Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35151) carloskoz


carloskoz
csendes tag

Sziasztok,
programozásra kellene, 17"es, kényelmes billentyűzettel, sokat lenne hordozva, játék nem lenne, megbízhatóság nagyon fontos, soros port nem tudom mennyire megoldható, de igencsak fontos lenne...
Néha egy kis filmezés, egy kis póker (holdem managerrel - aminek azért van gépigénye).
150 ezerig az ár...
Köszi előre is.

(#35152) btudos válasza carloskoz (#35151) üzenetére


btudos
veterán

Értelmes 17"-es gépet nem fogsz kapni ennyi pénzért. (bár ha sokat hordozod, nem is igazán értem miért ezt a méretet nézted ki).

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35153) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

találtam két gépet használtam, amik beleférnek a keretembe, és az igényeknek is megfelelnek (web, office, filmnézés esetleg). Melyiket ajánljátok inkább?

Toshiba Satellite Pro L830-11D vagy egy Dell E6410 (linkelni nem tudok, spec: Core i3-350 M 4 GB 1333 MHz DDR3 Nvidia NVS 3100M 160 GB HDD 3 órás aksi, 6 hónap garancia)

A Toshiba akksiidőben nagyon nyerő, de a Dell meg garis, és sokkal elegánsabb :)

Köszönöm!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35154) btudos válasza Ezekiell (#35153) üzenetére


btudos
veterán

Egyértelműen a Dell, össze sem hasonlítható a két gép. :)

Mekkora a kereted? Megtaláltam. Vedd meg a Dell-t, annál jobb gépet nem fogsz ennyiért találni. Igazi business class gép, nagyon meg leszel vele elégede.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35155) Tothgera30 válasza spyduck (#35148) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak nem mindig ismerik fel az eszközt. Bár az a kis dokkoló nem hülyeség, tatyóban elférne.

#35149 runner 125: Köszi, én is az 5520-ast néztem egy ideig, de már vettem egy ProBook 6550b-t (ugye Probi mánia nem hagyott nyugodni) és tökéletesen elégedett vagyok, nem bántam meg, bár a Thinkpadek még igencsak figyelemre méltóak.

#35156 Borote: Fel is ismerik? Mert USB-s átalakítóval negatív tapasztalatom van.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35156) Borote válasza Tothgera30 (#35155) üzenetére


Borote
addikt

A soros portot egy Express Card kártyával is meg tudod oldani szinte bármilyen üzleti gépen :)

(#35157) Szepi1979 válasza carloskoz (#35151) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Valami régebbi workstation ugrott be, de azt sokat hordozni kínszenvedés.

“ nem kell mindig nyerni “

(#35158) Ezekiell válasza btudos (#35154) üzenetére


Ezekiell
veterán

Köszönöm!

Az utókornak: a gép a laptopsystem-en található :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35159) Borote válasza Tothgera30 (#35155) üzenetére


Borote
addikt

Volt itt egy fórumtárs, akivel beszélgettem, neki kifejezetten az volt a kitétele, hogy legyen a gépen Exprescard slot, mert van neki soros port kártyája. Szóval amire ő használta, ott működött.

Nem tudom, hogy ez a Te esetedben is így lenne-e, illetve nem tudom, hogy a ProBookban hova van kötve a soros port, illetve milyen elektronikája van. Ha PCI Express sínre van kötve (ahogy pl asztali gép esetében is lehet ilyen bővítőkártya), akkor olyan nagy különbség talán nem lesz.

(#35160) bbdb24


bbdb24
csendes tag

Sziasztok! :) Notebook vásárlás előtt állok, de tanácstalan vagyok.200 000 forintot szánok rá ( +,- 30 000).
Én főként Samsung vagy Asus laptopra gondolok. Egyetemre kell az új gép, de fontos kritérium lenne hogy az Nba 2k13 meg Fifa 13 max.-on, vagy közel max.-on menjen rajta.
Media markt-ban láttam SAMSUNG NP350V5C- S02 típusú notebook-ot. Mi a véleményetek róla, jó választás lehet ?:)
Előre is köszönöm a segítséget.

