Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35901) Tikakukac válasza Jamby18 (#35898) üzenetére


Tikakukac
titán

Leragasztod a feliratot és kész. Érzés vagy nem, jobb.

Ha viszont rémálmaid vannak tőle, akkor lehet más is, ízlés szerint.

brumi1024: Nekem nem lenne strapálva, cserélné a Paviliont szimplán :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35902) spyduck válasza Jamby18 (#35898) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor már inkább az NP370 vagy a G580 kicsivel többért, amúgy a Fujitsu tényleg a legjobb választás ebben az árban ha a minőség, megbízhatóság, szerviz és összeszerelés összessége számít.

Tikakukac: A 8710w és a 6910p a kedvenc gépeim voltak, ha pöpec állapotban van akkor hajrá ;)

Más: Hazahoztam egy Dell Vostro 3360-at, imádom, nagyon jó kis cucc. 200.000ft-os kategóriában leveri az összes Ultrabookot és kisgépet.

(#35900) Borote: Igen, nagyon rossz gépek, igaz 2010 óta nem fogtam a kezemben hibás darabtot de biztos rosszak ;]

[ Szerkesztve ]

(#35903) Jamby18 válasza Borote (#35900) üzenetére


Jamby18
senior tag

Őszintén igen van egy kis előítéletem, nagyon sokan szidták itt (még ha régebbi modelleket is) személyes bejegyzésben vagy tartós használatban. Ez "lesz" az első laptopom jó hogy félek a kiválasztásban.
Valamint hogy a hangszórói átlagon aluliak, amit írtatok, azért is nézelődtem másfele is, nem akarok 2.0 kis hangfalakkal bohóckodni, szóljon egy jó középszinten, a HP-ba is Altec hangzás van.
Samsungnak van típushibája azért nem ajánljátok? Telóba elég jó gyártó.

(#35904) spyduck válasza Jamby18 (#35903) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak a cikk elejét olvasd el: [link]

(#35905) Tikakukac válasza Borote (#35900) üzenetére


Tikakukac
titán

A Pavilionnal az a baj, hogy szeretem. Első rendes gép, tényleg papa szeme fénye, állapota meg már tényleg olyan huh. Csak ha megnézem azt a HP-t akkor bazzegh, hát amiből le kell adnom, az az esata az meg pótolható. Esetleg távkapcs, de azt meg telóról tolom régóta. Lehet bekérdezek alfához :N

spyduck: Meglátjuk, leinformálom egy kicsit, meg utána olvasok :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35906) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok! Fogós kérdésem lenne. Van egy fél éves Lenovo laptopom, amiben ha lehet, cserélném a procit, egy új, de törött Lenovo laptopból. Az enyémben 820, a másikban 960 van. Kérdés, hogy forrasztás nélkül megoldható, vagy ne is próbálkozzak vele, mert felejtős. A két típus a következő:

Az enyém:

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Lenovo_IdeaPad_G580GL_Intel_Celeron_Dual-Core_B820_4GB_320GB_Intel_DOS_Sotetbarna_59-341951_6984.htm

A másik:

http://www.amazon.de/dp/B009M5DWS6/ref=pe_217221_31005211_M3T1_dp_1

Esetleg kompletten, az alaplap cseréjével megoldható?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#35907) Borote válasza Blaze71 (#35906) üzenetére


Borote
addikt

Én úgy tudom, hogy nem BGA forrasztott, azaz cserélhető, bár ez garanciális szempontból problémás lehet.
Ilyen kérdésekre mindenesetre ajánlom az azonnal notebookos kérdések topicját :B

(#35905) Tikakukac: ha még a T60-am lenne, lehet hogy elgondolkoznék a váltáson, bár most ahogy nézem a kijelzője a tesztelt példánynak nem túl rózsás. Ha BP-n lennék, azért tuti elmennék meglesni!

