Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Tosee válasza bozsozso (#14149) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ha esetleg a későbbiekben a sávszélességet is emelteted, akkor elkel a TP-link 1043ND... Ebben az árkategóriában gigabites portokkal másikat nem találsz!

(#14150) apu57: neked is minimum egy ilyen kell 10-13 ezer között mozog az ára, vagy ha esetleg másik gyártótól szeretnél akkor az többe kerül!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#14152) apu57 válasza Tosee (#14151) üzenetére


apu57
csendes tag

Vettem egy CISCO RVS4000-est de hilyába gigabites sajnos letöltésnél 28 mb nél többet nem tud.
Úgy hogy visszaviszem kicserélni.Vagy esetleg beállítási gond lehet ,

[ Szerkesztve ]

(#14153) Tosee válasza apu57 (#14152) üzenetére


Tosee
őstag

Szerintem beállítási gond lehet, mert bírnia kéne... vagy talán egy firmware frissítés megoldaná!
Ezt a sebességet mivel mérted?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#14154) apu57 válasza Tosee (#14153) üzenetére


apu57
csendes tag

Speed test.

(#14155) apu57


apu57
csendes tag

Ha vissza dugom a Linksys BSFR41 es routert az a 80-90 mb is tudja.

(#14156) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, nem boldogulok vele. Van egy TP-LINK wr1043nd routerem és az a problémám, hogy a wifi nem képes 15Mbit-nél nagyobb sebességet produkálni. N-es eszközzel is próbáltam, ha Usa-t állítom be régiónak akkor még 20 Mbit is néha megvan, de Hungary beállításnál olyan mintha belassulna. Telefonon használva a leg szembetűnőbb a dolog, ott egyszerűen perceket is gondolkodik, mielőtt a kért oldalt betöltené. Mi lehet a gond? (legfrissebb fw. 120/10 net)...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#14157) Beri válasza Tutivesztes (#14156) üzenetére


Beri
addikt

[link] [link] [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14158) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Üdv!
Kéne nekem egy router:
-wifi
-n nem fontos, de nem árt ha van
-nyomtatómegosztás
-lehessen vele normálisan multiplayerezni, mert a tp-link wr340g-vel sehogy se tudok normálisan
-20 ezer alatt

Remélem tudtok mondani egy jó routert! :R

(#14159) kali válasza sp@rtan (#14158) üzenetére


kali
legenda

mekkora netes sebesség alá kellene?
g szabványos routert mostanság már nem nagyon érdemes venni!
a tl-wr340g(d) jelen viszonyok között, már nagyon gyengének mondható...

(#14160) sp@rtan válasza kali (#14159) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Jelenleg egy egyszerű 4Mbites van, de elképzelhető, hogy a közeljövőben ez 10-15re nő.
Nem kis időre venném, ezért időtállóság miatt jobb lenne az n.
A játékkal (Modern Warfare 2) az a bajom, hogy a nat typeom strict, akármit csinálok. Állítgattam a portokat, amit írtak, engedélyeztem az UPnP-t, semmi, ugyanolyan rossz. Nehezen talál megfelelő lobbykat, lagolok, stb stb.. A net stabil, szerintem a router miatt van.

(#14161) Brogyi válasza apu57 (#14152) üzenetére


Brogyi
senior tag

Meg ne próbáld kicserélni. Az a csúcssebessége amit mértél.Pénz vissza vagy vegyél egy normálisat.Vegyél egy TP-t pl. :DD
Máskor kérdezz előbb.

(#14162) Brogyi válasza Tosee (#14153) üzenetére


Brogyi
senior tag

Persze beállítás gond,aha. :W Az olyan lassú mint a csiga.Te is bedölsz a Cisco névnek. A név semmit nem jelent ha sz@r chip-et nyomnak bele.

(#14163) kali válasza sp@rtan (#14160) üzenetére


kali
legenda

esetedben én egy asus rt-n13u routert vennék 17 - 18 e ft környékén; link
a beépített/belső wifi antennák ellenére, még szórásban is meglepően jól teljesít!

(#14164) sp@rtan válasza kali (#14163) üzenetére


sp@rtan
senior tag

hmm, köszi! én is ezt néztem, csak az antennától tartok egy picit, mert lentről felfelé falon át kéne sugározzon.

[ Szerkesztve ]

(#14165) kali válasza sp@rtan (#14164) üzenetére


kali
legenda

azért is említettem meg, hogy nem kell annyira tartani a beépített antennáktól, az átlaghoz képes elég jók!
a wrt320n típusnak például négy különböző wifi modullal tesztelve is erősen odavágott!

