Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36651) Chaser válasza Penty (#36643) üzenetére


Chaser
titán

Veszel egy 5530-at és szerelsz/szereltetsz bele egy IPS panelt. Ebben a méretben lehet kapni IPS-t, 30-40k kinnről. Nem olcsó, de alapból csak néhány gépben van, ott meg a minőséggel lesz probléma. Ennél a dell gépnél NBD gar van, gond esetén nem foglalkoznak a kicserélt panellel. 200k-ba alapból belefér egy FHD TN kijelzős i3-as 5530, az se rossz. Dellben használt FHD panelek elég jók. SSD az sajnos ilyen gép mellett 200k-ba nem fér bele. Max ha aprón találsz néhány hónapos gépet amitől megválna a gazdája, elő szokott fordulni.
16:10 az sajnos kihalt, jelenleg tudtommal csak a MB retina gépek ilyen képarányúak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36652) fagylalt válasza spyduck (#36642) üzenetére


fagylalt
senior tag

& AxBattler: Köszönöm az ajánlásokat!
Megnézegetem részletesen őket. Ennek alu háza van?

Szerk.:
Melyik VGA a jobb? GT635 v. HD7670 v. HD8730

Érdemes lenne megvárni a Haswell-es laptopokat? Azt hallottam, hogy akár 50%-al tovább bírják az akkuval.

[ Szerkesztve ]

(#36653) Penty válasza Chaser (#36651) üzenetére


Penty
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Máris elkezdtem nézegetni az ajánlott Dell cuccok tesztjeit, specifikációit.

Lehet házilag is belerakni IPS-panelt a laptopba? Ez nekem újdonság. :Y

(#36654) tixem


tixem
addikt

lehet ezért lefejeztek :D de ez milyen [link]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#36655) spyduck válasza Carasc0 (#36647) üzenetére


spyduck
nagyúr

Onnan, h az összes Dell gépen alapból Linux van ;)

(#36656) spyduck válasza fagylalt (#36652) üzenetére


spyduck
nagyúr

VGA tesztek: [link]
Jobb lesz az energiagazdákodása, viszont ez az 50%-al többet bír akkuról marha nagy hülyeség, olvastam én is több neves laptnál. Ez pont arra volt jó, h nagyobb legyen a cikk nézettsége, semmi másra. Nem igaz!

A Prhardver szerint nem éri meg csak akinek legalább 3 éves gépe van, sztem sem éri meg, én még mindig Sandy-s gépet használok, semmi érezhető különbséget nem érzek pedig az Ivy-hoz képest.

tixem: Ne akard, h véleményezzük :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36657) Chaser válasza Penty (#36653) üzenetére


Chaser
titán

Mindent lehet, csak nem mindenhol szabad:) Nem minden méretben van, de 15.6"-on igen. A dellhez találsz részletes szerelési útmutatót és mivel ez a modell NBD garos, a szerviz megy házhoz gond esetén, nem neked kell otthagyni valahol a gépet, vagy futárnak átadni.

tixem: Ha kell egy kis 3D erő és végképp nincs több pénzed akkor hajrá. Ha mákod van két év után még bírja egy darabig a vas. Ha van kicsivel több pénzed és kell a játék akkor lenovo G580 GT635-tel 12xk-ért. Vga-ban is erősebb, minőségben is jobb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36658) Carasc0


Carasc0
őstag

Melyik strapabíróbb HP Probook vagy Dell Latitude?
OS terén van olyan mindenevő (nem kényes magyarán) a Dell Latitude mint a HP Probook?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36659) tixem válasza Chaser (#36657) üzenetére


tixem
addikt

nem játékra kell. Skype, film, net. Nem az enyém lesz, egy középkorú nőnek lesz arra,hogy skype-olni a lányával. Tök általános felhasználás, ennyi.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#36660) spyduck válasza Carasc0 (#36658) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mindkét gép jó, viszont a Dell Latitude előnyei a következőek a ProBook-hoz képest:
- a legjobb billentyűzet
- háttérvilágításos billentyűzet
- Dell Next Business Day garancia, avagy hibaelháritás 24 órán belül az otthonodban
- jobb érintőpad

A többi lényegében hasonló, viszont én a ProBook billentyűzetét nem tudtam helyesírási hibák nélkül használni, túl nagy a nyomáspontja, nem bírtam megszokni.