[ Szerkesztve ]

(#35908) Tikakukac válasza Blaze71 (#35906) üzenetére


Tikakukac
titán

B960-I3 csere simán ment, okosan kell bontogatni a dolgokat és nincs gáz.

De azonnali topikosok szerintem ráérnek és kitúrnak mindent, ha abban is olyan a lap, mint a többiben, akkor simán megy majd.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35909) Blaze71 válasza Borote (#35907) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi! Közben láttam már a topicot és feltettem ott is a kérdést.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#35910) Tikakukac válasza Borote (#35907) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanaz lenne a feladata, mint eddig a másiknak: HDMI-n képet adni és csókolom. Néztem én is, maga a panel így nem túl rózsás, de engem ez annyira nem érdekel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35911) Blaze71 válasza Tikakukac (#35910) üzenetére


Blaze71
őstag

Akkor már csak annyi kérdés maradt, hogy érdemes-e cserélni?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#35912) Tikakukac válasza Blaze71 (#35911) üzenetére


Tikakukac
titán

Inkább SSD-t vennék, kiindulva abból, hogy mit tud a kisebbik notim is 1,6ghz-en, és mit a másik 2.2ghz-en, a sebességet nálam a 7200-es vinyó dobja meg, nem az órajel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35913) Blaze71 válasza Tikakukac (#35912) üzenetére


Blaze71
őstag

Az volt az első dolgom. Samsung 840 ugrott is bele rögtön... :) Meg még 4 GB memória... :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#35914) SeniorTilla válasza Tikakukac (#35905) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A csirke hang és a képminőség nagyon nem fog tetszeni. Anno én is (többek között) ezekért nem cseréltem le a HDX-et 8740w-re. De próbálj ki egy új dv6-ost vagy 7-est, le fog esni az állad :) Ne adj Isten egy Envy 17-est. :)

alfa ajánlata tényleg nagyon jó, egyedül a kijelző öregségét nézném meg, mennyire van még fényereje

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#35915) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kompaktabb notebookot, kb Macbook air méretű lenne az optimális, Kis könnyű, kb 13.3" a kijelző. Fussanak rajta 3D tervező programok, 1-2 játék is mehetne rajta. HDMI kimenet. Az árat illetően elég flexibilis vagyok, 100-200k között is lehet.

Kinézetre a macbook air nagyon bejön, de nem akarok apple adót fizetni, véleményem szerint kicsit túl van árazva. :Y

Létezik ilyen?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#35916) brumi1024 válasza ZS3NI (#35915) üzenetére


brumi1024
veterán

Milyen játékok? Milyen 3D tervezőprogram? Mert így kb esélytelen, nem hogy 200k-ért, még 600k-ért is 13,3"-on. Ha kitöltöd az összefoglalóban a kérdéssort, akkor könnyebb lesz mondani valamit. Amúgy a minőségi ultrabookok windows oldalon sem lesznek nagyon 250-300k alatt, szóval nincs olyan vészesen túlárazva az Air.

(#35917) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni laptopvásárlás előtt. Újonnan vennék gépet, lényegében irodai munkára, internetezésre lenne használva, gépigényesebb feladatra vagy játékra nem nagyon.

Én első körben egy ilyen ASUS K55A-SX339D (Core i3 3110M (2400), 4096 (DDR3) MB, 750 GB, 15.6ʺ HD LED) laptopot néztem ki a notebook.hu-n 125e Ft-ért.

Kérdésem volna hogy mi a véleményetek erről a típusról, az Asus laptopjairól az utóbbi időben? Alapvetően mit ajánlanátok ebben a kategóriában?

Illetve ha érdemes volna erősebbet venni, akkor a négymagos gépek milyen árban kezdődnek? Kell-e több mint 4 giga ram?

