Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35751) JóGeri. válasza Tikakukac (#35750) üzenetére


JóGeri.
tag

Ebben igaza van az elöttem szólónak! +1
Lesz funkciója az érintőnek?(több a macera mint a lehetőség..)

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35752) Tikakukac válasza spyduck (#35749) üzenetére


Tikakukac
titán

A rendesen kiforgathatós tablet jó wacommal csodákra képes, a Panával otthon szoktam faterék bejelentős lapját tölteni, és arra mennyei. De tényleg nem célszerűen ilyet használni marhaság, mert úgy viszont idegesítő.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35753) rrzkm88


rrzkm88
csendes tag

Üdv

Mi a véleményetek erről a gépről?

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_G580AH_Intel_Pentium_Dual_Core_B960_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Sotetbarna_LENOVO-G580-59-366658_8488.html

A 0.hozzászólás kérdéseire már adtam választ,annyi módosult közben h az ár felső határa 130e.

Előre is köszi

(#35754) JóGeri. válasza rrzkm88 (#35753) üzenetére


JóGeri.
tag

sztem jó..én bírom a lenovot..de akk 130-ból itt aprón vehetsz alig használtan i3-as procival notit is ami sztem jobban megéri..időtállóbb.. :U

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35755) Tikakukac válasza rrzkm88 (#35753) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobb ötletem továbbra sincs ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35756) troland26 válasza rrzkm88 (#35753) üzenetére


troland26
őstag

Ez a típus ajánlottnak számít ebben a topikban is ... :K

(#35757) The Exiled válasza Tikakukac (#35750) üzenetére


The Exiled
tag

arra kéne neki, ha mondjuk ágyban fekszik és csak olvas, akkor tabletként is megtudja fogni és lapozni, tehát kényelmi oka lenne, és mivel napjában 2-3 órákat utazik, ezért mondjuk apróbb játékok is jól jönnének rajta szórakozni teszem azt angry birds vagy valami

spyduck:
150 fölé nem akar menni
méretre egy kisebb laptop mérete legyen, cirka 12"
súlyra minél könyebb, de az ultrabook kategória fölösleges
Főleg officera, meg netezésre lenne
Inkább megbízható legyen
Free dos bőven jó, itthon rakok rá win8-at
500GB vinyó minimum, 4gb ram, hogy hosszútávon se legyen vele baj
vga kimenet nem ártana rá, hdmi fölösleges, érintőképernyő pedig jól jönne
eddig kinézve HP TX1000/TX2000
vásárlás a köv fél évben
Használt gép is bőven szóba jöhet

(#35758) Tikakukac válasza The Exiled (#35757) üzenetére


Tikakukac
titán

Lapozni? Jobbra nyíl és ennyi.

Használtatok már ilyet, vagy ez még új? Mert nekem úgy tűnik nem nagyon ment át, hogy ez "élményben" messze nem tablet, főleg nem okosteló.

A kihajthatós tabletes noti meg főleg nem könnyű, meg vékony.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35759) AxBattler válasza The Exiled (#35757) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a 2740p?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35760) The Exiled válasza Tikakukac (#35758) üzenetére


The Exiled
tag

Ne mondd már, hogy nem kényelmesebb összecsukva tablet formában olvasni egy dokumentumot, a4-es méretre nagyítva, elforgatva, mint notin egérrel meg billentyűvel kersztbevágva? A súly meg nem túl nagy probléma. Élményben meg persze hogy nem egy tablet, de pár apróságra a metro ui-val azért képes.

AxButtler: hát valami ilyesmi nem ártana, csak nem tudom mennyiért lenne hajlandó a tulaj megválni tőle

[ Szerkesztve ]

(#35761) Borote válasza The Exiled (#35760) üzenetére


Borote
addikt

Próbáltad már? Tekintve, hogy ezek jó másfél-két kilós holmik, sokkal egyszerűbb ha szépen a lefele nyíllal léptet az ember..
80-100 deka fölött a tabletezés már nem egy hatalmas élmény... Persze az elején tök érdekes, hogy van érintőképernyő is a gépen :D

(#35762) Tikakukac válasza The Exiled (#35760) üzenetére


Tikakukac
titán

Olvasáshoz miért kéne egér meg billzet? 1 darab gombot kell nyomni ha lapozni akarsz. Bár nem tudom, lehet én vagyok túl egyszerű.

