Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Brogyi válasza Intruder2k5 (#16342) üzenetére


Brogyi
senior tag

A TP most tartalék.Sokan vagyunk, és nem lehet kiesés. Egy Engenius-t használok,mert az kevesebbel is beéri.

(#16352) Sonja válasza Beri (#16349) üzenetére


Sonja
veterán

Node közvetlenül előtte is?! :F -54dbm vagy mit mutat ilyen WiFi analyzer. Ez a 100%-os skálán 60-70 között van kb. Gondolom a beépített antenna gyenge, nem?! :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16353) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
router vásárlása előtt állok és ebben kérném a segítségeteket.
t-home-nál vagyunk 25megás a netem.
6megával töltök le 3-mal fel, és optikán jön a cucc.
bár ez nem tudom h ez számít-e de mind1 is.
mivel most költöztünk ezért cserélődött a rendszer is így az eddigi routert modemre cserélte le a t-home és így most nincs wifi de kellene.
a felső szinten lenne egy nem túl nagy házba kellene szórnia.
+1 asztali menne rá.
a lényeg h legyen megbízható és egyszerű legyen beállítani a wifit, stb-t, mert ehhez sajnos nem túlzottan értek.
eddig egy ilyet meg egy ilyet néztem de nem tudomh jó lenne-e vmeik.
a keret olyan max 15 de ha felesleges annyiért akkor minél olcsóbban:D

előre is köszi.
Helló.

[ Szerkesztve ]

(#16354) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Wifis router vásárlása előtt állok.

Egy kb. 80m2-es lakásba kellene kiváló lefedettséggel mindenhol. UPC fiber 120-as nettel lenne megtámogatva a dolog.

Nagy elvárásaim nincsenek, a lényeg hogy n szériás wifi legyen.

2 asztali gép is wifin keresztül üzemelne. Milyen usb hálózati kártyát ajánlotok hozzá?
USB-s hálókártya fogja tudni vinni a 120-as netet, vagy érdemes inkább belső kártyát venni?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#16355) Matthew válasza vargalex (#16350) üzenetére


Matthew
senior tag

Próbáltam már G-n is, a 20/40 is megvolt, a telefonon a legfrissebb Android van.

Egyébként most úgy néz ki stabil csak lehetne kicsit erősebb, az udvaron már éppen határeset (pedig az előző telóm ott még teljesen jó volt). Jelenleg az 1-es channel van beállítva, a régiót mire célszerű beállítani?

(#16356) Intruder2k5 válasza Matthew (#16355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegyél fel egy DD-WRT-t a routerre, és húzd fel a WiFi Power-t... :)

(#16357) Matthew válasza Intruder2k5 (#16356) üzenetére


Matthew
senior tag

Na ezt akartam még kérdezni, hogy lehet-e ezzel ilyesmit csinálni. :)
Előnyök, hátrányok?
Vagy van esetleg - nem túl drágán - nagyobb teljesítményű router?

(#16358) Intruder2k5 válasza Matthew (#16357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, természetesen feltehetsz rá DD-WRT! ITT találod az FTP szerverüket, választasz egy tetszőleges verziót, és ráflasheled. Értelemszerűen a megfelelő verzióra is ügyelni kell a dirmware kiválasztásakor. Első alkalomra a factory-to-ddwrt.bin file-t kell feltenni, később frissítésre már jó lesz a webflash is. Az eredmény nagyjából EZ lesz.

Másik routert venni nincs sok értelme, mert a WiFi mindegyikben egy szabvány szerint készül, így mérvadó különbség úgy sem lesz köztük.

(#16359) Matthew válasza Intruder2k5 (#16358) üzenetére


Matthew
senior tag

Ok, lehet kipróbálom, köszi! :R

(#16360) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Van-e olyan router a piacon, amely monitorozza a rajta átfolyó adatmennyiséget? Esetleg a TL-WR1043ND?

.

(#16361) porgetes


porgetes
csendes tag

Sziasztok!

Valami táblázatot vagy leírást tudnátok írni vagy linkelni arról, hogy mi a különbség az árukon kívül az alábbi router típusuk között?

