Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36901) Nixon18 válasza Dicker (#36897) üzenetére


Nixon18
senior tag

Remélem a Dell nem veszik össze a HP-val :D
Köszönöm a cikket! :R

(#36902) Dhampir válasza Tikakukac (#36886) üzenetére


Dhampir
félisten

Hűtlenné váltál a ThinkPadhez? :)

(#36903) kelly84


kelly84
csendes tag

Sziasztok!

Egy tőzsdei programmal dolgozom, ami .net 2.0 keretrendszert használ. Nem gondoltam volna, hogy sok erőforrást zabál, de láttam haverom nem túl erős laptopján, és gyorsabban futott, mint a 4 éves asztali gépemen. Grafika nem nagyon érdekel, inkább gondolom proci+memória+ssd.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200.000 Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
.net keretrendszerben futó tőzsdei program.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A teljesítmény nagyon fontos, de nyilván azért legyen jól összerakva.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Átlagos, 15 col körüli.

(8) Notebook tömege?
Nem fontos.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Nem kell nagy tárhely, a gyorsaságon van a hangsúly.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
2 monitort rá tudok kötni?

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Szerintem a progi inkább proci függő.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nem néztem, elveszek s sok márka közt.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Inkább új.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#36904) runner 125 válasza domojko (#36899) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem is pont az van, imádom!

Enyém szerintem lassan 7-8. évét tapossa, de nagyon jól szól, legalábbis ebben az ársávban annó ez volt a best buy vétel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36905) runner 125 válasza kelly84 (#36903) üzenetére


runner 125
nagyúr

Latitude E5530, kb 15-tel többért kapsz Full HD kijelzős konfigot is.

Edge E530 + 2 éves gari úgy 15k, és még az SSD is belefér.

L530

De, a céljaidra gyakorlatilag a legolcsóbb, és a kategóriájában legjobb alternatívát már egy A532 is képviseli. + 1 éves gyártói bővítés 8k, SSD szintúgy belefér.

Chaser

Akkor jövőre miből élnének meg, he'? :D
Minden földi jót nem szabad egyszerre a userekre szabadítani.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36906) Chaser válasza kelly84 (#36903) üzenetére


Chaser
titán

Ha játék nem lenne egy dell E5530-at mondanék, FHD kijelzővel 200k körül megvan. Legjobb NBD garanicával ami elérhető Mo-n. Ha kell játék akkor ennyiért egy lenovo Z500 GT740-es, 200k-ba belefér az is. Kijelző csak HD, de legalább szintén matt. Garancia 3 év, de callcenteres. SSD-t meg később tudsz venni, az nem árt. Z500-ba macerásabb megoldani.

szerk: runner 125 Végül is jah:) Forex program zizis HD kijelzőn, ha hasonlót használ nem az igazi. 200k-ból igazság szerint FHD kijelző, jó support, játék nem jön össze sajnos. Amúgy én is A532-t mondanék, de ott se FHD se játék. 5530 meg Z500 vmivel közelebb állnak az elképzeléshez, ott már csak vagy játék v FHD kijelző hibádzik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36907) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello!

Baratnomnek szeretnek egy laptopot venni. Nem jatszik vele igy nem kell extra vga,nem kell sok ram, nem kell eros proci.

Ami lenyeges lenne, hogy kicsi 14" korul, konnyu, es kenyelmes rajta gepelni, az aksi kibirjon 3-4 orat, birja a hurcibalast.

SSD-t tennek bele, nem kell oprendszer, lehet refurbished is, leginkabb egy uzleti refurbished-ben gondolokodom. Vasarlas helye USA.

Mit lenne erdemes keresnem? :R

[ Szerkesztve ]

(#36908) Tenken válasza Chaser (#36862) üzenetére


Tenken
őstag

Nem pocok kínlódott egy gtx 645 tuninggal?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#36909) Cartedor


Cartedor
csendes tag

Mi a véleményetek erről a laptopról?
http://euronics.vko.hu/iroda_es_szamitastechnika/notebook_netbook/notebook/samsung_300e5c_s05hu-p22860.html

köszi!

