Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36201) btudos válasza huzat (#36200) üzenetére


btudos
veterán

Nem fogsz 1 TB-os tárhelyet találni ennyi pénzért, az egyetlen használható gép egy Fujitsu Lifebook A512, nincs más.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36202) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok.
Notebookot szeretnék venni a közeljövőben és tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen típusok között lenne érdemes keresgélnem. Amennyit rá tudok száni az max 90ezer. Használt de jó állapotú gép is szóba jöhet a szűk keret miatt.
Amire használnám: internet, irodai munka, corel draw, weboldal készítés, amatőr videóvágás és szerkesztés, filmezés, zene, kevés játék (közepes vagy közép alacsony grafikán 1028x768 ban, ilyen címekkel mint: Oblivion, Skyrim, Stalker sorozat, Fallout New Vegas) - Ha mondjuk nem tudtok olyan gépet ajánlani ennyiért amin esetleg elmennek ezek a játékok, akkor lemondok a játékról mert elsősorban munkára kell a gép.
Valami jó minőségű gépet szeretnék ami azért teljesítményben sem rossz, egy "erősebb" procival és min 4gb rammal szerelve.
Legyen masszívabb és strapabíró.
Kijelző méretek: 14 vagy 15 colos jöhet szóba.
Az is jó lenne ha viszonylag sok ideig bírná aksiról mert sokat hoznám vinném ide oda.
Mondjuk intenzív netezéssel és videózással jó lenne ha kibírna akkuról 2-3 óra körül.
A márkák amik tetszenek: Toshiba, Asus, Lenovo.

[ Szerkesztve ]

(#36203) btudos válasza Tamás008 (#36202) üzenetére


btudos
veterán

Használt Lenovo Thinkpad T400/T500 dGPU-val így elsőre.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36204) AxBattler válasza Tamás008 (#36202) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ezt pont neked találták ki, csapj le rá:
HP Elitebook 8440p

Az eladó teljesen megbízható: én egy 8460p-t vettem tőle korábban, korrekt volt végig!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36205) pocokxx válasza AxBattler (#36204) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én meg megvettem 100kért egy hete... :W

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36206) Dark Soul válasza Chaser (#36181) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

Ez + hogy a viharban van ,hogy a szlovák és a cseh oldalakon is billentyüzetvilágításos a Z500 akár a 740m-es vkarival is , és még win8-at is kapsz hozzá 200k-ért ???

(#36207) AxBattler válasza pocokxx (#36205) üzenetére


AxBattler
félisten

Van az úgy...
De a tiéd 1600*900-as volt, nem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36208) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Üdv tudnátok olyan maximum 150e-ft-ért 13 colos gépet ami inteles procival és video kártyával rendelkezik, 6 cellás 48W/h vagy nagyobb aksija van és lehetőleg legyen e-sata csatlakozása, és lehetőleg ne melegedjen nagyon mert sokat lesz ölben tartva.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#36209) Pocok256 válasza Dark Soul (#36206) üzenetére


Pocok256
veterán

Úgy ahogy én némethonból 170k ért vettem gt 645m el win 8 al és bill világítással a z500 -at anno :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36210) brumi1024 válasza sanykaraj (#36208) üzenetére


brumi1024
veterán

Újonnan? Kevés lesz a keret, így elsőre HP Probook 4340s-t javasolnék, de a pentiumos verzió csak a Radiumnál és a Digiprime-nál kapható, i3-al pedig már 175k, és sajnos dgpu-s. Fuji P701 jó lehetne neked(bár kicsit kisebb, 12,1"-os kijelzőjű, de 16:10-es), pont 150k-ért ment i3-al, 3 év garival, de most hirtelen nem találok belőle egyet sem.

[ Szerkesztve ]

(#36211) pocokxx válasza AxBattler (#36207) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem, 1366x768, sőt csak integrált kártya van benne.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36212) AxBattler válasza pocokxx (#36211) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor az alfa156-tól van, nem? Az igp miatt legalább kevesebbet fogyaszt...

