Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Ha fontos a lan sebessége is, célszerű lehet venni külön egy jobbfajta switchet, mert nekem több routerem volt már, amin ha lanoztam megállt a net, se le se fel, ha átment lanon a cucc, onnan folytatta abbahagyta.
Legutobb látványosan produkálta egy linksys compakt, már nem tudom milyen változat talán 3 évig birta.
Most egy 2 antennás kék linksys van, ezzek eddig semmien gond nem votl, egyszer sem kellett resetelni, vagy ujraindítani, stabil lan hálózaton 2 pc közt, 10 000 körül másol TC vel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14802) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, hirtelen nem találtam rá választ a google-ben.

Adott egy Belkin N+-os router. Alapból kék ledek világítanak benne. Mit jelent, amikor narancssárgán villog egy lakat?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14803) Beri válasza Winne (#14802) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14804) Winne válasza Beri (#14803) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14805) humax


humax
senior tag

sziasztok
a TP-Link WR1043ND meg TPLink TD-W8960NB kozot mi a mas?
a hogy tudum a w8960 nak van modm meg csak 100 mg ig tudja?
kozszi
vagy a 1043 helyet mas tudtuk ajalani.
jelenleg 5 mg netem van de ha lesz 100 vagy tobb netem ara kell.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#14806) Beri válasza humax (#14805) üzenetére


Beri
addikt

A 1043ND egy gigabites router 3xMIMO-val, a 8960NB meg egy ADSL modem-router kombó 100-as portokkal 2xMIMO-val. A 1043ND helyett alternatívát az első hozzászólás felső kategóriás modelljei között keress.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14807) humax válasza Beri (#14806) üzenetére


humax
senior tag

ok
koszi
olvastam első hozzászólás felső kategóriás modelljei, de oket se ismerem, te inkab meilyket ajalsz a felso kozot?
koszi jo a 1043?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#14808) Beri válasza humax (#14807) üzenetére


Beri
addikt

Ha leírnád, hogy PONTOSAN milyen kapcsolathoz keresel routert és milyen szolgáltatásokat vársz el, sokat segítene...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14809) humax válasza Beri (#14808) üzenetére


humax
senior tag

sima otthoni hasznalat huz.
3 gep kozoti kapcsolat+ wifi
jelenleg sajnos a videken nincs cak 5 mb internet, de kesob szeretnek 100mb.
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#14810) Beri válasza humax (#14809) üzenetére


Beri
addikt

Mit jelent az a 100Mb-es kapcsolat? PPPoE? Mekkora feltöltéssel?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14811) Black&White


Black&White
addikt

Sziasztok!

Router vásárláson töröm a fejem és szeretnék egy kis segítséget.
Adott egy 40/20-as Digikábel, ezen egy asztali gép(p2p van), egy telefon és egy tablet osztozna.
Az első hsz. alapján 2 típusra szűkítettem a dolgot TP-Link 1043ND és az EnGenius ESR9850-re.Mondjuk utóbbinál nem nagyon tetszik az USB hiánya (ami azért jó lenne).
Mivel sokkal több pénzt nem nagyon szánnék a dologra, csak annyi érdekelne, hogy ennyiért még mindig ez a két típus a best buy, vagy esetleg van vmi más is?
Köszi!

(#14812) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

5Mbit/s netem van és igaz az hogy ezzel ugyan olyna jó lenne, mint ezzel a jel és a távolság is?

krypton

(#14813) Gubek-Einste válasza krypton (#14812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2011-ben nem veszük már G-s router, helyette Lite N-es kell. A 941ND 5Mbps nethez egy kicsit sok. Vegyél egy 741ND-t és azzal vidáman el leszel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14814) Gubek-Einste válasza Black&White (#14811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van még a Linksys E2000 is, ezen sincsen USB, vagy Linksys E3000, ezen már van USB de kicsit drága.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14815) fabko


fabko
tag

Sziasztok !

Olyan routert keresek, ami egyszerre kettő WAN kapcsolatot képes kezelni és egyszerűen webes felületről konfigurálható. Wifi nem lényeg.

Köszönöm a segítséget !

(#14816) krypton válasza Gubek-Einste (#14813) üzenetére


krypton
senior tag

Akkor az antennák száma nem számít a távolságban? Azért 5Mbps mert vidéki vagyok a város szélén, itt ennyi a maximum.

(#14817) krypton válasza krypton (#14816) üzenetére


krypton
senior tag

Azt még elfelejtettem, hogy 2 gép lesz rádugva a routerre és néha laptop meg telefonok a Wi-Fi-vel.

