Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36451) spyduck válasza air (#36400) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem a futár töri vagy karcolja össze a notebookot hanem egy barbár szervizes. A futár hozzá se fér a becsomagolt cucchoz.

(#36452) beller válasza Tikakukac (#36419) üzenetére


beller
aktív tag

És minek kell a töltőt is elküldeni ilyenkor? Ez nekem érthetetlen. Meg sajna benne maradt plusz 2 GB RAM, mert az eredeti 2 mellé raktunk bele még kettőt. Remélem azzal együtt kapom vissza.

(#36453) evok


evok
csendes tag

Hello arcok!

A segítségeteket kérném. Az előző gépemet a kisfiamnak adtam. Egy K52J szériás Asust.
Így most vásárolnék egyet magamnak.
Igazán nagy elvárásaim nincsenek, de kb. ezek a paraméterek:

1. Mennyi a pénzügyi keret a notebookra? 130.000.-
2. Milyen méretű notebook kellene? 15.6"
3. Csak új jöhet szóba vagy használt is? új lenne optimális
4. Milyen márkákat preferálsz és melyeket zárod ki? Asust szeretnék, Acert kizárnám.
5. Mi lesz az alapvető használat, mennyit lesz hordozva a notebook? Leginkább az írósztalom és az ágy között. :)
6. Akarsz e játszani a géppel, és ha igen melyik játékokkal? Szeretnék: Team Fortress2, Starcraft2, Football manager sorozat, Red Orchestra/Rising storm, Left4dead2, Tera online, kb. ezek jó lenne, ha futnának rajta. Az K52J elég korrektül futtatta őket.

:R

Csak a Kispest! Grunge is not dead! http://grungebands.blog.hu @grungebandsblog

(#36454) spyduck válasza evok (#36453) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én a Lenovo IdePad G580-at ajánlom, az Asus K szériája nagyon nem jó :(

(#36455) air válasza spyduck (#36451) üzenetére


air
nagyúr

Erre csak ezt tudom mondani: [link]
[link] :W Részemről a meddő vita lezárva.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36456) Dhampir válasza spyduck (#36451) üzenetére


Dhampir
félisten

(#36457) spyduck válasza air (#36455) üzenetére


spyduck
nagyúr

Boszorkányüldözés, linkelj be laptopos példát! Ne sütőt meg szervergépet, semmi közük hozzá.

A laptopokat gondosan becsomagolják a szervizben, azt max ellopni tudják. Hagyjuk már ezt! :W
Persze majd a futárszolgálatos kibontja a gépet, összekarcolja majd visszacsomagolja. ;]

szerk: És ha történt ilyen, nem törvényszerű! Én 5 év alatt még nem találkoztam hasonlóval pedig sztem több notebookot küldtem már szervízbe mint amennyit te valaha látni is fogsz. Ennyi erővel ne menj moziba se, mert Amerikában megölte pár embert egy őrült.

[ Szerkesztve ]

(#36458) SeniorTilla válasza air (#36455) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom mennyi az esetek valóságalapja, de én nem hinném el a sztorikat. Naívan hülye ember lehet az, aki ilyen esetek után nem követel kártérítést, és nem tudja érvényesíteni a jogait. Vagy az is lehet, hogy nem hülye, csak hazudik és nem írja le az eset végét, gyakorlatilag bosszút áll a DPD-n. (Félreértés ne essék, nem védeni akarom őket.)

Hosszú évek óta több száz alkalommal szállíttattam a DPD-vel és a GTR-rel is vadonatúj gépeket. Külföldre is. 1 alkalommal volt gond a DPD-nél, azt is kifizették, a végén nem jártam rosszul.