(#36661) runner 125 válasza Carasc0 (#36658) üzenetére


runner 125
nagyúr

4xxx ProBook-nál a Latitude E5xxx széria azért sokkal jobb.
Latitude vetélytársa a ProBook 6xxx széria.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36662) drzozo


drzozo
senior tag

Szobatársam testvére (19 éves lány) szeretne magának venni egy laptopot, viszont sajnos csak részletre tudná. Ki is nézett magának egyet az Auchan-ban (fogalmam sincs milyen hitelkonstrukciókkal operálnak ott) 110 ezer forintért. Most felmentem a weboldalára és ennyiért ezt találtam (következtetés: elképzelhető, hogy ezt nézte ki).

-keret 110k
-lehetőleg alacsony havi törlesztővel, 0% THM-mel (azt mondta, hogy havi 7 ezer forintot kellene érte fizetnie, ez sacc. 2 év)
-Sims 3-ra (szívesebben adnék neki erre egy dedikált vga-t inkább, ha van ennyiért valami belépő szintű, mint egy integráltat, bár akkora nagy gépigénye nincs a Sims 3-nak -ahogy néztem a hd3000, mediumon átlag 35 fps-sel viszi-, viszont megnyugodna az én szívem is, ha normális beállítások mellett tudna játszani), illetve egyéb átlagos felhasználásra kellene neki (word, facebook, zene, film)
-esedékesség 2 héten belül, mivel valami igazolásra vár...
-hdd mindegy, 4gb ram, 15,6" (valószínű jó a fényes is), jó minőségű webkamera
-win nélkül
-minőség fontos, de a fenti feladatokkal azért birkózzon meg
-csak új

Nem kritérium az, hogy "lányos" laptop legyen, de konvergáljon e felé (tudom, relatív). :)

[ Szerkesztve ]

(#36663) Carasc0 válasza runner 125 (#36661) üzenetére


Carasc0
őstag

WOW! Ezt nem is tudtam. Azt hittem a HP is olyan hogy kijönnek szervizelni ha gáz van vele. Amúgy néztem a Latitude-öt, ennek a belseje is aluminíum? Szép darab amúgy.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36664) spyduck válasza runner 125 (#36661) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, mondjuk a ProBook-ot inkább a Vostro-hoz lehetne hasonlítani.

(#36665) fagylalt válasza spyduck (#36656) üzenetére


fagylalt
senior tag

Értem. Akkor végül is a HD7670 egy hangyányit jobb.

Ezekről mi a vélemény?
1
2
3
4

Illetve ennek akkor alu borítása van? :F

(#36666) spyduck válasza fagylalt (#36665) üzenetére


spyduck
nagyúr

Na várj még egy picit, minek az i5? Ezt még olvasd el és tárgyaljuk újra ;) [link]

szerk: Igen az 5521 teljes fém borítású piros színben, elég mutatós darab és nagyon jó készülék.

[ Szerkesztve ]

(#36667) runner 125 válasza Carasc0 (#36663) üzenetére


runner 125
nagyúr

Magnézium vázas az E5530 is, de a belső borítása nagyon kényelmes, gumírozott anyagú.
Fentebb írtam kicsit, tényleg nagyon jó a csuklónak, selymesen puha.

A kijelző fedlap persze alu, de nagyon masszív, minőségi gép az E5530.

spyduck

Ő, nah jahm, de azért a Vostro 3x60 zsanérmegoldása mérföldekkel jobb. :))

mod.

Mennyi pingvin gyűlt ide, nem hiába.. a globális felmelegedés mindenre kihat. ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36668) spyduck válasza runner 125 (#36667) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az is igaz, éppen azt nyüstölöm :DDD

(#36669) fagylalt válasza spyduck (#36666) üzenetére


fagylalt
senior tag

Később még nagyon jól jöhet. Meg egyébként is ezt néztük ki először és abban is i5 van...180eFt-ét már elvárhatom.

