Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36251) beller válasza Addeladdel (#36249) üzenetére


beller
aktív tag

Én megnézném Alfa156-nél mondjuk ezt a HP EliteBook 8440P i5, de van más is nála igen jó ár/érték aránnyal. Ez egy 100-as a többi pénzből mehetne bele egy SSD.

(#36252) AxBattler válasza Addeladdel (#36249) üzenetére


AxBattler
félisten

Elég lett volna visszaolvasnod egy fél oldalt....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36253) btudos válasza brumi1024 (#36250) üzenetére


btudos
veterán

A cégnél több i7 QM-es T530 teljesít szolgálatot, úgyhogy az biztosan létezik és kapható is, valószínűleg a HP és a Dell is, ha írják a specifikációknál, bár azokkal még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36254) Tikakukac válasza AntiAtom (#36223) üzenetére


Tikakukac
titán

Kimaradtál, sebaj :B

Első körben én egy A532-t mondtam volna, csak az nincs fél TB-s vinyóval. A másik tippem talán ez meg hozzá még 8k-ért egy garibővítés, és akkor biztosan alszol majd. És marad pénz SSD-re vagy fagyira vagy bármi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36255) brumi1024 válasza btudos (#36253) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem is úgy rémlett, mintha találkoztam volna velük, csak elbizonytalanított a konfigurátor.

(#36256) resi92


resi92
csendes tag

Hali lenne egy olyan fajta kérdésem hogy vga lehet e cserélni notebokban
mert a hogy itt elnézem proci, vinyo és ram-ot lehet csak ezt nem tom hogy lehet-e
Ebben a tipusba Lenovo g580 -as tipus ban :))

(#36257) Tekmen válasza resi92 (#36256) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Mért lehetne? Nagyon kevés notiban lehet, de azok méreg drágák.

Tekmen

(#36258) resi92 válasza Tekmen (#36257) üzenetére


resi92
csendes tag

Aha
csak arra vok kivi hogy lehet abban a tipusban cserélni
tudom egy picit nagyon örült ötlet
Amugy meg egy inteles van bene alap és azt akkarom tovább böviteni egy amd re vagy nvidara

[ Szerkesztve ]

(#36259) Armagedown válasza resi92 (#36258) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha lehetne is cserélni, nehezen tudnál hozzá való videókártyát kapni , a hűtéssel is problémád lenne

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#36260) resi92 válasza Armagedown (#36259) üzenetére


resi92
csendes tag

oksi köszi :)

(#36261) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy mSATA SSD belemegy-e ebbe a HDD mellé? Gondolom sima SATA-s nem fér el.
Illetve honnan lehet azt tudni, hogy melyik notiba fér el a meglévő HDD mellett és melyikben lehet csak cserélni ? /A gyártó honlapok nem sok információt adnak erről/

[ Szerkesztve ]

(#36262) runner 125 válasza Yoyoyo (#36261) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudomásom szerint a Series 5-ben még nincs mSata csati, csak a 7-ben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36263) nono56281


nono56281
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni noti vásárlás ügyben.

Kritériumok:
-17"-os kijelző
-megbízhatóság és persze minél erősebb hardver.
-nem használnám semmi extrára főleg net, skype, film.
-csak új gép érdekel.
-max. ár: 140.000.-Ft (számlához nem ragaszkodom)

(#36264) runner 125 válasza nono56281 (#36263) üzenetére


runner 125
nagyúr

17,3" -os, új gép esetében ez nagyon sovány összeg.

G780, vagy a Probook 4740s.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36265) Tikakukac válasza nono56281 (#36263) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből van talán 3-4 gép összesen de azokat nem nagyon merném ajánlani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36266) pukibacsi82 válasza nono56281 (#36263) üzenetére


pukibacsi82
tag

szia nezd meg ezt arra amire kene neked arra szerintem meg felel

Az élet nem habos torta.