(#35161) AMD Power válasza Pocok256 (#35143) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem medium grafikán van ,hogy felmegy a 90-95 FPS-re is a WOT. Bár akkor nem a HD 2000 megy. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35162) Pocok256 válasza bbdb24 (#35160) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha mindenképpen samsung kell akkor ezt ajánlanám inkább :)

(#35161) AMD Power
Na az tuti, hogy nem az megy ;]

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35163) brumi1024 válasza bbdb24 (#35160) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennyiért nem nagyon kapható értelmes Asus vagy Samsung notebook, és a kinézett típus egyáltalán nem éri meg az árát. Dell 7520(1,2,3) vagy Lenovo Z500 (GT645m-el) lenne az ajánlatom. 230-ba még belefér egy Y500 1db GT650m-el, ami erősebb a Z500-nál, de vastagabb és nehezebb is. A dupla GT650m-es Y500 már kicsit túllóg a kereten, de az is érdekes lehet, ha fontos a játék.

(#35164) AMD Power válasza Pocok256 (#35162) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor persze a GT 635 muzsikál. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35165) Chaser válasza brumi1024 (#35163) üzenetére


Chaser
titán

Ráadásul az Y500 FHD és backlit billes. Viszont akkuidő meg biztos kevesebb az optimus hiánya miatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35166) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
MEgjött a laptop. Végül hp probook 4340s lett. A kérdésem az, hogy hogyan kell az aksi töltésére figyelni? Van valami kritérium az elején? Vagy tökmindegy neki?

(#35167) Borote válasza dangerzone (#35166) üzenetére


Borote
addikt

Mennyit és milyen gyakran fogod majd akkuról használni?
Van hozzá olyat szoftvere a HP-nak, amivel az akku töltöttségét tudod szabályozni? (Ennek nézz utána).

(#35168) dangerzone válasza Borote (#35167) üzenetére


dangerzone
addikt

Átlag heti 5-6 órát fog menni aksiról.

(#35169) premete válasza dangerzone (#35168) üzenetére


premete
veterán

Ha van konnektor, bedugod, ha nincs, akkuról használod, ennyi az egész titka.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35170) Borote válasza dangerzone (#35168) üzenetére


Borote
addikt

És ezt egyszerre, vagy naponta 1-1 órát?
Megnézted, hogy van-e a HP-nak akkufeszültség szabályozó programja?

(#35171) dangerzone válasza Borote (#35170) üzenetére


dangerzone
addikt

Most csekkolom neten. 1-1 órákat naponta.

(#35172) Borote válasza dangerzone (#35171) üzenetére


Borote
addikt

Az nem a legnyerőbb az akku élettartamának szempontjából, hogy 100-ról 80-ra meríted majd feltöltöd mindennap, úgyhogy ezt érdemes elkerülni. (A magas cellafeszültség az, amit nem tesz jót).
Én a helyedben valahol 20-80% között használnám, és havonta egyszer tölteném föl teljesen. Ha van rá program, azzal egyszerűen meg lehet oldani, ha nincs, akkor hálózatról akku nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#35173) premete válasza Borote (#35172) üzenetére


premete
veterán

Nincs olyan notebook, amelyik engedné 100%-ra feltölteni, szerintem ezt a 40-70%-ot nagyon túllihegitek, több, mint 20 éve vannak laptopjaim, mindegyik állandóan töltőn/dokkolón van, ha van a közelben konnektor, és még egy sem ment tönkre, volt, amelyik 4 év után is hibátlanul ment, de a laptopokat mindegyik túlélte.
De ha tegyük fel, 3 év után tönkremenne az akku, inkább vennék egy újat ~10 ezerért, azaz napi 10000/(3x365)=9.13.- Ft-ért nem indulok el 40%-os akkuval, ami a normál ~6 óra helyett ~2.5 órát bír.
Várom még a szenzációs ötletet, hogy 3 cellát vegyen ki az ember az akkuból, és tegye hűtőbe, és 3 év mulva cserélje ki a benne maradó hármat a kíméltre, ami új ugye. ROTFL.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35174) Tikakukac válasza premete (#35173) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak szerencsés vagy, itt a Hp-m, úgy halt le benne az akksi, mint a szar 2 év után.

