Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35051) zoleee24 válasza Borote (#35044) üzenetére


zoleee24
tag

Elismerem az érveidet, meg a sok külföldi oldalon fórumozó userét is, végül mégiscsak Z500 lesz abból a G580-ból. :D

Maradnék a minőség/elérhető ár kategóriánál, abba most ne menjünk bele, hogy ASUS, Acer vonalon gondolkodtam először...

[ Szerkesztve ]

(#35052) brumi1024 válasza Lauda (#35047) üzenetére


brumi1024
veterán

Oké, megkaptad a választ a konkrét típusról, túlárazott. Senki nem gondolatolvasó, hogy kitalálja, hogy mire használná a barátod a gépet: 3D tervezésre, hardcore játékra, napi hurcibálásra vagy asztalon, netezésre. Így elég nehéz helyette bármit is ajánlani. Így akár ajánlhatnék helyette egy ilyet is, mert nem mondtad meg mi a keret, és erősebb az általad linkeltnél... De ha nem játékra kell akkor ez teljesen felesleges. Nem véletlen vannak odarakva azok a kérdések.

(#35044) Borote: A fényes fém sem biztosan jó, az is koszolódik, karcolódik, ha olyan. Amúgy ez a csoda jut eszembe a fényes fémről :)

(#35053) spyduck válasza AxBattler (#35050) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amiota a HP-nal szemelycserek voltak egyszeruen semmire nem kepesek valaszolni.

(#35054) D4v3


D4v3
őstag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150k a max.
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
Kvázi mindegy, monitorra lenne dugva nagyrészt.
(3) Notebook súlya?
Nem számít
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Azért valahogy fussanak rajta az újabb játékok is, de inkább régiekkel játszom rendszeresen (Smite, HoN, ilyesmik). Illetve pókereznék rajta online, sok asztalon, adatbázis szoftvert használva mellette, úgyhogy ehhez kell valami teljesítmény is.
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Számíthassak rá pár évig legalább és ahogy fent írtam, ne okozzon gondot neki a munka sem.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Nem kell op. rendszer.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
500gb+ illetve 4GB+
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Két monitort használnék rajta.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
Totál hülye vagyok a notebookhoz.
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztusig kéne legkésőbb.
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Lehet akár használt, de jó állapotú is.

[ Szerkesztve ]

(#35055) Lauda


Lauda
félisten

spyduck, Borote, brumi1024 :R

(#35056) AMD Power


AMD Power
titán

Egyenlőre nagyon baba a kis G580. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35057) privacy99 válasza brumi1024 (#35052) üzenetére


privacy99
senior tag

Ezt a gépet(Alien) nem merném elvinni :D Beraknám a táskába és max 1 percig bírnám hogy nincs szem előtt, félteném a rázkódástól..Gondolom ezek nem is hordozásra valók, csak szükség esetén néhanapján.

(#35058) Krisz79


Krisz79
őstag

Ezen 2 gép közül melyik jobb a dual core, vagy az i3

Lenovo IdeaPad G580AH laptop
LENOVO IdeaPad G580AH,...
Intel® Pentium Dual Core B960
4GB
1TB
15.6
1366x768
HD LED fényes TFT
GeForce GT 635M
DOS
2 év
Sötétbarna
LENOVO-G580-59-366658
Bruttó ár:
123 900 Ft
vagy:

Lenovo IdeaPad G580AH laptop
LENOVO IdeaPad G580AH,...Intel® Core™ i3 2348M
4GB
1TB
15.6
1366x768
HD LED fényes TFT
GeForce GT 635M
DOS
2 év
Sötétbarna
LEN 59-366678
Bruttó ár:
137 900 Ft
Itt néztem:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#35059) AMD Power válasza Krisz79 (#35058) üzenetére


AMD Power
titán

A guruk szerint annyival nem jobb az i3 mint amennyivel drágább.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35060) B-L-A-C-K válasza AMD Power (#35059) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:K

(#35061) Krisz79 válasza AMD Power (#35059) üzenetére


Krisz79
őstag

Vélemény uraim ezen gépezetről?
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#35062) AxBattler válasza Krisz79 (#35061) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezen az áron teljesen jó!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35063) B-L-A-C-K válasza Krisz79 (#35061) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha kicsit is rákerestél volna itt, akkor láthattad volna ajánlott darab. Ha játékra is kell, jelenleg az egyik legjobb vétel ilyen alacsony áron.

