Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Beri válasza Cyberpunk (#14650) üzenetére


Beri
addikt

Simán a webui-ból flashelhetsz, nem kell hozzá külső alkalmazás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14652) Cyberpunk válasza Beri (#14651) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó akkor nincs több kérdésem kösz a segítséget :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14653) Intruder2k5 válasza Cyberpunk (#14650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ehhez annyit hozzátennék, hogy ASUS-on nem megy fel a webes felületről a Tomato, hanem a Firmware Restoration Tool-t kell használni hozzá, de lehetséges, hogy ebben eltér a Netgear... Persze utána, frissíteni már tudod a Tomato-t is webes felületről, csak a gyári fw reklamál, hogy invalid image file, vagy valami hasonló. :)

De mondjuk ez nem akkora probléma, hogy emiatt elállnák egy router megvételétől!

(#14654) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Wifi routert kellene venne, hogy megoszthassam a kábelnetet egy asztali gép és egy laptop között. Meglehetősen láma vagyok a kérdéskörben, a segítségeteket kérem.
Annyira már rájöttem, hogy TP LINK-eket kell nézni. :))
A keret nagyon szűkös, úgyhogy a legolcsóbbak között nézelődtem.
Ez a 3 nagyjából egy árban van, melyiket ajánljátok?
TL-WR340GD
TL-WR740N
TL-WR541G
Esetleg megér ez durván plusz egy ezrest?
TL-WR543G

Ha a wifi sebesség 54 Mb/s-es, akkor az azt jeletni, hogy a két gép összesen ekkora sávszéllel tud kapcsolódni a készülékre? Csak mert a net 80 Mb/s-es, s akkor a 740N lehet a nyerő, már ha jól értelmezem a dolgokat. :B

solfilo

(#14655) Greenbook válasza solfilo (#14654) üzenetére


Greenbook
tag

A netedhez TP-Link WR1043ND típus ( 12E HUF ) lenne a megfelelő, javasolnám inkább csapj a pénzedhez némi locsolásból gyűjtöttet is.

http://csatlakozok.atw.hu

(#14656) Intruder2k5 válasza solfilo (#14654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 54Mbit/sec-es WiFi-n gyakorlatban 20-25Mbit/sec sebességet tudsz elérni maximálisan... Tehát durván a neted sebességének a 25%-át. Mellesleg a gépekben n-es WiFi van?

[ Szerkesztve ]

(#14657) solfilo válasza Intruder2k5 (#14656) üzenetére


solfilo
veterán

A helyzet kissé bonyolult. Az enyémben csak g-s van, de vezetéken keresztül sem látok többet 25 Mb/s-nél. (érzem, hogy ezzel lehet hülyeséget írtam. :B ) A net meg valószínű kisebbre lesz véve, ha lejár a főbérlő hűségnyilatkozata, mert nem használjuk ki.

Greenbook: holnap meg kell venni a cuccost. :)

Melyiket ajánljátok a 4-ből, amit linkeltem? Nem fogok visszajönni panaszkodni, hogy nem elég gyors, látom a korlátokat. De ha van köztük olyan, amelyik jobban megéri, akkor nyilván azt venném. :))

solfilo

(#14658) Beri válasza solfilo (#14657) üzenetére


Beri
addikt

vezetéken keresztül sem látok többet 25 Mb/s-nél
Ezt kifejtenéd bővebben? Mit nem látsz? Hogy nem látsz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14659) solfilo válasza Beri (#14658) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudok 25-30 Mb/s-nél nagyobb sebességet mérni speedtest.net-tel, vezetékes kapcsolódás esetén. Laptopon magasabb is elérhető, de most nem tudom leellenőrizni, nincs itt. Szval vagy UPC bénázik, vagy túl régi az alaplap.
...
Bár most nézem upc oldalon, nincs is 80-as csomag, főbérlő össze vissza beszél. :W
Gyanítom így a 30-as a mi csomagunk. Bár laptopon tényleg volt ennél magasabb letöltési sebesség.
Ezt jól megkavartam, sry!

