Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35201) Pocok256 válasza privacy99 (#35197) üzenetére


Pocok256
veterán

Bizony ez így van valószínűleg a rendszerrel van valami elbaltázva... Nálam egy torrent fut vagy 30 ablak meg van nyitva a World of tanks megy a háttérben a counter strike go is megy háttérben és így még vígan tudok full hd filmet nézni anélkül hogy bármire is várnom kéne 1 s et is ... Ott valami csúnyán el van basz*rintva a rendszerrel nem pedig a gép a hibás....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35202) AMD Power


AMD Power
titán

Az nem "árt" az aksinak ha 1-2 naponta használom egy kicsit? Lemegy belőle egy 30-40% majd visszatölti és bent marad a gépben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35203) Dicker


Dicker
őstag

HP gép töltéséhez, ha segítség:
Gyárilag nem tölt, akkor, ha kihúzod a töltőt a gépből, és visszadugod használat közben. Csak akkor kezdi el újra feltölteni, amikor készenléti állapotban, vagy kikapcsolt állapotban dugod a hálózatra, mert minden más helyzetben tartja a töltöttséget.
Szóval, ha lemeríted egy 20-30%-ot, és bedugod, akkor azon a szinten tartja. Vagyis a 4-5 éves gépem így csinált már akkor, és ugyanennyi ideig bírta is az akksi...

(#35204) B-L-A-C-K válasza AMD Power (#35202) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, de szerintem ne foglalkozz az aksival, a mostani gépeknél már nem annyira hamar megy tönkre mint anno. Én se babusgatom, és a céges is meg az itthoni is 100%-os mindig.

Időközönként csinálsz egy csutka lemerítést, majd kikapcsolt állapotban ~félnap töltést és annyi, ez jót tesz neki fél évenként...

[ Szerkesztve ]

(#35205) spyduck válasza B-L-A-C-K (#35204) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem akarok nagyon belemenni az akksi témába mert ahány fórumozó annyi verzió létezik. De!!! A Li-ion nem szereti ha csutkára lemerítik, az biztos. Valamint ha feltöltött az akksi akkor kikapcsol a töltőelektronika, semmi értelme rajtahagyni.

[ Szerkesztve ]

(#35206) B-L-A-C-K válasza spyduck (#35205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, ha heti 2x megcsinálod árt neki, de félévente 1x használ neki, vagyis nekem nagyon sok gépemen eltüntette már az ilyen 30%-os elhasználódást 0%-ra az aksiról, na meg pl az apple is ajánlja iphone-oknál olvastam, és ugye abba is li-ion van. De szerintem a tapasztalat a leglényegesebb ami ugye bevált módszer nálam, persze azt hozzá kell tennem ha az aksi már tropa akkor ez a művelet csak ront a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#35207) Dicker válasza spyduck (#35205) üzenetére


Dicker
őstag

Hozzá tenném, hogy engem nem érdekelt hány százalékon állt. Általában maxon volt, és mégis elment ennyi ideig. Bár még most is 60%-os az akksi szóval teljesen nem adta meg magát az 5 év alatt.. :D

(#35208) #99343872


#99343872
törölt tag

Hello, notebook vásárlás előtt állok, kérlek ajánljatok nekem egyet, esetleg néhányat. 200-260-ezret szánnék rá. Az igényeim a következők:
3dsmax, renderelés, archicad, photoshop és hasonló programokat használok.
Lehetőleg minél több gyári garanciával rendelkezzen, lehetőleg ne dual vga-s legyen, a ram mennyiség az utolsó szempont, később bővíthetem is akár.

Köszi!

(#35209) B-L-A-C-K válasza #99343872 (#35208) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha az első hozzászólásban lévő pont mindegyikére válaszolnál, nem kellene utána + kérdéseket feltennünk....

