Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) kali válasza TeeJay (#14099) üzenetére


kali
legenda

újabb szériás tl-wr941nd (v4) és tl-wr841nd (v5 és v7) esetén már csak azt a - gyengébb - motort kapják a routerek, amelyik a tl-wr741nd és tl-wr740n szériában is dolgozik, tehát terhelhetőség, teljesítmény...stb szempontjából kábelen nem lesz jobb a teljesítmény, csak a wifi jobb a 300-as routerekben, de attól kábelen adott marad a szűk(ebb) keresztmetszet...
tl-wr741nd, tl-wr740n, tl-wr841nd v5 és tl-wr941nd v4 - ar7240
tl-wr841n v7 - ar7241
tl-wr841nd v3 és tl-wr941nd v2/v3 - ar9132
tl-wr1043nd - ar9132

VonBereit; amennyiben 5 - 6 e ft a keret, akkor amit írtam; tp-link tl-wr741nd vagy tl-wr740n - ár/érték/teljesítmény arányban jók azok! kábelen aránylag közel leszel a neted maximális sebességéhez terheléses átvitelkor is, a wifi meg 50 megabit/sec környékén mozog, ha az ellenoldal és a környezeti tényezők is úgy akarják...

[ Szerkesztve ]

(#14102) C0d3r


C0d3r
addikt

Hali!

TP-Link WR741ND v3-ról van valakinek infója, miben különbözik a v2-től?

(#14103) Soma01 válasza Intruder2k5 (#14095) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi szépen, akkor ilyen router lesz. Ez nekem elég. Csak legyen jó stabil!

(#14104) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy wifi-routert venni+hozzá egy 1-2 terrabájtos merevlemezt. A célom, hogy otthon bármikor el tudjam érni a hdd-n lévő adatokat vezeték nélkül+kikapcsolt gépek mellett is tudjak torrentezni. Windos 7, Xp és Mac Osx kompatibilitás is fontos lenne. Egyik ismerősöm asus routert javasolt ilyen célra+WD 3,5 5400rpmes külső hddt. Más ötlet?

(#14105) Iga007


Iga007
tag

Sziasztok!
Olyan routert keresek amire lehet USB-s háttértárat kötni, DLNA képes eszközről a csatolt háttértárról lejátszás, kapcsolóval lehet a WIFI-t be és ki kapcsolni (vagy időzíteni a bekapcsolását pl. minden este 20:00-22:00, utána WiFi kikapcsolva).
Létezik ilyen?
Köszi előre is!
Üdv!

(#14106) edward2


edward2
addikt

Sziasztok,

D-link DSL-320B + D-link Dir- 655/ 825

vagy

D-link DSL-2640/ 2740??

Az a kérdésem melyik jobb venni egy jó routert meg egy adsl modemet vagy egyben a kettőt?

(#14107) Soma01 válasza edward2 (#14106) üzenetére


Soma01
veterán

A szolgáltató nem ad modemet? Had legyen csak az övék a modem. Ha Te veszel egyet és valami nem egy, biztos rád fogják majd. Szóval, modem(szolgáltatóé) +router szerintem.

(#14108) Soma01 válasza Beri (#14096) üzenetére


Soma01
veterán

Windows-os megosztást is tud?
Nekem nem sikerült vele megosztani semmit.

(#14109) Intruder2k5 válasza Iga007 (#14105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N16 + Tomato Firmware tudja ezt...

- DLNA (Media Server) a firmware része, webes felületen konfigurálható.
- RESTORE gomb programozható, akár WiFi ki-be kapcsolásra is.
- Időzíteni is tudod a WiFi-t.

Ehhez persze firmware-t kell cserélni... A videózásba kalkuláld be, hogy a háttértárat 6-7 MB/sec sebességgel tudja megosztani. 35-40 GB-os HD videókhoz kevés lehet... Arra már NAS-t kell venni!

[ Szerkesztve ]

(#14110) YencYke


YencYke
tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne, hogy egy D-link router 2 dB antennáját szeretném kicserélni. Ahogy néztem az árakat elég drága a 7 dB D-link antenna. Lehetne pl. TP-link antennát is rácsavarni?

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#14111) kali válasza YencYke (#14110) üzenetére


kali
legenda

igen! feltéve, hogy levehető/cserélhető a jelenlegi routered antennája, és megfelelő csatolásút...stb veszel - a gyártó mindegy!

(#14112) #40835072


#40835072
törölt tag

helo linksys WRT54GH vagy WRT54G2 vagy milyet vegyek 6-7 ezerért ami Linksys? (nem boltba vennémh anem hardveraprón vagy vaterán de új és garanciális mind2!

esetleg wrt54gl?