Szerk: speedtest eredménye most: 28/10, vagyis akkor a 120-as a mi csomagunk, csak az biztosít 10 Mb/s-es feltöltést UPC-nél.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#14660) solfilo válasza solfilo (#14659) üzenetére


solfilo
veterán

már nem tudok szerkeszteni.

ismételt mérés

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#14661) Beri válasza solfilo (#14659) üzenetére


Beri
addikt

Első lépésként tudd meg, milyen csomagotok van. Ha olyan routert választotok, ami nem bír el a kapcsolat sebességével, annak az a vége, hogy ha valaki egyszer megpróbál letölteni valamit, az eszköz elkezd fulladozni és nekiáll várakoztatni a csomagokat. Vagyis az a kis doboz a sok kábellel, amiért pénzt adtál ki, használhatatlanná teszi a hozzáféréseteket terhelés alatt.
A felsoroltak közül egyértelműen a 740N a legjobb választás, de a 60-as fájberpajjer fölött kevés. Oda 1043ND kell.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14662) solfilo válasza Beri (#14661) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi szépen a segítséget! Kinyomozom a csomagunkat. :)

solfilo

(#14663) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Hali.Megkaptam a tplink tl-wr941ND routerem, es az lenne a kerdesem, hogy be van kapcsolva a tuzfal es olyankor nem kene tiltsa a port okat?a torrentem azt irja, hogy szabad az illeto port pedig nem allitottam semmit a routerbe.

(#14664) kali válasza Ice_Man22 (#14663) üzenetére


kali
legenda

amennyiben engedélyezve van például az upnp funkció, úgy magától engedélyezhet egy portot, amit egy külső alkalmazás meghív! (ezért is veszélyes az upnp funkció engedélyezése!)

(#14665) Ice_Man22 válasza kali (#14664) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ahammm. megtalaltam.Erdekes opcio. Egyre jobban tetszik a router.kosz szepen a valaszod.

[ Szerkesztve ]

(#14666) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Evvel a routerrel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kikérni Linksys WAG325N[link] [link] régen is szemezgettem vele, de akkor elég drága volt most nagyon jó áron van. Igen nem tud gigabites hálózatot, de itthonra egy adsl(t-home 5 megabites adsl) mellé + egy nas mellé, annak talán jó lenne, de nem tud akkor sebességet az sem ami indokolná a gigabitet. Két gép lenne rajta és egy nas. Egy gép kábellel a nas szintén egy gép wireless. A mostani routerrel kínszenvedés a wifi evvel tuti nem lenne csak az antennákat nézvén. A mostani belső antennás, és a csodálatos wrt610n nekem nem jött be. A fő szempont, hogy milyen proci van benne, és mennyi ram, mert kutatásaim alatt semmilyen infot nem találtam, még vagy rossz helyen keresem. Segítséget infot megköszönném ha tudtok adni, vagy ajánlani más alternatívát erős antennás routert, sok rammal, és erős procival. Köszönöm

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#14667) Intruder2k5 válasza Razermazer (#14666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Linksys WAG325N ttl Output

CPU - Broadcom 6358 300MHz
RAM - 32MB

[ Szerkesztve ]

(#14668) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv!
Most van egy TP-Link 741ND routerem a honlapja szerint 5dbi-s az antennája
Egy 8dbi-s antennával mennyivel nőne a jel? Mennyire érzékelném a különbséget. Pl ha eddig valahol volt a telefonom szerint kb -70dbm akkor az újjal mennyivel lenne jobb? Mert pl most is a kinti gép általában "közepes" "Jó" a jel erősség a windows szerint

(#14669) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv srácok!

Milyen Gigabites routert ajánlanátok? Vezetékes érdekelne, nem szükséges a wifi, a lényeg hogy megfizethető ára legyen, és tényleg bírja a sebességet!

Itthoni felhasználásra lenne nem céges, tehát nem kell azért óriási kapacításnak lenni :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#14670) Intruder2k5 válasza Csabee. (#14669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

NETGEAR WNR3500L
Linksys E2000
Linksys E3000
ASUS RT-N16

A legolcsóbb gigabites router, a TP-LINK WR1043ND.

