Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Intruder2k5 válasza StevenKing (#14950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- A WiFi hatótávolságot nem lehet előre megbecsülni-
- A két router WiFi része teljesen azonos.
- Az operációs rendszernek nem kell a routerrel kompatibilisnek lennie.

(#14952) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Utolsó kérdés megígérem :DD Ehhez képest erősebb lesz azért a linksys wifi hatótávja és jelerőssége?

[ Szerkesztve ]

(#14953) Intruder2k5 válasza ManUnited (#14952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha azt mondom, hogy igen, és mégsem lesz erősebb, akkor mi lesz? Erre senki nem fog neked válaszolni, illetve ha ha mégis, az csak a hasára ütött...

(#14954) ManUnited válasza Intruder2k5 (#14953) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Vagy használta/ismeri mindkét eszközt és tudja a választ a kérdésemre...

(#14955) Intruder2k5 válasza ManUnited (#14954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy érted, hogy nálad, és teljesen ugyanolyan körülmények közt?

(#14956) StevenKing


StevenKing
csendes tag

Köszönöm a választ Intruder2k5!
Adaptert milyen típust ajánlotok hozzá?

Ha a feleséged és az ügyvéded fuldokolna, és döntened kéne, étterembe mennél vagy moziba?

(#14957) Paulo81 válasza Beri (#14949) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Értem. Tehát akkor aktuális manapság is? :U
Köszi! :K

(#14958) Intruder2k5 válasza Paulo81 (#14957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azok a routerek, amiket ott találsz, 2005-ben még tervben sem voltak... :)

(#14959) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ezt neztem ki.
Mi róla a vélemény? Megéri?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14960) Intruder2k5 válasza adamssss (#14959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Attól függ, hogy mire, mert mondjuk, egy 1M/128K-s, 1GB forgalomkorlátos ADSL megosztására nem biztos. Amúgy látom, hogy ennek is jól lezuhant az ára, tehát amennyiben tényleg szükséged van rá, igen, megéri! Ha adatok megosztására is szeretnéd használni, akkor azt tudni kell róla, hogy gyári firmware-el, egyszerre csak egy kliens képes kapcsolódni a megosztásához. Természetesen moddolható is, OpenWrt vagy DD-WRT használatával remek kis NAS lesz belőle, a tőle elvárható teljesítménnyel...

[ Szerkesztve ]

(#14961) adamssss válasza Intruder2k5 (#14960) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor leírom az igényeimet, az egyszerűség kedvéért.

Olyan készülékre van szükségem, ami a netet (Adsl 2MB/s) tudja továbbítani. Van olyan is, hogy egyszerre akár három készülék is csatlakozik rá. Nekem nem kell semmi megosztás, csak gyors és nagy hatótávolságú wifi-s net átvitel.

Remélem így már érthetőbb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14962) Intruder2k5 válasza adamssss (#14961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, teljesen érthető... :)

Röviden összefoglalva...
Ezekre az igényekre, szinte bármilyen ma kapható router megteszi!

Bővebben...
Én személy szerint a BroadCom platformon alapuló routereket preferálom, ezen belül is ASUS és Linksys gyártmányokat. Amit ajánlok, az az ASUS RT-N12, illetve a Linksys-ből az E1000, esetleg az E2000 típusok. Előző kettő mindössze 11-12 ezer HUF, de az E2000 is még 10 ezer HUF-al olcsóbb, mint a DIR-825. Persze az is jó router, de mint azt egy topiktárs is mondta itt mondta itt pár hozzászólással feljebb, azt akkor vedd meg, ha ágyúval akarsz lövöldözni a verébre.

Illetve ha még inkább szeretnél olcsóbbat, akkor az első hozzászólásban is található TP-LINK-ek közül válogass (pl.: TL-WR841ND, TL-WR941ND, stb...) azt is szokták ajánlani, bár én személy szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#14963) adamssss válasza Intruder2k5 (#14962) üzenetére


adamssss
veterán

Nagyon szépen köszönöm. Valószínűleg a linksys E2000 lesz. Az nem gáz hogy nincs külső antennája? Hatótáva kb mekkora?

