Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35851) Jamby18 válasza btudos (#35846) üzenetére


Jamby18
senior tag

Mikor hp-ról olvastam vagy láttam régóta működő gépeket mindig úgy voltam vele, hogy strapabíró azért drága (jó én 90 körül akartam venni nyilván abba nem annyira, de csak márkás) mert bírja hurcolászást, leesést. Fujitsu szétválásról se tudtam, kár hogy itt Debrecenben nem forgalmazza se az Edigital, se a Mobilx, pedig innen vettem volna.
És még egy kérdés Samsung, Dell esetleg?

(#35852) btudos válasza Jamby18 (#35851) üzenetére


btudos
veterán

Ilyen árkategóriában szinte nincs is Samsung vagy Dell gép, vagy ami van, azt nem szabad megvenni.

Debrecenben van Laptopszalon, ott is körülnézhetsz.

Régóta működő HP gépek vannak, de jellemzően az üzleti vonulatból, az aljából nagyon sok törődés és mázli kell ahhoz, hogy egy évekig tuti gépet fogjon ki az ember.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35853) Tikakukac válasza Jamby18 (#35851) üzenetére


Tikakukac
titán

DV5-ből gyakorlatilag nincs ép példány. AMD vonalon fehér holló, de Intelesből is annyi a bontott alkatrész, hogy naponta cserélgethetném a kasztnit. 200k-s gépekről beszélünk. Szóval nem minden a márka és az ár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35854) Chaser válasza Jamby18 (#35851) üzenetére


Chaser
titán

Kevered a szezont a fazonnal. Vannak nagyon jó gépei A HP-nak - is -, de nem lowend vonalon. Amit kinéztél leejtened se kell hogy magától szétessen egy idő után:) Adott típust és szériát kell nézni, nem csak a gyártó nevét. Nem lehet azt mondani hogy egy HP jó vagy nem jó, azt lehet mondani HP-ból xy jó vagy nem jó.

szerk: Dellből ott van az inspiron 3521, 3 év gar, de nagyon szidta itt mindenki az anyagminőséget. Valószínűleg a 3 év alatt többször töltik majd azok a gépek garanciáztatás alatt az életüket, és valószínűleg használni sem élmény őket. De szíved joga, te pénzed.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35855) ugly pez


ugly pez
csendes tag

még egyszer köszi srácok!
holnap be is ugrom a laptopszalonba ;)

(#35856) Jamby18


Jamby18
senior tag

Akkor marad a fujitsu, megyőztetek, hibái esetleg vannak? Mire érdemes odafigyeli, ha esetleg vett valaki innen a fòrumbòl az leírhatnà bővebben a véleményét.

(#35857) Borote válasza Jamby18 (#35856) üzenetére


Borote
addikt

Hangszórói átlagon aluliak, ennyi az össz 'hibája', illetve USB 3.0 csak Express Card-dal lesz. Ebben az árkategóriában minőségét tekintve elsőrangú gép.

Megnézheted az Aqua-ban is azt a kiállítási darabot i3-mal :)

[ Szerkesztve ]

(#35858) Jamby18 válasza Borote (#35857) üzenetére


Jamby18
senior tag

Az baj:-( pedig sokat halgatok zenét. Debrecenben a simonffy-n találtam egy laptop üzletet ahol forgalmazzàk

Egyébként ki fogja bírni normàl hasznàlattal több évig, és nem csak a garancia 2 évet? Nem akarok ràfàzni ha 10 ért van jobb azt venném meg

[ Szerkesztve ]

(#35859) Borote válasza Jamby18 (#35858) üzenetére


Borote
addikt

Majd 125-130k-ért van Fujitsu A532 meg AH532, az még masszívabb, meg van USB 3.0, az alatt viszont minőségre az A512 a legjobb.

A komolyan gondolod a zenehallgatást, akkor veszel egy hangfalat, mert a notebookoknak (főleg ebben az árkategóriában) amúgy sem a legjobbak a hangszórói. Egy fej/fülhallgató pont ugyanígy áthidalja a problémát.

