Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) pincehely


pincehely
addikt

Sziasztok. Tudom, hogy nem vág tökéletesen topic témába, de jobbat nem találtam.

Van egy Pirelli adsl Routerem a T-comtól.
Ezt szeretném összekötni egy TP-Link WR1043ND-vel.
Szóval a Pirelli továbbra is dolgozna a telefonon(voip), illetve modemként működne, és a wifit pedig a TP-link Router biztosítaná.

Össze is kötöttem őket: Pirelli 1-es portról, a TP-link WAN portjába.
Mégsem megy.

Ötlet, hogy ezt hogyan kéne?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14902) echterion válasza reset (#14897) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, valószínűleg egy ilyen megoldás fog születni az ügyben.
Viszont most felraktam a win7-et meg a drivereket az új laptopomra, és mit látok? Összesen 9 wifi-s netet a közelben. ebből 8 magánhálózat, jelszóval védve, egy meg valami nyilvános cucc, regisztrálással, meg 15 percenkénti netmegszakítással, ingyenesen.
Ennyit az elektroszmog elkerüléséről... :W
Szóval, lehet hagyon az egészet a fenébe, csak veszek valami sima, wifi-s routert, oszt' jónapot. Tényleg, erre a célra ezt néztem ki magamnak. Szerintetek? 30 megás netet kellene megosztani vele.

**********

(#14903) Alex91 válasza pincehely (#14901) üzenetére


Alex91
félisten

Én is így szoktam. Átgondolja az ember, aztán bekonfigolja. Ha nem megy, akkor ujra átgondolja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14904) echterion válasza echterion (#14902) üzenetére


echterion
nagyúr

Esetleg ez miben jobb, mint az előző hsz-emben mutatott router?
Switch-nek meg ezt néztem ki magamnak.

**********

(#14905) pincehely válasza Alex91 (#14903) üzenetére


pincehely
addikt

De ez így ebben a formában megvalósítható?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14906) kali válasza pincehely (#14901) üzenetére


kali
legenda

alapértelmezett átjárós vagy dhcp tartományi ütközés nincs a két eszköz között?
itt leírtam, hogy nálam miként van beállítva, hogy mind a két eszköz megfelelően működjön; link - így mind a két eszköz esetén bekapcsolva maradhat a dhcp, nincs ütközés, mind a két eszköz frankón működik - és mint a témában is láthatod, másnál is megoldást jelentett, amikor így beállította!

(#14907) pincehely válasza kali (#14906) üzenetére


pincehely
addikt

Megpróbálom, köszi!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14908) Kleroo válasza kali (#14890) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszi.
Az ikont a router kis ledes visszajelző vackaira értettem.
Tegnap is pontosan ugyanígy cselekedtem,ahogy írtad.
De össze-vissza működött. De valószínűleg a win7em van már megkergülve a sok csatlakoztatástól,mert ma egy kis rendszerezés után már jól működött.
Már csak az a bajom,hogy nem tudom a jelszavam a nethez.....
Mert szerződés óta módosult,és ugyebár a korábbi router admin felületénél csak a felhasználónév látszik :S

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14909) Bálint85 válasza kali (#14899) üzenetére


Bálint85
senior tag

elég jó routernek tűnik az Asus rt-n16. D-link 321 B modemmel működni fog?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14910) Intruder2k5 válasza Bálint85 (#14909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, miért ne működne? Mellesleg a napokban leesett az ára 5-6 ezer Ft-ot... :)

[ Szerkesztve ]

(#14911) kali válasza Intruder2k5 (#14910) üzenetére


kali
legenda

pont azt néztem, hogy sok helyen 24 - 25 e ft lett! :C annyiért pláne jó vétel! :K

(#14912) GhostHunter válasza echterion (#14896) üzenetére


GhostHunter
tag

echterion !

Ne gyere itt a "szmoggal"..! :W ;)
Ezt soha nem kerülheted el !
Ha veszel valami routert csak ilyesmiben gondolkozz ! Linksys !
[link]
Ennél komolyan ne add alább.., itt ismét TE döntesz, csak meg ne bánd, ha mást veszel... :-)))

(#14913) ballington válasza ballington (#14898) üzenetére


ballington
addikt

UP!!! :U

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#14914) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy a TP-Link TL-WR1043ND routernél ki lehet-e valahogy kapcsolni a WIFI módot?

