Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) bjancsi válasza C0d3r (#14250) üzenetére


bjancsi
csendes tag

A csatorna váltás nem segített.
Megpróbálom azt amit javasoltál.
Köszi

(#14252) copperhead válasza C0d3r (#14250) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Mi az ajánlott maximális érték?

(#14253) C0d3r válasza copperhead (#14252) üzenetére


C0d3r
addikt

100-200 elég lehet, uTorrentbe is ki lehet tapasztalni mennyi az optimális kapcsolat szám.

(#14254) copperhead válasza C0d3r (#14253) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Az internetes oldalak is mintha gyorsabban töltődnének be. Gondolom ez a placebo hatás. :))

(#14255) bjancsi válasza Intruder2k5 (#14248) üzenetére


bjancsi
csendes tag

A csatorna váltás nem segít, egyébként bőven van szabad csatorna.
továbbra is max. kb. 10M az átviteli seb.
Ha van valami további ötlet, megköszönöm.
Üdv.

(#14256) Fleed válasza Intruder2k5 (#14228) üzenetére


Fleed
aktív tag

Értem köszönöm, akkor már csak az a kérdés merül fel bennem, hogy mi a különbség a 841nd és a 941nd között? :B Egy 1043ND LAN on mennyit bír(MB/s)? Köszi

(#14257) Intruder2k5 válasza Fleed (#14256) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézd meg mindkettőt az interneten, és meglátod... Anélkül, hogy különösebb WiFi szakkifejezésekkel bombáználak Téged, röviden annyi, hogy az előbbinek kettő, míg utóbbinak három antennája van. Laikus szemmel ennyi... :)

1043ND sebességéről meg érdeklődj a topikjában inkább, ott sokaknak ilyen routerük van! :)

(#14258) Beri válasza Fleed (#14256) üzenetére


Beri
addikt

Esetleg olvasd el az első hozzászólást.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14259) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni, vásároltam egy TP-link 841ND routert és hozzá egy TP-Link821 vevőt, na most ezen eszközök beállitásában szeretnék segitséget kérni, mivel ha a helyet átállitom USA-ről Hungary-ra akkor a net sebességem nagyon kicsi lesz. Eredetileg a UPC 120-as nete van ebből ha USA-n van akkor kb 80Mb meg is van de ha átteszem Hungaryra akkor csak max 10Mb lesz.
Ez mitől lehet.

Illetve miket kell beállitanom, hogy legalább megközelitsem az elméleti maximumot, és jól legyen beállitva minden.

A vevő kb 10 centire van az adótól.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv:Zoli

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#14260) Beri válasza brunzwik (#14259) üzenetére


Beri
addikt

Az amcsi szabvány kevesebb csatornát ismer, így a router valószínűleg magyaron másikat választ. A 80Mbit közel van a maximális gyakorlati átviteli sebességhez, nincs vele semmi baj.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14261) Nova96


Nova96
őstag

Üdv xboxhoz mind 1 milyen router mert[link] találtam ezt és elbizonytalanodtam .

(#14262) MuFFo


MuFFo
tag

Üdv mindenkinek!Nem is olyan régen lecseréltem a Belkin F5D7230-asomat egy Engenius ESR9850-re és lemértem a kanócos sebességeket. Berakom ide hátha valakit érdekel. Három féle mérést csináltam mindkettővel: egy 4,5 gigás ISO-t, egy vegyes méretű 4 gigás alkönyvtárat, és egy 2,7 gigás temérdek mp3-al töltött alkönyvtárat másoltam át egyik gépről a másikra. Az eredményeket lásd alant:

Egy nagyfájl Belkin:

Egy nagyfájl Engenius:

Közepes fájlok Belkin:

Közepes fájlok Engenius:

Sok kis mp3 Belkin:

Sok kis mp3 Engenius:

[ Szerkesztve ]

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#14263) worxland válasza MuFFo (#14262) üzenetére


worxland
addikt

WLAN-LAN és LAN-WLAN sebességet is mérnél? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14264) Beri válasza MuFFo (#14262) üzenetére


Beri
addikt

Szerezz be rendes kábeleket. 900+ Mbitet is át lehet csavarni azon a switchen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14265) Kekesk


Kekesk
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás előtt állok és a WRT54GL és a WRT160NL között gondolkozom.Szerintetek melyik lenne jobb egy emeletes házban ahol vasbeton födém van és a földszinten lenne a router. Főként telefonon wifiznék vele.Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#14266) molnarpeter válasza Beri (#14264) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyenek azok a rendes kábelek? :F

mp

(#14267) Intruder2k5 válasza Kekesk (#14265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár kétségtelen, hogy a WRT54GL WiFi-je talán máig a leghíresebb és legjobb WiFi, de szerintem annak a routernek a mai ára, egy kicsit túlzás... Ha 6-8 ezer Ft körül lenne, akkor azt mondanám, hogy nagyon jó vétel, de ~15 ezer egy kicsit sok érte.