"Egyébként ki fogja bírni normàl hasznàlattal több évig" - sajnos nem vagyok jós, de ebben az árkategóriában ennek a gépnek van erre a legnagyobb esélye.
"és nem csak a garancia 2 évet? " - olcsón lehet rá garanciát bővíteni :)
"Nem akarok ràfàzni ha 10 ért van jobb azt venném meg" - A512, csak garanciabővítéssel ;]

(#35860) Tikakukac válasza Jamby18 (#35858) üzenetére


Tikakukac
titán

Hangszórón kívül viszont még lehet jó a hang. A hiper multimédiás gépemnek konkrétan fülessel alapból fosabb a hangja, mint a TP-mnek. Én is lestem, nem semmi. Szépen állítgatva nyilván jobb lett, de azért nem semmi, mit kitol magából az a kis gyösz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35861) brumi1024 válasza Tikakukac (#35860) üzenetére


brumi1024
veterán

Sőt, ha igazán komolyan gondolja a zenehallgatást akkor az első lépés az usb-s külső dac, és a laptop integrált zajkeltőjének elfelejtése.

[ Szerkesztve ]

(#35862) stratova válasza brumi1024 (#35861) üzenetére


stratova
veterán

Ne is mondd, rádugom a E6510-re a fülest (pedig csak egy Brainwavz M1) és minden kis zajt hallok, még ha görgetek azt is (és itt nem a külső zajra gondolok, amit a görgő hangja ad).

[ Szerkesztve ]

(#35863) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
barátnőmmel tegnap nézegettünk neki laptopokat és hát nehezebb volt mint gondoltam. "ez ronda, hogynézmá' ki, nem tetszik a színe, nem tetszik a bekapcsológombja...." és hasonló érvek hangzottak el az általatok és általam javasolt laptopok ellen a szájából. Nagy nehezen megállapodtunk, hogy az alábbi laptop megfelelne neki.
Sims3 fusson rajta simán, mint forró kés a vajban, az a lényeg. Az általános böngészési dolgokat úgyis megoldja.
Nem tudom mire elég ez a 7670M 1GB-os VGA, segítsetek legyetek kedvesek.
Íme a példány:
Samsung NP350V5C-S05HU
Jó árban is van itt szerintem.
Előre nagyon köszönöm :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#35864) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következőt szeretném kérdezni. Testvérem szeretné lecserélni Acer travelmate 5720 laptopját egy új üzleti laptopra, a keretösszeg 160000 Ft lenne. Azt mondták neki ismerősök, hogy Dell márkájú laptopot érdemes vennie, amire tegnap rá is kérdeztem, és korrekt választ is kaptam rá (5430, 5521). A Dell márkán kívül még milyen gyártók között érdemes körülnézni (esetleg Fujitsu, Lenovo, HP)? Ha írnátok egy-egy típust, az is nagy segítség lenne. Előre is köszi a segítséget

(#35865) AxBattler válasza Lmh (#35863) üzenetére


AxBattler
félisten

Bőven elég a feladatra, és korrekt az ára is. Van ennél tartósabb megoldás is, de azt hiszem, hiába ajánlanánk mást, közel sem biztos, hogy bejönne barátnődnek. :D

(#35864) Tappancs2001
Ha újonnan kell, akkor Dell 5521, Fujitsu A532, AH532, HP Probook 4540s, 4545s, Lenovo Thinkpad Edge E530, E535 (de utóbbiak csak két év garanciával).
Ha használt, de garanciális üzleti modell is jó, akkor HP Elitebook 8440p, 8460p, Thinkpad T420, Dell Latitude E6420, E6520, E5430, stb., mondjuk INNEN, vagy hardverapróról.

Mondjuk sokat segítene, ha leírnád, hogy mire használná.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35866) lsc válasza Lmh (#35863) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam stalker cop fut rajta dx11-ben, szerintem a sims-et is megoldja.

Az élet kegyetlen .

(#35867) Tappancs2001 válasza AxBattler (#35865) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi szépen a gyors választ. Konkrétan klasszikus irodai munkákra használná (szövegszerkesztés)+filmnézés, zenehallgatás. A megbízhatóság számára a legfontosabb szempont (jó garanciális háttér, jó anyagminőség).