Üdv,
GBoy

(#14915) Intruder2k5 válasza gameresboy (#14914) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ki! Minden routernél ki lehet kapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#14916) gameresboy válasza Intruder2k5 (#14915) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Esetleg tudnál nekem ebben segíteni?
Vagy valaki tudna ebben segíteni?

Köszönöm,
GBoy

(#14917) kali válasza gameresboy (#14916) üzenetére


kali
legenda

w

(#14918) gameresboy válasza kali (#14917) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Közben sikerült megtalálnom.
Azért köszönöm!

Üdv,
GBoy

(#14919) Intruder2k5 válasza gameresboy (#14916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, sorry! :)

Azt hittem, hogy kérdésed elméleti, hogy a router megvétele előtt állsz...

(#14920) pincehely válasza kali (#14906) üzenetére


pincehely
addikt

Köszönöm a segítséged!
A te beállításaiddal működik a kapcsolat a két router között, csak nem wan portba kellett kötni az ADSL routert.

Örülök, hogy végre "kiváltottam" ezt a Pirelli vackot, most sokkal gördülékenyebb a netezés.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14921) itsDani


itsDani
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az 1. hozzászólás mennyire friss?
Szeretnék egy routert, max(!) 15000 Ft-ért, és ki is néztem egy TP-link 1043ND-t (egész pontosan TL-WR1043ND ez valamiben más, mint a fenti?)
Otthoni használatra lesz, jelenleg 20/10-es net mellé, legalább 2 laptop és egy teló csatlakozna wifin, és minimum egy asztali PC is.
Fontos lenne, hogy megbízható legyen, lehetőleg ne kelljen állandóan újraindítgatni, meg ilyenek :)
Vélemények?

(#14922) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni ,hogy portot hogy lehet feloldani a routerembe..
Gameranger nevezetű programot nem nagyon csípi a rúúterem

THOMSON ST780 - speedtouch <-- Ilyen a fajtája

http://kepfeltoltes.hu/view/110513/702859524N_vtelen1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
jó helyen keresgélem ?

http://www.gameranger.com/support/hosting/ <-- itt le is van írva ,hogy kell de nem naon értem vmi UDP portot felkell oldani és a saját ip címemre kell irányítani
de most az a myip-m vagy a router ip címére vagy kiére ...
meg az is lehet hogy nem a Game & Application Sharing menüpont alatt kell feloldani .
előre is köszönöm :)

(#14923) pincehely válasza itsDani (#14921) üzenetére


pincehely
addikt

Lassan egy éve ilyen routerem van. 120/10-es fiberpower nettel.
A nap 24 órájában a sávszél 85%-a forgalmazva volt, tehát nem volt ideje tétlenkedni.
Egyszer ment el a net csak ez idő alatt, akkor volt egy restart.
Meg havonta átlagban egyszer egy kis lassulás.
Szóval egy év alatt olyan 6-8 restart volt.
Szerintem ez egész jó, főleg ennyiért.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14924) Beri válasza itsDani (#14921) üzenetére


Beri
addikt

A TL-WR1043ND a 1043ND, csak nem írom ki a maszlagot (ahogy pl. az asus n13u meg RT-N13U). Az első hozzászólás indokolt esetben frissítve van, nem kell aggódnod, hogy outdated (talán az E szériás linksyseket kéne még beírnom, de várok a 450-es routerekre, meg a nyárra).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14925) kali válasza pincehely (#14920) üzenetére


kali
legenda

csak nem wan portba kellett kötni az ADSL routert - bár ezt nem teljesen értem, de a lényeg, hogy működik! vagy úgy érted, hogy a szolgáltatós eszköz lan portjáról a router lan portjára nyomtad tovább a jelet? mert akkor a második router switch módban működik! úgy is jó lehet, bár nekem szükség van rá, hogy mind a két eszköz router módban működjön, ezért megy a szolgáltatós eszköz lan portjáról a második router wan portjára a jel!

(#14926) pincehely válasza kali (#14925) üzenetére


pincehely
addikt

Igen, switchként üzemel, és az osztja meg a wifit. Ez volt a cél.
Egyébként wan portra kötve a te módszereddel sem működött.
Elég szutyok ez a Pirelli masina.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14927) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Nincs valakinek tapasztalata D-Link DIR-685 routerrel kapcsolatban? [link] Az ára jelentősen lezuhant a tavalyi 80k körüli összegről az elérhető 34-35 közötti tartományba.

