Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Tappancs2001 válasza Tosee (#15899) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a segítséget, most már felismeri a Nokia E52 telóm a routert, csak az előre megosztott kulcsot kéri a WLAN-hoz, ami nem tudom, hogy hol található. A routeren pedig nem ég a Wifi kapcsolatot jelző LED. A netem UPC fiber power. Ha tudnál még segíteni, azt előre is köszi.

(#15902) Tosee válasza Tappancs2001 (#15901) üzenetére


Tosee
őstag

A router wifi beállításainál meg tudod nézni a jelszót! (Wireless Security Options)
Véletlenül nem WEP titkosítást állítottál be?
Ha esetleg igen, akkor állítsd át WPA2-PSK ra ha támogatják a kliensek, és a Pre Shared key-nél adhatod meg a jelszót...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15903) Tappancs2001 válasza Tosee (#15902) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a segítséget, úgy néz ki, most már működik a dolog. Még egy kédésem azért lenne. Feltelepítettem a netgear genie programot, azonban az a gond, hogy a programba nem enged belépni a www.routerlogin.net oldalra megfelelő jelszóval (a felhasználónév mindkét esetben: admin). Előre is köszi a választ. Üdv

(#15904) ben800


ben800
aktív tag

Helósztok
Szóval az lenne a gondom hogy van itt egy Tp link Tl-wr542g routerem és kb 20 percenként megszakad az internet letöltés illetve online játékoknál.....
50/25-ös digi netem van és router nélkül tökéletesen megy minden.
Csak hogy kell a router mert tesómmal 2-en osztozkodunk a neten.
Most jelenleg router vásárláson gondolkozok és szerintetek milyet kéne vennem??
Jelenleg egy ikyet néztem ki.
Szerintetek jó lenne stabil lenne vele az 50/25-ös digi net??
Vagy ha nem mit ajánlotok??

(#15905) Gubek-Einste válasza ben800 (#15904) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kevés lesz, inkább vegyél egy TP-Link 1043ND-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15906) ben800 válasza Gubek-Einste (#15905) üzenetére


ben800
aktív tag

Helló tp-link kizárt márka nálam esetleg ebben az árban valami más??
ÉS biztos hogy kevés lesz ehhez??

(#15907) Gubek-Einste válasza ben800 (#15906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az E1000 a legalapabb router a Linksys kínálatában így könnyen elképzelhető, hogy nem fogja bírni.
Ebben az árkategóriában nincs olcsóbb a TP-Link-nél. Esetleg az Linksys E2000 van még olyan 20k környékén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15908) Intruder2k5 válasza ben800 (#15906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

50Mbps-t simán el kell, hogy vigyen az E1000 is, de hasonló kategória még az ASUS RT-N12 is, és talán annyival jobb is, hogy külső antennái vannak... Ha csak nem pont a design miatt nézted ki az E1000-et.

[ Szerkesztve ]

(#15909) ben800 válasza Intruder2k5 (#15908) üzenetére


ben800
aktív tag

Hát igazából a design miatt is jó lenne az e1000:)
Wifit évente 1-szer használok telefonnal kb 1-2 méterre a routertől,szóval az egyáltalán nem fontos.
Amúgy te az Asus Rt-N16-ot milyen nettel használod??
ÉS a linksys biztos hogy stabil lenne ezzel a nettel??
Amúgy még az e1000 alatt ott van a wrt-n 160 és a 120.

(#15910) ben800


ben800
aktív tag

Talátam róla 1 kis tesztet [link] úgy néz ki 50mb/s gyerekjáték neki. Szerintetek?:)

(#15911) Intruder2k5 válasza ben800 (#15909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem sajnos lassú netem van, csak DSL 8M / 512K. Felénk nincs még optika! De azért ez jóval komolyabb sebességet is bírna, mivel gigabites portjai vannak, és erős processzora.

Az E1000-nek szerintem is simán bírnia kell 50Mbps-t, mint már fentebb írtam. Elég ha csak azt mondom, hogy az ASUS WL-500G Premium v1-es router, ami már sok éves modell, és gyengébb mint az E1000, az is átvitt 50Mbps-t. Igaz nem simán, mert azért annak ez már a teljesítőképessége határán volt, de átvitte.

(#15912) ben800 válasza Intruder2k5 (#15911) üzenetére


ben800
aktív tag

Értem,kösz mind kettőtöknek:)
Amúgy amit linkeltem tesztet,azon tisztán látszódott hogy 50mb/s-et simán kivitte atom stabilan:)
Ahogy néztem 90mb/s is megy neki de ott néha vissza esik,bár az engem nem érdekel,csak az hogy ne szakadjon meg a net,Bc2 közben,és közben havonta 1-szer túléljen 1 raidot wow-ban.