Nem véletlenül tölt a gyári kímélő program sem, ahogy.

Nyilván anyám pana cellás akksijára nem vonatkoznak ilyenek, mert az jó, 4-5 év után is. De ezek a tömeg fosok igenis annyira ki vannak számolva, hogy kétszer letolod 0-ra és lehet úgy is marad.

Jelenleg ott tartok, hogy az x200s-be nem merek akksit venni, mert ha elkezdem használni 1-2 éven belül kuka a gyári is. Ahhoz meg csöppet drága dolog 20-25k.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35175) Borote válasza premete (#35173) üzenetére


Borote
addikt

"Várom még a szenzációs ötletet, hogy 3 cellát vegyen ki az ember az akkuból, és tegye hűtőbe, és 3 év mulva cserélje ki a benne maradó hármat a kíméltre, ami új ugye. " - ezt a fajta érvelést szerintem hagyjuk meg a politikusoknak.
Volt egy kérdése, arra kapott választ. Ha leszarná, ahogy Te is teszed, akkor valószínűleg nem kérdezte volna.

A hibátlanul ment alatt mit értesz? Hogy 4 év után is az eredeti kapacitás 90-100%-t tudta teljesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#35176) Pocok256


Pocok256
veterán

Na elismeresem a Z500 as laposnak most már tudom ha részegen izombol kinyitva hozzavagodik egy vas szekhez akkor teljesen egyben marad xd Kicsit nyomott lett a műanyag ahol ütközés történt de az meg bőven az a kategória amit figyelni kell, hogy eszrevegyed :D Na meg a sarkanal fogva való lobálást is tökéletesen bírja

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35177) Chaser válasza premete (#35173) üzenetére


Chaser
titán

Téged "ismerve" neked nem is hulladék gépeid voltak azért:) Thinkpadon kívül eddig dellben láttam panasonic akkut, azt persze lehet nyúzni. Ilyen sanyo sonynak tök mind1, nekem is egyik dellben bírt kb 3 évet, használva alig volt. Egyik napról a másikra elszállt belőle úgy 50% kraft. Működni működik az most is, fél órát még tud. De használva alig volt és kifejezetten hűvös gépben él, insp. 1525. Abban meg igazad van, hogy túlbonyolítani nem kell ezt akku témát. Ilyen kommersz gépekben úgyse lesz panasonic v LG cellás akku, többinek meg kb oly mind1, úgyis összesz@rja magát, csak idő kérdése.

szerk: Van nálam pár 5-6 éves sanyo akku 50 körüli cilussal, kukák teljesen. Meg volt panasonic 6-7 éves 1500+ cilussal 50%+ kapacitással, nem is egy:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35178) premete válasza Borote (#35175) üzenetére


premete
veterán

Igen, ~90% értéket mutatott, és elment kb. ugyanannyit, mint újkorában. Minden notebookban van töltőáramkör, ami nem engedi 100%-ra feltölteni, és 0-ra lemerülni, ami tényleg ártana neki, kb. azonnal elhalálozna.
Persze, ha nem notebookokról beszélünk, hanem asztali gépet helyettesítő, az akkut naponta többször felforraló cuccokról, ahol az akku ráadásul a legmelegebb helyen van, akkor van létjogosultsága még az akku kivételének is.
De ha normális az eszköz kialakítása, használata, akkor az akkuk kibírják a ~ 4 évet, amennyi idő alatt a notebook amúgy is leamortizálódik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35179) Laox


Laox
aktív tag

Tanácsot szeretnék adni: Lenovo Y500-at ne ajánljátok és ne vegyétek. A winchestere nagyon lassú, a kijelzőjének a vertikális betekintési szöge konvergál a nullához, a touch pad használhatatlan, a billentyűzet néhány gombja sem az igazi (az SLI hátrányait meg inkább nem írom le, az nem a gép hibája). Tudom, hogy ár/érték arányt kell nézni, de nem hinném, hogy sokan multimilliomosak itt, hogy egy 300.000 forintos laptopnak elnézzenek ilyen hibákat. Óriásit csalódtam sajnos.