[ Szerkesztve ]

(#14113) YencYke válasza kali (#14111) üzenetére


YencYke
tag

Köszi!

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#14114) Arcus77


Arcus77
csendes tag

A véleményeteket szeretném kérni router vásárlással kapcsolatban.
A jelenleg rendelkezésre álló anyagi keretet figyelembe véve két típus van, amelyek közül választanom kellene: Linksys WRT54GL , vagy TP-LINK TL-WR1043ND.
15/1 megás net van itthon, mivel vidéken élünk, itt még ez is jónak számít.
A router a nappaliban lenne elhelyezve. Ugyanebben a helyiségben menne róla egy PS3, amelyen néha wifin keresztül filmet nézünk, illetve online játszunk.
Egy helyiséggel mellette lenne egy notebook használva és az emeleten szintén egy notebook.
A válaszokat előre is köszönöm.

Arcus77

"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#14115) kali válasza Arcus77 (#14114) üzenetére


kali
legenda

bár a netes sebesség egyelőre nem kívánja meg, de a gigabit képes újabb típust venném - pláne jobb lehet, ha a wifi képes ellenoldalak n szabványosak, és mimo képesek! utóbbi esetben jobb hatótáv és jelerősség kihozható! meg úgy általában, a jövőre nézve is jobb az újabb típus!

[ Szerkesztve ]

(#14116) Beri válasza Soma01 (#14108) üzenetére


Beri
addikt

Csak azt tud (sima fájlmegosztás).

Arcus77: A wrt54gl múzeumba való, nem a boltokba. 2011-et írunk, az egy 2005-ös modell...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14117) deva


deva
tag

Sziasztok!

Aktuális lett egy wifi router vásárlása, először is leírom, hova kéne.

Diginetünk van, 20/10-es csomag perpill, amit lehet kibővítenénk 40/20-ra, de ez nem biztos. Jelenleg 4 asztali gép és 3 laptop van a családban, ami elméletileg egyszerre kapcsolódhatna, bár ez kb sose történne meg, max 3 asztali és 2 laptop, vagy 4 asztali és 1 laptop kapcsolódna.Eddig egy ZyXEL Prestige 324-es router dolgozott, de ugye wifi hiányában nem elég már.

Amit keresgélés/utánaolvasás után kinéztem: ASUS RT-N12. Ez jó választás lenne? Az árkategória valahogy 10-15k körül mozog, ennél többet nem szeretnék költeni, ha nem muszáj.

Üdv :R

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#14119) Intruder2k5 válasza deva (#14117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem tökéletes... :)

(#14120) Iga007 válasza Intruder2k5 (#14109) üzenetére


Iga007
tag

Köszi a tippet!
Ennyit nem tudok egy routerre szánni...
Lehet, h a DLNA támogatásról kellene lemondani, vagy az időzíthetőség esetleg a WiFi kikapcsoló gomb drágítja meg ezt ennyire?

(#14121) Intruder2k5 válasza Iga007 (#14120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ezek a Tomato Firmware szolgáltatásai, amik mind ugyanúgy elérhetőek például a WL-500W-re is, csak természetesen az egy kicsit lassabb router. Az USB megosztás sebessége ~3MB/sec, maximálisan elérhető routolási (internet) sebesség ~60Mbit/sec PPPoE kapcsolaton, és ettől kicsivel több DHCP-n.

A firmware DEMO-ját ITT találod...

[ Szerkesztve ]

(#14122) Intruder2k5 válasza Iga007 (#14120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Némi tech infót ITT is találsz róla... Tulajdonképpen az RT-N16-os elődje.

[ Szerkesztve ]

(#14123) ricsi1224


ricsi1224
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen routert vegyek a következőhöz. családi ház kb. 100 m2 3 falon(tégla) keresztül kellene jönni a wifinek és kb. 20mbit-es nethez lenne. Olyan router kellene aminek jó a gyári FW-je erre, nem akarok dd-wrt-t vagy egyebet rátenni. A TP-linkkel nem szimpatizálok, de nem akarok túl drága router. 10k-ig belefér az összegbe. Ha kérhetem olyat javasoljatok, amit már próbáltatok.
Köszönöm!