(#36910) runner 125 válasza Chaser (#36906) üzenetére


runner 125
nagyúr

De, játék nem is kell neki.
(A kérdésben lévő "játék, CAD, ..." felsorolás hirtelen engem is megzavart, de alatta leírta, h nem kell játékra.)

gaborbol

Max. ár kellene.

Cartedor

Témaösszefoglaló kérdésekre válaszolj te is.
A Series 3 nem teljesen elvetendő, de ennyi pénzért van jobb választás is, de először írd le mire kell, és mi a max ár, fontos-e a gyári Win, stb.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36911) oxalisz válasza gaborbol (#36907) üzenetére


oxalisz
tag

Az alábbi linken bőséges a választék:

http://outlet.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/outlet_us/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:expandcategory?current-catalog-id=A4A41B4CA13D4754AE2FBF7721EBF357&current-category-id=908B184AED4F29502E6EB3E1E76AFC13&menu-id=products&ref-id=products#/?page-index=1&facet-1=1&page-size=100&facet-3=2&facet-10=3&facet-10=4

Kiválasztható a Think Pad, a 14" és a "refurbished" csoport is. Aztán már csak a pénz kell...és az élet megint újra szép lesz.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#36912) Dhampir válasza oxalisz (#36911) üzenetére


Dhampir
félisten

Az USA-ból Magyarországra is szállítanak?

(#36913) Tikakukac válasza brumi1024 (#36889) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglátjuk, jövő héten szétszerelés, takarítás, belül nagyon sok a por meg a mocsok.

alfa156: Köszi, hát meglátjuk, bízom benne kiszolgál vagy 2-3 évet ez is :B

AxBattler: Pavilion ment, az volt a DTR gép eddig.Majd írok róla pár sort, az biztos, hogy alaphangon is jóval gyorsabb, és a nagy dokkolónak hála ezerszer könnyebb és kényelmesebb kivezetni róla a dolgokat. Meg ugye oda megy a vinyó is.

Dhampir: Isten őrizz az x200s marad meg minden más is. Hülye lennék lecserélni, nem is tudok olyat mondani amire megtenném. Annak biztos a helye. A pavilion lett már gyenge, meg kusza sajnos :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36914) brumi1024 válasza Dhampir (#36912) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tartom valószínűnek, és nem is biztos, hogy megérné itthonra venni, áfa+vámmal már nem olyan jó árak refurb gépekért. (A kérdező meg USA-ban vásárolna, ha esetleg erre vonatkozott a kérdés.)

(#36915) lockdown90


lockdown90
senior tag

sziasztok, szeretném a segítségeteket kérni..
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150-max 160k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
autocad, filmezés, netezés, játék, vigye a fullHD videokat,filmeket
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? igen, közepes
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény, de azért zsanérok bírják,illetve ne melegedjen nagyon.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem ( nem fér bele az árba )
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? mindegy
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
min 500gb
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webcam, hdmi, usb3
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
nem, csak új és min 2 év gari

KÖSZI

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#36916) AxBattler válasza lockdown90 (#36915) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo IdeaPad G580AH
Lenovo IdeaPad Z500
Dell Inspiron 5520

(#36913) Tikakukac
OK. Mármint alapból gyorsabb, mint az A8 Llano-s Pavilion-od? :Y
Bár ezeknek a régi, core2-es gépeknek volt erejük...

(#36917) brumi1024
Az se rossz, de i3 elég CAD-re, PS-re?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36917) brumi1024 válasza lockdown90 (#36915) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy ez a G580. Így még a maximális keretbe belefér egy SSD is.

[ Szerkesztve ]

(#36918) Tikakukac válasza AxBattler (#36916) üzenetére


Tikakukac
titán

Micsudi? Soha életben nem volt AMD-s noteszom, a Pavilion is inteles volt. Isten őrizze lelkét minden embernek attól, hogy AMD-vel vegyen olyan Paviliont. Minap láttam egyet, rá is csodálkoztam, hogy jéé egy működő gép, ráadásul AMD ez a nem semmi. :K

Majdnem a legdurvább kérhető volt benne, B970/980 körülig azért fogdossa a mai procikat is, ami nem kevés.

