Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Intruder2k5 válasza Badb0y (#14350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ha mindkettőt a switch-be dugod?

(#14352) Badb0y válasza Intruder2k5 (#14351) üzenetére


Badb0y
addikt

Azt már próbáltam. Akadt, csak ez a 2 eszköz volt a switchben.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#14353) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Valaki tud ajánlani jófajta, kisebb cég számára elérhető routert ami GYÁRI firmware-vel tud IPsec, openvpn vagy ssl vpn-t, site-to-site módban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14354) sedo


sedo
tag

Üdv!

Egy lakásban kéne egyelőre 30Mbites, de később akár 60-80-as netet wifin 2-3 gépre osztani. Tudnátok ajánlani erre alkalmas routereket? Az áthidalandó távolságok nem túl nagyok, 3-4 méter, és fal is csak egy, relatíve vékony választaná el őket egymástól. Jó ha nyomtató szerver képes, de nem követelmény.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#14355) Claude Leon válasza sedo (#14354) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha régi építésű ház rabicfala az a vékony, akkor még vezeték is lehet a vége.

(#14356) sedo válasza Claude Leon (#14355) üzenetére


sedo
tag

Hát meg nem tudom mondani, hogy pontosan milyen fal, de kipróbáltam és működik a wifi a szobák között jelentősebb lassulás nélkül, szóval ezzel nem lesz gond :) Csak olyan router kéne, ami bírja stabilan a fentebb említett sebességet is. A ház külső fala amúgy tégla, bent meg kb olyan, mint a paneloké, de nem sokat értek én ehhez.

(#14357) Claude Leon válasza sedo (#14356) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Topikindító, felső kategória.
Pénztárca és további igények függvényében.
(pl. a legolcsóbb/lt-wr1043/ gyári szoftja nem vacakol nyomtatóval az usb portján, de jelentősen okosítható)

[ Szerkesztve ]

(#14358) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Szeretném a tapasztaltabbak segítségét kérni router választás ügyében. Nemsokára egy jó kis otthoni hálózatot szeretnék összeépíteni ami a következő séma mentén tervezett megvalósulni:

lesz egy router ami ugye az internet kezelésért lesz felelős, amihez kapcsolódni fog egy gigabites switch (8 portos) plusz egy nas. A switchre lesznek csatlakoztatva a vezetékes kliensek, illetve lenne egy acces point is rajta, hogy notik, telefonok, stb is csatlakozni tudjanak a hálózathoz.

A kérdésem igazából magára a routerre korlátozódik, mert nézegettem a Cisco RVS4000-as routerét és a linksys E3000-ét. A specifikációkkal tisztában vagyok, viszont nem nagyon tudok dűlőre jutni a kettő között. A wifi ezen részről felesleges, mert olyan helyen lesz, ahol nem igazán lehet ezt a funkciót kihasználni, viszont olvasgatva évekkel korábban voltak teljesítmény problémák az RVS-el kapcsolatban. Ugye nas is lesz rákötve, ezért jó lenne, ha bírná a tempót, mert nem egy lassú darab kerül felhasználásra (100Mb fölötti tempó) és hát szeretek torrentezni is, tehát az ilyen irányú teljesítmény sem utolsó szempont.

Ha esetleg van valakinek tapasztalata, észrevétele, hogy melyiket miért választaná, nagyon megköszönném ha megosztaná velem. :)

Üdv!

(#14359) Fleed


Fleed
aktív tag

A "lekerekített" 841nd és a "tégla" 841nd között van különbség? :B

(#14360) Intruder2k5 válasza Fleed (#14359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van! A lekerekített állítólag jóval gyengébb HW. Gondolom, hogy az lenne a v5, vagy újabb...

[ Szerkesztve ]

(#14361) Fleed válasza Intruder2k5 (#14360) üzenetére


Fleed
aktív tag

De jó... kértem a boltban egy 841nd-t kihozta ezt a lekerekítettet, mondom én azt hittem ennek téglalap alakúnak kéne kinéznie. Erre az eladó azt mondta, hogy ez újabb, de ugyanaz.
Mellesleg most meg nem is akar működni... összedugtam mindent ahogy kell, bekapcsolom, és csak a power led világít. Próbáltam a reset gombot, de semmit nem reagál rá. Vmi ötlet?

(#14362) Intruder2k5 válasza Fleed (#14361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha RESET-re sem reagál, akkor passz... Vidd vissza!