1.) TL-WR940N
2.) TL-WR841N
3.) TL-WR841ND
4.) TL-WR941ND

Köszi előre is! :U

(#16362) Coolmat válasza porgetes (#16361) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Az "ND" végűeknek cserélhető az antennájuk nagyobb nyereségűre pl. ilyenre (a gyári antennák 5dBi-sek a 841-eseken, 3dBi-sek a 940/941-eseken), az "N" végűeken fix nem cserélhető antennák vannak. A 841 2 antennás MIMO-t tud, a 940/941 pedig 3 antennás MIMO-t. Magyarra lefordítva a 3 antennásak stabilabb jelet produkálhatnak rossz vételi körülmények között a 2 antennásakhoz képest, de ehhez megfelelő ellenoldal is kell. Ha a routerhez közel használod a wifi eszközeidet akkor sebességben ugyanazt tudja mindegyik felsorolt típus.

(#16363) Harlond válasza Intruder2k5 (#16339) üzenetére


Harlond
tag

Hello!
na ezt atböngeztem :) illetve utana neztem azoknak amiket ajanlottam es ugy erzem a legjobb dontes egy Tomato kombatibilis router lenne! viszont ezek kozul csak a Netgear WNR3500L az amit meg tudom magamnak engedni, 20ezernel tobbet nem akarok ra kolteni! de mivel mondtad h ebben kevesebb a memoria meg a flash, ez is eleg lesz a Tomatonak? mert ha ezen is futna rendesen plane a toreent resze :-D akkor meg is rendelem :)

(#16364) porgetes válasza Coolmat (#16362) üzenetére


porgetes
csendes tag

Köszönöm a korrekt választ! tehát ezek szerint a különbség inkább a hardwares (antenna) csere lehetőségben illetve a számukban van. teljesítményük ugyanaz. 2 laptop meg egy okostelefon fog rá csatlakozni. torrent fog menni. ezekre kell valamelyik a felsorolt tipusok közül!

(#16365) Coolmat válasza porgetes (#16364) üzenetére


Coolmat
őstag

A wifi részen kívűl teljesen ugyanazt tudják. Hacsak nem 80-as Digi/T optikai vagy 120-as UPC neted van, akkor el fogják bírni a sávszéledet (a felsorolt csúcs netekhez már minimum 1043ND kell), és a torrent sem fog ki rajtuk ha értelmesen állítod be a klienst, értsd ne vidd túlzásba a kapcsolatok számát, de tapasztalatból mondhatom hogy ~200 aktív kapcsolatra beállítva a torrentet lehet mellette értelmes sebességgel böngészni is.

(#16366) Intruder2k5 válasza Troy. (#16360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem csak moddolt firmware-el tudja a 1043 is... A Tomato is tudja, realtime illetve last 24 hour grafikonokon, a napi, heti, és havi statisztikák pedig számokban. Na meg tudja munkaállomásonként is. Mondjuk ez nem megy fel a 1043-ra. Ott esetleg Open, vagy DD-WRT.

Néhány kép (tomato mappa)

[ Szerkesztve ]

(#16367) porgetes válasza Coolmat (#16365) üzenetére


porgetes
csendes tag

a 200 aktív kapcsolat mehet mind 2 laptopon vagy ez esetben 100-100-at állítsunk be? nekem a lényeg az lenne ,hogy wifin átjöjjön a max letöltési sebesség. jelenleg 20m digi van de lehet váltunk 40-esre. de ennél nagyobb nekem nem kell.

(#16368) Intruder2k5 válasza Harlond (#16363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato-nak ettől sokkal kisebb vas is elég, én már a WL-500G Premium v2-n is ezzel torrenteztem, ami 240MHz-es procival, és 32MB RAM-al megy. Ráadásul az a proci nem csak MHz-ben lassabb, de régebbi generációból is származik, illetve a RAM is 16bit-es. És ott is tökéletes volt! Szóval emiatt ne aggódj... Viszont azt mondom előre, hogy a WNR3500L-t illetően nem tudok semmit mondani a másolási sebességekről, mert nem volt szerencsém személyesen ilyen routerhez. Amúgy biztosan nincs vele semmi gond... :)

