Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36301) brumi1024 válasza D1Rect (#36299) üzenetére


brumi1024
veterán

G580, vagy kicsit többért i3-al. Kicsit erősebb vga-val Dell 7520/Lenovo Z500(GT645m-el), még erősebbel pedig Y500. Attól függ mi számít elfogadhatónak, az Y500 GT650M SLi-je is csak az asztali 5850-et hozza, megfelelő SLi támogatottság mellett.

[ Szerkesztve ]

(#36302) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Tudnátok ajánlani kb. 90-100e Ft-ig laptopokat? A minőség a legelső szempont. :D

(#36303) AxBattler válasza D1Rect (#36299) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha APU-n az AMD-s rendszereket érted, akkor ebben a Lenovo Z585 most a legjobb ár/érték arányú noti.

(#36302) Mr.Wiking
Fujitsu Lifebook A512

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36304) btudos válasza AxBattler (#36303) üzenetére


btudos
veterán

Ez most tényleg nagyon jó ajánlat :K

Mr.Wiking: Fujitsu Lifebook A512, esetleg ha fényes felület és kijelző kéne inkább, akkor Lenovo G580, más lényegében nincs is.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36305) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi mindenkinek. :R

(#36306) _adaml21_ válasza pukibacsi82 (#36284) üzenetére


_adaml21_
őstag

Szerintem te sürgősen válts szakmát, de komolyan. Vagy legalább a (még hozzád képest is) hozzá nem értő embereket ne vezesd itt félre.

(#36307) brumi1024


brumi1024
veterán

Intel Haswell i7 teszt. Itt pedig a HD4600 tesztje. Kb. 30%-al gyorsabb a HD4000-nél, ami nem rossz, szóval kíváncsi leszek az Iris Pro 5200 tesztjére(i7 HQ procikban lesz ez az igp), elméletileg a GT640m szintjére jön. Processzorteljesítményben nincs túl sok különbség a Sandy-Ivy-Haswell vonalon.

(#36308) Nixon18 válasza brumi1024 (#36307) üzenetére


Nixon18
senior tag

Mikorra várhatóak ezek a Haswell-ek itthon? Van valami infó róla?

(#36309) Dicker válasza _adaml21_ (#36306) üzenetére


Dicker
őstag

A szakma réme. :)) Ez a 42 éves kor is érdekes, mert a hipertitkosszolgálati adatok alapján, csak 30. :)
Ettől függetlenül biztos, hogy jó valamire, amit ajánlott, csak kérdés, hogy meddig. :)

(#36310) Borote válasza Nixon18 (#36308) üzenetére


Borote
addikt

Általában az i7-tel kezdenek, azok hamarosan jönnek, az i5-t nem tudom, az i3-m majd valamikor ősszel lesz elérhető itthon, a Pentiumok, Celeronok meg még később, hogy ha folytatják az eddigi rendszerüket.

(#36307) brumi1024: amúgy az Intel se lehetne ennél hülyébb. Ezeknek az erős IGP-knek pont, hogy nem a 4 magos CPU-k mellé lenne értelme, hanem az alacsony fogyasztást megcélzó gépeknél....
i7 mellé ez úgy is nevetséges lesz.

(#36311) brumi1024: pedig ultrabookokban, business gépekbe (subnotebookokba) milyen jó lenne, pl az alacsony fogyasztású i5-tel, meg SSD-vel... dehát ennyi esze van a kékeknek :P

(#36309) Dicker: ;]

[ Szerkesztve ]

(#36311) brumi1024 válasza Nixon18 (#36308) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom, de én őszt tippelnék itthon az i7-es gépek széleskörű elérhetőségére. Még csak most lettek bemutatva az i7-ek(2 HQ, 3 MQ), i5-ök, i3-ak mindig később szoktak megjelenni. De én csak akkor várnék rájuk ha számítana az igp ereje, egyébként nem érdemes szerintem.

