Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36601) Chaser válasza GeryFlash (#36597) üzenetére


Chaser
titán

Te 170k-ért egy olyan gépet akartál amihez van W8, van benne deikált vga és 4 év múlva se esik szét...nyugodtan visszaolvashatsz, nem kell másik szavát kiforgatni, fórumon nem megy :P Ráadásul úgy, hogy a gép mellé legyen gyári W8, külön véve nem is jó. Ez ennyiért luxus kérés sajnos, ez van. Amiben talán már látnék ennyi fantáziát, egy fuji AH532, dell 5530. Előbbiben nincs diszkrét vga és utóbbiban sem. Utóbbi még csak bele se fér az árleképzelésedbe. Toshibák körül elég nagy csend van, nem tudnak újat mutatni. Ha neked megfelel ámen. Mysoft, ipon, mobilx megbízható helyek. Aquanál többen mondták sűrűn bakiznak, többit meg nem ismerem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36602) GeryFlash válasza Chaser (#36601) üzenetére


GeryFlash
veterán

A linkelt toshiba miért nem jó vétel? Van hozzá wion8, dedikált vga, erős cpu, és talán minőségben se olyan gyenge. Mi az, amiért nem ajánlatos? Az aqunál sajna sokat bakiznak (rossz vga-t küldtek haveromnak postán) és az eladók is alulképzettek )legalábbis a Karintyh Frigyes üzletnél).
A szavaidat nem tudom hol forgattam ki, és nem is tudom miért lenne célom, simán a haveromnak segítek laptopot keresni....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36603) Dhampir válasza #91016704 (#36600) üzenetére


Dhampir
félisten

A benne található GT 740M egy overclockolt GT 645M, ezt tudja. A kijelzője átlagos felbontású. A 3 év garancia rendben van.
Játékra kell?

[ Szerkesztve ]

(#36604) #91016704 válasza Dhampir (#36603) üzenetére


#91016704
törölt tag

igen, játékra kell. Azt tudtam, hogy overlockot GT645 az a GT740, de még ez olcsóbb is, mint ahogy néztem a GT645ösöket.

-erről a computerimperiumról vélemény?
-Lenovo z500ról vélemény?

(#36605) spyduck válasza GeryFlash (#36602) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Tsohiba C855 nem jó gép, nagyon nem, ellenben a Samsung NP370 már sokkal jobb.

(#36606) GeryFlash válasza #91016704 (#36604) üzenetére


GeryFlash
veterán

Haverom ott vette a gépét teljesen korrekt kis bolt

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36607) GeryFlash válasza spyduck (#36605) üzenetére


GeryFlash
veterán

Irónia?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36608) runner 125 válasza GeryFlash (#36597) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez a C855 nagyon low end, felejtsd el. Tényleg írtó gyenge minőségű gép.

Ha, fehér kell, akkor már NP370.

_

Fentebb Z500 konfigot elírtam, bocs. Természetesen GT740-nel jött ki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36609) spyduck válasza GeryFlash (#36607) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs irónia benne, én tesztelem őket és van viszonyítási alapom.
1 - anyaghasználat
2 - support
3 - használhatóság

Ez a 3 pont a vesszőparipám, ha ezt nézzük akkor a C855 csak a supportban nyújt jót, a többiben kb a béka segge alatt van. Ellenben az NP370 amellett, h szép elsőosztályú használhatósággal és supporttal rendelkezik, továbbá a VGA is nagyon erős.

Egyébként a legjobb ár/érték arányú gép sztem az IdeaPad G580, de az NP370 is nagyon jó csak az anyaghasználata gyöngébb.

[ Szerkesztve ]

(#36610) Dhampir válasza #91016704 (#36604) üzenetére


Dhampir
félisten

A boltról jó véleményem van, legalábbis nekem. :)

(#36611) GeryFlash válasza spyduck (#36609) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ezek közül vmelyik nem jó? A samsung tőlem is jöhetne, de haverom nagyon gyűlöli a márkát... :(
HP Pavilion SleekBook 15-b002sh

és DELL Inspiron 3521

esetleg ez a lenovo
Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36612) spyduck válasza GeryFlash (#36611) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem NP370 vagy G580. Az összes többi csak gyenge próbálkozás bár az Inspiron 3521 nem volna rossz, de az alacsony nyomáspontú billentyűzet a halálom, annak pedig az van :(

(#36613) #91016704 válasza runner 125 (#36608) üzenetére


#91016704
törölt tag

köszönöm, hogy felfedezted a laptopszalonban is ugyanazt a gépet, amit máshol találtam :)
igaz barnában jobban tetszik, mint fehérben, de a laptopszalonban jobban bízok, mint egy imperiumban (ingyenes házhozszállítás, részletesebb leírás)

