Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155251) PitkyePadvan válasza Tikakukac (#155250) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Angol billentyűzeten több hely van nem :D ?
De igen értem, mégis mikor megnéztem a lenovo Y530-at például akkor ott normálisak voltak a gombok, sőt úgy emlékszem azon voltak a legnagyobbak mind közül.

Na mind1, nagyon maximum összeszedem az összes ilyet és azok közül választok egyet :W .

Üdv: László

(#155252) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok.
50K-ból kéne venni valamit venni öcsémnek használtan. E-Bay is szóba jöhet. Onnan pl. mi lenne most jó ajánlat?
Márka mind1, multimédiás tartalmak fogyasztása a fő profil. Németországban van kint melózni, estére kell neki valami, amint megy a cset, facebook, youtube, meg VLC lejátszási listás TV nézés.
Azt mondta nem lenne baj, ha valami nagyon régi játékok mennének rajta. :D

(#155253) ohway


ohway
tag

Sziasztok!
Adott egy Dell G5 5587 és az Asus ROG Strix III G531GT, két gép közül melyiket ajánlanátok? (Kettő között közel 90e a különbség, nyilván erősebb az Asus a 9.gen i7-el+1650 vgaval, míg a Dell 8.gen i5+1050ti, de nem ez érdekel elsősorban.)

Engem inkább az anyaghasználat, a hűtés és maga a gép minősége érdekelne, a tapasztalt hibáikkal együtt.

Előre is köszönöm! :R

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#155254) Tikakukac válasza PitkyePadvan (#155251) üzenetére


Tikakukac
titán

Spúr van, lassan 1 kiosztás lesz minden gépen csak a felirat más :B
Amúgy igen, vannak gépek, amiken van rendes gomb is. Gémer és drágább notikon. Ami ugye neked nem jó. Grátisz dupla meghajtó. Szóval na, vannak azért igények :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155255) PitkyePadvan válasza PitkyePadvan (#155251) üzenetére


PitkyePadvan
tag

és mit javasolnál ha a nyilaknak a mérete nem érne?
(de billentyűzetvilágítás lenne)

(ez lett volna a cél: )

:R

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#155256) Tikakukac válasza PitkyePadvan (#155255) üzenetére


Tikakukac
titán

Én teljesen tisztában vagyok vele, hogy mit szeretnél, de amíg nem én vagyok a gyártó nem tudok ilyeneket készíteni :DDD

Nézd akkor ki ami tetszik és szerinted jó és szűkítsük le azt utólag. Egyszerűbb, mert ezek a kérdések nekem időben iszonyatosan zabagépek :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155257) Tikakukac válasza tzsolesz (#155252) üzenetére


Tikakukac
titán

8570p-t kap kint is 120-150 eurós sávban szépet. Az pölö tök jó, esetleg dVGA-s verzióban, az visz kicsit több dolgot, mint az intel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155258) adabra


adabra
senior tag

A feleségemnek kell kicsi, könnyű notebook. Főként otthoni általános célra, de időnként hurcolni is kell (nagyobb női táskákban ezek szinte eltűnnek...)
Két modellre szűkítettem kínálatot:
Asus UX333FA
Huawei Matebook 13

A Huawei-ben tetszik a 3:2 -es képarány és az USB Type C töltő, de valamiért most készlethiány van és drágább is (30-40 ezerrel).
A másik kicsit könnyebb, dupla (512-es) SSD-vel is olcsóbb.

Segítsetek dönteni.

(#155259) PitkyePadvan válasza Tikakukac (#155256) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Okés.
A review-k (Jarod's Tech, David Lee), meg személyesen a boltokban tapasztaltak alapján:

Ami a hordozhatóság miatt tetszik az a
ASUS ZenBook 13 (ebből van egy olyan változat amiben van MX150-es kártya)

Ami tetszik, de hazai boltokba nem igazán kapható:
Dell XPS 15 (azt hallottam róla hogy alapvetően egy nagyon jó notebook, viszont nem kifejezetten játékra való hosszabb távon, amit én ugye nem is tervezek)