Az SSD ismerem. Nem kell bemutatni. Ilyen mobil piacon (laptop, tablet, telefon) nem vagyok otthon, asztali részlegben annál inkább... :B

[ Szerkesztve ]

(#36670) spyduck válasza fagylalt (#36669) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor nem olvastad végig :)
Nincs értelme az i5-nek, i3-al már van 155k-ért, akkor minek az i5?

szerk: Amúgy itt csak 171k a prios 5521 i5-el: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36671) Carasc0


Carasc0
őstag

Néztem ezt a Latitude-öt. Nagyon komoly. Ez viszont fullosan jó áron van. Mitől ilyen cheap ez? Ezt a laptopot jobb helyen is 200K felett láttam. :Y

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36672) brumi1024 válasza runner 125 (#36667) üzenetére


brumi1024
veterán

Az 5530-nak a csuklótámasza inkább sima műanyag, mint gumírozott(ha jól sejtem mit értesz gumírozott alatt).

(#36673) spyduck válasza Carasc0 (#36671) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs róla számla, ennyi!

brumi1024: Neki 6530 van, sztem keveri.

[ Szerkesztve ]

(#36674) fagylalt válasza spyduck (#36670) üzenetére


fagylalt
senior tag

De de, elolvastam. Végül is igazad van.

(#36675) Carasc0 válasza spyduck (#36673) üzenetére


Carasc0
őstag

Magyarán nincs garancia rá?

Hát ha a Latitude jobb mint egy ProBook akkor azért utánanézek a masinának. Nekem végülis mind1 csak egye meg az összes linuxot (UEFI miatt nem a driverekre gondolok)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36676) spyduck válasza Carasc0 (#36675) üzenetére


spyduck
nagyúr

A fogyasztóvédelmi jogszabály számlát és garancialevelet kér, a gyártók csak számlát, gyakorlatban viszont néha az sem kell. Én számla nélkül nem vennék semmit.

(#36677) runner 125 válasza brumi1024 (#36672) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igazad van, az E5x30-on tényleg csak műanyag a palmrest, pedig épp a minap találkoztam egy 5430-cal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36678) Carasc0


Carasc0
őstag

Ez megbízható? Mármint a hely: [link]

Jó áron van ez a készülék.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36679) Dhampir válasza Carasc0 (#36678) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen.

(#36675) Carasc0

Latitudeból a 6-os szériát nézném meg, bár szakértők szerint nem sok a különbség az 5-ös és a 6-os között.

(#36671) Carasc0

A FullHD nem rossz, ha nem zavar 15,6" kijelzőméreten.

[ Szerkesztve ]

(#36680) AxBattler válasza runner 125 (#36650) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, jó cucc!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36681) fagylalt válasza fagylalt (#36674) üzenetére


fagylalt
senior tag

Arra jutottunk, hogy az 5521-es Inspiron a legjobb. Most viszont olyan dilemmába kerültünk, hogy az olcsóbb vagy a drágább legyen-e?

Személyes véleményem szerint nem ér meg +30eFt-os felárat egy picit jobb proci. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#36682) AxBattler válasza fagylalt (#36681) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem bizony, abból a pénzből inkább vegyetek bele SSD-t, meg +4GB RAM-ot!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36683) fagylalt válasza AxBattler (#36682) üzenetére


fagylalt
senior tag

Jó ezt hallani. Ennyiért akkor ez best choice, igaz? :B

Bocsi, hogy ilyen bizonytalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#36684) Carasc0 válasza spyduck (#36655) üzenetére


Carasc0
őstag

Amúgy a linux kompatibilitás igaz az Inspironokra is? Vagy azt tényleg nem érdemes?

Tehát inkább egy ProBook mint Inspiron? Gondolom igen. :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36685) spyduck válasza Carasc0 (#36684) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igaz arra is, csak a Radeon-t annyira nem szereti így fel kell rakni asszem vmi Jupiterus programot.

(#36686) Carasc0 válasza spyduck (#36685) üzenetére


Carasc0
őstag

dVGA nálam alapból ki lenne kapcsolva. De most gondolkodom hogy az Inspiron fényes kijelzős. Kilőve.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36687) Dhampir válasza Carasc0 (#36684) üzenetére


Dhampir
félisten

Debian driver kompatibilitás a Dell e5530-on.

Német fórum

(#36688) AxBattler válasza fagylalt (#36683) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindenkinek mást jelent a best choice, én inkább venném a Z500-ast, vagy egy Z585-öt, vagy egy LH532-őt... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36689) Carasc0 válasza Dhampir (#36687) üzenetére


Carasc0
őstag

Ez most jó vagy rossz? :U HP driverei is jók sztem.