Azt is figyelembe kell venni, hogy ezek a csomagok értékbiztostíva vannak, a szállítás után is lehet reklamálni, nem csak ott a helyszínen. A konkrét esetemben a DPD-től kimentek Vácra és jegyzőkönyvet vettek fel a korábban hiányosan szállított notebookról. Aki 2000.- fontos szervereket küld Angliába, annak ezt tudnia kellene.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#36459) masholnap


masholnap
senior tag

a lenovo ups-sel megy, és komolyan mondom, százszor jobb szolgáltatást nyújtanak, mint a callcenterük és szervizük együttvéve

(#36460) masholnap válasza SeniorTilla (#36458) üzenetére


masholnap
senior tag

állítólag nyugatra a szolgáltatások néha sokkal ótvarabbak, mint itthon

(#36461) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Helló!
Szerintetek melyik lenne a jobb választás?Játékra is kellene!

1.Specifikáció
- 14,1" HD LED kijelző
- AMD QUAD CORE A8-3500M [ 4x 2,4GHz ]
- 4 GB DDR3 NANYA 1333MHz RAM,
- 320 GB HDD 7200RPM,
- ATI Radeon HD6620G (A legújabb játékokat magas beállításokon tökéletesen futtatja)
- Wi-Fi b/g/n+BT3,
- 3db USB 2.0
- HDMI + VGA kimenet
- RJ45 LAN 10/100/1000
- Kártyaolvasó
- Dvd író/olvasó
- HD,Web Cam
- 6 cellás akkumulátor (5 óra++)

2.- 14" HD LED kijelző
- Intel Core i5-2410M ( magonként 2,3 - 2,9GHz Sandy Bridge)
- 6 GB DDR3 RAM (További bővítés feláron megoldható!)
- 640 GB HDD,
- DVD+/-RW optikai meghajtó,
- Radeon HD6470M 1GB [Játékokra] + Intel HD3000 [Internetezésre]
- Wi-Fi b/g/n+BT3,E-Sata
- 3db USB
- HDMI + VGA kimenet
- Kártyaolvasó
- HD Web Cam
- 10/100/1000 Lan (RJ45)
- 6 cellás akkumulátor (4,5-5óra ++)

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#36462) Nixon18 válasza krisz12071 (#36461) üzenetére


Nixon18
senior tag

Típusok?

(#36463) mugiwara18


mugiwara18
csendes tag

Sziasztok!

Notebookot szeretnék venni, szeretném a véleményeteket kikérni.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül akár, de ha érdemes várni többet, akkor várok
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
SSD-vel együtt 220e körül
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Film, egyetemi dolgok, sok év után lehet kicsit játszanék is megint, 4-5 évre szeretnék most gépet venni
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nincs konkrét elképzelésem, egy-két FPS talán, mindenesetre szeretnék dedikált kártyát is bele.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Egészséges egyensúly a kettő között, szeretném ha tartós lenne.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Mindenképpen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14"-15.6" között, lehetőleg matt
(8) Notebook tömege?
Nem számít-
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Anélkül lehetőleg,
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500GB-1TB, RAM 6-8GB, megvagyok optikai meghajtó nélkül is
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
USB 3.0, HDMI és/vagy Displayport
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Virtualbox alkalmanként
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Lenovo Z500-ból néztem ki egy matt kijelzős verziót, i5 stb, de sajnos már nem kapható, valamint azt mondták, hogy az SSD-t sem rakják bele.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Lehetőleg legyen új.

Elég régóta nézegetem már a választékot és nem tudok dönteni, szükségem van-e egyáltalán többre, mint amit a HD Graphics 4000 tud, vagy elégedjek meg vele. Igazából nem vagyok nagy játékos, csak 4-5-6 évre szeretnék most egy megbízható és jó teljesítménnyel bíró gépet venni, ezért gondoltam azt, hogy inkább költök valamivel többet és akkor legyen benne egy dedikált kártya is.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.
Levi

(#36464) Tikakukac válasza beller (#36452) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert lehet 0.5% esély arra, hogy a töltő nem stimmel x esetben. És akkor ugye ők azzal tudnak tesztelni.

Nem fogják a ramot sem bántani, de ugye gyári felszereltséggel kéne visszaküldeni.