Köszi mégegyszer.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14964) ManUnited válasza Intruder2k5 (#14955) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Igen persze... Az teljesen lehetetlen hogy volt valakinek ilyen netgear routere amit lecserélt a linksys-re és egyszercsak észrevette hogy ott is tud jelet fogni ahol eddig nem tudott? Ilyen jellegű tapasztalatra lettem volna kíváncsi ez a beszólogatos hülyének nézős válaszok helyett.

(#14965) Intruder2k5 válasza adamssss (#14963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezeket hatótávolság szempontjából előre megbecsülni egyiket sem lehet, mivel az antennán kívül ez rengeteg más körülménytől függ, amik méterről-méterre, és percről-percre változnak, mindig, és mindenhol, tehát sajnos csak a használat során fog kiderülni.A WiFi jelerőssége, "térereje" minden router esetében közös szabványokon alapszik, illetve ezek korlátai vonatkoznak rá, és a gyártók mindig megpróbálják a maximális megengedett "térerőt" kihozni minden routerből, ami belső antennás példányoknál esetenként már 5 antennát is jelent. Egyébként a Linksys-ekre általánosságban jellemző a jó WiFi teljesítmény.

Ha bizonytalan vagy, akkor azt tudom tanácsolni, amit ilyenkor másoknak is, hogy webáruházban rendeld meg a routert, tehát ne személyesen, üzletben vedd át, és ilyen esetben a jelen jogszabályok alapján, jogod van a vásárlástól indoklás nélkül elállni, az átvételtől számítva 8 napon belül. Azaz, ha nem tetszik, akkor mondhatod, hogy köszönöm, én ezt nem kérem, nem erre számítottam, úgyhogy veszek más típust, vagy kérem vissza a pénzt!

Ehhez persze érdemes olyan helyről rendelni, akik adnak is magukra valamit, és nem egy teljesen ismeretlen, és utolérhetetlen webáruházból.

(#14966) Intruder2k5 válasza ManUnited (#14964) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerinted az nem lehetséges, hogy más a gyári beállítása a Linksys-nek, és más a Netgear-nek, és más a harmadik fajtának, ebből kifolyólag pedig nem lehet őket objektíven összehasonlítani? Legalábbis ilyen, "fórumozós" körülmények közt nem... Lehet, hogy míg az egyik alapesetben a 6-os csatornát használja, addig a másik a 9-est, amit a szomszédé is, és akkor erre azt mondja az illető, hogy utóbbi WiFi-je egy nagy sz@r, holott csak be kellene állítani, ami többnyire nem szokás. Van aki még titkosítani sem képes, nemhogy szabad csatornát keresni!

Különben meg neked is ajánlom figyelmedbe előző hozzászólásomat, illetve az első hozzászólás ide vonatkozó részét, figyelmes olvasásra. Ha ezek ellenére ezt továbbra is beszólogatásnak minősíted, ám legyen, részemről befejeztem, és azt hasonlítasz ahhoz, amit csak szeretnél. Sok sikert a vásárláshoz!

[ Szerkesztve ]

(#14967) ManUnited válasza Intruder2k5 (#14966) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm szépen a "segítséget".

(#14968) Beri válasza adamssss (#14963) üzenetére


Beri
addikt

Az E2000 koppra ugyanaz a vas, mint a wrt320n, aminek problémás volt a jelszintje. Maradj a külső antennás modelleknél.

ManUnited: Az a netgear eleve kevés 120-as fájberpajjerhez, tehát számításba sem jöhet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14969) ManUnited válasza Beri (#14968) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Tudom azért cserélem le mert most az van. Ezért érdekelt volna hogy azt a wifi erősséget tudja-e vagy még esetleg erősebb-e a linksys.

