Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35801) attiati válasza Tikakukac (#35799) üzenetére


attiati
veterán

Najó, de x301-et nézek, abban csak SU9400 van. Akkor az kevés lesz ezekre a feladatokra? Az kb annyit tud, mint brazos. És spyduck szerint a memória és az ssd is fontos lenne.

x200 elég lenne cpu-ban, de kevés a ram, és ssd-re is költenem kéne
E4300-ban jó a cpu, elég a ram (amit néztem használtat), de ssd kéne
x301-ben kevesebb a cpu, kevés a ram, de ssd van

spyduck: melyik utolsó mondatot? (közben szerkesztettem is, a háttérben futó videóra gondolsz?)

[ Szerkesztve ]

(#35802) Borote válasza attiati (#35801) üzenetére


Borote
addikt

4GB RAM-nál nem hiszem, hogy Neked több kellene (ezt pedig olcsó beletenni, ha nem annyi lenne), az SSD az alap, bármelyik gépet is veszed (azaz szinte bármelyik gép árához még hozzá kell számolnod, de ha egyszer megvetted, onnantól viheted tovább), a SU9400 pedig jóval erősebb, mint a Brazos. Utóbbinak egyetlen előnye, hogy ha tud valamit IGP-vel gyorsítani, akkor élhető teljesítményt nyújt.

Ha tudnál várni, akkor azt mondanám, hogy várj a Kabini-s gépekre.

[ Szerkesztve ]

(#35803) Tikakukac válasza attiati (#35801) üzenetére


Tikakukac
titán

A memória az bagó, az SSD sem vészes árban. És az x301-ben sem olyan SSD van, mint maiak, nyilván gyors, de inkább bíznám az életem egy 840-re, mint a korai SSD-kre.

A tuti tipp: x200 65k-ért, ram 5k-ért, SSD 20-25k-ért. És parancsolj, élvezheted az életet.

És már egy SU sem annyira herélt, mint egy Brazos, nyilván egymás mellé kéne tenni és megnézni real mit mutatnak a számok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35804) AxBattler válasza Tikakukac (#35803) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenne egy kérdésem. Korábban valaki nézett egy fullos 2530p-t, de itt le lett beszélve róla az illető, azzal, hogy nincs már rajta gari, meg webcam sem.

Akkor az x200-ast miért ajánlgatjátok úton-útfélen?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35805) attiati válasza Tikakukac (#35803) üzenetére


attiati
veterán

és mi az, amire elég még az a brazos és egy x301?
(maximum nem futtatok a háttérben filmet, csak nyitva lesz 10 fül a böngészőben + excel + skype)
Ezekre sem elég cpu-ban a x301 és az Edge 335+ brazosa?

ja tényleg: és 1-4 év garit emlegettél. Azokat hogy, ha 3-4-5 évesek maguk a gépek is? :)

[ Szerkesztve ]

(#35806) Tikakukac válasza AxBattler (#35804) üzenetére


Tikakukac
titán

Keresd ki, és megmondom :DDD Én nem emlékszem rá, így egyből, helyből.

attiati: Nem feltétlen kell a gépnek is 3-4-5 évesnek lennie. Ami a széria végén jött ki és fiatal, adtak rá 3-5 évet, abból 2-3 simán maradhat még.
Nyilván ez nem x200 vagy bármi más lesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35807) spyduck válasza attiati (#35805) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor vedd azt amit jónak látsz, sztem senki se fog hónapokig győzködni.

(#35808) attiati válasza Tikakukac (#35806) üzenetére


attiati
veterán

és amit tudsz fél éves garival, az milyen gari? (szerviz)

illetve melyik 100k körüli / alatti típusra gondolsz, ahol van esély, hogy a széria végén jött ki, és van rá 1-2 év gyártói gari?

(#35809) Tikakukac válasza attiati (#35808) üzenetére


Tikakukac
titán

Alfa féle gari lehet rájuk, van minden, 1-2-3 héten belül elviekben lesz x200 egy rakat, 2530p talán most is van, azt nem néztem.