Nyugi. :B

air: Ez nem meddő vita, hanem a betonfalat rugdosod, hogy miért nem tud angolul. Ha egy gáztűzhely össze lett törve az össze lett törve. De mégis hogy a francba karcolnak meg egy notebookot a dobozában bezacskózva meg matricázva? Elárulom: sehogy. Én értem mi a te bajod, csak ezek iszonyatosan kiragadott példák, amikre tudok szervizest is bőven, és ugyanott vagy. A kilinkeltek grátiszban full irrelevánsok, mert külső behatás történt, látod a dobozon, hogy szarrá van törve. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36465) krisz12071 válasza Nixon18 (#36462) üzenetére


krisz12071
aktív tag

HP G4 és HP DM4

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#36466) csobanandras válasza krisz12071 (#36461) üzenetére


csobanandras
tag

"- ATI Radeon HD6620G (A legújabb játékokat magas beállításokon tökéletesen futtatja)"
Jó vicc :D

(#36467) krisz12071 válasza csobanandras (#36466) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Így hirdetik,ezért is kértem a véleményeteket!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#36468) Tikakukac válasza krisz12071 (#36467) üzenetére


Tikakukac
titán

Fejtsd ki rendesen, ne csak konfigot írj, ez nem asztali gép. És amiket írtál azok mario fullos hajtására elegendőek, minden más kérdés.

mugiwara18: Első körben el kell dönteni mit akarsz játszani, utána mondunk gépet is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36469) Nemjuci válasza snipa14 (#36316) üzenetére


Nemjuci
csendes tag

Szia, Köszi a válaszod!

Nemjuci

(#36470) resi92


resi92
csendes tag

hali
csak egy kérdés szerintetek meg éri 115k
ez az Asus

[ Szerkesztve ]

(#36471) mugiwara18 válasza Tikakukac (#36468) üzenetére


mugiwara18
csendes tag

Köszi.

Ha mondjuk elindulna tűrhetően egy Mass Effect 3, az "új" CS, esetleg Crysis 3 low-on, akkor azzal kiegyeznék. Sorry, ha nem tűnik logikusnak, igazából régen játszottam és most úgy vagyok vele, hogy ha egy pár újabb játékkal most tudnék játszani, akkor annak örülnék. Emiatt főleg GeForce GT 635M-al szerelt notebookokat nézegettem az elmúlt napokban.

(#36472) btudos válasza resi92 (#36470) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo G580 jobb választás, elég gyenge háza van annak az Asusnak, megéri azt a pár ezrest a masszívabb, időtállóbb kivitelezés.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36473) brumi1024 válasza mugiwara18 (#36471) üzenetére


brumi1024
veterán

Neked leginkább a GT645M-es Z500 felelne meg, viszont így a 220k-ba nem fér bele az SSD :( A másik lehetőség egy Dell 7520 i5-el, vagy picit többért i7-el, de itt is az a gond, hogy a matt 1080p-s változatok már 220k környékén vannak. 200k környékén már nem a GT635 a legjobb választás.

A rambővítés pedig: 5k/4gb, 10k/8gb, innen apróról.

És érdemes még megemlíteni az Y500-at, ha fontos a játék, mert ugyan több a keretnél, de egy nagyon komoly ugrás a GT650M SLI teljesítménye a 7730 vagy a GT645M-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#36474) privacy99 válasza resi92 (#36470) üzenetére


privacy99
senior tag

Szerintem megéri.

[ Szerkesztve ]

(#36475) VZT válasza brumi1024 (#36435) üzenetére


VZT
tag

Köszi, megyek ma be hozzájuk érdeklődni.

Ha esetleg valaki tudna a 2. gépre mondani valamit azt szintén megköszönném. Illetve másik oldalról fogalmazva.

