Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36701) brumi1024 válasza adamssss (#36700) üzenetére


brumi1024
veterán

Mindkettő 15,6"-os(Y500, Y510). Kijelzőméretben nincs változás, szerintem a teljes ház is ugyanaz marad.

(#36702) btudos válasza adamssss (#36700) üzenetére


btudos
veterán

Mindkettő 15,6".

Y400 nincs itthon, valószínűleg Y410 sem lesz :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36703) adamssss


adamssss
veterán

Akkor itt elírták... [link]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36704) kiskelgyo


kiskelgyo
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy notebook mindennapi használatra: netezés, filmnézés, zenehallgatás, skype. Ezen felül néha Photoshop, de nem profi szinten használom, és nem is túl gyakran, tehát ez nem olyan fontos szempont. Játszani sem igazán fogok, ha mégis, akkor sem igénylem a legújabb fps-eket stb., régebbi stratégiákkal, vagy logikai játékokkal szoktam játszani (Rise of Nations, Civ4, Don't Starve), szóval nem ez az elsődleges szempont. Összességében egy olcsó, átlagfelhasználást kiszolgáló notebookot keresek, olcsóbb árkategóriában.
Amiket kinéztem:
Acer E1531: 95.000 [link]
Asus X55U: 90.000 [link]
Asus X55A: 95.000 [link]

Nagyjából egy kategóriának tűnik, ahol venném, ott ez szerepel a VGA-nál:
Acer E1531: Intel UMA
Asus X55U: Intel HD Graphics
Asus X55A: integrált

Mit ajánlotok? Melyik a jobb? Vagy nagyon egyformák? Már kaptam egy tippet (A512-re), amit köszönök is, de az sajnos nem fog összejönni. Ez a három közül melyiket ajánljátok?
Előre is köszi

(#36705) brumi1024 válasza adamssss (#36703) üzenetére


brumi1024
veterán

Mindkettőre 15,6" van írva :F

Más: Azért rakhatnának egy 300k-s laptopba legalább egy dual-band Wifikártyát, főleg ha elvileg gamer a gép. Mondjuk legalább leszoktak az Y570-ben lévő 2x1-esről(300mbps le/150mbps fel). De legalább az ethernet gigabites ;]

kiskelgyo: Ha jót akarsz egyiket sem venném a helyedben. Csak ezek közül lehet választani?

[ Szerkesztve ]

(#36706) kiskelgyo válasza brumi1024 (#36705) üzenetére


kiskelgyo
csendes tag

Ezeket tudom 0% thm-re venni, most sajnos ez is szempont :)
De lehet várok, míg egy A512 is lesz valahol, ha ezek tényleg ennyire rosszak.

(#36707) adamssss válasza brumi1024 (#36705) üzenetére


adamssss
veterán

Félrenéztem a hsz-edet. Azt hittem hogy a 410/510-et kérdezted... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36708) TOZ válasza Carasc0 (#36678) üzenetére


TOZ
addikt

Kedden meg is rendeltem. Pénteken hozom el.

(#36709) Carasc0


Carasc0
őstag

Én maradok a ProBooknál. Igényeimhez bőven illeszkedik és jó áron van. :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#36710) Dicker


Dicker
őstag

Megjöttek a Haswell-es Lenovo Y510p gépek. Jó 2-3 hét, és talán itthon is kapható lesz. Reméljük nem tudták elrontani, ami eddig bevált. Az ára marad 320-330 körül. :)
I7-4700MQ-val szerelve, és új kijelzőt kapott, ami már matt (ez előrelépés az elődhöz képest), illetve a ramok is alacsonyabb feszültségen üzemelnek, plusz 24 GB SSD van az eddigi 16 helyett, az 1 TB HDD mellett. Na meg a két(egy) Nvidia 750M.

