Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35601) Chaser válasza decens (#35596) üzenetére


Chaser
titán

A512, A532, illetve 14-esből LH532 ha jól rémlik, abból van piros is, 140k-tól indul i3-mal. Van még egy olcsóbb acer 3 év garival, arról nincs tapasztalat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35602) lajosx válasza AxBattler (#35600) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm még várok picit hátha másnak is van tapasztalata,vagy ismerete a géppekkel kapcsolatban és utána megrendelem.Egyébként énis a Lenovo felé hajlok:)

(#35603) Pocok256 válasza lajosx (#35599) üzenetére


Pocok256
veterán

105k ért már minőségibb gépet kapsz ezeknél egy normális boltban.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35604) Chaser válasza lajosx (#35602) üzenetére


Chaser
titán

3 közül a lenovo leginkább, aztán samsung. HP nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35605) Borote válasza lajosx (#35599) üzenetére


Borote
addikt

Gyanús, hogy az a G580 GC vagy GL verzió lesz, ahelyett meg inkább a Samsung NP350-t mondom :)

(#35601) Chaser: ha a Travelmate P453-ra gondolsz, akkor én azt múlthéten megnéztem, és teljesen korrekt gép, jobban össze van rakva mint az Aspire-ök. Egyedül a billentyűzete nem tetszett, az speciel szerintem kényelmetlen volt :(

(#35606) AxBattler válasza Borote (#35605) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja igen, én az G580-asnak az A, vagy az AH verziójára gondoltam.
A GC, vagy a GL helyett tényleg jobb a Samsung! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35607) lajosx válasza AxBattler (#35606) üzenetére


lajosx
őstag

hát épp most rendeltem meg a lenovot ne szivassatok:D egyébként biztos van jobb gép is de ezt részletre veszem havi 2900ft igy ez sem mindegy de nem az a tipus szám samunál sem mint amit irtok,.lehet az is valami olcsobb széria.De már mindegy bár még tudnám modositani szerintem ha tényleg annyival jobb a samu.

(#35608) btudos válasza lajosx (#35607) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem vázra jobb a Lenovo, nem nyúltál mellé. Van a kategóriában jobb gép, de ilyen konstrukcióban nincsen :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35609) lajosx válasza btudos (#35608) üzenetére


lajosx
őstag

most hivtam öket megint nemsoká hivnak mostmár jo lenne eldöntenem mit is vegyek elöször a hp hivtam öket hogy nem jo inkább a lenovo most meg hogy inkább a samsung már biztos az agyukra megyek:D

(#35610) Dhampir válasza lajosx (#35609) üzenetére


Dhampir
félisten

Addig ne rendeljél, amíg nem vagy biztos benne. :N

(#35611) lajosx válasza Dhampir (#35610) üzenetére


lajosx
őstag

Már hivtak is Samsung Series 3 350V5C ez lesz mostmár ez biztos:) Egyébként nekem mindegy, ezért a ti véleményetek alapján rendtem!
Csak nem tudtam hogy ilyen gyorsan hivni fognak,ez kavart be mert akkor lett volna időm több hozzászólást meghallgatni.
De már samu lesz,ahogy néztem abban van bt,meg kártyaolvaso és led kijelző meg kicsivel nagyobb proci aztán majd kiderül beválik e?Köszi még egyszer mindekinek :R

(#35612) Tikakukac válasza lajosx (#35611) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, kártyaolvasó meg led kijelző? Másikban nincs? Nagyon meglepne. BT sem feltétlen boszorkányság. Jobban kellett volna ezt körüljárni én meg azt mondom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35613) Borote válasza lajosx (#35611) üzenetére


Borote
addikt

Minden gépben LED kijelző van :DDD illetve inkább a szar Tn jelzővel illetném, mert az, hogy LED, majdnem mindegy (fogyasztáson javít kicsit, meg esetleg az élettartamon).
Viszont matt, ami előnyös, meg ugye az említett apróságok.