(#36310) Borote: Én is pont erre gondoltam: csak az i7-ek mellé lesz Iris Pro? Így nem lesz belőle olcsó, játékra alkalmas slágergép, vagy jó videoteljesítményű, alacsonyabb fogyasztású, hordozhatóbb gép.

[ Szerkesztve ]

(#36312) Nemjuci


Nemjuci
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni notebbok vásárlással kapcsolatban.
Egy hónapon belül kellene és viszonylag sokoldalúnak kellene lennie.
Játékra szeretnénk elsősorban használni. Egy nagyobb, full HD képernyős notebookra gondolok. Tudja az alap dolgokat pl. webkamera, kártyaolvasó, usb portok , nagy és gyors memória és processzor , szuper videókártya külön ágon mint a proci , hogy ne melegedjen túl.stb. Legyen tartós az akkumulátor használata. Nagy teljesítményű, megbízható gép kell. Amin szépen fut pl a World of Warcraft , Skyrim , Oblivion és újabb játékok. A lényeg gyors, megbízható és jó legyen.
Újjat szeretnénk. Kb. 300.000 Ft körüli összeget szánnák rá. Max 350.000 Ft-ot.
De nem feltétlenül drága kell inkább jó legyen:)
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv:

Nemjuci

(#36313) runner 125 válasza Dicker (#36309) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36314) Nixon18 válasza brumi1024 (#36311) üzenetére


Nixon18
senior tag

Pont az IGP miatt érdekelne. Mondjuk nem tudom hogy lesznek eleinte árazva.... attól is függ. Mert akkor lehet, hogy jobb egy Ivy-s i5 GT640-mel. Majd ősszel kiderül :D

(#36315) brumi1024 válasza Nemjuci (#36312) üzenetére


brumi1024
veterán

Y500 GT750M SLI-vel + hozzá mSata SSD + 4/8 GB ram(5/10k), vagy ha jó a 17"-os akkor megbízhatóbb, jobb gép lehet egy M6600, csak meg kell kérdezni, hogy van-e AMD M8900-as konfig belőle.

(#36316) snipa14


snipa14
csendes tag

Hellósztok!

Arról kérdeznélek titeket, mi a véleményetek a Medion márkáról és azon belül erről a masináról:http://aldi.medion.com/md99160/hu/?refPage=aldi#glossar_anker
Nem Magyarországon veszem ezt, ha meg veszem, hanem Németországban.
Egyetemre kellene, néhai normális minőségű játékra, alapvetően jó teljesítménnyel jó sebességgel.
Ha elavulna, ebben is lehet-e processzort cserélni, és valószínűleg SSD-re cserélem majd a benne lévő gyári tárat.
Szerintetek mennyire strapabíró, érdemes-e 500 euro. körül?!
Vagy valamivel drágábban eme márkát vegyem, de problémám nem adnak hozzá gyárilag windows-t ebben az árban.
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_G580AH_Intel_Core_i5_3230M_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Sotetbarna_LEN_59-366664_8GB_7987.html

Véleményeket előre is köszönöm.

(#36317) runner 125 válasza snipa14 (#36316) üzenetére


runner 125
nagyúr

G580 egyértelműen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36318) JenciHUN válasza Nemjuci (#36312) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

http://ipon.hu/webshop/product/asus_g55vw_s1142h/292493

Ez brutális. :)

(#36319) drzozo válasza brumi1024 (#36315) üzenetére


drzozo
senior tag

Ezek mióta vannak GT750M SLI-vel? Akkor kb. értelmetlen lesz Y510-et venni, ha abban is ugyanez lesz? Maximum az új generációs procik miatt csak.

(#36320) btudos válasza JenciHUN (#36318) üzenetére


btudos
veterán

Az Y500 erosebb a GT750m SLi-vel ha jatekra kell, az jobb valasztas, es joval olcsobb is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36321) runner 125 válasza drzozo (#36319) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kb. e hét óta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36322) brumi1024 válasza JenciHUN (#36318) üzenetére


brumi1024
veterán

Drága, nehezebb és gyengébb mint az Y500.

