Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) baluka26


baluka26
veterán

Sziasztok!
Egy viszonylag komolyabb kérdésem lenne.
Netmegosztás kellene, csak az a gond, hogy a két gép olyan távol van egymástól (sok, és nagy fal, nagy távolság, 25m).
Mi lenne a lehető legolcsóbb megoldás?
Adott egy rúter, D-Link DIR300, én egy antennán gondolkodom, viszont nem tudom, hogy milyet érdemes venni ezekből.
Esetleg N-es rúter elég lenne ehhez?

Később majd még nagyobb lenne a távolság, 50m, még több fal, azt biztos nem lehetne már megoldani, szóval oda mindenképp külön antenna kell majd, de egyelőre a fönti kérdés a fontosabb.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15502) Intruder2k5 válasza baluka26 (#15501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha azok a falak valóban olyan sokan vannak, és nagyok, akkor egyáltalán nem biztos, hogy ezt egy nagyobb antenna megoldja... A kábelezés nem járható út?

Mondjuk egy 8dBi-s TP-LINK antenna nem komoly összeg (~700HUF), tehát próbálkozni lehet, illetőleg a DIR-300 támogatott a DD-WRT által, amiben kicsit feljebb lehet tornászni a jel erősségét, de csodát ezektől se várj!

[ Szerkesztve ]

(#15503) baluka26 válasza Intruder2k5 (#15502) üzenetére


baluka26
veterán

Nagy távolság=még több kábel.
Antenna akkor kültéren menne szerintem, és kültéren lenne a vevő, ha ez megoldható valahogy.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15504) Intruder2k5 válasza baluka26 (#15503) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kábel 80-100 méterig működőképes. Ha meg tudod oldani a kültéri antennákat, mind a két végponton, illetve ezek az antennák "látni is fogják egymást", akkor természetesen a 25 méter nem jelenthet gondot.

(#15505) baluka26 válasza Intruder2k5 (#15504) üzenetére


baluka26
veterán

Megpróbáljuk az N-es rúteremmel, aztán utána kiokoskodok valamit maximum.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15506) czanga


czanga
őstag

Utolsó kérdés. Megveszem az ajénlott router-t de átfuttott rajtam h a gondom egy tészét egy erősebb antenna nem oldaná meg önnmagában?
(hülye ötlet, gondolom nem, de inkább megkérdezem)

(#15507) kali válasza czanga (#15506) üzenetére


kali
legenda

a wifi szórás "erőssége" és "hatótávja" nőhet, de a g szabványos átvitel sebességi korlátja...stb marad!

(#15508) czanga


czanga
őstag

Nos, akkor a WR841ND is megy a bevásárló kosárba! Nagyon köszönöm a sok segítséget, és a türelmet! :R

(#15509) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Új routert tervezek venni, és ebben szeretném a segítségeteket kérni. (első hsz elolvasva)
Igazából már a belépő szintű, wifis routerek is megfelelnének (T-home 5MBit/s), de fontos szempont lenne, hogy minél nagyobb legyen a wifi hatótávja. Az lenne a kérdésem, hogy van-e különbség ilyen szempontból az egy és a három antennás modellek között, valamint, hogy ilyen antennák felszerelésével arányában mennyivel nőne a hatótáv, kb? Valakinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata? És ha cserélem, akkor összes antennát cserélni kell, vagy elegendő az egyiket? (persze ha több antennásat veszek)
Plusz egy kérdés ()kicsit off): Vannak olyan eszközök, amik ellátják adsl netnél a modem és a router feladatait is? Ilyet tudnátok ajánlani?
A válaszokat előre is köszi!
Üdv
István

(#15510) Kopperferko


Kopperferko
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Fiberpower50es net (50/5 Mbit/s), ezt szeretném szétosztani asztali pc-re kábellel, illetve a barátnőmnek wifi-n notebookra. A tp-link tl-wr841nd és a tl-wr941nd között vacillálok. A 841-esről (UFO alakú) más fórumban azt olvastam, hogy eléggé hajlamos melegedni és meghibásodni ezáltal. Lényeges lenne továbbá, hogy a vezetékes részen ne veszítsek a sávszélességből, ha már van végre. Valakinek erről valami tapasztalata van, illetve melyiket ajánlanátok nekem?

Köszönöm a válaszokat.