(#14970) Beri válasza ManUnited (#14969) üzenetére


Beri
addikt

Igaz, hogy nem neked címeztem a hozzászólásom első részét, de az E2000-ről írtam. Ha annyira tetszik, meg nem akarsz kiálló antennákat, nézd meg a netgear WNDR3700-at. Annak tisztességesen megoldották a belső antennáit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14971) adamssss válasza Beri (#14968) üzenetére


adamssss
veterán

Egyikőtök ezt mondja, másik azt. Akkor ajánljatok egy külső antnnásat, 20k-ig, d-linket, vagy linksys-t.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14972) GhostHunter válasza echterion (#14937) üzenetére


GhostHunter
tag

..Egészségedre ! :)

(#14973) GhostHunter válasza adamssss (#14971) üzenetére


GhostHunter
tag

(#14974) adamssss válasza GhostHunter (#14973) üzenetére


adamssss
veterán

Ez tetszik.
Köszi szépen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14975) Beri válasza adamssss (#14971) üzenetére


Beri
addikt

Vannak jó belső antennás megoldások, de a wrt320n és így az E2000 sem ilyen. Ott a már emlegetett netgear WNDR3700, az jó példa a hibátlan belső antennás kialakításra. A wrt160nl-nek meg ugyanaz a bele, mint a tp-link 1043ND-nek, csak többe kerül és kevesebbet kapsz a pénzedért (100-as portok gigabites helyett). Persze semmi baj nincs vele, csak a cisco felirat kerül rajta annyiba.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14976) jeni


jeni
félisten

Szia
8000 Ft-ig de max 10000 Ft a keret egy rádiós routerhez. UPC hálozaton lesz használva. A kolléga nömnek kellene. A asztali pc gépen kivül egy laptop lesz rajta. Torrent nem valószinü,hogy lesz bár kitudja. Milyet érdemes venni? Lehetöleg stabil és minöségi legyen. A segitséget elöre is köszi.

(#14977) Gubek-Einste válasza jeni (#14976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik csomaghoz kellene?
Ha FP60 vagy FP120 lesz akkor kicsi a keret.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14978) adamssss válasza Beri (#14975) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor a netgear lesz...

Köszi :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14979) Raistlin32 válasza StevenKing (#14950) üzenetére


Raistlin32
csendes tag

Nekem volt már D-link624+ , LinksysWRT54G routerem. Jelenleg egy TP-Link 941ND-t használok Digikabel 40Mbit/sec-es csomagjával.
Sajnos maximum effektíven 20Megabit/sec-el tudok lefelé tölteni a torrentel. :W Speedtest se mér többet. Ubuntuval megy a router és igen könnyen felismerte a hálózatot.
Néhány héten belül azonban áttérek a TP-Link 1043ND-esre.

Érdemesebb a TP-Link 1043ND-t megvenni. Legolcsóbban a www.rufusz.hu üzletben kaphatod meg, bruttó 10800Ft-ért. :K

[ Szerkesztve ]

(#14980) jeni válasza Raistlin32 (#14979) üzenetére


jeni
félisten

(#14981) jeni válasza Gubek-Einste (#14977) üzenetére


jeni
félisten

ha jól tudom nála a FP30-s van de nem baj ha a router kereten belül erősebb és többet tud :R

mert lehet,hogy TP-Link TL-WR1043ND lesz ha rádumálom őt,vagy a kisebbik 8041ND.

Ha más gyártó akkor az Asus RT-12N lenne a jobb vétel?
bár a TP-Link előny az 5 év gari

[ Szerkesztve ]

(#14982) GhostHunter válasza adamssss (#14974) üzenetére


GhostHunter
tag

..és jó is ! :K

(#14983) Beri válasza Raistlin32 (#14979) üzenetére


Beri
addikt

Nincs rá szükség. Kábelen nem fér át több 20Mbps-nél?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14984) homeoffice76


homeoffice76
tag

Sziasztok!

Előrebocsátom, hogy nem vagyok egy nagy guru a témában, de sokat olvastam, és végül az alábbi routerre esett a választásom:

[link]

Nem a design miatt vettem, az speciel nekem nem tetszik, korántsem nevezném a szoba díszének, mint néhányan. Ugyanott tartom, ahol az előzőt, ráadásul fektetve, hogy ne az oldalán lógjanak a kábelek.

Ami tényleg fontos: rendkívül megbízható, stabil szerkezet (az első napja óta nem indult újra, pedig már min. 3 hónapos), könnyen kezelhető (bár néha kicsit lassú) a webes felülete (egy routert életében először látó valaki is fél óra alatt beállíthat rajta egy 2,4 és egy 5 Ghz-es hálót, usb háttértárat és hálózati nyomit csatlakoztathat, és létrehozhat egy ftp-szervert, így nem kell mindig pendrive-on vinni az unokáról készült képeket a nagyinak ). Egyedül a fájlcseréhez adott download master nevű progi nem tetszett, de ahhoz a pár file-hoz, ami olyan sürgős volt, hogy egész éjszaka tölteni kellett, jó volt az is.

