Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35301) domojko válasza Chaser (#35300) üzenetére


domojko
senior tag

ööööö, nem vagyok otthon a témába, milyen integrált van benne?

(#35302) btudos válasza domojko (#35301) üzenetére


btudos
veterán

Attol fugg milyen procival veszed. B960 mellett HD2000,Sandy i3 mellett HD3000, Ivy i5 mellett HD4000.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35303) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

Érdeklődés képpen nézelődök notebook tájékon, létezik e olyan gép ami:

-tervező programokat rendesen viszi ( Solidworks, autocad stb )
-matt kijelzője van, valami értelmes felbontással
-van billentyűzet világítása
-SSD is található benne ( min 64 giga)
-és a lehetőségekhez képest hordozható, könnyű és viszonylag jól is bírja akkuról.

Szóval valamilyen kompromisszum kéne ami azért elég erős, de mégis alkalmas mindennapi cipelésre

árban max 350 ezer környéke

(#35304) domojko válasza btudos (#35302) üzenetére


domojko
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

(#35305) _adaml21_ válasza Bling95 (#35303) üzenetére


_adaml21_
őstag

Szia!
- "Tervező-programokat" egy viszonylag gyenge gép is viszi - a kérdés, hogy mennyire komoly felhasználásról van szó - ha egyetemre jársz, akkor kábé egy akármilyen i proci elég 4GB rammal, meg integrált VGA kártyával, ha komoly fejlesztőmérnök vagy konstruktőr vagy, akkor még akár a Precision, vagy az Elitebook W is kevés lehet. Ne kergessünk hiú ábrándokat, az egyetemen/szakközépben messze nem a géped lesz a szűk keresztmetszet "termelékenység" szempontjából :)
- matt kijelző jó dolog bizony, érdemes full hd felbontással vásárolni, ha bírja a szemed (amennyiben 15-ös méretről van szó, ugyanis ezt nem említetted)
- billentyűzetvilágítás üzleti szériánál, és most már néhány konzumernél megtalálható, szerencsére egyre több gépben
- SSD-t utólag érdemes venni, mert a gari elvesztése nélkül cserélheted értelmesebb márkáknál, és ugyanannyi pénzért nagyobb tárkapacitású (vagy kevesebb pénzért ugyanakkorát) kaphatsz, arról nem is beszélve, hogy sok-sok gyártó sok-sok típusa közül választhatsz
- na akkor most erőgép kell, vagy ultrahordozható gép? Egyszerre a kettő nem megy.

Mit jelent az elég erős? Töltsd ki az első hozzászólást, és könnyebben tudunk segíteni.

(#35306) Bling95 válasza _adaml21_ (#35305) üzenetére


Bling95
őstag

-egyetemi felhasználás lesz majd ( bár csak jövőre érettségizek ), szóval a gépigényeket annyira nemismerem, de akkor az nem probléma. ( úgy néz ki rosszul mértem fel az igényeimet )
- a szemem bír mindent :D igen a 15-ös gépek lennének jók
-SSD akkor utólag, köszi

természetesen ultrahordozható nem kell, csak nelegyen "5 centi vastag meg 4 kilo"

-ilyen usb3, hdmi gondolom ilyen árkategóriában már alap dolgok.

szóval összességében műszaki tanulmányokhoz kell majd egyetemre:)

elég erős csak annyit tesz hogy a fent említett programokhoz elég erős

[ Szerkesztve ]

(#35307) Chaser válasza Bling95 (#35306) üzenetére


Chaser
titán

Dell Latitude, esetleg Precision. ThinkPad-ek, elitebookok. Ha olcsón akarod megúszni egy dell E5530 FHD kijelzős i3-mal 205-210k, i5-tel +30k kb - nem éri meg. Veszel bele egy 256-os SSD-t és királyság. Ha nagyon tuti gépet akarsz lecseréled a kijelzőt IPS-re. NBD helyszíni garanciás gép, nem fognak belekötni ha szükség is lenne a garra. Backlit bill is megvan benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35308) Bling95 válasza Chaser (#35307) üzenetére


Bling95
őstag

tehát akkor dell-lenovo-kat nézegessem, köszi:)

(#35309) _adaml21_ válasza Bling95 (#35308) üzenetére


_adaml21_
őstag

Inkább Dell. Meg ha, több, mint egy év múlva mész egyetemre, jobban jársz, ha inkább előtte nézel magadnak gépet.
350-ért nagyon jó gépeket lehet venni, de nem is biztos, hogy érdemes is elköltened ennyit.

