Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35701) Tikakukac válasza Nixon18 (#35694) üzenetére


Tikakukac
titán

Gép kuka, rendes gép megvesz. Ennyit lehet tenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35702) Nixon18 válasza Tikakukac (#35701) üzenetére


Nixon18
senior tag

A jól megszokott nyers megfogalmazás :DD

Az öcsém gépéről lenne szó. Lényegében csak netezik és filmezik. De most azt fontolgatja, hogy tabletet vegyen. Én meg azon vagyok, hogy annyi pénzért maradjon a laptopnál. Meglátjuk ki nyer :D

(#35700) Borote
Nincs most előttem a gép. Majd két hét múlva meg tudok nézni rajta mindent.
A Linuxba nem egyezne bele, de ez a Win8-as dolog érdekesen hangzik. Lehet, hogy egy próbát tényleg megérne.

(#35703) Tikakukac válasza Nixon18 (#35702) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a proci amúgy bőven jó. De. Tényleg pont arra elég, hogy facebook, 5 chat ablak, youtube.
Vagy film zene és stb. Erre elég, mondom, tesóm 1ghz Brazosa is elég. De ennyi, ha már én ülök elé, akkor kezdődik a tortúra. Ilyen ez a popszakma :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35704) Nixon18 válasza Tikakukac (#35703) üzenetére


Nixon18
senior tag

Másra nem is kellne és nem egy régi darab, hogy ennyire korszerűtlen legyen.
És lehet, hogy egy alapos rendrakás is megoldanáa problémát. De most semmiképp sem tudom megoldani. Az öcsém meg még annyira sem ért hozzá, mint én.

(#35705) Tikakukac válasza Nixon18 (#35704) üzenetére


Tikakukac
titán

Win8+sok ram+adblock meg sok más. Ha ezek megvannak akkor az indítási nyögés után rendben lesz. Ha futi SSD-re az is hoz valamit. De tényleg nem egy erőművész ez a gép sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35706) Borote válasza Nixon18 (#35702) üzenetére


Borote
addikt

WUT? Netezésre és filmezésre tökéletes a Linux, az én X61T-men is sokkal szebben megy a Linux, mint a Win7 vagy Win8 (sajnos az SSD-t az asztali gép elhappolta :DDD), mondjuk az más kérdés, hogy ez már elég régi hardver (1,6GHz Merom, GMA X3100).
A korszerűség azt tudja, hogy sok mindent tud hardveresen (GPU-val) gyorsítani, enélkül viszont szinte bárhol el tud vérezni.

(#35707) Nixon18 válasza Borote (#35706) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az egy dolog, hogy ésszerűbb lenne egy Linuxot feltenni a Win helyett, de a megszokás és elfogultság ellen nem tudok mit tenni :D
Egyébként melyik Linuxra gondoltál?

(#35705) Tikakukac
Lévén, hogy 2x2 GB-os modul van benne, elég lenne az egyiket 4 GB-ra cserélni, vagy jobb lenne inkább a 2x4 GB? Mert 8 GB RAM+SSD+caddy a HDD-nek, már majdnem ott van, hogy ráköltöttük egy A512 felét :D

[ Szerkesztve ]

(#35708) Tikakukac válasza Nixon18 (#35707) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy már van benne 4 giga. Akkor ennyi, ez a gép ennyit tud. Én 2 gigával vagyok x éve, és akkor kezd reszelni a vinyó, ha belendülök keményen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35709) Nixon18 válasza Tikakukac (#35708) üzenetére


Nixon18
senior tag

Van. Már úgy vettük. És ezért sem akartam RAM-ot venni bele. Mert normál esetben ilyen használat mellett még sok is.

(#35710) Pocok256 válasza Nixon18 (#35697) üzenetére


Pocok256
veterán

Használj chrome -t és win 8 at ... annak az APU nak piskótának kellene lennie egy honlap megjelenítés még, ha tele van tömve flashel akkor is.. Megfelelő driverezettség és böngésző támogatás mellett.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35711) Tikakukac válasza Nixon18 (#35709) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyi tudok, ebből lehet gépvásárlás lesz.