(#14818) Gubek-Einste válasza krypton (#14816) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem akarod a fél utcát lefedni wifi-vel akkor elég lesz az egy antenna is, több antenna főleg a 300 Mbps-es Full N-es wifi-hez kell.
Teljesen mindegy mennyi eszközt (ésszerű otthoni használatnál) kötsz a routerre mivel bírni fogja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14819) Beri válasza krypton (#14816) üzenetére


Beri
addikt

Ha MIMO-s ellenoldallal párosítod, akkor természetesen hoz a hatótávon is.

fabko: Pl.: TP-Link R480T+. Nem mondtad, mennyi a keret, de 2 vagy több WAN porttal szerelt routerek alapvetően nem a SOHO kategóriába tartoznak, így az áruk sem kevés.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14820) Fboy


Fboy
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#14821) fabko válasza Beri (#14819) üzenetére


fabko
tag

Köszönöm a választ ! Ez a TP-Link jónak is tűnik. Egyszerűbben be lehet konfigolni mint az olcsóbb társait? A console port mire való?

(#14822) ps_feri


ps_feri
csendes tag

Üdv! Biztos valamikor felmerült már kérdésként: volt Monortel 29-es területen (most UPC),
milyen ADSL modemet tudok használni: Annex A vagy B-t?

illetve tudnátok-e olyan készüléket javasolni, ami ADSL modemként is funkcionál és ruoterként is tudom használni?

köszönöm előre is! ferenc

(#14823) Beri válasza fabko (#14821) üzenetére


Beri
addikt

Olcsóbb társait? Ennél lejjebb nem találsz routert egynél több WAN porttal.
Egyébként, ahogy már írtam, ez már nem igazán SOHO kategória, nem a júzerfrendlinessz a fő szempont, de nem egy ördöglakat. Manualt kapsz hozzá.

ps_feri: Persze, vannak ilyen eszközök, de hogy milyen szabványú a vonal, azt jó lenne tudni előtte.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14824) FireBuddha válasza ps_feri (#14822) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

tudomásom szerint a monortel terület annex-a...

FireBuddha

(#14825) ps_feri válasza FireBuddha (#14824) üzenetére


ps_feri
csendes tag

köszi, majd hivatalosan is megkérdem őket, csak éppen nem volt nálam a SZERZŐDÉSEM,
mert csak úgy nem lehet ám levelezni velük, mindenféle adatot kérdeznek, csak ezután teheted fel a kérdésedet írásban :-)

Közben hazaértem.

Szerencsétlen telefonos hölgyeket meg inkább ne ragozzuk, múltkor egy napig nem élt a vonaluk, szerelő csak 2 nap múlva jött, addigra meg magától "megjavult", szóval náluk volt a bibi, de annyira remekelnek műszakilag, hogy na...

Mindegy, ha megkapom a hivatalos választ, akkor közzé teszem, hátha valamikor mást is érdekel majd.

(#14826) Gubek-Einste válasza ps_feri (#14825) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha pontosak a talált info-k akkor a UPC Annex A rendszert használ ugyan úgy mint az Invitel.
Szerintem jobban jársz veszel külön egy rendes modemet meg egy router-t, sok embertől hallottam, hogy baja volt az ilyen kombo megoldásokkal.

EZEN az oldalon vannak modem-routerek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14827) Brogyi válasza Beri (#14819) üzenetére


Brogyi
senior tag

Milyen CPU van benne?MHz? Tudsz ezekről valamit?

(#14828) Beri válasza Gubek-Einste (#14826) üzenetére


Beri
addikt

Nem az eszközökkel van baj, hanem a szolgáltatók hozzáállásával.

Brogyi: Intel IPX 266MHz, 128MB memóval.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14829) Brogyi válasza fabko (#14821) üzenetére


Brogyi
senior tag

A profiknál a console port a beállításra, és helyreállításra szolgál.Többnyire RS232.Pl. elszúrod a firmware update-t akkor csak ezen a porton keresztül tudod életre kelteni. Soho kategóriában ezt nem vezetik ki, de ott van a board-on.Röviden ennyi.

(#14830) Black&White válasza Gubek-Einste (#14814) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi!
Esetleg várható mostanság vmi ebben az árkategóriában?

(#14831) RpPRO


RpPRO
őstag

Udv!