(#36267) Borote válasza pukibacsi82 (#36266) üzenetére


Borote
addikt

A minél erősebb hardverről most ne beszéljünk, de ezek a G7-es Pavilionok minőségre nem éppen a legbiztatóbb gépek... Akkor már inkább egy Inspiron 3721, arra legalább 3 év a garancia, és matt a felülete, nem az a borzalmas lakkműanyag.
Bár az igaz, hogy ez utóbbi drágább, de ezek a low-end Pavilionok nálam nem ütik meg a mércét :(((

[ Szerkesztve ]

(#36268) Dhampir válasza pukibacsi82 (#36266) üzenetére


Dhampir
félisten

Kérdés, hogy jó lesz-e neki a géphez adott Linux. Windows 8-cal meg lehet, hogy szívni fog, mert ehhez a géphez csak Windows 8 64-bit driver támogatás jár.

(#36269) pukibacsi82 válasza Borote (#36267) üzenetére


pukibacsi82
tag

mutass nekem egy ilyen tudású gépet ennyiért.... én is tudnak komolyabbat de annyi pénzért amennyire ő gondolt meg amire szeretne használni szerintem tökéletes.......

Az élet nem habos torta.

(#36270) Borote válasza pukibacsi82 (#36269) üzenetére


Borote
addikt

Én hamarabb vennék egy Inspiron 3721-t, mint egy Pavilion G7-t.
Előbbi azt is jelenti, hogy 3 éven keresztül biztosan lesz gépe. Utóbbi esetben már romlanak az esélyek. Mindez azzal jár, hogy drágább.

[ Szerkesztve ]

(#36271) Tikakukac válasza pukibacsi82 (#36269) üzenetére


Tikakukac
titán

Mutass nekem egy olyan gépet ami olyan gyorsan pusztul le, mint egy telilakkos 120k-ból összerakott G7.

Amire kell arra jó neki, más kérdés 2 év múlva hol lesz vele. Ez a klasszikus önszopatás esete.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36272) Addeladdel válasza AxBattler (#36252) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Csak újat szeretnék venni boltból.

Ha nem használnám játékra, akkor az integrált vagy a dedikált videokártyásat nézzem?

(#36273) Chaser válasza Addeladdel (#36272) üzenetére


Chaser
titán

Integrált.

szerk: Bár sok esetben dedikáltra is azt jrják integrált, mivel forrasztva van. Intel HDxxxx ha nincs játék.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36274) pukibacsi82 válasza Addeladdel (#36272) üzenetére


pukibacsi82
tag

nezd megezt ebben video kartya is elég jo

Az élet nem habos torta.

(#36275) Addeladdel válasza Chaser (#36273) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Köszi.
És ha azt írják, hogy nincs benne micro SD vagy SD kártyafoglalat, akkor az adatokat csak dokkoló segítségével rakhatom rá gépre?

(#36276) pukibacsi82 válasza Addeladdel (#36272) üzenetére


pukibacsi82
tag

(#36277) Addeladdel válasza pukibacsi82 (#36274) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Ennél kisebb gépet szeretnék, mivel szoktam utazni. Eddig 14-es volt, és az nekem pont megfelelt.
Az már egy másik dolog, hogy ilyeneket már nem nagyon árulnak, vagy rosszabbak, mint újabb társaik. Így 15,6-os monitorú laptopokat nézegetek.

(#36278) Chaser válasza Addeladdel (#36275) üzenetére


Chaser
titán

Dokkoló üzleti gépeken van. Ha USB-s kártyaolvasóra gondolsz más téma. De sztem mostani gépeknél mindnél van, max nem írják oda. Ha fontos, akkor gyártói oldalon érdemes ellenőrizni.

szerk: 14-esben ott van az LH532, de az matt. Úgy rémlik te csillit kerestél.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36279) btudos válasza pukibacsi82 (#36274) üzenetére


btudos
veterán

Mi lenne ha abbahagynad a rosszabbnal rosszabb gepek ajanlgatasat? :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36280) Borote válasza btudos (#36279) üzenetére


Borote
addikt

Ez egy szabad ország, szabad fórum ;]

(#36281) Addeladdel válasza Chaser (#36278) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Igen, fényes kijelzőjűt szeretnék.

Az árukeresőn (ha nem is teljesen megbízható) próbálom szűkíteni a kört, mely gépek jöhetnek szóba.
Legyen 130 ezer alatt, i3-as procival ( azt hallottam, átlag felhasználónak ez a legjobb), min. 4GB rammal és min. 500 GB hdd-vel.