(#15511) Beri válasza stvnppp (#15509) üzenetére


Beri
addikt

van-e különbség ilyen szempontból az egy és a három antennás modellek között
Igen, van. Ha a kliens is támogatja, a MIMO szignifikáns javulást hoz sebességben és hatótávban is.

ilyen antennák felszerelésével arányában mennyivel nőne a hatótáv
A hatótávot méterben megmérni nem lehet. Az az antenna +8dB-t jelent (a gyáriak 2-3-5dB-esek, így ezekhez képest plusz 3-5). Ez méterben a zajtól és a közeg csillapításától függően lehet több, vagy kevesebb.

És ha cserélem, akkor összes antennát cserélni kell, vagy elegendő az egyiket?
Mindegyiket.

Plusz egy kérdés ()kicsit off): Vannak olyan eszközök, amik ellátják adsl netnél a modem és a router feladatait is? Ilyet tudnátok ajánlani?
Persze. [link]

Kopperferko:
A legfrissebb hw verziójú 841 és 941 bele teljesen megegyezik. Az, hogy annyira hihetetlen módon melegedne, nagyon erős túlzás. Gondolj csak bele, 10W alatt marad a fogyasztása, tehát ennyi hőt kell elvezetni. Hidd el, nem nagy feladat. Persze nem kell letakarni nagymamától kapott csipketerítővel, mert bár lehet, hogy megy a színéhez, de nem tesz jót semmilyen elektronikai eszköznek.
Kábelen mind a kettővel simán átfér az a csomag, wifin meg csak a kliensoldali hálókártyától és a környezettől függ minden.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15512) kali válasza Kopperferko (#15510) üzenetére


kali
legenda

sem a túlzott melegedés, sem pedig az amiatti meghibásodás nem kimondottan jellemző!
vezetéken mind a kettővel sima ügy az 50/5 megabit/sec netes sebesség átvitele wan -> lan irányban! a mostanság kapható tl-wr841nd és tl-wr941nd típusok között chipset szempontjából nincs különbség - mind a kettőben ar7240 dolgozik -, csupán a wifi modul tér el, előbbi 2 * 2 mimo, utóbbi pedig 3 * 3 mimo!
látom, amíg telefonáltam, Beri is leírta! :)

[ Szerkesztve ]

(#15513) Kopperferko válasza kali (#15512) üzenetére


Kopperferko
csendes tag

Köszönöm, akkor már csak egy tényező lenne ami még közrejátszik, hogy közben megnéztem a barátnőm notiját és ha jól látom akkor abban csak "g"-s a wifi. Itt a noti típusa: Fujitsu-Siemens Esprimo v5535 Találtam egy linket gyorsan hozzá: noti
Milyen átvitelre lehet számítani ilyen esetben az ő gépe felé wifi-n?

Köszi a válaszokat!

(#15514) kali válasza Kopperferko (#15513) üzenetére


kali
legenda

az 54 megabit/sec elméleti maximális sebességű g szabványos átvitel a gyakorlatban ~ 20 - 22 megabit/sec valós átviteli sebesség környékén maximalizálódik, illetve g szabványos ellenoldal esetén nincs jelentősége, hogy a 2 vagy a 3 antennával rendelkező routert veszed, mert nem lesz (ki)használva a 2 vagy 3 antenna többlete!

[ Szerkesztve ]

(#15515) Himym válasza Beri (#15306) üzenetére


Himym
senior tag

Üdv.

Megvettük a Netgear WNDR3700-at. wndr3700v2-tőt kaptunk, van ráírva a hátuljára. Még most állítgatom, de már most jelentősen gyorsabb lett az internet. :R

Még 1x köszönöm a kitartó segítségedet, ha lenne bármi kérdésem akkor majd szólok. :R

(#15516) stvnppp válasza Beri (#15511) üzenetére


stvnppp
senior tag

Köszi a válasz(oka)t!

A modem+router cserélését az áramfogyasztás miatt gondoltam lecserélni, mondjuk úgyse fogyasztanak sokat...