(#35064) zoty0


zoty0
tag

Helló,
1. max 30.000 Magyar Forint , De ha olcsóbb az csak jobb :) olyan 20ezer körüli is lehetne :) , de lehet jobban járok ha 30, 25 és 20 ezer forintosra külön kérek 1-1-1 ajánlatot.
2. Jó legyen, esetleg a betekintési szög lehet jobb .
3. m1 persze ne 3 kg legyen
4. Filmezés ( ritkán HD ) ( BR nem lesz soha sem 3D ) , Net , flash és társai , esetleg régi játékok dosbox stb.......
5. Megbízhatóság
6. m1 csak menyen. (bár amennyi a keretem annyiba kerül a win :) )
7. Ram: videózás / nettezésre elég legyen , HDD: Nem kell terra elég 100GB körüli érték esetleg 200 de az már lehet drága.
8. usb, töltő dugasza jó legyen .
9. nem találtam .
10. Kecskeméten ( semmi posta esetleg Bács-kiskun megyében ) , még a nyár elején esetleg májusban.
10. használt új m1

Választ előre is köszönöm,
ÜDV:ÉN

cs go

(#35065) B-L-A-C-K válasza zoty0 (#35064) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez most vicc akart lenni?

(#35066) Tikakukac válasza zoty0 (#35064) üzenetére


Tikakukac
titán

Praxisom eddigi talán legszebb gép kérése.

T43 lehet az esélyes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35067) Chaser válasza AMD Power (#35059) üzenetére


Chaser
titán

Multinál kijöhet az előnye vagy ha valaki keményebben PS-ezik vagy videót vág. Ha ezek nincsenek akkor nem ér felárat, inkább SSD a különbözetből.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35068) stratova válasza zoty0 (#35064) üzenetére


stratova
veterán

Próbálok jóhiszemű lenni és a fenti lista + ármegadást tájékozatlanságnak betudni:
Válasz itt 50-55e körül kapsz olyan gépet, ami a mai viszonyok között böngészésre filmezésre még elegendő, 1080p-re már határeset (az legalább 2.0 GHz-es C2D CPU-t feltételez, vagy GPU-s gyorsítást, ami viszont ilyen korú gépeknél még nem egyértelmű és elvárható).

A 30e Ft-os kategória, már inkább csak noscript és egyéb nyalánkságok (videólejátszásra MP-HC) mellett mondható használhatónak pl. youtube-on 720p-nél. Filmezésnél (nem online hanem pl. MP-HC használatával) felirat és bitráta függvényében birkózik meg akadásmentesen (összetettebb animált szövegezésnél [MKV] be-be akadozhat a lejátszás).
Ez tapasztalat mivel Pentium M760-as gépet is nyúzok 2x1 GB RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

(#35069) AMD Power válasza Krisz79 (#35061) üzenetére


AMD Power
titán

Jó ár, jó gép. De ha egy megbízható korrekt boltot ajánlhatok neked akkor ezt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35070) Krisz79 válasza AMD Power (#35069) üzenetére


Krisz79
őstag

Megnéztem. Picit drágább.
De ha jo tapasztalat van....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#35071) zoty0


zoty0
tag

Bocs, hogy újat nyomok, így könnyebb :)
Én komolyan gondoltam.
És ha kivesszük a HD tartalmat és max 480p , nettezés alatt facebook, gmail és társaira szűkítjük .
Az edigi ajánlatokat meg köszönöm :)
ÜDV:ÉN
( azzal 100%-ban tisztában voltam , mert szétnéztem itt-ott , hogy enyiért nem kapok valami jót, még asztali vonalon sem , de magam megnyugtatására itt is felettem a kérdést, az a baj, hogy egy netbook túlságosan is buta :( .

cs go

(#35072) B-L-A-C-K válasza zoty0 (#35071) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nálam igazából a 10-es pontra adott válaszod verte ki a biztit...:) Azaz 20 ezerét használt vagy új mind1, használtan se kapsz normálisat nem hogy újat 20 ezerért...