A WRT160NL-t egy átlagos cuccnak mondanám, ami nagyjából azt hozza, amit várni lehet tőle, a névleges értékek alapján, tehát előreláthatólag nem fog meglepetést okozni. Se kellemeset, se kellemetlent...Egy ismerősöm használ ilyet, aki panelben lakik, és szoktak az alsó szomszéddal LanParty-zni, állítólag elég jó, mintegy 50-60%-os jelerősséggel. De ugye, mint tudjuk, a WiFi hálózat hatótávolságát előre megbecsülni soha nem lehet, így ezt tekintsd inkább érdekességnek! Illetve ezen van egy USB port is, ami szintén mellette szól.

Ha nekem kellene dönteni, az én választásom a WRT160NL lenne...

(#14268) Beri válasza molnarpeter (#14266) üzenetére


Beri
addikt

Bár lehet, hogy csak a vinyóid nem tudnak többet. Mérj iperffel, az a tuti :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14269) Dyno válasza kali (#14235) üzenetére


Dyno
veterán

Na sziasztook beüzemeltem az uj rpoutert egy TP-Link 841ND-t vettem, lefuttattam, a cd-jén lévő setupot, WPA-PSK securityt állítottam be a wifihez, de nem műkdöik a Wifi, ugyan az mint a dlinkel, rácsatlakozik, de internet hozzáférés nincs, valami ötlet?(Mit kéne még beállítani?) Valahogy éreztem hogy nem lesz jó..... :W

(#14270) Intruder2k5 válasza Dyno (#14269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet, hogy nem is routert, hanem számítógépet kellett volna venned? :)
Na viccet félretéve, mitől vagy benne biztos (főleg ezek után), hogy a géppel minden rendben?

[ Szerkesztve ]

(#14271) Dyno válasza Intruder2k5 (#14270) üzenetére


Dyno
veterán

Se telefonon, se PDA-n nem jó, meg érdekes mielőtt elköltözttem, ott fibernet volt 10/2 valami fos smc router ami állandóan bontott, instabil volt, de legalább ment a wifije.

(#14272) Dyno válasza Dyno (#14271) üzenetére


Dyno
veterán

Sőt a Blackberry-m valami wps telepítését ír ki 5perctől elkezd visszaszámolni, de semmi nem történik!

Sorry hogy ide offolok, de totálisan fogalmam sincs mit rontok el, hogy mi a frászért nem műkdik aza rohadt wifi rendesen, pppoe t-home, net esetén nincs valami fura beállítás, amitől menni fog?dhcp, enable, ugye az nem okozhatja?Arra szükségem van.

(#14273) Intruder2k5 válasza Dyno (#14272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem is inkább menjünk át a Router gondok topikba...

És indulásként akkor tedd be oda, hogy mit látsz, a következő parancsra:

Start menü -> Futtatás -> cmd -> ipconfig /all

[ Szerkesztve ]

(#14274) Dyno válasza Intruder2k5 (#14273) üzenetére


Dyno
veterán

írtam is oda.

(#14275) hackman27697


hackman27697
csendes tag

Sziasztok!

Vennék egy routert, csak nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen ezért kérnék egy kis segítséget gyakorlati tapasztalat híján, még sosem volt semmilyen wifi-s cuccom....
- A legfőbb irányvonal az lenne, hogy telefonnal [amiben van "n" es wifi ] bárhol tudjam használni a házban és ha lehet még kültéren is néhány méterig.
A ház 2 szintes szilikát, 25 - 30centis falakkal és hát van belőlük egy pár....

két router között variálok.
1. Linksys E3000
2. TP LINK-WR1043ND
vagy nézegettem még NETGEAR - WNDR3700 -ezt is.

Lényegében azt szeretném tudni, hogy a Linksys hatótávolság szempontjából megéri-e azt a +20000-et amennyivel drágább.