Amit megnéztem boltba:
Lenovo Y530 / Y540 , webkamerát nem használok szóval az mindegy hogy hol van, viszont az anyaghasználat kicsit meh... (ennél jó a billentyűzet is)

Ami még érdekelne:
MSI GF63 (a márkával nincs bajom, MSI high-end monitorom van és nem bántam meg, laptopnál nem tudom milyen ezt még sajnos nem tudtam megtekinteni + ennél jó a billentyűzet is)

HP Probook (MX150-el), (ezt sem láttam még élőben, kicsit húzós az ára, de gondolom az anyagminőség miatt)

Mindegyik 300ezer körül mozog, és a követelményeimet lefedik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#155260) Tikakukac válasza PitkyePadvan (#155259) üzenetére


Tikakukac
titán

Huha. Na akkor.

Első: hát ez minden, csak nem normál méret. 13".

Második: végén azt írod, ez a lista 300k körül mozog. Ha hozol nekem újonnan XPS 15-öt 300k-ért, veszek vagy 200-at. Ezek 600k fölötti gépek. Indulóára 600k fölötti :B

Y Lenovo: bármit lehet rá mondani. Ha rosszat, akkor felkoncolnak a gémerek, ha jót, akkor meg számon kérik rajtam, amikor hullanak el.

MSI: tök jó gépek. Lennének. VGA-t meg ezer más dolgot kiválóan gyártanak. Laptopot szerintem skippeljük, mert az nem nagyon szokott menni.

Probook: ebből MX130-as van 450 G6-ban. Ami nem MX150, de éppen létezik. Ez lenne a csapásirány, de ugye ezt kiejtettem, mert hát grafikai kraft az nem nagyon van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155261) tzsolesz válasza Tikakukac (#155257) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés majd keresek neki ez alapján, és a linkjét elküldöm neki. Köszi. :K

(#155262) PitkyePadvan válasza Tikakukac (#155260) üzenetére


PitkyePadvan
tag

1.) Igen, ebben igazad van, élőben azért megnézem hátha még "jó", ugye nagyjából +2" kellene.
2.) Német amazonon szoktam árakat nézni, ha valami nincs magyarországon.
3.) Oké, akkor ezt egyenlőre jegelem.
4.) A review-ba tök jókat mondtak róla, van valami konkrétum ami miatt kuka, vagy úgy az egész? :DD
5.) Ebben is igazad van, nem lenne célszerű ez.

+ Még néhány:
Dell G5 5587 (ez ugye régebbi modell)
Dell Inspiron 7567

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#155263) Tikakukac válasza PitkyePadvan (#155262) üzenetére


Tikakukac
titán

Amazonnal óvatosan. Ott nagyon vadorzó dolgok vannak. Az, hogy van fent egy ilyen ezer ajróért, az nem jelent semmit. Nem ennyiért veszel XPS-t maradjunk ennyiben.

Fentebb olvasol, írtak is egy remek példát, hogy miért kuka. Annyit mondok: volt olyan időszak, amikor pertársaságok alakultak az MSI laptopos topikban, hogy kifüstöljék a gépek árát a disztriből. Olyan szinten nem ment a gari és estek szét a cuccok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155264) PitkyePadvan válasza Tikakukac (#155263) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Rendben (mást egyenlőre nem találtam),
A Dell G5 5587 van véleményed esetleg?

esetleg a ZenBook ha nem érzem túl kicsinek (hordozhatóság tekintetében az lenne célszerű).

Még nézegetek boltokat, meg addig lehet lesz valami nagy akció esetleg, amit érdemes kihasználni

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#155265) Tikakukac válasza PitkyePadvan (#155264) üzenetére


Tikakukac
titán

Veheted, a gombok miatt esett ki nálam.

Nyilván egyszerűbb a zenbook hordozhatóságra, csak szanaszét esik a kérdéssorod akkor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155266) Gaben92 válasza PitkyePadvan (#155264) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem vagyok szakertö, szoval kezeld fenntartasokkal amit irok, es ha Tika leolt akkor igaza van. :DDD

Visszaneztem az igenyeid es a ZenBook vonalhoz - mint aktiv hasznalo - lenne egy-ket kommentem ha azon a vonalon indulnal el.

