Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) b.bone válasza Intruder2k5 (#14188) üzenetére


b.bone
senior tag

Hi,

Koszonom a segitseget, de azt hiszem ebben az esetben sajnos nem fog megfeleli a tomato, de legalabb most mar tudom, hogy van ilyen alternativa akkor, ha nem kell IPsec:)

Amugy a Drayeteknel fogok maradni. Maunaljaban azt irjak hogy VPN connections up to 25. Szoval Draytek power :)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#14202) Intruder2k5 válasza Fleed (#14199) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elég a 841ND... A Gbit-es portok elméletben 10x, gyakorlatban pedig 2-5x gyorsabbak, mint a 100Mbit-esek, tehát LAN-on lévő gépek között nagy mennyiségű adatok mozgatásakor jól jöhet. Illetve 120 Mbps nethez már kell a Gbit-es router. Ez viszont nincs se a 841ND-n, sem pedig a 941ND-n...


b.bone

OK, és szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#14203) Zoleee89 válasza Intruder2k5 (#14200) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Pc nélküli letöltés lenne a lényeg,ftp,nyomtató szerver és kívülről el érhető legyen akár a hálózatban lévő gépek is. Későbbiekben lehet bővülne még pár dologgal a rendszer, de első sorban ezek lennének a fontosak és hogy stabil legyen.
Nekem csak egy 160gbos wd merevlemezem lenne rákötve.
Zoleee

(#14204) Intruder2k5 válasza Zoleee89 (#14203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK 1043ND
Olcsó router, sikeres konfigurálást követően gyors USB elérés (10-12 MB/sec) Személyes meglátásom szerint az OpenWrt konfigolása elég nehéz, sokan szívnak vele, DD-WRT pedig ezen sem támogat swap-et, ami kell a torrentezéshez. Más custom fw nem nagyon jöhet szóba.

ASUS RT-N13U
Kicsit drágább mint az előző, az USB elérése lényegesen lassabb, és csak a DD-WRT támogatja, szintén swap nélkül, nem ajánlom letöltésre, és egyáltalán moddolásra.

ASUS WL-500W
2 USB van rajta. Csak használtan éri meg venni, újonnan horror ára van, ha még kapsz egyáltalán. USB elérése 3-3,2MB/sec, sok fw támogatja, könnyedén moddolható, és stabil. PPPoE netet kb. 55 Mbps-ig bírja, DHCP-t kb. 80-ig.

RT-N16
16000 HUF-ba nem fér bele semmiképpen, kb 2x ennyibe kerül.

Vagy keresel más típust... Pl. Linksys-t, de azokat nem ismerem annyira, hogy nekiálljak jellemezni. :)

szerk.:
Alap dolgok, mint távoli elérés, samba, ftp szerver bármelyiken megvalósítható...

[ Szerkesztve ]

(#14205) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Jelenleg van egy WR740N routerem, ami egy pirelli modem mögé van betéve. Erről megy a net a wifire és az asztali gépre. Kellene egy megoldás arra, hogy a kertben is tudjam használni a netet a laptoppal. Arra gondoltam, hogy veszek mégegy routert, és beállítom oda, ahol már gyenge a jel, és onnan szórja tovább a jelet. Két ötletem van erre, de nem tudom melyik a jobb:

-Veszek egy 741ND-t,( márcsak a cserélhető antenna miatt is, hátha később lecserélem) amit WDS módba teszek
-Veszek egy WA730RE-t, és azzal továbbítom a jelet a kert felé.

Szerintetek melyik a jobb megoldás?

A másik kérdés az, hogy mi az a minimális jel, ami kell ahhoz, hogy ezek a másodlagos routerek még bírják továbbítani a jelet. A -70dB az még jó?