Milyen vélemények vannak az Acer travelmate sorozatról? Kerestem magyar meg külföldi review-t erről a konkrét termékről de sehol semmi. :( [link]

mindig más

(#36476) mugiwara18 válasza brumi1024 (#36473) üzenetére


mugiwara18
csendes tag

Itt most olcsóbb lenne egy Z500 konfig, ami a 645-tel lenne, pont most akciós. Itt viszont még a memóriabővítés lehetőségét sem kínálják fel, nemhogy az SSD-t, látom nagyon nem akarják ezt sehol megcsinálni Z500-on, mivel álíltólag atomjaira kéne szedni hozzá. Ez pedig csak akkor nem jár garanciavesztéssel, ha a szerviz csinálja, vagy a viszonteladó, de nem találtam olyan viszonteladót aki be meri vállalni.

A Dell 5520 és 7520 szériákat nézegettem, igazából először pont ezeket. Y500 nagyon penge, de azt hiszem erre azért nincs szükségem, inkább maradjon el kicsit a grafikus teljesítmény, de férjen bele a kitűzött keretbe az SSD. Kár a Z500-ért..

(#36477) btudos válasza mugiwara18 (#36476) üzenetére


btudos
veterán

Pocok256 rakatott SSD-t Z500-ba, azt sajnos nem tudom hogy itthon vagy még külföldön, őt érdemes lehet megkérdezni erről.

Tikakukac: Mit takar hogy időnként eldobja az SSD-t? Rosszabb pillanataiban nem ismeri fel meghajtóként? :F Elég szarul hangzik ez így.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36478) Tikakukac válasza btudos (#36477) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, sajnos az van, hogy elég sok Z500 időnként eldobja az SSD-t, ezért is nem vállalják a laptopszalonban sem. Sok volt a rossz visszhang és nem éri meg vele bajlódni. Plusz ugye lebontani is gázos a gépet.

Ez van sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36479) brumi1024 válasza mugiwara18 (#36476) üzenetére


brumi1024
veterán

Az egy elég jó ár a Z500-ra, de a bővítés tényleg nem egyszerű. Pocok256-nak van egy ilyen gépe, és ő valahol bővítetett memóriát és az SSD-jét is berakták szóval tőle érdemes lehet megkérdezni, hogy hol csináltatta. Illetve biztos az az infó, hogy nem lehet szétszedni garanciavesztés nélkül a gépet? Mert miben más a viszonteladó ilyen szempontból, mint te? A gari teljesen független a viszonteladótól(ha gyári garis a gép és ilyen EU garancia meg egyéb finomságok). A szerviz meg Lengyelországban van, szóval oda egyszerű kijutattni egy bővítésért. A korábbi Y szériás Ideapadokat például atomjaira szét lehetett bontani, és ha nem okoztál kárt, egy szót se szóltak a szervizben. Néhányon előfordult matrica a csavarfejen, de senki nem foglalkozott vele a szervizben.

[ Szerkesztve ]

(#36480) runner 125


runner 125
nagyúr

Series 5 teljesen jó gép lenne, de az a zsanér.. elképesztően gyenge. Maga a zsanéragy feszülése meg minden, csak nem bizalomgerjesztő.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36481) Pocok256


Pocok256
veterán

Mint már sokszor írtam szétlehet szedni a z500 -at ha nem barmolod szét. Én az exicommal csináltattam. Egyelőre semmi baj nincs az SSD vel amit beletettem minden megy normálisan és szépen :)

(viszont most már egyre biztosabb vagyok, hogy ez a zsanér nem fog annyit kibírni mint a pavilion dv6 zsanérja. )
Amúgy meg egyre valószínűbb, hogy így ssd vel 1 tera vinyóval megválok a géptől olyan 160-170k körül

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36482) brumi1024 válasza Pocok256 (#36481) üzenetére


brumi1024
veterán

Miért adod el és mit akarsz helyette?