(#35868) premete válasza Tappancs2001 (#35867) üzenetére


premete
veterán

Akkor a korábban javasolt használt dell 6xxx-ek között nézz körül, e6420-as, 1600x900-asban például.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35869) Agostino


Agostino
addikt

üdv

azon töprengtem, hogy lassan notit kellene váltanom, elvileg pár nap és érkezik rá a pénzmag. most egy compaq 615-öt nyúzok, de az akksi elszállt, az egész gép meg talán ha 45k-t ér, szóval egy tizesért nem vennék bele akksit. amúgy bírom a gépet, semmi bajom vele, még a sokak által leszólt műanyag hatás sem zavar - na meg nem is érdekel miből van, működjön, ez a lényeg. : )) mindenképpen egy nagyobb kijelzősre volna szükségem, mert fotókat ezzel kicsit nehézkes szerkeszteni. játszatni nem játszom, maximum filmeket nézek. 17-es notikat néztem, belebotlottam a G7-2250-be is, de szerencsétlent nagyon leszólták, pedig árban kb. ezt engedhetem meg magamnak. azért gondoltam megkérdezem, hogy 17-es, hasonló árban, jó teljesítménnyel melyik lenne az igaz? nem hátrány ha a boltban beveszik a régi notimat és kapok érte valamennyit.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#35870) Tikakukac válasza Agostino (#35869) üzenetére


Tikakukac
titán

17"-os dolgok eleve sokkal magasabb áron kezdődnek, pláne a jók. 15" és 24"-es moncsi is olcsóbban ki szokott jönni alattuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35871) spyduck válasza Agostino (#35869) üzenetére


spyduck
nagyúr

Válaszolj a téma összefoglalóban lévő kérdéssorra, mert addig nem tudunk pontos diagnózist felállítani.

(#35872) Chaser válasza Agostino (#35869) üzenetére


Chaser
titán

Képeket TN panelen szerkesztgetni?:) Végül is te tudod. Azt látatlanban megmondom jobban jársz, ha magad adod el a gépet, mert tényleg csak "valamennyit" kapnál érte, nagyobb boltok akiknél jó áron vannak új noteszek azok meg nem is foglalkoznak ilyesmivel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35873) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Sziasztok, notebookot keresek, netezésre, filmezésre. Nincsenek nagy elvárások, haverom anyukájának kellene, nem egy extrém felhasználó.

A lényeg, hogy megbízható legyen, minél nagyobb képernyő és olcsó. (a minél nagyobb képernyőt nem úgy értem, hogy 19", hanem árához képest, legyen minél nagyobb)

Árban 70-80 körül gondolkodik.

(#35874) spyduck válasza tejeskifly (#35873) üzenetére


spyduck
nagyúr

téma összefoglaló kérdéssor, válaszolj rájuk!

(#35875) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!

Az elmúlt másfél hétben már mindenféle notebookot kinéztem és kérdeztem is róluk itt, de még mindig nem sikerült véglegesen döntenem. Most épp ott tartok, hogy:

Van bármi olyan negatívuma a HP Compaq 6910p-nek, ami egy Lenovo Thinkpad T61 felé billentené inkább a mércét? (árban szinte ugyanaz használtan, HP képek alapján jobban bejön, de nyilván fontosabb ennél a megbízhatóság, kevésbé melegedjen, szebb kijelző, ilyesmik)

(#35876) spyduck válasza La Magra (#35875) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kinek a pap, kinek a papné. Egy kategória, hasonló árkategóriát is képeznek. Nekem a 6910p sokkal jobban bejött mint a T61, de van akinek a T61 jött be jobban. Dobj fel egy érmét ;)
Egyébként nekem az egyik kedvenc gépem volt a 6910p, melynek egyedül csak a gyönge kijelzőjével volt bajom, ez viszont igaz a T61-re is.

szerk: A felettem szólóval (kinek, hogy van beállítva a PH :DDD ) egyetértek bár 4 GB RAM és egy SSD beépítése csodákra képes ;)

[ Szerkesztve ]

(#35877) Tikakukac válasza La Magra (#35875) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy 100 fajta konfig volt mindkettőből, így első körben azt kéne rendbe rakni mi megy mi ellen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35878) La Magra válasza Tikakukac (#35877) üzenetére


La Magra
tag

Bocs, igaz, az lemaradt, hogy alfa156-nál (laptopsystem.hu-n) néztem mindkettőt, így az ottani konfigok játszanak első körben (nincs direkt link a gépekre sajna :( ).

spyduck: gyönge kijelző alatt mit értesz? Direkt matt kijelzős masinákat keresek, de akkor ezek szerint ezeknek a típusoknak ez gyenge pontjuk?

(#35879) Tikakukac válasza La Magra (#35878) üzenetére


Tikakukac
titán

7 fajta kijelzővel gyártottak T61-et pölö. És akkor ezen belül még lehet gyártó eltérés.

Az a WUXGA kijelző nem lehet piskóta, minden relatív, hogy mennyire szép.