Amúgy meg mindig jön egy újabb bomba ajánlat, amiért az ember szívja a fogát, de nem érdemes az ilyeneken rágódni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36213) pocokxx válasza AxBattler (#36212) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Végül nem tőle vettem, hanem egy másik helyi tagtól (-Kisember-) , mivel ez magyar billentyűzetes, alfánál pedig csak német volt.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36214) Toobee válasza Toobee (#36105) üzenetére


Toobee
veterán

Egy Thinkpad X60-at sikerült vennem, kemény 29.000 Ft-ért. T2400-as változat 2 giga rammal. SSD-vel használták, a gyári merevlemezében 89 nap használat van. Kicsit még barátkoznom kell ezzel a fura touchgombbal, de nagyon tetszik a gép! Marha jó ötlet ez a kis lámpa, amit ki be lehet kapcsolgatni, így most is tudom használni a sötétben, pedig még nagyon nem állt rá a kezem. Mennyire szabad melegednie? Túrja neki a ventilátor, de meleg a space és az iránybillentyűk alatti terület.

https://barbieripnk.hu/

(#36215) Dark Soul válasza Pocok256 (#36209) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

Grat.. egyébként milyen a gép ? Játékok mennyire futnak ? A 645m-nek is egész jó a tesztje...

A helyzet az, hogy lehet Z500 vagy Y500 lesz a mostani gép....

sajnos nem találok Z500 topikot , csak Y500-ast de nekik elég sok a gondjuk az SLI miatt...

A tied matt kijeljős ? nekem az is fontos , mert elég sokat használnám autoban...

(#36216) Chaser válasza Dark Soul (#36206) üzenetére


Chaser
titán

Csókosak biztos:) Nálunk volt régebben dell XPS, aminél mindenütt volt backlit kivéve itt meg UK-ban, köpködtek ők is rendesen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36217) sanykaraj válasza brumi1024 (#36210) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Köszönöm akkor még gyűjtök :D egy kicsit.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#36218) Pocok256 válasza Dark Soul (#36215) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát most próbáltam a grid 2 őt 1920*1080 ban max alatt 1 el 40-50 Fps el megy :) Szóval elég jól mennek, persze crysishoz ez is nagyon kevés :D Maga a gép elég jó nagyon egyben van és iszonyatosan bírja a strapát. Billentyűzetén jó gépelni bár hosszútávú játékra én azért nem ajánlanám. Szóval aki játszik annak inkább külső bill mert fél nap game után fel tud már úgy melegedni a kezed alatt a terület, hogy idegesítő legyen. Na meg mivel slim a laptop a bill nyomáspontja sem mindenhol tökéletes persze ez kategóriájában elfogadható (bár előző hp pavilion dv6 os gépem minden téren job volt..... ezért tuti meglincselnek itt :D ).

valószínűleg 2-3 hónap és túladok rajta 160k körül mert nagyon nem jön be, hogy minden létező turbo mód és tunning és alakíthatóság le van tiltva :(

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36219) lac14548


lac14548
aktív tag

Szeretnék tanácsot, mit vegyek.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
fél éven belül

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
áfával együtt maximum 130-150000

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
általános otthoni felhasználás: net, filmnézés, szövegszerkesztés, stb

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
játékra nem lesz használva

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Fontos feltétel, hogy 3 év garancia legyen rá, megbízható legyen

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha az árba belefér egy legalább 500 GB-os, akkor mehet SSD (szerintem nem fér bele...)

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Elég lenne 15,6", ha lehet akkor inkább matt kijelzőt szeretnék

(8) Notebook tömege?
Lényegtelen

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Windows 8-al szeretném, úgy hogy az árban benne legyen

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Legalább 500 vagy 750GB HDD, 6-8GB RAM, MultiDVDRW is kell

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
USB port legalább 3 db, HDMI lehet, webkamera 1,3 Mpixel, kártyaolvasó (SD)

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Néhány kisebb fotoszerkesztésen kívül nem

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Eddig a Lenovo g580-at ajánlották

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új!

