Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36051) karandip


karandip
tag

Üdv.
Egy olyan laptop kéne ami jó a ami játékokhoz, tudom rajta használni az Unreal Engine 3-mat, filmet néznék még rajta, meg a virtual dj-t szoktam használni. Főképp MMO játékokkal játszom(World of tanks, world of warcraft, guild warss 2 stb...) jó lenne ezeket azért szép grafikán elfuttatná. Kb. 150.000-m van rá, nagyon max 200k.

(#36052) brumi1024 válasza karandip (#36051) üzenetére


brumi1024
veterán

Z500 GT645M-el 200k-ért, vagy olcsóbban G580(GT635-el). Esetleg érdemes lehet várni az elvileg nem sokára megjelenő G500-ra, ha sok a Z500.

(#36053) Pocok256 válasza brumi1024 (#36052) üzenetére


Pocok256
veterán

Avagy a nemsokára megjelenő z500 -ra gt 740m el :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36054) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok szakik :) kérdésem a következő.....milyen laptopot vegyek..250-280 között időt aló gépet szeretnék tisztába vagyok vele hogy játszani max fél évig fogok tudni vele.

nem ez a első szem pont hanem hogy tartós legyen. Mostani Gépem egy Asus X50SL és elégé kivan a tápcsatlakozónál néha olyan forró hogy nem bírom meg fogni és néha érintkezik néha nem ez mitől lehet?

a nincs jelöltem de Asus,Lenovo,Samsung,Dell ezekből a márkákból szeretnék ami tartós nem megy szét a tápcsati az aksi nem hal meg 1 éven belül azt hallottam hogy az Asusoknál gyakori ez a táp csati probléma még az újaknál is igaz ez??

mind1 milyen Proci van benne a lényeg dedikált videó kártya egy Lenovo Y500-at néztem SLI I7 de arról meg azt olvastam itt a fórumba hogy a Tapipadd szarakszik meg a hangszórója zizeg vagy mi...

válaszokat előre is köszönöm!

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#36055) ph2012


ph2012
senior tag

Üdv! A 150.000 Ft-os kategóriában láttam a Samsung NP535U3C-A01C laptopot. Valami ilyen kellene de erősebb processzorral és nem Windows 8-al. A lényeg, 1,5 kilós legyen és 6 órás aksival.

Köszi a tippeket.

(#36056) oxalisz válasza Tikakukac (#36039) üzenetére


oxalisz
tag

Ettől tartottam. Köszönöm a választ.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#36057) Tikakukac válasza ph2012 (#36055) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha van ilyen valaki mondja, én biztosan nem tudok róla.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36058) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Idős házaspárnak első és egyetlen gépnek mit javasolnátok?

Felhasználás:
- böngészés, esetleg fénykép nézegetés, jútyúb.

Kritériumok:
- minél olcsóbban, halk legyen és megbízható, windózzal.
- előny a megbízható bolt házhoz szállítással. (NEM Bp.)
- a felhasználásból adódóan tükröződés mentes 15" vagy 17" képernyővel, de gondolom az utóbbi jelentős árnövelő tényező.

Mozgatva nem annyira lesz valószínűleg.

Mikor utoljára körülnéztem, a Fuji A532 volt a sláger, van-e esetleg más?

Előre is köszi!

(#36059) brumi1024 válasza MM (#36058) üzenetére


brumi1024
veterán

A532, AH532 még most is sláger. Esetleg olcsóbban A512(így beleférhet egy SSD is az árba). Keret mennyi? Mert ezekhez általában nincs Windows.

(#36060) MM válasza brumi1024 (#36059) üzenetére


MM
őstag

Köszi, a keret minél kevesebb, 100-130 között.

(#36061) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Otthon jelenleg milyen laptop konfigokat veszteget az Aldi, illetve mennyiért? Sógoréknál a Hoferban láttam most egy Medion-t egész baráti áron (500€ alatt volt) egész jó paraméterekkel: i3-3120m, GT740m, 1TB, 8GB ram, Win8, BT4.0, USB3.0, wifi, könnyen cserélhető optikai meghajtó, stbstb, ja és 3 év garancia.
Tényleg érdekelne, hogy otthon jelenleg mi mennyi :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#36062) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok, laptop, notebook v minek hívják ma már :)
vásárlása előtt állok, kérdésem az lenne , hogy 200 alatt lehetne e valami olyat beújítani amin a játékok elfutnak?
nem kell extra graffal mert az lehetetlen mert néztem 500 körül van az asus-nak gamer notija

de ilyen 200 alattiból kb mit lehetne kihozni játékterén?