(#36323) Borote válasza JenciHUN (#36318) üzenetére


Borote
addikt

Az ára tényleg brutális :)

(#36325) runner 125 válasza #46372352 (#36324) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezért kellene rákeresni, olvasni a forumot, vagy szimplán rákérdezni vásárlás előtt.

Korábban már más kérdezte, és írtam is, h elírás.

Futár hozta? Van 8 napod, h szó nélkül elállj, de itt egyértelműen félrevezetés volt, szóval vidd vissza, kérd vissza a pénzed, és pl. itt biztosan azt kapod, amit vásárolsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36326) makesz1989


makesz1989
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, és a kiszemelt darab egy Samsung NP700Z3C. :D

Mi róla a véleményetek? Illetve mi az általános tapasztalatotok a márkával kapcsolatban?
Van esetleg más javaslatotok?

Elvárás:
Core i5 proci
dedikált VGA
matt kijelző
max kijelzőméret: 14", mivel fontos a hordozhatóság
min. 4GB RAM
Keret: 260 000Ft

Előre is köszi a segítséget!

(#36327) AxBattler válasza makesz1989 (#36326) üzenetére


AxBattler
félisten

W8-cal nem tűnik rossznak, de a hűtésére kiváncsi lennék!
Megnézném még a helyedben a HP Probook 4340s-t is!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36328) makesz1989 válasza AxBattler (#36327) üzenetére


makesz1989
tag

Igen köszi, ezt a laptopot is néztem, de megmondom őszintén, hogy egyfelől nekem a samsung szimpatikusabbnak tűnik és design-ban is jobban tetszik. Ami ezeknél fontosabb, hogy a samsungban pont 2x akkora a háttértár, 4GB helyett 6GB a memória, egy erősebb VGA-t kapok, jobb a kijelző, valamint van billentyűzet háttérvilágítás.
Azt hiszem nem hagytam ki semmit :DDD Ráadásul win8-cal csak 8 000 Ft köztük a különbség. A HP mellett sztem a leghangsúlyosabb érv (legalábbis számomra) a 3 év garancia lehet a samsung által adott 2 évvel szemben.

(#36330) runner 125 válasza #46372352 (#36329) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sry, nekem sem rémlik, bár a kijelzőre nem tértél ki, s emlékeim szerint a korábbi modell (amit linkeltem hsz.-t) i5-ös volt, és ott is FHD szerepelt, de nem volt az.

A többi rész helytálló, küld vissza.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36332) brumi1024 válasza #46372352 (#36329) üzenetére


brumi1024
veterán

Küldd vissza, ilyenbe én is futottam már bele(csak az iPonnál, egy Y570-el). Olcsóbb volt mint a többi helyen, megrendeltem neten, értementem, és csak itthon derült ki, hogy nem az aminek hirdették. Ment is vissza másnap, simán visszavették.

(#36333) AxBattler válasza makesz1989 (#36328) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez igaz, de előtte én azért megtapogatnám mindkét gépet, ha lehet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36334) tokman6


tokman6
csendes tag

Hali a három közül melyiket ajánlanátok jobban?

asus

lenovo

samsung

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#36335) AxBattler válasza tokman6 (#36334) üzenetére


AxBattler
félisten

A samut!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36336) tokman6 válasza AxBattler (#36335) üzenetére


tokman6
csendes tag

Köszi, de indok esetleg???

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#36337) bajtomi


bajtomi
csendes tag

:( Sziasztok

Nekem is hasonló gondjaim vannak, hogy milyen notebookot vegyek?
Azt szeretném ha intel corei-3 proci lenne benne,ezen felül dedikált videóchip.
Amin töprengek vagy egy AcerAS V3-571G-33114G50Mai vagy ASUS X55VD-SX004H.
Tudom, hogy hardveresen az acer jobb választás de félek, hogy hosszabb távon ( 2-3 év múlva) az acer már rég csak a múlté lenne míg az ASUS még javában működne.
Nektek melyik a szimpatikusabb illetve kinek milyen tapasztalata van ezekkel a gépekkel?