Köszönöm a tanácsokat előre is.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#36220) Dark Soul válasza Pocok256 (#36218) üzenetére


Dark Soul
csendes tag

Köszi az infót, lehet mégiscsak Z500 lesz...
Számomra fontos a strapabírás , mert a mostani Asus-om 2-év kamionozás után kezd szétesni... :O

(#36221) Chaser válasza lac14548 (#36219) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu AH532. Valamelyik boltban i3-mal, 3 év garival 12x k. 500GB SSD az közel 100k-s tétel emlékeim szerint. De meg lehet oldani HDD+SSD használatát egyszerre. Nagyon keveseknek van 500GB SSD a noteszében:) De 64-256GB + HDD az még emberi mértékkel kivitelezhető.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36222) AxBattler válasza lac14548 (#36219) üzenetére


AxBattler
félisten

Fujitsu Lifebook AH532 AH532MPAA5HU, 125k

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36223) AntiAtom


AntiAtom
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?- elkövetkező 1-1,5 hónap
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 170.000-bruttó
(3) Felhasználási kör? irodai alkalmazások, internetezés,esetleg egy kis képszeresztés, legfeljebb nagyon minimális játék de nem valószínű
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem, vagy csak minimálisan
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? megbízható legyen fél évre elutazok, nem szeretném, hogy gond legyen vele
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem szükséges
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6 előny a matt természetesen de nem létszükséglet, szobában lenne használva leginkább
(8) Notebook tömege? mellékes
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? lehetőleg oprendszerrel együtt, ha nélküle akkor az árba be kell kalkulálni a rendszert is
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500gb HDD, 4gb RAM a minimum, optikait igen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)- HDMI, USB 3.0, nem tudom mennyire veszi igénybe a masinát ha HDMI-n a tévére kötöm és onnan nézek filmet?
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://mysoft.hu/details.aspx?pn=NP350V5C-S06HU
http://mysoft.hu/details.aspx?pn=NX.M30EU.007_6GB_S
http://mysoft.hu/details.aspx?pn=INSP3521-7_W8HP_S
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#36224) trufa12


trufa12
addikt

Samsung RC-530
sziasztok

és esetleg ez a típus? vagy ez is felejtős?
és még azt szeretném kérdezni mennyit ér 1 ilyen vas manapság?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#36225) trufa12 válasza trufa12 (#36224) üzenetére


trufa12
addikt

egyébgyanánt erről lenne szó konkrétan

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#36226) Pocok256 válasza trufa12 (#36225) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem tudok róla sokat csak eddigi notebookos tapasztalataim szerint az i7 és consumer semmiképpen sem jelent jót.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36227) piRate_nEx válasza trufa12 (#36225) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Szomszéd srácnak ugyanilyen van. Tudja amit tud, még nem hallottam, hogy mondta volna, hogy nagyon melegedik.
Igazából nem is olyan rossz minőségű, viszont a 3 hónap garancia szerintem kevés.

The glass is already broken.

(#36228) attiati


attiati
veterán

van a neten nem szintetikus teszt L7100, SP9300, SU9400 processzorokról valahol?

[ Szerkesztve ]

(#36229) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni notebook-vásárlás miatt.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Az elkövetkezendő 1-2 hétben.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? ~250k
(3) Felhasználási kör? Főleg filmnézés, irodai alkalmazások és alkalmankénti játék.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? CS:GO jó lenne, ha elmenne rajta játszható sebességgel (nem feltétlenül full részletességgel, de azért jó lenne natív felbontáson). :B
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Valahol a kettő között félúton.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Utólag gondoltam majd bővíteni egy Samsung 840 120GB-tal.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6", 1920x1080, inkább matt, bár ez kevésbé fontos.
(8) Notebook tömege? Nem igazán szempont.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Inkább nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD legalább 500GB, SSD minimum 80GB, RAM legalább 4GB, ODD nem annyira fontos.
(11) Egyéb kívánság? WiFi, USB, semmi extra nem jut eszembe.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Az alkalmankénti játékon kívül nem igazán.
(13) Eddig kinézett notebookok? Lenovo IdeaPad Y500 (i5 3230M, 8GB DDR3-1600, 1TB HDD, GT650M 2GB, DVD-RW, 15,6" FULL HD, 3 év gar - 225k)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új.