Talan elfer itt a kerdesem, problemam.
Szolgaltatovaltas volt, invitel-->upc. A switch upc-nel nem mukodik, elokerult egy par eve nem hasznalt CMP-ROUTER10 masina, amely idonkent felhasznalonevet es jelszot ker. Nem az enyem volt, fogalmam sincs az adatokrol. Van eselyem belepni a routerbe?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14832) RpPRO válasza RpPRO (#14831) üzenetére


RpPRO
őstag

Megvan. Minden router gyari default adata az admin / admin? :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14833) Intruder2k5 válasza RpPRO (#14832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem minden routeré ez, mellesleg pedig RESET-eld le az eszközt! A hátulján, alján, vagy valhol, van egy picike gomb, többnyire süllyesztve, amit bekapcsolt állapotban tarts nyomva 10+ mp-ig, ezután jó eséllyel visszaáll alapbeállításokra, és akkor próbálkozhatsz valamiféle admin nevekkel, jelszavakkal, vagy kideríted a google segítségével a pontos belépési adatokat. :)

szerk.:
Igen, neki admin, admin páros kell, de egyáltalán nem biztos, hogy a UPC sebességét ez bírni fogja. Milyen netről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#14834) RpPRO válasza Intruder2k5 (#14833) üzenetére


RpPRO
őstag

Volt reset, gondolom, h ezert tudtam belepni az alap ertekekkel. De miert dobja fel idonkent az ablakot netezes kozben? Ha nyomtam egy cancelt, akkor megtagadta az oldal betoltodeset.

szerk:
Birja: 15mbit/1.5mbit, hozza szepen az ertekeket. Koszi a segitseget.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14835) Intruder2k5 válasza RpPRO (#14834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az, hogy feldobja az ablakot? Ha én nem akarok egy oldalra - esetedben az admin felületre - belépni, akkor az nem kéreget csak úgy jelszót... Esetleg közben nyitva van az admin felület? Akkor lehetséges, hogy a cookie beállítások túl szigorúak, és emiatt van. Ezt okozhatja egy tűzfalprogram is, de a böngészőbeállítás is.

[ Szerkesztve ]

(#14836) RpPRO válasza Intruder2k5 (#14835) üzenetére


RpPRO
őstag

Ime. Igen, bevallom, epitem a varost. :DDD Mar az adatok kitotozasa elott is feldobta az ablakot, tehat az adminfeluletet nem is tudtam volna megnyitni. 3rd party cookiek tiltva, legfrissebb beta chrome, comodo FW.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14837) ps_feri válasza ps_feri (#14825) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Nos, meg kell mondanom, hogy 2 órán belül válaszolt az UPC a levelemre:

Kérdésére az alábbi választ tudjuk adni: a 29-es körzetben Annex A tipusú modemet lehet használni, mivel telefonvonalon lévő internet szolgáltatást biztosítunk.
Továbbá tájékoztatjuk, hogy idegen eszköz használata megnehezíti a hiba kivizsgálását és elhárítását. Javasoljuk, hogy csak a UPC Magyarország Kft által biztosított modemet használja internetezésre.

(#14838) Beri válasza ps_feri (#14837) üzenetére


Beri
addikt

idegen eszköz használata megnehezíti a hiba kivizsgálását és elhárítását
Lefordítom: ha bármi gond van a kapcsolattal, a te "idegen" eszközöd lesz a hibás és kész. Leírtam már párszor ebben a topicban: a modemet adja csak a szolgáltató egyforintért, aztán szívjon vele, ha nem működik, ez a dolga.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14839) ps_feri válasza Beri (#14838) üzenetére


ps_feri
csendes tag

na igen. Ezt csak azért válaszolták pluszban, mivel a kérdésben azt írtam, hogy tartalék ADSL modemet vásárolnék, erre írták ők, hogy ez borzalmas problémákat okozhat.

Egyébként modemnek a TP-Link TL-WR1043ND típust néztem ki, ez úgy látom távlatilag
is megfelel. Kifejezetten a modemeket még nem böngésztem át.
Azt látom, hogy vannak olyan "kombi" típusok is, amiben mindkét eszköz egyben van, de itt is írta Gubek-Einste tagtárs, hogy nem javasolja ezeket.
Igazából tényleg csak tartaléknak kellene maga a modem. Viszont mivel több gép is van, ideje lenne egy routert beállítanom.

(#14840) kali válasza ps_feri (#14839) üzenetére


kali
legenda

modemnek a TP-Link TL-WR1043ND típust néztem ki - ez nagyon rossz ötlet, mert ez router, és nem modem!

(#14841) Intruder2k5 válasza kali (#14840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet szeret barkácsolni, és úgy gondolta, hogy kiindulási alapnak jó lesz! :)

(#14842) defyke


defyke
csendes tag

841-es tplink jó lesz nekem arra, hogy 50/25-ös kábelnet bejön, a leendő routerből továbbmenne kábelen a gépbe (kábelen át tud jönni gondolom a teljes sebesség) és a router wifi-jelét pedig a lakásban 1 vagy max 2 okostelefon használná (feltehetően jóval kisebb sebességgel mint amit bír a bejövő net de ugye akkora sebesség nem is kell)
tehát a kérdés egyszerű: elég nekem a 841-es?
hozzáértő válaszotokat köszönöm szépen előre is!