(#36483) Pocok256 válasza brumi1024 (#36482) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem jön be hogy nem lehet mókolni :s

Nem tudom még mi lesz helyette. Sajnos nincs alternatíva :( 200k körül nem nagyon van ennél jobb gép. Lehet veszek egy kis otthoni pc -t meg egy hurcibálós ősrégi elitebookot alfatol és meg van oldva minden :)

De ezek még csak tervek egyenlőre felmérem a lehetőségeket.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36484) haddent


haddent
addikt

sziasztok

kellene nekem néhány javaslat, de legalábbis, hogy merrefelé érdemes nézelődni. Olyan gépezet kéne, ami mondjuk 15" körül van, a kijelzője HD és FHD közt van (FHD -nak örülnék), viszonylag erős processzora van, de ez nem megy az akksiidő rovására. Tehát egy olyan egészséges középút kéne. A súly nem számít, de masszív kéne, nem ócsó műanyag az egész. Videókártya terén nincs megkötés, de nyilván jó lenne valami olyan, ami el tud futtatni néhány játékot, most nem Crysis 3 -ra gondolok kimaxolva...

Én az AMD APU -k irányába kezdtem nézelődni, esetleg Haswell nem tudom... Mindenesetre a keret az legyen 200k Ft, de ezt nem kell feltétlen kitölteni, de akár túl is lehet lépni, ha meggyőző a dolog :B

Köszi előre is a segítséget!

**szerk.:
tárhely: teljesen mindegy, úgyis SSD -t fogok belepakolni ,ezért előny lenne ha alapból lenne benne, mondjuk min. 100GB SSD
ram: min. 4GB szerintem kéne már manapság, de ha meg tudtok győzni akkor hagyom magam

[ Szerkesztve ]

(#36485) btudos válasza haddent (#36484) üzenetére


btudos
veterán

200 k-ból felejtsd el a FHD-t. Haswell még nagyon friss, még nincs a piacon, AMD alapokon meg nagyon gyenge a kínálat, és nem is tudok hirtelen FHD+AMD párosról.

Szerintem ez kell neked. Alumínium borítás, matt FHD kijelző, használható dGPU (nyilván egy bizonyos határig bírja csak a gyűrődést).

10 k-val többért van i7-tel is, de ha nem használod ki (pl. gyakori rendereléssel) akkor felesleges.

SSD gyárilag nagyon nem éri meg (brutális felárat kérnek érte), érdemesebb utólag bővíteni, a garancia megmarad.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36486) haddent válasza btudos (#36485) üzenetére


haddent
addikt

Ez jónak tűnik valóban :K Lehet, hogy várok még kicsit és akkor lesz Haswell, ez meg olscóbb lesz ;)
Egyébként a gari ezeken hogy van? Mert jó szokásom mindent egyből szétkapni és a gyári szemetet cserélni (gyári hűtőpaszta, hűtőszalag stb stb..). Nem az elmélet érdekel, hanem hogy van -e ilyen "warranty void" matrica pl., tehát gyakorlatban szét tudom-e kapni anélkül, hogy bukom a garanciát?

(#36487) btudos válasza haddent (#36486) üzenetére


btudos
veterán

Nézd meg a manualban, hogy szét lehet-e kapni barkácsolás nélkül otthoni körülmények között. Ha meg tudod csinálni úgy hogy ne látsszon meg rajta, akkor szerintem nem érinti a garanciát, de nem tudom van-e matrica.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36488) krisz12071 válasza Tikakukac (#36468) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Pontosan mit fejtsek ki rendesen?
Öcsém ezt a kettő gépet nézte ki magának.Mindkettő 125000Ft,új és garanciás!
Filmezni,netezni akar rajta,de folyamatosan játszik is.Nem lényeg a fullos grafika,de ne szagasson már be a játék.Mivel az asztali gépén a dx11 miatt el sem indult a Crysis3 így ez érdekelne.Menne egyáltalán rajta?
A másik játék a Fifa13 amivel tuti játszani akar majd!
Nagyjából ennyi lenne a lényeg!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#36489) brumi1024 válasza krisz12071 (#36488) üzenetére


brumi1024
veterán

Azt fejtsd ki, hogy ezek milyen gépek. Most ez így olyan, mintha egy autót így jellemeznél: 2.8 TFSI 4 kerék, Tiptronic váltó. Ez semmit nem mond egy laptop esetén. A két gép drága a hardverhez képest, és akkor még a minőségről, supportról semmit nem tudni. Az adott két gépen Crysis 3 nem, Fifa 13 igen. 125k-ból Lenovo G580AH, b960-al és GT635M-el.