[ Szerkesztve ]

(#14671) Csabee. válasza Intruder2k5 (#14670) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez nem rossz!! És tapasztalat van vele kapcsolatban? Mennyire bírja azt a gigabitet? Két db tp-link wifis router van már itthon, ezért ragaszkodnék ehhez a márkához :) És tetszetős! Már csak az érdekel hogy tényleg jó-e a router.

Szerk: tesztek alapján egész jó!

Köszi a tippet, nagyon jó áron van :) szinte ingyen (én 30-40.000ft-ra gondoltam gigabit lévén) de ez bőven elég az igényeimnek!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#14672) Intruder2k5 válasza Csabee. (#14671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, akkor kettőnk közül legalább Te szimpatizálsz a TP-LINK-kel, ugyanis én nem nagyon... Nem csak a 1043ND-vel, hanem úgy cakk-pakk az egész márkával, nincsenek jó tapasztalataim vele. De végül is az a lényeg, hogy neked tetszik, sok sikert hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#14673) Csabee. válasza Intruder2k5 (#14672) üzenetére


Csabee.
nagyúr

5év garanciát adnak rá, nekem eddig csak jó tapasztalatom volt vele.. én amivel befürödtem az a D-link, egy Linksys -- tény hogy régi (és tudom hogy az egyik legjobb márka-ha nem a legjobb), és smc-hulladékkal is befürödtem már. Illetve volt még nálam egy netgear, de az is wifin nulla volt

Üdv: Csabee.

(#14674) Intruder2k5 válasza Csabee. (#14673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van saját topikja, ott szerintem minden kérdésedre választ kaphatsz a tulajdonosoktól...

(#14675) Csabee. válasza Intruder2k5 (#14674) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hm, itt sok rosszat írnak róla, mindjárt megnézem a többi típust is amiket ajánlottál :DDD

Üdv: Csabee.

(#14676) kali válasza Csabee. (#14675) üzenetére


kali
legenda

azért csak olvasd el a sok rossz tapasztalatot, főként moddolt firmware meg buhera esetén panaszkodnak - vagy csak alapban nem értenek hozzá...
gyári firmware verzióval, és normál használatra alapban is teljesen jó adott típus!

[ Szerkesztve ]

(#14677) Jano156


Jano156
tag

sziasztok,
tudnátok nekem javasolni gigabites linksys wifi routert 15-18k kőrnyékén? (a wifinek nem kell gigásnak lennie)
köszi szépen:)

János

(#14678) Csabee. válasza Jano156 (#14677) üzenetére


Csabee.
nagyúr

4-5 hozzászólással visszább olvastál volna pont fellelted volna: )
Linksys E2000
Linksys E3000

Üdv: Csabee.

(#14679) Razermazer válasza Intruder2k5 (#14667) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm én is bóklásztam arrafelé de nem ütköztem bele. Ezt így átnézvén nem egy gyenge jószág ahhoz képest hogy 2008-as kiadás. És tapasztalat vele senkinek sincsen? tesztet sem találtam róla igazán. Egyik ismerősömnek volt ilyen, és emeletem utcán mindenhol megvolt a jel 4 vonásnyi, és 15 megabites adsl volt rajta. A másik amivel szemezek az a netgear 3700-as hát nem tudom, lehet e már itthon kapni v2-t belőle, de nem érdekes ha v1-hez jutok hozzá. Tökéletes router csak a wifijétől félek, hogy ugyanúgy járok mint a linksys wrt610-el, hogy ledobálja, és gyenge lesz a jel.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#14680) Destloler


Destloler
tag

Hali

Segítséget szeretnék kérni. Router vásárlás előtt állok mert a hön szeretett ASUS WL-700gE bemondta az unalmast. Az a kérdésem hogy vegyek egy hasnoló routert minta WL-700gE, egy D-Link DIR-685 (amihez olcson hozzá tudnák jutni) vagy vegyek inkább egy közép kategoriás router és egy NAS-t. Ha van valakinek valami tapasztala a DIR-685 az szivesen fogadom. A lényeg hogy torrentezni szeretnék és DLNA tévék is csatlakoznának a routerre. Előre is köszönöm a segítséget és várom a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#14681) _seth_


_seth_
veterán

Nálam Dlink di504 kezdi megadni magát, sokszor kell már újraindítani mert nem tud noti/telefon csatlakozni.