(#14166) Tutivesztes válasza Beri (#14157) üzenetére


Tutivesztes
tag

Köszönöm.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#14167) apu57 válasza Brogyi (#14161) üzenetére


apu57
csendes tag

A cserét úgy gondoltam hogy TP-LINK TL-WR1043
ND -re cserélném be ,mert erről az írják hogy a Fíber Power 120-os nagyon jó.
Mit szólsz hozzá. :F

(#14168) #40835072 válasza Beri (#14146) üzenetére


#40835072
törölt tag

kösz:R

(#14169) #40835072


#40835072
törölt tag

még egy utolsó kérdés :D

Linksys WRT120N , WRT54G2-1,5 ,WRT54GH?

(#14170) Brogyi válasza apu57 (#14167) üzenetére


Brogyi
senior tag

Jó választás.Nem csak az én véleményem szerint.Nem ide tartozik ,de hogy bírja a torrent-et a fiber power? Itt a seed-elésre gondolok.

(#14171) apu57 válasza Brogyi (#14170) üzenetére


apu57
csendes tag

Tökéletesen. semmi gondom vele.Külön van nyitva egy port és ok.

[ Szerkesztve ]

(#14172) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Olyan routert keresek amibe fogadja az USB mobilnetet és azt tudja wifisen szétosztani. Melyiket érdemes megvenni?

(#14173) Beri válasza apu57 (#14167) üzenetére


Beri
addikt

Az elbír a 120as fájberpajjerrel.

tankagogy: 120N.

csongi: TP-Link MR3420 vagy 3220.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14174) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem teljesen ide tartozik, de az elmúlt napokban, hetekben, több olyan ember is keresett itt routert, akinek a Linksys WRT54GL routere nem bírja az új netet. Nekik érdemes lehet megpróbálni ezt a Tomato-t...

This version guarantees WAN-LAN 80Mb throughput. For WRT54GL v1.0 & V1.1
http://victek.is-a-geek.com/Repositorios/TomatoRAF/Tomato_RAF_1.28.121006a.zip
Dated, February 20th, 2011

(#14175) apu57 válasza Beri (#14173) üzenetére


apu57
csendes tag

Köszi :C

(#14176) nviktor7


nviktor7
tag

Sziasztok,

Panelbe (-ba), egy, vagy maximum két falon keresztüli használathoz (olyan 7-8 méter) milyen routert ajánlotok?
Csak egy iPhone kapcsolódna hozzá, azon is inkább csak netezés, vagy YouTube lenne, gondolom a panelfalak gondot jelentenek egy gyengébb routernél.

iPhone 3GS 16GB White

(#14177) kali válasza nviktor7 (#14176) üzenetére


kali
legenda

adott esetben nem kifejezetten a router milyensége lesz a mérvadó, jelentős eltérés nincs különböző típusok között - esetleg csak akkor, ha egy belső és egy külső antennás típust mérsz össze! ráadásul mobiltelefon esetén, még a különböző rásegítéssel bíró routerek által nyújtott többletet sem lehet kihasználni! azt mondjuk látatlanban nem lehet megmondani, hogy 8 méter távolságra, 2 falon keresztül mennyi megy majd át, és megfelelő erősségű lesz a jel, vagy sem, mert az adott környzettől is jelentősen függ! annyit infó viszont nem ártana, hogy mekkora sebességű nethez kell, mert bár a router által szórt wifi hálózatra csak a mobiltelefon kapcsolódik majd fel, de kábelen azért nem mindegy, hogy mekkora sebességnek kell átférni a routeren?!?! illetve mennyi lenne a routerre szánt összeg? mert nem minden esetben mindegy, hogy 5 - 6 e ft, vagy annak a duplája, triplája...stb?

[ Szerkesztve ]

(#14178) nviktor7 válasza kali (#14177) üzenetére


nviktor7
tag

Köszi a választ.

10 megabites a net, olyan 9-10 ezer forint fölé csak akkor szeretnék menni, ha nagyon muszáj.

iPhone 3GS 16GB White

(#14179) vante


vante
aktív tag

Egyébként van olyan router, ahol az admin felületen mindent beállítva a wifi-t a routeren egy gombbal ki-be lehet kapcsolni?

Másik: Van most a dlinknél amolyan best buy n-es router?