Gyártói garit szerintem max x201-ből és 2560p-ből csíphető, valahol 100k környékén. De ezek már nagyon aranyhalas sztorik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35810) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Laptop vásárlás előtt állok, egy komoly eldöntendő kérdésem maradt a paraméterekkel kapcsolatban: kell-e nekem a fullhd kijelző (15.6 col)? A gépet többnyire külső monitorral használnám munkára (programozás), filmet nemigen néznék rajta, inkább olvasgatnék ha útra viszem. Jól érzem hogy nem én vagyok a célközönség?

(#35811) ugly pez


ugly pez
csendes tag

Sziasztok!

Már jó ideje húzom a noti vásárlást, nagyon sokat böngésztem már ezzel kapcsolatban, de nem igazán jutottam dűlőre, úgyh gondoltam megkérdem a hozzáértőket! :)
Szóval:
- kb 160, de inkább 150 kiló a plafon
- nem vagyok az az über gémer, de azért szeretek játszani (leginkább fifa, de most pl. picit rázombulnék az új METROra is :D ), de persze azzal is tisztában vagyok, hogy az igazán gémer notikat nem ebben az árkategóriában kell keresni :)
- alapvetően matt kijelzőt szeretnék, de ha minden kötél szakad nyilván jó a fényes is
- nagyon nagyon gondolkodom az SSDn, csak az már sajnos nem férne bele a keretbe
- fontos lenne a jó support (tudom, tudom, ez nyilván evidens :)) )
- és nem lenne utolsó szempont a megfelelő anyagfelhasználás sem...

És néhány kérdés:

A prohardveren volt egy nagyon jó kis cikk a notivásárlásról, és ott azt írták, hogy mindenképpen el kell kerülni az Intel proci - AMD VGA kombót!Ám nagyon de nagyon sok laptopot árusítanak így, pl. TOSHIBA satellitek nagy része i5 + HD 7670... most akkor mi az igazság? :F
A Lenovo Ideapadok supportjáról az égi világon mindet hallani, hogy borzasztó, hogy megbízható, hogy rossz volt, de most már rendeződött...Mi a véleményetek?
Azt olvastam hogy hamarosan (elviekben e hónapban) érkezik az új Z illetve G Lenovo Ideapad széria?Az érkezés idejéről nem tud valaki pontos infót? Mert lehet hogy megvárnám... :)

Az eddigi jelöltek: Lenovo Ideapad Z585A (http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Z585A_AMD_A-Series_A6-4400M_8GB_1TB_AMD_DOS_Szurke_LEN_59-348854_6997.html)
Jó lenne a Z500 is i5-tel és gt635-tel, de az már sajna nem fér bele :(
Anyagfelhasználás szempontjából mennyi különbség van a szerintetek a Z585A és a Z500 között?

HP Probook 4545s..ez nagyon tetszik külsőre, és azt olvastam, hogy jól össze van rakva, csak sajnos nem egy erőgép
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/hp_compaq/HP_ProBook_4545s_AMD_A-Series_A4-4300M_4GB_750GB_AMD_Linux_Ezust_HP_TC_14383614_8312.html

HP Pavilion G6 2303SH
http://www.bemutatoterem.net/Termek/hp-pavilion-g6-2303sh-intel-core-i5-3230m-6gb-750gb-hdd-15-6-win8-notebook-d4y36ea-p112194.html
de itt is az a fránya intel-amd combo.. :F

Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget! :R :R :) :)

(#35812) spyduck válasza tothjozsef (#35810) üzenetére


spyduck
nagyúr

Itt feszegettem ezügyben a témát: [link] - nekem kéne a Full HD!

ugly pez: Légy szíves a téma összefoglalóban lévő kérdésekre válaszolj, mert a regényedet nem mindenki olvassa végig szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

(#35813) Chaser válasza tothjozsef (#35810) üzenetére


Chaser
titán

Ha megfelel egy kis betekintési szögű kijelző is akkor nem. Ezt neked kell tudni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35814) AxBattler válasza ugly pez (#35811) üzenetére


AxBattler
félisten

METRO-hoz inkább 200-250k-körül keress gépet...