(#35073) Chaser válasza zoty0 (#35071) üzenetére


Chaser
titán

T60-at talán találsz 30-35-ért 14"-ost.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35074) stratova válasza zoty0 (#35071) üzenetére


stratova
veterán

Tikakukac kolléga javaslatára voksolok én is a T43 személyében.
Chaser: Ilyen jó árban lenne már a T60 is? 30-35 határozottan baráti.

T43-at kb. 1 évet nyúztam melós notiként, minőségben nem volt rá panasz.

[ Szerkesztve ]

(#35075) Tikakukac válasza Chaser (#35073) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van T60 akkor azt, bááár, hatalmas makkal lesz 30k-ért nem szétdarabolt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35076) nash2


nash2
tag

Sziasztok,

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 170000
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? 15,6 HD felbontás elég, külső monitort használok általában
(3) Notebook súlya? nem lényeges
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? is-is, multimédia, virtuális gépek futtatása 3D-igényes játékok gyakran
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? teljesítmény
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? FreeDOS vagy Linux mindegy
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? min. 500 GB HDD és 4 GB RAM
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) USB 3.0, lehetőleg Ivy Bridge chipset
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni) 5520 Core i3 5521 Core i3 ULV Samsung NP370R5V
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? napokon belül
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? használt is lehet, csak legyen még rajta garancia

[ Szerkesztve ]

Nash

(#35077) spyduck válasza nash2 (#35076) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel virtualis gepeket is futtatsz az 5521-et kihagynam az ULV-s proci miatt. Ha gyorsítani akarsz a dolgokon akkor neked pont jol jönne az i7, viszont az 200k. Az i5-nek nem sok ertelmet latom. Szoval sztem 5520+i3+SSD+sok RAM al jarsz a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#35078) spyduck válasza Tikakukac (#35075) üzenetére


spyduck
nagyúr

Makkal? :D

(#35079) Borote válasza spyduck (#35078) üzenetére


Borote
addikt

Hatalmas makkal!

(#35080) spyduck: de ha arról rakok be képet, elraknak pár napra pihenni :P

[ Szerkesztve ]

(#35080) spyduck válasza Borote (#35079) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem valahogy màs makk jutott eszembe ;]

(#35081) Prowler válasza Borote (#35079) üzenetére


Prowler
senior tag

A világ egyik elveszett csodája...
:D

Veremivadék Undorkutya

(#35082) Chaser válasza stratova (#35074) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván nem egy csúcs állapotban levőre gondoltam. Külföldi bill, gyenge akku, stb azért kihozható úgy. Legalábbis illene. Én 50-ért árulok egy újszerű T61-est ami magyar lokalizációs, nagyfelbontású és nem kapkodnak érte:)

Borote

;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35083) premete válasza Borote (#35079) üzenetére


premete
veterán

Jégkrémért is?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35084) mutyuru válasza zoty0 (#35064) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Sajnos ennyiert eleg nehez lesz notit kapnod, mint azt olvashattad is.
Szerintem ezekkel probalkozz:

- IBM/Lenovo T42/T43 (T60 vagy 61 nagy szerencsevel, de ki tudja :DDD )
- HP nc6400/6000 vagy nc4400/4000 (nx szeriat inkabb ne)
- Dell Latitude D5xx/6xx

Esetleg szamitasba johet, ha van barmilyen cegnel IT-s ismerosod, mert tobb helyen 3-4 evenkent cserelik a notikat.

Pro:
- viszonylag jo uzleti notikat lehet szerezni olcson
- kapsz hozza feltelepitett Windows-t

Kontra:
- nagy az esely, h sokat futott gep
- semmi garancia es barmikor barmi gallyra mehet benne - problemas lehet a csere alkatresz

(#35085) Dhampir


Dhampir
félisten

Kapcsolódván az alábbiakhoz, a dekadens tanulóifjúságot vissza kell terelnünk népünk nagy művészei által tansegédletként elkészített propagandaanyagok pedagógusi módszerű átplántálásával, a munka becsületének bizalmába és erényességbe oltott életre nevelés és a béketerv megvalósulásának reményében:
Makk Marci

[ Szerkesztve ]

(#35086) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!

Lányomnak fősulira kellene egy libatop, és ehhez kellene egy kis segítség hogy mi az ajánlott. PB-t ne, arról azt hallom hogy ultragagyi, a legalja.