(#14180) krealon válasza csongi (#14172) üzenetére


krealon
veterán

"Olyan routert keresek amibe fogadja az USB mobilnetet és azt tudja wifisen szétosztani. Melyiket érdemes megvenni?"

Csatlakozom Beri ajanlasahoz, kiegeszitve azzal, hogy az 1 antennas TL-MR3220 -at akkor erdmes venni, ha iranyitott kulso antenna felszerelese szukseges.
Minden mas esetebn a ket antennas TL-MR3420 -at ajanlanam 2e HUF -fal dragaban. (8 vs 6 e HUF) :K
Nalam egy 3420 uzemel ADSL kapcsolattal + 3G (Huawei E1750) backuppal.
Miota megvan egyszer volt net-kieses a szolgaltato hibajabol, pedig csucsra van jaratva net. ;)
Korabban egy Micronet uzemelt, amit legalabb hetente kellett ujrainditgatni. A 3420-rol meg tulajdonkepp mar meg is feletkeztem, mert annyira nem igenyel torodest. :C

(#14181) csongi válasza krealon (#14180) üzenetére


csongi
veterán

Beri:

Köszönöm a válaszokat. Megrendeltem a 3420-ast :). Én is így gondoltam az a 2ezer már nem egy jelentős összeg. Remélem sikerül a Vodás netnek egy jel erős helyet találni és így stabilizálni. A két antenna meg csak erősebb mint 1 :)

(#14182) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Router csere előtt állok, mert a korábbi haldokolni látszik.
Ezt néztem ki: TP-LINK WR-340GD

Sima otthoni DSL t-home 5mbit/s-ra, két gép között, vezeték kiépítve, így a WLAN részét nem használnám.

Vélemények? Más ajánlatok hasonló árkategóriában?

Szerk: jut céges laptoppal néha csatlakoznék rá wifin is, csak az a bajom, hogy a routert a gyerekszobába sikerült installálni, a szekrény mögé, ott jön be a telefonkábel, viszont félek, hogy nem túl egészséges a gyereknek az állandó wifi jel. Lehet ezt ki-be kapcsolgatni?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#14183) krealon válasza meroly (#14182) üzenetére


krealon
veterán

Termeszetesen kikapcsolhato a Wifi, ha nincs ra szukseg.
Korabban a tobbiek nem veletlenul ajanlottak belepo szintre a 7-es szeriat (TL WR-741ND) ami csupan 1 ezressel dragabb a 340-esnel.
Ha pedig 3G USB stick tartalekot szertnel akkor 8e-ert kapsz MR3420 -ast :R

(#14184) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

Routert szeretnék vásárolni, de nem csak egyszerű otthoni használatra.
Olyan router kell ami:

- VPN/Ipsec képes és skálázható vagyis, ha később szükség lesz rá akkor több tunellel is boldoguljon.

- legyen több wan portja és/vagy usb portról is kezeljen 3G sticket

- Gigabit-es lan interface előny, ( bár max ledobok mellé egy switchet, hogy legalaább a gépek egymás között boldoguljanak a gigákkal.)

Elősször cisco routereket néztem, de a za problémám, hogy ugyan valamennyire elboldogulok az iOS-el configot írni benne azért nem mernék tehát jó volna valami weben managelhető router, de olyanból meg nem találtam olyan aminek több WAN portja van.

Cisco/linksys ami közelít az ideálishoz

Draytek ami tökéletesnek tűnik azonban nem tudom, hogy képes-e több tunelt kezelni.

Van esetleg valakinek tippe, hogy milyen routert vásároljak?

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#14185) Intruder2k5 válasza b.bone (#14184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy ezt gyárilag tudja, avagy hajlandó vagy-e kisebb beavatkozásra, egész pontosan egy firmware cserére...?!

Azért kérdezem, mert a Tomato Firmware ezt tudja. DualWAN, 3G támogatással...

Dupla VPN szerverrel...

...és dupla VPN klienssel.