A Z585 szerintem jó, de az A8 procis verzió inkább ajánlottabb 135k-ért. És még mondja valaki, hogy nincs elérhető árú, jó minőségű, négymagos Trinity-s gép! :K
A 4545s minőségibb, 3 év itthoni garival, de gyengébb teljesítményű. Persze a FIFA-hoz ez is bőven elég, nekem a Starcraft2-őt, Diablo 3-at is jól vitte.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35815) ugly pez válasza spyduck (#35812) üzenetére


ugly pez
csendes tag

igaz, igaz, legközelebb figyelek, sry :B

AxBattler :ezer köszi a linket
Nagyon jó a Lenovo, de tényleg félek picit a support-tól.. :F

[ Szerkesztve ]

(#35816) epresnegro


epresnegro
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Igen húzok az ati felé mert nagy ati párti vagyok csak pár hete halt meg az laposom amibe amd-ati kombó játszott :/ kiment belőle a kari.. Acer Aspire 5552g lapos volt phenom nII n850 x3mas proci ati hd 5650-el

Így most kicsit félek egy újabb ati vásárlástól. Esetleg tudok valamit mondani a megbízhatóságról. (Asztalimba már 7 éve amd-ati kombo van semmi bajom sincs vele. csak most alaposba halt meg :/)

(#35817) spyduck válasza epresnegro (#35816) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ne azt ATI-t okold hanem magadat, amennyiben nem végeztél takarítást a notebookodon. A Laptopoknak olyan a takarítás és pasztázás mint a kocsiknak az olajcsere: [link]

Jól tippelek ha te ilyet nem csináltál?

A másik pedig, h az Acer híres a rossz anyaghasználatáról és melegedéséről. Ne az ATI-t és az AMD vesd el, hanem próbálj meg normális készüléket választani ;)

[ Szerkesztve ]

(#35818) epresnegro válasza spyduck (#35817) üzenetére


epresnegro
csendes tag

fél évente teljes takarítás és pasztázás, hetente legalább annyit csináltam hogy kifújtam a hűtőbordákat + hűtőpad alatta sose tettem rá paplanra vagy egyéb szövetre ami eltömíthette volna működés közben.

+ nem vetem el :D csak most kicsit azért oda figyel az ember és tájékozódik. mellesleg AMD ATI fun vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#35819) ugly pez válasza AxBattler (#35814) üzenetére


ugly pez
csendes tag

Most néztem a boltot, amit linkeltél és sajnos elég rossz véleménnyel vannak róla a vásárlók...:(
Van esetleg tapasztalatod ez ügyben?

(#35820) brumi1024 válasza ugly pez (#35815) üzenetére


brumi1024
veterán

A GT635m nem lesz elég az új Metrohoz, hacsak nem 1024x768 low a cél, és ott is csak a 31 fps átlag. A GT650M/GTX660M már elég lehet egy natív 1366x768 medium kombinációhoz. 1080p+és a legmagasabb beállítások pedig a legjobb notebookos vga-kon(GTX680M, HD7970M) sem mennek játszható szinten. Ez a játék nagyon nem notebookra való. Itt a teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35821) spyduck válasza ugly pez (#35819) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha a VGA teljesitmenyt nezzuk akkor ezert a penzert a Samsung NP370, ha pedig a minoseget akkor az IdeaPad Z500 a legjobb valasztas.

Szerk: jo alternativa még az Inspiron 5521 és az IdeaPad G580.