Köszi a válaszotokat előre is.
ui: ha valakinek van más ötlete is ebben a kategoriában akkor azokat is szívesen várom

(#36338) Tikakukac válasza bajtomi (#36337) üzenetére


Tikakukac
titán

G580 135k körül van i3-al ezerszer inkább azt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36339) AxBattler válasza tokman6 (#36336) üzenetére


AxBattler
félisten

Felépítésre inkább a Lenovot mondanám, de ez valszeg a fényes bevonatú változat, úgyhogy inkább a samu. Már csak a matt kijelző miatt is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36340) brumi1024 válasza bajtomi (#36337) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyik sem, mindkettő nagyon gyenge minőségű. Dedikált gpu játék miatt kell?
Szerintem is G580, de első körben az összefoglalóból a keret, és felhasználási kör kérdésekre válaszolhatnál.

(#36341) #47883520


#47883520
törölt tag

Sziasztok!
Rátaláltam eme fórumra, és fel szeretném tenni én is a nagy kérdést, illetve segítségkérést...
először is a pontokon végighaladva:
-ebben a hónapban vásárolnám
-160.000 Ft a max összeg
-elsősorban amíg időm engedi játékra használnám, majd egyetemi (informatikus) dolgaim bonyolítanám le rajta
-mai, "modern" játékok futtatására gondolok és nem elvárásom a full grafika (árból adódóan nem is lehetséges). Lényeg, hogy akadásmentesen, de viszonylag élvezhető, "medium" beállításokon fusson.
-a minőség és a teljesítmény is fontos, de a lényeg, hogy elegáns legyen, megbízható, megfelel nekem a műanyag is, csak precíz összeszereléssel, és több évig használható kivitellel érkezzen kezem alá.
-SSD? majd talán!
-full HD kijelző, fényes-matt mindegy, fényesre matt fólia és meg van oldva
-tömeg: erős gyerek vagyok 1-2 deka ide vagy oda...mindegy :)
-op.rendszer nélkül! nem fogok ezért pénzt ki adni!
-HDD: 500-1000 GB , RAM: 4-8gb
-több hetes variálás, s keresgélés után erre jutottam: [link]

Belinkelt géppel kapcsolatos kérdések:
-Lenovo, mint maga a márka hol helyezkedik el most a piacon a minőség, megbízhatóság alapján? (Asus, Acer... előtt-után?)
-G580: összeszerelés, anyaghasználat, minőség, megbízhatóság, kijelző, billentyűzet,touchpad, audio, webcam, hűtése, esetleges típushibák...stb..? arról lehet csak olvasni, hogy szépnek szép, de mivel a kategóriája legolcsóbbja= tele hibával.

az én elvárásaim (CPU/GPU): 3rd gen. i5 proc / nvidia gt635 2gb
lenovoban meg is találtam, mint a legolcsóbbat e téren...

last question: áldásotok adjátok erre a g580ra (nem robban fel, nem olvad el, nem pereg ki a billentyűzet, nem esik le a kijelzője??), vagy drágábban, ugyanezt a felszerésű gépet, más gyártóktól vegyem? (Asus, Acer...)