(#14124) Beri válasza ricsi1224 (#14123) üzenetére


Beri
addikt

Még mindig nem tudja neked megmondani senki látatlanban, meddig ér majd el a háló.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14125) ro_bert17 válasza ricsi1224 (#14123) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nálunk otthon jelenleg ilyen router üzemel (előzőleg egy hibátlan WR1043ND volt, de azt egy jobban kihasznált helyre költöztettük), és kb. ez az eszköz lógott rajta. Hiába volt a két eszköz kb. 10 méter távolságban egymástól, de a szükséges rossz elhelyezésből adódóan nagyon gyakran dobálta a kapcsolatot, gyenge volt, rossz volt, stb. Driverek, firmwarek frissítése, a csatornák állítgatása nem oldotta meg a dolgot.
Kártya ki, és jelenleg a kliens PC-én egy ilyen van. Több mint tökéletes tűnik. Hibátlan a kapcsolat, és ez az usb-s adapter nekem nagyon bejött.
Igaz hogy tp-link, tp-link hátán, de kb. 10k-ból meg van az egész. Azt mondjuk nem tudni, hogy Nálad mi lenne a kliens pl.: noti, PC, telefon, stb?

[ Szerkesztve ]

(#14126) ricsi1224


ricsi1224
csendes tag

Köszi az infót!
Nekem négy notebook lenne rajta G-s és N-es wifivel és 1 PC kábelen. A notikban különböző vevők vannak. A márkájukat tudom a gépeknek ha az segít: acer 5720, samsung n150(netbook), lenovo (kb. fél éves gép, számát nem tudom), Asus a6.

[ Szerkesztve ]

(#14127) Kekesk


Kekesk
csendes tag

Sziasztok!
Én is router vásárlás előtt állok és emeletes fém födémes házban lakok.A router valószínű a földszinten lenne szóval olyan szeretnék venni ahol fent is nyugodtan használhatom anélkül, hogy ledobna. Én a Linksys E1000-en vagy a E2000-en gondolkoztam, csak nem tudom még, hogy az E1000 eleget tenne az elvárásaimnak.Ha valakinek van valamilyen tapasztalata ossza meg velem kérem.
Köszönöm! :)

(#14128) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Srácok... Akárhányszor is van leírva, látom minden nap jön azért 2-3 ilyen kérdés. Bár Beri topiktárs most írta le 3-4 hsz-el feljebb, de akkor még egyszer leírom én is...

Soha, semmilyen körülmények között nem lehet megbecsülni, hogy egy bizonyos router, vagy bármi más WiFi eszköz, meddig fog "elérni" adott helyszínen! Tehát, nem lehet megmondani, hogy lesz-e net a szomszéd szobában, az emeleten, az udvaron, stb...!

Ha valaki mégis ígérne bármi ilyesmit, azt minden bizonnyal felelőtlenül teszi, és semmi garancia nincs rá, hogy az valóban működni fog. Az, hogy egy router nálam "elvisz" 2 szobával arrébb 15 méterre két falon át, még nem jelenti azt, hogy ezt máshol is meg tudná csinálni. Hát, még ha nem is ugyanarról a routerről van szó, hanem csak egy ugyanolyanról, vagy hasonlóról...

Ezek tudatában fogadjon el mindenki WiFi-s eszköz hatótávolságára vonatkozó tanácsot!

(#14129) ricsi1224


ricsi1224
csendes tag

Ok, köszönöm azért!

Linksys E1000-ről, ha van valakinek tapasztalata írjon kérem.
Köszönöm!

(#14130) Intruder2k5 válasza Kekesk (#14127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár továbbra sem akarok semmilyen becslésbe belefolyni ezen a téren, de azért azt érzed, hogy vasbeton födémről beszélsz, és három olyan routerről, aminek csak belső antennája van...?! Persze ettől függetlenül, lehet, hogy működne... :)

Ha elfogadsz egy tanácsot a vétellel kapcsolatban... Én a helyedben azt csinálnám, hogy megrendelném egy webáruházból a kiszemelt routert, és így ki tudnám próbálni, mert jelen jogszabályi háttérrel a kiszállítást követő 8 napon belül lehetőség van bármikor, indoklás nélkül elállni a vételtől. Tehát, ha ezt írásban jelzed az eladó felé, visszajuttatod a routert hiánytalanul és sérülésmentesen, minden tartozékával, akkor kötelességük a pénzt visszafizetni. Persze nem valami teljesen névtelen, mindenféle "hagyományos elérhetőségtől mentes" webáruházra gondolok, hanem egy olyanra, ahova szükség esetén be is tudsz menni, tehát üzlete is legyen. Sok ilyen van, most nem akarok példát mondani...A komolyabb helyek weblapján, ez a 8 napos határidő fel is van tüntetve!