[ Szerkesztve ]

(#16369) Coolmat válasza porgetes (#16367) üzenetére


Coolmat
őstag

Valszeg menni fog 2*200 kapcsolattal is (koliban 20 klienssel használtuk a 941ND-t amikből pár torrentezett is, össz 400-500 kapcsolat sem volt ritka), ha mégsem, akkor meg kicsit lejjebb veszed a kapcsolatszámot. Wifin a routerhez közel biztosan átmegy a 40Mbit még 1 antennás ún. Lite-N vevővel is, távolabb (2-3 fal akár szintkülönbséggel) a kb. 80Mbps elérhető sebességből (max. ennyit tudnak ezek a routerek wifin) viszont könnyen a fele/harmada is lehet, szóval elég lutri megjósolni előre hogy nálad biztos fog-e menni 40Mbps-el az egész házban. Ami a klienseket illeti ezügyben: okostelefon biztos nem fog repeszteni 40 Mbit/s-el (sok értelme nincs is), a notiknak pedig csekkold le a wifi kártyájukat, hogy hány streamet támogatnak 2,4 ghz-en, pl. itt tudsz keresgélni ilyeneket. Ha 2 streamre és 40mhz-es csatornaszélességre (300 mbps elméleti sebesség) van hitelesítve a kártya, akkor nagyobb esélyed van a 40Mbit/s elérésére.

(#16370) Harlond válasza Intruder2k5 (#16368) üzenetére


Harlond
tag

jaja most elkezdtem godolkodni hogy esdig ilyen 10-15et mondtunk ha ezt mondjuk 20ezerre kitoljuk akkor ezt a Netgeart mondanad? vagy van eseleg vmi Linksys/Asus ami ide meg belefer :)

(#16371) Intruder2k5 válasza Harlond (#16370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ebben az árkategóriában van egy kis hiány, ugyanis itt nincs semmilyen más eszköz. ASUS-ban Tomato képes eszköz csak az RT-N16, ami USB-s is egyben, de Linksys-ben is csak az E3000, és az E4200 ami ilyen, és egyik sem ~20000HUF.

Bár, ha belegondolok, más Chipset-el (más fw-hez) se nagyon létezik, mert a TP-LINK1043 ami 12000HUF, aztán jön ez a NETGEAR, és utána meg 25000HUF+ a következő lépcső, az USB-s routerek terén.

[ Szerkesztve ]

(#16372) Mate válasza Mate (#16354) üzenetére


Mate
nagyúr

UP! :)

(#16373) Intruder2k5 válasza Mate (#16354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első hozzászólás, felső kategória!

WiFi-n keresztül valószínűleg nem fogod tudni áttolni a 120-as netet. Bár néha sikerül, de legtöbb esetben valamivel alatta marad a sebesség.

(#16374) Mate válasza Intruder2k5 (#16373) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor érdemes inkább kábellel továbbra is? Laptopon meg úgy se töltök le, így azzal nincs gond.

Olcsóbbnak olcsóbb az biztos, csak már unom a kábelek összevisszaságát.

(#16375) Intruder2k5 válasza Mate (#16374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdemes. Tekintve, hogy a torrent amúgy sem WiFi-re van kitalálva (a sok kapcsolat miatt), és gondolom, hogy a letöltés valami ilyesmit akart jelenteni.

Mondjuk egy jó vevővel már nem lenne messze a 120Mbit, mert jó vételi körülmények között, megfelelő jelerősséggel, azért 100Mbps+ elérhető vele, de mondom, a WiFi nem torrentezésre van kitalálva. :)

[ Szerkesztve ]

(#16376) Mate válasza Intruder2k5 (#16375) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm a segítséget, akkor maradok kábelnél :)

És akkor itt jönne az új kérdés:

Milyen gigabites wifis routert ajánlasz? A wifi sebessége nem lényeg, így csak böngészés lesz, kábelen meg a fiber120-as.