(#35918) Tikakukac válasza SeniorTilla (#35914) üzenetére


Tikakukac
titán

Van már csirkehangú 1 hangszórós üzleti gépem, ismerem a dörgést :K A dokkban meg van ahhoz is 2 másik és máris jól szól, láv :K
A képminőség meg kb. azt jelenti, hogy mit nem fogok nézni. Ezt bámulom, a HP kijelzője egy évben átlag 10 órát megy, ha nagyon muszáj, ez nem gáz. PS3 miatt meg kell hangfal amúgy is, összekötjük.

Tehát nekem az a gép is 90%-ban külső bill-egér-monitorral menne. Csak a proci miatt lenne jó előre lépni, meg még néztem pár dolgot, ami nem lenne rossz. Ezért is morfondírozok rajta. Ha valaki megfizetné, hogy milyen gépet adnék el esetleg, akkor rádobnom sem nagyon kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35919) AxBattler válasza ZS3NI (#35915) üzenetére


AxBattler
félisten

HP ProBook 4340s

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35920) brumi1024 válasza Sztojcsi (#35917) üzenetére


brumi1024
veterán

4 mag teljesen felesleges irodai munkára, és azt az Asust(sőt a Asust összességében az N széria alatt) felejtsd el, főleg irodai munkára(keress vissza sokszor volt a K szériáról szó). Mennyi a keret? Én egy Fujitsu A532, AH532 + SSD-t javasolnék, kerettől függően. 4 gb ramnál nem kell több, de egyébként is olcsó bővíteni, szóval ne ez legyen a döntő tényező.

Ha pontosabb diagnózist szeretnél akkor töltsd ki az összefoglalóban lévő kérdéssort.

(#35921) spyduck válasza SeniorTilla (#35914) üzenetére


spyduck
nagyúr

Remélem tudod, h 50.000ft-os árkategóriáról beszélünk :F

(#35922) Sztojcsi válasza brumi1024 (#35920) üzenetére


Sztojcsi
tag

Először is köszönöm a gyors választ.

Nem kötekedni szeretnék, gondolom, hogy ti jobban értetek hozzá. De miért felejtsem el az Asus-t? Ezt most így 35000 hsz-ből nem találtam meg hirtelen. Össze tudnádtok foglalni 1-2 mondatban mi a gond vele? (Hátha olyan ami engem kevésbé érdekelne) Csak azért mert én alapból mondjuk leginkább Asus és Acer fronton gondolkodtam ebben az árkategóriában vagy mondjuk még esetleg Samsung ha az ide tartozik. Hogy őszinte legyek nem annyira bízom a Fujitsu márkában. De ha nagyon félrevisznek az előítéleteim és azok a márkák amiket én preferálok mind szarok akkor szóljatok.

Az erősebb gépet igazából csak amiatt kérdeztem mert ha nem többszöröse az ára ennek akkor hátha megéri most olyat venni, hogy több évig jó legyen. Gondolom hogy most nem kell 4 mag irodai munkára, de pár éve még 2 se kellett.

A kérdéssor:

1) Két héten belül
2) 120-140e Ft (max150)
3) Irodai munka
4) Nem
5) Inkább minőség
6) Nem
7) Inkább fényes
8) Mindegy
9) Inkább Windows nélkül, mert úgy olcsóbb, de mindegy
10) Mindegy, nem kell sok
11) Nincs
12) Nem/ritkán
13) Már belinkeltem
14) Új

(#35923) LaptopSystem válasza spyduck (#35921) üzenetére

hát igen nem mind1 az ár, de úgy gondolom ebben az árban egy ilyen laptop remek választás még mindig :K

benne van minden ami kell :) erős proci, elfogadható VGA, és Full HD kijelző :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#35924) Chaser válasza Sztojcsi (#35922) üzenetére


Chaser
titán

"4 mag teljesen felesleges irodai munkára, és azt az Asust(sőt a Asust összességében az N széria alatt) felejtsd el, főleg irodai munkára(keress vissza sokszor volt a K szériáról szó). Mennyi a keret? Én egy Fujitsu A532, AH532 + SSD-t javasolnék, kerettől függően. 4 gb ramnál nem kell több, de egyébként is olcsó bővíteni, szóval ne ez legyen a döntő tényező."
Itt a válasz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35925) btudos válasza Sztojcsi (#35922) üzenetére


btudos
veterán

Leginkább a gyenge anyagminőség, gyenge zsanérok (rengeteg zsanértörés volt több éven át az Asus X és K szériánál, a kialakítás azóta sem változott sokat :( ), nem túl masszív vázszerkezet ami az alsó kategóriás Asusok ellen szól.