(#35310) Bling95 válasza _adaml21_ (#35309) üzenetére


Bling95
őstag

igazándiból lehet idén még nemis jön össze a gép csak jövő ilyenkor, de jobb képben lenni ha esetleg mégis úgy alakulna.

egyébként a keret azért ennyi mert macbook lett volna, de be kellett látnom hogy az igényeimhez nem a legjobb ötlet, szóval ha olcsóbban megúszom az se feltétlen gond :D

(#35311) Tikakukac válasza Bling95 (#35310) üzenetére


Tikakukac
titán

A keret feléből kiapróznék egy gépet, aztán bele SSD meg dokk és mellé egy szép nagy böhöm monitort. Mindenképpen jobb kombó. És tuti boldog az élet. Ja meg vagy 50k-ért egy subnoti és kész a paradicsom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35312) Chaser válasza Bling95 (#35308) üzenetére


Chaser
titán

Azokból a felsorolt modelleket, mert vannak ultra gagyi szériáik is, mindnek. De felesleges még most nézegetned, gyere vissza akkor ha a vásárlási idő már 1 hónapon belül lesz:) Sokat változhat a piac fél év alatt is.

szerk: usanotebook, laptopszalon, mysoft, ipon pl

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35313) Bling95


Bling95
őstag

rendben, köszi mindenkinek a segítséget

mégegy kérdés: melyik webshopban van a legnagyobb kinálattal árral feltüntetve?

[ Szerkesztve ]

(#35314) _adaml21_ válasza Bling95 (#35313) üzenetére


_adaml21_
őstag

mysoft.hu személyes kedvencem, bár nem a legolcsóbbak, de rengetegféle konfigurációban érhetőek el a gépek, és legtöbb esetben sok fotó is van illusztrációnak.

(#35315) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Egy 20 éves barátomnak kellene laptop 3 hónapos külföldi tartózkodásra, majd ezután itthonra az asztali gépe helyett (ami egy ezeréves 2.6os Celeron gép, 512mb rammal, stb)
Semmi extra igény nincsen, filmezés, netezés. Abszolút nem ért hozzá, teljesen rám bízta a választást, azt mondta max 130k a keret. Mivel tényleg alap feladatok elvégzésére kellene csak, úgy érzem 100k-t is elég ha rászán és vesz egy Fuji A512-t, amit korábban sokat ajánlottatok. Van ennél jobb döntés? Ti mit vennétek a helyében? Köszi :R

UI: Az létezik, hogy ez nincs elírva és 100k-ért i3as procival van az Aqua-ban? :F [link]

(#35316) Chaser válasza dave93 (#35315) üzenetére


Chaser
titán

"A fenti paraméterek csupán tájékoztató jellegűek!
Az esetleges elírásokért felelősséget nem vállalunk!"
Kérdezz rá. A512 is jó, ha kicsit masszívabb kell A532. Ha játszana is lenovo G580AH. Ha nem játszik és sokat nem lesz hordozva a gép A512+SSD a legjobb választás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35317) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit elbizonytalanodtam az új laptopommal kapcsolatban:
Dell Inspirion 7720 17R , i5 proci, 8Gb ram, Samsung 840 pro SSD, nVidia 650m
Win8 van a gépen, legfrissebb driverekkel.
Legtöbbször asztali módban, 23" monitorral HDMi-vel összekötve használom.
World of tankot tolom általában rajta, de sajnos kicsivel a közepes graf. beállítások alatt kell játszanom, mert egyszerűen túl alacsony az FPS számom (20 vagy az alatt).
Ez normális? Tényleg csak ennyire lenne képes a vas?
Előre is köszi a hozzászólásokat.

(#35318) Tikakukac válasza a347 (#35317) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez alapján ennyit tud. Hogy most mit kajál ez a játék annyit nem tudom, de a géped ennyire bírja, ide bizony kéne egy y500.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35319) privacy99 válasza Tikakukac (#35318) üzenetére


privacy99
senior tag

Ahogy nézem, maximumon még azzal sem lenne rendesen játszható. Ahhoz képest, hogy milyen semmi grafikájú játék, szépen megszivatja a hardvereket. Biztos sz*rul van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#35320) Pocok256 válasza a347 (#35317) üzenetére


Pocok256
veterán

hát nem tudom nálam közepes grafon full hd ban simán hozza a 35 fps átlagot. Valami ott nagyon el van lőve.