(#35180) Chaser válasza Laox (#35179) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván több fajta hdd-vel szerelik. Kijelzőjét mindenütt kifejezetten dicsérték, lehet már ezt is több fajtával szerelik. Billzetet is dicsérték. Ha webshopban vetted küldd vissza és kész.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35181) Tikakukac válasza Laox (#35179) üzenetére


Tikakukac
titán

Crystalt csinálj már, kíváncsi vagyok rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35182) kacsip válasza Laox (#35179) üzenetére


kacsip
tag

Egy rossz tapasztalat miatt ne ajánlják? Elég sokan használják ezt a gépet megelégedéssel itt a fórumon is. A billentyűzet szerintem kiváló (+backlight is). A kijelző TN-hez képest gyönyörű, a betekintési szög nem túl jó, de nem tudom ez mennyire szempont egy gamer gépnél. Gondolom egyedül játszol, szemben a kijelzővel? Touchpad is is jó(ebből voltak szériahibás példányok, de javítják/cserélik). HDD-vel nekem semmi gondom, nem lassú(HDDhez képest), de lényegtelen is, mert SSD-t veszek bele. Vannak hibái, de nem azok, amiket te felsoroltál. Talán tényleg hibás példányt kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#35183) Borote válasza premete (#35178) üzenetére


Borote
addikt

A consumer gépekre sajnos nem ez a jellemző.

"Minden notebookban van töltőáramkör, ami nem engedi 100%-ra feltölteni," - mit értesz 100% alatt? Mert a gépek zöme 100%-ra tölti az akkut (kiírás alapján), a töltőáramkör a csepptöltést nem engedélyezi, azaz nem fogja állandóan 100-ra visszatölteni, ha leesik 99-98%-ra.
100%-os töltöttség alatt én a névleges, tervezett kapacitást értem, amit az oprendszer jelez vissza, nem pedig azt, hogy mi lenne, ha mondjuk 4,2V fölé tölteném a cellákat, mert az nem engedélyezi a töltőáramkör (még jó).
0-ra sem lehet meríteni alapjáraton, mert néhány %-nál kikapcsol, de ezt a szabályozást felül lehet írni, csak nem érdemes.

"akkor az akkuk kibírják a ~ 4 évet" - lehet, hogy amiket Te használsz gépek (gondolom nem a 100-200 ezres bolti áron mozgó notikról van szó), azokra ez a jellemző, de a nagy átlagra éppen nem. A többség már 1 év után is az eredeti érték 90% alatt van, ha használva vannak, nem hogy 4 év után. Szerinted miért csak 1 év garancia van az akkukra, ha olyan jól bírják? Az alaplap hamarabb megdögölhet, mint átlag 4 év, arra mégis 2-3 év garanciát adnak...

(#35179) Laox: pontosan mit értesz lassú HDD alatt? A HDD alapvetően lassú technológia. A vertikális betekintési szögek ezen a gépen még az átlagon felüli kategóriába tartoznak, ha TN-ről van szó, ennél csak rosszabb van. TouchPad-nál fent van a megfelelő driver, és ott be van állítva minden rendesen?
Ha a billentyűzet gombjaival gond van, akkor garanciáztasd, alapvetően az Y500-nak notebookok között kiemelkedően jó billentyűzete van.

[ Szerkesztve ]

(#35184) Laox válasza Chaser (#35180) üzenetére


Laox
aktív tag

Már kb. 1 hónapja rendeltem, ezt nem lehet visszaküldeni.

Aidával megnéztem az összetevőket:
Képernyő neve LG Philips LP156WF1-TLC1
Lemezes meghajtó ST1000LM024 HN-M101MBB (1000 GB, 5400 RPM, SATA-II)
DIMM1: SK Hynix HMT351S6CFR8C-PB 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
DIMM3: Ramaxel RMT3160ED58E9W1600 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM

A laptopszalon.hu-ról rendeltem, azt hittem, hogy ők nem gányolják össze a gépeket...