(#15913) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

azt hogy lehet beállítani az 1043ND -n hogy a nyomtatót (adott ip), csak bizonyos ip-ről/mac-ről/jelszó-val lehessen elérni a hálón belül? Bármelyik megoldás megfelel.

(#15914) Intruder2k5 válasza qfm (#15913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem sehogy... Legalábbis gyári firmware-el nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15915) qfm válasza Intruder2k5 (#15914) üzenetére


qfm
senior tag

:(

Hátha valaki még tud rá valami módot, csak végső esetbe rakom be gép mögé a nyomtatót. :R

(#15916) vargalex válasza qfm (#15913) üzenetére


vargalex
félisten

Mivel nyomtatóról van szó, így gondolom nem gyári firmware-t használsz (mivel az nem támogatja). OpenWrt alatt pl. egyszerűen tűzfal szabályokkal megoldható.

Szerk.: Bocs, csak most olvasom, hogy hálózati nyomtatóról van szó. Az OpenWrt-s megoldás természetesek ekkor is működik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15917) Intruder2k5 válasza vargalex (#15916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem IP-s (hálózati nyomtató, vagy JetDirect, stb...) nyomtatóról van szó... Tehát nem USB-n csatlakozik!

szerk.:
Én meg végig se olvasom a hsz-t, de már válaszolok... :)

[ Szerkesztve ]

(#15918) qfm


qfm
senior tag

Mi történik, ha az Access Control Rule Management -ben távoli cím helyett a helyi címet adom meg mint black/white listes? Nem lehet hogy elfogadná forgalom korlátozásnak? (nincs előttem a router, csak a szimulátort nyomkodom, de hasonlónak tűnik leírás alapján, annak ellenére hogy nem erre találták ki)

Ezt írja:

Default Filter Policy
Allow the packets not specified by any access control policy to pass through the Router
Deny the packets not specified by any access control policy to pass through the Router

Nekem ebből az jön le amit akarok, ha engedi helyi címmel megadni (miért is ne engedné?)

Egyébként tudom hogy az openwrt több téren hozna új dolgokat, és köszönöm a tippet, de mivel a készülék nem az enyém, így előbb a gyári rendszerrel próbálkoznék.

Ui: Szimulátor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15919) Intruder2k5 válasza qfm (#15918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki kell próbálni... De én azért nem fogadnék rá nagy összegekben! :)

(#15920) qfm válasza Intruder2k5 (#15919) üzenetére


qfm
senior tag

Akkor kipróbálom pár nap múlva és beírom érdekességnek ha megy :K

[ Szerkesztve ]

(#15921) vargalex válasza qfm (#15918) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Egy próbát megér, de szerintem a gyári firmware-ban (mint alapesetben minden alternatív firmware-ban is) a LAN forgalom nem megy át a CPU-t, azaz szerintem nem tudja korlátozni.

Alex

(#15922) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Hali,

Szeretnék egy 150Mb USB adaptert a PC-m re, hogy ne kelljen kábelekkel vacakolni, csak nem tudom, hogy melyiket lenne érdemesebb antennásat vagy nem antennásat.

sima
antennás

előre is köszönöm a segítséget, TP-link routerről venné a jelet bár ennek nincs jelentősége ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#15923) Klarsa


Klarsa
tag

Sziasztok! A héten veszek egy SGS telefont és az android nagy net igénye miatt kellene vennem egy routert. De nem tudom eldönteni hogy melyik lenne a legjobb választás: linksys e1000 vagy WRT160N? :F :W Valaki tudna segíteni? 6mb-os netethez kellene!
A kinézete miatt választottam a linksyst!

(#15924) Beri válasza Dzsolo (#15922) üzenetére


Beri
addikt

~200 forint a különbség, vedd az antennásat.

Klarsa:
linksys e1000 = linksys wrt160n v3.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15925) Klarsa válasza Beri (#15924) üzenetére


Klarsa
tag

kösz a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#15926) Dzsolo válasza Beri (#15924) üzenetére


Dzsolo
senior tag

ezer THX :))