(#14363) kali válasza Fleed (#14361) üzenetére


kali
legenda

be is állítottad a cd vagy az adminisztrációs felület használatával? mert a csak összedugás nem feltétlenül elég! a reset gombot benyomod, majd benyomva kell tartani legalább 5 másodpercig úgy, hogy közben áram alatt van a router, ekkor látni fogod a ledek felvillnasából és villogásából, hogy elvégződött az alapra állítás!
az eladók nagyobb hányada nem megy bele ilyen mélységekbe, hogy az eltérő verzió eltérő chipset - is lehet -, vagy azért mert nem tudja, vagy pedig azért, mert a vevőt nem tartja érdemesnek arra/elég hozzáértőnek ahhoz, hogy ebnnyire részletezze a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#14364) Fleed válasza kali (#14363) üzenetére


Fleed
aktív tag

Igen, próbáltam cd-vel, de nem találta a routert, meg a 192.168.1.1 el is és semmi. Ekkor próbáltam a resetet (10mp ig nyomtam) de nem történt semmi, a power led világít egyfolytában és ennyi. Holnap felhívom a technikai vonalat, aztán meg visszaviszem. :((( Am ha csak a tápot dugom be, már akkor is mennie kéne wifi-nek nem? Szóval net nélkül is rámehetnék a 192.168.1.1 -ra illetve mennie kéne több lednek is. ( legalábbis mostani linksys routeremnél így van)

(#14365) kali válasza Fleed (#14364) üzenetére


kali
legenda

router áram alatt, lan(1) port egy munkaállomással hálózati kábelen összekötve, és böngészőben ekkor mennie kell az adminsiztrációs felületnek a 192.168.1.1 címen! wifi hálózaton nem garantált az első konfigurálás - alapbeállítások és ellenoldali beállítások függvényében!
a reset gombot megfelelően benyomtad, tehát érzetre kattant egyet?

[ Szerkesztve ]

(#14366) Fleed válasza kali (#14365) üzenetére


Fleed
aktív tag

Igen, kattant a gomb. És próbáltam úgy összedugva is, de olyan érzésem van, hogy vettem 7ezerért egy zöld ledet. :)

(#14367) Intruder2k5 válasza Fleed (#14366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rendszer indulása közben a SYS LED-nek is villogni kellene...

[ Szerkesztve ]

(#14368) kali válasza Fleed (#14366) üzenetére


kali
legenda

akkor vissza a feladónak - ha tényleg rossz!
azért még utoljára kérdezek egy érdekeset - mert elég sok csodával találkoztam már -, ugye hátul a reset gombot nyomod, és nem pedig az elején a qss gombot?!?!
ja, és kérdezz rá, hogy esetleg nem fekszik véletlenül a raktárban egy régebbi szériás, ha majd cserélik...
(jut eszembe egy jobb sztori; azonos jelenség volt egy ismerősnél, már majdnem visszaküldettem vele az új routert a telefonos beszélgetések alapján, de aztán átugrottam hozzá, és kiderült a turpisság; azt elfelejtette mondani, hogy a régebbi router adapterét dugta rá az új routerre, mert lusta volt kihuzgálni a régi adapter kábelét, meg behúzni az újat - persze a csati stimmelt, de azért volt eltérés az adatokban -, és nála is csak a power led világított, de a router semmi mást nem csinált, semmire sem reagált! az újhoz adott adapter beiktatásával megoldódott a probléma!)

[ Szerkesztve ]

(#14369) Intruder2k5 válasza Fleed (#14366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve ha úgy gondolod, szerintem joggal kérheted a más típusúra cserélését is (mondjuk 941ND), mert az eladó azon mondatával, hogy "ugyanaz mint a szögletes", félrevezetett. Most nem néztem utána pontosan az ár különbségnek, de szerintem nem lehet sok, és lehet, hogy megéri... :)

(#14370) batemann


batemann
csendes tag

Szerintetek ez a router ver.B1-es?
Tehát ez amiről az 1. oldalon szó van?
[link]

(#14371) Fleed


Fleed
aktív tag

Köszönöm Intruder2k5 és kali a segítséget! Tuti a reset gombot nyomkodtam (qss gomb különben ezen hátul van) és az adapter is stimmel. :D Megkérdezem, hogy van e régebbi szériás, de a drágábbra cserét nem vállalom már :N Viszont lehet rádobok 2ezret a 941nd re. De pontosan mivel is tud kevesebbet ez a lekerített 841nd? 30 as fiberpower netem van, két laptop között szoktam másolgatni, illetve torrentezés is becsúszik. Ezeket érinti h v3 vagy v5-ös?

(#14372) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Hali volt már dolga valakinek TL-WR741ND -vel?

Ma érkezett meg az enyém, de valami nem kóser a hálózattal.
DIGI kábel netem van.

A PC WLAN-on van a Laptop wifi-n (majd csatlakoznék wifin telefonokkal is)

Igyekeztem lépés szerint követni a magyar útmutatót (összeköt, beüzemel, cd-t elindít, követi a lépéseket), de nincs net!

Most csak ugy van netem, ha egyből modemből jön, de már meg el-elszáll pár percre...