(#15517) baluka26


baluka26
veterán

Na vettünk egy ilyen TP-Link rútert, ilyen vevővel.
Na most már, a két 65 centis falon keresztül továbbra sem látjuk a két eszközt egymással.
Szoftveres beállítással emg tudjuk növelni hatótávot?
MIMO gondolom nincsen alapból bekapcsolva.
Ha magasabbra tesszük az adót és a vevőt is jobb lesz az eredmény?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15518) czanga


czanga
őstag

Csatlakozom. Tegnap elhoztam iponból a TL-WR841ND-t. Ma reggel össze is dobtam. Konkrétan 5 perc volt az egész, nem egy nagy valami. :)

A sávszéleségem teljesen megvan, de gyorsabbnak nem érzem a 15ös netünket, talán csak egy picivel. Gondolom ez amiatt is van, mert a honlapok nem töltődnek be gyorsabban, mint ahogy.
Elsejével lesz sávszél emelés, majd egy percre visszakötöm a d-linket is, ami gondolom nem fog tudni max 22mbps-t rout-olni (talán még annyit se). Ez majd megnyugtatja a lelkem, hogy 100%-ban érdemes volt megvenni. :)

(#15519) kali válasza baluka26 (#15517) üzenetére


kali
legenda

n szabványos kapcsolaton a mimo alapban aktív, a max tx rate maximumon legyen, a channel width mindkét módozatban kpróbálható, a transmit power; high legyen, illetve érdemes minden csatornán kipróbálni, továbbá próbálni kell variálni az eszközök elhelyezését, de félő, hogy adott ellenoldallal nem lesz jó két 65 cm vastagságú fal esetén! egy ilyennel talán; link - de sajnos még ezzel sincs garancia a tökéletességre...

[ Szerkesztve ]

(#15520) baluka26 válasza kali (#15519) üzenetére


baluka26
veterán

Ha egyik fal elé hozzuk a rútert akkor van 2-3 csík jelerősség, és kb 20 megabit sebesség a 30-ból.
Nem a tökéletesség a cél, hanem hogy lássák egymást az eszközök, és legalább internetezni lehessen nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15521) kali válasza baluka26 (#15520) üzenetére


kali
legenda

adott szempontból a távolság, a falak és egyéb környezeti tényezők sajnos nagy úr, egy esetleges próba az általam korábban linkelt jobb ellenoldallal, vagy jobb atennák a routerre, illetve a kettő egyszerre, más ötletem sajnos nincs!

(#15522) baluka26 válasza kali (#15521) üzenetére


baluka26
veterán

Mennyivel nagyobb ennek a teljesítménye az általam linkeltnél?

Megnéztük, a mostani vevő mellett egy fallal odébb 15 megabitet tudunk, csak éppen abban a szobában, ahol kellene nincs egyáltalán jel.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15523) kali válasza baluka26 (#15522) üzenetére


kali
legenda

amit én linkeltem, annál 3dBi, a tiédnél - bár nem írnak értéket a gyártó honlapján - ennek csak a töredékét tudják a beépített kis antennák!

(#15524) czanga


czanga
őstag

Ez már "csak úgy" érdekel. Dlink DI-524-es router kábelen átviszi a 25 megabitet? Wifi-n tudom, hogy max olyan 20-22 megabitet tud a g-s szabvány, de kiváncsi lennék a gyakorlati adatokra etéren, mert "utólag okos az ember" alapon, lehet féligmeddig feleslegesen vettem router-t. (ha így van a tp-link-et még el is lehetne adni majdnem teljes áron)
Mindenképpen ki fogom próbálni elsejét, hogy a feljebb ment sávszéllel mit bír a régi router, de gondoltam beírom ide is.
Ami érdekes, hogy nekem sohasem volt se szakadásom, se sávszél csökkenésem, se semmim a régi router-emmel, pedig nincs épp agyondícsérve ez a tipus.

(#15525) kali válasza czanga (#15524) üzenetére


kali
legenda

kábelen tudja adott sebességet a d-524, de ha nyugtatni akarod magad, akkor nyomsz húzós terhelést (torrent vagy hasonló) mind a két routernek, és látni fogod a jelentős különbséget - persze az új javára! :)

(#15526) czanga


czanga
őstag

A jelenlegi 15-össel volt terhelve rendesen torrent segítségével (elég sokat, nagy tételben), vagy te már a péntektől esedékes 25 megára emelt sávszélre gondolsz?

(#15527) kali válasza czanga (#15526) üzenetére


kali
legenda

15-ös nettel is terhelhető annyira, hogy behaljon, 25 esetén meg pláne látványos lesz/lenne a különbség a két router között! ha eddig nem halt be a di-524 torrent alatt, akkor még nem kented neki rendesen... :)

(#15528) sunahunter


sunahunter
senior tag

TL-WA5110G Acces Point-om van, router üzemmódban használom.