Jelenleg itt tartok, de szóba jöhet más gép is, amely rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal. A dedikált kártyásokat kihúztam a listáról az egyik hozzászólás miatt.

Van fényképezőgépem, amelybe SD kártya, és telefonom, amibe pedig micro SD jár, és ezért szeretném, ha ilyen kártyaolvasó is lenne a gépben. Tudom, hogy kábelen keresztül is lehet vinni adatokat, és úgy is szoktam, de pl. a fényképezőgépem tönkrement, így már csak kártyaolvasóval nyerhetem ki az adatokat róla.

[ Szerkesztve ]

(#36282) pukibacsi82 válasza btudos (#36279) üzenetére


pukibacsi82
tag

simens neked jó gép akkor gratulálok ...... nem akarok veled vitába állni volt mar pár laptop a kezembe ...........nap mint nap szerelem őket.....úgy hogy hagyjuk inkább....... mert mindenki mást szeret de nem kell le fikázni ha valaki segíteni szeretne én sem mondtam hogy szar gépeket ajánlsz.......?

Az élet nem habos torta.

(#36283) Tikakukac válasza Addeladdel (#36281) üzenetére


Tikakukac
titán

microsd-SD átalakító és jónapot, gyárilag microsd olvasós noti szvsz nem létezik.

Azok a gépek jahj, hát elég fejfájós. Ennyiért egy i3 szintű 2 magos dual-core kell neked.

pukibacsi82: Hát konkrétan nem tudom mit szerelsz, de nem notit az ziher. Mellesleg megjegyzem, Siemens már elég régóta nincs, de ha nap, mint nap ezzel foglalkozol akkor tudhatnád.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36284) pukibacsi82 válasza Addeladdel (#36281) üzenetére


pukibacsi82
tag

(#36285) premete válasza Tikakukac (#36283) üzenetére


premete
veterán

Ha 82 éves bácsi, akkor biztosan nem notebook szerelőként végezte a sulit. :)
1ébként nem Siemens-et írt, hanem valami hasonló, noname márkát, ahogy van Puna, meg Adidos a Négy Tigrisen. :D
Lehet a saját acerjét szereli naponta. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#36286) Addeladdel válasza Tikakukac (#36283) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Igen, mikro SD átalakítóm van. SD olvasó pedig azért legyen benne. A régi gépemben is volt, és sokkal egyszerűbb, mintha külön kártyaolvasót kellene vennem hozzá.

A Dulacore nem gyengébb proci az i3-nál? 130 ezer alatt bőven találni i3-ast, de még i5-öst is.

(#36287) btudos válasza pukibacsi82 (#36284) üzenetére


btudos
veterán

Egyre jobb, csak gratulalni tudok, jo hogy nem egybol Packard Bell-eket ajanlasz. :U

Szegeny embert nehez lenne jobban felrevezetni, mint ahogy Te probalkozol. Megyek sorban:

Pavilion G7 - lakkos borzalom, nem veletlenul annyira olcso, kis tulzassal hozzaersz es kopik rola a festek, talalkoztam vele.
Toshiba C870 - C szeria a Toshiba legalja, gyenge minosegu, rossz osszeszerelesu gepek, ujabb fantasztikus ajanlat, ez se veletlenul annyi amennyi.
Acer E1 - ez az amugy is ketes minosegu Acerek legalja, es veletlenul sem 17"-es.

A 17"-es hasznalhato gepek tabora nagyon szuk, ilyen aron nincs is, erdemes kompromisszumot kotni kijelzomeretben, vagy emelni a kereten. De ezt neked nem kell mondanom, Te ugyis jobban ertesz a notebookokhoz mint itt barki ;]

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36288) Tikakukac válasza Addeladdel (#36286) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem feltétlen. G580-ból játékra is viszik a dual-core-t és nincs semmi gond.