(#14843) Claude Leon válasza defyke (#14842) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Jó kéne, hogy legyen.
Ha véletlenül, valamikor, bővítenél 80 fölé, ott kezd majd elfogyni, torrentben maradj 300 szál alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14844) Bencexp


Bencexp
tag

Üdv.
Nem biztos hogy jó topikba írok, de jobbat nem találtam.

Szóval szeretnék segítséget kérni. Jelenleg egy egy TP-Link TL-SF10005D switch osztja el a bejövő netet 2 gépre. A lehető legegyszerűbb megoldás. Bedugom, megy.
Van itt egy Asus RT-G32 wifis router. A wifi a ZTE Blade-nek kell. Ha már okostelefon, akkor ne a mobilnetet zabálja. De sose voltam igazán jóban a routerekkel. Fogalmam sincs, hogy mit hogyan kéne összedrótozni, illetve utána beállítani, hogy minden menjen rendesen.
Én arra gondoltam, hogy a switch is a rendszerben maradjon és a router is benne legyen, és ehhez szeretnék segítséget kérni. (Persze ha van jobb ötlet, azt is szívesen fogadom) :R

Jako vážně?

(#14845) gpek


gpek
tag

Sziasztok!
Egy jó hozzáértő kollégát keresek, van egy Hosting szerver ami elég sok kérést szolgál ki, szeretnék betenni elé egy hardveres tűzfalat és arra gondoltunk hogy egy jó minőségű router megfelelne erre a célra, hogy a minekünk szükséges 5 portot nyissa a többit zárja.
Az a kérésem milyen routert kéne vásárolnom, vagy egyáltalán jól gondolkozunk-e. Nyilván vannak Cisconak meg ilyesminek HW-es tűzfalai de heroin áron. Szal azért a földön maradnánk az árban. A lényeg az lenne hogy egy időben érkező sok kérést ki tudjon szolgálni a dolog.
Előre is köszi
G.

Gpek

(#14846) Intruder2k5 válasza gpek (#14845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mennyi az a sok kérés egy időben, közelítőleg...? Több tíz, vagy több százas nagyságrend? Milyen internetkapcsolata van annak a szervernek? 100-as, vagy Gbit-es?

szerk.:
Illetve nem létszükséglet, de ha tudsz egy hozzávetőleges adatot, hogy egységnyi idő alatt mennyi adatot forgalmaz ez a szerver? Mondjuk csúcsidőben óránként...

[ Szerkesztve ]

(#14847) ps_feri válasza kali (#14840) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Rossz ötlet? De hát arról van szó, hogy KÜLÖN router és ADSL modem. Jelenleg az UPC féle Zhone 6211-I3 végzi a feladatát, de arra csak egy gép köthető. Ehhez kötném az említett 1043ND-t. Biztos létezik ilyen kategóriájú kombi megoldás is.
Persze minden jó ötletet szívesen veszek :-)

(#14848) gpek válasza Intruder2k5 (#14846) üzenetére


gpek
tag

Szia!
Mondjuk egy időben, kb 100-és 200 között. 100-as a net.
G

Gpek

(#14849) Intruder2k5 válasza gpek (#14848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig szerintem egy olyan szerver elé, ami többszázas nagyságrendű kapcsolatot tart fenn, semmiképpen sem szabad SOHO routert tenni, mert az lesz a gyenge láncszem, és meg fogja akasztani a forgalmat. Ráadásul a felső kategóriás SOHO routerek, és mondjuk például a CISCO Small Buisiness routerei már nem állnak távol egymástól árban, tehát szerintem a választás nem lehet kérdés. 50 000 Ft-tól már lehet kisvállalati CISCO eszközöket kapni.

Persze betehetsz elé egy D-LINK DIR-825-öt, vagy egy Netgear WNDR3700-at 680MHz-es CPU-val, vagy egy ASUS RT-N16-ot 128MB RAM-mal, de ezek is majdnem 35000 HUF-ba kerülnek, és nem erre vannak kitalálva! Aztán ha kevés lesz, akkor dobhatod ki az egészet, és majd akkor mehetsz venni egy CISCO-t 60000 HUF-ért.

Valamint, itt a hardverapro-n is lehet találni használt CISCO eszközöket, cégtől, garanciával!

(#14850) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Nemrég kértem tanácsot routerrel kapcsolatban h milyet vegyek, megvettem egy TP-Link TL-WR1043ND routert. Sztem nagyon király ketyere CD nélkül telepítettem és nagyon egyszerű volt, faján működik, semmi gond nincs vele egy UPC Fiber Power 60-as nethez van. A kérdésem csak az lenne h a routert és a modemet (CISCO márkájú) ki kell-e kapcsolni, vagyis érdemes-e és mennyi időnként, esetleg minden este?
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.