Én egy ASUS RT-N16 routeren használom, bár nem ezt a DualWAN-os verziót, mert nekem erre nincs szükségem. Ezen kívül persze még más vasakat is támogat, ha esetleg azok szimpatikusabbak, akkor azok közül is válogathatsz. A támogatott eszközökről ITT és ITT is találsz listát. Tapasztalat hiányában arról sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy hány tunnel-el bír el egyszerre a router... Tehát, ha találsz egy neked megfelelő vasat alá, akkor a problémád meg van oldva. Ha viszont inkább ragaszkodsz a gyári állapothoz, akkor passzolom a kérdést, csak gondoltam felvetem ezt a (szoftver) lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#14186) meroly válasza krealon (#14183) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm, akkor ilyen lesz :R

Impossible is nothing

(#14187) b.bone válasza Intruder2k5 (#14185) üzenetére


b.bone
senior tag

Hello,

Köszönöm a választ. Teteszik a firmware :)
Megnéztem a weboldalát hogy okosabb legyek, de nem találtam róla infót, hogy milyen titkosítási formákat támogat. Igazából olyat keresek ami IPsec-et tud.

Meg ugye azt is nehez eldönteni, hogy hány tunnel lehetséges bár így ránézésre 4 :)

Még utána olvasok kicsit jobban. Egyelőre bent hagyom a listában, mert használható alternatívűának túnik.

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#14188) Intruder2k5 válasza b.bone (#14187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár VPN-el sokat nem foglalkoztam, de gyanítom, hogy ezt a listát kerested... IPsec az bizony nincs benne.

(#14189) TeeJay


TeeJay
félisten

adott egy TP-Link WR841ND router (300MBit N-Wifi, 2x2MIMO)
és egy Acer laptop amiben Broadcom N-es wifi kártya van
és akárhogy állítottuk be a routerbe a wifi paramétereket mindig fix 130megabitre csatlakozott a laptop hozzá. átvitelnél 5,5MB körüli érték jött ki ami jó mert az kb. 44megabit
viszont hogy lehetne azt elérni, milyen beállítások kellenek hogy 150 netán 300megabitre csatlakozzon a noti?
routerben volt 11BGN és 11N-only mód is próbálva, 20-40MHz szintén és mindig 130megabit jött ki. lehet a laptopban nem megfelelő a wifi kártya?
aki elő tudott már varázsolni nagyobb sebességet az mondja meg mit hogy kell beállítani.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14190) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Most szeretnék vásárolni wifis routert.
Jelenlegi internet sebességem 30/3mbit.
Olyan routert keresek ami később okosítható és van 2 usb portja.
Az egyiken nyomató lenne a másikon meg egy merevlemez.
Milyen routert tudnátok ajánlani?Későbbiekben lehetséges a sávszélesség növelése is.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Zoleee

(#14191) Intruder2k5 válasza Zoleee89 (#14190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kiegészítésként... Egy routerre ugyanúgy tehetsz USB HUB-ot, akárcsak egy PC-re, és akkor rögtön lesz mondjuk 4 USB-d rajta. Ha ez így megfelel neked, akkor már 1 USB-s routerek is szóba jöhetnek. Én RT-N16-ot használok, ami mind tudja azt, amit itt leírtál. Több féle custom firmware is létezik hozzá, van 2 USB csatlakozója, és elbír lényegesen nagyobb sávszélességgel is. Azt mondjuk nem írtad, hogy mennyi a keret amit rászánsz, ha kisebb összegekben gondolkodsz, akkor valamilyen Linksys-t is választhatsz, vagy esetleg a TL-WR1043ND-t. Bár utóbbival én személy szerint nem szimpatizálok, de itt többen is szokták ajánlani. A döntés a végén úgyis a Tiéd! :)

[ Szerkesztve ]

(#14192) Zoleee89 válasza Intruder2k5 (#14191) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Igazad van az ár ki maradt. 13-16 eFt szánnék rá.
USB HUB-al eddig sajnos nincs sok jó tapasztalatom pc terén, nem tudom hogyan router esetén hogyan működne. 2,5" külső merevlemez lenne rá kötve ami USB-ről kapja az áramot.
Elbírja a router?
Zoleee

(#14193) Intruder2k5 válasza Zoleee89 (#14192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sokan használják USB HUB-al a routert, ennek magad is utána nézhetsz, ITT, ITT, vagy akár ITT! Persze tény, hogy néha (de valóban ritkán), bele lehet futni olyan HUB-ba, ami nem működik a routeren.

Azt, hogy egy külső HDD-nek mindenképpen kell-e külső táp, nem lehet előre megmondani. Majd akkor kiderül, ha rákötöd,hogy elindul, avagy se. Az tény, hogy elméletileg mindenképpen kell, mivel az USB 2.0 port, a szabvány szerint 500mA áram leadására képes, ami szerintem a RACK-el együtt véve minden mai 2,5"-os HDD-nek kevés. Ez persze az elmélet, mert a gyakorlatban sok olyan eset van, amikor minden további nélkül működik a HDD, külön tápellátás nélkül! Persze nem kell hozzá nagy ész, hogy az ember utánaszámoljon annak, hogy ez mindenképpen az USB port túlterhelésével jár, tehát nem javasolt! Egy aktív USB HUB azonban ezt a problémát is megoldja.

