Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) worxland válasza FireBuddha (#14600) üzenetére


worxland
addikt

Köszönöm.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14602) Gergosz2


Gergosz2
veterán

"Felső kategória" - itt mindegyik gigabit LAN-nal és teljesértékű (300Mbit) n wifivel rendelkezik.
TP-Link 1043ND: AR9132 @400MHz (verziószámtól függetlenül) gigabites portokkal, 145-155Mbit közötti átviteli sebességgel és USB porttal, ami csak fájlmegosztásra használható
EnGenius ESR9850: Ralink RTL3052 @384MHz, 32MB RAM, 4MB flash, brutális tempó, ~600Mbit, 20ezer forint alatti áron
Linksys WRT320N: Broadcom 4717 @357MHz, 32MB RAM, 140Mbit fölött tud egy picivel
D-Link DIR-825 ver.B1: ~210Mbit, AR7161 @680MHz (mint a wndr3700-ban), 64MB RAM, USB port, fájlmegosztás, nyomtatószerver.
ASUS N16: ~140Mbit, 480 vagy 533MHz-en járó processzor, 128MB RAM, 2 USB port, fájlmegosztás, letöltőkliens, nyomtatómegosztás
Netgear WNDR3700: ~400Mbit, AR7161 @680MHz, 64MB memória, USB port, fájlmegosztás
WRT610N ver.2: Broadcom 4718 (mint az N16-ban) @480 MHz, 64MB memória, USB port, fájlmegosztás

ezek közül melyiket ajánljátok?

nekem az a fontos: legalább 5 lan port
atombiztos , hosszú élettartam(legalább 2 év)

keret olyan 15-17 k

mást is ajánlhattok!!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14603) Intruder2k5 válasza Gergosz2 (#14602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek közül egyiknek sincs 5 LAN portja (esetleg a WiFi-vel együtt), csak 4, az viszont mindegyiknek! Ha neked feltétlen kell az ötödik is, akkor venned kell mellé egy switch-et is. 15-17 ezerbe csak az első, TP-LINK fér bele, az viszont bőven.

[ Szerkesztve ]

(#14604) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali. Tudtok nekem ajánlani egy routert amiben van beépített torrent kliens és gyors FTP le és feltöltést is tud?
D-Link DNS-313 ezt nézegettem csak ezzel állítólag FTP-vel kapcsolatban vannak problémák :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14605) kicsifb


kicsifb
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék router vásárlással kapcsolatban tapasztalt hozzáértő tippet kapni tőletek.
Olyan wifi routert keresek, ami képes sebesség korlátozásra. Fontos lenne nekem a csatornánkénti LE és FEL töltési sebességek külön meghatározása. Esetleg MAC-hoz rendelt le/fel-töltési sebesség. A boltokban nem tudtak segíteni.

Köszönöm.

(#14606) Intruder2k5 válasza Cyberpunk (#14604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arról már nem is beszélve, hogy a DNS-313 nem router... :)

Szerintem olyat ami jó, csak moddolva fogsz tudni összerakni. Elvileg az ASUS-hoz kapott "Download Master" is képes http, ftp, és torrent letöltések kezelésére, gyakorlatilag viszont egy kalap sz@rt nem ér. Moddolt fw-vel viszont szinte bármire képes, ami egy ilyen hardvertől elvárható. Bár én nem szoktam ftp-ről töltögetni, de azt tudom, hogy akörül szoktak macerák lenni, mert a rekurzív letöltés kevés programmal megy. Tehát egy-egy file-t simán, de adott könyvtárat már nehezebb leszedni. Ha minden igaz, akkor Midnight Commander-t szoktak használni erre a célra screen-el, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

(#14607) Intruder2k5 válasza kicsifb (#14605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Például, bármelyik olyan router tudja, amire felmegy a Tomato firmware...

ASUS, Linksys, stb... A teljes listát ITT és ITT találod. Milyen internet sebességhez kellene? Milyen gyors WiFi kell?

[ Szerkesztve ]

(#14608) kali válasza kicsifb (#14605) üzenetére


kali
legenda

elvárt átviteli sebesség - főként wifi szempontjából - és árkategória függvénye, mert már 5 - 6 e ft környékén is tudja például gyári firmware esetén is egy tp-link tl-wr741nd vagy egy tl-wr740n, lásd a szimulátort; link (bandwidth control -> controll settings -> rules list - utóbbinál teljesen részletesen beállítható minden, lásd; add new...) de a teteje gyártó és típus függvényében szinte a csillagos ég!