(#36711) resi92


resi92
csendes tag

Hali

Lenne egy kérdésem hogyez a lenovo g780 megéri
mert én ezt veszem
Szerintetek meg éri a g580 a g780 nál szembe ami használt

(#36712) tipet


tipet
csendes tag

Sziasztok ! Gondolkozom a közeljövőben 1-2 hét egy laptop vásárlásán és elkellene egy kis segítség! Kérlek ha tudtok segítsetek.
Maximum 175 ezer Huf , 3d tervezés cad programok irodai munka a fő célpont,minimális játék vagy inkább semennyi tehát ezzel nem kell számolni, a minőség és a teljesítmény egyensúlya fontos lenne mert nem akarok se gyenge se rossz minőségű gépet. SSD nem kell a gépbe és csak új gép érdekel.
Itt 3 link melyeket kinéztem :
http://www.radium.hu/popular-products/lenovo-ideapad-z585a-amd-a10-4600m-8gb-1tb-3228.html
http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G580_59-366664.jpg
http://www.pc-outlet.hu/images/ASUS_K55VJ-SX260D.jpg
Kérlek véleményezzétek vagy ha esetleg tudtok jobbat akkor küldjétek el !
Köszönöm előre is!

(#36713) Kbali válasza resi92 (#36711) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért a g580-nál is rákérdeznék a garancia érvényesíthetőségére, számlára.

(#36714) Borote válasza Kbali (#36713) üzenetére


Borote
addikt

Mondjuk számla az, ami itt valszeg nem lesz :DDD

(#36715) Dhampir válasza tipet (#36712) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt a hozzászólást olvasd el, a boltra vonatkozó részre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#36716) stratova válasza kirjak (#36696) üzenetére


stratova
veterán

Geforce 610M << HD 7670M < HD 7730M pontosabban lásd Spyduck linkjét.

(#36717) fagylalt válasza AxBattler (#36688) üzenetére


fagylalt
senior tag

A Z500 más árkategória az Inspiron-hoz képest. Az LH532 az a kategória, hogy már akkor inkább a nagyobbat.
Végül a 5521-es Inspiron lett.

Köszönöm a segítségeteket! :R

Üdv: Divi

(#36718) tipet válasza Dhampir (#36715) üzenetére


tipet
csendes tag

jó köszi akkor ez nem ! és a másik kettő ?

(#36719) resi92 válasza Kbali (#36713) üzenetére


resi92
csendes tag

Köszi :))

(#36720) Chaser válasza tipet (#36718) üzenetére


Chaser
titán

3D tervezés, CAD nem épp élmény HD kijelzőn. 200k-ért van dell E5530 FHD-s, az már megfelel beugrónak. Ha nincs rá keret, akkor mondjuk egy fuji AH532. G580 se rossz, de a fuji jobb. i3 verzió elég neked. Nem tudom mennyire vga igényes a 3D tervező sw, ha nem, akkor fujit venném. Persze az 5530 jobb lenne ha van rá keret.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36721) AxBattler válasza fagylalt (#36717) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem meg Pentium-mal ugyanaz az árkategória...
De mindegy, használd egészséggel a DELL-t!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36722) spyduck válasza AxBattler (#36721) üzenetére


spyduck
nagyúr

De piros kellett neki!

(#36723) fagylalt válasza AxBattler (#36721) üzenetére


fagylalt
senior tag

Én nem találtam meg (átlapoztam) az olcsóbb Z500-as felett. Így már tényleg egy árkategória. Kérdés csak az, hogy a 2020M mennyivel erősebb/gyengébb a i3 3217U-val szemben.

"Használd egészséggel a DELL-t!"
Még rendelhetek másikat és egyébként sem én fogom használni, de azért köszönöm! :R

spyduck: Nem volt kötelező pirosat választanom, de előnyben részesül, mert ugye lány fogja használni.

[ Szerkesztve ]

(#36724) brumi1024 válasza fagylalt (#36723) üzenetére


brumi1024
veterán

Erősebb a magasabb órajel miatt, de változó, hogy mennyivel.