Mit állítsak rajta szerintetek, hogy xp-s gépen a kimenő leveleket ne csak 1kb méretig küldje el? A levelező beállításai természetesen jók, mivel vista-s, és 7-es gépeken hiba nélkül mennek nagyobb fájlok is kifelé, de az xp-n nem.

Valami ötlet? A netszolgáltatós srácot is kérdeztem, ő profi, de csak annyit tudott mondani, hogy volt már ilyen gondjuk, szoftverfrissítés megoldotta a routeren, de ez up to date....

[ Szerkesztve ]

(#15529) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Helló!

Van olyan router a TL-WR1043ND -n kívül amivel jó a fiber power? (olcsóbbat szeretnék)
Ezt néztem ami még jó, olcsó és 300Mbites TL-WR841N .

(#15530) Coolmat válasza JackFeryll (#15529) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha a fiberpower alatt a 120-asat érted, akkor nincs a 1043nd-nél olcsóbb megoldás, ami maximálisan kihajtja. 10/25/50-es fiberpowerhez jó a 741/841/941 is.

(#15531) czanga válasza kali (#15527) üzenetére


czanga
őstag

Elhiszem. :) Kíváncsiságból meg fogom nézni, de marad a tp link, csak az ember eme gazdasági időkben próbálja minimalizálni a kiadásait.. Sőt még mint kiderült van olyan pci kártyájuk, ami full N-es, 3 antennás, mimo-s, és osx-et is szereti. :)

Ami a torrentet illeti, igen, lehet, hogy tényleg nem kentem neki kellőképp derekasan. :) Próbáltam mindig akkor futtatni a klienst, mikor senki más nem netezett egy gépen se, mert ha lekorlátortam utorrent-ben a letöltési sebességemet, ha nem, mások akkor is kínkeservesen tudtak csak megnyitni egy weboldalt, sebesség szempontjából. Lefoglaltam a teljes sávszélt gondolom.

(#15532) Himym válasza Himym (#15515) üzenetére


Himym
senior tag

Beri nem tudom emlékszel ae kérpe maikor küldtem az InSSiDerképt a routerről, még az előzőről. AMi ilyen kockás volt. . .

Na msot az új wndr 3700v2 is kockás, az 5ghzes channel aplitúdója még lejjebb van mint a 2ghz-snek. Ez normális? Eléggyakran meg is szakada kapcsolat az 5össel a 2es teljesen jó. :) :R

Lehet csak valami beállítási probléma. A CD-n mellékelt progit javasolt felrakni? :B

(#15533) Beri válasza sunahunter (#15528) üzenetére


Beri
addikt

"vista-s, és 7-es gépeken hiba nélkül mennek nagyobb fájlok is kifelé"
Tehát nem a routerrel van a gond.

A netszolgáltatós srácot is kérdeztem, ő profi
Szerintem csak akart mondani valamit, hogy ne tűnjön teljesen hülyének.

Himym:
nem tudom emlékszel ae kérpe maikor küldtem az InSSiDerképt a routerről
Hátööö... nem.

a 2es teljesen jó
Akkor nincs semmi probléma.

Lehet csak valami beállítási probléma.
Próbáld ki a többi csatornát is. 5-ösön van belőlük bőven.

A CD-n mellékelt progit javasolt felrakni?
Ha már a világon az összes nő megvolt, elfogyott az utolsó csepp benzin is és a géped előtt ülsz unatkozva, akkor felteheted. Egyébként kb. semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15534) Himym válasza Beri (#15533) üzenetére


Himym
senior tag

Lehet csak valami beállítási probléma.
Próbáld ki a többi csatornát is. 5-ösön van belőlük bőven.

Szerintem ezt félreérthetően fogalmaztam.

Az 5Ghz-es csannel az amelyik szórakozik. Ezzel csak annyi, hogy keresztezi önmagát az Inssiderben a 2Ghzes channellel. Hol így hol úgy megy. Néha meg is szakad. :F A kábelesrészleg teljesen jól működik.

A 2Ghz-essel semmi gond az teljesen jól megy. :R

(#15535) Beri válasza Himym (#15534) üzenetére


Beri
addikt

Az 5Ghz-es csannel az amelyik szórakozik.
Az frekvenciatartomány. 2.4-en 13 csatornát tudsz kiválasztani, 5-ön meg 19-et (az európai szabvány szerint).

el csak annyi, hogy keresztezi önmagát az Inssiderben a 2Ghzes channellel.
Fizikailag lehetetlen. A program hülye. Próbáltál felcsattani 5GHz-en, hogy ellenőrizd?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15536) sunahunter válasza Beri (#15533) üzenetére


sunahunter
senior tag

Vistát felraktam már, így most mindenki örül:) Tényleg jó a router. Xp alatt lehetett valami.