(#36614) spyduck válasza #91016704 (#36613) üzenetére


spyduck
nagyúr

És 14 nap indok nélküli elállás ;)

(#36615) runner 125 válasza #91016704 (#36613) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs mit, néha azért nézem a kínálatukat, korrekt bolt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36616) spyduck válasza GeryFlash (#36611) üzenetére


spyduck
nagyúr

3 év gari és sokkal erősebb VGA: [link] - A Z580 jelenleg nem éri meg :(

(#36617) runner 125 válasza spyduck (#36616) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah igen, ha belefér a keretbe, fehér gép kell, illetve i5- gamer dGPU, akkor egyértelműen az említett Z500 a befutó. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36618) AxBattler válasza GeryFlash (#36611) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezek közül leginkább a Z580!

(#36616) spyduck
A keret 170k, és W8-nak is kell benne lennie!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36619) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Srácok, itt 175 ezer a z580, ugye ezzel nagy baj nincs? :D Kitart 3évig, és korrekt a minősége, supprotja, anyaghasználata stb?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36620) tokman6 válasza spyduck (#36614) üzenetére


tokman6
csendes tag

Online vásárolt termékeknél mind van indok nélküli elállás. Ha nem tetszik amit vettél visszaküldheted és vissza kell kapnod az árát. Igaz ha jól tudom a törvény csak 8 napot ír elő, de lehet tévedek.

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#36621) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

17.3" -mas laptopot szeretnék vásárolni netezésre főleg. Egy idősebb embernek lesz.
120 000ft -ot tudna rászánni.
Hirtelen ezt találtam HP Pavilion G7-2250SH C5T08EA FD 2Y

Tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#36622) spyduck válasza tokman6 (#36620) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, ott pedig 14 nap van ;)

(#36623) brumi1024 válasza tokman6 (#36620) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, de 8 munkanapon belül kell bejelenteni a visszaadás igényét. Nem muszáj visszaérnie a 8. munkanapra.

(#36624) resi92 válasza GeryFlash (#36602) üzenetére


resi92
csendes tag

Hal
szerintem elég szaktudásal renédelkeznek meg a legjobb dologokat ajánják mert amikor kezdtem az egész pc-s mizériámat
ha segítséget kértem akkor mindig tudtak segíteni de én a fehérváriba járok :D

(#36625) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok!
Acer Aspire 4352-b812g32 mnkk 65 ezerért 1 év garival jó vétel?

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#36626) Borote válasza Majkee84 (#36625) üzenetére


Borote
addikt

Belinkeled?
Amúgy nem jó vétel. Ha használt gépet szeretnél, érdemes minőségi darabot venni, ThinkPad, Latitude, EliteBook, pl tőle.

De azért a téma összefoglalóban lévő kérdésekre tudnál válaszolni? :)

(#36627) Pocok256: oszt' akkor a ThinkPad-eket hol szerelik? ;]

[ Szerkesztve ]

(#36627) Pocok256 válasza Dark Soul (#36570) üzenetére


Pocok256
veterán

Magyarországon NINCS hivatalos lenovo szeviz mert a szervizelest külföldön végzik kiveve a dell nbd szerű garanciális javításokat.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36628) Majkee84 válasza Borote (#36626) üzenetére


Majkee84
aktív tag

[link] Alul lesz. A kollégám kért meg hogy nézzek neki 70 körül egy megbízható gépet. Teljesen általános felhasználás, néha egy kis játék. Lehetőleg garisat szeretnék. Régebben már ajánlották ebben a topicban az oldalt, azért kezdtem el egyből itt nézelődni. :R

Köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#36629) Borote válasza Majkee84 (#36628) üzenetére


Borote
addikt

A boltot eltaláltad, de a gépet nagyon nem. Közvetlenül alatta van egy mérföldekkel jobb EliteBook, meg T400.
Lejjebb már 1440x900-as T400 is van 70k-ért.

(#36627) Pocok256: szóval ThinkPad? ;]

[ Szerkesztve ]

(#36630) Tikakukac válasza Majkee84 (#36628) üzenetére


Tikakukac
titán

T400 olyan állapotban van nála, hogy hajad lerakod, azt vigyed, én mondom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36631) Armagedown


Armagedown
őstag

Lehet hogy hülyeség amit kérdezek, de a laptopokhoz miért van pixelhiba garancia külön pénzért ? Ha már pénzt adok ki valamiért akkor az lenne a természetes ha egy jót kapok a pénzemért, ne egy selejtet !

