Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35451) spyduck válasza AMD Power (#35450) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én a GPU-ról beszéltem ;)

(#35447) Borote: jogos! :)

[ Szerkesztve ]

(#35452) AMD Power válasza spyduck (#35451) üzenetére


AMD Power
titán

Jah... A GPU max 70 fokra ha felkúszik. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35453) Sub-ZeRo válasza brumi1024 (#35444) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a G580-on is 100-as net van. A majd 10-30k-val többen volt gigabites lan. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35454) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a lapotopszalon.hu által kínált laptop biztosítással?

Így hirdetik: nem garanciális problémák, meghibásodások esetén fizet a biztosító (pl. leejted, folyadékot öntesz rá, ellopják stb.)

Egy barátom hívta fel a figyelmemet rá, hogy a szerződés II. fejezete szerint a biztosítás tényleg kiterjed ilyen kockázatokra, de a végén van egy külön feltételek fejezet, ami tételesen kizárja, a tűz, villám, lopás és vízkárokat.

Akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#35455) spyduck válasza Sub-ZeRo (#35453) üzenetére


spyduck
nagyúr

De neked gondolom a GL, avagy lakkos, olcsóbb verzó van, nem? Én egyébként feleslegesnek tartom, azért van az N-es Wifi, nem? Gyorsabb net meg amúgy sincs még....

[ Szerkesztve ]

(#35456) Sub-ZeRo válasza spyduck (#35455) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a sima, fényes lakk féla van. Igen, N-es wifi van, de az sem egy sebesség bajnok, mert 11 megával másolok lapos-gép között.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35457) DGerg


DGerg
csendes tag

Hello!

Erről mi a véleményeteket? Jó vétel?

[ Szerkesztve ]

(#35458) runner 125 válasza Chaser (#35443) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah igen, a fényes kávát én is utálom.
..de, gondolom nem akart saját márkán belül konkurenciát a Z500-nak. :))

DGerg

3 év gari, olcsó ára miatt nem rossz vétel, de anyagminőség szempontjából az A512 jobb. + 8k-ért meg tudsz hozzá vásárolni + 1 éves gyári bővítést, így máris 3 év a garid.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35459) Shirosaki


Shirosaki
csendes tag

Lenovo IdeaPad Z500 laptop vs Acer Aspire V3-571G-53238G1TMakk laptop ?
Laptop szalon szerint az Acer jobbnak tűnik. Nem f*s barna, nincs windows, és bizonyos gameknél a gt730m több fpsel megy, valamint dupla memória, és 4GB VGA. De viszont nem tudom mennyire megbízható.
Kedves PH tagok, melyiket ajánlanátok?

(#35460) Tikakukac válasza Shirosaki (#35459) üzenetére


Tikakukac
titán

Ami biztos, hogy a 4 giga VGA ramnak értelme nudli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35461) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Felszállt a fehér füst, szerintem jó választás született:

[link]

Mindenkinek köszönöm a segítséget még egyszer!

(#35462) Chaser válasza DeFranco (#35461) üzenetére


Chaser
titán

:K
/van belőle piros is, ha jól rémlik hölgyemény fogja használni/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35463) DeFranco válasza Chaser (#35462) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, de az nem kellett (annak aki ki fogja fizetni :D ), meg valamivel drágább is. Fekete lesz. Irigykedem is kicsit.

(#35464) spyduck válasza DeFranco (#35461) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jajj de kár, h nem fér bele a P701, klasszisokkal jobb gép :)

(#35465) DeFranco válasza spyduck (#35464) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, de kell az ODD, és kicsi lett a 12.1

Én is a 701-et vettem volna.

Kérdés: az LH532-ben 4 GB RAM van és ezen felül 2 GB Vram, vagy a RAM-ból csíp le? 32vs64 bit miatt kérdezem. Tudom, hogy alap a 64 bit, csak kiváncsi vagyok a lehetőségeimre...

szerk: basszus a kettő között van különbség? [link] és [link] nekem ugyanannak tűnik, csak az egyik olcsóbb... ezt így akkor hogy?