[ Szerkesztve ]

(#14609) kicsifb válasza Intruder2k5 (#14607) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Szia!

Köszi a válszt. A családunk elég nagy, és teljesen különböznek az igények. Ráadásul a közelben van egy lakótelep is, ahol nagyban megy a "rosszalkodás". Wifin akarom adni a netet, de valamilyen formában szűrve. Arra gondoltam, hogy minden mac szűrve lenne, csak a családban szereplő laptopok mac-jai lennének engedélyezve, különböző szebességekel korlátozva. A hely ahol lakom 10megás netet tud maximum biztosítani. 5-6 felé szépen elosztva senki sem panaszkodna. A képeden nem látom egyértelműen, hogy ez hogyan működik, de úgy tűnik, hasonló elképzelésben könnyen megoldható. Ahhogy látom Asus, és Linksys márkák szerepelnek leginkább.

:))

(#14610) kicsifb válasza kali (#14608) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Szia.

Köszi a választ neked is. Olyan kellene ami a feltöltési sebességet is jól behatárolja. Ezen többször problémáztak a családban.

:DDD

(#14611) kicsifb válasza kali (#14608) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Szia!

Bocsánat, jobban megnéztem, és úgy látom, hogy szépen kezeli a le és feltöltést is. A kérdés itt az marad, hogy ha jól látom, akkor ez IP-re szűri a sebességet, és nem MAC-ra. A hordozhatóság szempontjából jobb lenne talán a MAC szűrés melletti korlátozás. Ezen el kell gondolkodnom, hogy hogyan is kivitelezhető jól.
Köszi.

:DD

(#14612) kali válasza kicsifb (#14611) üzenetére


kali
legenda

hozzárendelsz minden mac adress azonosítóhoz egy - egy ip címet, és utána úgy konfigurálod, ahogy csak akarod! :)

[ Szerkesztve ]

(#14613) Intruder2k5 válasza kicsifb (#14609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen moddolt firmware-t használva iptables-el is osztható a sávszélesség, amihez van Windows alapú script generátor is, illetve az előbbi mellett van nagyon jó webes QoS is benne, ahol priorizálhatsz IP vagy MAC cím szerint, de akár portszámra, vagy alkalmazásra (Layer7) tekintettel is. Amúgy az IP címek is köthetőek MAC címhez, és ez igaz a TP-LINK-re is.

(#14614) kicsifb válasza Intruder2k5 (#14613) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Köszönöm, sokat segítetél, szerintem jó irány lehet ez. Kicsit úgy látom, hogy ez árban egy hangyányit erősebb kategóriát képvisel, de talán egy kicsit szabadabban állítható rendszer is.

:R

(#14615) kicsifb válasza kali (#14612) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Köszi Kali! Ez is elég korrekt. Úgy érzem ez kicsit olcsóbb áron kivitelezhető. Talán dinamic IP osztás mellett ez nem működne, de mindenképpen megfontolandó.

:R

(#14616) Beri válasza kicsifb (#14615) üzenetére


Beri
addikt

A router DHCP szerverének megadod, hogy milyen MAC címhez milyen IP-t osszon ki, majd azokhoz adod meg a szabályokat. A kliensgépeken nem kell semmit külön konfigolni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14617) Cyberpunk válasza Intruder2k5 (#14606) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja igaz ez NAS :DDD
Szóval ez az ASUS RT-N16 nyugodt szívvel bevállalható egy módolt FW-vel ha eltekintünk az FTP-től?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14618) Beri válasza Cyberpunk (#14617) üzenetére


Beri
addikt

Attól függ, mi számít gyorsnak nálad.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14619) Cyberpunk válasza Beri (#14618) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát jelenleg 4 megás nettem van amit a közeljövőben 15 megásra akarok váltani. Szóval ehhez kellene.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14620) Beri válasza Cyberpunk (#14619) üzenetére


Beri
addikt

Arra teljesen jó.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14621) kicsifb válasza Beri (#14616) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Köszi. Így lenne nekem jó ahogy írtad. A klienseken nem akarnék variálni, csak a MACot beazonosítani, és korlátozni a sebességet, a többi mac-ot pedig szűrnöm kéne. Ezek szerint, ha az azonosítás megvan, akkor rendelhetek hozzá ip-t és akkor azt kellene korlátoznom. Más hátránya nincs ennek a technikának?