- Ha a 13-as kicsi nezd meg a 14-eseket. Mivel nincs oldalso kava, akkorak mint a 13"-es gepek csak nagyobb kijelzövel.
- Viszont a listadrol a jatek Zenbook eseten komplett buko. Kivancsisagbol egyszer meghajtottam jatekkal a sajatom (UX510UX, 7200u, GTX950M), de a melegedes beut inkabb elöbb mint utobb. 15" alatt meg ha jol tudom csak a Pro modellekben van dGPU azok meg combos aron mennek...
- A billentyuzete nem katasztrofa. Nyilvan a jo nem ilyen, de azert ne szamits egy 8540P minösegre. Hasznalhato, de programozni nem feltetlenul akarnek rajta...
- Az UX510 nalam eddig meglepöen jol birja a strapat. Hordozom nem keveset, nyitom zarom folyamatosan, asztalt meg nem latott, mert 100%-ban agyban/ölben van hasznalva. Miota a HDD is SSD-re lett cserelve (2 SSD van benne most) azota nem annyira felek csak ugy ledobni az agyra 2 m tavolsagbol, szoval kap rendesen, de sehol nem reccsent meg. Zsanerok is tartanak szepen, es ha megpucolom akkor kb ugy nez ki mint az uj, azt az 1-2 leutest leszamitva amit kapott. Kb 1 evvel ezelött leöntöttem sörrel (touchpad ala is bement), de ugy rendesen, es annak ellenere, hogy csak felitattam, meg mindig muködik. (Majd meglatjuk meddig :DDD)
- ZenBook-ok touchpadja iszonyatosan katasztrofalis... Nem is tudom, hogy hasznaltam-e valaha olyan touchpadot ami lagol... o.O Az ujabb modelleket nem ismerem, de az UXx10 szeriaban meg mindegyikben ugyanaz volt.

Összessegeben veve nem rossz gepek a ZenBook-ok, en nagyon megszerettem a sajatomat es siman vennek ujat meg ugy is, hogy tudom milyen egy Elitebook, de ha nem böngeszös, filmnezös notit akarsz, hanem programozos/jatszos-t akkor nem a te valasztasod lesz. Bar mondjuk az uj Pro modellekhez nem volt meg szerencsem.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#155267) dzsi23 válasza adabra (#155258) üzenetére


dzsi23
addikt

Női táskában nem csak eltűnnek, de darabokban kerülnek elő. :)

(#155268) adabra válasza dzsi23 (#155267) üzenetére


adabra
senior tag

Vagyis nem ajánlod a konkrét modell(eke)t, mert nem bírják a strapát? Vagy úgy általában a női táskák "veszélyeire" utaltál ?:)

(#155269) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Érintős hajtogatós notebook lenne csak nem tudom melyik milyen minőségű. Mindenképpen használtat nézek pl. HP Pavilion x360, Asus Zenbook Flip x360, Dell Inspiron 5378 esteleg Lenovo Yoga. Szerintetek?

(#155270) dzsi23 válasza adabra (#155268) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindkettő. Nekem is tetszenek, de nem strapabíró darabok, a női táska pedig nem laptop hordozásra való. :)

(#155271) Tikakukac válasza lcdtv (#155269) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van csúcs-csúcs akkor még afölötti gépet nézz. Ilyen 350k alatt én max fél évre vennék bármit tapasztalataim szerint. Kb. annyi idő után kezd érezhetően széthullani a belük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155272) lcdtv válasza Tikakukac (#155271) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Hát igen valami ilyesmi az én gondolatom is. Sajna gyereknek nem tudom megmagyarázni hogy ez nem tablet, bár a HP elég masszívnak néz ki

[ Szerkesztve ]

(#155273) Tikakukac válasza lcdtv (#155272) üzenetére


Tikakukac
titán

Utolsó 2 szóban a lényeg :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155274) instantwater válasza lcdtv (#155272) üzenetére


instantwater
addikt

Elég, ha csak magadnak magyarázod meg, hogy akarsz-e egy újabb drága játékot venni, ha egy éven belül tönkremegy?

Nagyon jól néznek ki a marketing anyagban ezek a 2in1 gépek, de a gyakorlatban nem vennék ilyet gyereknek, mert nem fogja bírni a strapát.