(#36725) fagylalt válasza brumi1024 (#36724) üzenetére


fagylalt
senior tag

Igen, egy picit erősebb valóban.

i3 3217U mennyire lesz elég játékokban? Hamar elfogy? Korlátozó tényező lehet?

(#36726) dorqa95 válasza fagylalt (#36725) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Sziasztok! Melyik laptopot ajánlanátok a 190-220 ezres kategóriából? Hp laptopom van de már kôkorszaki, ezért megéredt egy cserére. Multimédiás használatra és programozásra (php, C++) valamint virtuális gép létrehozásához kellene és a hosszú akkumulátoridô se
hátrány, mert sokat utaznék vele. Elôre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#36727) AxBattler válasza fagylalt (#36725) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem hinném, a 7670m-hez teljesen jó!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36728) stratova válasza dorqa95 (#36726) üzenetére


stratova
veterán

Ha virtuális gépeknél szükséged van VT-d-re akkor mindenképpen nézd még az adott CPU/APU-t a gyártó honlapján.

(#36729) fagylalt válasza AxBattler (#36727) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor nem aggódok. Köszönöm mindenkinek a segítségét! :R

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#36730) tipet válasza Chaser (#36720) üzenetére


tipet
csendes tag

és mi a véleményed az asus-ról ?

(#36731) Chaser válasza tipet (#36730) üzenetére


Chaser
titán

Ne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36732) ftamas89


ftamas89
csendes tag

Sziasztok!

Új laptopot szeretnék venni, elsősorban azért, mert a jelenlegi már nem szolgálja ki az igényeimet.
Legfeljebb 150 ezret tudok rá költeni.

Hangfelvételre/keverésre használom 90%-ban - ez lényegében processzor/memória igényes feladatokat jelent a pluginok miatt - ezen kívül csak netezek, zenét hallgatok rajta és néha filmet nézek.

Nagyon fontos, hogy megbízható legyen, szeretném, ha sokáig használható maradna - a mostani Compaq 615-ösömet nagyjából 4-5 éve használom, most is tökéletesen működik, igazából csak a processzor/memória lett elavult az idő múlásával, ezért is szeretnék váltani.

Ha kijön ebből az összegből, jó lenne SSD-vel szerelt gép, sokat számítana. A tárhely mérete egyébként (amennyiben nem SSD-ről van szó) alapvetően nem lényeges, mert van külső hdd-m, azon tárolok minden lényeges fájlt.

A vásárlást szeptember-október környékén tervezem, szóval van még idő gondolkodni.

Keresgéltem kicsit és van két gép, aminél megragadtam, ezekről mi a véleményetek? Érdemes valamelyiket olcsóbb helyen megkeresni vagy inkább mást ajánlanátok helyettük?

Dell Vostro 2520
Lenovo ThinkPad Edge Plus E330

Remélem nem hagytam ki semmit, a segítséget előre is köszönöm! :)
Üdv: Tomi

:: prog is love, prog is life ::

(#36733) air válasza fagylalt (#36725) üzenetére


air
nagyúr

A feljebb linkelt 5520-as médiatesztben látszik, hogy a 7670-es Radeon ugyanannyit tud i3-mal, mint i5-tel vagy i7-tel.
Vagyis nem a proci lesz a szűk keresztmetszet, és sokat nem dob a teljesítményen egy i5 vagy i7.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36734) Borote válasza air (#36733) üzenetére


Borote
addikt

Az 5520-ban az i3 2,4 GHz környékén fut. A linkelt i3 pedig 1,8 GHz-n, azért ezt érdemes hozzátenni.
Egy idő után már a CPU lesz a szűk :DDD A határ meg valahol errefelé lehet.