Volt egy kollega, nem is tudom, az egyik újabb szériából AMD-vel, passzolom, de szerintem volt :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36919) AxBattler válasza Tikakukac (#36918) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor rosszul emlékeztem... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36920) kelly84 válasza runner 125 (#36905) üzenetére


kelly84
csendes tag

runner 125 és Chaser:

Végülis munkára kell, úgyhogy ha túlmegyünk az áron megoldom valahogy. Forex programhoz hasonló, tehát akkor ezek alapján amit írtatok a FULL HD baromi fontos. Játék nem kell, valóban félreérthető volt, ahogy bevágtam a kérdést.
Ez a Dell szimpi. SSD-vel el van látva alapból, vagy külön hozzá kell adni?

Írásotok alapján, akkor:
DELL E5530 FHD
SSD kombó: SAM 840 SSD 120 GB kiválasztva
Pixelhibagari?

Így 253e huf.

Jól értelmeztem mindent?

Tényleg sokat segítetek, köszönöm újra.

(#36921) nemeth989


nemeth989
senior tag

Sziasztok!
Notebookot keresek, minél hamarabb szeretnék vásárolni. Olyan 50K körül. Nézegettem aprón Lenovo Thinkpad szériáját, de vagy ezerféle variációja van. A felhasználása böngészés, max böngészős játékok lennének, ezenkívül más nem igazán. Méret 12-14 col körüli legyen. Tudnátok segíteni a döntésben.
Eddigi egyik kiszemeltem [link] .

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#36922) brumi1024 válasza AxBattler (#36916) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát ez attól függ mit csinál PS-ben, meg CAD-ben. Saját tapasztalatom alapján a több memóriával előrébb lenne PS-ben, mint a turbo-s procival, és ahová az i3 már kevés, oda az i5 sem feltétlen lesz elég. Egyszer kipróbáltam, hogy egyszerre elindítottam egy i5-2450m+8 GB ram+SSD és egy i7-2760qm+4 GB ram+HDD konfigon a 15 raw képből panorámakészítést és látványosan hamarabb végzett az i5-ös, pedig ez a művelet eszi a procit is. Nyílván azonos mennyiségű rammal már gyorsabb lett volna az i7, de egy i5 és egy i7 közt jóval nagyobb a különbség mint egy i3 és egy i5 közt.

A rendszert pedig egy SSD-vel ugye sokkal gördülékenyebbnek érezné, mint egy HDD-vel. Én már egy másfél éve SSD-zem és nagyon nyögvenyelősnek tűnnek az itthoni HDD-s konfigok, pedig nem gyengék, csak a HDD elég visszafogó tényező.

(#36923) Nixon18 válasza kelly84 (#36920) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az SSD-t külön vedd meg és te szereld be- Olcsóbban kijössz.

(#36924) brumi1024 válasza kelly84 (#36920) üzenetére


brumi1024
veterán

Ne vedd meg a laptopszalontól az SSD-t, mert kb duplaáron adják, mint amennyiért külön kapni lehet. Ennyiért 250gb-os 840-et lehet venni! A sima 840-es Samsung ára 20-23k környékén reális. Az ODD bay-el pedig szerintem Chaser kollégát keresd, de az sem lesz több 5-6k-nál.

(#36925) AxBattler válasza brumi1024 (#36922) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, ezt nem tudtam!
SSD ténában viszont egyetértek, mind a gördülékenység, mind a külön vásárlás szempontjából!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36926) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok egy olyan webáruházat adni, ahol lehet HDD caddyket, HDD Boxokat rendelni többféle márkájú notebookhoz? Vagy legalább egy olyan oldalt, ahol lehet tájékozódni, hogy mely laptopokhoz kínál a gyártó ilyen ODD helyére illeszthető kereteket? (Fontos, hogy szépen belesimuljon a laptop házába, mert biztos, hogy a későbbiekben ez is mérvadó lesz laptopvásárlásnál!)
És bocsánat a fél-OFFért!
Üdv
István

[ Szerkesztve ]

(#36927) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
300-400e körül(esetleg kicsit drágábban, ha +50-100e van lényegesen jobb) milyen notit/ultrabookot érdemes venni? Lényeg, hogy könnyű legyen(napi szinten hurcigálnák) az akku bírjon sokat. Főleg netezésre, filmezésre(szép kijelző, nagy betekintési szögek) és irodai munkára kéne.
Előre is köszi a választ :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#36928) brumi1024 válasza Bagira01 (#36927) üzenetére


brumi1024
veterán

Ultrabookok közül pl.: Zenbook Prime(1080p IPS), vagy MacBook Air, Elitebook Folio(bár ennek nem túl jó a kijelzője). Kicsit a keret felett érdemes lehet meggondolni a 13"-os rMBP-t(nagyon minőségi ultrabook szerű ház, de normál, nem U-s hardver, és brutális kijelző, jó üzemidő(6,5-7 óra)).