:U

(#14622) Beri válasza kicsifb (#14621) üzenetére


Beri
addikt

Milyen hátrányra gondolsz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14623) kicsifb válasza Beri (#14622) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Igazából, vannak mindíg olyan területek, amiben keveset mozgok, de ígyexem körüljárni óvatosan a dolgokat. Ez a router választás is számomra még nem egy kitaposott ösvény.
A moddolt fw is tetszik nagyon, de ha olcsóbban megvagyok ugy.azzal, akkor valszeg nem arra indulok el. Nem szeretnék kihagyni valamit, amire esetleg később szükségem lehet.

Még hatótávolságot, és gyorsaságot vizsgálgatom az árak függvényében. Nyílván fontos a megbízhatóság, és ezért faggatózok márkák, bevált tapasztalatok, benyomások mellett, hozzád hasonló szakik ;) körében.

Amúgy köszi srácok! :))

(#14624) kali válasza kicsifb (#14623) üzenetére


kali
legenda

azért is nehéz ez, mert a "hatótávolságot" például nem lehet behatárolni látatlanban sem - néha még adott típusú eszközök, és elmondásból ismert környezeti tényezők esetén sem, még hozzávetőlegesen sem -, továbbá ha több szempontot kell figyelmbe venni, például hiába ütős egy router hardveres és gyártói név terén - például linksys és netgear -, ha neked fontos a wifi szórása, és az említett gyártók routerei gyengén teljesítenek wifi terén, a beépített kis antennáik miatt, hogy egy töredékébe kerülő, kevésbé neves gyártótól származó, külső antennás router odavág nekik! lehetne még tovább is sorolni a szélsőségeket...
azért vedd majd figyelembe a netes sebességet, és az ellenoldali képességeket (g vagy n szabvány, esetleges mimo képesség...stb) is!

[ Szerkesztve ]

(#14625) Intruder2k5 válasza Cyberpunk (#14617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! ITT találsz a moddolásról infókat, és képeket... :)

(#14626) kicsifb válasza kali (#14624) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Pontosan úgy van ahogy írod. A közeli boltokban allig 1-2 márka fut, de abból is inkább a TP-Link. Nehéz behatárolni, hogy mennyire felel meg a leírás a valóságnak. Viszont a tapasztalatra jobban adok. A boltokban az eladóknak türelmük sincs részletesen ismertetni a termékeket. Csak annyi tapasztalattal bírnak leginkább, hogy mit hozznak vissza többen.
Még néhány éve mikor ismeretszerzés céljából nézegettem a BackTrack-ot, láttam, hogy az eszközök egy része nagyon hasonló részben azonos chip-tecnológiával készül. Sokszor alacsonyabb márkák termékei is jól futottak.
Közhely amit írok, de relatív olcsón kellene mindíg mindenkinek az ütős jó holmi.
N szabvány kellene azért szerintem ma már több évre előre vásárláskor. Amit kevesellek, azok a 3dbi antennák. Cserélhető előnyben lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14627) kali válasza kicsifb (#14626) üzenetére


kali
legenda

melyik router esetén kevés a 3dbi antenna? a tp-link esetében ahol "d" jelölés van a típus végén, annál levehető/cserélhető az antenna! a tl-wr740n/tl-wr741nd típusok például alapban 1 * 5dbi antennával szereltek! feljebb pedig (8-as széria) 2 * 5dbi antenna van, és 2 * 2 mimo, illetve a 9-es és 10-es széria esetében 3 * 3dbi antenna, és 3 * 3 mimo! viszont nem véletlen az, hogy 3 antenna és 3 * 3 mimo esetén csökken a dbi, hiszen megfelelő ellenoldal esetén a több antenna/jobb mimo hozza a különbözetet, sőt!

(#14628) Cyberpunk válasza Intruder2k5 (#14625) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz :R így elsőre nem annyira egyszerű, de érthető a leírás :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14629) kicsifb válasza kali (#14627) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Arra próbálsz utalni, hogy a 2 5dbi-s antennánál talán jobb a 3 3dbi-s a szórás miatt? Illetve az elsővel talán nagyobb lehet a hatótávolság?