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#36632) Borote válasza Armagedown (#36631) üzenetére


Borote
addikt

Mert a pixelhiba nem számít selejtnek, azért :)
Szomorú, de ez van. Ez nem csak notebookra igaz, hanem minden TFT alapú kijelzőre - azaz gyakorlatilag az összes mai kijelzőtechnológiára, a CRT-t leszámítva :DDD

(#36633) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Nekem is lenne egy milen notebookot vegyek kérdésem!

Jelenleg 120000 ft-om van rá. Nem nagyon játszom, tehát a videókártya tényleg mindegy nekem. Jobban érdekel a kijelző és a kényelmes használat. 15,6-osban gondolkozom.
Valami jó ajánlat tudtok?
Az árban minimálisan még tudok feljebb menni.

(#36634) Pocok256 válasza Borote (#36629) üzenetére


Pocok256
veterán

johat az apró betűs csillagozott részhez oda írtam képzeletben, hogY ieapad xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36635) Chaser válasza imisomogyi (#36633) üzenetére


Chaser
titán

Fuji AH532 12x k-ért 3 év garral, i3, matt kijelző.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36636) kuta94


kuta94
csendes tag

Szeptemberben megyek gépészmérnök képzésre és laptopot szeretnék vásárolni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztusig legkésőbb .
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
170.000 körül
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Autocad, Edgecam , Solidworks, alkalmankéntti játék bár nagyobb gépigényt igénylő játékkal ( nem max grafikán).
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Mint már említettem alkalmanként, de azért egy Sniper Ghost Warrior 2 közepes minőségen szépen fusson.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Szerintem mint mindenki másnak, mindkettő fontos. :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Jó lenne ha megoldható lenne otthoni utólagos bővítéssel.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6"
(8) Notebook tömege?
Nem számít.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Min. 500GB HDD, min. 4GB RAM, optikai meghajtó kéne.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB portból legalább 3 db, ezekből legalább 1 db USB3-as, webkamera.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Az említett programok és játékoktól függően amit javasoltok.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nem nézegettem még, hozzátok fordultam tanácsokért legelsőnek, jöhet minden ami jó . :P
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Ha új a gép az pozitívum, de ha használtan megtudok venni egy sokkal jobb gépet ugyanannyiért, akkor nem kérdés hogy a használtat választanám ,de ne legyen fél évnél idősebb, és legyen hozzá még legalább 1,5-2 év garancia.
Várom a javaslatokat ! :R

(#36637) tixem


tixem
addikt

Üdv!

Kb 100 rugóból (+/- 10k) melyik a legjobb noti skype-ra, netezésre, szóval nem komoly izzasztásra, de azért ne legyen tetű a var alatt.
Lényeg, hogy legyen benne webkamera, kártyaolvasó meg minimum 4gb ram.

Köszi!

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#36638) pocokxx válasza tixem (#36637) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ezt tudom: Fujitsu AH512. :B

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36639) AxBattler válasza pocokxx (#36638) üzenetére


AxBattler
félisten

A512 ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36640) pocokxx válasza AxBattler (#36639) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Csak annyi a különbség, hogy az előbbi fényes?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36641) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Év elején már jártam itt, azonban csak most került napirendre a laptop vásárlás, azonban azóta változott az összkép egy picit.

(1) Holnap délelőtt megrendeljük.
(2) 160-170eFt a keret (max. 180eFt)
(3) Internet, [irodai munka: excel, office,...], játék
(4) Nem a játék az elsődleges feladata gépnek, de jó lenne ha futna: Sims3, Skyrim, Diablo 3
(5) Minőség
(6) Igen szeretnék, de ennyiért mit várok? :)
(7) Akár mekkora lehet, de túl nagy mégse legyen (értsd: <17,3') Gondolom a nagyobb jobb/erősebb. 15,4' lenne az ideális. A többi mindegy.
(8) Lényegtelen.
(9) Nélküle, ha lehet.
(10) 500GB-nyi merevlemeznek és 4GB ramnak már nagyon örülnénk.
(11) Webkamera, HDMI (<- ha lehet) és mivel leányzóé lesz a gép, ezért örülne neki, ha lenne benne egy-két nőies vonás (pl. piros szín), de ne ez legyen az elsődleges.
(12) Nem.
(13) Tudom drágább, mint a keret, de ez kivételes eset (, mert piros).
(14) Csak új.