A súly meg baromi nagy probléma. Majd amikor ölbe vágod a 2 kilós géped megtudod. Nekem 1,5kg-al is huzatos. Akksi nélkül 1.3kg körül az élvezhető.

Azt meg remélem tudod, hogy ezek wacom cerkás dolgok. A metro UI meg csodákra képes, csak nem így és nem itt. Hidd el, a notiban is van wacom réteg, kipróbáltam és pocsék volt. Otthon meg tényleg gyárilag keresztbeverhető a gép, és botrányosan pocsék a nem cél dolgokra. Touch-al esetleg, talán, lehetséges.

Én próbáltam őket, próbáld ki te is. Nagyon el fogsz szomorkodni. Ennyiért vegyetek notit meg tabletet. Tökéletesség maga, sync-et összedobod és mehet a menet. Az ilyen öszvér megoldások mindig szopásra vezetnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35763) Pocok256 válasza Space marine (#35745) üzenetére


Pocok256
veterán

Normális használat mellett kb 4 óra körül van az akksi üzemideje.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35764) attiati


attiati
veterán

győzzetek meg légy szíves, hogy miért vegyek több éves használt üzleti minőségi gépet, ha:

1. ugyanúgy törnek (pedig minőségi anyagból van elvileg) (nem, nem arra gondolok, hogy ezzel akarnék szöget verni a falba :) )
2. aksijuk használt, többségében fele üzemidővel mennek
3. többségüknél sokadik tulajdonos, cserélgetett alkatrészek (most épp megörültem egy dell latitude-nak, erre kiderül, hogy cserélt panel van benne, ami vélhetőleg dell vostro-ba való. Másik kinézett thinkpadnél meg hibás a kijelző) stb....
4. fényerőben nem jobbak
5. garancia már nincs rájuk
6. billentyűzet valószínűleg jobb
7. vagy valamit nagyon benéztem

A topikokat olvasva elég sok probléma van azokkal a modellekkel is. Mivel járok rosszabbul egy Edge plus 335-el ? 2 év gari, halom tárhely, halom memória,

[ Szerkesztve ]

(#35765) Borote válasza attiati (#35764) üzenetére


Borote
addikt

Mennyit szánsz rá? :)

(#35766) Space marine válasza Pocok256 (#35763) üzenetére


Space marine
aktív tag

már jobb mint a régi "ánuszom" :D az 2órát birt wifi-vel és visszavett órajellel.. na már csak el kell adnom.. :C

(#35767) gyjani22


gyjani22
csendes tag

Hello! ezt a hozzászólást lehet rossz helyre tettem, szóval ide is belinkelem: [link]

(#35768) MornKapitány válasza attiati (#35764) üzenetére


MornKapitány
tag

Százezer Forintért már találsz olyan üzletit, ami bőven kiszolgál még jó pár évig. És garanciát is lehet találni egy-két évet, csak szemfülesnek kell lenni. Szerintem igazán a miért a használat után fog megmutatkozni. Amikor egy thinkpad után egy edge-t veszel a kezedbe. És azért kevésbé sérülékenyek - rollcage, mg váz stb.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#35769) attiati válasza Borote (#35765) üzenetére


attiati
veterán

100e alatt gondoltam, de fölé is mehetne picivel, de amennyi gond van a régi gépekkel, nem adnék értük sok pénzt. Egyiknek a kijelzője fos színtelen, fényerőtlen, a másik melegszik, nem lehet ölben tartani (D430), a harmadikon lassú a vinyó, egyből ssd-re kéne cserélni. Többségében azonnal aksicsere, mert 1-2 órát bír max.
14 coll és afelett dög nehezek. Garancia letelte után ugyanúgy orosz rulettnek érzem.

Miben járok joban, mint azzal a kis thinkpad utánzattal?