Irodai munkára a Fujitsu Lifebookok adják a legjobb csomagot. Masszív váz, jó billentyűzet és 2010 óta (amióta a japánok egyedül viszik a márkát) a saját kategóriájában az egyik legjobb megbízhatóság és hazai support jellemzi a Lifebook szériát, de az Acer Travelmate-ek is jók lehetnek, bár azokkal nekem kevesebb tapasztalatom van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35926) brumi1024 válasza Sztojcsi (#35922) üzenetére


brumi1024
veterán

Pont beletrafáltál, az Asus és az Acer nem túlzottan kedvelt és ajánlott márkák. Talán az Acer Travelmate, mert az néhányszor előkerült a topikban, de a maiakkal nincs sok tapasztalatom, szóval azokról passz. Legtöbbször a gyenge anyagminőség, erősebb változatoknál a hűtés elégtelensége, szériahibák(pl a zsanértörések a K szériánál), és a gyenge support/garanciális szolgáltatások(külföldi szerviz, 2-3 hetes javítási idők simán előfordulhatnak) a problémák, meg az, hogy azonos áron sokkal jobb minőségű gépeket is kapni. A Fujitsuval csak a Fujitsu-Siemens-es időkben volt gond(mondjuk a Lifebookok akkor is nagyon jók voltak), de amióta kettéváltak azóta megbízható, jó gépeket gyártanak. ( Spyduck szokta ilyenkor mondani, hogy 2010 óta nem találkozott hibás Fujitsuval :DDD ). És a szervizszolgáltatásuk saját tapasztalat alapján, a Dell NBD után simán jöhet a második helyre.

A 4 magos kérdést gyorsan eldönti a keret: ennyiért nincs. Ha hosszútávon gyors gépet akarsz akkor a kulcsszó: SSD. Venni kell egyet a gépbe és meg van oldva minden sebességbeli probléma.

Szóval az ajánlatom továbbra is: A532 + 8k a 3 évre való garanciabővítés.

[ Szerkesztve ]

(#35927) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Így már világos a dolog. Le is tettem akkor az Asusról.

(#35928) spyduck válasza Sztojcsi (#35927) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is LifeBook A532-t vennék ha a megbízhatóság számít és irodai munkára kell.

(#35929) Robokuty08


Robokuty08
csendes tag

Sziasztok, notebook vásárlás előtt állok, ez lesz az első. Egyetemi tanulmányokhoz kellene, remélhetőleg szeptembertől építészkara járok majd.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minnél előbb :-)
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250.000 Ft-ot jelöltem meg max.
(3) Felhasználási kör?
Alap dolgok mellett (netezés, filmek) ArchiCad és Artlantist használata, néha Photoshop használata.
(4) Játékra használnád-e?
Igen, de nem ez a legfontosabb.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Inkább a minőség, de azért mindkettő fontos.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha belefér a keretbe igen, de egyébként lehet csak később vennék bele.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6, lehetőleg matt (de akár fényes is lehet ha jobban megéri)
A felbontás tekintve FHD-nak örülnék, de nem tudom megéri-e, és hogy mennyire érzékelhető a különbség a HD-hoz (1.366 x 768) képest.
(8) Notebook tömege?
Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Op. rendszer nélkül.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD legyen 1 TB, RAM-ot nem tudom, optikai meghajtó jó ha van, de annyira nem fontos.
(11) Egyéb kívánság?
Mindenképp legyen numerikus billentyűzete, és jó lenne világítós billentyűzet.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
A fent említett programokat használom.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Ez elég szimpatikusnak tűnt
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y500_Intel_Core_i5_3230M_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_LEN_59-367192_7878.html
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