[ Szerkesztve ]

(#35466) brumi1024 válasza spyduck (#35455) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát az N-es wifi az áltagos routerekkel, wifi kártyákkal nagyon nem gyorsabb a 100-as ethernetnél, sőt. A 40k-s N66u tud 5ghz-en 136mbitet lefele és 119 mbitet felfele, és ez az egyik legjobb eredménynek számít a nem AC-s eszközök közt, viszont ehhez kell egy 3 antennás, jó elrendezéssel rendelkező wifivevő is a laptopba(ez pedig elég ritka), egy zajmentes környezet(ez városban, 2,4 GHz-en esélytelen), és megfelelő távolság. Sokkal jellemzőbb az 50-60mbit az átvitelre(a jobb, 15-30k-s routerek esetén). A másik probléma, hogy még az Y szériás Ideapadokba is a leggyengébb 2x1-es, egysávos Intel wifikártyát rakják. És továbbra is: nem csak az internet miatt jön jól a gyors wifi, elég kínkeserves a NAS-okat használni 4-5 mb/sec írás/olvasással.

(#35467) spyduck válasza brumi1024 (#35466) üzenetére


spyduck
nagyúr

akkó nem szóltam :DDD

DeFranco: Saját RAM-os.

[ Szerkesztve ]

(#35468) DeFranco válasza spyduck (#35467) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkó' 64 bit. Gyönyörű, hogy én meg itt szívok az 512-es 5670-el az asztalin :D Mindjárt veszek egyet magamnak is.

(#35469) Chaser válasza DeFranco (#35463) üzenetére


Chaser
titán

Ugyanannyiba kerül pl szalonnál.

Ha ddr5-ös az 5670 reggelire eszi meg a 2 gigás gt620-at:) Ha csak ddr3-as akkor is gyorsabb :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35470) DeFranco válasza Chaser (#35469) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez az, hogy nem ugyanannyi, az egyik happy hour a másik nem, és valamivel drágább. Csak azért kérdeztem, mert én úgy látom ugyanaz a kettő, csak nem tudom miért létezik a kettő egyszerre akkor.

[ Szerkesztve ]

(#35471) Chaser válasza DeFranco (#35470) üzenetére


Chaser
titán

Lehet ám keverem és csak usanotebooknál ugyanannyi, de ott biztos. Garkiterjesztés is olcsóbb egy ezressel.

szerk: Szalonnál én kettőt találtam, egyik fekete 4GB rammal, másik pirps 8GB rammal 14x k-ért, az usanotebooknál is annyi a 8 gigás verzió. Elnézve a mostani ram árakat teljesen korrekt.

szerk: Csak megjegyzés volt, ha már lánynak lesz, legtöbb díjazza ha színes a gép. Nem vagyok ratyi, de speciel nekem is bejön:D annyit meg nem olvasok vissza.noooooooormális :F ;] :P

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35472) DeFranco válasza Chaser (#35471) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szalonból veszem, már meg is van rendelve. A pirosra alapból nemet mondtak, kevésbé tetszik nekik mint a fekete.

A #35740-ben másról beszéltem, azt ne vedd figyelembe :)

re:szerk: igen, láttam én is. Fekete kell, evvan.

[ Szerkesztve ]

(#35473) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!
A Packard Bell mennyire jó, megbízható laptopokat gyárt? Egy easynote-ot néztem 100k-ért (15,6”/HD/i3/4gb ram/500gb hdd/HD3000/6 cellás akku) 2 év garival. A gépet hosszútávra venném (~5 évre) és officera, e-mailezni és böngészésre használnám.

Még valami, érdemes lenne a hdd helyére egy 120gb-os SSD-t tenni (samu 840 vagy kingston v300)? Megdobná-e annyira a gyorsaságot, hogy megérje?

Köszi a válaszokat. :R

.