Olyat keresek ami:
-bevált, megbízható
-olcsó
-wlanból akár a g-s is elég
-tudjon torrentet tölteni akár belső akár külső vinyóra (gondolom a külső vinyós olcsóbb és mivel van is rack noti vinyóval így ez meg is van már)

Más elvárás nincs is.

Milyet kellene vennem ezeket figyelembe véve?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14682) Brogyi válasza Destloler (#14680) üzenetére


Brogyi
senior tag

Állítólag hangos a ventillátora, de igazi tapasztalatot nem fogsz itt olvasni, mert bazi drága.
Inkább egy Synology NAS, és WNDR3700. Ha fontos a wifi akkor DIR825, de ezeket már nem szokták gyári firmware-vel használni.Visszatérve a Synology-ra rendkívül jó az ár/érték aránya.Ha pedig takarékoskodni akarsz akkor magad raksz össze egy NAS-t, de csak akkor érdemes ha nem windows-ban gondolkozol. :)

(#14683) Destloler válasza Brogyi (#14682) üzenetére


Destloler
tag

Nagyon köszönöm a segítségedet. A DIR-685 os az egyik haveré és 25 ért odaadja mert neki nem kell és nem is használta nagyon ki. Ő azt mondta hogy nagyon fasza (nem egy számtechguru ugyhogy max 40% adok a szavának) de ahol lakom és ő is lakik max 6 megás net van és nem tudja kihasználni. Viszont és pécsett tanulok és ott egy 80 as digim van, és úgy gondolom hogy lazán ki tudnám használni. Nagyon köszönöm a segítségedet mégegyszer, de nagyon gondolkodom a d-linken.

[ Szerkesztve ]

(#14684) Brogyi válasza Destloler (#14683) üzenetére


Brogyi
senior tag

Annyiért talán én is bevállalnám.Kérdezz azért rá milyen sűrűn kell reset-telni.Bár őszinte válasz nem szokott jönni ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#14685) #41133696


#41133696
törölt tag

Ehh :)

(#14686) Intruder2k5 válasza #41133696 (#14685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem értem miért vagy ennyire rákattanva az IPv6-ra, majd ha nagyon fontos lesz, akkor úgyis adnak ki megfelelő firmware-eket a gyártók, de ha ez nem is így lenne, a Te routered akkor is már most támogatja ezt a funkciót custom firmware-rel...

(#14687) #41133696 válasza Intruder2k5 (#14686) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudom, csak megakadt rajta a szemem :) Mert amikor kerestem még nem volt és gondoltam valami új router modell :)

(#14688) Jrox23


Jrox23
csendes tag

tp link 941nd-s router mennyit bír kábelen ha mellette 2 laptop lesz wifin?
mondjuk az 50mb-re képes kábelen?

digi topnethez kellene egy átmeneti router, és ilyet be tudnék szerezni olcsón ismerőstől, de csak ha kábelen tudja az 50-et vagy akár többet a 80/25-ből

(jelenlegi régi routerem jó esetben 30-at bír, máskor csak 20-at, kábelen!)

(#14689) #28702976


#28702976
törölt tag

Tudnátok ajánlani olyan routert ami elbír kb 10 gépet + 1 NAS-t? A wifi-hez van külön access point. A mostanit folyton újra kell indítani :(

(#14690) Intruder2k5 válasza Jrox23 (#14688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

~90 Mbit/sec-et, mivel 100-as portjai vannak...


manofa
A kérdés nem (csak) a gépek száma, hanem a sebesség, amit a 10 gép számára át kell vinnie... Mellesleg van switch-is? Csak mert 10 portos router.... Szóval az nehezebb kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#14691) #28702976 válasza Intruder2k5 (#14690) üzenetére


#28702976
törölt tag

Van switch is. A NAS-on ill. az egyik gépen vannak mindenkinek a fájljai, ezért elég nagy belső forgalom van, de a net csak 4 mbit most (talán lesz több de biztos nem 20+). Köszi a választ.