Ha nem érkeznek lebeszélő vélemények, akkor a napokban beszereznék egy példányt. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#14928) pincehely válasza kali (#14925) üzenetére


pincehely
addikt

Mégsem jó, elhamarkodtam!
Random időközönként elmegy a net.
Vagyis nem, mert az utorrentben megy a feltöltés(Linux mint), de a böngészőben meg nem jön be semmi.
Érdekes.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14929) kali válasza pincehely (#14928) üzenetére


kali
legenda

nem a húzós torrent gyilkolja le a böngészést?

(#14930) pincehely válasza kali (#14929) üzenetére


pincehely
addikt

Nem, nem. Ha kilövöm, akkor sem jó.

Egyébként van a router(adsl) menüjében egy olyan, hogy PPOEE Passtrought. Ez beikszeltem.
Gondoltam, hogy ezzel fog működni, de ugye nem jó.
Vagy?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14931) Alex91 válasza pincehely (#14930) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy kali irta ugy kelle megcsinalni! Ugy jonak kell lennie...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14932) pincehely válasza Alex91 (#14931) üzenetére


pincehely
addikt

Úgy csináltam meg.
Úgy abszolút nem volt net.
Na mindegy, megpróbálom még egyszer,

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14933) Intruder2k5 válasza pincehely (#14932) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eszerint állítsd be...
Esetedben a felső router lesz a Pirelli, az ASUS pedig a TP-LINK.

[ Szerkesztve ]

(#14934) pincehely válasza Intruder2k5 (#14933) üzenetére


pincehely
addikt

Köszönöm, teszek egy próbát!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14935) pincehely válasza Intruder2k5 (#14933) üzenetére


pincehely
addikt

Működik!
Viszont a port forwarding nem jó.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14936) Intruder2k5 válasza pincehely (#14935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, kell működnie annak is, csak mindkét routeren meg kell csinálni. Az elsőn a TP-LINK WAN IP címére, a TP-LINK-en pedig a gépre. De lehet, hogy életképes megoldás az is, ha a Pirelli menüjében DMZ-be teszed a TO-LINK-et, és akkor csak azon kell már forwardolni.

(#14937) echterion válasza GhostHunter (#14912) üzenetére


echterion
nagyúr

Közben rájöttem. :B
Köszi a tippet. :R

**********

(#14938) hatter


hatter
tag

Sziasztok!

TP-Link TL WR741ND routerem van, most vettem pár napja és a wifi hatótávolsága nem olyan nagy mint ahogyan írják azt vettem észre: "A TP-Link SUPER AG technológiájának és az Extended Range technológiának köszönhetően 2x-3x nagyobb hatótávolság"
Ha kimegyek a házból a routertől kb 22-25m távolságra már nem is látja a laptop a hálózatot. Szomszéd routerét meg még ott is látni lehet 2es jel erősséggel pedig övé vagy 3-4 évvel idősebb Tp-link.
Antennával van valami vagy beállítási hiba lehet? Környékben rajtam kívül még van 3-4 router amit lát a radar, bezavarhatnak netán?

Köszönöm a segítségeket! :R

(#14939) Kleroo válasza hatter (#14938) üzenetére


Kleroo
veterán

Vagy rosszul helyezted el,vagy túl nagy követelményeid vannak ;)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14940) kali válasza hatter (#14938) üzenetére


kali
legenda

az említett technológiák működésének a feltétele az is lehet, hogy az ellenoldal is kezelje (azonos gyártó, vagy azonos chipset...stb), illetve külön beállításra kerüljön!
ellenben próbáld ki más/minden csatornán a szórást, mert elérhető közelségben azonos vagy szomszédos csatornán működő másik hálózat is bezavarhat!

(#14941) hatter válasza Kleroo (#14939) üzenetére


hatter
tag

Megpróbálom átrendezni a szobám és a lehető legmagasabb helyre tenni a szobán belül.

(#14942) hatter válasza kali (#14940) üzenetére


hatter
tag

Ellen oldal alatt a laptopra gondoltál vagy mire? A csatornákat az Channel1- Channel13-ig terjedő intervallumban lehet állítani, arra gondoltál ugye? 5megás a netem otthon, sávszélesség 150mb-ról 54 re van véve, az úgy jó vagy vegyem még lentebb? mert van egy ilyen adat sor és minél alacsonyabbra van állítva akkor ez a dBm annál nagyobb értéken fut, pontosan hogy kell értelmezni ezeket?

Köszi!