MornKapitány: annyira nem értek hozzá, de a T400s-nél szériahiba a palmres törés, repedés. Thinkpad topikban írják, hogy lötyög az aksi. Így laikusként nekem nem az jön át, hogy sokkal strapabíróbb lenne. De az is lehet, hogy a kommersz tudatlan népek le se szarják, ha törik a gépük, és nem írnak róla (vagy én olvasok kevés ilyen topikot) illetve az üzleti kategória tulajok azt hiszik, hogy baseball-ozni lehet a gépükkel.
De a legvalószínűbb, hogy frusztrált vagyok, amiért nem találtam meg a tökéletes használt üzleti gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#35770) Tikakukac válasza attiati (#35764) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Nem ugyanúgy törnek. Ha ugyanúgy törne mind akkor megérteném. Az, hogy mindig rinyálunk az egy dolog. Ha te azt művelnéd a konzumerrel, mint amit én a TP-vel, akkor 1 hónap után vinnéd bontásra.
2. Vagy nem. Ott van anyám gépe. Akkor megnézed mit veszel, ennyi.
3. Használt autó? Ugyanezek a gondok. 3 hónapja olyan T60 IPS-t vettem, hogy dobozból nem kapsz olyan gépet. Megnézzük mit veszünk és ennyi. Én sem veszek bemondásra 7-es BMW-t 400k-ért. Mert tuti vérestorkú.
4. Nem igaz. Az, hogy te pont most 12-13"-ban keresel brutál fényerőt, az egy egyedi igénynek az egyedi igénye. Elárulom, konzumerben meg nincs 12-13", vagy ha van akkor ott a létező legkisebb bajod a kijelző (ha egyáltalán matt)
5. Használd konzumerre sincs. Adj pénzt, veszek olyan gépet 1-2-3-4 év garival használtan, hogy huhu. Pénz beszél, gari ugat.
6. true
7. Csodát akarsz. Annál is nagyobbat, mint itt közülünk sokan. Én mindig sírok, de ez azért van, mert a mérce nálam olyan magasra került kb. mindenben, hogy nem bírom. Lényegében te most egy T60 IPS-t keresel, de gyári állapotban és 1,5kg-al. Én is ezt akartam, mert qrva jó az a T60, de szálljunk le a földre, ha végtelen pénzt adnál sem kapnál meg mindent. Ez a popszakma lényege. 100k alatt, fullos akksis, kicsi, atompaneles, de gyors meg anyámkínja gép nincs. Nem is volt, és valószínűleg belátható időn belül nem is lesz.

extra: akksi lötyögésre ha utánaolvasol akkor rájössz, hogy iszonyat régóta van, valószínűleg pont azért, hogy a levegő szigeteljen és ne járj úgy, mint én a HP-val. Ezért van az, hogy kapsz 2-3 órás akksival gépet, nem pedig 0 percessel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35771) MornKapitány válasza attiati (#35769) üzenetére


MornKapitány
tag

Ha lényeg a súly, akkor gondolom cipelni szeretnéd. Én inkább picit több súlyt cipelek, de legyen masszív. Nem recseg, olyan mint a vasbeton. Még a latitude-ök is, pedig nem rajongok értük :D. Hasonlítottál már össze konzumer gépet üzletivel?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#35772) Space marine


Space marine
aktív tag

még egy kérdés: az Ideapad Z és G sorozatai között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#35773) belec_95


belec_95
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Mi a véleményetek a HP Probook 4540s-ről? Mindenhol csak információ morzsát találtam róla, teljes tesztet sehol. Örülnék neki ha valaki leirná róla a tapasztalatait. Az ivy bridges i3as modellt néztem ki magamnak.
üdv

(#35774) Borote válasza attiati (#35769) üzenetére


Borote
addikt

Ühümm... és 100 ezer alatt milyen nem használt gépet kapnál ami megfelel az igényeidnek?

"győzzetek meg légy szíves, hogy miért vegyek több éves használt üzleti minőségi gépet, ha:" - mert nincs több pénzed, és az igényeid messze túllőnek azon, amit consumerben lehet kapni ennyiért. So simple.
Vehetsz Latitude XT-t is, abban Transflective kijelző van, azaz nem gond neki a napfény, mert azt használja háttérvilágítás helyett. Keresd Premete-t, neki volt ilyen gépe :)

150k-ért kapsz Samsung NP535U3C-t, csúnya, de legalább világos kijelzővel.