Ha valaki egy pár szót tudna mondani nagyon megköszönném!
Üdv:.h

(#14276) Beri válasza hackman27697 (#14275) üzenetére


Beri
addikt

Az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség hatótávban nincs. A beépített antennás megoldásokkal annyi lehet a baj, hogy nem tudsz nagyobb botokat rájuk tekerni, ha esetleg kevés lenne a jelszint.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14277) hackman27697 válasza Beri (#14276) üzenetére


hackman27697
csendes tag

én is ezen gondolkoztam, mert lehet hiába veszem meg a linksys-t ha lent meg már semmi jelet nem fog nyomatni, ha meg a tp linket venném azt nem sajnálnám akárhová rakosgatni a házban, hogy minél jobb helyen legyen. az antennacseréről meg már nem is beszélve.

(#14278) Hyppo1


Hyppo1
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem egy routert a TP-Link TL-WR841ND +TPLink TL-WN821N asztali gépre szeretném csatlakoztatni őket meg lenne noti ami 54G-s. A DIGI 80/25ös lesz ezek jók lesznek hoozá?

(#14279) kali válasza Hyppo1 (#14278) üzenetére


kali
legenda

80/25 megabit/sec sebességű pppoe net alá már gigabit képes router illnene; tl-wr1043nd - ellenkező esetben nem fog átmenni valós terhelésesen oda-vissza a maximális sebesség - wifi esetén meg amúgy is kérdéses, több tényező függvénye lesz...

(#14280) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, upgrade-lnék egy asus wl520gc-ről egy wl500gP v1-re, és a régi routert átadnám haveromnak.

A felállás a következő: pincében lakik, ott a modem (upc 15mbit) és oda kerülne a router. A plafon állítólag vasbeton, és a földszinten lenne egy másik gép, ami fogná a wifit.
A routerbe kerülne egy erősebb antenna, és a gépbe nem egy stick lenne, hanem egy antennás wifi modul.
Mennyire életképes ez a felállás?
Lesz vajon rendes jel?

Inkább kábeles megoldást szeretne, de az meg legalább 40méter utp kábelt igényelne, és szerintem kényelmetlen kicsit.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14281) Hyppo1 válasza kali (#14279) üzenetére


Hyppo1
csendes tag

Köszi a választ, de nem vagyok egy nagy lángelme a hálózatban. Még egyet nem értek hogy a router 10/100-as és a net pedig 80-as akkor se fogja rendesen teljes sávszélességet továbbítani nekem? Itt nincs az a bizonyos %os bukta (100MB-nak csak 85%át tudja)?

(#14282) Intruder2k5 válasza Hyppo1 (#14281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell túlparázni ezt a dolgot, elvileg át kell vinnie, mivel a 100 Mbit/sec-es eszközök többnyire 90 Mbit/sec-et képesek áttolni a portokon. A 841-es processzora ugyanúgy 400 MHz, akárcsak a Gbit-es 1043-é, tehát nem lehet baj ezzel sem. Az viszont tény, hogy ha időnként gyorsabb nethez juthatnál, (mert elő szokott fordulni, hogy a 80 helyett pl. 96 jön ki a drót végén) akkor ezt nem fogod tudni kihasználni, és normál körülmények között is, folyamatosan a teljes kihasználtság közelében fog üzemelni a router, míg a Gbit-es esetében ez messze nem így van. Röviden tehát, ha van rá lehetőséged, akkor vegyél Gbit-es routert, ha nincs, akkor ez is tökéletesen jó lesz!

(#14283) Intruder2k5 válasza Zirowe (#14280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt senki nem fogja tudni neked megmondani, amíg ki nem próbálta...

(#14284) Hyppo1 válasza Intruder2k5 (#14283) üzenetére


Hyppo1
csendes tag

Sajnos én is azok az emberek közé tartozok akiknek az ár nagyon fontos és ezért eset a választásom erre a routere. Köszönöm a válaszokat és tanácsokat, meg fogom venni ezt a router-t és ha majd lesz esetleg nagyobb sávszélességű netem akkor majd lecserélem. A két router között az árkülönbség közel 6000 Ft és sajnos most ez számít. Köszi még egyszer. Üdv

(#14285) Rent


Rent
senior tag

Hali!

OpenWrt-vel egy 1043-as, stabilan hány torrenttet tud seedelni? Letolteni eleg egy idoben 2ot is. es nem kell 15 szalnal több kapcsolat /torrent, tehát arra gondolok, hogy max 20 torrentet max 300 szalon elbír? (altalaban max 7-8 aktiv torrent eleg max 70 szalon) csak erdeklodom a maximalis kihasznaltsag / stabilitas felol
Koszi a valaszokat elore is! Gyakorlati tesztet sehol sem talaltam, ahol kifejtenek, hogy pontosan mi a torrentezes hatara ezzel a routerrel.

koszi!