Szóval ami még lényeges lenne: Méret? Matt/fényes? Használt lehet e? ....stb

(#35210) DGerg


DGerg
csendes tag

Ez a három közül melyiket ajánlanátok és miért? :

http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_X501A-XX088D_slim_notebook-p349194.html

http://www.edigital.hu/Notebook/Packard_Bell_TE11HC-B9604G50MNKS_LIN_notebook_fekete-p352005.html

http://www.edigital.hu/Notebook/Dell_Inspiron_3521_notebook-p354343.html

(#35211) Pocok256 válasza DGerg (#35210) üzenetére


Pocok256
veterán

Egyiket se....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35212) btudos válasza DGerg (#35210) üzenetére


btudos
veterán

Mindhárom nagyon gyenge minőségű, belépő szintű gép, bármire is kell, van jobb vétel náluk.

(Ajánlom a link gomb használatát, megkönnyítenéd a dolgunkat ;) )

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35213) DGerg


DGerg
csendes tag

Bár elolvastam az első hozzászólást, de sajnos a pénz nagyobb úr mint az igények. Netezésre, filmezésre, szövegszerkesztésre, zene hallgatásra kéne egy minél olcsóbb darab. Ár miatt néztem ki azt a hármat. Mit ajánlanátok?

(#35214) Tikakukac válasza DGerg (#35213) üzenetére


Tikakukac
titán

A512 Fuji ennyiből ki szokott jönni, inkább azt :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35215) btudos válasza DGerg (#35213) üzenetére


btudos
veterán

Amennyiben nem a notebook hangszóróiról fog menni a zenehallgatás (mondjuk mindegy, mert mindegyik beépített hangkeltő gyenge zenét hallgatni) akkor a Fujitsu LifeBook A512 lehet a Te barátod, Celeron procival akár 85 körül kapható, B960-nal 100-ért adják, minőségre magasan a legjobb új gép ebben az árkategóriában.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35216) Tikakukac válasza Tikakukac (#35214) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy ugye használtban mondjuk a klasszikus T60 és hozzá egy talicska csere alkatrész. Örök élet +1 nap.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35217) LaptopSystem válasza Tikakukac (#35216) üzenetére

vagy ugye bár a jó öreg elnyűhetetlen T61 :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#35218) Tikakukac válasza LaptopSystem (#35217) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs belőle IPS, így az nem izgat :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35219) Chaser válasza Tikakukac (#35218) üzenetére


Chaser
titán

De csinálni lehet ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35220) Tikakukac válasza Chaser (#35219) üzenetére


Tikakukac
titán

Már a saját gépemre is alig van időm, nem még egy frankenpadra. De majd meglátjuk, egyszer akarok én is csinálni egy ilyen mindenes gépet, mondjuk nekem haszontalan :U mindegy kell és kész ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35221) Chaser válasza Tikakukac (#35220) üzenetére


Chaser
titán

Azért nem haszontalan az, ha jóval hűvösebb - persze intel vga -val meg 45nm-es procival. 8GB ramot is bele lehet tuszkolni - jó áron van most aprón -, meg van sata2 is. De még nekem se jött össze:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35222) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, Ez tényleg ilyen olcsó, vagy valami átverés van benne?

(#35223) Chaser válasza Khelben (#35222) üzenetére


Chaser
titán

"1 év gyári garancia" Valszeg renew vagy refurbished. Nem tudom milyen áron mennek, de gyanítom 400k-s kategória lenne.

szerk: Van iponos topik, ipontól is vannak jelen, kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35224) Khelben válasza Chaser (#35223) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megkérdezem, köszi. Amúgy milyen vétel lenne ennyiért egy ilyen renew gép?

(#35225) Chaser válasza Khelben (#35224) üzenetére


Chaser
titán

Attól függ lehet-e bővíteni és mennyiért. Mert 1 év garral 300k-s gép nekem necces, akármilyen elit gép is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35226) AxBattler válasza Khelben (#35224) üzenetére


AxBattler
félisten

Itt 340k, de 3 év gari jár hozzá.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35227) Borote válasza Chaser (#35225) üzenetére


Borote
addikt

Magyar lokalizációs.... Lehet, hogy készleten ragadt gép, mint a Fujitsu P701 is, most 150k-ért árulják, újkorában pedig 2-300 ezer volt.
Az 1 év garancia azért érdekes, mert az EliteBook-ra (még a renew-kra is) alapból 3 év gyári garancia van. Az is érdekes, hogy kb pont 2 éve jelent meg a széria, így akár ténylegesen el is telhetett 2 év garancia.