Bár ahogy nézem érdekes mert a 645m több 660m el megegyező fps értéket ért el a WOT ba ... érdekes :U

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35321) Pocok256 válasza Pocok256 (#35320) üzenetére


Pocok256
veterán

na mármint a 660m el megegyező értékeket ért el WOT ba a 645m.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35322) debrejo


debrejo
senior tag

Sziasztok! Notebook vásárlása előtt állok, mivel jóideje nem követem a piacot, tőletek kérnék segítséget. Következő paramétereknek kellene megfelelnie:
-17"(ez mindenképp)
-netezés, filmezés full HD-ban
-normális kijelző.
Mivel 90%-ban otthon lesz használva, a kis súly illetve a matt kijelző nem életbevágó. A keret rá 150-170k. Milyen márkákat érdemes nézni?

(#35323) debrejo válasza debrejo (#35322) üzenetére


debrejo
senior tag

Ami még kimaradt, elolvasva az első hsz-t:
Csak új gép jöhet szóba.
HDD mérete mindegy (későbbi SSD bővíthetőség legyen)
oprendszer legyen előre telepítve, win 7/8
Íme egy-két gép ami találtam: (ha nem a legjobbak, simán lebeszélhető vagyok)
http://m.arukereso.hu/?p=p162160024
http://m.arukereso.hu/?p=p140873750
http://m.arukereso.hu/?p=p160431960
Jöhet persze több/más is.

(#35324) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Most egy egész konkrét kérdéssel fordulok hozzátok:

Azt már tudom, hogy milyen használt gépet érdemes venni 100k-ért. A kérdés, hogy a laptopsystem kínálatából melyiket válasszam a négy közül? (6410 - 8440p i5 - 8440p i7 - T410)

Főleg net , multmédia és irodai munkára használnám, elsősorban asztalon.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35325) Chaser válasza pocokxx (#35324) üzenetére


Chaser
titán

Amelyik szimpatikusabb. i7 teljesen felesleges, de még i5 is irodai célokra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35326) pocokxx válasza Chaser (#35325) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem mondjuk a Dell tetszik a nagyobb felbontás és matt kijelző miatt. Talán ezen jobb netezni/filmezni. (?)

Egyébként a régi és új i5 között csak annyi a különbség, hogy nagyobb frekvenciáig támogatja a memóriát?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35327) Chaser válasza pocokxx (#35326) üzenetére


Chaser
titán

Azt neked kell tudni mi jobb:) Azt tudd, hogy az alacsony felbontású TN panelek ocsmányak finoman szólva, nagyobb felbontásúak már elviselhetőbbek. i5-ök közt van igp beli különbség és azonos órajelen gyorsabbak illetve kevesebbet fogyasztanak mint elődjeik. De ezek kb i3-ak turboval és valamivel kisebb fogyasztással idle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35328) falijja


falijja
őstag

hello mindenkinem ez mennyit érhet kp-ban.....? válaszotok előre is köszi... :R

2 éves,megkímélt állapotban,új 2x2,1ghz-s processzorral,15,6''-os képernyővel, 512es ati radeon videókártyával,500giga vinyóval,4 usb hely is van benne,wifis,3-4 hetente kívül-belül takarítva volt.ja és 3 giga ram van bene.
asus x5daf a márkája

[ Szerkesztve ]

(#35329) runner 125 válasza falijja (#35328) üzenetére


runner 125
nagyúr

Notebook beárazás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35330) Vageir


Vageir
csendes tag

Sziasztok!
Egy új nootbookt szeretnék venni.Nagyrészt filmezésre,netezésre és egyéb programokra, mint például Office,Eagle és néhány Autodesk-es program.Max 100ezer FT szánnék rá.A lényeg, hogy optikai meghajtó, WI-FI legyen benne és min 500GB HDD és 4GB RAM:

(#35331) runner 125 válasza Vageir (#35330) üzenetére


runner 125
nagyúr

A512

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35332) Plaguee


Plaguee
tag

Helló!
Megszeretném kérdezni, hogy érdemes acer laptopot venni azon belül is ezt a sériát?
ACER Aspire 5742G-5463G32MN
Nincs sok gond velük?Normális minőségű anyagból rakják össze?Széria hibák?
Előre is köszi, Üdv