(#16377) Intruder2k5 válasza Mate (#16376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én személy szerint a BroadCom Chipset híve vagyok, tehát ASUS RT-N16, Linksys E2000, E3000, Linksys E4200. De sokan veszik a D-LINK DIR-825, vagy a NETGEAR WNDR3700 típusokat is, illetve ha minimalizálni szeretnéd a költségeket, akkor a kategória legolcsóbbja, a TP-LINK WR1043ND kell majd neked. Bár itt hozzáteszem, hogy ez utóbbit csak a teljesség kedvéért írtam ide, ugyanis én soha senkinek nem ajánlok TP-LINK routert, mert én magam sem bízom benne! Ezen kívül vannak még persze egyéb lehetőségeid is, amik szintén jó választás lehetnek, mint mondjuk az ASUS RT-N56U, vagy az ASUS RT-N15. Szóval van azért sok jó vas! :)

(#16378) Mate válasza Intruder2k5 (#16377) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget! :) Majd meglesem az áraikat és annak függvényében, hogy mikor tudom eladni a switchemet és mennyiért választok egyet :)

(#16379) porgetes válasza Coolmat (#16369) üzenetére


porgetes
csendes tag

Köszi a válaszokat!

(#16380) breezer55


breezer55
csendes tag

Sziasztok!

Egy 55m^2-es lakásban szeretnénk elosztani wifi routerrel 3 felé a digi Top-netét ami 80Mbps

Én arra gondoltam, hogy számok alapján elég egy ilyen: TP-Link TL-WR741ND Router is.

Az olvasottak alapján akkor azt mondjátok ez kevés lesz hozzá, hogy max jelerősséget hozzon az egész lakás területén? Illetve egy ilyen router-rel majd nem fogok tudni úgy torrentezni, ahogy azt eddig megszoktam kábelen?
Milyen sebességcsökkenésre számíthatók, abban az esetben ha maxal jönne seed alapján a letölteni kívánt fájl?

Előre is köszönöm a segítségeteket!!

[ Szerkesztve ]

(#16381) liqquid válasza Harlond (#16370) üzenetére


liqquid
tag

Itt találsz róla tesztet: [link]

(#16382) Intruder2k5 válasza breezer55 (#16380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is, az csak egy nLite WiFi-vel rendelkező router, ami annyi jelent, hogy jó esetben 50-60Mbps-t tud áttolni WiFi-n. Ha vezeték nélküli üzemmódban is el szeretnéd érni a 80Mbps-t, akkor mindenképpen olyan router kell, ami 300Mbps WiFi-vel van szerelve, és ha a TP-LINK a választottad, akkor ez a TL-WR841ND, TL-WR941ND, vagy pedig a TL-WR1043ND.

Az meg már egy másik dolog, amit néhány hozzászólással fentebb leírtam, hogy a torrent nem WiFi-re való. Ha ekkora sebességgel megnyitsz néhány száz kapcsolatot WiFi-n, olyan hátast dob a routered, hogy csak a konnektor ki-be fogja észhez téríteni!

Ja, és a WiFi hatósugarára vonatkozólag előre semmit lehet megmondani, ez sajnos csak utólag derül ki. A routerek egy szabvány szerint készülnek, tehát drasztikus különbség nem lesz köztük. Ha jobb eredményt szeretnél elérni, akkor olyat vegyél, amin minél több, és minél nagyobb antenna van, illetve még utólag is lehet venni rá 8dBi-s antennákat (1000HUF alatt), ha a gyári kevésnek bizonyulna.

(#16383) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. TP-Link TL-WR 741ND routerem és DIGI.-s netem van, és igencsak szívok mostanában a ssl.gstatic.com.-hoz való csatlakozással. Firmware.-t frissítettem, DNS szerver Ip-címeket váltogattam, egyik sem oldotta meg a gondom, netezni egyszerűen, katasztrofális. Mihelyst kiiktatom a routert minden gondom megszűnik. Elegem van az egészből, úgy döntöttem vennék egy másik routert, mert azt olvastam ez a probléma csak a TP-linkek eszközök esetében áll fent. Sajnos nem tudom mit lenne érdemes vennem, és ebben lenne szükségem a tanácsotokra. Nem szeretnék firmwarekkel varázsolni, csak szolgáljon ki 2 laptopot "n-es" kapcsolaton egy 2,5 szobás panellakásban, meg egy asztali gépet - ha lehet gigabites - vezetéken és stabilan működjön. Tehát a kérdés adott: Milyen routert vegyek?