(#14286) Claude Leon válasza Intruder2k5 (#14282) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azért egy pici különbség van a 841 és 1043 proci között.
(841-ből V3-at felkutatni szerintem már nem esélyes)

(#14287) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#14286) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom...

(#14288) Intruder2k5 válasza Rent (#14285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"max 20 torrentet max 300 szalon elbír?"
Ez kényes kérdés... Sokan küzdenek vele odaát a TP-LINK 1043ND topikban, több kevesebb sikerrel. Én azt mondom, hogy nem, ennyit nem bír el! Inkább 5-10 aktív torrentben, és max 50-100 kapcsolatban gondolkodj. Sebesség kérdésében pedig, van aki már 6-800 kbyte/sec-re limitált, és mégis lefagy, újraindul a routere. Persze ezek rengeteg mindentől függenek. Nyitott file-ok, http kapcsolatok száma, szeletek mérete, száma, filerendszer, stb... Tehát az eredmény mindig egyedi, nem lehet konkrét értékeket megadni.

[ Szerkesztve ]

(#14289) Rent válasza Intruder2k5 (#14288) üzenetére


Rent
senior tag

és a tied (n16 asus) mennyit bír el?

[ Szerkesztve ]

(#14290) kali válasza Intruder2k5 (#14282) üzenetére


kali
legenda

azért nem csak a 400 mhz proci számít(hat), amennyiben nem v3 hanem v5 vagy újabb tl-wr841n(d) kerül megvásárlásra - és nagyon ritka már a v3, alig találni! -, úgy ar7240 vagy ar7241 lesz benne, aminek a procija; 8 kb i-cache / 32 kb d-cache, nem pedig a tl-wr1043nd, tl-wr941nd v2/v3 és a tl-wr841n(d) v3 motorjául szolgáló ar9231, aminek a procija; 64 kb i-cache / 32 kb d-cache! húzós terhelésnél azért nem mindegy az a 8 kb kontra 32 kb i-cache! főleg nem egy 100-as korlátú router esetén, ahol 80/25 megabit/sec pppoe akar akár egyszerre oda-vissza átmenni... húzós - például torrentes - terhelésnél akár átlagos érzettel is érzékelhető, illetve látványosan kimutatható a különbség! én is rendesen meglepődtem, amikor összehasonlítottam a tl-wr941nd v3 és v4 verziós routereket!

[ Szerkesztve ]

(#14291) Intruder2k5 válasza Rent (#14289) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem benne van most 80-90 torrent, amiből egyszerre általában 40-50 darabot indítok el, és ezekből 10-15 az, amin egyszerre van adatforgalom is. Az össz méretük 70-80 GB. Sajnos a netem kicsi (8M / 512K ADSL) így nem tudom megmondani, hogy mi a maximum sebesség, amit elbír... Ezt viszi teljesen, az biztos, fel is, le is! De ebben a proci is egy kicsit gyorsabb (480MHz) és 128MB RAM-ja van, ami mellé be van állítva még 512MB swap, bár ezt ritkán használja. Mondjuk 2,5x annyiba kerül, de nekem megérte, nem bántam meg!

Ja, és két torrentkliens (rtorrent) fut rajta, mert nekem is van külön, és fiamnak is, így nem keverednek a letöltéseink. Külön kezelőfelület, külön letöltési mappa, és minden külön... Mondjuk Ő nem torrentezik sokat, csak néha egy-két dolgot leszed, és ennyi.

kali
Tudom... Sorry, egy kicsit szűken fogalmaztam meg a választ. Magamban úgy gondoltam a dolgot, hogy ott látom melyikben milyen HW van, aztán a részletek meg már "kiguglizhatók". Ettől függetlenül kitartok amellett amit írtam, azt hiszem, hogy az adott válaszom korrekt volt. Mellesleg ha nincs a fórumtársnak plusz 6000 Ft-ja, akkor hiába a 64k cache... Persze ajánlani lehet, akár a TP-LINK-től sokkal komolyabb routert is, de ugye sokaknál adott egy keret, amibe bele kell férnie.

[ Szerkesztve ]

(#14292) kali válasza Intruder2k5 (#14291) üzenetére


kali
legenda

én is csak azt írtam, hogy illene, nem pedig azt, hogy elengedhetetlenül fontos a gigabit képes router! az árról/különbözetről csak később esett szó, de annak tükrében már egyértelmű a választás, ha egyszer az ár diktál...