(#14206) Zoleee89 válasza Intruder2k5 (#14204) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Igen csak ez az ASUS WL-500W lesz a végén, kicsit lassú az usb elérése ahogy írod. :F
TP-LINK 1043ND openwrt-vel sikerül felkonfigurálnom akkor lesz rajta swap is? és akkor aránylag gyors stabil routert kapnék? ami elméletileg bírná egyidejűleg 10-20 torrent megosztását is?
Köszönöm szépen az eddigi segítséged és türelmedet.
Zoleee

(#14207) TeeJay


TeeJay
félisten

TP-Link WRT1043ND router és Acer Aspire 5742ZG noti (Broadcom BCM43225 wifivel)
egy kis piszkálás után stabil 222MBit-en csatlakoznak egymáshoz :C
megváltás ez a sebesség a régi 54megabites wifihez képest olyan környezetben ahol 46másik SSID-t lehet látni és már az 54megabites csatlakozás elérése is kínszenvedés volt (általában inkább 48 vagy 36Mbit jött csak össze)

annyit hozzátennék hogy a noti wifikártyája alapbeállításon "csak" 130megabitre csatlakozik
de eszközkezelőben ránézem és a 11G módnál kellett 20Mhz-ról 20/40Mhz-re állítani és máris 222megabitre tudott csatlakozni a routerhez.
nekem bejött, ajánlom mindenkinek a routert :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14208) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Nagyon nagy fába vágnám a fejszémet. Hálózat szempontjából nagyjából teljesen laikus vagyok, viszont itthonra ki kéne építenem egyet. Egyenlőre két gép, év vége felé három között egy itthoni lan hálót, és mindegyik gépre netet kéne osztanom. 15/1-es T-Home net jön be, komolyabban csak egy gépen lenne használva. (Komolyabb értsd: teljes sávszél, torrent.) Steam játékletöltések a másikon is néha.

Ehhez ezt a routert néztem, itteni segítséggel, még régebben. Az első kérdésem az lenne, hogy milyen kábelek fognak kelleni. A gépek közé cross, a modem közé patch, ha jól tudom, de ezeket nem tudom/nem látom még magam előtt, hogy épülnének ki.

Nagyon megköszönném a segítséget pár szóban, és komolyabban is hajlandó vagyok utánaolvasni, mivel alapszinten szeretném megtanulni, úgyhogy ha tudtok ajánlani ilyesmi cikket/linket, azt nagyon megköszönném megint csak :)

Előre is köszi,

Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14209) Beri válasza hoffman_ (#14208) üzenetére


Beri
addikt

2011-et írunk, mindegy milyen kötésű kábelt használsz (két gép közé kell egyébként crosslink, a router és a gépek közé pedig patch). A routerhez pedig kapsz egy rövid (1m) utp-t.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14210) hoffman_ válasza Beri (#14209) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó, de azért mégiscsak :) Nekem ez annyira nem magától értetődő :B Tehát bejön a koax a modembe. Modemből egy rövid utp a routerbe. A routerből egy hosszú patch az egyik gépbe, egy rövid patch a másik gépbe. Ennyi lenne a net? És a lan a két gép között hogyan tovább? Egy cross az egyik gépből a routerbe, és egy cross a másik gépből a routerbe?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14211) Beri válasza hoffman_ (#14210) üzenetére


Beri
addikt

Tehát bejön a koax a modembe. Modemből egy rövid utp a routerbe. A routerből egy hosszú patch az egyik gépbe, egy rövid patch a másik gépbe.
Ennyi az egész. Kész a hálózat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14212) hoffman_ válasza Beri (#14211) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

Van egy sanda gyanúm, hogy a rúter konfigolásnál még jövök ide. Köszi szépen. De hogy-hogy nem kell külön kábel a lanhoz? Hogy megy akadás nélkül a net és az otthoni háló párhuzamosan? Vegyünk egy durva példát, 2 megabyte/seccel szedek valamit, és közben küldök az egyik gépről a másikra egy fullHD filmet. Nem lesz semmi problémája a rúternek?

Nincs ötleted, hol találok erről szóló cikkeket? :B

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14213) Intruder2k5 válasza Zoleee89 (#14206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ha sikerül a 1043+OpenWrt, akkor lesz swap is, és router viszonylatban gyors is lesz, de nekem a stabilitásról nincs túl jó véleményem ebben az esetben... Ha feltételezzük, hogy minden sikerül, akkor igen, elbír 10-20 torrenttel is egy időben.