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16384) FireBuddha válasza Harlond (#16370) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

A teljesség kedvéjért...

Linksys WRT160NL kimaradt a felsorolásból, ez mondjuk a többivel szemben nem gigabites...
És "csak" open és dd-wrt-vel megy... Egyébként az is remek router, ennek is érdemes lehet utánna nézni a [160nl modding] oldalon...

80-as netre teljesen elég...

[ Szerkesztve ]

FireBuddha

(#16385) Intruder2k5 válasza Julot (#16383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azért azt még megkérdezném, hogy milyen DNS szerverekkel próbáltad?

Csak mert volt már egy ugyanilyen eset, amikor a google publikus DNS szerverek megoldották a problémát.

A szerverek IP címei...

8.8.8.8
8.8.4.4

(#16386) Intruder2k5 válasza FireBuddha (#16384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok jó router van, a felsorolás nyilván nem volt teljes, ezt én sem állítottam! Legalábbis remélem... :)

(#16387) FireBuddha válasza Intruder2k5 (#16386) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

Nem mondtál ilyet... Csak nagyon oda kívánkozott a az E2000 és a "nagyok" mellé... ;)

[ Szerkesztve ]

FireBuddha

(#16388) Julot válasza Intruder2k5 (#16385) üzenetére


Julot
aktív tag

Az összes publikus google DNS szervert végigpróbáltam, kezdve az általad említettetektől a 4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6
156.154.70.1
156.154.71.1
198.153.192.1
198.153.194.1
címekig. Nekem egyik sem segített. Valójában meguntam, ezért keresek egy 300 Mbps sebességet tudó, ha lehet gigabites vezetékes - bár ez utóbbi nem fontos, mert van egy gigabites switch-em - MEGBÍZHATÓ routert. Mint írtam lejjebb, nem fontos, hogy pl.: Tomato firmwer-t fel tudjak tölteni rá, a nagyobb WLAN sebesség is csak azért kell, hogy az 1080p.-s videók ne akadjanak. A lényeg a megbízhatóság.

Köszönöm a segítségeteket!

Űdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16389) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

WiFi Ruouter vásárlása előtt állok, és szeretnék tanácsot kérni.
Egyelőre csak egy mobiltelefon miatt szeretném megosztani az internetemet, de később másik számítógépet (esetleg TV-t, BD lejátszót, vagy akár erősítőt) is szeretnék rákötni WiFi-n keresztül.
Az ár, de a minőség is fontos számomra, ezért szeretném olcsón megúszni, de a jobb minőség miatt hajlandó lennék rá kicsivel többet áldozni, ha valóban megéri a többlet kiadást.
A keret 5-7.000.-Ft első körben, de ha nagyon "muszáj", 8-9.000.-Ft is még beleférhet.
Jelenleg Digi-s 20M-ás DSL internetet használok.
A következő típusokat néztem ki:
Belkin N150 6990.-Ft
Tenda W311R+ 4585.-Ft
TP-Link TL-WR340G 4630.-Ft
Ezek közül melyik a legjobb választás hosszú távra?
Esetleg mit ajánlanátok, ami belefér a keretembe, és jobb befektetés, meghízhatóbb működésű lenne ezeknél?
Ami nagyon fontos lenne, az egyszerű beüzemelés, a könnyű telepítés és használat, valamint a maximálisan stabil, megbízható kapcsolat.
A segítségeteket előre is köszönöm :R

Klepto

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16390) Wikoo


Wikoo
aktív tag

erre valaki?
A net 60le/6fel mbit/sec es, és ha wifis nem bírja ezt kábelen leadni 10k ért és nem megbízható, akkor maradnék én a sima kábeles routernél.

Békesség, boldogság! x)

(#16391) Coolmat válasza klepto (#16389) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A felsorolt típusok helyett az általad felsorolt igényekhez inkább ezt ajánlanám: TP-Link TL-WR841ND.

