Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#850) h.palee


h.palee
csendes tag

Sziasztok,

egy régóta húzódó notebookvásárlásomban szeretném kikérni a Ti véleményeteket is:

Műegyetemi gépészmérnöki tanulmányokhoz vennék gépet. Egy évig meg tudtam oldani asztalival, de ezt nem akarom/nem tudom tovább. Tehát bármennyire jó egy asztali, arra ne próbáljatok rábeszélni, notebookra van szükségem. Géptervező szakirányra készülök, egyszerűbb (SolidWorks), és komolyabb (Catia/ProE) 3D, néha AutoCAD tervezőprogramokat használok. Workstation lenne az ideális, de nincs rá keretem. Nem vagyok játékos, de alkalmanként azért játszanék, akkor viszont legalább highban. 15,6 hüvelykben gondolkodom, a hordozhatóság ettől eltekintve édes mindegy, elbírom. Hobbyszinten PhotoShop, és Corel Draw programokat nyúzok.
Így az igényeket felmérve én a tervezői programok miatt i7-ben gondolkozom (intel párti vagyok), minél több rammal, erős videókarival. A full hd kijelző szép lenne, de nem muszáj. Pluszt jelentene, ha backlight billentyűs lenne.
Ez szépen le is írja a fő jelöltemet (Y580). De: A keretem 200-300 k HUF, ha nincs alternatíva marad az Y580, de ezt azért szeretném lejjebb tolni, a 200 k felé. Megbízható szervizesek nem javasolják, hogy ASUS-t vagy HP-t vegyek, pedig rájuk is gondoltam (N55-56, dv6). Mit gondoltok erről? Ha ezt tényleg nem, akkor mit? A Lenovot kifejezetten javasolták. Sonyban csak F-esek lennének, de az több a keretnél. Acer, Samsung, Toshiba? Ezekkel nincs, vagy nincs jó tapasztalatom. Macekkel ne fájdítsátok a szívemet...:( Érdekelnének szervízes, megbízhatóságos vélemények.
Azt szeretném, hogy legalább a BSC-t maximálisan kiszolgálja a gép, utána már szükségem és remélhetőleg keretem is lesz munkaállomásra. Ezért kérdezem a tapasztaltabbakat: kell az Y580-as, vagy elég az Y570?
Nézelődtem külföldi piacon, de garancia miatt maradnék otthon, továbbá új gépet javasoltak a szervízesek.

Elnézést, elég hosszan írtam, igyekeztem minden fontosat megemlíteni, ahogy az az 1. hszben meg vagyon írva.

Köszönettel:
hp

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.