(#35185) premete válasza Laox (#35184) üzenetére


premete
veterán

A kijelző pedig a jobbik fajta, mondjuk a hdd és a dimm3 ram elég gagyinak tűnik, az nem hiszem, hogy gyári.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35186) Laox válasza kacsip (#35182) üzenetére


Laox
aktív tag

Nem, szerintem nem kaptam hibás példányt. Valószínűleg akkor nekem nem való laptop. Én egy elég komoly asztali gépet cseréltem le erre, mert kell a mobilitás (az ennél amúgy jóval drágább is volt, 3 hónapot tudtam csak használni sajnos). Annak a képernyője IPS paneles volt, a betekintési szöge nagyon jó, a monitort nézhettem konkrétan szemből, nem kellett hajtogatni, hogy kis szövegmezőket észrevegyek világos hátteren webes rendelésnél, hogy most egy konkrét példát mondjak. A teljesítményét természetesen nem hasonlítom össze a két gépnek, fölösleges lenne. A billentyűzet alapvetően jó, nekem szmájli írásnál a kilences gombot az esetek 90%-ban másodszorra is le kell nyomnom, mert a normál nyomást nem veszi be. A touchpad-nek a "gombjai" (mert ugye nincs rendes gombja) is érintésérzékenyek, emellett a gép beléig be lehet őket tolni, fél évet nem adok neki és fél kiló kosz lesz alatta, már most is alig tudom takarítani a széleinél.

A winchester sebességével kapcsolatban: van nekem egy 3-4 éves hp probook 4510s-em. Szoktam letölteni a háttérben, a winyóról filmet nézni, azt a jobb oldalra húzom, balon meg megy a böngészés (és a régi gépen ugye a rendszer is a winyón volt, nem külön ssd-n, mint ezen). A régi gépen ezt minden további nélkül tudtam csinálni, ezen viszont akad a film, csúszik a kép, hang, szóval nem bírkózik meg vele a winyó, lassabb, mint a régi gépben.

Nem az egy billentyű miatt csalódás ez a gép, hanem összességében. És szerintem nem nagy igény, hogy ilyen dolgokat elvárhassak tőle.

(#35187) Laox válasza premete (#35185) üzenetére


Laox
aktív tag

Na, akkor lehet, hogy ezért van gondom a hdd-vel.

(#35188) Borote válasza Laox (#35184) üzenetére


Borote
addikt

Mit értesz összegányolás alatt? Pontosan ugyanez a kijelző és és HDD van az ITT tesztelt gépben is.

RAM-mal volt bármilyen probléma?

(#35185) premete: mi benne a gagyi?

(#35186) Laox: TN panelt nem érdemes IPS-hez hasonlítani :(
Tedd át a filmet SSD-re, és nézd meg, hogy úgy is problémás-e.

[ Szerkesztve ]

(#35189) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Kb 325 000 Forint alatt milyen laptopot tudnátok ajánlani?
Köszi a segítséget. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#35190) kacsip válasza Laox (#35186) üzenetére


kacsip
tag

Szerintem túl nagy elvárásokkal indultál. IPS-t TN-el felesleges hasonlítani. Ha ennél jobb anyaghasználatot, kivitelezést szeretnél, azt megkaphatod ilyen áron, de az meg teljesítményben lesz gyengébb. Valahol kompromisszumot kell kötni. Ha nem kötsz, akkor pedig mélyebben a zsebedbe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#35191) Chaser válasza Laox (#35187) üzenetére