Pocok256: Az APU része tényleg erős. De ha nincs proci akkor nincs, én is csodálkoztam 4 weblap megnyitása miért gond egy olyan gépnek, ami majdnem fullozva viszi a sims2-t röccmentesen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35712) Borote válasza Nixon18 (#35707) üzenetére


Borote
addikt

Pendrive-ról könnyen ki lehet próbálni (pl unetbootin segítségével), hogy mennyire kellemes használni.
Linux Mint, Ubuntu - ezek elég felhasználóbarát jószágok. Én használtam egy ideig Debian-t is :)
Azért érdemes először kipróbálni, mert nem tudok, hogy pontosan milyen a supportja linux-on, azaz a különböző hardveres gyorsítások mennyire mennek.

Aztán ha nem elég gyors, akkor egy Win8-t meg lehet próbálni.

(#35711) Tikakukac: ha valahol nem tud az IGP gyorsítani, akkor ott könnyen kevés lehet...

[ Szerkesztve ]

(#35713) Chaser válasza Nixon18 (#35709) üzenetére


Chaser
titán

Én gépemben most 2GB ram van, T7300 ami 1.4Ghz-re van belőve, x3100 meg egy samu 120-as 840 SSD. Pagefilet SSD-n meghagytam, hadd kopjon, azért van:) Elég frankón megy a net. W7+chrome kombót használok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35714) Nixon18 válasza Pocok256 (#35710) üzenetére


Nixon18
senior tag

Amint otthon leszek, kipróbálom. Addig elszenved így is :D
Aztán ha nem, a Linux még mindig ott van. És ha az sem, akkor megpróbálom lebeszélni az ipad miniről, mert annál (és annyi pénzért) szerintem egy laptop még mindig jobb vétel.

(#35715) Pocok256 válasza Tikakukac (#35711) üzenetére


Pocok256
veterán

Mert ie meg firefoxot használnak az emberek és ott nem olyan jó a GPU kihasználás sőőőőőt ! ....

Amúgy meg dobja fel 2 Ghz re a proci órajelét ha az sem elég még 2,2 Ghz is röhögve elmegy csak figyeljen a hőmérsékletre és minden rendben lesz :)

A linux és a flash és az apu találkozásával nekem csak negatív tapasztalataim vannak és egy átlag usert nagyon de nagyon nem fogja érdekelni, hogy mi az a flash ő csak az RTLmost -on megakarja nézni a barátok közt legújabb részét és nem érti miért szaggat össze vissza a loinux alatt az idióta lejátszó.

Linux ezek miatt még mindig a power user kiváltsága szerintem. Win 8 és Chrome esetleg egy kis cpu tuinning és probléma megoldva :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35716) Tikakukac válasza Pocok256 (#35715) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindennel próbáltam. Ennyit tud, ez van. A Chrome az alap nálunk pedig minden gépen. A HP-n is mennyit szoptam a flashel, és most lett jó. 4 év után?! Loál.

A tuning az valóban jó ötlet, ha 2ghz környékén simulgat, akkor nem kell cseszekedni eladással meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35717) Pocok256 válasza Tikakukac (#35716) üzenetére


Pocok256
veterán

Elhiszem neked :K Személyes tapasztalatom nem nagyon van csak az adatokból táplálkozom
Viszont a cpu tunning nem hülyeség szerintem ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35718) Nixon18 válasza Pocok256 (#35717) üzenetére


Nixon18
senior tag

Akkor ezt is felírtam a listára :D

(#35719) AMD Power válasza zenke (#35699) üzenetére


AMD Power
titán

Jó is az... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35720) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok,

végső döntés előtt, két gépre szűkítettem a listát. A kérdésem, hogy a kettő közül melyiket ajánljátok jobban? Csak irodai munkára/filmezésre kellene, semmi játék, semmi extra. A két versenyző:

HP Elitebook 6930p vs Dell Latitude 6410 (a dell i3-as, 4GB ram, stb).

A végső kérdés az, hogy ha CSAK irodai munkára és filmezésre használnám a gépet, megéri-e a Dell-ért +27k? Jobb annyival?

Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35721) Chaser válasza Ezekiell (#35720) üzenetére


Chaser
titán

A felárból inkább SSD. Az a P8700 igencsak van olyan szinten mint az i3, ha nem erősebb. Ráadásul remekül managelhető, az i3-mak már nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35722) JóGeri. válasza Dhampir (#35673) üzenetére


JóGeri.
tag

Osztom..+1!
Zenke: annyiért ne ezt vedd meg!

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35723) runner 125 válasza Nixon18 (#35697) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez komoly?

Volt a családban egy 1215N Eeepc, Intel D525-tel, ami papíron még 'gyengébb' kicsivel, mint az E450, és emlékeim szerint Chrome, általános, alapból futó alkalmazások alatt 30-35%-on dolgozott.
Szerintem ott valami nem okés. Milyen op.rendszert van rajta? Driver-ek legfrissebbek?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35724) Dhampir válasza Nixon18 (#35702) üzenetére


Dhampir
félisten

Linux alatt probléma lehet a Silverlight linuxos megfelelőjével; a Moonlight működésével, beállításával.

(#35725) JóGeri. válasza Dhampir (#35724) üzenetére


JóGeri.
tag

Egyébként értesz a linuxhoz?mert lehet h kellene a segítség..:D

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35726) Nixon18 válasza runner 125 (#35723) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ez nagyon is komoly.
Viszont jó ideje nem láttam azt a gépet, tehát nem tudok nyilatkozni az állapotóról... de valószínűleg lesz vele dolgom rendesen :D

(#35727) brumi1024 válasza Dhampir (#35724) üzenetére


brumi1024
veterán

Na látom téged is kikozmetikáztak egy kicsit, gratulálok :)

(#35728) Pocok256 válasza brumi1024 (#35727) üzenetére


Pocok256
veterán

Egyikőtök szebb mint a másik ;]

Bár én inkább kus**** :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35729) Borote válasza Pocok256 (#35728) üzenetére


Borote
addikt

Nekem még hátra van egy hónap, de fingom sincs, hogy milyen arcképem legyen... Bár a kőbalta után lehetnék ősember, de akár Thor is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35730) JóGeri. válasza Borote (#35729) üzenetére


JóGeri.
tag

Most mivan?:D h megy ez a kép váltás? sosem értettem,és mindig meg akartam kérdezni valakitől..:D Te választhatsz képet?mikor?és miért? :))

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35731) Borote válasza JóGeri. (#35730) üzenetére


Borote
addikt

Jó olvasást :)

(#35732) JóGeri.: nincs mit :) Bár legközelebb ilyenkor érdemes lenne használni a fórum keresőjét.

[ Szerkesztve ]

(#35732) JóGeri. válasza Borote (#35731) üzenetére


JóGeri.
tag

köszi..:R :D

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35733) Pocok256 válasza Borote (#35729) üzenetére


Pocok256
veterán

Vagy maradhatsz kőbalta :P Jól áll neked ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35734) Dhampir válasza JóGeri. (#35725) üzenetére


Dhampir
félisten

Komolyabban nem értek hozzá. Egy időben szerettem volna, de azután beláttam, hogy elég, ha vezetni tudom a "gépkocsit", a szerelést (reszelést) inkább meghagyom a szakképzett javítóknak. :B

Bármi kérdésed van, hamarabb kaphatsz biztos választ rá, ha feldobod valamelyik topicba az alábbiak közül (ezeken kívül is vannak még disztrók szerinti bontásban):

Linux abszolút kezdőknek

A nagy Linux topic

SUSE Linux

Ubuntu Linux

Linuxos állások :D

(#35727) brumi1024

Köszi szépen! :R

Te is jól nézel ki! :C

[ Szerkesztve ]

(#35735) brumi1024 válasza Pocok256 (#35728) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondja ezt a másik értelmes képű :DDD

(#35733) Pocok256: ;]

(#35736) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Ezt néztem ki az 5éves Asus leváltása miatt, vélemény? Tartja a Lenovo a thinkpad-ek minőségét?