(#15927) StuG3


StuG3
csendes tag

Sziasztok! Köszönöm a segítséget, sikerült vennem egy TP-Link WR1043ND nevű 300mbps wifi routert. A net böngészés, youtube nézés mellett remekül működik. Azonban ftp-ről a letöltés elég érdekesen alakul. Először nem indul el. Amikor a FlashXP-ből kilépek, újra belépek, akkor elindul baromi lassan, kb 50-150Kbyte/s-mal, aztán begyorsul úgy 2-3Mbyte/s-ra kb fél percre, aztán megint belassul. és így tovább. A kérdésem az, hogy ez miért lehet, illetve hogyan lehet ezt kiküszöbölni. Windows 7 tűzfal kilőve, de ott amúgy is engedélyeztem a FlashXP-t. Úgy tudom a wifi routernek is van valami tűzfala, de ha az lenne a gond, akkor sosem gyorsulna fel 2-3Mbyte/s-ra. A FlashXp beállításainál van ilyen, hogy proxy szerver, itt az van, hogy NoProxy needed. Bár azt sem tudom mi az a proxy. Szerintetek mit lehetne tenni? Egyébként lehetséges, hogy a Wifi antennáktől kicsit fáj a fejem? Köszi szépen előre is!

Ui: Ha jól emlékszem kábelen is hasonló a helyzet, viszont nekem is ugyanilyen netem van (a helyzet Édesanyámnál áll fent a szomszéd lakásban), és nálam stabil 1-3 MByte/s-mal dübörög lefele minden.

(#15928) Intruder2k5 válasza StuG3 (#15927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"Egyébként lehetséges, hogy a Wifi antennáktől kicsit fáj a fejem?"

Ezt szinte kizártnak tartom! Egy mobiltelefon 20-40x erősebben sugároz, mint egy WiFi router, ráadásul mindezt a fejedhez szorítva teszi! Szerintem mostanság inkább az időjárás miatt fáj a fejed.

(#15929) pukkancska


pukkancska
tag

Hello
Mi a különbség a TP link WR841N és WR841ND között?
Melyik a jobb?

(#15930) Intruder2k5 válasza pukkancska (#15929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ND-nek cserélhető az antennája... Ezen kívül semmi más!

[ Szerkesztve ]

(#15931) pukkancska válasza Intruder2k5 (#15930) üzenetére


pukkancska
tag

Ez biztos?
Van egy ND végződésű routerem és annak cserélhető az antennája.

(#15932) Intruder2k5 válasza pukkancska (#15931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az ND jelű antennája a cserélhető! Én is ezt mondtam... :)

D = Detach

[ Szerkesztve ]

(#15933) pukkancska válasza Intruder2k5 (#15932) üzenetére


pukkancska
tag

Sorry, rosszul értelmeztem. :)

(#15934) StuG3 válasza Intruder2k5 (#15928) üzenetére


StuG3
csendes tag

Köszi, akkor időjárás :) A többire van valami tippetek? Hogyan lehetne javítani?

(#15935) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Olyan routert tudnátok nekem ajánlani amin le lehet szabályozni, hogy egyes ágain mennyire "csorgassák" az adatot? Olyanra gondolok, hogy van pl. egy 8 megás net, és ez úgy legyen szétosztva ,hogy az egyik ágon max 200k/s-et engedjen, a másikon meg a fennmaradót. Otthoni felhasználásra lenne, wifi nem kell.

BANZAII

(#15936) Beri válasza MaciG (#15935) üzenetére


Beri
addikt

IP-hez tudsz min/max sávszélességet megadni (MAC címhez meg IP-t bindelni). A szolgáltatás neve QoS, a listáról mindegyik router tudja.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15937) MaciG válasza Beri (#15936) üzenetére


MaciG
addikt

Szóval ez a QoS egy progi, amit felteszek a gépre, és be tudom vala állítani, hogy melyik portra mennyit?

BANZAII

(#15938) worxland válasza MaciG (#15937) üzenetére


worxland
addikt

Szia!

Nem, ez a router-en van. TP-Link 1043ND-nél a bandwidth control alatt:
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15939) Beri válasza MaciG (#15937) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell hozzá külső alkalmazás, mert a szabályozás nem kliensoldalon történik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15940) magicnumber


magicnumber
csendes tag

helo! Kérnék 1 kis segítséget!
most költöztem 1 panelba a 8.ra....van is pár ingyenes jel amin tudok netezni...legalábbis vásárolnom kellett egy TP-LINK WN7200ND külső usb-s wireless adaptert + ehhez egy erősebb 8dbi erősségű antennát...ezzel már jobb is a jel...csak hogy picit még ezzel gyenge mert néha ledobál...aztán megint magától vissza áll....

picit utána olvastam és elvileg lehetséges hogy veszek 1 routert és azzal kapcsolódok az ingyenes netre....aztán ezzel a routerral meg továbbítom a netet a laptopom felé?!?!?!?!?! :F ezt hívják ACCES POINTnak?? :F
szóval ha van vki hozzáértő és tudnak segíteni hogy milyen routert válasszak?!(mindenképp vmi 2 vagy 3 antennás erősebb megoldás érdekelne)
azt nagyon megköszönném!

ui.:(aki tudja a választ és privátot ír azt is megköszönném!)
THANX előre is! :R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#15941) MaciG válasza worxland (#15938) üzenetére


MaciG
addikt

A tp-Link TR-L640-nél én nem látok ilyet :(

BANZAII

(#15942) Beri válasza magicnumber (#15940) üzenetére


Beri
addikt

Megoldható routerrel (olyannal, amelyik tud kliensként csatlakozni wifin) és AP használatával is. Viszont ha a másik oldalon nincs MIMO-s eszköz, ne számíts jobb vételre.