Wikoo: SOHO kábeles routerből nem nagyon gyártanak olyat, ami 60 Mbit-el elbírna. Azt javaslom tegyél hozzá 1-2 ezret a 10k plafonhoz és végy egy 1043ND-t. A TS meg egyéb szervereiddel nem tudom hogy fog operálni, de valószínűleg nem lesz gond a stabil működéssel.

[ Szerkesztve ]

(#16392) breezer55 válasza Intruder2k5 (#16382) üzenetére


breezer55
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet! Te személyesen melyik routert választanád a helyembe, ár-érték alapján??

(#16393) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Linksys 320N 25/2,5-es sebességből kb. 8/1 (1,5-et ..) -et visz át panelben kb. 2 falon vez. nélkül, (keresztben egyenes vonal, úgy akár 3 falnak is számolható, sarok miatt).

Van olyan, ami ennél többet tudna, és 300 -as (vagy 450-es wifi-s ) gigabites lan portokkal és
qos- sel ? (vagy valami beállításom vajon lehet rossz ? :F )

E4200-as Ajánlott vajon, vagy van jobb alternatíva ? Erősebb lenne vajon, mint a mostanim ?
Külső antennás lehet, jobb lenne, mert cserélhető erősebbre :F (pl. MIMO-sra ? )

..illetve, valamiért, ha laptopot elküldöm aludni, ébresztés után (Win7 64bit) nem kap IP-t a DHCP-re állított routertől, ami elsőre adott neki. Erre valami megoldást tudtok esetleg, vagy találkozott valaki ezzel a problémával :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16394) Intruder2k5 válasza breezer55 (#16392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha csak ezekből lehetne választani, akkor nyilván a 1043ND, mivel alig kerül többe mint a 941, viszont gigabites, és USB-s... Konkrétan ez a TP-LINK csúcsmodellje ebben a kategóriában.

Ez persze csak elméleti, mert nekem többet nem kell TP-LINK router!

[ Szerkesztve ]

(#16395) Intruder2k5 válasza MrCsiT (#16393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

inSSIDer programmal nézd meg, hogy van-e szabadabb csatorna, mint amit jelenleg használsz, és ha van, akkor próbáld oda állítani a WiFi-t.

[ Szerkesztve ]

(#16396) breezer55


breezer55
csendes tag

Ja hogy a 841-es az nem USB-s.... Amúgy pontosan mire jó hogy van a routeren USB? Könnyű megosztás a wifire csatlakoztatott eszközök között, vagy van valami más előnye is?

(#16397) Intruder2k5 válasza breezer55 (#16396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rá tudsz kötni HDD-t, amit a LAN-on meg tud osztani, így hálózati meghajtónak használhatod. Ezen kívül távolról FTP szerverrel is el tudod érni, de moddolt firmware-el nyomtatót is meg tudsz osztani vele, vagy akár torrentet is tud le fel tölteni egymagában, PC nélkül. Konkrétan egy kis szervernek megfelelő eszköz lesz belőle, persze a maga teljesítményével!

[ Szerkesztve ]

(#16398) csonti07


csonti07
tag

Helló.
Erre valaki?

(#16399) liqquid válasza csonti07 (#16353) üzenetére


liqquid
tag

pl. Buffalo WHR-HP-G300N , Linksys E1000 , Asus RT-N12 , D-Link DIR-615 , D-Link DIR-815 , Netgear WNR2200 , ezekből végülis kb. mind kiszolgálja az igényeidet, max ha messze lenne tőle pc a wifi miatt javasoltabb cserélhető antennásat választani közüllük és ha nem lenne elég a jel akkor nagyobbra cserélni őket.

(#16400) Intruder2k5 válasza Julot (#16388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N12 (300M + 100Mbps)
Linksys E2000 (300M + 1Gbps)

Mindkettő Tomato kompatibilis egyébként, mert bár ha egyelőre nincs is szükséged rá, én akkor is azt mondom, hogy vásárláskor érdemes szem előtt tartani a custom firmware lehetőségét a későbbiekre... Ki tudja, hogy milyen probléma jön még, és ezekkel azért sokkal jobban megoldható az ilyen.

Amúgy Neked milyen TP-LINK-ed van? Nem lehet rátenni DD-WRT-t?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.