Mindezt gyári firmware-rel, garanciavesztés nélkül!!! Mondjatok még egy ilyen routert! Sztem egyértelműen best-buy azoknak, akik max. 30 ropit hajlandóak kiadni egy routerért, ráadásul nem is router-guruk, de azért szeretnék használni a fent említett szolgáltatásokat.

[ Szerkesztve ]

(#14985) Beri válasza homeoffice76 (#14984) üzenetére


Beri
addikt

Mondjak? N16.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14986) homeoffice76 válasza Beri (#14985) üzenetére


homeoffice76
tag

6e Ft az árkülönbség, és az N56U tudja az 5 Ghz-et. Kb. ennyi a differencia, meg az N16-ról azt olvastam, hogy pocsék a gyári firmware, és nem akartam a 3. nap elbukni a garit, ezért nem azt vettem.

(#14987) Beri válasza homeoffice76 (#14986) üzenetére


Beri
addikt

Az N16-tal annyi a baj, hogy közel sem hozta azt, amit a gyártó beígért a megjelenése előtt. A gyári szoftverrel meg az a probléma, hogy gyári. Nincs olyan out-of-the-box megoldás soho kategóriában, ami felérne egy tomato-val, openwrt-vel, vagy dd-wrt-vel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14988) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy router+adsl modemet ami nem vezetéknélküli?(nem túl drágát)
Gondolom jobb ha veszek vmit mint az a dlink 360r amit az adsl előfizetéshez adnak.

[ Szerkesztve ]

(#14989) Coolmat válasza Gyick (#14988) üzenetére


Coolmat
őstag

Általában azt szokták itt ajánlani és én is azt vallom, hogy adja csak a szolgáltató a modemet, mert ha valami baj van vele akkor az ő dolga kicserélni, és nem a saját modem-router kombódra fogja fogni a hibát. D-Link 360R finomhangolásához tudom javasolni dchard írásait: ezt ha a régebbi ezüst vagy ezt ha az újabb fekete verziósat kaptad.
Nem wifis routerből a TP-Link R460-at tudom ajánlani, de célszerűbb egy kicsit többet rákölteni egy TP-Link TL-WR 741ND-re, hátha később mégis kelleni fog az a wifi (okostelefon, laptop), addig is ki lehet teljesen kapcsolni a rádiót rajta (ha a wifi tolvajoktól félsz).

(#14990) Intruder2k5 válasza homeoffice76 (#14986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem Tomato fut az RT-N16-on, és hidd el, hogy ettől még garanciális... A garancia csak akkor vész el, ha a cserét bizonyítani tudja a szervíz, és nem akkor, amikor Te ráteszed. :)

Szerinted miben különbözik az RT-N16, az RT-N56, vagy épp egy másik ASUS router firmware-je? Néhány apróságtól eltekintve nem sokban... Ezt akár magad is megnézheted.

http://service.asus.com/demoui/

Ellenben az RT-N56U-t még ha (esetleg később) szeretnéd, se tudnád moddolni, mert egy alternatív fw sincs hozzá. Tehát szerencséd is van vele, hogy tetszik a gyári, mert egy ideig még biztos nem lesz rá másik. Ha egyáltalán valaha is lesz, mert amilyen régen forgalomban van, már régen kint kéne lennie az fw-nek, ha valaki csinálna.

[ Szerkesztve ]

(#14991) Intruder2k5 válasza homeoffice76 (#14986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még annyit a garancia kérdésre, hogy nézz át a 1043-as topikba, hetente több routert tesznek tönkre, csak az itt fórumozók, és eddig még mindig mindet kicserélték, úgy, hogy működésképtelen Open, vagy DD-WRT volt rajta, amikor visszavitték. Illetve egyről már hallottam, akinek visszaadták, hogy nem cserélik ki, mivel moddolt fw van rajta, de érdekes módon, amikor hazavitte, már működött az OpenWrt.