[ Szerkesztve ]

(#36735) air válasza Borote (#36734) üzenetére


air
nagyúr

Igaz. Bocsánat, ez elkerülte a figyelmemet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36736) Chaser válasza ftamas89 (#36732) üzenetére


Chaser
titán

Nem írtad pl a méretet, matt vagy fényes kijelzős legyen. De ősz még odébb van, érdemes előtte visszanézni pár héttel, addig sok minden változhat.
15"-ban fuji AH532-t mondanám, jól összrakott, jó szervizháttér, matt, 3 év gari, 12x k, még SSD is belefér.
12"-ban fuji P701, az kb 150k, őszre már valószínűleg kifut.

szerk: A kinézett edge is maga kategóriájában elmegy, tudtommal már minden gépre alapból 2 év gart kell adni. Arra figyelj, hogy legalább annyi legyen a kinézett gépen, vagy lehessen bővíteni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36737) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem:
A lenovo y500-on van külön mikrofon és fülhallgató aljzat?
Bele tudom-e tenni a samsung 840 pro SSD-met?

Elég lenne a world of tankhoz az alábbi laptop:
https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y500_Intel_Core_i5_3230M_4GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_LENOVOY50059377200_8611.html#muszaki_adatok

köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#36738) Chaser válasza a347 (#36737) üzenetére


Chaser
titán

Elég hozzá. SSD bele mehet a HDD helyére. Mic és out sztem közös, de azt megtalálod képről vagy leírásban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36739) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni notebook választásban.
Lánynak lenne.

(1) Mostanában esedékes a vásárlás.
(2) Max 150k.
(3) Net, youtube, facebook, skype, film, némi játék, szokásos consumer felhasználás.
(4) Játék: Sims3
(5) Minőség/teljesítményben az egyensúly lenne az optimális szerintem, bár ez gondolom nem nagy segítség.
(6) Nem kell SSD.
(7) Kijelző: fényes, 1366-os felbontás szerintem pont elég.
(8) Kialakítás: tudtommal szeretne valami vékonyabbat, nyilván nem fér a keretbe ultrabook. Elvileg nem lesz sokat hordozva. 13-15' körüli kellene.
(9) Kellene rá Win7/8.
(10) Ram min 4 GB, hdd mindegy szerintem.
(11) Egyéb: valami csajos színben kellene. :)
(12) Semmi gépzabáló alkalmazás.
(13) Nincs kinézett gép.
(14) Csak új jöhet szóba, mert ajándékba keresnek.

solfilo

(#36740) AxBattler


AxBattler
félisten

Azt meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség az AH532, és az A532 között?
Mármint azon kívül, hogy az utóbbinak ezüst a palmrest-je, illetve az előbbit sokkal jobb ár/érték aránnyal vesztegetik, gyakran 3 év garival? Azaz mitől van az A532-őn a plusz felár?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36741) Tikakukac válasza solfilo (#36739) üzenetére


Tikakukac
titán

Samu NP370 és Lenovo Z500 az ami trendi és szeretik is. Árban mindkettő belefér, Sims3 is agyig húzva menni fog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36742) a347 válasza Chaser (#36738) üzenetére


a347
aktív tag

Egyszerre a HDD és az SSD nem megy bele?
Elég karcsú lenne az az egy szál 128Gb-os Samu.

(#36743) Dicker válasza a347 (#36742) üzenetére


Dicker
őstag

mSata SSD+HDD. De inkább egy gyengébb sebességű, nagyobb tárhelyű ssd+msata ssd-t jobb ötletnek tartanék a hőtermelés miatt, mert pont a csuklónál helyezkedik a hdd.

(#36744) solfilo válasza Tikakukac (#36741) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, meglesem őket! :R

solfilo

(#36745) sihu


sihu
tag

Sziasztok!
Körülbelül 220-250 ezer forintom lenne laptopra, eddig egy i7-es pavilion DV6-om de nagyon nem vált be.