Amiben i3 és i5 van ott a belső drága, a külső hitvány. Azét mondtuk azt, amit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36289) pukibacsi82 válasza premete (#36285) üzenetére


pukibacsi82
tag

nem az a lényeg hogy mit írtam te is tudtad miről van szó nem? és amúgy tényleg szerelem őket és nem vitázni jöttem fel hanem tanácsot adni barátom és 42 eves vagyok nem 82 bácsi ....

Az élet nem habos torta.

(#36290) Borote válasza pukibacsi82 (#36282) üzenetére


Borote
addikt

Linkelj kérlek akár egy ma is kapható 'simens' gépet, de akár linkelhetsz Siemens-t is, az még (félig) létezett is valaha.

(#36289) pukibacsi82: és mint notebook szerelőként mennyi rálátásod vannak a mai, azaz az elmúlt 1-2, esetleg 3 év gépeire? :)

[ Szerkesztve ]

(#36291) AxBattler válasza Addeladdel (#36272) üzenetére


AxBattler
félisten

És, ha figyelmesebb vagy, akkor láthatod, hogy azt is linkeltem...
Bár nem fényes, hanem matt a kijelzője, de hidd el, jobban jársz ezzel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36292) Addeladdel válasza Tikakukac (#36288) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Az i3 és i5 miért ne lenne jó nekem? Vagy a dual core jobb náluk filmezésre, és egyszerre sok program kezeléséhez? (wordök, sok böngésző lap, total commander, mediaplayer, vírusirtó egyszerre stb.)

(#36293) brumi1024 válasza pukibacsi82 (#36284) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem furcsa egyébként egy kicsit, hogy ez a gép túl olcsó? Az i5-ös(ráadásul Ivy!) gépek a legtöbb gyártónál 150k körül kezdődnek, és ezek csak a belépő modellek i5-ös változatai, de az Acer 125k-ért adja. Vajon hol spórolnak rajta? Hát az anyaghasználaton, a tervezésen és a supporton. Ennyiért legtöbbször egy B960/Sandy i3 fér bele a keretbe. Például ez.

[ Szerkesztve ]

(#36294) pocokxx válasza Addeladdel (#36292) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az i3 és a B960 között alig észrevehető a különbség az említett felhasználási területen. Viszont sokkal többet nyersz anyaghasználat terén.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36295) Addeladdel válasza AxBattler (#36291) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Láttam, hogy linkelted, de már a legelején úgy kértem a segítségeteket, hogy írtam, hogy fényes kijelzőjűt szeretnék.

(#36296) Tikakukac válasza Addeladdel (#36292) üzenetére


Tikakukac
titán

1,6Ghz 2 mag, ezzel vírusírtó, youtube, fb, 25 ablak, torrent és még vagy ezer másik valami van megnyitva és nincs gond. És ez egy 4 éves alap gép. Első körben ki kell vágni a vinyót és rakni bele ramot.

Jó lenne sőt remek lenne az i3 és i5 csak utóbbi feleslegesen erős és drága. Amit mutattak AH532 neked tökéletes lenne. És abban bőven van minden, és marad pénz is.

Fényes kijelző na igen, ezt sem gondoltam volna egyszer emiatt esik ki egy gép, mert matt :N

Passzolom ez így már mondjuk nehezebb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36297) Addeladdel válasza Tikakukac (#36296) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Igen, a votl gépem tulajdonságai ezek voltak. Kicsit lassú volt, gondolom a 2GB ram miatt. Viszont a minap fogta magát és tönkrement a win7 alatt. Nem tudom, mi a baja, szervizbe küldöm, de valószínűsíthető, hogy a videokártya romlott el, mivel a win7 azt nem ismerte fel és 3 napra rá már nem jelenít meg semmit sem, csak zúg magában.

(#36298) Tikakukac válasza Addeladdel (#36297) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet lap lesz, az meg rendes szervizben elég drágaság. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36299) D1Rect


D1Rect
félisten

Mennyiért van most egy elfogadható (közepes) VGA-val i3-i5-tel(sb,ib) szerelt noti?
Alternatívaként valami izmosabb APU?

(#36300) btudos válasza D1Rect (#36299) üzenetére


btudos
veterán

138 000 Ft

Alternatíva a Samsung NP350, de ott a váz és az anyaghasználat szerintem gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.