lol, diablo3 :)
heroes.

meg néha fps, verseny gamek, csak itt már ugyebár megjelenik a gépigény is..: :S

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#36063) brumi1024 válasza trufa12 (#36062) üzenetére


brumi1024
veterán

[link], illetve pontosabb ajánlásért az összefoglalóbeli kérdésekre jó lenne tudni a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#36064) McSzaby


McSzaby
őstag

Lenovoban milyet tudtok mondani, ami nem fémházas, vagy legalább a billzet alatti kéztartó rész nem fémes? Illetve 200e-ig Lenovoból vagy Hp-ból olyat, amiben gigabites a hálókari?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36065) LaptopSystem válasza MM (#36060) üzenetére

és csak új laptop jöhet szóba?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#36066) barnaking


barnaking
csendes tag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem vagyok teljesen járatlan ebben a témában de néhány szakavatott profi tanácsát szívesen elolvasnám.

Az egyik ismerősöm notebook-ot akar venni és kérdezte, hogy mit tudnék neki ajánlani.

Több kritériuma is van, amik sajnos nem igazán vágnak össze de hátha van valami nem túl rossz kompromisszumos megoldás.

1. Mostanában akar laptopot venni, újat.
2. 80000 ft. körül akar költeni (tudom-tudom, ez még nem az a kategória, ami a szuper modellekről szól, sőt...)
3. 15,6" kijelzőjű gépet akar venni
4 Átlagos internetezős felhasználásra kellene, egy alap teljesítménnyel, semmi extra igény nincs ezen a téren
5 Windows 7 (8?) oprendszer kellene hozzá (ahogy nézegettem, ez ennyiért a géphez gyárilag adva felejtős)
6 Olyan gyártótól kellene, amivel nem kellene félévente szervizbe járni, valamennyire megbízható

Nagyjából ezek a fő szempontok. Létezik egyáltalán valami ?hasonló? masina a piacon ennyiért, vagy ahol legalább néhány szempont megfelel? Vagy gyűjtögessen még néhány tízezer forintot?

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.

(#36067) Tikakukac válasza barnaking (#36066) üzenetére


Tikakukac
titán

Új gép 80k-ból nincs. Vagy ha hatalmas akcióval lenne is, az elég ótvar lenne, netbook belsővel.
Oprendszerrel meg a galaxisban sem lesz 100k alatt.

Gyűjtsön még egy 10k-t minimum, de inkább 20-at. Ha oprendszer is kell akkor többet.

Garis használt esetleg lehet, azt még érdemes volna megtolni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36068) stratova válasza barnaking (#36066) üzenetére


stratova
veterán

80-ért erre futja, egy kicsit azért érdemes lenne hozzátenni.

(#36069) premete válasza barnaking (#36066) üzenetére


premete
veterán

Gyűjtögessen, vagy vegyen használtat.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#36070) Tikakukac válasza Tikakukac (#36067) üzenetére


Tikakukac
titán

Tévedtem, ha a Fuji lesz még akkor az 1 alapnak elég. De ugye ez is a maximálisan herélt verzió.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36071) McSzaby válasza barnaking (#36066) üzenetére


McSzaby
őstag

Ha esetleg az oprendszer telepítést meg tudjátok oldani és a gép semmi másra nem kell kb. csak internetezésre, akkor ez nem egy rossz alternatíva sztem. Játszani nem fogtok rajta túl sokat, de nekem ez a laptop ezért az árért nagyon tetszett. 1 napot töltött nálam, de általános felhasználásra tökéletes volt. Ez egy személyes vélemény, nem egy szakértői hozzászólás..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36072) MM válasza LaptopSystem (#36065) üzenetére


MM
őstag

Egy ismerősöm venné szüleinek, nem nagyon ért hozzá, csak boltból újat venne.

(#36073) brumi1024 válasza McSzaby (#36071) üzenetére


brumi1024
veterán

X szériás Asust nagyon nem ajánlanék, már csak a garancia miatt sem(és akkor eltekintünk az anyagminőségtől), ha van olcsóbban ugyanolyan hardverű Fujitsu A512.