[ Szerkesztve ]

(#35822) ugly pez válasza brumi1024 (#35820) üzenetére


ugly pez
csendes tag

Értem, köszönöm!
Akkor a FIFAval és a METROval elég szélsőséges példákat sikerült felhoznom...

spyduck: igen, én is erősen gondolkodtam a Z500on, de nem igazán találtam 160 körül, inkább 170, 180

(#35823) AxBattler válasza ugly pez (#35819) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs velük tapasztalatom, de máshol is találsz Z585-öt, hasonló áron.

spyduck
De azok nem full amd rendszerek, és a Z500 már 150k, nem 135!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35824) Dhampir válasza AxBattler (#35823) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennyire olcsó lett A8 procival? Ez nem semmi árcsökkenés.

Bárcsak a ProBookban lenne egy 7670M GPU vagy még jobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#35825) spyduck válasza ugly pez (#35822) üzenetére


spyduck
nagyúr

Z500 - 149.900ft: [link]

(#35823) AxBattler: Miért keressünk neki AMD-s rendszert amikor lassabb? Hol volt szó 135k-ról?

[ Szerkesztve ]

(#35826) AxBattler válasza spyduck (#35825) üzenetére


AxBattler
félisten

Talán, mert eredetileg AMD-s rendszert szeretett volna.
135k-ról nem volt szó, de ennyiért tudja ugyanazt a teljesítményt a z585 (A8-4500m), mint az 150k-s z500 (2020m), és a maradékból spórolhat egy SSD-re! Persze utóbbi mellett szól a matt képernyő, és a +1 év gari.

(#35827) spyduck
A G6-ról elhiszem, hogy rossz, de a többi Trinity-s gép miért az?
Vannak előnyei és hátrányai mindkét gépnek - neki kell döntenie az ár függvényében.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35827) spyduck válasza AxBattler (#35826) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha valaki eredetileg rosszat akart venni akkor továbbra is rosszat javasoljak neki? :U

Neked nem ér meg +15k-t +1év gari, matt kijelző, erősebb hardver és az, h újabb?
Szerk: Hol tudja ugyan azt a teljesítményt? Az Intel DualCore 2020M még az AMD legerősebb A10-es CPU-ját is megveri mindenben.

De ha már a 135k-nál tartunk akkor ez is sokkal jobb: [link]

szerk: Úr isten, ne csináld már! Miért függene a Pavilion G6-tól, h jó-e a Trinity?

[ Szerkesztve ]

(#35828) AxBattler válasza spyduck (#35827) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos. Megnéztem, a Pentium tényleg erősebb, de ez hétköznapi felhasználásnál nem nagyon jön elő.

Úr isten, ne csináld már! Miért függene a Pavilion G6-tól, h jó-e a Trinity?
Nem függ, csak az eredetileg kinézett gépei közül ez volt az igazán nem ajánlható, a másik két Trinity-s gép (Probook, Ideapad) viszont más tészta.

(#35829) btudos
A notebookzone, és a pcx mióta nem megbízható?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35829) btudos válasza AxBattler (#35826) üzenetére


btudos
veterán

Megbízhatónak tartott boltban még nem láttam A8-as Z585-öt ennyi pénzért, vélhetően nem véletlenül, a Z500 viszont tuti 3 év gyártói garanciával jön Laptopszalontól, erősebb CPU-val. A GPU egy szinten van, minőségre jobb, szebb (bár ez szubjektív), jobb a billentyűzete, és matt kijelzős. Kétes hírű boltok ajánlataira nem adnék sokat :U

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35830) SeniorTilla válasza The Exiled (#35747) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kerüld a tx1000 és tx2000 szériát, nagyon rosszul sikerültek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#35831) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Asszonypajtásnak kellene egy lapos, használt, kb 70k a keret rá.
Még ő se tudja mekkora lenne jó, 13,3-15,6" (bár én szerintem inkább a 13-14" lesz a nyerő).
Igazából ha elmegy rajta a Sims 2 már boldog lenne (esetleg Sims 3, talán annak sincs nagy hardver igénye).
Nem kell semmi extra, normál akku, meg ép ház.
Miket ajánlotok ennyiért?

