Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36496) FrigoCoder


FrigoCoder
csendes tag

Tervezem hogy kivándorlok és legfőképpen ezért szeretném lecserélni a mostani desktop gépemet hogy könnyebben tudjam hordozgatni ha eljön az idő valamint ha néha kell utcára vinnem arra is megfelelő legyen. Tehát elsődleges szempont hogy megfelelő teljesítményű desktop replacement legyen, de azért ha magammal akarom vinni valahova arra se legyen teljesen alkalmatlan.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy éven belül lenne aktuális. Valószínűleg lesz akkor is egy ilyen hozzászólásom, de szeretném már most felmérni milyenek vannak mert már több éve nem vagyok képben PC-k és főleg laptopok világában.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nem tudom a mostani árakat, 300-ra gondoltam így elsőre de gyanítom hogy nem fog kijönni belőle.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Legjellemzőbb tevékenységem Java programozás Eclipse-ben illetve IDEA-ban, szóval 4+ vagy 8+ giga mem, jó dual/quad proci, SSD elkél. Nagyobb felbontás vagy egy/két digitális kimenet is jó lenne, szeretek több monitoron dolgozni. Azonkívül netezésre használom legtöbbet.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Játék csak másodlagos szempont, mindig is laggoltam pár évet játék téren, szóval nem kell bivaly videokártya. StarCraft 2 menjen rajta elfogadhatóan.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Főként teljesítmény, de azért azt is csípem ha valami tartós, vagy moduláris és jó olcsó javítani.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
SSD-vel nagyon jó tapasztalataim vannak, szeretnék bele. Lehetőleg 2.5"-os hogy könnyen tudjam cserélni ha feldobja a talpát. SSD-m van már, ha addig kibírja akkor azt is bele tudom akár rakni.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Kijelző nem annyira lényeges, ha van rajta két digitális kimenet, inkább azokat preferálnám. Egyébként meg 15.4" 1680x1050 vagy 17" 1680x1050 vagy 1920x1080 vagy 1920x1200. Fényes és matt miért lényeges? Napsütésben lehet látni? Az jó lenne de nem lényeges.

(8) Notebook tömege?
Volt laptomom alapján 3 kiló alatt szeretém de nem lényeges. Amíg van normális laptop táska és elbírom addig tökéletes.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
SSD, pár száz giga elég, nem kell beépített csak tudjak belerakni egyet. Memória 4+ vagy 8+ giga legyen. Optika meghajtó inkább ne legyen benne, csak extra súly.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Normális magyar billentyűzet ami nem ilyen összenyomott összepréselt vacak. Különösképpen idegesít ha a "helyi menü" gomb nem a megszokott helyén van. Minél jobban hasonlít egy hagyományos billentyűzetre annál jobb. Ez se annyira lényeges, de ez nagyon idegesített volt laptopomnál.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Eclipse és IDEA a legerőforrásigényesebb programok amiket futtatok. Esetleg még egy Adobe Live Media Encoder játék streameléshez.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nézegettem pár hete laptopokat eredménytelenül, duál digitális és normális billentyűzetes laptopok mintha nem is léteznének.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag csak új, használtakkal eddig mindig csak szívtam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.