[ Szerkesztve ]

(#36074) McSzaby válasza brumi1024 (#36073) üzenetére


McSzaby
őstag

Garancia szempontjából nem tudom, nálam tényleg csak 1 napot volt, de te biztos jobban tudod. :) Ez tényleg csak egy vélemény volt, nem néztem utána a dolognak jobban. Maga a felhasználása nem volt rossz, kicsit nyúztam és rendben volt szerintem. ennyiért nekem bejött.. :) (garanciát nem néztem..)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36075) brumi1024 válasza McSzaby (#36074) üzenetére


brumi1024
veterán

A garival a szokásos bajok vannak: külföld, hosszú javítási idő és ha épp nem jön elő a hiba, vagy nem látványos akkor szívás, ugyanis jön vissza a gép hibásan, cserébe 2 hetet náluk rostokolt. Ez alapjában véve nem lenne olyan vészes, csinálják mások is, de a Fujitsunál egy javítás(nekem pl 2 szervizelésem is volt náluk még egy korábbi géppel) általában 2 munkanap, nekem mondjuk mind a két alkalommal másnap délután szóltak, hogy mehetek. És baromi szépen, korrekten dolgoznak, gyönyörűen lepucolták pl a laptopot és úgy kaptam vissza, mintha új lenne, míg a Lenovo Lengyel szervizéből azért láttam olyat, hogy nem rakták vissza rendesen a gép alját(ráhúzták a csavarokat, de nem volt minden tartópöcök a helyén, elég hülyén nézett ki). És a másik, hogy a Lifebookos váltás óta a gépeik egyszerűen csak működnek, ritkán hallani hibás, gariztatott darabról(a közelemben van 3db 1 éves A531, mindhárom tökéletesen megy).

(#36076) barnaking


barnaking
csendes tag

A Pacard Bell gépekről mi az általános véleményetek?

Mennyire bajosak a notebook-jaik, tapasztaltatok nagy számú meghibásodásokat velük vagy valamit, ami miatt érdemes kerülni őket?

100000 ft körüli árkategóriában érdemes velük foglalkozni vagy más gyártók termékei közül válogasson az ember?

Köszönöm a válaszokat.

(#36077) McSzaby válasza brumi1024 (#36075) üzenetére


McSzaby
őstag

Az asusról teljesen okés a meglátásod, de Lenovoról én kevés rosszat hallottam.. :F Fujitsuval kapcsolatban meg nem nyilatkozom , mert csak a régiekről van tapasztalatom, de azok nem túl jók. Amikor kérdezik ismerősök, hogy milyen laptopot vegyen, mindig azt mondom, hogy azt amelyik tetszik és szerintem ez így is van. Ha hallok egy laptopot, ami komoly hibával küszködik, akkor úgy szoktam mondani, hogy azt amelyik tetszik kivéve xy-t. A gari, na az meg már más kérdés..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36078) Tikakukac válasza barnaking (#36076) üzenetére


Tikakukac
titán

Százasé' Fuji A512 már van az erősebbik procival is asszem. Na azt érdemes volna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36079) brumi1024 válasza McSzaby (#36077) üzenetére


brumi1024
veterán

Lenovoval voltak/előfordulnak problémák, én is tapasztaltam egy elhúzódó nehézkesebb szervizelést az Y570-emmel.

(#36080) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

A Lenovo G500-ról valami árirányt lehet tudni? :D

The glass is already broken.

(#36081) Borote válasza piRate_nEx (#36080) üzenetére


Borote
addikt

Tegnap eltörött a kristálygömböm :(

(#36082) Namiren: ha lenne, akkor már tudnám, hogy milyen tételeket fogok húzni a pénteki szigorlatomon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36082) piRate_nEx válasza Borote (#36081) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Basszus, nincs valami kínai replika?

Szerk: Trololo, én ebben a félévben 3 vizsgából tudtam mit fogok kapni. :D

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#36083) spyduck válasza piRate_nEx (#36080) üzenetére


spyduck
nagyúr

Annyit, h drága lesz :(

(#36084) piRate_nEx válasza spyduck (#36083) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ez sajnálatos, pedig terveztem hogy eladom a G580-at 130 körül, és egy kicsit rádobok, aztán lesz egy G500-am. :(((

The glass is already broken.

(#36085) LaptopSystem válasza barnaking (#36076) üzenetére

:N Pacard Bell gépet ne

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#36086) MurdR


MurdR
veterán

Reggelt. A következő laposról kérnék szépen egy irányárat:

Dell Latitude E4300
Angol bill
Intel c2d 2.53GHz
4GB ram
320 HDD
5,5 órás akku.
13,3'' LCD
Állapotra szép.
a napokban kérdeztem egy másik gépet, de arról lemondtam, mert idióta volt az eladó. Most ezt szemeltem ki:D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36087) Prowler válasza MurdR (#36086) üzenetére


Prowler
senior tag

Szia!

Itt tudnak neked segíteni.