(#35930) Tikakukac válasza Robokuty08 (#35929) üzenetére


Tikakukac
titán

Az első mindig emlékezetes, én is most vesztem el. Jahj, de szép ez a nyelv :))

Összességében én is a kinézett gépet mondanám. Erőben bőséges, talán itt már kellene az i7, de szerintem nem lesz veszélyes, hacsak nem tényleg minden fps-re rámenős vagy.

Másik esélyesnek őt mondanám.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35931) spyduck válasza Robokuty08 (#35929) üzenetére


spyduck
nagyúr

Először is nagyon ajánlom neked az SSD-t, mert ennyivel gyorsabbak lesznek a te általad használt programok: [link]

Ha csak játszogatnál akkor fel kell tenni magadnak a kérdést, hogy elég lehet-e a Radeon HD7670M ereje, ugyanis egy üzleti notegéppel a Vosro 3560 személyben sztem sokkal jobban járnál. Miért?

- Mert üzleti kategória: [link]
- Mert háttérvilágításás billentyűzete van
- Mert 3 év NBD gari van rá ami röviden és tömören azt jelenti, h 3 éven keresztül bárhol légy, bármi baja legyen a készülékünknek azt lehetőség szerint 24 órán belül a helyszínen (akár az otthonodban) megjavítják.
- Mert alumínium borítása van és jó összeszerelése
- Mert egyszerre használhatsz benne mSata SSD-t és HDD-t
- Mert WVA-s Full HD matt kijelzője van

Asszem ennyi idnok elég egy helyes észjárású embernek ;)

(#35932) Pocok256


Pocok256
veterán

Kicsit visszatérvé az acerekhez... tapasztalatom szerint nem lennének azok olyan sokkal rosszabbak mint a többi gép ha a hűtésük jó lenne.... Azért az utóbbi évek acer termése nem ilyan rossz kaszni ugyileg, és így hogy most már egyes modellekhez normális gar is jár már jók is lennének, ha nem főznék meg magukat.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35933) Borote válasza Pocok256 (#35932) üzenetére


Borote
addikt

Nézd meg a TravelMate P453-t, az pl egészen korrekt gép összeszerelését tekintve. Ha a következő szériába tesznek egy értelmes billentyűzetet, akkor egész jó gép lesz a 3 év baleseti garral.

Az E1 széria viszont pocsék, és a V3-as Aspire-ök sem jöttek be összeszerelést tekintve... Persze ez csak egy része az Acer kínálatának.

(#35934) Pocok256 válasza Borote (#35933) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen travelmatek már igen korrektek főleg a garival együtt amit említesz E1 az tényleg kuka viszont Aspire -k között is vannak igen komoly gépek mind összeszerelésben mind hardverben csak mint írtam mind egytől egyig szinte megsüti magát :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35935) sihor válasza sihor (#35229) üzenetére


sihor
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már érdeklődtem itt, hogy milyen laptopot vegyek, a Dell Latitude 5530-ast ajánlottátok. Közben találkoztam a HP Probbok 4540-essel is. Mi a véleményetek a két gépről, melyik éri meg jobban?
Mindkettőt hasonló specifikációval néztem, i5-ös procival.
Probook
Latitude

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#35936) kirjak


kirjak
aktív tag

Milyen 17" es notit érdemes WOT-hoz megvenni ami 3 év garis és elég erős videókártyát/procit hordoz magában ill. ezek teljesítményének aránya megfelelő?
Felbontás minimum 1600x900 legyen súly akku idő nem érdekel.

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#35937) btudos válasza kirjak (#35936) üzenetére


btudos
veterán

Ár?