MaciG: A TL-R460-ra gondolsz? Melyik hw verzió?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15943) MaciG válasza Beri (#15942) üzenetére


MaciG
addikt

Igen arra :B

Firmware Version:
3.5.1 Build 070321 Rel.50877na
Hardware Version:
R460v3 1001225B

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#15944) Beri válasza MaciG (#15943) üzenetére


Beri
addikt

Frissíts fw-t: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15945) magicnumber válasza Beri (#15942) üzenetére


magicnumber
csendes tag

és hogy keressem ezeket a routereket? milyen tulajdonsággal jelölik ezt hogy pl kliensként tud csatlakozni más hálózathoz??
mármint akkor úgy keresek rá pl hogy : "router ap kliens" ???
:R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#15946) VBrigi90


VBrigi90
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Most regisztráltam az oldalra, mert szeretnék segítséget kérni. Érdem lakom, ahol csak a T-home-os internetet lehet megrendelni, mert más szolgáltató nincsen. Jelenleg Kábelnet Extra csomagunk van, aminek a max letöltési sebessége 25 MBit/sec, a max feltöltési sebessége pedig 5 MBit/sec. 3 laptop van. Az egyikhez van kötve a modem és a router, a másik 2 gépen pedig wifivel működik a net. Az a probléma, hogy amíg a modemhez kötött gépen működik a net, addig a 2 wifis gépen egyszer csak nem működik, pedig minden világít a modemen és a routeren. A szolgáltató azt tanácsolta, hogy áramtalanítsunk mindent, majd 11másodperc múlva dugjuk vissza. Ezután rendszerint újra működik mindhárom gépen a net. Ez miért kell? Vagy ez mitől lehet? Nagyon bosszantó, hogy már a 3. csomagra váltottunk, és a 3. új modemet hozták ki. Van amikor hetekig nem volt internet, de ez most más. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? Most Cisco modemünk van a kábelnethez. A router pedig már pár éve megvan, ő egy Belkin Wireless G vezeték nélküli router /802.11g/. Sajnos nem nagyon értek a számítógépekhez, csak mint egy átlagos felhasználó. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni! Egyébként már kb. 6 éve van netünk és az ADSL tökéletesen működött routerrel is, simán is. De állítólag az ADSL meg fog szűnni, és már nem engedi a T-online, hogy az ember ilyen netet kérjen. Előre is köszönöm a segítséget!

(#15947) Beri válasza magicnumber (#15945) üzenetére


Beri
addikt

Nagyon egyszerű. Megmondod, mik az elvárások, meg hogy mennyit szánsz rá.

VBrigi90: Dobd ki a routert és vegyél másikat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15948) VBrigi90


VBrigi90
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Akkor szerinted a router a hibás? Produkál ilyet, hogy egyszer működik a net, egyszer nem? És milyen routert ajánlanál ehhez a modemhez? Ami kb olyan közepes árkategóriában van:)

(#15949) Beri válasza VBrigi90 (#15948) üzenetére


Beri
addikt

A listáról bármit választhatsz, elég tud lenni. Egyébként ez mi: "Az egyikhez van kötve a modem és a router, a másik 2 gépen pedig wifivel működik a net."?
Modem -> router -> kliensek.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15950) VBrigi90 válasza Beri (#15949) üzenetére


VBrigi90
csendes tag

Az amit leírtam:) Bocsánat, ha nem informatikus nyelven írtam le, sajnos nem értek annyira hozzá. Az egyik laptophoz van csatlakoztatva a kábelnet modem és a wifi, ezen a gépen általában jól működik a net /ez nem wifis gép csak egy sima 5 éves laptop, kártyaolvasó meg mindenféle más nélkül/. A másik két gép pedig vezeték nélküli hálózaton működik, ezeken van wifi, stb. Vagyis néha működnek, néha nem, van amikor ledobja a család többi tagját. Így értettem. Azért gondolom, hogy vagy a routerrel van probléma, vagy pedig a jelerősséggel lehet, vagy fogalmam sincs...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.