Ha mindenáron tabletet és laptopot akarsz egyszzerre akkor valami billentyűzetes tablettel jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#155275) tpeter77 válasza instantwater (#155230) üzenetére


tpeter77
addikt

2009-2016 között HP probook és elitebook gépeket használtunk NULLA meghibásodással.
Ehhez képest csalódtam, mert a Dell E6430 és társairól IS csupa hallottam, és erre ez van.
Kár, ha a világ negatívan változott, én bíztam a jó márkanévben és hogy a nem legolcsóbb széria nem romlik el hitben. Tévedtem.

(#155276) lcdtv válasza instantwater (#155274) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Akkor ez kilőve. Sima érintősből pl. Lenovo Thinkpad? Régóta használok őket szeretem is megbízhatóak, csak az érintősökről semmi infóm.

(#155277) PitkyePadvan válasza Gaben92 (#155266) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Köszi hogy írtál :)

Hát szakmát nem fogok váltani egy notebook miatt, úgyhogy a programozási igényem megmarad :D . A játékra használnám talán a legkisebb mértékben.

Azt nem tudom hogy milyen játékkal hajtottad meg, de igen ez egy hátrány lenne.
Billentyűzetet szeretném ha jó lenne, sokat használnám, viszont a touchpad-t szinte soha nem használnám.

Az persze nagy előny hogy hordozható, a Dell-ről nem igazán tudom hogy ez mennyire igaz.
Lesz bőven időm még gondolkodni ezen, csak jó felmérni előre az opcióimat :R

Üdv: László

(#155278) RiZool


RiZool
tag

Sziasztok! Notit szeretnék venni és ebben szeretném a segitségeteket kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában. 1 hónapon belül kb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
450-550 között
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Igazából játékra, filmekre és alap felhasználásra. De a lényeg, hogy az asztali gépemet szeretném kiváltani egy mindenre alkalmas notival.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Elég a full HD és fontos lenne, hogy időtálló legyen a noti. Viszont elég maximalista vagyok szóval szeretném akkor már az adott kereten belül a legjobb választást :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-ös és IPS, matt, FHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hordozva, de lakáson belül azért áthelyezem néha :)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10 jó ha van de ha nincs az se baj
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 256 SSD + 1 TB HDD (SSD lehet több is), min 16 GB RAM, nem kell optikai meghajtó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
akár használt is ha jó állapotban van
inkább új

Én ezt a notit néztem ki eddig ami tetszik:
[link]

De bármi jöhet :)
Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#155279) instantwater válasza lcdtv (#155276) üzenetére


instantwater
addikt

Sima érintősben elég körülményes használni az érintőt, mert mindig oda kell nyúlnod a kijelzőhöz, és tartani a karod.

Vegyél tabletet a gyereknek, tapizni akar. Azon aztán nyomhatja az engribörcöt meg a fosbúkot.

Hány éves gyerekről van szó?

Egy kisgyereknek nem biztos, hogy érdemes venni egy méregdrága ThinkPadot.

[ Szerkesztve ]

(#155280) instantwater válasza RiZool (#155278) üzenetére


instantwater
addikt

Ez szerintem pénzégetés, de a te pénzed.
A csúcsgép méregdrága és nagyon esik az értéke.

Miért nem veszel egy elég jót, elég jó áron, egy csúcsszuper könnyfakasztó áron ami 2 éven belül a felét éri, és 5 évet ha kibír akkor már imába foglalod a gyártó nevét?

Csúcsgéphez csúcs hűtés is kell. Ami ha van, az lesz a baj, hogy vastag, nehéz, és hangos, ha nincs, akkor szétég 2 év alatt és kuka fél Misi.