(#14992) homeoffice76 válasza Intruder2k5 (#14990) üzenetére


homeoffice76
tag

Szia!

Én tényleg nem vagyok szaki a témában, tehát Isten ments, hogy okoskodjak itt nektek, de az nem lehet, hogy annak a kevés firmware-béli különbségnek köszönhető, hogy minden, korábban említett funkcióját rendszeresen használom az n56u-nak (akarom mondani nyomiszerverként eddig nem használtam, de napok kérdése a dolog), mégis stabilan, újraindítgatások nélkül fut hosszú hónapok óta? Tényleg csak kérdezem, nem a frankót akarom megmondani.

(#14993) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

TP-LINK 941ND routerem mire érdemes cserélni?

a gondom vele, h a laptop az N szabványát nem tudja használni :(

arra gondoltam, h ha egy nagyobbat veszek, vagy más gyártmányt, azt hátha fogja már látni, és lesz N-em :D

köszi a segítséget!! :R

(#14994) Tosee válasza CoolBoy323 (#14993) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Hogy érted, hogy a laptop nem tudja használni az N szabványát?
Laptopban is N -es wifi modul van? Mert ha csak G akkor hiába veszel másik routert azzal sem lesz jó!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#14995) kali válasza CoolBoy323 (#14993) üzenetére


kali
legenda

hogy micsoda? :Y mit is szeretnél? a tl-wr941nd teljes n szabványos (300 megabit/sec, 3 * 3 mimo) tudással bír, 11bgn mixed és 11n only módban szórja is! amennyiben a notidban is n szabványos modul van, úgy megfelelő beállítással n szabványos kapcsolat fog felépülni, de ha nincs n szabványos modul a notidban - például csak g szabványos van -, akkor nincs az az n szabványos router, amihez n szabványos átvitelen fog kapcsolódni a notid, mivel nincs meg a szükséges célirányos tudása!

(#14996) CoolBoy323 válasza Tosee (#14994) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

srácok nem vagyok ennyire hülye :B

a noti tudja az N-t, vagyis tudná... de mégse...

és telómmal is csak úgy működik a router, h bg mixedben, bgn mixedben vmiért nem...

noti: [link]
Kiváló vezeték nélküli csatlakoztatási lehetőségek: A következő generációs draft Wireless-N Wi-Fi adapterrel sehol sem marad internet nélkül: mindenhol kapcsolatot létesíthet, ahová a munkája viszi

a notin belül hol tudnám megnézni, h milyen a hálókártyája?

[ Szerkesztve ]

(#14997) kali válasza CoolBoy323 (#14996) üzenetére


kali
legenda

a router tudja a teljes n szabványt, minden más csak ellenoldal, beállítás és esetleg illesztés kérdése!
a notidban az eszközkezelőben nézd meg a wifi modul pontos típusát, elvileg a hálózati kártyák részben megtalálod!

(#14998) CoolBoy323 válasza kali (#14997) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor mindenképp a noti a xar?

a teló az valszeg azért ilyen, mert egy kis bug ez, de frissítéssel majd orvosolva lesz elvileg (mellesleg mit számít egy telefonnál h g vagy n :P)

megnéztem, ilyenek vannak: Dell Wireless 1397 WLAN Mini-Card
Microsoft virtual wifi miniport adapter #2
realtek PCIe GBE family controller

driverek tudtommal a legfrissebbek, mert már próbálkoztam többször is, de eddig egyik driver sem oldotta meg az N-es gondom :(

[ Szerkesztve ]

(#14999) kali válasza CoolBoy323 (#14998) üzenetére


kali
legenda

akkor kár is tovább ragozni, a notidban lévő wifi modul csak b/g szabványt tud; link így hiába párosítod bármilyen n szabványos router mellé, a kapcsolat nem fog felpülni n szabványon, mivel a notid wifi modulja nem kezeli az n szabványt!

(#15000) izomhod


izomhod
senior tag

szeretnék venni időkapcsolót, hogy a wifi éjszakánként se süsse az agyam (tudom hogy minimális)

ha veszek egy ilyen külyüt, a napi 1 ki- egy bekapcsolás szerintetek menniyre károsíja a rútert? vagy árt nkei egyáltalán?

tplink 542es

köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.