És nem a fényeslakkos G580, ami nekem a legkevésbé sem szimpatikus jószág. NP350-nel szerintem jobban jársz.

(#35612) Tikakukac: BT valóban egyszerűen pótolható, de a 105 ezres kategóriában G580-ból csak GC és GL verzió van... Annál már inkább egy NP350, matt kijelzővel, és jobb házzal.

[ Szerkesztve ]

(#35614) lajosx válasza Borote (#35613) üzenetére


lajosx
őstag

Lehet mindben led van, csak a lenovonál az nem volt odairva!
Azért irtam még a kártyaolvasot,meg bt mert ennyi különbséget látok, nem azért mert ezek miatt venném meg:)csak a többi azonos legalábbis leirás szerint.Mostmár mindegy samu lesz! Amire nekem kell arra bármi megfelelne épp! :R

(#35615) Tikakukac válasza Borote (#35613) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, nem rosszak a Samuk sem. Csak megakadt a szemem a memkártyaolvasón is, mint érv, ami szerintem fehér holló ritka, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35616) vgabo


vgabo
csendes tag

Sziasztok, érdekelne, hogy a három gép közül szerintetek melyik a legjobb választás?
A k56cb konfigja ennyivel módosulna: 1tb vinyóval, 8gb ram 240lenne. + mindegyikbe ODD helyett SSD menne.
250 körül egyéb alternatíva is jöhet, Y500 kilőve, külső miatt nem tetszetős( no comment, nem nekem lesz)

Dell 7520
Asus k56cb
Lenovo Z500

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#35617) btudos válasza vgabo (#35616) üzenetére


btudos
veterán

Feltétlenül kell az i7? Radiumot felejtsétek el, nem magyar gépeket árul.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35618) vgabo válasza btudos (#35617) üzenetére


vgabo
csendes tag

igen, ez kérés volt, valószínűleg nem lesz kihasználva...
de akkor radium felejtős? nem érvényesíthető a garancia? vagy egyebek?

(#35619) btudos válasza vgabo (#35618) üzenetére


btudos
veterán

Kérdéses garancia, kérdéses származás, nem magyar billentyűzet....

A kiemelt hsz. kérdéssorán rágd át magad, hogy jobban lássuk mik a konkrét paraméterek. Köszi

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35620) vgabo válasza btudos (#35619) üzenetére


vgabo
csendes tag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250-260

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15.6. felb, matt-fényes: mindegy

(3) Notebook tömege?
mindegy(~inkább könnyebb)

(4) Felhasználási kör (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb.) - lesz-e CPU vagy GPU igényes alkalmazás?
igen, lesz

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
kettő együtt, (~teljesítmény)

(6) Operációs rendszerrel, ha igen, milyennel? Windows-zal vagy FreeDOS-szal kéred?
FreeDOS

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? ODD-re van szükséged?
min 8GB ram, 1TB HDD ODD helyére, 120GB SSD

(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb.)
HDMI, webkamera

(9) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül

(#35621) pocokxx válasza vgabo (#35620) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A 4 esnél az a kérdés, hogy GPU vagy CPU igényes alkalmazásokat futtatsz inkább.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35622) Pocok256 válasza pocokxx (#35621) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen ő erre írta, hogy mindkettő lesz ergo egy workstation kéne neki consumer árba....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35623) AMD Power válasza lajosx (#35614) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig az is LED-es.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35624) vgabo válasza pocokxx (#35621) üzenetére


vgabo
csendes tag

inkább GPU igényes

(#35625) vgabo válasza Pocok256 (#35622) üzenetére


vgabo
csendes tag

Alapvetően a három laptopról érdekelt a véleményetek, konkrétan, hogy a gépekkel kinek, milyen tapasztalata van. Tisztávan vagyok vele, hogy ebben az árfekvésben mi a realitás.