[ Szerkesztve ]

(#14630) kali válasza kicsifb (#14629) üzenetére


kali
legenda

ellenoldal és környezeti tényezők függvénye, de; hiába a 2 vagy 3 antennával rendelkező, 2 * 2 vagy 3 * 3 mimo képes router, ha az ellenoldal például g szabványos - ahol nincs mimo -, akkor az csak 1 antennára fog rácsatlakozni egyszerre, tehát itt jobb lehet/lenne például az 1 darab, de 5dbi antennával bíró router, mint a 3 darab, 3 * 3 mimo képes, de csak 3 * 3dbi antennás típus! a csavar ott jön/jöhet, hogy melyik routerben milyen motor és wifi chip van, tehát mennyire jön/jöhet ki a két antenna különbözete a valóságban?!?! amit viszont konkrétan próbáltam/teszteltem; tl-wr841nd (2 * 5 dbi antenna és 2 * 2 mimo) kontra tl-wr941nd (3 * 3dbi antenna és 3 * 3 mimo) fontos megemlíteni, hogy mind a két típusból v3 verziós, tehát teljesen azonos motor/chipset - 3 * 3 mimo képes wifi modullal rendelkező notival a tl-wr941nd jobban teljesített a falak száma, és távolság szempontjából is!
ha a jövőben is gondolkodsz, akkor 300-as wifi modullal rendelkező, 2 vagy 3 antennás router veszel, és mivel fontos a wifi, ezért külső és esetlegesen cserélhető antennás kell, a többi már rajtad múlik!

(#14631) kicsifb válasza kali (#14630) üzenetére


kicsifb
csendes tag

Nagyon köszi Kali a részletes válaszod. Örülök, hogy leírtad a tapasztalatodat. Ezeket a legjobb olvasni. :K

(#14632) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Hali!Regebben emlitettem, hogy van egy canyon CNP-WF514N3 routerem amely erdekes dolgokat csinalt le dobta a netet es olyankor a routert se tudtam elerni a webes feluleten.Vissza kuldtem garival es kicsereltek egy tl-wr941nd routerre.Szerintetek erezheto lesz e a kulombseg?Sebesseg megbizhatosag es jelszint teren.

[ Szerkesztve ]

(#14633) BlackJack21


BlackJack21
tag

Én is csatlakoznék a milyen router vegyek kérdést feltevők népes táborához. Le szeretném cserélni a meglévőt, amivel a közel 3 év alatt semmi bajom nem volt, egyszer sem fagyott le, vagy okozott volna problémát(Így a TP-link-el eddig csak pozitív tapasztalataim vannak).
2 típust néztem ki, az egyik az itt favorizált TP-Link TL-WR1043ND, a másik pedig egy Buffalo.

A lényeg, hogy gigabites legyen, a meglévő rendszeremet akarom gyorsítani, a NAS(szintén Buffalo, Linkstation Live) és a router, illetve a PC, TV között. A NAS-on mediaszerver( ez pedig össze van kötve a TV-vel, szintén a routeren keresztül.) és torrentkliens is fut.
Az internetemet a mostani 542-es tp-link is ki tudja szolgálni. A wifit is csak ritkábban használom, a PDA és notebook eléréséhez.
Van valakinek ilyen konfiggal kapcsolatban tapasztalata? Mennyire terheli ez a router prociját,stb?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!

(#14634) Beri válasza BlackJack21 (#14633) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudom, mennyiért tudsz hozzájutni ahhoz a buffalo-hoz, viszont az is jó választás. Ugyanarra a chipre épül, amire a 1043ND, csak 64MB RAM van mellette, meg 32MB flash.

Mennyire terheli ez a router prociját,stb?
A forgalom a belső hálón? Semennyire.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14635) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Erről vélemény NETGEAR WNR3500L? Elvileg tudja azokat a funkciókat mint az Asus, de olcsóbb egy 10k-val :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14636) Intruder2k5 válasza Cyberpunk (#14635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Személyesen nem ismerem... A procija ugyanaz mint az RT-N16-é, a RAM a fele, 64MB, a flash memória pedig 8MB, a 32MB-al szemben. Ennek ellenére ezek elvileg elegendőek mindenre, a Tomato is támogatja, innentől csak az a kérdés, hogy ez "mennyire van egyben", vagy, hogy úgy mondjam, mennyire stabil...?!

[ Szerkesztve ]

(#14637) Intruder2k5 válasza Cyberpunk (#14635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári firmware-el, FAT32-vel mértek rajta 6MB/sec-et, tehát ezt jó eséllyel hozza ext filerendszer alatt is, valami 3rd party firmware-el... Lentebb, a hsz-ekben DD-WRT kapcsán emlegetnek is 7,5MB/sec sebességet. Ez már nagyjából reális is, az RT-N16 is e-körül teljesít FTP-n.