(#35737) SeniorTilla válasza brumi1024 (#35735) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elvileg az egyéniséget tükrözi :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#35738) runner 125 válasza Space marine (#35736) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem rossz választás, de azt tudd, h az Edge, az nem vérbeli Thinkpad vonal. Mondhatni az olcsóbb, alapvetően csak külsőben TP-re hasonlító modell az E535. De, ez látszik az árán és a garanciális idején is. Annyira még nincs gáz a Lenovo-nál, h 150-ért adjanak egy TP-t. :))

Éppen ezért szerintem egy Z500-as jobb alternatíva volna.
Alapból 3 év gari, fém palmrest, ugyanúgy matt kijelző.

mod.
De, ha mégis az E535-öt választod, itt kicsit olcsóbb, illetve + 2 éves garibővítést szvsz mindenképpen javallott hozzá vásárolni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35739) Chaser válasza Space marine (#35736) üzenetére


Chaser
titán

Ahogy leírták ez nem TP sajnos, mindazonáltal nem lenne rossz 2 év gar és W8 ennyiért reális, ha tudod mit veszel. Csak a design TP, semmi másban nem az. Azoknak találták ki akik értenek hozzá és design miatt megveszik, meg azoknak akik nem értenek hozzá és megveszik mert TP-nek gondolják. Ha belegondolunk nem rossz stratégia:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35740) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Dell laptopból irodai munkákra melyik típust tudnátok ajánlani jó szívvel, op. rendszer nélkül? A keretösszeg 160000 Ft lenne rá. Előre is köszi a segítséget

(#35741) runner 125 válasza Tappancs2001 (#35740) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minimum egy ilyen E5530-at mondanék első körben, de mivel a keret egy 20-assal kevesebb, így pl. 5521.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35742) AxBattler válasza Tappancs2001 (#35740) üzenetére


AxBattler
félisten

alfa156-nál most vannak Latitude-ok jó áron...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35743) JóGeri. válasza Dhampir (#35734) üzenetére


JóGeri.
tag

köszi az útmutatást kolléga..:) :R

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35744) JóGeri. válasza AxBattler (#35742) üzenetére


JóGeri.
tag

az igen..tényleg jó árban vannak a Latitude notik,alfa156-nál..:K

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35745) Space marine válasza runner 125 (#35738) üzenetére


Space marine
aktív tag

köszi a választ, ez a z500 nagyon nem rossz, bár a pöcök jó lenne, jobban bejön mint ez a tapipad.. ez már részletkérdés.. valszeg ez marad :) Köszi még1x :)
szerk: mennyit bírhat az aksi a 4cellával? :F 3óra?

[ Szerkesztve ]

(#35746) spyduck válasza Space marine (#35745) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem a cellaszám számít: [link] Ráaádsul a Samsung NP370 3 cellával még le is győzte: [link]

(#35747) The Exiled


The Exiled
tag

Sziasztok!
Édesanyámnak keresek laptopot, főleg munkára kéne neki, de nem grafikusra, tehát szövegszerkesztés, táblázatkezelés, megbízható wifi, hogy el tudja érni a céges szervert, illetve nagyon szeretne bele érintőképernyőt. Modernitás nem feltétlen kikötés, a lényeg hogy megbízható legyen, használt is szóba jöhet, oprendszer nem számít, rakunk rá 8-ast. Kinézett magának egy HP TX1000-est, meg egy TX2000-et használtan így hirtelenjében, de én a koruk miatt ódzkodnék tőlük. Ötlet?

(#35748) JóGeri. válasza The Exiled (#35747) üzenetére


JóGeri.
tag

szerintem korrekt notik ezek..Igaz nem tegnap jöttek ki de office-ra bőven megfelel..:K (saját vélemény..)

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35749) spyduck válasza The Exiled (#35747) üzenetére


spyduck
nagyúr

téma összefoglalóban lévő kérdésekre válaszolj!

JóGeri.: Ezekben a gépekben csak az korrekt, h működnek még. Nagyon nem jók :(

Tikakukac: Ráadásul használhatatlanul rossz a kezelhetősége.

[ Szerkesztve ]

(#35750) Tikakukac válasza The Exiled (#35747) üzenetére


Tikakukac
titán

Tabletes öreg gépbe beleugrani... az érintőképernyő az tényleg kellene valamire, vagy ilyen trendiség dolog van mögötte? Mert ott panelt vagy bármit cserélni ha behal rémálom lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.