(#35226) AxBattler: viszont itt nem magyar a lokalizáció... bár iponnál is lehet elírás :D

[ Szerkesztve ]

(#35228) Chaser válasza Borote (#35227) üzenetére


Chaser
titán

Mondtam én, hogy nem magyar lokalizációs? :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35229) sihor


sihor
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptop vásárláshoz.

(1) Keret: max. 200-220 eFt
(2) Kijelző: mérete 15.6 vagy 14 colos, fényes vagy matt az mindegy
(3) Notebook súlya: nem fő tényező
(4) Felhasználási kör: a hétköznapi felhasználáson kívül főként programozás, játék nem jellemző
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? Fontos lenne a megbízhatóság,de a programozáshoz némi teljesítmény is szükséges.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? Operációs rendszer nem szükséges
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? Min 500 GB és min 4GB
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…): A HDD mellé vagy helyett szeretnék SSD-t.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni): Konkrét modellt nem néztem ki. Nagyrészt a különböző Dell modelleket néztem, illetve HP-t és Lenovo-t.
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A közeljövőben
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új gépet szeretnék.

Előre is köszi a segítséget!

(#35230) HokedLee


HokedLee
csendes tag

Sziasztok!

Most jelenleg egy Thinkpad X60-asom van, de le szeretném cserélni.

Használtat szeretnék venni, minimum 120 GB HDD. dual Core ból nagyon jó vagy egy közepes i3-as is megteszi. Mindennapi használatra szeretném legalább egy évre. Matlabot is futtatnék rajta az ideális méret pedig a hordozhatóság miatt 13,3 inch.

Két gépet találtam eddig Thinkpad x301 vagy egy Toshiba Satellite Pro l830.

A Toshibát megbízhatónak tartjátok? A Thinkpadről tudom, hogy az. A HP meg ratyi. (3 ilyen gépből kettő tönkrement. A gagyi Toshibám meg sokáig bírta.)

Ti a kettő köül menyiket választanátok? Vagy esetleg tudtok más megbízható alternatívát is?

Üdv: HL

(#35231) Chaser válasza HokedLee (#35230) üzenetére


Chaser
titán

Dell E4300 pl. Esetenként sok garral is ki lehet fogni. Ha elég a 12" akkor meg x200.

szerk: sihor: Dell E5530 kell neked. 15.6", FHD, i3, kb 200-210k, mikor mennyi és bolttól függ. Backlit bill extrának és 3 év NBD garancia, helyszínen javítanak 1-2 napon belül. Későbbiekben meg bővíted egy SSD-vel ha most nem is fér bele.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35232) HokedLee válasza Chaser (#35231) üzenetére


HokedLee
csendes tag

A Satellite Pro l830 11d-ről mi a véleményed? Milyen okok miatt tartanád rossz választásnak?

Előre is köszönöm a választ.

(#35233) Chaser válasza HokedLee (#35232) üzenetére


Chaser
titán

Nem ismerem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35234) HokedLee válasza Chaser (#35233) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Köszi :)

(#35235) Dhampir válasza Khelben (#35224) üzenetére


Dhampir
félisten

Megfontolhatod egy Dell Precision M6600 beszerzését is, 3év NBD garanciával 290000-ért innen.

A konfigurációs táblázatban a J-oszlopban található.

A korábbi Lenovo már megadta magát?

[ Szerkesztve ]

(#35236) sihor válasza Chaser (#35231) üzenetére


sihor
csendes tag

Köszi szépen!