(#14638) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, olvasgattam a routerek fórumát is, és eléggé elbizonytalanodtam.

Szeretném lecserélni a jelenlegi routerem, mert nem csak hogy lassú, de a telcsimet állandóan ledobálja, aztán van hogy nem is lehet rácsatlakozni wifivel csak újraindítás után.

Úgy gondoltam, ha már veszek, veszek olyat ami a későbbi esetleges igényeimet is kielégíti.

Amiket nézegettem:
- Asus RT-N16
- Netgear WNDR3700
- D-Link DIR-825

Tehát ebből is adódik hogy nem lenne rossz 30 alatt megúszni.

Szeretném ha lehetne rajta torrentezni, és gyorsan osztani fájlokat 2 gép között, és jó lenne ha a letöltött teljesen legális anyagokat nem kéne előtte csigatempóban átmozgatni a gépemre, hanem onnan indíthatnám.
Az utóbbi dolog miatt talán as asus kiesik(?), mert ahogy olvasgattam a másik kettő bőven veri ebben.

Netgear és a D-link nagyjából ugye egyforma, és nagyjából ugyanannyit is tud, így szívem szerint ebből a kettőből választanék, ezek közül is inkább a netgeart.

Viszont olvasgattam a topikjaikban, olvasgattam az openwrt oldalán, olvasgattam mindenfele, és mindkét routernél előfordulnak a boltokban olyan darabok, amiken csak részben, vagy egyáltalán nem működnek ezek a custom firmware-ek. (és most itt nem arra gondolok hogy b1 meg b2, hanem b2-ből is van ami jó, van ami nem).

Asus talán valamivel megbízhatóbbnak látszik, de lehet csak azért mert annak nem olvastam annyira utána :) Viszont a lassu NAS miatt nem biztos hogy jó döntés.

Tehát a kérdés adott, van még ezeken kívűl egyéb router ami szóba jöhet ebben a kategóriában, vagy póbáljak be egy netgeart, aztán vagy megszívom vagy nem?

Másik hogy soha nem láttam még ilyen custom firmware-t, így nem is telepítettem soha.
Melyik az amelyik a legegyszerűbben feltelepíthető, és melyik routerre? Már nem csak maga a firmware, hanem ftp szerver, torrent kliens, meg mondjuk egy webszerver php és mysql-el megtámogatva :)

Linuxhoz sem értek irgalmatlanul, de azért azzal még el-el boldogulok, már ha nem kell kernelt fordítani :)
De az openwrt csomagos megoldása eléggé tetszetős.

És hát ugye az sem elhanyagolható hogy mennyit fogyaszt a masina, mert nyílván egyszerűbb lenne egy pc-t beüzemelni erre, csak nem épp ésszerű. Így a router sem lenne jó ha túl sokat fogyasztana.

Lehet most ez így egyszerre túl sok kérdés, de Ti talán jobban értetek ehhez, nem szeretnék befürödni a vásárlással, azért nem 1-2 ezer ft-ról van szó.

Segítsetek :)

(#14639) Intruder2k5 válasza Pool_ (#14638) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N16 + Tomato Firmware témában itt találsz infókat...

http://asusrouterforum.uw.hu

[ Szerkesztve ]

(#14640) jayjay


jayjay
tag

Jelenleg van egy asztali PC itthon ami direkt a modemhoz van csatlakoztatva, de nemsokára a barátnőmnek is lesz egy Notebookja.Egy NAS is tervben van.Nagyjából ezek lennének rákötve.A modemba kábelen érkezik az internet.Létezik olyan router ami egyben modem is router is és ilyen bemenete is van?Itt egy kép a modememrőlMilyen Rouert ajánlotok?