Elvárások:
- Hosszú akkuidő
- Normál laptop méret (15,6" LED kiejlző), netbook felejtős
- Magyar billentyűzet, lehetőleg numerikus paddal
- 2 magos (2-2,4GHz) (HD filmek)
- Normál napi használatra, tehát net, office, kisebb játékok, azaz amit egy fősulis lány szokott használni. :)
- 4GB RAM (DDR3)
- Mindenképp új gép, min 2 év garival
- Jó lenne ha gigalanos lenne mivel itthon gigás a hálózat és itthon zömével kábelen fog lógni
- Wifi nem árt ha 300mbps
- Webcam
- Megbízható, strapabíró

És ami fontos, hogy 120e-be beleférjen

Mit javasoltok?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#35087) Tikakukac válasza spyduck (#35078) üzenetére


Tikakukac
titán

Nana, rossz az aki rosszra gondol. Egy pszichomókust mindjárt kirendelek a topikba :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35089) runner 125 válasza mcll (#35086) üzenetére


runner 125
nagyúr

A512 (+ 8k a gyári 3. éves garanciavbővítés), A532, Travelmate 3 év biztosításos garival, vagy ha komolyabb játékok futtatására is lesz használva, akkor a szokásos G580.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35090) veector válasza AxBattler (#35039) üzenetére


veector
senior tag

ÁÁh most akkor várjak ezekre?
A 440 pont megfelelőnek tűnik 9 cellás akksival hacsaknem tényleg gány tükröződős az egész. Bár a képernyő nem az elvileg.
Vagy 440 lesz vagy 4340s. Az idő szerencsére annyira nem sürget.

[ Szerkesztve ]

(#35091) AxBattler válasza runner 125 (#35089) üzenetére


AxBattler
félisten

... pontosabban a szokásos G580. :D

(#35090) veector
Én várnék, ha nem szorít az idő...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35092) Borote válasza runner 125 (#35089) üzenetére


Borote
addikt

Megnéztem ezeket a Travelmate-eket... A P253 annyira nem tetszett, de a P453 az meglepett, szerintem egészen korrekt gép (szigorúan az árkategórián belül), kellően masszív, matt felületek, a 3 év baleseti garancia pedig elég nagy fegyvertény + Ivy i3. És akkor jöjjön most az árnyoldala, a billentyűzete nem tetszett, a kijelző a szokásos gagyi TN (de legalább matt), tehát összehatásra a Fuji szimpatikusabb.

Ja, lehetséges, hogy az új 3521-eknek más a touchpad-ja, ez is kattog, de távolról sem annyira.

(#35090) veector: kérdés, hogy lehet-e majd Magyarországon kapni, mert az eddigi 14"-osokat nem lehetett itthon kapni. A fényességére kíváncsi vagyok én is, majd kiderül.

(#35093) ervin1979


ervin1979
tag

Kérnék segítséget.

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
110-140k de ez rugalmas, feleslegesen nem akarok túl drágát venni.
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15,6 kell, tárgyalások folyamatos résztvevője lesz,
(3) Notebook súlya?
számít, minél könnyebb illetve vékonyabb legyen, de nem kell ultra book, napi hurcolás alatt lesz, rázkódás bírás is fontos, dvd olvasó nem kell!
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Irodai, netezés, email, egyszerre több kisebb teljesítményigényű progi futása, full hd film lejátszása, némi játék, de ez utóbbi nem lényeges
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Számíthassak rá pár évig legalább és ahogy fent írtam, ne okozzon gondot neki a munka sem.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Nem kell op. rendszer.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
500gb+ illetve 4GB+
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…
néha két monitort használnék rajta
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
http://firstshop.hu/termek/53329/lenovo_ideapad_15_6_hd_led_g580_59_366658
Az Asus 15,6 hüvelykes K55VJ
A Series 3 NP350E5X
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amint mondtok ár/érték javaslatot
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új

THX

[ Szerkesztve ]