(#35775) AxBattler: E330-nak brutál 62Wh-s az akkuja, viszont jóval gyengébb a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#35775) AxBattler válasza attiati (#35764) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyiért szerintem megéri, de egy E330-assal jobban járnál: 15k-val drágább, de sokkal tovább elég lesz az ereje, valamint rakhatsz bele msata SSD-t is a HDD mellé. :K

Szerk.:
Egyébként észrevettétek, hogy az Edge-ekre egyre több helyen 2 év garit adnak?
Mi történt? Az EU berágott a Lenovo gyakorlatára?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35776) attiati válasza Tikakukac (#35770) üzenetére


attiati
veterán

kb ez a helyzet, amit leírtál :)

1. erre céloztam, de nem is azért venném, hogy üssem vágjam.
3. Idegesítő, hogy egész hétvége alatt egyetlen gépet se tudtam megnézni, mert a tulajok nem érnek rá (hogy a tökbe akarja így eladni?) a legkülönbözőbb kifogásokkal (nincs nála az aksi, vissza se ír, kiderül hosszas egyeztetés után, hogy hibás a kijelző, a másiknál meg kiderül, hogy cserélt kijelző, de tökre nem belevalóra cserélték). Értem én, hogy meg kell nézni alaposan, hogy mit veszek, de hány óra / nap alatt okosítsam ki magamat a témában szakértő szintre, hogy az ilyen összetákolt gépekből kiszűrjem a selejtet? Utána meg futhatok a pénzem után, mert távozás után nincs reklamálás, és gari sincs már. (itt most nem azokra az eladókra gondolok, akik nagyban nyomják megbízható szinten). Persze ez a saját problémám. Ha nem értek hozzá, akkor fizessem meg a felárat az eladó megbízhatóságáért, hozzáértéséért. Vagy kiokosítom magam a témában, és ár alatt kifogok egy göngyszemet türelemmel és az eladót "becsapva". Vagy nem fizetek felárat, nem okosítom ki magam, és engem vernek át :D Tényleg ilyen ez a popszakma.

milyen gépet veszel használtan 1-2-3-4 év garral?

Borote: pl lehet bevállalom azt a thinkpad edge 335-t. Ára is jó, kicsi is, könnyú is, matt is, 2 év gari is van rá, céljaimnak megfelel. Többre megyek a 2 év garival, mint egy masszívabb használt üzletivel, ami ugyanúgy orosz rulett garancia nélkül

[ Szerkesztve ]

(#35777) stratova válasza AxBattler (#35775) üzenetére


stratova
veterán

Hát igen.. Ha E335-be E2-1800 helyett legalább A6-4400M kerülne.
E135-ben megértem a 17-18 W-os példányok igényét.

(#35778) Pocok256 válasza Space marine (#35772) üzenetére


Pocok256
veterán

Z vékonyabb és minőségibb :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35779) jeri válasza AxBattler (#35775) üzenetére


jeri
tag

Az EU.ra csak k...nak, olyan hosszú a teve karavanút,meg a hajóút,és a kikötői bevándorló afrikai munkások is sokat sztrájkolnak,hogy mire ideérnek már lejár a garijuk útközben.

(#35780) Tikakukac válasza attiati (#35776) üzenetére


Tikakukac
titán

A használt gép vétel (de az új is) nagyon-nagyon-nagyon sok olvasással kezdődik. Az én fejemben olyan mennyiségű infó lehet már, hogy terás vinyók is betelnének.

Megjegyzem, nagyon kevés a "buta" aki gépet elad, legalábbis ilyeneket. Nagyon is jól tudják, és pont te szívod meg, mert egy jó dörzsölt notinepper nagyon gyorsan befűz :K Ide kell jó sok év meg gép, és lyukra futás. Én mákos vagyok, eddig inkább apróságokkal szívtam be, de mondjuk én tényleg sas vagyok, és büdös nagy szerencsés.

Ha megelégszel az x200-al, akkor fél év garival tudok majd mondani gépet, akksi ügyön is dolgozom gőzerővel.

Olyat, amilyet akarsz. A legszebb vételem még mindig a 8440p volt, ami 2 év garral, vacsi állapotban, táskával volt 120k lassan 1 éve. De tudjuk sorolni, néha olyan gépek vannak, hogy nyáladzunk, csak ugye nekem is minek, ha lenne akksim, akkor kész, vége, alkatrészeket kell max cserélni az s-ben, és világ vége+1 nap.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35781) attiati válasza attiati (#35776) üzenetére


attiati
veterán

Tikakukac: megköszönném a segítségedet, ha látsz alkalmi vételt. Ezek után gari nélkül nem veszek semmit. Mondjuk kb 3 hét múlva kéne a gép, de nem létkérdés. Ha meg végleg megunom, akkor bevállalom azt az edge 335-t.

erősen OFF

Úgy érzem, hogy tele van hülyékkel az apróhirdetés.

