékét.
Mivel a nappali és a router közt van 4 fal, így gondolom ez lehet a gond, ezen már nem képes átlőni a jelet megfelelően.
A gépet az emeleten használva pedig rendesen működik, és a sávszél is szinte 100%-os, a vasbeton födém ellenére. Ezt is megoldaná egy router csere, vagy a G szabványnak a korlátai miatt van ez? (az asus laptopban is g-s kártya van)

(#15445) sti10p


sti10p
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy lakásban 2 gép között kellene megosztani a 2.5Gb-es netet, Wifi-vel persze, mert az egyik gép noti, így gondolom lehetne hurcolászni. Ehez kéne egy jó wifi-s router, de persze nem a legdrágább. Ajánlhatnátok őket én meg kikeresném, hogy melyik elérhető itt a helyi boltokban (netről nem rendelek :N ).
Teljesen kezdő vagyok a témában amúgy, úgyhogy telepítési tanácsok is jöhetnek, hogy mire vigyázzak, ilyesmi...

Köszi.

XY

(#15446) Intruder2k5 válasza sti10p (#15445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nézz vissza 4-5 év múlva, talán addigra megjönnek a 2,5Gbit-et tudó routerek! :)

Viccet félretéve, gondolom, hogy 2,5Mbit-et szerettél volna írni, ami nem egy nagy sebesség, tehát bármelyik ma kapható router teljesíti, akár WiFi-n is. Bár ehhez maximálisan elég egy g-s WiFi-vel rendelkező router is, azért ha nem muszáj, akkor ilyet már ne vegyél meg. Ha szükséged van a WiFi-re, akkor lehetőleg n-est vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#15447) sti10p válasza Intruder2k5 (#15446) üzenetére


sti10p
senior tag

Jujj, bekevertem a LAN kártyával, mert ugye az Gb :U , természetesen Mb-re gondoltam. :K

[ Szerkesztve ]

XY

(#15448) sti10p válasza Intruder2k5 (#15446) üzenetére


sti10p
senior tag

Full n-est, vagy jó a belépő szint is (1. hsz-ből)?

XY

(#15449) Intruder2k5 válasza sti10p (#15448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 2,5Mbps-hez bármelyik jó (még a g-s is), itt leginkább az a kérdés, hogy LAN-on belül szoktál-e nagy mennyiségű adatokat mozgatni a gépek közt, hogy kell-e a full n-es WiFi, illetve, hogy a jelenleg meglévő eszközeid egyáltalán támogatják-e a 300Mbit-es szabványt, és végül, ha az előző kérdésre "nem" a válasz, akkor tervezel-e a közeljövőben ilyen eszközöket venni...?! Na persze sok kérdés lehet még ezek mellett is, például az egyik fő, hogy mennyit szánnál rá... Természetesen, ha szeretnéd olcsóbban megúszni, akkor jó a Lite n-es is, az is kiszolgálja a jelenlegi internet sebességed sokszorosát.

[ Szerkesztve ]

(#15450) sti10p válasza Intruder2k5 (#15449) üzenetére


sti10p
senior tag

Szinte csak netezésre kéne, úgyhogy akkor jó a lite n.
Ismerősömnek is néznék, nekik emeletes házuk van, oda is jó egy belépő szinjtű lite n-es modell, hogy az emeleten is jó legyen a "fogás" és hogy biztonságos is legyen?

[ Szerkesztve ]

XY

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.