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#14641) Beri válasza Pool_ (#14638) üzenetére


Beri
addikt

Szeretném ha lehetne rajta torrentezni, és gyorsan osztani fájlokat 2 gép között, és jó lenne ha a letöltött teljesen legális anyagokat nem kéne előtte csigatempóban átmozgatni a gépemre, hanem onnan indíthatnám.
Erre NAS való, nem router. Bár nem tudom, hogy neked mi számít gyorsnak.

mindkét routernél előfordulnak a boltokban olyan darabok, amiken csak részben, vagy egyáltalán nem működnek ezek a custom firmware-ek. (és most itt nem arra gondolok hogy b1 meg b2, hanem b2-ből is van ami jó, van ami nem).
Nem, nincs olyan.

jayjay: Vannak modem+router kombók, de nem szoktam ajánlani őket, mivel a szolgáltató egyből arra kenné az esetleges problémáidat a kapcsolattal. Vegyél egy sima, tisztességes routert, a modemmel meg szívjon csak a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14642) Piet


Piet
csendes tag

Sziasztok

2 kerdesben szeretnek segitseget kerni:

1. TP-Link TL-WR1043ND 32MB vs. 64MB: hol es mennyire szamit a +32MB?

2. Router elhelyezes:a tervezett hely a bejarati ajto feletti fal resz (itt fut ossze a szamitogep halozatnak falakban kialakitott csovezes, itt van egy szerelo doboz), az antennak igy merolegesek lesznek a fal sikjara. Van ennek az elhelyezesnek valami hatranya?

koszi/p

(#14643) Beri válasza Piet (#14642) üzenetére


Beri
addikt

1. Gyári szoftverrel semennyire, ha meg nem azt használod, nyilván tudod, mennyire férsz el az adott mennyiségű RAM-ban.

2. Ha elég közel van a kliensekhez, semmi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14644) Alex91 válasza Piet (#14642) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha felallitod az antennat? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14645) Cyberpunk válasza Intruder2k5 (#14637) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha érdekes. Szóval elméletileg tudja ugyan azt mint az Asus még némileg "gyengébb hardverekkel" is.
Megfontolandó nem akarok mellényúlni:D

Még egy kérdés az Asus-nak mekkora a hatótávolsága a gyári stock antennákkal?
Mert gondolom ebben jobb lehet a Netgear-nél aminek csak beépített antennái vannak.

Értelem szerűen nem akarom lefedni az egész falút ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14646) Beri válasza Cyberpunk (#14645) üzenetére


Beri
addikt

Milyen gyengébb hardver? Ugyanaz a processzor van mind a kettőben. Ha ugyanazt a szoftvert használod, akkor nem lehet különbség az USB írás/olvasás sebességében.

A hatótávolság pedig továbbra sem mérhető méterben, csak az egyes modelleket lehet összehasonlítani, erre itt egy példa: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14647) Intruder2k5 válasza Cyberpunk (#14645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hardverről annyit, hogy a proci teljesen ugyanaz, a RAM fele annyi, de ez pótolható swap-el... 32MB RAM-al is vannak routerek, amin szintén lehet torrentezni, például a régi WL-500G Premium-omon is futott anno 60-80 db torrent, ami együtt véve volt vagy 80GB. Mindezt 32MB RAM-al, plusz 512MB swap-el, amiből használt vagy 30MB-ot. A flash mérete pedig csak a feltölthető firmware méretére van hatással, a teljesítményre egyáltalán nincs! Mellesleg az RT-N16-ra való firmware-ek is 8MB alattiak... A WiFi hatótávolsága mindenhol egyedi, nekem átvisz a szembe szomszédba, ami körülbelül -30 méter távolságot, és 4 falat jelent. Persze ott már nem túl erős... Mondjuk én nem is használok WiFi-t, tehát csak alkalomszerűen van bekapcsolva.

Ettől függetlenül félre ne értsd, én nem rábeszélni akarlak.. Mondtam is, hogy személyesen nem ismerem, csak az elméleti tényekről beszéltem!

[ Szerkesztve ]

(#14648) Cyberpunk válasza Intruder2k5 (#14647) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó értelek titeket akkor bevállalok egy ilyen Netgear-t szerintem. Külső HDD az mindegy, vagy azt is meg kell válogatni? Például ha egy külső USB-s rack-be rakok egy halk notebook vinyót.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14649) Intruder2k5 válasza Cyberpunk (#14648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem szokott válogatni... Nekem is úgy van rajta, egy 2,5"-os WD Scorpio Blue.

Mellesleg ha webáruházban rendeled, akkor a kiszállítást követő 8 napon belül indoklás nélkül visszaléphetsz, és kérheted vissza a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#14650) Cyberpunk válasza Intruder2k5 (#14649) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ok akkor nincs több kérdésem. Vagy még is lehet hogy butaságot kérdezek, de az ilyen Tomato fw-k felrakása nem különbözik igaz? Max annyiban tér el hogy minden gyártónak más a flashelő programja :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.