A 13-as pontban írt gépről szeretnék véleményeket, illetve szeretném megkérdezni, hogy milyen alternatívákat tudnátok rá ajánlani, amelyekben 1920x1080-as kijelző van.

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#36230) piRate_nEx válasza Savageboy (#36229) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Jó gép, de hülye lennél nem EZT venni. SLI dGPU, sokkal erősebb mint amit linkeltél, még Crysis 3-at is elcipeli úgy ahogy, és csak pár ezerrel drágább, viszont még mindig bőven a keretben vagy.

Az SSD viszont akkor a HDD helyére megy majd, és a HDD külső dockba.

The glass is already broken.

(#36231) Savageboy válasza piRate_nEx (#36230) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Igen, ezt is néztem, elég jó ajánlat; bár így már elég gyenge lehet az akksi üzemideje, vagy annyira nem? Bár ez talán kevésbé szempont, de jó lenne ha 2-3 órát az elmenne akksiról.
Én az SSD-t az ODD helyére gondoltam betenni (ha lehet), és inkább a DVD-RW-t tenném külső USB-s házba, az úgy is nagyon ritkán lenne használva.

[ Szerkesztve ]

(#36232) Pocok256 válasza Savageboy (#36231) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha akksirol megy kiveszed az 1 ik vga t és meg van oldva ;-)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36233) Chaser válasza Savageboy (#36231) üzenetére


Chaser
titán

Ennél a gépnél nem lehet. Az ODD helyén van a 2. vga. mpcie SSD talán mehet bele. Egyébként ehhez a géphez optibay is kurta drága.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36234) Savageboy válasza Chaser (#36233) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Igaz-igaz, én még a nem SLI-s verzióval gondoltam ezt. Bár egy külső 2.5"-ös HDD ház sem olyan nagy, elfér a noti mellett. :)

(#36235) Chaser válasza Savageboy (#36234) üzenetére


Chaser
titán

Nem nagy, csak le ne rántsd:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36236) brumi1024 válasza Savageboy (#36231) üzenetére


brumi1024
veterán

mSata SSD? Hely van benne, az mSata SSD-k ára sem olyan rossz, cserébe megmarad a HDD és nem kell külső keret.

(#36233) Chaser: Vigyázz, a mini-PCI-e != mSata! Hasonló a csatlakozó, de más vezérlő kell mögé.

[ Szerkesztve ]

(#36237) lac14548 válasza Chaser (#36221) üzenetére


lac14548
aktív tag

Matt kijelzős csak Fujitsu van?

Azt hiszem meg kell néznem élőben, hogy mi és mekkora a különbség a matt és a fényes kijelző között.

SSD nem feltétel, megvagyok nélküle.

Egyébként ez a Fujitsu nem tűnik rossznak.
Mennyivel jobb/rosszabb mint mondjuk a Lenovo g580?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#36238) Chaser válasza brumi1024 (#36236) üzenetére


Chaser
titán

Ok, ezt mindig keverem :B

lac14548: Csilli zavaró tud lenni sokszor, este egyéb fényforrás nélkül szebb a képe, kb ennyi az előnye mattal szemben. G580 akkor ha játék is van, akkor 12x k-ért nincs jobb választás. Fujitsu masszívabb, gar is több, szervizei is vannak itthon. és jók is. bár itteni boltos azt mondta, fujitsukat még nem vittek vissza.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36239) lsc válasza lac14548 (#36237) üzenetére


lsc
nagyúr

A samsungok nagy része matt kijelzős.

Az élet kegyetlen .

(#36240) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok! Ismerős gépet keres, a kezdeti "milyen laptopot érdemes venni?" kérdést finomíttattam vele, beraknám ide is, a segítséget előre is köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közel jövőben/most

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nem meghatározott, a kérdés az, mennyibe kerül a megadott paraméterekkel egy ilyen gép, de nem is korlátlan összeg, tehát a megadott paraméterekhez képest minél olcsóbb.