Chaser
titán

HDS mennyi üzemidőt mind a vinyódra? Az elmondottakból ítélve valami bugzik nálad. IPS panelt meg ne akarj TN-nel összehasonlítani, bazi nagy csalódás lesz a vége mint esetedben is. Az LGP mindig is elég frankó paneleket gyártott. De a TN technológia korlátait azért nem fogják tudni áttörni. 1-2 gép van 200k alatt IPS panellel, egyébként meg eddig néhány gép kiváltsága volt elit kategóriában. Lenovonál konkrétan még business vonalon sincs 15.6"-ban IPS, hogy mért azt ne kérdezd. Ha nagyon akarod meg lehet oldani. Egy frankó matt IPS panel 40k körül van kinnről.

szerk: Csilli panel meg 30k körül IPS

Ha nem tetszik a gép vidd vissza sztem, ahhoz drága. Már ha webes rendelés volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35192) archie17 válasza Laox (#35184) üzenetére


archie17
tag

Egyébként én ebben csak azt nem értem, hogy a billentyűzet, touchpad és kijelző pont azok az alkatrészek, amiket szépen ki tudsz próbálni vásárlás előtt, hogy fekszenek-e az elvárásaidhoz.

(#35193) Laox válasza Borote (#35188) üzenetére


Laox
aktív tag

Rammal probléma? Nem, azt nem vettem észre. De sajnos nincs összehasonlítási alapom, mert a régi laptopom ennek a közelébe sem ér, az eladott erős asztali meg 3x erősebb volt. De gondolom az rendben van, vagy futtassak le egy tesztprogramot, kíváncsi vagy rá?

(#35194) premete válasza Borote (#35188) üzenetére


premete
veterán

A tesztekben a ramaxel a leggyengébb.
A samsung hdd az 5400 rpm és a 8 MB cache se egy sebességbajnok.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35195) Laox válasza Chaser (#35191) üzenetére


Laox
aktív tag

Ez látod érdekes, mert az SSD-re 23 óra üzemidőt ír (kb. 1 héttel később lett vásárolva), a winyóra pedig 13 nap 1 órát. Ettől függetlenül mindegyik teljesítménye 100%-os, az ssd kondíciója 96%-os, gondolom ezek még nem tudnak sok adatot írni, eddig 480 gb az írt adatmennyiség rajta, a winyónak ez is 100%.

(#35196) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Nem találtam igazából a kérdésnek megfelelő topicot és mivel laptop-tartozék, gondoltam megkérdezem itt. Irányítsatok át, ha mégis lenne.

Mikor vettem a laptopomat, felajánlották, hogy szereznek hozzá dokkolót. Két kategória volt: olcsóbb, kevesebb funkcióval ~35e Ft-ért illetve egy drágább ~50e FT környékén. Kérdésem lenne, hogy milyen funkciókban térhetnek el ezek, illetve, hogy mikor érdemes és kinek ajánljátok a dokkolót?
Köszi a válaszokat!

(#35197) privacy99 válasza premete (#35194) üzenetére


privacy99
senior tag

Azért egy ilyen, állítólag brutális gépnek 3 ilyen lóf*szjóska programot el kéne vinnie(1 mag teljesítményének felével meg az integrált karival is röhögve), én megnyithatom ezeket 2-szer plusz még 2 játékot is, és minden lazán megy..Ja és SSD-m sincs.

Ui.: Az meg elég gáz, ha ilyen gagyi RAMokkal adják ezt a "gamer" gépet :U

Én alapból úgy nézek filmet, hogy torrent tölt le/fel, fullHD film megy a TV-n, böngésző nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#35198) Chaser válasza Laox (#35195) üzenetére


Chaser
titán

Ezekszerint nem pár napja van már meg a géped. Sztem gyári lesz az, csak valami bugzik.

Nixon18: Milyen gépről van szó? Nyilván a drágább több portot ad.
" mikor érdemes és kinek ajánljátok a dokkolót?" Ha ezt a kérdést felteszed, aqkkor neked nincs rá szükséged:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35199) Nixon18 válasza Chaser (#35198) üzenetére


Nixon18
senior tag

Jó, hogy a lényeg lemaradt :D
Elitebbok 8560w
De ezek szerint már nincs is miről tárgyalni :D

(#35200) Laox válasza Chaser (#35198) üzenetére


Laox
aktív tag

1 hónapja van meg, írtam ezt...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.