(#35626) Tikakukac válasza vgabo (#35625) üzenetére


Tikakukac
titán

A 7520 az szvsz jó lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35627) sor


sor
csendes tag

Sziasztok kíváncsi vagyok hogy szerintetek ez menyire jó vétel lenne??[link]

(#35628) AxBattler válasza sor (#35627) üzenetére


AxBattler
félisten

Felejtős. Első hsz-t olvastad?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35629) sor válasza AxBattler (#35628) üzenetére


sor
csendes tag

Halli nem tudom konkrétan mire gondolsz?

(#35630) AxBattler válasza sor (#35629) üzenetére


AxBattler
félisten

"Mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort!
Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
(3) Notebook súlya?
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?"

Bár a minap én is mellőztem... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35631) sor válasza AxBattler (#35630) üzenetére


sor
csendes tag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
130.000+-
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15.6"
(3) Notebook tömege? Mennyit less majd hordozva? Akkuidő mennyire fontos?
Mindegy
(4) Felhasználási kör (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka
stb…) – lesz-e CPU vagy GPU igényes alkalmazás?
általános egy kicsit minden
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
mindkettő középtat keresek
(6) Operációs rendszerrel, ha igen, milyennel? Windows-zal vagy FreeDOS-szal kéred?
FreeDOS
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? ODD-re van szükséged?
min-500gb 4gb ddr3
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(9) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2-hét
(10) Milyen notebookot néztél eddig? (linkeld kérlek)

(#35632) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!

Fujitsu-Siemens Esprimo M9410-ről kérhetnék véleményeket? Főként anyaghasználat, megbízhatóság, ilyesmik érdekelnének.

A korábban itt (aprón) kinézett Dell E4300-at helyettesítené, amit időközben elhappoltak előlem, nekem viszont belátható időn belül kellene notebook, és ezt találtam hasonló paraméterekkel laptopsystem.hu-n.

Előre is köszönöm!

(#35633) Torry válasza sor (#35631) üzenetére


Torry
addikt

Lentebb linkelt G580 megbízható boltból szerintem meg is felelne neked!

(#35634) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo Ideapad Y500-ról tudnátok véleményt/tapasztalatot mondani? Lenovo-ról még nincs tapasztalatom, nem tudom mennyire megbízható, a gép elsősorban játékra kellene: főleg MMO-k, diablo3, world of tanks stb.. Tehát nem next gen fps-ről lenne szó.
Köszönöm előre is.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#35635) brumi1024 válasza Pocak89 (#35634) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért az árért a legjobb játékos notebook, ajánlott. Tapasztalatok a saját topikjában.

(#35636) sor válasza Torry (#35633) üzenetére


sor
csendes tag

Az igazság számomra ismeretlen nekem új a márka ???Megbizhatóság STB

(#35637) brumi1024 válasza sor (#35636) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor olvass kicsit vissza, van elég sok hozzászólás a G580-ról. Röviden, tömören jó, megbízható gép, ha lesz játék a legjobb választás. Ha nem, vagy csak egyszerűbbek akkor van jobb vétel, pl Fujitsu AH532, A532.

(#35638) attiati


attiati
veterán

Átrágtam magam a Thinkpad X200, 201, 300, 301 teszteken. Erősítsétek meg légyszí:

1. X200-201 kijelzőinek a fényereje egységesen 200 nit, vagy létezik ennél jobb fényerejű gyárilag? (a samsung notim 220-as volt, nem ártana egy jobb, mert szabad ég alatt az is kevés volt)

2. X300-301 már 300 nites mind?

3. X300 cpu-ja jóval gyengébbnek tűnik,mint a másik három versenyző és sajnos DDR2-es :( Van ahova ez kevés lene, ha nem játszok/ semmi 3d alkalmazás, legfeljebb HD film lejátszás?

4. Úgy látom a HDMI/DVI csatlakozó hiányzik mindegyikről(?). Lcd tvre lehet rákötném, de azok meg usb-ről is lejátszák a filmet, így nem látom egyelőre, hogy miben hátrány a hdmi/dvi hiánya? Esetleg ha nagyobb tft monitorra akarnám rákötni és azon nincs d-sub?