(#14293) Rent válasza Intruder2k5 (#14291) üzenetére


Rent
senior tag

és külső vinyóból megeszik bármit? valszeg samsung s2 lenne rádugva vagy 320 vagy 500.
nem akarok szívni, hiába 12k a tplink, utána a hajamat tépném ha nem felel meg az elvárásaimnak, az elvárásom meg az, hogy 10-20 aktív torrent menjen 1,5megabit uppal, lefele meg a max 12 megabit, ami nem zavar ha esetleg nem hozza a maxot. de stabil legyen ez a lényeg. lehet spórolni fogok és asus lesz belőle, úgy olvastam már van rá új tomato fw, amin alapból be van lőve a torrent.

(#14294) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek TP-Link 1043ND vagy Linksys WRT160NL ?
Főleg wifin lenne használva torrent/media szervernek.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#14295) Beri válasza Begi (#14294) üzenetére


Beri
addikt

Ugyanaz a processzor van mind a kettőben, ugyanannyi memóriával, csak a 1043ND egy gigabites switch-et kapott, nameg olcsóbb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14296) Begi válasza Beri (#14295) üzenetére


Begi
senior tag

Köszi a gyors választ, akkor ha az asszonyka a design miatt nem mond Linksys-t, TP-Link lesz:).

(#14297) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Megmondom őszintén router témában nagyon nem vagyok otthon, de most úgy néz ki szükség lesz rá. Jelenleg egy kábeles digis netet kellene megosztanom az asztali számítógépem és a céges laptomon között. A net 40/20 Mbit/sec-es és egy emeletes házban lakom (már ha ez számít). Amúgy wifis router kellene és nincs semmi extra kívánságom, csak stabil legyen a történet. Tudnátok valami ajánlani az "olcsóbb" kategóriában? Ahogy néztem a TP-Link WR1043ND-nek külön topicja van. Ez a típus ennyire best buy, vagy nekem nem erre van szükségem, ennél alapabb model is jobb?

Köszi a segítséget!

(#14298) sunahunter válasza Taltosparipa (#200) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nekem sajnos még az 50ezres kategóriában futó Linksys is behalt=restartigényes, és többet is nyúztam belőlük.
A fullgagyi SMC-k nálam tovább bírják, 24-ből 24-et mennek.

[ Szerkesztve ]

(#14299) Zirowe válasza Beri (#14295) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, látom te vagy itt a nagy 1043nd szakértő.

Úgy döntöttem ma reggel, hogy az asus wl-500gP v1/wl-500w helyett egy ilyenre fogom cserélni a mostani wl-520gC routeremet.

Eddig nagyon elégedett voltam az asus routerekkel (előtte egy vezetékes rx3041 volt), viszont azért döntöttem a 1043nd mellett, mert van hozzá 5év garancia, illetve a gigatbit, az n-es wifi és az erősebb proci, no meg az olcsó ára is meggyőzött.

Lenne viszont egy kérdésem: milyen a viszonya a chello-s nettel?
Nekem egy 15mbites csomagom van, és régen az rx3041el elég gyakran előfordult (pályafutásának utolsó hónapjában már kb kétnaponta, előtte csak heti 1-2 alkalommal), hogy amint elindítottam a torrentet (halite, minden titkosítás bekapcsolva), a net kb 3-4perc után lehalt, és csak a router és olykor a modem áramtalanítása segített, a sima reboot nem.
Utána már tudtam használni rendesen a halite-ot, de ezt az első indításokkor eljátszotta.

Wl-520gC-vel sokkal jobb volt a helyzet, bár a gyári fw siralmas volt, de került rá kb első nap egy dd-wrt, és azóta 2-3hetente egyszer fordul elő ilyen.

Ha jól értettem amit magyaráztak nekem a hozzáértők, a dhcp-vel volt vmi gondja, amivel a upc próbálja szívatni a usereket..

Az lenne a kérdésem, hogy a TP-Link WR-1043ND ehhez a dologhoz hogyan viszonyul?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14300) Beri válasza Pityke78 (#14297) üzenetére


Beri
addikt

40/20 átfér egy 741-en is kábelen, a 941ND wifije meg egy az egyben a 1043-é, ha ez számít. De ezt nyilván tudod, mert elolvastad az első hozzászólást (ugye?).

Edenyke: Nincs júpíszís LAN, meg digis LAN, meg tékomos LAN, csak egyféle van. A routernek nem lehet problémája semmivel. Egyébként még másik szoftverhez sem kell hozzászoknod, van dd-wrt 1043ND-re is.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.