(#14214) Beri válasza hoffman_ (#14212) üzenetére


Beri
addikt

100-as etherneten 92-93Mbit/s hasznos adatot tudsz átpaszírozni. Ha ezt kevésnek találod, vehetsz gigabites routert.
Meg hová dugnál a gépedbe két utp-t? Vennél még egy hálókártyát, aztán loadbalance-olnál? Asztali vindózzal? Elég meredek lenne...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14215) Intruder2k5 válasza hoffman_ (#14212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A helyi háló 100MBit-es lesz, tehát ha teljes sebességgel töltesz le az internetről, még akkor is marad 85Mbit-ed, egyéb célokra, pl. HD filmet másolni. Ezek a számok persze csak névlegesek, mert a teljes 100Mbit-et sosem fogod elérni. 90-92 Mbit/sec a maximális sebesség, amit legjobb esetben el tudsz érni a 100Mbit-es hálón.

A LAN és az internet nem külön dróton megy. Az otthoni hálózatod központja a router lesz, azon megy be az internet, és megy tovább minden gép felé, valamint a gépek egymással is a routeren keresztül kommunikálnak majd.

szerk.:
Beri megelőzött...

[ Szerkesztve ]

(#14216) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, tisztába tettétek a dolgokat. Igazából még akár áldoznák is gigabites lanra, csak a család többi tagja nem igazán "fogyasztó" úgyhogy kvázi fölösleges, csak én akarok mindig maximalista lenni. Köszi szépen a fejtágítást :) :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14217) Intruder2k5 válasza hoffman_ (#14216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem, ha nem másolsz napi szinten több 10 GB-ot ide-oda, illetve a közeljövőben nem várható, hogy 80 Mbit feletti interneted lesz, akkor teljesen felesleges a Gbit-es háló...

(#14218) hoffman_ válasza Intruder2k5 (#14217) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, úgyhogy meggyőztél, immáron teljesen :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14219) Zoleee89 válasza Intruder2k5 (#14213) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Még olvasgatok majd szerintem, mert ott tartok hogy nem tudom melyiket vegyem meg.
Mi a probléma a stabilitásukkal?
Köszönöm az eddigi segítséged és információkat.
Zoleee

(#14220) Intruder2k5 válasza Zoleee89 (#14219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még egyszer mondom, ez nem egy általános, hanem az én személyes véleményem, amit írtam... Nekem is volt egy ideig 1043-asom, és nem volt vele jó tapasztalatom, nekem nagyon labilis volt. A routeren futtatott torrentezés közben többször spontán újraindult, illetve nekem nem sikerült kihozni belőle a többek által említett 10-12 MB/sec-es samba sebességet se, csak mindössze 4-7 MB/sec-et. De vannak olyanok, akinknek még ettől is kevesebb jön csak össze. Az OpenWrt-t elég nehéz konfigolni, a DD-WRT meg nem mindenre jó. Persze vannak, akik meg nagyon is elégedetten használják. Szóval döntsd el Te! :)

(#14221) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ehhez a kártyához: ASUS PCE-N13
melyik routert ajánljátok a 40/20 MBit/s-os netcsomaghoz?
ASUS RT-N12
ASUS RT-N13
TP-LINK TL-WR1043ND
(Csak a wifit használnám, routerre nem kötnék gépet)
Ár: max 16000 Ft

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#14222) Intruder2k5 válasza gameresboy (#14221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én az RT-N12-t ajánlom... Mondjuk, - számomra legalábbis - elég furcsa megközelítés, hogy egy WiFi kártyához keresel a routert... De ettől függetlenül az említett nethez is tökéletes választás.