Tapipad hiánya szerintem nem lesz hátrány, ahogy a 12" is elég volna (de 300 nites). Igazán egybegyúrhatták volna a négy gépet :) DVD író az X2xx-ben nincs, kártyaolvasó meg az X3xx-ban, de ez megoldható.

A legjobb megoldás tényleg egy X2xx volna egy kicserélt kijelzővel.
Holnap átrágom magam a latitude és elitebook teszteken.

[ Szerkesztve ]

(#35639) AxBattler válasza attiati (#35638) üzenetére


AxBattler
félisten

Talán egy 2530p-vel nem járnál rosszul...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35640) sor válasza brumi1024 (#35637) üzenetére


sor
csendes tag

Ezt miért tartod jobb vételnek?? Fujitsu AH532, A532.

(#35641) Tikakukac válasza attiati (#35638) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Nem mértük, így passz hány nites. Én használtam odakint alap panellel, pont annyira volt rossz-jó, mint más.

2. Még jobb kérdés.

3. Sokat nem befolyásol, bővítésnél szívás, az igaz.

4. Ha kell, akkor dokkoló, van DP port egy átalakító és mehet a digitális kimenet.

Ha teheted, akkor nézd meg őket, ha nem is egymás mellett, de valahogyan. Teljesen eltérő karakterek a gépek, itt fele arányban az dönt, hogy mit érzel jónak. Én még a HP-t néztem, de ugye az a belső 1,8-as drive az nem okés nekem, ddr2 és ugye x200s-el szemben majdnem odarak még fél kilót, ami azért na.
Szóval kiböngészhető ez, de tényleg érzelmi döntés is. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35642) JóGeri.


JóGeri.
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
lenne 50k-m és "játékos" notit keresnék.
Milyen típusú notikat tudnátok ajánlani ami megbízható is egyben? :)
Köszi előre,
Üdv,
JóGeri.

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35643) decens válasza decens (#35593) üzenetére


decens
tag

köszönöm mindenkinek a választ! :R

(#35644) Tikakukac válasza JóGeri. (#35642) üzenetére


Tikakukac
titán

Anyám Thinkpadje is játékos, 43k-ért pazar vétel volt. Igaz, ez úgy kényeztet, hogy rendes képe van, használható és betonbiztos.

A kérdés: mi is az elképzelés? Mit akarsz futtatni?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35645) brumi1024 válasza sor (#35640) üzenetére


brumi1024
veterán

Matt kijelzős, masszívabb házú, jobb garijú, és nincs dgpu, ami ha nem kell csak hátrány, meghibásodási lehetőség.

(#35646) JóGeri. válasza Tikakukac (#35644) üzenetére


JóGeri.
tag

Hát nekem sem lenne rossz egy olyan..:P
Nem igazán terveztem komolyabb game-k futtatását..Csak ilyen unaloműző, és hosszú utazásokkor lefoglaló játékokra gondolok..:)(plants vs zombie..:D)
Legyen wifis ..stb
És ne őskövület legyen..:D

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35647) drzozo


drzozo
senior tag

Tudni már arról valamit, hogy a Lenovo Y510 mikor érkezik pontosan?

(#35648) JóGeri. válasza drzozo (#35647) üzenetére


JóGeri.
tag

azthiszem ez segít..;)

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35649) JóGeri. válasza drzozo (#35647) üzenetére


JóGeri.
tag

Bár most h olvasom a végén a kommentet: "Legújabb információink szerint júniusban érkezik a Lenovo IdeaPad Y510." Már nem is biztos h segít.. :F :D

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35650) drzozo válasza JóGeri. (#35649) üzenetére


drzozo
senior tag

A május rémlett, ezért kérdeztem pontosabban, a kommentet viszont én sem olvastam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.