Na de nem akarom én ezt erőltetni, ha gondolod, akkor vegyél eleve 2 USB portos routert, ez esetben viszont a 1043ND kilőve, mert azon csak egy port van.

Illetve további kérdés, mivel a moddolást is szóba hoztad, hogy ezeket a funkciókat gyárilag is kell-e támogatnia, vagy elegendő ha a moddolt fw-vel működik? Mert pl. a 1043ND gyárilag nem támogat nyomtató megosztást, moddolt fw-vel viszont igen! Az RT-N16 pedig, akkor az ára miatt kiesett.

(#14194) Brogyi válasza Intruder2k5 (#14185) üzenetére


Brogyi
senior tag

Huha! Mondanál egy pár szót erről a Dual WAN firmware-ről? Mintha olyat olvastam volna ,hogy a régi Linksys wrt54...-gyel dual WAN-os router-ként használtak.Hogy is van ez pontosan?Jaaa, hogy USB a másik WAN? Marhaság.:(
Azért erősítsd meg légy szíves a találgatásom.Köszi.
Csak nem az egyik LAN port-ból csinál WAN port-ot?

(#14195) Brogyi válasza b.bone (#14184) üzenetére


Brogyi
senior tag

A Draytek korrekt darab.Az ára elég húzós. Olyan 60k körül van, A Cisco biztos drágább.

(#14196) Intruder2k5 válasza Brogyi (#14194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az USB is lehet a másik WAN, 3G esetén, de mint mondtad, az egyik LAN portból is tud WAN-t csinálni, így lehet használni kát ADSL-t, vagy AGSL-t kábelnettel, vagy tetszőleges összeállításban. Bár ki nem próbáltam, de legjobb tudomásom szerint a második WAN-t tudja Backup vonalként is működtetni, az első szakadása esetén, illetve tudja a kettőt párhuzamosan is, a forgalmat megosztva köztük. A kettő közti balansz is szabályozható.

Képek ITT

[ Szerkesztve ]

(#14197) Intruder2k5 válasza Brogyi (#14194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy topiktársunkkal például pont ma beszéltem erről... Neki van egy villámcsapott WL-500G Premium routere, amin csak a LAN 3-4 portok működnek, a többi mind süket. És egy sima, (nem DualWan) Tomato-val is megcsinálta azt, hogy ezen a két porton üzemképes a router. Tehát a portokat át lehet konfigolni, megfelelő szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#14198) Zoleee89 válasza Intruder2k5 (#14193) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Ahogy nézem nem lesz egyszerű folyamat meg csinálni router okosítása.
2,5" külső merevlemez notiról és asztaliról egyaránt megy egy usb portról.
USB HUB típusát illetően tudsz adni valami tippet amelyik bevált?
Gondolkodok még rajta és még egy kicsit utána olvasok jobban.
Remélem sikerül majd még megtalálnom az ideális routert.
Köszönöm az eddigi segítségedet.
Zoleee

(#14199) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello!
Fiberpower 30Mbit es nethez elég a 841ND, vagy kell a 941ND? A gigabites port mire jók?

(#14200) Intruder2k5 válasza Zoleee89 (#14198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ez van, és be is vált... Egy 320GB-os WD Scorpio Blue HDD van benne, és működik külső táp nélkül.

Még a moddolásra visszatérve, az sem mindegy, hogy milyen irányba szeretnél moddolni. Mondjuk PC nélküli torrent letöltés? Csak mert, hasonló árban (1-2 ezer Ft-al drágábban) szóba jöhetne például az ASUS RT-N13U, de mivel az RaLink Chipset-es, így jelenleg csak a DD-WRT támogatja, és a 1043-ashoz hasonlóan ezen sem lehet swap-et használni. Ez pedig lényegesen korlátozza a már egyébként sem bőséges erőforrásokat, amik a routeren rendelkezésre állnak, és maximum néhány darab torrentet lehet egy időben futtatni, a memória szűkössége miatt, míg egy swap-et használó eszközön akár több tíz torrent is mehet egyszerre.

Tehát a moddolás iránya egy újabb fontos kérdés...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.