[ Szerkesztve ]

(#36490) Nixon18


Nixon18
senior tag

Erre a gépre mit mondtok? Netezésre/filmezésre kellene leginkább. Gondolom arra bőven jó:

HP Elitebook 6930P Webkamerás
64 990 Ft

- Processzor: Intel Core2Duo P8600(2.4GHz 3MB L2 cache)
- Memória: 4Gb DDR2
- Merevlemez: 160 Gb Sata II
- Videókártya: Intel GMA4500M HD
- Kijelző: 14.1" matt, 1280x800 pixel,AntiGlare TFT LED háttérvilágítás
- Optikai meghajtó: DVD RW lightsribe
(Upgrade-bay foglalatú, vagyis cserélheto akár merevlemezre is)
- ujjlenyomat olvasó,
- WiFi 5100 AGN
- Webkamera
- bluetooth, firewire port,
- dokkolható (plusz akkumulátorra is),billentyűzet lámpa,
- Touchpad, Trackpoint.
- Interfészek:
- 3 x USB 2.0
- D-Sub
- mini FireWire
- Ethernet
- ExpressCard
- modem
- audio ki- és bemenet
- dokkolható
- Akkumulátor:3 órát bír

(#36491) krisz12071 válasza brumi1024 (#36489) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Egyel lejjebb írtam,hogy HP G4 és HP DM4 van a hirdetésbe írva!
Ennél többet nem ír!ű
Lenovo G580AH, b960-al és GT635M-t nem találok újat!

[ Szerkesztve ]

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#36492) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Közben találtam G580ah-t!
Ez mitől jobb,mint a kettő HP amit írtam?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#36493) btudos válasza krisz12071 (#36492) üzenetére


btudos
veterán

Grafikában erősebb, ami a játékhoz kell.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36494) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? max 150e, de a legoptimálisabban szeretnék kijönni a dologból
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Játék: Warcraft 3 - tehát nem igényel semmit. PS, irodai munka, illetve viszonylag sok browser tab (8-10) szokott lenni megnyitva.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Warcraft 3, de az nem igényel semmit.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Mindkét lehetőségre kíváncsi vagyok.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 8. pont
(8) Notebook tömege? Ez az egyik legfontosabb. Utazásra is szeretném használni, ezért 14" kijelző bőven elegendő. Szeretném, hogy sokáig bírja az aksija (min 4 óra), és a súlya legyen kicsi. A vékonyabb kivitelt preferálnám. Amikor nem utazásra használom, akkor asztali gépként funkcionálna. (monitorral, egérrel, billentyűzettel. A hangszóró nem érdekes.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? nem szeretnék optikait, hdd/ssd sem kell nagy. 120gb+ az igény csupán.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webcam
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? PS
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) mérete miatt ezt néztem ki: http://www.laptop.hu/termek/asus-x401a-wx510d-pink-fd más színben persze. ebayről szeretném németországba rendelni majd a gépet, tehát olcsóbban láttam én is, inkább azt szeretném hogy a fentiek tükrében ajánljatok valamit.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#36495) AxBattler válasza Obnoxious (#36494) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ilyen kis méretben kell Ps-re alkalmas, masszív, strapabíró gép, akkor vagy jobban ki kell nyitnod a pénztárcát, vagy a használt üzleti notik felé kell pislognod: az aprón 150k-körül mennek a garanciális Lenovo T420-asok, HP 8460p-k, Dell E5420/E5430/E6420-as gépek! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36496) FrigoCoder