(#35832) androidzero:
Olvasd el az első hozzászólást :)

[ Szerkesztve ]

(#35832) androidzero


androidzero
csendes tag

Sziasztok lenne 100-ezrem uj lapost venni.Kíváncsian várom a véleményeteket,hogy ebbe az árkategóriába mi-k férnének bele?A lényeg hogy gyors legyen a lapos!A játék az az amire szüksége van az embernek (mint nekem is)de ez másodlagos Nem használtat szeretnék hanem boltit garival

[ Szerkesztve ]

„Mortui vivos docent”A halottak tanítják az élőket

(#35833) stratova válasza Tikakukac (#35799) üzenetére


stratova
veterán

Brazos-t és Kabinit nézve ide jobb lenne egy A6-5200 ez tény. Brazoshoz még annyit, hogy jó flashbeállítással 1080p-ig tud gyorsítani videót és flasht gpu-val 720p-ig Youtube-ot is (E-350 tuti az 2x1.6 GHz). De mint CPU E2-1800-nak 50-60%-os hátránya van SL9300-zal szemben, amivel CPU-ként A6-4455M, A4-4300 tudna versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#35834) androidzero válasza Klepti (#35831) üzenetére


androidzero
csendes tag

igazábol nem tudom pontosan a hp615(jelenleg ez van) kevés nekem...

[ Szerkesztve ]

„Mortui vivos docent”A halottak tanítják az élőket

(#35835) btudos válasza androidzero (#35834) üzenetére


btudos
veterán

100-ig játékra kéne új gép? Felejtsd el.

Itt kezdődik az új, játékra is használható gépek sora, ezalatt nincs normális minőségben értelmes dGPU-s cucc.

Klepti: Én itt nézelődnék. Thinkpad T400, Latitude E6400 jó lehet. De ha kisebb kell, ott a 2530p.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35836) Dhampir válasza btudos (#35829) üzenetére


Dhampir
félisten

A Plammer megbízható bolt és ott is annyi, ahogy látom.

(#35837) Sub-ZeRo válasza btudos (#35835) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A laptop szalon happy hour okossága nem semmi. 170-ért laptopot 178-ért vehetsz meg és azt mondják rá hogy olcsóbb. :C :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35838) stratova válasza androidzero (#35834) üzenetére


stratova
veterán

Ebbe az árba kb. Fujitsu A512 férne bene a Pentium B960 pedig lényegesen gyorsabb már mint az Athlon II QL-66, de a min. 4 GB RAM és SSD is áldás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#35839) Tikakukac válasza Sub-ZeRo (#35837) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak tudnám mi alapján kerülnek oda gépek, én is csodálkoztam már dolgokon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35840) Sub-ZeRo válasza Tikakukac (#35839) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, de ez így nem f*&@...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35841) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok
Notebookot tervezek venni, csak internet zene, kis játék.
A lélektani határ 100 alatt van, mivel van asztalim, ez csak tanuláshoz ágyban kockuláshoz kellene, vagy ha gépet megyek szerelni.

HP és Packard Bell gépeket nézegettem 85 és 90 között.
Annyi lenne a kérdés, hogy a HP 655 ben lévő AMD Dual-Core E2-1800 (1,7 GHz, 1MB Cache) proci és AMD Radeon HD 7340M videókártya mennyire elég a hétköznapokban, mennyire fogja meg pl. az index oldala vagy az rtl most silverlight, indavideó. Nem vagyok se intel se amd fanatikus, egy kétmagos 5600+ van az asztaliban néha néha beröccen összeomlik pl ha 3 carstyling oldat megnyitok, a sok flash miatt.
Tehát ezek jobbak mint ha celeronos gépet vennék? Vagy vegyek 95k ért 650 est Pentium Dual-Core B970 2.3GHz procival?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#35842) btudos válasza Jamby18 (#35841) üzenetére


btudos
veterán

Egyiket se. Fujitsu A512 lesz a Te barátod is. HP gépek ebben a kategóriában borzalmasak, Packard Bellek szintén.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35843) Chaser válasza Jamby18 (#35841) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A512, celeronnal 8x k-ért, pentiummal 100k körül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35844) AxBattler válasza Jamby18 (#35841) üzenetére