(#35474) btudos válasza ricsiii01 (#35473) üzenetére


btudos
veterán

SSD mindenképp megéri, de a PB helyett (ami kb. a notebookgyártók legalja minőségben) vegyél Fujitsu A512-t, sokkal jobban jársz, és csak kicsivel gyengébb, tökéletesen megfelel mindenre amire neked kell.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35475) Chaser válasza ricsiii01 (#35473) üzenetére


Chaser
titán

Felejtsd el. Fujistu A512. Ha 5 évre tervezel 5 év garis gépet vegyél. HD3000-et kétlem, az csak i3 prociban van. SSD mindenképp érdemes. Samu 840 jó, v300 talán, ha jól rémlik van róla teszt. amúgy meg mind1, kettő között különbséget nem éreznél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35476) Nixon18 válasza ricsiii01 (#35473) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az SSD mindenképpen megéri csak semmi esetre sem egy PB-be :D Azzal az Easynot-tal ha szerencséd van, akkor kibírja csere nélkül a garanciaidőt (vagy pont balszerencse). Töltsd ki a témaösszefoglaló kérdéseit és biztos, hogy kapsz jobb ajánlatot

Szerk.: Mindenki gyorsabb volt nálam :D

[ Szerkesztve ]

(#35477) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy barátomnak, az alábbiakban:

Olyan notebookot keresünk, ami mondjuk Photoshopot, After Effectset, Premiert kiszolgálhat, 8 GB RAM fontos. Core i5/i7 a kívánságlistán + dedikált GPU. A gép legyen SSD-vel szerelve, minimum 128 GB.

Kijelző minnél nagyobb felbontás annál jobb, de tömeg és méret szempontjából maradjunk az élhető és valóban hordozható alternatívánál (13"-14" max).

Természetesen az üzemidő is fontos - minél több, annál jobb.

Tudom, így nagyjából leírtam a tökéletes notebookot, de hátha van megoldás. Csak új laptop érdekes, a max. keret inkább 300 bruttó alatt, mint felett, de ésszerű kereteken belül, mehetünk feljebb is.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#35478) Tikakukac válasza crey (#35477) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez így egyben tényleg sok. 15.6" tényleg megoldhatatlan?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35479) crey válasza Tikakukac (#35478) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Sok. :D SSD is kell.

CPU-ban nem muszáj i7... ;]

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#35480) brumi1024 válasza crey (#35479) üzenetére


brumi1024
veterán

SSD külön megvéve és berakva sokkal jobban megéri. Elég komoly felárat kérnek a gyárilag berakott SSD-kért.

(#35481) _adaml21_ válasza crey (#35477) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hát így elsőre a Dell Latitude E6430 ugrik be. Abba lehet dGPU-t rendelni, bár csak NVS-t, nem tudom az mire elég.

(#35482) Borote válasza crey (#35477) üzenetére


Borote
addikt

Az a probléma, hogy az ésszerűség már ott elbukik, hogy i7 (feltételezhetőleg QM, mert egyébiránt lényegtelen, hogy i7-e vagy i5), és 13-14" + legyen könnyű. Mert ha van egy nagy teljesítményű gép, akkor azt valaminek le is kell hűtenie, az meg tekintélyes méretű réztömböt igényel (hát még a dGPU) + az árra sincs jótékony hatással. (+ az i7 a minél jobb üzemidővel sincs teljesen összhangban).
Gyárilag SSD-vel sem érdemes gépet venni, jobb az, ha utólag bővít az ember, mert egyrészt olcsóbb, másrészt az kerül bele, amit szeretne.

Ami a kívánalmaknak kb teljesen megfelel, az egy Vostro 3460, i7 QM is van, 14"-os, dGPU is van, viszont 2,3kg, ami azért nem a legkönnyebb, és nem tudom, hogy mennyire bírja az i7 hőtermelését.
Ha az i7-t feláldozzátok az ésszerűség oltárán, akkor már kicsit bővül a választék (bár a 15"-os gépek GPU teljesítménye sajnos nem lesz meg).

El lehet gondolkozni jobb minőségű gépeken is, pl ThinkPad T430 (lehet bele utólag i7-t tenni, amit én nem tennék), vagy Latitude E6430, illetve a tömeget leszámítva erre a felhasználásra egy EliteBook 8470w lenne, de ez sajnos még drága is.
Szóval, ami opció még, az Vaio S13, Fujitsu Lifebook NH532 (na ezt nem ismerem, most találtam, de érdekesnek tűnik, van i7-tel is), a már említett T430, illetve olcsóbb gépek közül Probook 4340s, 14"-os Chronos, estleg ThinkPad Edge S430, nem i7-es Vostro 3460, hát nemtom, nagyjából ennyi az, ami jó(bb) minőségű, méretben is belefér.

13"-on meglehetősen szerény a választék a fentebb részletezett korlátoknak megfelelően.