(#14692) _seth_


_seth_
veterán

Lehet hülye kérdés de:

Mindegyik router tud annyi áramot adni a mobil racknek, hogy akár egy 320-as noti vinyót felpörgessen?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14693) Intruder2k5 válasza #28702976 (#14691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazából a belső hálózat forgalma nem megy keresztül a routeren, csak annak a switch részén, ami viszont nem jelent komoly terhelést a processzornak. Bár 4Mbps nem egy nagy sebesség, de azért valami izmosabb router jó lenne, a jövőre tekintettel...

ASUS RT-N16
D-LINK DIR-825
Linksys E3000
Linksys E4200
Netgear WNDR3700

(#14694) Claude Leon válasza _seth_ (#14692) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Mindkét félen múlik.
Hogy a hdd mekkora felpörgési áramot igényel.
Hogy a router az usb portján hogyan alkalmazza az idevonatkozó szabványt.
Az már gyakorlatiliag nem számít sorozaton belül, hogy a kapacitás mekkora.

Az is segíthetne, ha mindegyik pontos típusát ideírnád, hátha már valaki összepróbálta.
Ha pedig véletlenül nem pörögne fel, Y-kábellel adhatsz neki külső tápot. Ez azért is ajánlott volna, hogy ne a router tápját terheld a külső vinyóval

(#14695) _seth_ válasza Claude Leon (#14694) üzenetére


_seth_
veterán

Pl.: TP-Link 1043nd + enermax 2,5" sata router benne 320 gb wd blue merevlemezzel.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14696) Intruder2k5 válasza _seth_ (#14695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elméletileg olyan router, amin csak 1 USB port van, nem bírhatja el, mivel az USB-ről maximálisan felvehető áram erőssége a szabvány szerint 500mA, ami egy mai 2,5"-os HDD + USB ház párosnak sem elegendő. Persze a gyakorlatban sokszor van úgy, hogy mégis működik, de ezt előre megmondani nem lehet! 2 USB portos routerrel, illetve Y kábellel már más a helyzet, mert úgy már 1A áll a rendelkezésedre.

(#14697) Brogyi válasza Intruder2k5 (#14693) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát igen.A belső hálóra nagyon ajánlott egy komolyabb switch.Komoly forgalomhoz HP switch dukál.Ezt profik írták.Nézz körül a HP-nál, ne pedig valami gagyit válassz.A router-on pedig linux fusson, különben szívni fogsz.Upsz, nem neked akartam írni.Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#14698) #28702976 válasza Brogyi (#14697) üzenetére


#28702976
törölt tag

Köszi a válaszokat!

A switchnél milyen árkategóriát nézzek? Ahogy láttam a HP-ból is van 6k-tól 1 millióig..

Ezek szerint a routeren csak az múlik hogy a külvilággal milyen a kapcsolat?

(#14699) Beri válasza #28702976 (#14698) üzenetére


Beri
addikt

Ha minden kliens a switch-re van szúrva, akkor a router egyáltalán nem szól bele a belső háló sebességébe. Ha igen, akkor természetesen számít, de mozgathatsz adatot bőven, nem jelent majd terhelést a processzorának.
Switch-ből meg jól látod, két-háromezertől a csillagos égig érnek az árak. Azt is cserélni akarod? Milyen elvárásaid vannak?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14700) #28702976 válasza Beri (#14699) üzenetére


#28702976
törölt tag

Ahogy most van az biztosan nem jó mert a routert naponta (néha többször) újra kell indítani különben nincs net. Azt szeretném lecserélni ami ezt megoldaná. Az volt a tippem hogy ezt a régi otthoni routert kevesebbb gépre "tervezték". Erre utal az is hogy amíg nem volt a NAS ill az utolsó 2 gép addig egész jól ment minden.

Most van egy legalább 5 éves egyszerű edimax router, egy kis 5 portos netgear switch meg egy wifi access point. A wifi tökéletesen működik azt nem szívesen cserélném de a többit le lehet, el tudom őket használni máshol ahol kevesebb gép van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.