(#35333) Tikakukac válasza Plaguee (#35332) üzenetére


Tikakukac
titán

0. hsz.-t fejtsd ki. Elöljáróban annyit, hogy még a hétköznapi embernek is feltűnik mennyire hitványak szegények.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35334) Chaser válasza Plaguee (#35332) üzenetére


Chaser
titán

Ezen de jót mosolyogtam:) ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35335) Borote


Borote
addikt

Ezek az új generációs 'netbook' processzorok egészen ígéretesek lesznek. Nem is tudom, hogy a netbook processzor elnevezést illik-e itt még használni, mert egészen szimpatikus teljesítményt nyújtanak majd.
NBC-n tesztelték a Temash-t, bár szerintem a Kabini jobban mutatna subnotebookban, akkuról az is tudná ugyanezt a fogyasztást, ha meg kell a teljesítmény, akkor ne ez legyen a limit.

Na még a Silvermont-ra leszek kíváncsi. Fél év késéssel...

(#35336) Vageir válasza runner 125 (#35331) üzenetére


Vageir
csendes tag

Köszönöm.

(#35337) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Ha egyszer tanácsot ad az ember, akkor onnantól kezdve nem mossa le magáról a feladatot. Annó voltam itt, amikor apósomnak kellett ajánlani laptopot, akkor ki is választottunk egyet amiért a javaslatokat ez úton is nagyon köszönöm!

Most huginak (sógornőm) a születésnapi ajándékát kaptam a nyakamba, van egy leharcolt clevo laposa, ezt kellene cserélni. Törött zsanér, törött zár, a beltartalmat nem is említem. Ridegtartáson van.

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Bruttó 100 köré kéne elférni, esetleg kicsivel több.
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
Nem vagyok tisztában a szabvány méretekkel, 12.1-nél nagyobbat szeretnék, mert némi office munka is lenne rajta, de a 15.6-os már mindenképpen nagy. A kettő között kellene valami, de nem tudom mik a szabvány méretek. 13-14 körül? Felbontásban gondolom sok esélyem nincs, fullHD felesleges. Matt jobb, de a fényes sem válóok önmagában.
(3) Notebook súlya?
Szempont, jobb lenne minél könnyebb, ha megoldható.
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Lány használná, masszív játék nem lenne rajta, de gördülékenynek kellene lennie a működésnek, max. sims3, ha belefér, a fent linkelt Fujitsu teljesítményéhez kellene közelíteni, ha lehet.
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
A teljesítmény limit kb. mint fent a megbízhatóság fontos annyiban, hogy maga a márka megbízható legyen, legyen rá minél több garancia, esetleg mint fenti Fujistu esetén némi cseppállóság, de tisztában vagyok vele, hogy ezért a pénzért strapalaptopot nem kapok, hiába érdemelne azt a delikvens, ahogy bánik vele.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
FreeDOS
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
HDD mindegy, 320 vagy 500 is elég, a nagyobb nyilván jobb, memória lehetőleg 4GB
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkam igen, más nem jut eszembe.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
Nincs a méret- és márkaismeret híján nem tudtam keresni.
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 nap
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új, boltból, garanciával, számlával.

Előre is nagyon köszönöm!

(#35338) btudos válasza DeFranco (#35337) üzenetére


btudos
veterán

Nincs használható 13-14"-es új gép ennyiért :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35339) spyduck válasza DeFranco (#35337) üzenetére


spyduck
nagyúr

Vagy tegyél még hozzá, vagy vegyél egy LifeBook A512-t (bár ez 15.6" ): [link] - ez lényegében ugyan az mint apósod gépe csak át van nevezve, illetve matt a fedlap.

(#35340) Tikakukac válasza DeFranco (#35337) üzenetére


Tikakukac
titán

13-14" az úgy 140k-tól indul tuti használhatóságban. Alatta ha van valami az azért elég khm. papíros.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35341) DeFranco válasza spyduck (#35339) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A méret nagy, ekkora biztosan nem jó, vagy 12.1-es vagy valamivel felette. Ha lehet.

Ha megfelelne ez a méret, akkor magamtól kiajánlottam volna, meggyőzött az 531-es.

@btudos:@Tikakukac: mingyásírok :O

[ Szerkesztve ]

(#35342) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok hamarosan elkövetkezik az idő, hogy új laptop után nézhetek, ehhez kérem a segítségeteket.
Előre is köszönöm.