(#35237) HokedLee válasza Prober (#50) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#35238) Chaser válasza HokedLee (#35237) üzenetére


Chaser
titán

&sihor Szívesen

Lehet nem talált 1 év alatt, de ki tudja:D
"2012-06-14 21:49:48" Erre válaszoltál:).

szerk: Látom észrevetted :P

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35239) B-L-A-C-K válasza Chaser (#35238) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ó jaj...:D

(#35240) HokedLee válasza Chaser (#35238) üzenetére


HokedLee
csendes tag

előfordulhat néha:)

[ Szerkesztve ]

(#35241) Khelben válasza Dhampir (#35235) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszi, ezt is megfontolom.
A Lenovo megvan, semmi baja, csak megakadt a szemem ezen a hp-n, főleg az árán. Ennyit talán megérne a váltás fullhd-ra. Bár még a vga-nak is utánaolvasok, mert én játékra is használom a notebookot és az sem utolsó szempont.

(#35242) #99343872 válasza B-L-A-C-K (#35209) üzenetére


#99343872
törölt tag

A szempontok akkor a következők:

Ára max 260K
monitor 15,6"+, lehetőleg ne fullhd-s felbontásban, fényes és matt lehetőségek is jöhetnek.
Súly nem szempont, felhasználási kör archicad, 3dsmax és társai.
A megbízhatóság a fontosabb, minél hosszabb garanciaidővel.
Op. rendszer nem szükséges.
Tárhely és memória mérete másodlagos, de azért legalább 4 giga ram legyen.
Kizárólag új gép jöhet szóba.
Szeretném elkerülni a dual vga-s megoldásokat.

Köszönöm!

(#35243) brumi1024 válasza #99343872 (#35242) üzenetére


brumi1024
veterán

A dual vga alatt mit értesz? Optimus/Enduro vagy a SLI/Crossfire konfigokat? És ha az előbbi: miért?

(#35244) Domi84


Domi84
csendes tag

Sziasztok!

250-ig keresnék notebookot.
14" előnyben de 15,6" is szóba jöhet.

fontos:
anyaghasználat
photoshop használata elsődleges.
office
min 2-3év garancia
angol billentyű kiosztás

mi mostanában ebben a kategóriában a best buy...?

előre is köszönöm a választ!

(#35245) Domi84


Domi84
csendes tag

Sziasztok!

250-ig keresnék notebookot.
14" előnyben de 15,6" is szóba jöhet.

fontos:
anyaghasználat
photoshop használata elsődleges.
office
min 2-3év garancia
angol billentyű kiosztás
külföldön sokat lesz használva igy EU-s garancia is előny..
ha egyáltalán van ilyen...

mi mostanában ebben a kategóriában a best buy...?

előre is köszönöm a választ!

(#35246) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Anno említettem, hogy szeretnék édesanyámnak is venni egy laptopot. Akkoriban 100.000-res határt adtam meg. Na most úgy néz ki, hogy ezt a határt sikerült kitolni 125.000 forintra.

15,6"-os kellene. Munkához kell neki, úgyhogy elég sokat fogja hurcolászni. Viszont szinte csak office-val dolgozik, meg filmet néz, úgyhogy elég neki az igp. Ezeken kívül semmi extra igény nincs.

Ebben az árfekvésben van a Fujitsu A512-esnél minőségibb gép?

[ Szerkesztve ]

(#35247) Borote válasza dangerzone (#35246) üzenetére


Borote
addikt

Az A532 szerintem jobban sikerült, ha van rá keret, akkor megéri - masszívabb gép, erősebb zsanérok, USB3, meg i3 is, bár utóbbi inkább a mindegy kategóriába tartozik.

(#35248) Sub-ZeRo válasza dangerzone (#35246) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lenovo g580 corei3, hd3000/4000, 4 giga ram.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35249) Chaser válasza dangerzone (#35246) üzenetére


Chaser
titán

Igazából nincs. A512 pentiumos verzió 3 év garral megvan 110k alatt. De ne ott nézd, múltkor i3-as verzió volt ott 110k:) Itt pl 100k + 1év gar 8k.

szerk: Borote: i3 elérhető A512-ben is, USB3 pótolható EC kártyával. Masszivitásban lehet valamivel jobb.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35250) Borote válasza Chaser (#35249) üzenetére


Borote
addikt

Hááát, ő azt kérdezte, hogy van-e jobb gép :D Nekem személyes tapasztalat alapján jobban bejön :) Elég csak a zsanért megnézni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.