(#155281) copaca


copaca
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok jártas gamer laptopok terén, de szeretnék vásárolni egyet. Ehhez kérném a segítségeteket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ha van egy jó termék jó áron, akkor akár azonnal, egyébként nem sürgős.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max 300.000 FT
(3) Felhasználás?
1. böngészés, filmek-sorozatok nézése
2. játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Az elmúlt években nem sokat játszottam, így részleteket nem tudok adni. De játéktípust tekintve battle royale, FPS.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A 15,6"-os matt kijelző lenne ideális.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordoznám, de autóval táskában, szóval nem tényező.
(7) Operációs rendszer?
Nem kell (WIN10-el lesz használva)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 GB SSD + HDD vagy 512 GB SSD
RAM 8 GB
Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
lehetőleg billentyűzet világítás legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Inkább újat vennék, de ha egy 1 évnél kevesebbet használt, jó ár érték arányú és garanciás gép akad, akkor szóba jöhet használt is.

(#155282) Dhampir válasza copaca (#155281) üzenetére


Dhampir
félisten

Dell G5 5587 kapható 242 000 Ft körül (i5-8300H + GTX 1050 Ti) kifutóban. Tesztek vannak róla magyar nyelven is. Habár mintha néha pattogó hangról írtak volna a Dell notebook topikban még régebben, ám lehet, hogy ez a probléma megoldódott. Érdemes ott rákérdezni.

A Gaming notebook topikban is érdemes lehet érdeklődni.

Alább megnézheted, hogy mire lenne elég egy-egy mobil videokártya:

Computer Games on Laptop Graphic Cards

(#155283) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:
(1) Közeljövőben.
(2) ~250k
(3) Nagyrészt általános, de emelett alkalmanként nagyfelbontású MRI felvételek, képkiértékelő program (Linuxon) használata.
(4) Nincs tervben játék.
(5) Full HD , Matt, IPS max. 15,6", ha van kisebb (~14") az jobb lenne
(6) Hordozva havi 1-2 alkalommal biztosan lesz. Használva utazás közben nem valószínű.
(7) Előre telepítve nem szükséges.
(8) min. ~250 GB SSD + 1TB HDD (ha csak SSD van HDD nélkül az sem gond) , 8 /16GB ram, optikai nem feltétel
(9) 8.gen i5 és dedikált Nvidia vga (gondolom a Cuda magok miatt kell)
Ide betennék egy képet, amit egyetemen küldtek (elvileg asztaliról van koppintva a gépigény):

(10) Használt is lehet.

+1
Mivel nem állandóan képkiértékelés menne rajta, ezért hajlandóak vagyunk kompromisszumra vga tekintetében, ha az nem jár túl nagy teljesítménycsökkenéssel. (Értsd: 2 perc helyett 5-10 percig dolgozik a képpel az elfogadható.)

Előre is köszönöm: Vikman :R

[ Szerkesztve ]

(#155284) Tikakukac válasza 1stVikman (#155283) üzenetére


Tikakukac
titán

Procit totálisan nem értem. Egyfelől, ha van NV mellette, akkor miért kell 8. generáció és a 7. mitől lesz kuka, másfelől egy 8265U és a többi között gigászi a diffi :B

Ugyanez VGA oldalról. Az MX150 és a 1060 között hipertérugrás van.

Most vagy az van, hogy valaki nem tudja mi is kéne vagy csak úgy számok lett betolva. Ezek alapján egy szinte irodista gép és egy csúcs gémer gép is kijönne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155285) levendula95


levendula95
újonc

Sziasztok!
Laptop választásban kérnék segítséget:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 180eFt
(3) Felhasználás? irodai programok, filmnézés, streem oldalak, fő szempont, hogy legyen minnél gyorsabb a gép
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Semmi igény
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15nél nem kell nagyobb, jó minőségű, ips előny,de nem elvárás, fényes-matt mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? főként otthoni használt, keveset utazás közben, de ne legyen nagy bumszli gép
(7) Operációs rendszer? windows 10, de ha saját telepítéssel is megoldható úgy is jó
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? minimum 500GB,de az 1T jobb lenne - SSD, 4g memória is elég, dvd olvasó előny
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI; USB port
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új gép

Köszi előre is :)

(#155286) 1stVikman válasza Tikakukac (#155284) üzenetére


1stVikman
senior tag

Hát őőő nem én írtam össze a gépigényt, pont ugyanígy reagáltam. :D
Én sem vagyok képben, hogy minek kell szinte "gémer" gép egy képkiértékelőhöz.
Szerintem is az lehet a háttérben, hogy "ezen biztos megy, legyen ez az ajánlott". :)
Eredetileg használt dell Ultrabookokat néztünk (még mielőtt a linkelt igényt elküldték), ami a vga-t leszámítva mindenben jó is lenne. Sőt a minőség és a kisebb méret/ súly miatt még inkább ehhez húz a szívünk, csak hát a VGA...