Leginkább Dell Inspiron 7720, vagy Probook 4740s, más nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35938) kirjak válasza btudos (#35937) üzenetére


kirjak
aktív tag

Nyilván occcccó legyen. :)

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#35939) premete válasza kirjak (#35938) üzenetére


premete
veterán

Vegyél asztalit, nem muszáj a divatot követni. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35940) spyduck válasza kirjak (#35938) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megint csak azt tudom hangsúlyozni, h "téma összefoglaló" kérdéssorára tessék válaszolni!

Neked kell tudni, h mit akarsz, mi csak rávezetünk az ösvényre. Persze ha rossz ösvényen vagy akkor szépen visszarugdosunk ;)

[ Szerkesztve ]

(#35941) premete válasza spyduck (#35940) üzenetére


premete
veterán

Végül is körülírta, súly, akku mindegy (ergo hordozni nem akarja), olcsó legyen= ez az asztali PC. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35942) ugly pez


ugly pez
csendes tag

Véleményetek szerint a Lenovo Z500-ast melyik konfiggal érdemes inkább megvenni?
[link]
vagy
[link]
általános felhasználás, de azért játszanék is
szerintetek megéri a jobb cpu, a több ram és a nagyobb hdd a 30k-t? :F
előre is köszi a segítséget!

szerk: és mégegyszer köszi azoknak, akik rávezettek erre a típusra, lecsekkoltam boltban, szerintem eszméletlenül szép :) ;)

[ Szerkesztve ]

(#35943) spyduck válasza ugly pez (#35942) üzenetére


spyduck
nagyúr

Általános felhasználás alatt mit értesz?

(#35944) ugly pez válasza spyduck (#35943) üzenetére


ugly pez
csendes tag

szövegszerkesztés, netezés, filmezés, zenehallgatás
játékok, amivel legutóbb toltam: fifa13, prototype 2, skyrim

(#35945) spyduck válasza ugly pez (#35944) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor bőven jó a DualCore, vegyél inkább SSD-t ha van lóvéd ;)

[ Szerkesztve ]

(#35946) ugly pez válasza spyduck (#35945) üzenetére


ugly pez
csendes tag

köszkösz, akkor így is teszek! ;)
csak azon aggódtam, hogy a dualcore néhány év múlva már kissé elavult lesz, de ha ezekre a dolgokra elég, akkor megnyugodtam :)

(#35947) DaveHutt válasza ugly pez (#35946) üzenetére


DaveHutt
őstag

Játékon kívül ezekre a feladatokra használok egy Dual Core Pentiumot 2008-ból. Elég.

[ Szerkesztve ]

(#35948) kirjak válasza premete (#35941) üzenetére


kirjak
aktív tag

Asztalim van.. ;)

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#35949) btudos válasza kirjak (#35948) üzenetére


btudos
veterán

És minek a notebook, ha nem hordozod? Ha mondanál egy konkrét összeget hogy mennyit szánsz a projectre, lehet hogy tudunk segíteni, de anélkül rohadt nehéz bármit is mondani azon kívül, hogy ha csak áll az asztalon, akkor baromság a notebook. :U

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35950) kolbi79


kolbi79
tag

Üdv!

2 laptop közt vacillálok

1. http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/samsung/np350e5x-s01hu-p144324558/termek-leiras.html
2. http://www.elektroudvar.hu/lenovo-ideapad-g580-metal-core-i3-2348m-4gb-ddr3-1tb-hdd-gt635m-15-6-hd-led-dos-59-366678-p110967.html

Játékra kellene főleg.
A samsung 7670 és a lenovo gt635m VGA-k közt mekkora különbség van teljesítményben? Mennyit számít a gt635m-en az, hogy 2GB RAM van rajta?
A matt kijelző miatt billen a mérleg nyelve a samsung felé, de elvileg a lenovo teljesítményben jobb. Vagy rosszul sejtem?

előre is köszönöm a segítséget

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.