6910p panel miatt nálam nyerne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35880) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok,
szeretnék venni egy laptopot és főként játékra használnám, mit ajánlotok? 150-60 ezer körüli árra gondoltam.

No mistakes, just happy little accidents

(#35881) belec_95


belec_95
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ma, holnap
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
általános felhasználás + FL Studio
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség után a teljesitmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
később valószinű, most nem futná rá, msata esetleg?
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6, matt, sima hd elég
(8) Notebook tömege? mind1
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500gb, 4gb, mind1
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) d-sub, esetleg msata, de ezt nem tartom fontosnak és valószinűnek
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Fl Studio
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
HP Probook 4540s i3as ivyvel, ih4000 vagy thinkpad e530 sandys i5el, i3000
Ezek itt Szerbiában beleférnének a keretbe, kb egy árba vannak. A szivem a Probook felé húz, de a Thinkpad erősebb, nem tudom, hogy szükséges-e nekem. Vélemény?
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új

(#35882) spyduck válasza belec_95 (#35881) üzenetére


spyduck
nagyúr

Milyen messze laksz a határtól és ott mennyi garancia van a gépekre?

Szerk: Egyébként a ProBook szeribtem jobb gép és az i3 és i5 között minimális a különbség. Én a ProBookot venném.

Szerk2: Azt tudod, h ha nalunk veszed a gepet akkor az Áfa-t visszakapod ha kiviszed az országból?

[ Szerkesztve ]

(#35883) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Egyik barátom megkért hogy nézzek a szüleinek valamilyen gépet. 140e lenne a keret, de nem baj ha olcsóbb.
Igazából csak netezésre, office, meg film-re kellene 500Gb+ hdd-vel.
Valami jó, strapabíró gépet tudnátok ajánlani?

(#35884) belec_95 válasza spyduck (#35882) üzenetére


belec_95
csendes tag

Kb 50 km... tudom, hogy vissza lehet igényelni, csak hát az is egy folyamat meg ha valami probléma van vele akkor visszahozni... egyébként találtam i5ös ivyvel, 4gb Rammal, 750es HDDvel 4540s-t 2 év HP garival és meg is rendeltem. Az ára 135k alatt maradt, ami szerintem jó. (Nem sokkal lenne kevesebb, ha áfáztam volna + ott még utiköltség is lett volna)

(#35885) spyduck válasza belec_95 (#35884) üzenetére


spyduck
nagyúr

Na igen, ez eléggé megérte :K

zozek: Nyisd le a téma összefoglalót és válaszolj a pontokra!

[ Szerkesztve ]

(#35886) tejeskifly válasza spyduck (#35874) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Hát, szerintem válaszoltam kb mindenre, de akkor pontokba szedve:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -- Mostanában.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? -- 70-80e

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) -- Net, videó, youtube

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? -- Haverom anyukájának lesz, szerinted? :D

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? -- Megbízható legyen, de ebben a felhasználási körben nem is annyira a teljesítmény a lényeg.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! -- Nem mérvadó

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? -- Mindegy, lehetőleg minél nagyobb legyen a képernyő, hogy könnyen olvasható legyen.

(8) Notebook tömege? -- Nem mérvadó

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? -- Tökmindegy, jó nélküle is, úgyis én telepítgetem majd fel

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? -- optika legyen, hely egy átlag méret elég, ram pedig annyi legyen, hogy elég legyen a fent említett felhasználási körök kiszolgálására

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -- nincs

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? -- 4-es kérdés válasza

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) -- nincs, egyenesen ide jöttem

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? -- inkább új

[ Szerkesztve ]

(#35887) Tikakukac válasza tejeskifly (#35886) üzenetére


Tikakukac
titán

Második pontig jutottam: új gép nincs, használtat fogsz kapni max.

Konkrétabban T60 és felette minden gép elég. Abból meg veszel 2-t is ennyiért.

Urrrissteeen, 58k-ért van 8510W alfánál. Bazzzeegh :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35888) Pocok256 válasza Tikakukac (#35887) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért így elcserélném a Z500 am kb :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35889) Tikakukac válasza Pocok256 (#35888) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon durva birtoklási vágyam lett csessze meg...

tejeskifly: Ott a link spyduck-nál alattam. Onnan mazsolázhatsz bőven. Mondjuk amit írtam az egy workstation, az úgy lehet kicsit erős meg sok lesz, egy kicsit szelídebb gépet néznék előbb :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35890) spyduck válasza tejeskifly (#35886) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dell Latitude E6410 vagy E5410: [link] - Menj el hozzá a boltba, van 1000 gép és szinte karcmentesek minimum 6 hó garival. Ennyiért új gépet nem kapsz, vagy ha kapsz is az nagy hulladék.