(3) Felhasználási kör?
Mindennapi használat (ez gondolom netet, Word-ot iylesmit jelent) + Munka (Mathlab, Origin, java és C-s fejlesztői környezet, virtuális gépen futó linux ilyesmi).

(4) Játékra használnád-e?
Vigye a LoL-t :) de egyébként nem lényeges szempont

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Erre nem igazán kaptam választ, úgy gondolom, egyik téren sem kell csúcskategóriának lennie, de bírja a mindennapi herce-hurcát és a proci a felsorolt progikat. Akku idő nem lényeges.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem szempont, de ha van az csak + pont.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Na, itt nagyon ellentmondó válaszokat kaptam... ezért inkább leírom a következtetésem:
Lehetőség szerint matt, és az egész napos munka során ne égesse ki a szemét (tehát gondolom egy full HD-s 14" kizárva). 15,x" -nál nagyobb nem kell, 14,x" is lehet megfelelő felbontással.

(8) Notebook tömege?
Minél könnyebb legyen. Akku lehet kicsi!

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Windows van, tehát jó nélküle is, de ha adnak mellé, akkor Win7 (8-at nem szeretne az illető)

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
ODD nem kell, SSD ötlete tetszik neki, de túléli ha nincs, jelenleg egy 250 gigás merevlemeze van, amivel ő elvan.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nem volt.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Ahogy nézem ezek inkább CPU igényesek.

(13) Eddig kinézett notebookok?
Nincs.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új!

[ Szerkesztve ]

(#36241) Nixon18 válasza Revolit (#36240) üzenetére


Nixon18
senior tag

Esetleg E5530?
Szerintem megbírkózik a HD4000 a LoL-lal.

(#36242) spyduck válasza Revolit (#36240) üzenetére


spyduck
nagyúr

Fontos lenne a maximális ár s behatárolásbab. Ha a legjobb kell akkor Thinkpad T530/T430, EliteBook 8570p/8470p vagy Lattitude E6530/6430. Ha viszont ezek drágák akkor Lattitude E5530/5430.

i7+8GB Ram viszont elkell neked. Mondj egy max árat és azert a legjobbat ajanljuk ;)

(#36243) Revolit válasza spyduck (#36242) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszönöm Neked is és Nixon18-nak is a választ, továbbítom az ajánlott típusokat, és próbálok kihúzni valami keretet, konkrét ajánlatokra már biztos mondd valamit :)

(#36244) brumi1024 válasza Revolit (#36243) üzenetére


brumi1024
veterán

Illetve azt is jó lenne tudni mire lesz használva a Matlab. Nem feltétlen kell az i7.

(#36245) spyduck válasza brumi1024 (#36244) üzenetére


spyduck
nagyúr

"virtuális gépen futó linux ilyesmi" - leírta ;)

(#36246) brumi1024 válasza spyduck (#36245) üzenetére


brumi1024
veterán

Ahhoz sem feltétlen kell 4 magos i7, sőt. A Matlab nagyobb eséllyel lehet megterhelőbb. A 2 magosnak meg szerintem túl nagy a felára a teljesítményéhez képest A másik baj, hogy a 6530-ason kívül egyik gép sem kapható 4 magos i7-el.

[ Szerkesztve ]

(#36247) Revolit válasza spyduck (#36245) üzenetére


Revolit
senior tag

Hát, a megfogalmazás úgy szólt, hogy ne akadjon akkor sem ki, ha esetleg virtuális gépen el kell indítani egy linuxot :)
Az i7 érzésemre szerintem is túlzás, mindenesetre ha kapok konkrétabb árat, azt beírom ide is :)

Amúgy nekem munkahelyi gépem egy Dell, i5 procival, azon egyszer tesztelés miatt raktam fel VBox-ot is, mellette futott Eclipse, böngésző, valszeg sql developer is meg még pár apróság, és semmi bajom nem volt teljesítménnyel. Mondjuk ez azért egy E6430-as SSD-vel.

brumi1024: Matlab alatt sem kell hardcore felhasználást érteni, csak futtatja a progikat, de nem ennyire fontos a teljesítmény, hogy i7 indokolt legyen, illetve tudtommal nem is használ olyan bonyolult számításokat.