Beírja aláírásba, hogy elsősorban telefonon és e-mailben keressék, a privit hanyagoljuk. Erre telefonon nem lehet elérni, nem veszi fel, csak PM-ekre válaszol. Kb 3szor kérdeztem rá PM-ben, hogy mi a telefonszáma, min érem el, mire válaszol, hogy csak hétfőtől szombatig él a telszám. :C

Másik delikvens sokadik levél után szúrja ki, hogy hibás a kijelző. Kérek róla képet, hogy szeretném látni, mielőtt órákat utazok, erre az a válasz, hogy "nem fogod látni". :)) :DDD :W :C

múltkori eset: eladó hibájából hiúsult meg aznap az üzlet. Kértem, hogy tegye félre akkor másnapra. Egész nap egyeztettük az időpontot, minden oké volt. Erre 2 órával az átvétel előtt közli, hogy haverja most szólt, hogy lehet kell neki. El is adta neki.

És persze tele van a hardverapró újonc felhasználókkal..... többségük évek óta ph tag, másik nicken....

[ Szerkesztve ]

(#35782) JóGeri. válasza Pocok256 (#35778) üzenetére


JóGeri.
tag

+1 Vékonyabb.

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35783) epresnegro


epresnegro
csendes tag

Sziasztok Lapost szeretnék vásárolni de jelenleg tanácstalan vagyok .

[Samsung series 3 np370r5e_s02hu]

[asus k55vj_sx047d]

E kettővel szemezek de nem tudok dönetni. Az egyiknél a proci a jobb a másiknál a vidikari. Leginkább játékra és programozásra használnám(filmezés stb...).
A leginkább befolyásoló tényező az lenne hogy a proci meg a vidikari külön-külön hűtőhídon van-e sajnos keresgéltem de nem találtam erről infot se az asus se a samsung esetében.
Kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm.

üdv,
EprEsnEgrO

[ Szerkesztve ]

(#35784) Borote válasza attiati (#35781) üzenetére


Borote
addikt

Tehát elég lesz a netbook hardver?

(#35785) JóGeri. válasza epresnegro (#35783) üzenetére


JóGeri.
tag

Én márka alapján samsung,de a felszereltség alapján a kettő közül inkább asus. Ez az én véleményem..

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35786) Dhampir válasza epresnegro (#35783) üzenetére


Dhampir
félisten

A Samsungban nincsen optikai meghajtó, viszont a garanciális javíttatása hazai terepen történik, ha ez előnynek számíthat.

(#35787) Tikakukac

Előfordult olyan is, hogy egy ezen a fórumon ajánlott Hardveraprós eladó azóta már több fekete pontot is begyűjtött.

[ Szerkesztve ]

(#35787) Tikakukac válasza attiati (#35781) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondold el, hogy én ezt nap mint nap átélem, évek óta. És még a ph elég okés, sokkal ezalatt van a többi hely. De tényleg kell szerencse is, én szinte csodával határos módon mindig kifogom az értelmes és jó eladókat.

Dhampir: Akit bizton mernék ajánlani, olyanból van 1. Max 2. Mert nem üzletelek velük millás tételben 10-20 év óta. Apám azt mondta üzleti barátság nincs, soha. Viszont tudok mondani nagyon sokat, akik így elsőre, vagy sokadjára is jónak tűntek, és nem nagyon hallok rossz szájízt utólag.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35788) gyjani22 válasza gyjani22 (#35767) üzenetére


gyjani22
csendes tag

:))

(#35789) Dhampir válasza gyjani22 (#35788) üzenetére


Dhampir
félisten

Nehogy meglepetés érjen a későbbiek során az esetleges garanciáztatásával kapcsolatban, mert ez külföldi behozatalú gépnek látszik, az ára alatt szerepel:
(Szlovák Köztársaságban alkalmazott ÁFA)

(#35787) Tikakukac

Természetesen többen is vannak megbízható eladók. :K

[ Szerkesztve ]

(#35790) Pocok256 válasza epresnegro (#35783) üzenetére


Pocok256
veterán

Egyértelműen jobb a samsung :) a 8750m az átnevezett gt 635m et megeszi reggelire :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35791) JóGeri. válasza Pocok256 (#35790) üzenetére


JóGeri.
tag

Szerintem is odaveri a 8750m a gt635m-et...De az i5ös procival szerelt..Nem biztos h ez a vga teljesítésbeli külömbség kompenzálja a procik közti erőviszonyokat...bár most h olvasom neki játékra kell így más...