Remélem elég részletes voltam :D ha valakinek még eszébe jut valami, ne kíméljen :)

[ Szerkesztve ]

(#35483) Tikakukac válasza Borote (#35482) üzenetére


Tikakukac
titán

Kopp ugyanilyen igényekkel kértek gépet, abból 3460 lett, és áldoztak a súlyból. Nem lehet ezzel mit kezdeni sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35484) crey válasza Borote (#35482) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Köszönöm srácok mindannyiótoknak, ez nagyon sokat segített (nagyon nem mozgunk otthon laptop témában, de erre azt hiszem ti is rájöttetek :) ). majd eldönti a kolléga mit áldoz be. ;)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#35485) Borote válasza crey (#35484) üzenetére


Borote
addikt

GPU téren mondjuk elég nagy a szórás, nem tudom, hogy mekkora, és milyen jellegű lesz a GPU felhasználás, azaz mi az ideálisabb - Fermi, Kepler, vagy Terascale 2 is jó...
Illetve az i7 a 3460 révén belefér, de a hőmérsékletekkel esetleg gond lehet. Illetve meg lehet próbálni a linkelt Fujitsu-t is, a Lifebookok jellemzően jó gépek, ezt a modellt viszont nem ismerem.

Ha lényegese a hordozás, akkor én lehet, hogy a VAIO S13 (GPU-ban nagyon ott van), vagy a ProBook 4340s (olcsó) felé hajlanék.
Ez úgy a személyes véleményem.

És akkor lehet szidni, hogy csak Dell-t és Lenovo-t ajánlok, várom az okosokat... :(((

Bár szívem szerint ThinkPad T430s-et ajánlanék, ahol megvan a dGPU, i5 (vagy i7 M) és a baromi masszív váz is, miközben meglehetősen könnyű, de árban messze túllépi a keretet.

[ Szerkesztve ]

(#35486) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Notebook vásárlása előtt állok és van két gép amit kinéztem. Asus k46cb és k56cb. A két gép között elviekben csak a képméret a külömbség. Azonban a kérdésem az hogy a gt740m gddr3 és gddr5 között van e nagy külömbség ?? Nekem sulihoz kell a masina de azért néha otthon az ágyban is játszanék rajta. Pl grid, nfs, far cry 3 stb. Ezek elfutnának e rajta ?? A jövő játékai kérdésesek ). A másik hogy az akksi sikáig bírja. Esetleg egy teszt lenne e róla mert én nem találok a gépről tesztet és nem akarok vacakot venni. A k46 most i5-el 4gb rammal, 750gb hdd+24gb ssd 169990 a media markt-ban. Ennyit simán megér szerintem

(#35487) Armagedown válasza XuChi (#35486) üzenetére


Armagedown
őstag

A MMban nem szabad laptopot venni, ezek az Asusok nem érnek 170et.
EZ a noti ugyanezt tudja amiket te mutattál , sokkal jobb minőségben és olcsóbban.
Notit pedig nem szabad ágyban használni, letakarod vele a szellőzőnyilásokat, amitől az alaplapja idő előtt elromlik.
De mindjárt itt lesznek a szakértők is, ők jobban értenek hozzá.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#35488) Tikakukac válasza XuChi (#35486) üzenetére


Tikakukac
titán

Ágyban játszani kisasztal és/vagy hűtő nélkül halál. Mármint a gépnek.

K-s Asust meg megint nem jó szívvel vennék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35489) XuChi válasza Armagedown (#35487) üzenetére


XuChi
addikt

Természetesen van laptop tartóm :R

(#35490) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Lenovo L420-as szériájáról?
Miben különbözik a T420-tól, illetve az Edge-ektől?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35491) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A laptopszalonban hogy szól a 14 nap visszavásárlási garancia? Ha neten rendelem, de boltban veszem át, akkor nekem nem jár?

(#35492) brumi1024 válasza DeFranco (#35491) üzenetére


brumi1024
veterán

Elvileg igen, mert a szerződéskötés neten történik.