(#15537) Himym válasza Beri (#15535) üzenetére


Himym
senior tag

Persze, 5Ghz-n vagyok.

Már jóval elöbb írtam volna csak drágalátos 5Ghz problémázik, szakadozik, most hozzá adtam extra, hogy engedjen hozzá férni a wireless nethez.

Így néz ki az Inssider szerint a cucc: Kép Ott ahol elkezd nagyon egyenes lenni na ott felmondta szolgálatot. :( A zöld színű felső csík a 2ghz, a vastag pris meg természetesen az 5ghz.

És ilyen lett gép újra indítás után meg extra hozzá adással: Kép
Barnás színű vastag az 5ghz és gyönyörüen ekresztezi a piros vékényat a 2ghz-t

A második mérésnél semmi nem volt használva, csak a firefox meg amit ő küldözget ide oda. Itt is rengeteg az egyenes de itt van net.

Ebből nem tudom te mit tudsz kiolvasni de bármi beállítási opció vagy valamit természetesen elfogadok. :R

Esetleg a 2ghzes channelt melyikre kellene állítani? mert sok a 6 és a 11, de ezzel nincs problem egyedül az 5ös ami érdekes.

Milyen channel az az 5Ghz-nél hogy 44+48????

Esetleg mérjek egy WoW közbeni mérést is? Hátha úgy máképp görbülne a csík? :F

(#15538) Himym válasza Himym (#15537) üzenetére


Himym
senior tag

Játék közben igen csak elsimulnak ezek a kockás kanyarok. Ugyan továbbra is nagyon csúcsos meg nem gömbölyű, és vagy 5 dbvel kissebb mint a 2g.

(#15539) Himym válasza Himym (#15538) üzenetére


Himym
senior tag

Rettenetesen laggolok 5ghzes channelen nem tudom mia a gond de rettenetes. :S

(#15540) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Most halt be az smc routerem és szeretnék venni egy routert és ezért kérném a segítségeteket.

Én a TP Link TL-WR841N és TP Link TL-WR841ND-n gondolkodok,Csak nem tudom ,hogy mégis mi a különbség a kettő között?Melyik a jobb?Vagy ilyen árban,ha van másik ami jobb légyszi írjatok.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#15541) Intruder2k5 válasza atti1848 (#15540) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 841ND levehető, cserélhető antennás, még a 841N fix.

(#15542) atti1848 válasza Intruder2k5 (#15541) üzenetére


atti1848
senior tag

Akkor melyik is a jobb?A 841N az 802.11n-s,fix antenna, míg a 841ND b/g-s,cserélhető antenna.Vagy valamilyen más router?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#15543) Intruder2k5 válasza atti1848 (#15542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 841ND is n-es! A két router ugyanaz, csak az ND, mint "detach", levehető antennás! Azt, hogy az 841ND g-s lenne, gondolom nem a TP-LINK, hanem valami magyar üzlet honlapján olvastad...

[ Szerkesztve ]

(#15544) Coolmat válasza Himym (#15537) üzenetére


Coolmat
őstag

Ezen a fülön csak azt látod, hogy a környékeden lévő wifi hálózatokat milyen erősséggel tudod fogni (minél kissebb az RSSI annál jobb a vétel). Az hogy keresztezik egymást a grafikonon nem a hálózatok közelségét, csupán a jelerősségüket jelenti. Ez az 5ghz-es csatornádat nézve legrosszabb esetben is -70 RSSI, amivel még elvileg nem kéne szakadnia a kapcsolatnak (mondjuk 5ghz-es rádióval nincs tapasztalatom, lehet hogy az már kevés neki). Azt, hogy milyen csatornákon vannak a közeli hálózatok a 2,4 ill. 5ghz channels fülre kattintva tudod megnézni grafikusan, valami hasonlót kell lássál:

A 300-as N hálózatod 40mhz-es csatornaszélességet használ, tehát dupla olyan széles a grafikonon mint a 20mhz-esek (ezekre írja azt a listán hogy max rate 54, 130 vagy 144). Ennek függvényében változtasd meg, hogy a legkevésbé zavarja a többi szomszédos csatorna (jelen helyzetedben az elképzelhető alternatívák a 3-as,4-es,8-as vagy 9-es csatorna, próbálgasd végig őket melyik a legjobb).