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Ezzel még nem vagyok teljesen tisztában, olyan 120-130k környékén gondolkodtam, de talán picit több is lehet
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
A grafikai dolgok miatt, jobb lenne egy 15.6-s méret, a többi nagyjából mindegy
(3) Notebook súlya?
Naponta fogom cipelni, nem bánnám, ha nem lenne túl nehéz, de elviselem a nehezebbet is.
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Számolni fogok vele, viszonylag sokat.
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Jobb lenne mindkettő, mivel évekig lesz szükségem rá a munkában, inkább a megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
FreeDOS
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
4 GB RAM, a HDD mérete nem olyan fontos
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera nem lenne rossz, de nem fontos
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
ilyesmin gondolkoztam
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
legkésőbb június vége, július eleje
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Egy újnak jobban örülnék, de belenyugszom a használtba is.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#35343) Tikakukac válasza DeFranco (#35341) üzenetére


Tikakukac
titán

Tonnaszám van gép, de boltból esélytelen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35344) DeFranco válasza Tikakukac (#35343) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, de nem tudok mit csinálni, tudod hogy van ez konzervatív családoknál...

Ezeket kaptam tippnek: L430 és S400 tudtok róluk véleményt mondani?

Illetve van valahol egy jó összehasonlító oldal a teljesítmények összelövéséhez? Nem igazán tudom belőni, hogy az 531-es referenciához (2328M) hogy viszonyulnak ezek, mennyivel gyengébb teljesítményűek?

12.1-es 13-as méretben mi lehet még vállalható alternatíva, ha teljesítményben a 2328M alá tesszük a lécet valamivel?

(#35345) Chaser válasza greenity (#35342) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A512 v 532 újan. Használtban meg sok jó üzletit ki lehet fogni ennyiért. De majd vásárlás előtt gyere vissza.

szerk: DeFranco: L430-at 1 év garival felejtsd el. S400 talán, nem ismerem, de legalább két év gar.

Ez biztos bejönne lánynak, 3 év gar, hw is jó, de 140k.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35346) runner 125 válasza DeFranco (#35344) üzenetére


runner 125
nagyúr

L430 ugrott be elsőre nekem is, de szerintem SSD kötelező lenne alá.

Az S400 nagyon low end. Elég gyenge minőségű gép.

Laptopszalon-on az összehasonlító táblázat miért nem jó?

Chaser

..az a baj, más vállalható ennyi pénzért nincs.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35347) DeFranco válasza runner 125 (#35346) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pont erre a gépre nincs kitöltve a bench... az S400-ban mi a low-end? Kifejtenéd?

(#35348) Chaser válasza DeFranco (#35347) üzenetére


Chaser
titán

Gyenge minőségűt takar valószínűleg. Vagy most költesz rá többet, vagy veszel garkiterjesztést, vagy kidobod gar után 1-2 évvel. Érdemesebb most beruházni drágább gépbe vagy lentebb adni az igényeket. Kicsi pénz kicsi foci.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35349) runner 125 válasza DeFranco (#35347) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az anyaghasználat. Horpad, gyenge, gagyi az egész borítása, zsanérokról is árulkodik az olcsóság.

Győzd meg h a használt Elitebook mérföldekkel jobb választás. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35350) DeFranco válasza runner 125 (#35349) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No way, ezt zárjuk ki legyetek szivesek. Nem rólam van szó, én egyetértek veletek, de most "rendelésre" megy a dolog, a használt nem játszik.

Akkor fussunk egy olyan kört, hogy feltéve de nem megengedve ezt a kategóriát, amit ez a kettő nyújt van-e ezen kívül valami hasonló? + Az S400 teljesítménye kb hány %-a lehet egy 2328M-hez képest.

Megmutatom, mit kapnak ezen az áron, aztán meglátjuk.

Arról már nem is beszélek, hogy egy 19 éves tinilánynak fehár lapos kell, meg a thinkpad design nem tetszetős, mert elhajtotok a francba :D Nézzük meg mik a lehetőségek, ha nem tudunk a minden szempontból optimumra törekedni, aztán meglátjuk mi lesz.

Legszivesebben kettébontanám: 100-120-ért szabadon engedve a teljesítménykritériumot mit kapunk, és a teljesítményt fixálva az árat elengedve mit kapunk. Ha össze tudnánk szedni így 2-3 és 2-3 tippet, akkor max eldöntik ők ezek után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.