Vagy üzleti vonalon: Dell E62/3/430, Lenovo Thinkpad T430/T430s/X230 IPS-el, HP 8470p/2570p. De ezeknek a kijelzője rosszabb a fent említetteknél, kivétel az Elitebook Foliot.

[ Szerkesztve ]

(#36929) adamssss válasza Bagira01 (#36927) üzenetére


adamssss
veterán

Kirabook? :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36930) premete válasza Bagira01 (#36927) üzenetére


premete
veterán

300-ból kijön egy Dell E6230-as, IPS-sel, rendes processzorral, 256 GB-os sata3 ssd-vel, 21 mbites wwan modemmel, 8 GB rammal, háttérvilágításos billentyűzettel, bluetooth egérrel, dokkolóval, az express card slotba "invisible" videodigitalizálós dvb-t+hidrid kártyával, könnyű, vékony, strapabíró, ami az ultrabookokra nem annyira jellemző.
Vagy thinkpad x230-as, hasonló paraméterekkel, valamivel drágábban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#36931) brumi1024 válasza adamssss (#36929) üzenetére


brumi1024
veterán

Kapható itthon? Mert én sehol nem találtam. Amúgy a tesztek alapján elég felemás. Valahol szidják a kontrasztarányt, valahol dicsérik, a zsanért bizonytalannak tartják, és nem egy olcsóbb gép, de sikerült belerakni a leggyengébb 1 sávos wlan modult... A másik probléma pedig a 13,3"+2560x1440 és Windows 8 kombinációban található. Elég ciki a Windows dpi állítása ezért nem is nagyon működőképes a dolog, vagy nagyon jó szemmel kell rendelkezni.

(#36932) adamssss válasza brumi1024 (#36931) üzenetére


adamssss
veterán

Azt nem tudom, de gondolom van itt olyan kolléga aki be tudja hozatni... Mindenesetre nem rossz gép az, és a Toshiba ultrabook-ok elég jók, ezért mertem javasolni. (Anyum egy Z830-at használ, és nagyon meg van vele elégedve)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36933) Vageir


Vageir
csendes tag

Sziasztok!
Olyan notebookot keresek, ami képes netezésre,film nézésre,skypeolásra és néhány elektronikai program futtatására, mint például Eagle,Diptrace.Újonnan szeretném venni, kb 80-90 ezer FT-om van rá, esetleg 100 ezer FT, de ez már a végső határ.Op rendszer nem kell.Illetve egy hozzá való táskát, a lehető legolcsóbban.

(#36934) AxBattler válasza Bagira01 (#36927) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón találsz csomó hordozható, IPS-es TP-t, illetve alfának is van most egy X230-asa 215k-ért. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36935) Bagira01 válasza brumi1024 (#36928) üzenetére


Bagira01
veterán

Macbook lenne a legjobb, de az 1 év gar, meg az OS X nem tetszik :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#36936) jeri válasza nemeth989 (#36921) üzenetére


jeri
tag

Nem rossz irány, ha lehet igp 4500 MHD -és noti, win7 driver support,+sata 2 támogatás.

(#36937) Chaser válasza stvnppp (#36926) üzenetére


Chaser
titán

szerk: pm:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36938) Chaser válasza Vageir (#36933) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A512 van ennyiért, ami vállalható minőség.

szerk: AxBattler : az már sztem nincs meg, csak még onnan nem vette le.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36939) spyduck válasza Bagira01 (#36935) üzenetére


spyduck
nagyúr

2 hét utána nem fog hiányozni a Win, 1 hónap után pedig már kiráz tőle a hideg :)