Az 5ghz-es fülön csak a saját hálozatodat fogod látni, mert nincs a közeledben más 5ghz-es. A 44+48 azt jelenti, hogy ezt a két csatornát használja 5ghz-en a 40mhz-es csatornaszélesség eléréséhez a routered. Próbálj ki minnél több lehetőséget, hátha valamelyiken nem fog szakadozni (kezd mondjuk a legalacsonyabb 36-tól felfelé).

Csatornát a routered webes felületén a wireless részen tudod állítani külön a 2,4 és 5 ghz-es rádiódra. Továbbá javaslom még, hogy frissítsd a hálókártyád driverét innen a megfelelő oprendszert kiválasztva a listáról. Ha sikerült frissítened akkor keresd meg az eszközkezelőben a wifi kártyád, nyisd meg, és a speciális fülön keress olyat, hogy 2,4 ill. 5ghz-es csatornasávszélesség, ezt állítsd át auto-ra vagy 20/40mhz-re (lényeg, hogy ne 20mhz-en legyen).

Mellesleg a te vevőd, az Intel 6300AGN az egyik legjobb wifi kártya jelenleg, szóval illene neki nem szakadoznia :) Ha erős terhelés (mondjuk letöltés/torrent és mellé online játék) közben méred a jelerősséget, akkor lehet, hogy rosszabb értékeket kapsz, de legalább valós használat közbeni eredményed lesz.

A wow-hoz pedig javaslom, hogy próbáld ki ezt, nálam 140-150-es pingből 40-50-est csinált.

(#15545) Beri válasza Himym (#15537) üzenetére


Beri
addikt

Mért nem csinálod azt, amit mondtam? Vagy mért nem lehet simán csak azt a frekvenciatartományt használni, amelyik jobban működik az adott környezetben?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15546) Kopperferko


Kopperferko
csendes tag

A Tp-link wr841-esből a régebbi kocka alakúban ugyanaz a belső, vagy az valamivel fejletlenebb? Van különbség egyáltalán a kocka és az ufo alakú között? Ergó melyik a jobb lenne a kérdés, vagy tök mindegy?

Köszi

(#15547) Intruder2k5 válasza Kopperferko (#15546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A régi jobb, de olyat már nem nagyon fogsz kapni... Szerintem! :)

(#15548) Beri válasza Kopperferko (#15546) üzenetére


Beri
addikt

A régiből a v1.5 lassabb volt, a v3-ban ugyanaz a cpu volt, mint a 1043ND-ben, a többi semmivel sem több/kevesebb az ufótól.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15549) woker


woker
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A hozzáértők segítségét szeretném kérni a megfelelő router megtalálásában. A routernek egy sor hardware-es és software-es elvárásnak kell megfelelnie. A keret 30e HUF lenne (természetesen eltérhet fölfelé is amennyiben nincs olcsóbb megoldás). A routernek jelenleg 4 eszközt kellene kiszolgálnia (a többségét wifi-n keresztül) bár lehet ez a szám a jövőben emelkedni fog.

HW-es elvárások:
-Minimum 100 Mbit/s-es WAN port (plusz pont jár ha esetleg gigabites)
-100/1000 Mbit/s-es LAN portok
-Elég erős/nagy hardware (processzor/memória) ahhoz, hogy ne térdeljen le attól ha 2-3 gép sok szálon elkezd Linux/BSD iso-kat tölteni nagy sebességgel és sok kapcsolattal és még a belső hálón is nagy sebességgel másolnak mellette.
-Megbízható HW (sajnos a szoba ahol lesz nyaranként elég meleg így minden olyan modell kizárva ami esetleg kicsit is hajlamos a túlzott melegedésre).

SW-es elvárások:
-Legyen képes sebesség korlátozásra (gyári vagy custom FW-el).
-Jó minőségű és stabil gyári/custom FW

Plusz pont jár azért ha van USB port és mondjuk lehetőség van BT klienst telepíteni rá és képes file szerverként funkcionálni. További plusz pontot ér ha esetleg tud QoS-t is valamilyen formában (gyári vagy custom FW-el).

(#15550) kali válasza woker (#15549) üzenetére


kali
legenda

30 e ft környékéig már elég sok jó router belefér, például;
asus rt-n16 vagy rt-n56u, netgear wndr3700 vagy wndr4000 - utóbbi még nem járt nálam, így csak specifikációk alapján néztem!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.