[ Szerkesztve ]

(#14223) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
A régi routeremet szeretném lecserélni, valami újabbra. A lényeg, hogy egyszerű legyen a használata, ne kelljen állítgatni állandóan, esetleg Wi-fi. 2 gépre kéne, egyiken csak netezgetni, másikra játszani. Nem vagyok nagy router-guru, olvastam erről a routerrel torrentezésről, ez sem lenne rossz, ha van valami jó 5-10ezer forint közötti áron.
:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14224) Intruder2k5 válasza CptMisi (#14223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

5-10 ezer Ft körüli áron nem igazán fogsz kapni olyan routert, amin torrentezni lehet, esetleg használtan. Újonnan szerintem a TL-WR1043ND a legolcsóbb, de az is 13000 HUF környékén mozog!

(#14225) gameresboy válasza Intruder2k5 (#14222) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

A wifi kártyáról tudnál mondani valamit?
Én Asus párti vagyok, és remélem nem lesz gond az Asus router és wifi kártya komatibilitással.

Esetleg még ezt a kártyát néztem: TP-LINK TL-WN951N

Üdv,
GBoy

(#14226) Intruder2k5 válasza gameresboy (#14225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is ASUS párti vagyok, viszont annál kevesebbet WiFi-zek, sőt, azt a keveset is többnyire notebook-kal, vagy netbook-kal, tehát nem WiFi kártyával. Így tapasztalat hiányában tartózkodnék a vélemény nyilvánítástól ebben a kérdésben. De nem tartom valószínűnek, hogy bármilyen kompatibilitási probléma is lehetne a két eszköz között.

szerk.:
Nem a kártyával volt problémám, csak ez úgy hangzott nekem, mintha egy kerékhez szeretnél autót venni... :)

[ Szerkesztve ]

(#14227) Fleed válasza Intruder2k5 (#14202) üzenetére


Fleed
aktív tag

Köszi, én is használnám Lan-ra, de csak pár gigát másolgatnék néha 2 gép között. Optimális körülmények között, ezt mekkora sebességgel képes a 841nd illetve a 941nd teljesíteni?

(#14228) Intruder2k5 válasza Fleed (#14227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A LAN hálózat 100 Mbit/sec-es lesz, aminek a gyakorlati legnagyobb sebessége ~90 Mbit/sec... Ez azt jelenti, hogy percenként 600-650 MB adatot lehet rajta áttolni. Mindkét router esetében ugyanez a helyzet, mivel a LAN portjai mindkettőnek 100 Mbit-esek.

[ Szerkesztve ]

(#14229) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok.

Routert szeretnék vásárolni, olvastam az első hsz.-t, de sajnos nem vagyok biztos a dolgomban és nem szeretnék rosszul járni, ezért felteszem kérdésemet/kérdéseimet.

T-home-os netem van 15/7,5mbit, 2asztali gép kábelen csatlakozna, egy laptop wifin, meg néha egy mobil is wifin egy blackberry.
Tp-linkeket néztem, de nem tudom meéyik lenne nekem jó,a sávszél fontos, le/fel(torrent) töltés miatt, most kölcsönbe egy dlink di524-es router van itt nálam , de nem igazán akar a wifije menni, laptoppal nagy nehezen összehoztam, de a mobilomon nem tudok netezni, egyszerűen semmi nem jön be, laptopon se megy ha beállítok titkosítást, de akármelyik esetén se web/wpa/wpa2.
Thome-os topikba a PPPoe kapcsolatra hivatkoztak hogy valószínűleg azért nem jó, én szeretnék biztosra menni, kérlek segítsetek.

TP-Link 743ND ezt néztem, de nem vagyok biztos benne hogy jó lenne-e.
TP-Link 941ND
TP-Link 841ND
Illetve

TP-LINK TL-WR940N bár ezt nem találtam az első hsz.-ben, nem tudom a D betű mit jelent.

Jó lenne olcsón megúszni, de stabil jó routert szeretnék, 5évig egy smc-m volt, sohasem voltam nyugodt, mindig bontott.
Fontos a stabilitás mert egy ligában részt veszek és ha leszakadok a szerverről nem tudok vissza menni verseny esetén.
Szeretném, ha a titkosítás is működne, ne tudjon akárki rálépkedni.
Az egyik asztalin win7 64bit van a másikon Vista 32bit(valszeg ide is win7 64bit jön majd), laptopon is win7 64bit van, leírtam hátha számít valamit.