A cél
(1) Vásárlás ez elkövetkezendő hónapban esedékes
(2) Maximális keretösszeg: kb 250k
(3) Felhasználási kör? programozói munkák, tanulás, néha grafika, HD filmek és játékok
(4) Játékra használnád-e? Játék szinte bármi
(5) A minőség is nagyon fontos
(6) SSD csak előny
(7) Kijelzőnél 15"-osra gondoltam, minél nagyobb felbontás (ha esetleg van matt akkor azt)
(8) Notebook tömege nem lényeg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nem lényeg
(10) Legalább 500 giga tárhely(ha ssd akkor megoldom külső vinyóval, optikai meghajtó egyáltalán nem kell)
(11) HDMI előny
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? használok
(13) Eddig kinézett notebookok? Lenovo Y500, Lenovo y580
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? újra gondoltam

Eddigi nyertes Lenovo Y500, van ennél jobb választás?

Válaszotokat előre is köszönöm

(#36746) Tikakukac válasza solfilo (#36744) üzenetére


Tikakukac
titán

Opsz, kell oprendszer is. Hát akkor marad a Samu. Meg talán Lenovo S405, neadj Isten 3521. De ízlés kérdése, már lassan én is tudok női szemmel gépre nézni csak előtte kupán kell vágnom magam. Bár volt hölgy akinek Acer akármicsoda fullfekete bejött, hát na.

sihu: Nincs jobb tippem, abból vegyed a legerősebbet, attól függően grafika vagy proci kéne jobban (sli/i7), de ahogy nézem most elég kavarodott a piac, múlthéten sem nagyon tudtam milyen van még forgalomban egyáltalán.

Ha nagyon nem kell még akkor várnék, lesz itt 1-2 hónapon belül elviekben tűzijáték.

btudos: Ezért mondtam, női szemmel. Naná, hulladék, ahogy van, de azt a recés vackot szeretik. Ilyenkor vita helye nincs, tudom jól :K A Samu az egy erős középérték, nem is rossz külsőben, de belsőben sem, meg jó vékony és fehér. Lávolja minden trendiség.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36747) btudos válasza sihu (#36745) üzenetére


btudos
veterán

Grafikus teljesítményben nincs. Matt FHD kijelző van a Dell Inspiron 7520-ban, de a HD7730m meg sem közelíti a GT650m SLI-t, úgyhogy szerintem az Y500 jobb választás a glossy display ellenére is.

Tikakukac: 3521-et ne is emlegessük, az valami katasztrófa... A fura az, hogy nagyobb testvére, a 3721 tök korrekt vázat kapott, pedig külsőre tök egyformák a méretet leszámítva. Samu NP370 lehet befutó ha OS is kell.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36748) Chaser válasza a347 (#36742) üzenetére


Chaser
titán

Abban a gépben a DVD helyén van a 2. vga. Kivehető, de akkor ugye nincs SLI-d, és az Y500 optibay se pár ezer ft-os tétel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36749) tipet válasza Chaser (#36731) üzenetére


tipet
csendes tag

Bocsi most találtam mégegyet ! erről mi a véleményed ?
http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Z580_59-354121.jpg
Nekem nagyon tetszene és talán árban is még beleférne!

(#36750) M.Botond


M.Botond
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot és egy kicsit elakadtam. Eddig három gép keltette fel a figyelmem. Egy Lenovo g580 variáns, egy használt HP Elitebook 8440p (i7-760m, 4GB-1600MHz RAM, HD3000, 2 év garancia), illetve egy Fujitsu AH532 laptop.

A max keret 140k. Tanulni és használni html, css, php, adatbázissal, később valamilyen programozási nyelvvel kapcsolatos feladatokra, illetve esetleg 720p, 1080p film nézésre. A játékban még nem vagyok biztos, de ha képes lenne futtatni egy WoW-ot vagy LoL-t, azt nem bánnám, de a megbízhatóságot és tartósságot fontosabbnak tartom, mint a játékot. Elsődlegesen Linux rendszer lenne rajta.

A szívem az Elitbook fele húz, de szeretném kikérni a véleményeteket. Vagy esetleg valami egyéb notebookot fontoljak meg? Esetleg várjak szeptemberig, hátha kijön egy csoda AMD APU? (AMD-párti vagyok inkább :D )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.