AxBattler
félisten

Fujitsu Lifebook A512 minőségre veri a 650-est, azt a +5k-t simán megéri!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35845) Jamby18


Jamby18
senior tag

Ennyire jó széria lenne a FS amit ajánlotok? Ez már nem az a régi amit senki se ajánlott senkinek.
Semmit se jelent a HP márka 80-90k nél? Mik a bajok vele pl? bga hibák, tönkremegy a dvd meghajtó.
Mennyitől ajánljátok 100 felett? 109, 114e???? Toshiba, Asus?

(#35846) btudos válasza Jamby18 (#35845) üzenetére


btudos
veterán

Nem lehet árhoz kötni, Probook-ok, Elitebook-ok jók (utóbbiak használtan is bármikor ajánlottak), mást nem nagyon érdemes HP-ból venni.

Toshiba, Asus kb. felejtős, szinte minden kategóriában akadnak jobb vételek.

Az alsó kategóriában egyszerűen vacak minőségűek a gépek, gyenge váz, borzalmas anyaghasználat, gyér billentyűzet jellemzi a legtöbb gyártó gépeit. A Fujitsu (amivel nem összevethető a már felbomlott Fujitsu-Siemens házasság, bár a Lifebook széria akkor is rendben volt) a kategóriátlagnál jóval komolyabb, masszívabb gépet ad ennyi pénzért, ráadásul matt kijelzővel, ami sokak szemében előny.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35847) ugly pez


ugly pez
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget srácok!
Most már csak azt kell eldöntenem, hogy a ez a z500 [link], vagy ez a g580 [link] legyen?!
Szerintetek a z500 csak minőségben jobb és a két konfig kb ugyan azt tudja, vagy ne adj Isten a g580 rendszere ráverne a z500ra?

[ Szerkesztve ]

(#35848) btudos válasza ugly pez (#35847) üzenetére


btudos
veterán

Nem nagyon fogsz különbséget érezni teljesítményben. Minőségben, billentyűzetben jobb a Z500, szvsz sokkal szebb is, de nehezebben szerelhető, ha bővíteni akarod.

Jaigen, a Z500 matt kijelzős, és 3 év garancia van rá, ez nálam önmagában megérné a felárat, ha minden más tekintetben egyformák lennének, de ugye ezen túl is bőven van előnye a Z500-nak, bár az egész nagyon szubjektív, mindkettő jó választás, neked kell döntened.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35849) brumi1024 válasza ugly pez (#35847) üzenetére


brumi1024
veterán

A G580-ból nem tudom melyik procis verzióról van ugyan szó(valószínűleg i3), de látatlanban én azt merem mondani, hogy z500. Konfigra nagyon hasonló a kettő, de minőségre, kinézetre nekem a Z500 jobban bejön. És 3 év garis, az előny. Azt hiszem ebben van már backlit bill is. Egyetlen hátránya a G580-al szemben a nehezebb bővíthetőség, szerelhetőség, de nem lehetetlen.

(#35850) Tikakukac válasza ugly pez (#35847) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg kell nézni élőben egymás mellett. Ugyanezt a sztorit volt alkalmam végignézni, abból a matt panel, 3 év gari és vékonyabb design miatt lett z500. De hangsúlyozom, teljesen egyedi az igénylista mindenkinek.

Z500 billzete gumisabb, G580 inkább keményebb, G580 sima touchpados, Z500 meg ilyen besüllyesztős-sarkos. Ez face to face kell eldönteni szerintem, az a tuti.

Jamby18: Más forgalmazza ott is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.