[ Szerkesztve ]

(#36248) spyduck válasza brumi1024 (#36246) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pont fordítva, a Thinkpad és EliteBook kapható 4 magos i7-el. Nekem minden olyan ember aki virtuális gépeket futtat azt mondja, h kell az i7. Persze az ilyen állításokat általában mindig sikerül megcáfolnom (játékhoz kell az i5/i7 meg társai...) csak ugyebár én nem futtatok virtuális gépeket, mondjuk nem is akarok és nem is tudom leellenőrizni :DDD

Persze ha valaki megmondja, hogy miként csináljam akkor szívesen megcsinálom, mert ugyebár az eszközök megvannak hozzá :)

(#36247) Revolit: Ne érts félre, én se javaslom az i7-et de azt hittem mehetünk árban rendesen, akkor pedig miért ne :) Az i7-nek amit én tapasztaltam igazáán csak rendereléskor van értelme, ott viszont fele idő kell neki egy i5-höz képest. Ha csak hobbifelhasználó akkor valóban felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#36249) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Budapesten szerviztalálásra, illetve laptopvásárlásra.
Az enyém pár napja beadta kulcsot és minél hamarabb kellene egy új, vagy meg kellene csináltatni valahol. Csak attól félek, hogy nem lehet.

Akkor végigmegyek a kérdéseken. Sajnos nem értek sokat hozzájuk, így nem tudom mindegyiket megválaszolni.

Tehát sürgősen kéne vennem egy újat. 100-130 ezer forint közt nézegetem, de ha megéri az árkülönbséget, akkor max 150 ezerig is elmehetek.

A gépet nem használnám másra, csak tanulásra, filmezésre és internetezésre. Egyetemista életemre használnám. Játékot nem szoktam játszani, csak sok filmet nézek rajta és egyszerre több alkalmazás is meg van nyitva. PL. 40 chrome ablak, plusz total commander, plusz pár word, esetleg egy media player is. Szóval ezeket el kéne bírnia egyszerre.

Olyan gépet szeretnék, amely hosszútávon is megbízható és minél tovább garanciás. Legalább 2 év. Eddig egy ASUS x50RL-AP236-om volt 4,5 évig. Kialakításában hasonlót szeretnék, bár fontosabb a hardveres tulajdonságai, mint a kinézete. Az egér, a touchpad viszont ha lehet, legyen hasonló.

Képernyő tekintetében a 14'-est megszerettem, de ha teljesítményében van jobb gép, akkor lehet 15,6-os is. Mindenképpen fényeset szeretnék.

Legyen gyors a gép, de ha nem tudom kihasználni a teljesítményét, csak a gyorsaság miatt nem akarok többet fizetni érte.

Op. rendszer mindegy, hogy van-e rajta. Windows lesz majd rajta.

Újat szeretnék, de ha tudtok olcsón használtat, ami tényleg jó ár/érték arányban, akkor lehet róla szó.

Ezek tekintetében tudnátok nekem valamilyent javasolni?Esetleg azt, hogy milyen tulajdonságokat nézzek? Úgy értem, hogy milyen procit, integrált v dedikált videokártyásat, milyen optikai meghatósat, milyen gyors memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#36250) brumi1024 válasza spyduck (#36248) üzenetére


brumi1024
veterán

Tényleg, most látom, hogy írják a Tech Specsnél, hogy kaphatóak i7 QM-el a T530-ak és a 8570p-k, viszont a honlapon sehogy nem tudtam konfigolni QM-eset, se a Lenovonál, se a HP-nál. Viszont a Dell is írja, hogy kapható az E6530 i7-QM-el(alul Tech Specs), de náluk se lehet konfigolni. Érdekes.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.