Plz help.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14374) Intruder2k5 válasza fornettisuti (#14372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a CD-t felejtsd el... Állítsd be manuálisan!

(#14375) pojzon válasza pojzon (#14358) üzenetére


pojzon
tag

Erre nincs senkinek semmi? :(

(#14376) fornettisuti válasza Intruder2k5 (#14374) üzenetére


fornettisuti
veterán

Holnap kiprobálom manuálisan, köszi :R

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14377) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg van valamilyen 4-5 éves TP-Link 54G-s routerünk otthon, egy családi ház központi helyiségében, viszont az emeleten, a távolabbi szobában már nem fogható a jel.

Szeretnénk valami olyan erősebb szerkezetet, ami elég messze küldi a jelet, hogy ott is szépen fogható legyen. Nem kell N-es legyen, a laptopok úgy sem támogatják azt, amivel használjuk. Csak elég erős lejet adjon!

Tudnátok nekem ilyent ajánlani? Jó lenne 10.000Ft alatt maradni!

Esetleg a TP-LINK TL-WR941ND vagy a Linksys WRT160N jó lenne?

Előre is kössz! :R

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#14378) kali válasza Fleed (#14371) üzenetére


kali
legenda

fp 30 alá egy tl-wr741nd vagy tl-wr740n is elég lehet - azokban is 7000-es szériás chipset van, mint az újabb szériás tl-wr84xn(d), illetve a tl-wr941nd v4 vagy tl-wr940n típusokban, csak a wifi lite-n, tehát 150-es és nem 300-as, illetve nincs mimo - de a 30-as net n szabványos ellenoldal esetén a 150-es eszközön is bőven átmegy!
tl-wr941nd esetén is csak v4 kaptható már a legtöbb helyen, és abban is a gyengébb chipset van, a v3 és a v2 verziókban még a 9000-es szériás chipset dolgozik!

Zalaymate; g szabványos ellenoldalak mellett nem feltétlenül lesz jelentős javulás a router lecserélésével, hiába a több antenna, azok az n szabvány és a mimo miatt vannak, amit a g szabványos ellenoldal nem tud kihasználni! a wifi szórás milyenségét amúgy is szinte lehetetlen pontosan meghatározni látatlanban, a távolság, a falak száma és milyensége, egyéb környezeti tényezők - akár nagyobb (fém)tárgyak - is számítanak, és az ellenoldal milyensége is sokat számít(hat)! bizonyos kategórián belül a routerek a wifi szórás "erősségét" tekintve nem térnek el jelentősen - főként g szabványon - inkább az ellenoldal milyensége miatt szokott némi különbség mutatkozni, mert van olyan, hogy egy modul az egyik routerrel jobbn párosul, a másikkal már kevésbé! ami fontos, hogy a belső kis antennával szerelt routerek többsége gyengébb wifi szórás tekintetében, mint a külső antennás típusok!
tp-link esetén az 54-es kategóriában több router is képviselteti magát, vagy írj pontos típust, vagy nézd meg, hogy cserélhető-e az antenna, mert lehet, hogy többet érnél az antenna cseréjével egy jobbra!

[ Szerkesztve ]

(#14379) Intruder2k5 válasza kali (#14378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyan mikor jut erre a sorsra a 1043 is...?!

(#14380) Fleed válasza Intruder2k5 (#14373) üzenetére


Fleed
aktív tag

941nd ből se mindegy milyet veszek? Ott is máshogy néznek ki a különböző verziók?

(#14381) Intruder2k5 válasza Fleed (#14380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint... kali és Beri itt a TP-LINK szakértő. :)

[ Szerkesztve ]

(#14382) kali válasza Fleed (#14380) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr941nd v4 és a tl-wr940n a gyengébb 7000-es szériájú chipsettel dolgozik, v3 szériás tl-wr941nd már alig kapható, de abban még az erősebb 9000-es szériájú chipset van - illetve a v2 szintén zenész, de az meg már mondhatni lehetetlen küldetés újonnan!

Intruder2k5; a tl-wr1043nd esetén elég érdekes lenne meglépni a gyengébb chipset verziót, már technikai okokból is...

[ Szerkesztve ]

(#14383) Intruder2k5 válasza kali (#14382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Várd ki a végét... :)

(#14384) kali válasza Intruder2k5 (#14383) üzenetére


kali
legenda

dehogy várom, én mindig betárazok a jobbikból, amit most használok, az az erősebb tl-wr941nd v3, és van eltéve egy új és bontatlan tl-wr1043nd típust is - mondjuk azt nem én vettem, hanem ajándékba adták!