Köszönöm előre is! :R

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#36642) spyduck válasza fagylalt (#36641) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dell Inspiron 5521 vagy Lenovo IdeaPad Z500. Igazából nem biztos, h tudnék választani :)

Szerk: Most látom, h piros. óÓóÓó :DDD
A Dell Inspiron 5521 van szálsziszolt piros fém borítással, elég csajos, viszont az IdeaPad Z500 fehérben meg gyönyörű. Sok sikert ;)

[ Szerkesztve ]

(#36643) Penty


Penty
tag

Laptop vásárláshoz kérném az illetékes elv... akarom mondani urak (hölgyek?) segítségét. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Valamikor az elkövetkező pár hónapban, de nem sürgős.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 180000Ft, max. 200000Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Internet, videó, kép- és videószerkesztés, esetleg Blender, Inkscape vagy valami hasonló vektoros program néhanapján.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem!
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem árt ha van, de ha utólag berakni olcsóbb és nem jár garivesztéssel, akkor úgy is jó.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Valahol a 14"-15.6" közt, ha lehet (ha esetleg 16:10-es átlóval van, az előny), nem tükröződő felülettel.
(8) Notebook tömege? Lényegtelen.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle. (Debian lesz rajta.)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Ha lehet, akkor egy legalább 200GB-os SSD, de ha nem fér bele a keretbe, akkor egy minimum 500GB-os HDD. Legalább 4GB RAM (de ha olcsóbb utólag venni bele nagyobbat, akkor lehet kisebb is). ODD is mehet bele.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Legyen Linux-kompatibilis!! Vajon IPS, vagy egyébb minőségibb panellel szerelt laptopok vannak-e ebben az árszegmensben? A nem ropogó-recsegő minőségi agyagokból összerakott, jó összeszerelés ebben az árszegmensben csak álom?
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Elméletileg igen. Egy-két program használhatja (kép- és videoszerkesztők, Blender)
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Még csak nézelődök, informálódom össze-vissza.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Jöhet használt is, ha megbízható forrásból van.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36644) AxBattler válasza fagylalt (#36641) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo IdeaPad G580AH
Lenovo IdeaPad Z500
Dell Inspiron 5521

(#36640) pocokxx
Nem tudom, nem is tudtam, hogy létezik belőle AH-s... :B

(#36643) Penty
Apróról nézz garanciális üzleti gépeket: Elitebook 8460p, 8470p, Latitude E6420, E5430, E6520, Thinkpad T420, T430, utóbbit hirdetik SSD-vel is!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36645) spyduck válasza Penty (#36643) üzenetére


spyduck
nagyúr

Neked az üzleti kategória ajánlott, méghozzá a Latitude 5430/5530 sorozat mivel az belefér a keretbe, Linuxra van optimalizálva és elérhető (5530) Full HD UltraSharp matt kijelzővel. Az IPS-t fejeltsd el ebben az áraktegóriában, egyébként a kijelzőkről itt olvashatsz, h mi micsoda: [link]

Van az Acer V3-nak br.: 215k-ért IPS paneles gépe de az nem vmi jó IPS. Jók a színek és 180 fokos a betekintési szög de szürke hátérnél vibrál, gondolom a legolcsóbb fajta.... Arról ne is beszéljünk, h hulladék az összeszerelése.

(#36646) spyduck válasza pocokxx (#36640) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én se láttam még olyat, de elvileg létezik.

(#36647) Carasc0 válasza Penty (#36643) üzenetére


Carasc0
őstag

Mivel én is Linux kompatibilis laptopot akarok. Eddigi körültekintésem alapján szerintem HP Probook-ot nézegess. Az tuti.

Spyduck: Honnan az infó, hogy a Latitude abszolút linux kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36648) AxBattler válasza Carasc0 (#36647) üzenetére


AxBattler
félisten

E5530
E5530 + egyéb

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36649) kiskelgyo


kiskelgyo
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy notebook mindennapi használatra: netezés, filmnézés, zenehallgatás, skype. Ezen felül néha Photoshop, de nem profi szinten használom, és nem is túl gyakran, tehát ez nem olyan fontos szempont. Játszani sem igazán fogok, ha mégis, akkor sem igénylem a legújabb fps-eket stb., régebbi stratégiákkal, vagy logikai játékokkal szoktam játszani (Rise of Nations, Civ4, Don't Starve), szóval nem ez az elsődleges szempont. Összességében egy olcsó, átlagfelhasználást kiszolgáló notebookot keresek, olcsóbb árkategóriában.
Amiket kinéztem:
Acer E1531: 95.000 [link]
Asus X55U: 90.000 [link]
Asus X55A: 95.000 [link]

Nagyjából egy kategóriának tűnik, ahol venném, ott ez szerepel a VGA-nál:
Acer E1531: Intel UMA
Asus X55U: Intel HD Graphics
Asus X55A: integrált

Mit ajánlotok? Melyik a jobb? Vagy nagyon egyformák?
Előre is köszi

(#36650) runner 125 válasza kiskelgyo (#36649) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fujitsu A512 + 1 év garbővítés 8k-ért, és 3 évig lesz egy frankó, nagyon jó összeszerelésű géped, matt kijelzővel.

AxBattler

Az első E5530 nagyon jó áron van. :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.