Igen Debiant szeretnék!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36690) Dhampir válasza Carasc0 (#36689) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudom, de ha Debiant használsz. :)

ProBook + Debian

A Dell csak ráhányja az Ubuntut a laptopjaira, de a HP a SLED 11-hez beleforgatta a kernelbe az összes fontos HW drivert.

[ Szerkesztve ]

(#36691) pixxon


pixxon
tag

Sziasztok!

Szeptemberben megyek egyetemre, és arra szeretnék laptopot venni.

(1) 2-3hét múlva
(2) 120ezer körül
(3) internetezés, filmnézés, játék + (meg még nem tudom, a szakomhoz pontosan milyen programok kellenek majd(programtervező informatikus))
(4) Dota2, WoT, esetleg néhány mai játék (megfelel alacsony grafikán is)
(5) legyen jó minőségű, pár évig ne kelljen lecserélnem
(6) egyenlőre nem
(7) 14"-16", HD felbontás elég, fényes vagy matt mindegy
(8) lényegtelen
(9) nélküle
(10) HDD: min: 500GB, RAM: min: 4GB, ODD elfér benne
(11) nincs semmi különleges
(12) legjobban a játékok terhelnék
(13) http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_G580AH_Intel_Pentium_Dual_Core_B960_4GB_1TB_NVIDIA_DOS_Sotetbarna_LENOVO-G580-59-366658_8304.html
(14) új

(#36692) brumi1024 válasza pixxon (#36691) üzenetére


brumi1024
veterán

Kérdésben a válasz, veheted azt a gépet, ennyiért az igényeidre jobb választás nem nagyon lesz. És az egyetemi tanulmányokhoz nem a gép lesz a szűk keresztmetszet, ezt saját tapasztalatból tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#36693) pixxon válasza brumi1024 (#36692) üzenetére


pixxon
tag

Köszönöm, akkor hamarosan meg is rendelem ezt.
Egyetemet meg csak teljesítem valahogy ismétlés nélkül :D

(#36694) Chaser válasza Carasc0 (#36675) üzenetére


Chaser
titán

Dellnél nem kérik csak az ST-t /azonosító/. Nem kell róla semmi papír, az max annyiban jó, ha később veszed meg pár hónappal a boltban, papír alapján onnan indul a gari. De dellnél ebből a szempontból is jó fejek, ST alapján kiadott garhoz +3 hónap jóváíródik mindig, épp azért mert felfogják hogy nem azonnal kerül a vásárlóhoz a gép. Számla pl biztosításkor jöhet jól ha ellopják pl és fizet a biztosítód, tulajdonjogra elég adásvételi is.

szrk: Ez az 5530 sok szempontból jobb a 4540s-nél. Első körben kijelző, dokk lehetőség. Utána garancia, erre a dellre helyszíni gar van, szerviz megy házhoz gond esetén 1-2 napon belül. Ez a legjobb gar Mo-n.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36695) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Szerintetek a Lenovo Y410p/Y510p mennyit fog kóstálni mire ideér kis hazánkba? Nagyon pofás kis darabok lettek.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36696) kirjak


kirjak
aktív tag

Mobil vga-k közül százalékban (nagyjából kifejezve) mekkora különbség van ezek között:

- HD 7730 M
- HD 7670 M
- GeForce 610 M

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#36697) AxBattler válasza kirjak (#36696) üzenetére


AxBattler
félisten

A két Radeon jóval erősebb, mint a GT610m!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36698) spyduck válasza kirjak (#36696) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#36699) brumi1024 válasza adamssss (#36695) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát tekintve az amerikai honlapon lévő árakat (és összehasonlítva az Y500-éval), szerintem 300k fölött lesz itthon az Y510 ára. Y410 nem tudom, hogy lesz-e, mert ha jól tudom Y400 nem volt. Amúgy mi a különbség az Y510 és az Y500 közt? Mert a képek alapján designban semmi, GT750M SLI-s Y500 eddig is volt, és a Haswell CPU erőben nem ér meg +40-50k felárat, sőt. Egyedül ez érdekes a Tech Specs-nél: Display: 15.6" FHD LED Anti-Glare Wedge 1920x1080. Anti Glare?

(#36700) adamssss válasza brumi1024 (#36699) üzenetére


adamssss
veterán

köszi. Az egyik 15 a másik 15.6 coll.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.