(#36940) giga1010


giga1010
csendes tag

Üdv,
a segítségeteket kérném egy új laptop vásárlásában hogy, Hol Milyet vásároljak.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
a jövőhéten (amint lehet)
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
170.000Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
egyetemre megyek oda kéne: internet kisebb közepesebb játékok, filmezés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
igen, ha kijön egy új COD vagy ismertebb játék vigye a grafika meg az élességet nem teszem fel csak ne akadjon
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Hosszú távra tervezném megbízható legyen de azért tudja is amit kell. Az akksi téren se vagyok felvilágosodva olyan kéne aminek bírja pár órát és azért jó fajta.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Elfér ODD és egy HDD mellé még egy SSD? (szerintem SSD-t majd késöbb az még ráér)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6 col HD felbontás a Fényes vagy matt között mi a különbség melyik a jobb?
(8) Notebook tömege?
mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
ahogy olcsobb
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Hdd 750gb vagy 1000Gb Ram: 4gb--> felett Igen optikai meghajtót is
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Hdmi legyen, Usb 3.0 is
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem tudom mi igényli és mi a kettő közti különbség. :D
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_G580AH_Intel_Core_i5_3230M_4GB_1TB_NVIDIA_DOS_Sotetbarna_LEN_59-366664_7894.html#muszaki_adatok
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új

CUCCAIM: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=giga1010&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#36941) brumi1024 válasza spyduck (#36939) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezzel abszolút egyetértek :))

(#36942) Chaser válasza giga1010 (#36940) üzenetére


Chaser
titán

G580 jó ha játék is van. De bőven elég i3-mal, notebook i5 az nem asztali i5, nem 4 magos. Nem ér akkora felárat amit kérnek érte, abból a pénzből SSD, azt érezni fogod. Egy Z500 talán még belefér ennyibe. VT alatt nem tudom mit értesz, ha spéci sw-eid vannak amiknek kell néhány extra utasításkészlet, akkor lhetséges hogy tényleg szükséges van i5-re, i3-ban vannak letiltott dolgok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36943) spyduck válasza brumi1024 (#36941) üzenetére


spyduck
nagyúr

Régen te is nagy Windows-os voltál, nem?

(#36944) giga1010 válasza Chaser (#36942) üzenetére


giga1010
csendes tag

a z500-as mivel jobb vagy most melyik márka csárt még jókat?

CUCCAIM: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=giga1010&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#36945) spyduck válasza giga1010 (#36944) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dell Inspiron 5521 vagy IdeaPad Z500 ha játszani is akarsz. Ha nem akarsz játszani akkor Dell Latitude E5530.

Anyaghasználat, support, használhatóság. Általában ezen szempontok szerint ajánlunk.

[ Szerkesztve ]

(#36946) Chaser válasza giga1010 (#36944) üzenetére


Chaser
titán

Z500 egy szinttel jobb minőség, általában 3 év gar és kapható matt kijelzővel is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36947) runner 125 válasza Chaser (#36946) üzenetére


runner 125
nagyúr

..magyar disztriktől én csak matt kijelzős modellel találkoztam eddig.
Szerintem csak kint van belőle fényes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36948) brumi1024 válasza spyduck (#36943) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondhatni igen, de használtam Linuxot is, aztán a családba került egy Mac amit nekem kellett beállítani, elég sokat is használtam(most lett egy éves a gép, egy 2011 late MBP), és megtetszett, úgyhogy váltottam. Nem bántam meg.

(#36949) runner 125 válasza kelly84 (#36920) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó választás.
Pixelhiba gar jó dolog, egy részből így biztosítva van a kijelződ is, akár 1 halott pixel esetén is kapod a másik gépet, illetve úgy tudom, h ha vásárolsz hozzá, az nem csak 1 cseréig érvényes...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36950) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdv,

Egy 1 hónapos HP EliteBook 8560w L alakú Enter billentyűje el tud mozdulni a rendes állapotából - ilyenkor az alsó része egy kicsit balra csúszik. A visszacsatolás megszűnik, nem ugrik lenyomás után vissza teljes magasságig a billentyű, ráadásul csoszogó hangot kellett lenyomáskor.
Körömmel vissza lehet pöckölni a helyére, de hamar visszaesik a rossz állapotba (pár óra után... sajnos az enter gyakran használt billentyű...). Szigetes kialakítású egyébként a billentyűzet - kép

Hogyan lehetne orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.