(#14385) Intruder2k5 válasza kali (#14384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az jó.. Akkor el vagy látva! Na és ezt láttad? Ma linkelték a 1043-as topikban... :)

(#14386) kali válasza Intruder2k5 (#14385) üzenetére


kali
legenda

dupla ram? az jó, lehet, hogy beújítok egy ilyet! :K
bár torrent nálam egyáltalán nem játszik, meg a 25/5 netes sebesség sem kifejezetten indokolja, meg amúgy sem vagyok egy nagy töltögető, de mondjuk multimédiában jól jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#14387) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok!
Sajnos kevésnek bizonyult a 4 csatlakozási port a routeremben.Nézelődök.de nem találok 6 vagy 8 csatlakozásút.Létezik,.vagy kell venni még egy routert?
Bocs.ha hülyeséget kérdezek.
Janis Joplin..

(#14388) kraftxld válasza janisjoplin1 (#14387) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy sima switch bőven elég.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14389) janisjoplin1 válasza kraftxld (#14388) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi.
Akkor a modem.és a router közé kell tenni?
Janis Joplin..

(#14390) Intruder2k5 válasza janisjoplin1 (#14389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! A switch-et egyszerűen összekötöd a router egyik LAN portjával, és kész... Egyszerűen fogalmazva, a switch egy LAN port elosztó. Így a routerbe marad három hely, ahova lehet még eszközt csatlakoztatni, illetve a swtch.ben 7, vagy attól függ, hogy hány portosat veszel.

[ Szerkesztve ]

(#14391) vargalex válasza batemann (#14370) üzenetére


vargalex
félisten

Hi

Magyarországra elvileg nem jött csak B1/B2 revíziójú DIR-825. A kettő között pedig nincs igazából különbség, tehát mindegy.

Alex

(#14392) batemann válasza vargalex (#14391) üzenetére


batemann
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod. :R

(#14393) Sanyig4


Sanyig4
tag

Sziasztok!

Egy egyszerű megoldást keresek wifi felerősítésére.
A lényeg, hogy egy létező wifi hálózatot kellene tovább osztani, vagy a jelét felerősíteni.
Nem férek hozzá a routerhez.

Milyen routerrel, access point-al tudom ezt megoldani.

(#14394) roti86 válasza Intruder2k5 (#14338) üzenetére


roti86
őstag

Köszi a választ... Látom elég sok wrt54G verzió megjelent a piacon. Ezek között van különbség jelerősségben vagy csak a cpu és ram a diffi?

A net egy szimpla adsl/kábelnet lenne 5MBPS sbességgel, így bírnia kell a routernek :)

(#14395) Intruder2k5 válasza roti86 (#14394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én úgy tudom, hogy v4-ig moddolható, a v5 már nem nyerő...
http://www.huwico.hu/node/737

De van saját topikja is, ahol a tulajdonosok tudnak neked biztos infókat adni...
http://itcafe.hu/tema/mindent_a_linksys_wrt54g_gl_gs_routerrol/friss.html

A Tomato Firmware ezeket támogatja:
Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS
http://tomatousb.org/doc:build-types
http://victek.is-a-geek.com/tomato.html

(#14396) roti86 válasza Intruder2k5 (#14395) üzenetére


roti86
őstag

Köszi a linkeket, elolvasgatom...

Nem feltétlenül akarom moddolni, ha a jelerőssége megfelelő.. vagy a jelerősséget befolyásolja a rajta lévő firmware? :U

(#14397) Intruder2k5 válasza roti86 (#14396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alapban nem, bár a moddolt firmware-ekben van lehetőség a rádió jel erősségének állítására is. Ugyan csodákat ez nem fog tenni, de érezhető javulást azért hozhat.

(#14398) velvet7


velvet7
tag

Sziasztok!

Egy új routert szeretnék venni, mert a mostani Gigabyte nagyon küszködik ha vezeték nélkül csatlakozunk rá... Na most nézegettem a kínálatot, de nem nagyon tudok választani. Vezetékesen 4 gépre lenne rákötve, meg kéne egy wifi elérhetőség is. Én egy linksys-re gondoltam, tesztek alapján megbízható, és a kezelőfelülete is jó.

Ki mit ajánlana?

(#14399) Intruder2k5 válasza velvet7 (#14398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 4 LAN port megvan mindegyiken, és a legtöbb ma kapható routerben van WiFi is. Ebből szempontból tehát teljesen mindegy, hogy milyet veszel. Ami viszont számít, azt nem mondtad el. :)

- Milyen neted van, főleg sebesség szempontjából?

Amennyiben a net lassabb mint 80Mbit/sec...

- Szoktál e LAN-on sok adatot mozgatni, vagyis kell-e a Gbit-es LAN port?
- Kell-e 300 Mbps n-es WiFi, vagy elég a 150-es, netán a g-s 54 Mbps?

[ Szerkesztve ]

(#14400) fornettisuti válasza Intruder2k5 (#14374) üzenetére


fornettisuti
veterán

Köszi, van már net PC-n is és wifin is :C :R

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.