130M: -68dBm@10% PER
54M: -68dBm@10% PER
11M: -85dBm@8% PER
6M: -88dBm@10% PER
1M: -90dBm@8% PER

[ Szerkesztve ]

(#14943) Nemesys válasza kali (#14859) üzenetére


Nemesys
tag

Üdv!

Köszönöm a segítséget! Szerintem az Asus-t kipróbálom, remélem nem lesz vele gond!

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#14944) kali válasza hatter (#14942) üzenetére


kali
legenda

az ellenoldal esetedben a noti wifi modulja!
a csatornák esetén az 1 - 13 intervallumra gondoltam!
a sávszélesség szempontjából ha 11bgn mixed mód van beállítva, akkor a max tx rate értéke adott mód maximális értéke legyen! amennyiben csak n vagy csak g szabványos modulokkal kapcsolódsz a notihoz, úgy a 11bgn mixed mód helyett kiválaszthatod a 11n only vagy a 11g only módot, de azoknál is érdemes maximális max tx rate értéket beállítani!
a transmit power minden esetben high legyen!

(#14945) hatter válasza kali (#14944) üzenetére


hatter
tag

Köszönöm! :R Hazamegyek majd megnézem és beállítom!

Amúgy azért kérdeztem hogy milyen sebességre érdemes tenni mert a gyors beállítási útmutató 11bgn-t írt 54Mb-on Channel 6on, de haver is Channel 6on van ezért már tegnap átettem 7ről inkább Channel 8ra 54 Mbon, de akkor átállítom max értékre azaz 150-re és akkor az előbb bemásolt adatok mégsem a legnagyobb mínusz értéken a legjobbak?

(#14946) kali válasza hatter (#14945) üzenetére


kali
legenda

az 1 - 13 közötti tartományban a legjobb értéket többnyire csak a gyakorlatban sikerül teljesen jól kitapasztalni, főként az elérhető közelségben munkálkodó más hálózatok függvényében - bár programmal pásztázható a környezet, és ellenőrizhető, hogy milyen elérhető más hálózatok vannak, és azok milyen csatornákon üzemelnek! (például; wirelessnetview - nem kell telepíteni, csak futtatni!)
a - értékekkel adott beállítás szempontjából nem érdemes ilyen szinten foglalkozni, érdemes az elméleti legjobb kapcsolódási sebességet beállítani, távolság, környezeti tényezők és ellenoldal függvényében majd ténylegesen realizálódik a valós kapcsolódási sebesség értéke, a tényleges átviteli sebesség...stb!

(#14947) hatter


hatter
tag

Egy erősebb antennát megérné rá venni? Mennyiért árulnk egy jobbat mint a gyári és honnan tudom hogy milyen való rá, ahogy néztem semmi típusszám az antennáján vagy csak simán a router típusához való legyen?

(#14948) Paulo81


Paulo81
aktív tag

sziasztok!

Úristen, elolvastam az első hozzászólást, de az mikori már? :D 2005-ös!

Szeretnék egy jó gyors, jó jelerősségű, megbízható wifi-s router-t, pénz van rá.
Ja, a háttér:
Kábelnet, a modembe megy közvetlenül a kábel, (aztán onnan a telefon + iptv, ha ez számít valamit.) Na meg valamint a dt-be.
Vettem egy netbook-ot és szeretnék wifi-ről netezni.

Mit ajánlotok?
És majd hogy kössem a router-t?A dt és a kábelmodem közé? (Gondolom)

Előre is köszi a segítséget! :R :R

(#14949) Beri válasza hatter (#14947) üzenetére


Beri
addikt

Sima, szabványos SMA csatlakozós antennák vannak rajta.

Paulo81: A hozzászólás, amibe bele lett szerkesztve, 2005-ös, így van. Viszont frissítve van, amikor szükséges.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14950) StevenKing


StevenKing
csendes tag

Sziasztok!
Most egy TP-Link 941ND és egy TP-Link 1043ND között vacilálok.
A kisebbik (941ND) szerintetek két falon és 10 méteren még jó sebességgel menne? Milyen adaptert érdemes hozzá vennem(asztali gép, ubuntu linux)? A közelebbi gép vezetékkel menne (asztali gép, windows7 és mellette második oprendszerként ubuntu linux).
Van-e tapasztalat, hogy az ubuntu linux-al mennyire kompatibilis, mert a wifis gépre csak ez menne?
A válaszért/válaszokért előre is hatalmas köszönet!

Ha a feleséged és az ügyvéded fuldokolna, és döntened kéne, étterembe mennél vagy moziba?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.