Ui.: köszönöm a helpet előre is!!
Üdv

(#36342) AxBattler válasza #47883520 (#36341) üzenetére


AxBattler
félisten

Belenyúltál a jóba, az a G580 pont jó minőségre, viszont azért vetnék a helyedben egy pillantást a Lenovo Z500-asokra is: az i5-ös csak 15k-val drágább, de +1 év garanciát, és +4gb ram-ot kapsz, jobb házban (egyesek szerint)!
Ha még belefér a keretbe, akkor meggondolandó vétel!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36343) Sub-ZeRo válasza AxBattler (#36342) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy baj van vele, az meg a fekete lakk ház. Az meg nagyon kényes egy dolog. Amúgy meg szálcsiszolt alu ház a király.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36344) AxBattler válasza Sub-ZeRo (#36343) üzenetére


AxBattler
félisten

Te miről beszélsz? :F
Review Lenovo IdeaPad Z500

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36345) btudos válasza Sub-ZeRo (#36343) üzenetére


btudos
veterán

Valamit nagyon összekavarsz, a G580-ból van fényesfekete lakkos verzió, a Z500-ból nincsen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36346) Sub-ZeRo válasza AxBattler (#36344) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A G580-at mondom, hogy abból csak az az egy hátránya van, hogy fekete lakkos a burkolat. Na jó 2, mert a fényes kijelző is az. Nem jól fogalmaztam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36347) tokman6 válasza AxBattler (#36339) üzenetére


tokman6
csendes tag

Értem köszi. Amúgy belsőre nem éri meg a +10k-t az asus??

Processzor Intel® Core™ i3-3110M(3 MB Cache, 2.40 GHz)
Merevlemez 500 GB
Memória 4 GB DDR3 (1 x 4 GB) DDRIII 1600Mhz
Kijelző 15.6", 16:9 képarány, HD (1366x768) felbontás, LED háttérvilágítás, fényes
Operációs rendszer magyar nyelvű Windows® 8
Grafikus vezérlő Intel® HD Graphics 4000
Optikai meghajtó DVD +/- RW
Beépített kamera és mikrofon Van
Csatlakozások 2 x USB3, 1 x USB2, 1 x HDMI, 1 x Ethernet, VGA bemenet, mikrofon, sztereó, fejhallgató-/vonali kimenet, 2 -in-1 kártyaolvasó (SD/ MMC)
Billentyűzet nyelve Magyar (numerikus billentyűzettel)
Vezeték nélküli kommunikáció WLAN 802.11 b/g/n Bluetooth™ v4.0
Akkumulátor 6 cellás lítiumion
Garancia 2 év teljes körű garancia

és a samu adati:

Processzor Intel® Pentium® B970 (2 MB cache, 2,30 GHz)
Merevlemez 500 GB
Memória 4 GB DDR3, 1333 MHz
Kijelző 15,6"-es HD LED (1366 x 768), tükröződésmentes
Operációs rendszer Magyar nyelvű Microsoft Windows 8 operációs rendszer
Grafikus vezérlő Intel® HD Graphics
Optikai meghajtó DVD +/- RW
Beépített kamera és mikrofon Van
Csatlakozások 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x HDMI, 3-in-1 memóriakártya-olvasó (SD, SDHC, SDXC), 10/100/1000 LAN
Billentyűzet nyelve Magyar
Vezeték nélküli kommunikáció WLAN (802.11 b/g/n), Bluetooth v4.0
Akkumulátor 6 cellás lítiumion
Garancia 2 év

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#36348) spyduck válasza Sub-ZeRo (#36346) üzenetére


spyduck
nagyúr

G580-ból van alumínium borítàsú is, inkabb csak a 115k alatti arkategoria az ami lakkos.

(#36349) AxBattler válasza tokman6 (#36347) üzenetére


AxBattler
félisten

Asus K, és X sorozata felejtős, nagyon gagyi minőség.
Lenovo-nak csak a tükröződő felület a hátránya - ha ez nem zavar, akkor vedd azt.
Samsung matt mindenhol, és konfigban ugyanaz, mint a Lenovo, csak egy árnyalattal gyengébb konstrukció, de még azért ajánlható.

Te döntesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36350) Sub-ZeRo válasza spyduck (#36348) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Februárban 130-ért vettem egy G580Ah-t és az is lakkos még. /:

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.