FrigoCoder
csendes tag

Tervezem hogy kivándorlok és legfőképpen ezért szeretném lecserélni a mostani desktop gépemet hogy könnyebben tudjam hordozgatni ha eljön az idő valamint ha néha kell utcára vinnem arra is megfelelő legyen. Tehát elsődleges szempont hogy megfelelő teljesítményű desktop replacement legyen, de azért ha magammal akarom vinni valahova arra se legyen teljesen alkalmatlan.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy éven belül lenne aktuális. Valószínűleg lesz akkor is egy ilyen hozzászólásom, de szeretném már most felmérni milyenek vannak mert már több éve nem vagyok képben PC-k és főleg laptopok világában.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nem tudom a mostani árakat, 300-ra gondoltam így elsőre de gyanítom hogy nem fog kijönni belőle.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Legjellemzőbb tevékenységem Java programozás Eclipse-ben illetve IDEA-ban, szóval 4+ vagy 8+ giga mem, jó dual/quad proci, SSD elkél. Nagyobb felbontás vagy egy/két digitális kimenet is jó lenne, szeretek több monitoron dolgozni. Azonkívül netezésre használom legtöbbet.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Játék csak másodlagos szempont, mindig is laggoltam pár évet játék téren, szóval nem kell bivaly videokártya. StarCraft 2 menjen rajta elfogadhatóan.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Főként teljesítmény, de azért azt is csípem ha valami tartós, vagy moduláris és jó olcsó javítani.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
SSD-vel nagyon jó tapasztalataim vannak, szeretnék bele. Lehetőleg 2.5"-os hogy könnyen tudjam cserélni ha feldobja a talpát. SSD-m van már, ha addig kibírja akkor azt is bele tudom akár rakni.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Kijelző nem annyira lényeges, ha van rajta két digitális kimenet, inkább azokat preferálnám. Egyébként meg 15.4" 1680x1050 vagy 17" 1680x1050 vagy 1920x1080 vagy 1920x1200. Fényes és matt miért lényeges? Napsütésben lehet látni? Az jó lenne de nem lényeges.

(8) Notebook tömege?
Volt laptomom alapján 3 kiló alatt szeretém de nem lényeges. Amíg van normális laptop táska és elbírom addig tökéletes.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
SSD, pár száz giga elég, nem kell beépített csak tudjak belerakni egyet. Memória 4+ vagy 8+ giga legyen. Optika meghajtó inkább ne legyen benne, csak extra súly.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Normális magyar billentyűzet ami nem ilyen összenyomott összepréselt vacak. Különösképpen idegesít ha a "helyi menü" gomb nem a megszokott helyén van. Minél jobban hasonlít egy hagyományos billentyűzetre annál jobb. Ez se annyira lényeges, de ez nagyon idegesített volt laptopomnál.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Eclipse és IDEA a legerőforrásigényesebb programok amiket futtatok. Esetleg még egy Adobe Live Media Encoder játék streameléshez.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nézegettem pár hete laptopokat eredménytelenül, duál digitális és normális billentyűzetes laptopok mintha nem is léteznének.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag csak új, használtakkal eddig mindig csak szívtam.

(#36497) tokman6


tokman6
csendes tag

Üdv! olvasgatom itt a dolgokat, és nagyon sokat találkoztam a lenovo g580ah-val... sokszor ajánljátok ezt... erről a gépről lenne szó??? Mitől ilyen népszerű ez a lapos?

[link]

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#36498) AxBattler válasza FrigoCoder (#36496) üzenetére


AxBattler
félisten

Dell Latitude E6530 - billentyűzetcserével 258k

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36499) AxBattler válasza tokman6 (#36497) üzenetére


AxBattler
félisten

Amit Te linkeltél, az valószínűleg nem az AH, hanem a GH, vagy a GL változata, ami kívül-belül fényes...

Azért ajánljuk, mert az árához képest nagyon jó a teljesítménye, és a minősége, az AH változat pedig alumíniumlapokkal van burkolva.

Hopsz, azt hittem, hogy lejárt a szerk. idő, bocsi s duipláért! :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36500) tokman6 válasza AxBattler (#36499) üzenetére


tokman6
csendes tag

Tehát az AH és a GH/GL között csak a váz a különbség... még mindig nem sikerült eldöntenem hogy ez legyen vagy EZ

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.