Köszönöm előre is, és bocsi a néhol nehezen érthető fogalmazásért, aggaszt a dolog nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#14230) kali válasza Dyno (#14229) üzenetére


kali
legenda

tl-wr740n vagy tl-wr741nd (a d végződésűeknél levehető/cserélhető az antenna), illetve attól felfelé bármelyik széria!
a tl-wr743nd annyiban tér el a többitől, hogy nem csak sima router, hanem egyben wireless ap/client; wifi -> router -> wifi - ellenoldal!

(#14231) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy melyik a legizmosabb cserélhető beltéri wifi antenna, amit rá lehet kalapálni egy TP-LINK TL-WR1043ND routerre? Szeretném a maxot kihozni a cuccból... :)
Előre is köszönöm a hozzáértő segítséget! :R
Üdv!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#14232) CptMisi válasza Intruder2k5 (#14224) üzenetére


CptMisi
őstag

Ha nincs, hát nincs, nem lényeg. Ez esetben (torrentezés nélkül) melyiket ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14233) Intruder2k5 válasza CptMisi (#14232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Mekkora az internet sávszélességed?
- Van-e tervben a bővítése, és ha igen, akkor mennyire?
- Milyen WiFi sebességre van szükséged (54, 150, 300 Mbps)?
- Mekkora LAN sebességre van szükséged? (100, 1000 Mbps)?

(#14234) Dyno válasza kali (#14230) üzenetére


Dyno
veterán

Értem köszönöm, és ezeknek nem lesz bajuk a PPPoe kapcsolattal?
Továbbá látoma torrent elég problémás, ennek a routernek is gond lenne?

(#14235) kali válasza Dyno (#14234) üzenetére


kali
legenda

a pppoe kapcsolat kicsit jobban terheli a routert, mint a "sima kábeles", de jobb routerek esetén ez már annyira sem mérvadó! a torrent is csak akkor problémás, ha túl húzósra vannak belőve bizonyos beállítások, de akkor az erősebb routereket is képes elfektetni - persze a gyengébb típusok esetén arányosan gyengébb lesz a teljesítmény/képesség!
a 7-es széria már elég jó/erős hardveresen is, megfelelő beállítások mellett nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

(#14236) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hello megint,

A patch kábelekről van valami érdemi tudnivaló? Cat5e bőven elég az itthoni 100mbites hálóra gondolom. Nem tudom, hogy milyet vegyek, teljesen mindegy? Valamint mindent találtam, csak hófehéret nem... Létezik? Kellene egy 2 méteres biztos, és egy hosszú. A hosszú az most csak 7 méter kéne, hogy legyen, de májusban már 12 métert kell áthidalni. Vegyek 10+2őt, vagy most vegyek egy 15öset, és majd feltekerek? Láma kérdések :B

Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14237) Intruder2k5 válasza hoffman_ (#14236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 10+2-t hogy érted? Te szeretnéd toldani? Vegyél 15-öt, 90-100 méterig megengedi a szabvány, tehát bőven belül vagy rajta. Másrészt pedig, sok helyen árulnak úgy is, hogy ott krimpelik előtted méretre, amekkorára szeretnéd...

[ Szerkesztve ]

(#14238) hoffman_ válasza Intruder2k5 (#14237) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát toldásra gondoltam, de úgy érzem túl nagy feneket kerítek neki :DDD Azért veszek fix méretet, mert neten rendelem a router mellé, és csak beugrom érte, és így nem vágják méretre.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14239) Beri válasza hoffman_ (#14236) üzenetére