(#35493) DeFranco válasza brumi1024 (#35492) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A srác a boltban ezt erősen tagadta, kifejezetten azt mondta, hogy csak kiszállítással érvényes, el is magyarázta a távollévők közti szerződéses ügymenetet, mondtam neki, hogy köszi, tudom, de ez fél éve még konkrétan nem így volt, akkor el is olvastam, itt a boltban (pont tőle egyébként) rá is kérdeztem, megerősítette, hogy persze, ha gond van, vigyem nyugodtan.

A BIOS-t tudtuk megnézni, de úgy látom, van a kijelző jobb oldalán némi sötétedés (nem sok, avatott szem látja, talán 2%) szóvá is tettem, majd miután megbeszéltük, hogy oda lehet tenni a szögmérőt a fejemhez, hogy vertikálisan és horizontálisan is merőlegesen nézem, és úgy is látom, akkor meg az volt a kotta, hogy tegyem fel a rendszert, natív felbontáson oprendszer alól rendes videovezérlővel rendben lesz.

Amit el is tudok fogadni, de egy mondattal később már csak hibával veszi vissza 3 napon belül is, a 14 nap meg nincsnemisvolt.

Szóval egy kicsit most kezdek zabos lenni, pedig amúgy van jó tapasztalatom a céggel.

Még az is lehet, hogy mindenben igaza volt, meglehet, csak én nem így emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#35494) Tikakukac válasza DeFranco (#35493) üzenetére


Tikakukac
titán

Boltfüggő emberfüggő.

A kijelző meg valóban lehet ótvar, HP-mat nézve (1 évben 2-szer van hajtva a saját kijelzője) hányingerem lett. Foltos is, invertál is, gagyi is.
Mondjuk 2%-ot szemmel te nem látsz, akkor az inkább 20% volt, azt meg látja mindenki. Elviekben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35495) DeFranco válasza Tikakukac (#35494) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elképzeltem, hogy kb. hányat kellene kattintanom a catalyst 100-as fényerő csúszkáján hasonló eredmény eléréséhez, és 2-re becsültem. Ismerem a mértékeket nagyjából, mert a régi CRT monitoromon a sötétedés miatt állítgatni kellett feszt. De lehet tőlem 10 is :D Én megnéztem, láttam, kis féltenyérnyi kb. félkör alakú rész valamivel sötétebb mint a többi. Egyenetlen bevilágítás-szerűen.

Akkor azt mondod, hogy ez üzemszerűen is lehet ilyen sz*r?

Boltfüggő emberfüggő.

Mi?

(#35496) spyduck válasza AxBattler (#35490) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez kell neked: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35497) LaptopSystem válasza AxBattler (#35490) üzenetére

Szia nekem van egy L420-as laptopom gyakorlatilag a fő különbség,hogy vastagabb mint a T széria, nem sokkal csak egy picit :)

és a teteje műanyag nincsen rajta az a gumis bevonat mint a T sorozatnál így lesem tud kopni :)

Hardveresen egyébként nincsen sok eltérés közte,ez is egy minőségi cucc

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#35498) AxBattler válasza spyduck (#35496) üzenetére


AxBattler
félisten

A rollcage hiánya az egyedüli nagyobb eltérés, ahogy látom.
Nem tudom, hogy mihez hasonlítható a merevsége - mondjuk egy Dell E5520-nak megfelel?

(#35497) alfa156
Igen, láttam... ;)
Jó kis gép!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35499) metaksza


metaksza
tag

Sziasztok! Laptop vásárlás előtt állok, de ahány weboldalt nézek meg, annyiféle specifikációval rendelkező gépet találok.. A kör nagyjából megvan, hogy milyen gépet akarok, csak a sok hasonló közül nem tudok választani. A lényeg, hogy egy korrekt proci legyen benne (i3,i5 vagy valami erősebb AMD) dedikált VGA (nem vagyok benne a témába, hogy az Nvidia vagy az Ati jobb-e), valamint mondjuk 8 giga ram, de ha kevesebb, maximum veszek bele.. Nagyjából ennyi a vágyam, az akksik szerintem úgyis nagyon hasonló teljesítményre képesek mostanában. Erre olyan 130 körül áldoznék. Van, aki hasonló cipőben volt, vagy esetleg tud segíteni? Köszönöm.

(#35500) Pocok256 válasza DeFranco (#35495) üzenetére


Pocok256
veterán

Bizony ezek az ótvar TN panelek képesek ilyenre üzemszerűen is ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.