[ Szerkesztve ]

(#14131) ricsi1224


ricsi1224
csendes tag

Köszönöm a tanácsot!

(#14132) ro_bert17 válasza ricsi1224 (#14126) üzenetére


ro_bert17
őstag

Csatlakozom az előttem szóló, tőlem sokkal okosabbakhoz.
Egy jó adónál, és jó vevővénél nagyobb eséllyel érhetsz el megfelelő eredményt, de hogy ennyi, és ilyen sok fajta eszköznél, hogy bárki is garantálja Neked - jelen esetben a router - megfelelő teljesítményét, mindezt 10k alatt, azt nem tartom valószínűnek.
Át kellene gondoloni a router megfelelő elhelyezését, kiegészítve egy AP-val pl.

(#14133) VonBereit válasza kali (#14101) üzenetére


VonBereit
csendes tag

OK, kösz!
üdv: Bereit

(#14134) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok.

Router vásárlás előtt állok.
Panelben kellene megoldani, mivel nem akarok vezetékeket ha nem muszáj+ a fúrás a festett falon nem mutat jól.

Szóval milyen típust vegyek?? Vevő is kell így a max. összeg vevővel együtt 15k.
Vevőnek az USB-st vagy inkább a PCI-os külső antennást javasoljátok.

A válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv:Zoli

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#14135) kali válasza brunzwik (#14134) üzenetére


kali
legenda

mekkora a netes sebességet kellene átvinni?

(#14136) Intruder2k5 válasza brunzwik (#14134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olvasnivaló...

Nekem jobban bevált az antennás PCI kártya, mint az USB stick, mikor régebben használtam WiFi-t. Az USB Stick-ben viszont az a jó, hogy szükség esetén egy kábellel kötöd a PC-re, és így valamennyire lehet játszani a helyzetével, hogy jobb legyen a vétel. A kártya meg ugye fix, ha csak nem tologatod az egész gépet. :)

[ Szerkesztve ]

(#14137) brunzwik válasza kali (#14135) üzenetére


brunzwik
csendes tag

Szia 120Mb Upc net.

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#14138) kali válasza brunzwik (#14137) üzenetére


kali
legenda

akkor a legfontosabb; 120 megabit/sec valós - terheléses - átvitele wifi hálózaton nem fog menni! (az n szabványos wifi eszközök jelölt sebessége az az elméleti maximum, ami csak laboratóriumi körülmények között érvényesíthető...)
ekkora netes sebességhez, routeri oldalon még kábelen is gigabit képes eszköz kell, abból a legolcsóbb a tp-link tl-wr1043nd (link), ami 12 e ft környékén indul!
ellenoldalra usb csatolás esetén az igazi - a jobb lefedettség miatt - egy tl-wn822n (link) lenne, ami bő 4 e ft környékén kezdődik! vagy kicsivel olcsóbban egy tl-wn821nc (link)
pci csatolással kicsit drágább a dolog; tl-wn951n (link) vagy tl-wn851n (link) - előbbi jobb, nem mindegy, hogy 3 * 3 mimo vagy 2 * 2 mimo!
a nálad ténylegesen átvihető sebesség, "térerő", jelerősség...stb főként környezeti tényezők függvénye lesz, amit előre nem lehet behatárolni! persze a megfelelő beállítások is fontos szerepet játszanak majd, valaki már itt elszúrja a dolgot...
valakinél csak 60 megabit/sec megy át valósan, másoknál meg 80 - 90 megabit/sec, de hozzávetőlegesen itt a vége, 100 megabit/sec fölé már nem nagyon lehet menni terheléses átvitellel!

[ Szerkesztve ]

(#14139) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Digi 40/20as netem van. ehez szeretnék 1 routert. 841nd is elegendő, megfelelő vagy kell 941nd? mi a különbség? 841nd-ről olvastam h bizonyos verziók levannak "butítva". melyik verziót keresem és persze szerintetek jó döntés? (wrt54g ver.2 routert használtam de eladóvá vált mert kevés..)