(#35094) andree04


andree04
aktív tag

NOTEBOOK » PACKARD BELL EasyNote TV44-HC NX.C0MES.003 Fehér/Kék 100K IPON
Legfontosabb tulajdonságok:Alap felhasználás lesz,internet,multimédia,Op rendszer az mindegy milyen,nem is kell ha olyan van.
PROCESSZOR: Intel Core i3-3110M 2.40GHz
MEMÓRIA MÉRET: 4GB
MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
KÉPERNYŐ ÁTLÓ: 15,6"
FELBONTÁS: 1366x768
LED KIJELZŐ: Igen
INTEGRÁLT VGA TÍPUS: Intel HD Graphics (2/3/4000)
MEREVLEMEZ (HDD): 500 GB
OPTIKAI MEGHAJTÓ: DVD-RW
OPERÁCIÓS RENDSZER: Linux
WLAN (WIFI): Igen
VEZETÉKES HÁLÓZAT: 10/100MBps
USB PORT (2.0): 2 db
USB PORT (3.0): 1 db
KAMERA: Igen
KÁRTYAOLVASÓ: Igen
HDMI: Igen
SÚLY: 2,6 kg
Szerintetek megéri,tudnátok akkor ajánlani mást ebben az ár kategóriában,persze olyan helyen kell ahol lehet részletfizetéssel vásárolni.Köszönöm

(#35095) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Ez csak egy felmérés lenne, hogy vannak-e erre alkalmas notebook-ok:
(1) Maximális keretösszeg Ft-ban: 120.000Ft (használt), 160.000Ft (újonnan)
(4) Felhasználási kör: AutoCAD, gépészmérnöki programok. (Esetleg LOL mint játék, amit nyúzz)
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény: 3évig legyen jó, és addig bírja a teljesítmény.
(+1) Elsősorban Intel proci, mert ahogy olvastam az AutoCAD-hez ez még jobb választás, mint az AMD-s társai.
Példa noti
Mennyire találhatunk ebben az árszegmensben AutoCAD-ra alkalmas notit? (Azért elsősorban noti a PC helyett, mert akár hova viszi magával, mindig tudja folytatni a munkát/tanulást, ha hétvégénte utazna egyetem-otthon között)

A válaszokat előre köszönöm. :R

(#35096) nash2 válasza spyduck (#35077) üzenetére


nash2
tag

Köszönöm a választ. Tetszik a Dell is, viszont 370-esnél vonzó a matt kijelző, a gigabites ethernet, és a kb. 20%-al gyorsabb Radeon. SSD ott is mehetne bele, eleve 8 giga rammal jön, viszont az akkuja nem kivehető...Ez mennyire lehet gond ? Gondolom a töltés management szoftveresen meg van oldva, viszont ha melegszik az akku, azzal semmit nem lehet kezdeni, mindenképpen gyorsan tönkremegy. Valakinek esetleg van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban ? Z500-ak ugyanez a helyzet, az akksi nem kivehető....

[ Szerkesztve ]

Nash

(#35097) Chaser válasza ervin1979 (#35093) üzenetére


Chaser
titán

Sztem mindenképp matt kijelzőset vegyél, elég cink egy tárgyaláson ha tükröződés miatt nem jól látsz valamit. Ebben az árkategóriában Fuji A512, belefér akár i3-mal + 1év garkiterjesztéssel. De pentium + SSD párossal sztem előrébb leszel. Optika ebben a méretben 99.9% van a gépekben. Legfeljebb a helyére raksz optibayt ha úgyse használod a dvd-t.
15.6" hogy nagyon könnyű is legyen, matt is legyen, szerelés is korrekt legyen, gari is sok legyen meg szervizháttér is jó legyen, más nem nagyon van újan.
A532 is belefér, de A512-vel sincs gond.

szerk: nash2 Z500-nak fix akkuja van? Ez nekem új. Konkrétan én netto baromságnak tartom az ilyet, amilyen minőségűek a mostani akkuk pláne.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35098) Pocok256 válasza Chaser (#35097) üzenetére


Pocok256
veterán

kivehető, de szét kell robbantani hozzá a gépet. Sajnos ez a design és a vekonysag áldozata.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35099) Tikakukac válasza Chaser (#35097) üzenetére


Tikakukac
titán

Z500-at bontani olyan élmény mint sajtreszelővel tolni az ipart. 2-t szedtem szét egymás után az egyiket kétszer és nem kevés szitok ment ki a számból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35100) runner 125 válasza Chaser (#35097) üzenetére


runner 125
nagyúr

H érted a fix akkut? Mert, ahogy leírták, szétszedés nélkül nem lehet eltávolítani, szóval beépített.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.