Veremivadék Undorkutya

(#36088) dave118


dave118
senior tag

Hello

Munkatársam laptopot szeretne, CAD és exeles munkákra. Renderelés nem olyan fontos. Tegnap kinézett egy dell vostro 2520 as gépet (i5 3210M, 8Gb, HD4000). 150.000ért.

Ebben az érkategóriában ez megfelelő? Vagy esetleg tudnátok erre a felhasználásra gépet ajánlani? Sajnos laptopokban hikomat vagyok. Csak új jöhet szóba és az is valószínű a laptop.hu ról, mert előző gépét beszámítják.

Előre is kösz! :R
Üdv

... Ami ami, az az.

(#36089) Chaser válasza MurdR (#36086) üzenetére


Chaser
titán

alfa156-nál nézd meg, nála jó áron mennek ezek a gépek és fél év gar is van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36090) McSzaby válasza brumi1024 (#36079) üzenetére


McSzaby
őstag

Milyen problémák voltak vele ha megkérdezhetem? :) Elhúzódó szervizelés mit jelent? :) Én G szériásakat néztem, azok tetszenek. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36091) vomir1


vomir1
tag

Sziasztok! Segitsegeteket szeretnem kerni! ( ekezeteker elore is bocsanat, telorol irok)
szval, Noti.vasarlas elott allok, 80-90K lenne a max keret es kizarolag uj!
Amire hasznalva lenne:
-FullHD esetleg HD filmek nezese HDMIn kikotve tevere
-netezes
- WoW, Minecraft esetleg regebbi jatekok pl GTASA
-Word

akkumlator nem lenyeg, otthon lesz hasznalva konnektor kozeleben,esetleg udvaron.

Amit eddig neztem: asus x501A (2,3ghz pentium procis verzio)
Elore is koszonom szepen ! :))

(#36092) btudos válasza vomir1 (#36091) üzenetére


btudos
veterán

90 k-ból új gépen szeretnél játszani? Gondold át egy kicsit, és utána gyere vissza moderált igényekkel, vagy növelt árkerettel, ez így elsőre esélytelen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36093) LaptopSystem

hoztam jó minőségű tablet Lifebookok-at, és kiváló állapotú X200-asokat dokkolóval ha valakit érdekelne

Nálunk a Lifebook vezet soha semmi gond nincsen vele :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#36094) vomir1 válasza btudos (#36092) üzenetére


vomir1
tag

Mostani asztali gepem 2.4ghz pentium dual core 3gb ddr2 667 mhz rammal int. Vidikarival viszi a wowot kozepes graffon 30fpssel ezert gondoltam hogy eleg lenne

(#36095) Sub-ZeRo válasza vomir1 (#36094) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De egy asztali gép és egy laptop ugyan azzal a leírással nem mégsem ugyan az. A laptop így is kicsit butított bármelyik prociról legyen szó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36096) LaptopSystem válasza Sub-ZeRo (#36095) üzenetére

ez így van méretben is van eltérés,minden téren az asztalihoz képest :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#36097) vomir1 válasza Sub-ZeRo (#36095) üzenetére


vomir1
tag

Oke, ertem, azert vicces h egy WoWot Low graffon nem futtatna el :D
es egyebkent olyan lapos (80-90K)ami netezesre wordre es hds videk nezesere hd min, lenne?

[ Szerkesztve ]

(#36098) Sub-ZeRo válasza vomir1 (#36097) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát 80-90k-ért max celeron 2 magosat kapsz, az meg arra jó, hogy a hajad hulljon ki tőle. Inkább egy 2 magos pentium, corei3-al kell szemezned.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36099) qltsar


qltsar
addikt

Üdv!

Két laptop közül kellene választanom, de videokártya tekintetében nem tudok dönteteni. Az egyik egy Lenovo G580-as, a másik egy HP Pavilon G6-os. Jobban hajlanék a Lenovo felé.

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a Lenovoval mik a tapasztalatok garancivesztés tekintetében? Mi számít náluk garanciavesztésnek? Eddig ASUS laptopokat használtam, és ott garivesztés nélkül lehetett csereberélni a memóriát, HDD-t, ODD-t. A választott típusba is szeretnék pakolni egy optibay-t majd az ODD helyére, és egy 4 GB-os DDR3-mas memóriamodult, ez lehetséges valamelyiknél?

Köszönöm!

(#36100) AxBattler válasza qltsar (#36099) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindkét link a G6-osra mutat, de a Lenovo-val jobban jársz!
A felsoroltakat simán cserélheted a G580-ban, mint a legtöbb notiban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.