Köszi

(#14140) kali válasza gorje (#14139) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr841n(d) 2 * 2 mimo, a tl-wr941nd pedig 3 * 3 mimo!
a "butítás" abból áll, hogy az újabb verziók gyengébb motort kaptak, tl-wr841nd esetén v3 lenne a jobb, mert abban még ar9132 motor dolgozik, a v5 esetén már csak ar7240, a v7 meg talán ar7241! tl-wr941nd esetén v2 és a v3 ar9132, a v4 verziós már ott is csak ar7240! halkan jegyzem meg, ha nem kell a mimo, és elég a lite-n router, akkor 40/20 alá elég lehet akár egy tl-wr741nd vagy egy tl-wr740n is, azokban is ar7240 van! a wifi modulok (chip) persze minden széria esetén más típusúak, hiszen a tl-wr74xn(d) esetén csak 150-es, a tl-wr841n(d) esetén 300-as, de csak 2 * 2 mimo, a tl-wr94xn(d) esetén pedig 3000-as és 3 * 3 mimo! az ar9132 annyiban jobb, hogy például a gigabit képes tl-wr1043nd is azt a motort kapta, tehát az azzal szerelt tl-wr941nd és tl-wr841nd esetében mondhatni csak a 100-as wan és lan portok szabnak korlátot!
ha nagyon részletesek akarunk lenni, akkor az ar9132 és az ar7240 látszatra nem különbözik, mind a kettő; cpu 400 mhz / flash 4 mb / ram 32 mb, de ahogy szoktam mondani, adott esetben az ördög a részletekben lakozik;
ar7240 procija; 8 kb i-cache / 32 kb d-cache
ar9231 procija; 64 kb i-cache / 32 kb d-cache
húzós terhelésnél azért számíthat az a 8 kb kontra 64 kb i-cache!

[ Szerkesztve ]

(#14141) brunzwik válasza kali (#14138) üzenetére


brunzwik
csendes tag

Köszönöm, ez nagyban megkönnyítette a választást.
Bár lehet jövő hónapban már a DIGI 40/20-asa lesz, ahhoz meg gondolom elég egy kisebb is.

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#14142) kali válasza brunzwik (#14141) üzenetére


kali
legenda

40/20 alá már nem kell gigbait képes router, csak a lehetőségekhez mért (leg)jobb lefedettség miatt lenne ajánlott mind a két oldalra mimo képes eszköz, például; tl-wr941nd/tl-wr841n(d) + tl-wn822n/tl-wn951n/tl-wn851n - ezen párosítások kijönnek ~ 15 e ft-ból!

(#14143) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!

Kis szakmai segítségre lenne szükségem egy gyors kérdésben, méghozzá:
- a TP-LINK TL-WR1043ND routert rá tudom venni valahogy, hogy a wifis nyomtatómat kezelje, a hálózatba becsatlakoztassa?
- ha erre sehogy sincs mód, akkor milyen hasonló ár/érték arányú - vagy valamivel drágább - TP-LINK, esetleg más márkájú N-es routert ajánlanátok?
A tippeket, segítséget előre is nagyon köszönöm!

Üdv!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#14144) Beri válasza MarQs (#14143) üzenetére


Beri
addikt

Egy hálózatos nyomtató hálóba kapcsolását a routernek nem kell támogatnia, az csak egy sima kliens lesz a számára, mint az összes többi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14145) #40835072


#40835072
törölt tag

helo linksys WRT54GH vagy WRT54G2 vagy milyet vegyek 6-7 ezerért ami Linksys? (nem boltba vennémh anem hardveraprón vagy vaterán de új és garanciális mind2!

esetleg wrt54gl?

(#14146) Beri válasza #40835072 (#14145) üzenetére


Beri
addikt

A wrt54gl ezeréves, a wrt54-G2 1.5 lehet érdekes egyedül, abban AR7240 van (mint a tp-link 741ND-ben pl., csak megnyírbálva jobbról-balról, 16MB memóriával).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#14147) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
TP-Link 1043ND router tudja a firmware cserével a DLNA-t? mert a telefonom tudja ,és olyan tv-t is vennék ami tudja.
Egy másik OFF kérdés DLNA- ha átnyomom a filmet a tv-re akkor megy hang is vagy csak kép? ha meg megy hang akkor az 5.1-es?
Előre is köszi

(#14148) MarQs válasza Beri (#14144) üzenetére


MarQs
senior tag

Értem, így már kerek! :)
Köszi szépen a kiigazítást!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#14149) bozsozso


bozsozso
őstag

sziasztok!

wifi-s routert szeretnék amire lehet külső wincsit kötni, hogy megosszam a tartalmát a többi felhasználóval. UPC Fiberpower 60-as nethez kellene egyenlőre csak a TP-link 1043 találtam. tudnátok esetleg mást is ajánlani max.ebben az árban. olcsóbb persze lehet.

(#14150) apu57


apu57
csendes tag

Sziasztok
Milyen routert érdemes vennem. UPC fiber power 120 mb-es internetem van. Otthoni használatra két gép és egy média lejátszó van rajta.
Ha tudtok adjatok tippeket.
Köszönöm :F :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.