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35792) Pocok256 válasza JóGeri. (#35791) üzenetére


Pocok256
veterán

i5 és i3 között csak akkor van különbség ha nem játékra hanem videokonvertálásra használja főleg ilyen VGA -k mellett :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35793) Tikakukac válasza epresnegro (#35783) üzenetére


Tikakukac
titán

NP370 az rendben van. Hűtője meg kb. mindegy, ha lesz bontás, szólok. Szvsz klasszikus 2 csövecske, vége Y és pá. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35794) JóGeri. válasza Pocok256 (#35792) üzenetére


JóGeri.
tag

Igazad van! Notinál meg "végképp mind1".. :K

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#35795) gyjani22 válasza Dhampir (#35789) üzenetére


gyjani22
csendes tag

igen, ezt tudom. csak arra vagyok kiváncsi, hogy melyik éri meg jobban..mert ugye az egyikben erősebb processzor van, a másikban viszont erősebb vga..

(#35796) attiati válasza Borote (#35784) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom mit takar pontosan a netbook kategória. De sose fog játékot látni.

Ahogy nézegettem benchmarkokat, a Thinkpad x300, x301 cpu-ja se sokkal erősebb, hp 2530p erősebb jóval. A thinkpad x200 és dell E4300 elhúzna mellette.

Windows 7 alatt böngészés max 10 ablakban akadásmentesen (reklámokkal, flashe-sel), mellette skype, office, chat és lehet a háttérben futni fog egy video.. Ezeket nem ártana, ha vinné, ha már 100e-t ráköltök. Ezekkel megbírkózna a kis brazos?

Igazából két versenyzővel szemezek erősen x301 (c2d SU9400) és E4300 (c2d SP9400), valamint szóba jöhet egy x200. Ezzek közül teljesítményben csak az x301-el van egy szinten a kis brazos (Lenovo E335+)

árban:
Lenovo X301 90-110e körül van.
Lenovo X200 70-80e körül
Dell E4300 70-90e körül

Ha a kis brazos elég arra, amit írok, akkor erősen meggondolom, hogy bevállaljak e gari nélkül bármilyen üzleti gépet.

[ Szerkesztve ]

(#35797) spyduck válasza gyjani22 (#35795) üzenetére


spyduck
nagyúr

A játékhoz erősebb VGA kell, a CPU-t meg kérdéses, h kihasználod-e. Ezt a cikket pont a hasonló tévhitek elkerülése végett csináltam: [link]

attiati: Neked is ajánlom a fenti cikket. Amire neked kell ahhoz legalább 4 GB RAM és egy SSD kell, hogy problémamentesen tudjad ezeket futtatni.

"Egy hagyományos merevlemezen lévő rendszerpartíció esetében ez az érték 5-6 ms, ami azt jelenti, hogy egy HDD legfeljebb csak 160-180 fájlt tud megnyitni elméletben és ennél jóval kevesebbet a gyakorlatban. Egy SSD-nél az elérési idő akár 0,01-0,02 ms is lehet, ami 50.000-100.000 fájl elérését jelenti másodpercenként."

szerk: Utolsó mondatodat most veszem észre. Brazost inkább ne, az bitang lassú!

[ Szerkesztve ]

(#35798) lsc válasza rrzkm88 (#35753) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha kell oprendszer ez [link] is belefér a 130-ba.

Mod #35800) spyduck: Azzal a procival nem kicsit kiegyensúlyozatlan az a gép, a proci gyengébb a videokártya meg erősebb. Itt [link] látszik is, nem egy helyen elveri a 350.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#35799) Tikakukac válasza attiati (#35796) üzenetére


Tikakukac
titán

Állat a Brazos én szeretem. De még egy SL is állva hagyja. Én minimum egy SL9300-at néznék, ezt biztosan állítom, hogy elég. Enyémben is ez van, és tényleg elég.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35800) spyduck válasza lsc (#35798) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor már inkább ezt egy kicsivel többért: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.