Szerk: Normális új gép 100k-tól kezdődik!

[ Szerkesztve ]

(#35891) masholnap


masholnap
senior tag

Hali! Egyik barátoméknak kéne gép mostanában, arra kérnék ajánlást

Ezek a kívánalmaik:
> ár kb. 150e
> szoftverek: net, videózás, Office, Age of Empires és barátai, Reason zeneszerkesztő
> a minőség fontosabb, de ettől még ne legyen generációkkal ezelőtti hardver, eleve újat szeretnének venni
> SSD majd menne bele utólag, szóval jó lenne ha lehetne otthon is szerelni
> minimum 15-ös kijelző
> oprendszer nélkül, kivéve, ha azzal nagyon jó vétel
> minimum 4GB memória, bár ez talán már általános
> VGA kimenet külső monitorhoz

ezeket nézték ki:
Samsung NP300E5C
Fujitsu Lifebook AH512
Dell Vostro 2520
HP pavilion g7
Lenovo IdeaPad G580
Lenovo IdeaPad Z500
Lenovo ThinkPad Edge E530c

van a listában a keretnél jóval drágább gép is (z500), szerelni is macerás, ráadásul szerintem az már eleve túllő a célon, de benne hagytam

egyébként jöhet akármi más, ami a fentieket hozza és ócsó

kösziszépen!

(#35892) tejeskifly válasza Tikakukac (#35887) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

alfánál mit jelent pontosan?

(#35893) spyduck válasza tejeskifly (#35892) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt: [link] ;)
Én vettem már tőle jó pár gépet, mindegyik karcmentes, hibátlan gép volt. Nagyon jó forrása van.

(#35894) spyduck válasza masholnap (#35891) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dell Inspiron 5521, Lenovo IdeaPad G580/Z500 esetleg Samsung NP370. Én ezeket ajánlom.

(#35895) stratova válasza Tikakukac (#35889) üzenetére


stratova
veterán

Ej, egy akkucsere és RAM bővítés után nagyon komoly kis gép lesz (8 GB-ig mehet neki és ez a T9500 sem rossz, ~B980 kaliber).

[ Szerkesztve ]

(#35896) brumi1024 válasza Tikakukac (#35889) üzenetére


brumi1024
veterán

Most elég komoly felhozatala van Alfának: 8460p, 8470p, T430, E6420, E5530, E5430 és mindezek nagyon jó árakon. És az a 8510w...abban vannak lehetőségek, pici rádobással nagyon komoly gép lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#35897) Tikakukac válasza stratova (#35895) üzenetére


Tikakukac
titán

DDR2 az heroin, szóval max 4gb. ami elviselnék. De tényleg agyalok cserén.

brumi1024: Nekem mondod... :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35898) Jamby18 válasza Borote (#35859) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nem akarok megbántani senkit, de valahogy rossz érzésem van a Fujitsuval kapcsolatban, nem szívesen venném meg, többen is ajánlottátok, de akkor se nyugodt szívvel használnám el.
Kicsit kibővítettem a keretet és inkább Samsungot vennék. NP300E5X ?
[link]

(#35899) brumi1024 válasza Tikakukac (#35897) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagy a csábítás erre a 8510w-re mint strapagép aminek mindegy, de ellen kell állnom :))

(#35900) Borote válasza Jamby18 (#35898) üzenetére


Borote
addikt

Azt mond meg nekem, hogy ha nem hiszed el, amit mondunk, akkor mi a náthás fenéért kérdezel?
Nyilván van egy előítéleted, amit nem tudsz kimondani, de anélkül meg nem tudjuk eloszlatni az ilyesfajta tévképzeteidet.

Ha az NP300-as jobban megérni, akkor valószínűleg azt ajánlottuk volna. De azon egyszerű okból kifolyólag, hogy az A512-es jobb minőségű, azt ajánlottuk. Szerintem elég egyszerű :)

(#35899) brumi1024: hát nem semmi, azt biztos :D

(#35733) Pocok256: van, amikor csak ez a hozzáállás célravezető :P

(#35901) Tikakukac: Pavilion-t meg eladni, és nem is kerülne sokba a váltás!

(#35902) spyduck: de hát a fusiról csak rosszat hallottam ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.