Beri
addikt

Elég a cat5e. Ez épp eléggé meghatározza a kábel minőségét ahhoz, hogy mással ne kelljen törődnöd. Mindenféle színben kapható ilyen madzag, nézz szét még egy csöppet.
A hosszról pedig az a véleményem, hogy inkább legyen több, mint kevesebb. Én a 15 méteres megoldásra szavazok, vagy valamelyik számtechboltban csináltass magadnak méretre.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14240) hoffman_ válasza Beri (#14239) üzenetére


hoffman_
nagyúr

20 métert veszek, az a legolcsóbb :DDD Köszi a választ neked is :) Ha minden jól megy, akkor jövőhéten kész lesz :K Nekem mondjuk tök 8, felszabadul egy konyektor a szobában, de a többiek örülni fognak.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14241) copperhead válasza kali (#14235) üzenetére


copperhead
aktív tag

µtorrent/router beállításnál mire kell figyelni? 20/10 Digikábel kapcsolatom van, TP 741ND router, és az internet már akkor is behal ha csak elindítom az 2.2 µtorrentet és nincs is forgalom vagy csak minimális. Próbáltam a feltöltési sebességet 1Mbit/s-re állítani, de az sem segített. A másik gépen közben gond nélkül lehet netezni.

(#14242) Beri válasza copperhead (#14241) üzenetére


Beri
addikt

Ha csak azon a gépen hal össze a hálózat, akkor bizony azzal a kliensgéppel van gond, nem a routerrel. A torrentkliensed helyes beállításáról ITT tudsz információkat szerezni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14243) FireBuddha válasza Intruder2k5 (#14065) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

Az linksys WAG120N,WAG160N használható kábel nethez is...

a megoldás...

[ Szerkesztve ]

FireBuddha

(#14244) Intruder2k5 válasza FireBuddha (#14243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, azóta már mondták, ezt nem tudtam, sorry! De mondjuk az eladó részéről is bunkóság egy kombót a vevő nyakába sózni, mikor semmi szüksége ADSL modemre. Nem a tájékozatlan vevő tehet róla, hogy nem tudja eladni! Ez az egyik... A másik meg az, hogy akkor így csak 3 LAN portod marad szabadon, ha jól értem. Ez nem biztos, hogy elég!

(#14245) copperhead válasza copperhead (#14241) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Találtam pár ilyen hibaüzenetet. "A TCP/IP elérte az egyidejű TCP kapcsolatkísérletek számára vonatkozó biztonsági korlátot." Modjuk ez idáig is ki volt kapcsolva. A vinyó is csak 5400 rpm. Majd kísérletezgetek. Kapcsolatok számát leveszem 50-re.

(#14246) FireBuddha válasza Intruder2k5 (#14244) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

Nem az eladót akartam védeni, természetesen nem volt korrekt a részéről... Csak mondtam, hogy van megoldás ha már így járt a vevő...

Valóban csak 3 lan port marad...

FireBuddha

(#14247) bjancsi


bjancsi
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Van egyTP-LINK TL-WR940N WiFi 300M-ás routerem
és az a problémám, hogy wifin keresztül nagyon lassan tudok másolni.
LAN-on keresztűl közel 100M-ás a forgalom, de wifin a tizedét sem éri el.
Több gépel is próbáltam a helyzet ugyan az.A routerben első ránézésre semmi olyan beállítást nem találtam ami korlátozná a wifis sávszélességet.
Tudna valaki segíteni, hogy merre keressem a hibát?
Előre is köszi!

(#14248) Intruder2k5 válasza bjancsi (#14247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- A kliens gépekben n-es WiFi kártya van?
- A Windows mit ír ki a kapcsolat sebességére?
- Csatornaváltás megvolt? Lehet, hogy zsúfolt az általad használt csatorna.

Ezzel a programmal tudsz szabad csatornát keresni: WirelessNetView

[ Szerkesztve ]

(#14249) bjancsi válasza Intruder2k5 (#14248) üzenetére


bjancsi
csendes tag

Egyikben USB stick, Laptopban beépített wifi
A windows minden esetben max. sebességet jelez.
Csatorna váltás az még nem volt, megpróbálom, köszi

(#14250) C0d3r válasza copperhead (#14245) üzenetére


C0d3r
addikt

Valószínűleg a Windows-on belüli TCP/IP limitet érted el (alapesetben azt hiszem 10), tehát nem router a bűnös.
TCP-Z programmal (letöltés) feljebb tudod emelni (Patch fül).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.