(#155287) Tikakukac válasza 1stVikman (#155286) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ennek kéne nekiülni, mert ez így vakon a világba eset :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155288) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok.

Kepszerkeszteshez jelenleg mit ajanlanatok 200k-ig?

Amire gondoltam: i5, 8gb ram, ssd, integralt vga (mondjuk hd620), ips fullhd kijelzo. Ilyen parameterekkel talaltam tobbet is, pl. hp g6-g7, lenovo v130. Mi lenne jobb valasztas? Van valami bestbuy? Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#155289) Tikakukac válasza Lefty (#155288) üzenetére


Tikakukac
titán

A keret feléből már van Nvidia kártyás E5450. Bőségesen elég. A V130 meg társait pedig hagyjuk meg az okos vásárlóknak, akik "kenik a témát" :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155290) hallador válasza Tikakukac (#155289) üzenetére


hallador
addikt

hagyjuk meg az okos vásárlóknak, akik "kenik a témát" :K

:DD ez vicces.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155291) instantwater válasza levendula95 (#155285) üzenetére


instantwater
addikt

180 ért 1 terás SSD, 4 GB RAMmal?
:Y

Valami zavart érzek az erőben.
4 GB RAM ma már Facebookozásra sem elég Win 10en.

Az 1 TB SSD-s gépeket pedig jellemzően a megadott ár fölött kínálják.

[ Szerkesztve ]

(#155292) Sly189 válasza Tikakukac (#155263) üzenetére


Sly189
senior tag

Ja nem csodálom... ma sikerült átvennem az MSI PS42-es gépemet, és a GPU ventije nem forog, illetve csak kattogó hangot ad, gondolom erőlködik... :W Nem is erőltettem, visszacsomagol, hétfőn megy vissza.

Fogalmam sincs mit kéne 250k ért aminek szép is a kijelzője és van benne vas, meg 14" körüli méret... Ezzel a Dell 5587-el szemezek, csak az meg kijelzőben vérzik el, ahogy látom sRGB 50-60% körül az nekem elég gyengének tűnik. (szoktam fotókat/videókat bűvölni)

(#155293) levendula95 válasza instantwater (#155291) üzenetére


levendula95
újonc

Hat nem vagyok valami nagy gep magus, csak raneztem a pontokra es utana olvastam melyik a jobb ssd vagy hdd. Egy informatikus ismerosom javasolta hogy irjak ide, de abban mar nem segített mi mit is takar pontosan.
Roviden a lenyeg legyen gyors a gep es 1Tes akarmilyen tarhely, office hasznalat, film sorozat geprol netrol, es a hdmi mindenkepp. :F

(#155294) Tikakukac válasza Sly189 (#155292) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha még újat keresel a válasz továbbra is: nagy levegőt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155295) Tikakukac válasza levendula95 (#155293) üzenetére


Tikakukac
titán

Az addig okés, csak az SSD fajlagosan egy jóval drágább tároló. Tehát akkor vagy 2 meghajtó vagy külső HDD vagy valamilyen árkeret kitolás kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155296) Sly189 válasza Tikakukac (#155294) üzenetére


Sly189
senior tag

Jaja, már csak azt nem tudom, hogy üveges vagy konzervest vegyek :F :C

(#155297) levendula95 válasza Tikakukac (#155295) üzenetére


levendula95
újonc

Rendben, köszönöm, át gondolom, hogy legyen.

(#155298) Lefty válasza Tikakukac (#155289) üzenetére


Lefty
addikt

Hm, tudsz esetleg linkelni ilyet, amire gondolsz? Mert nem talalom a jelenlegi kinalatokban.

(#155299) Tikakukac válasza Lefty (#155298) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert nem is jelenlegi kínálatos gép. 200k arra amit írtál elég soványos. Az általad találtak vannak kb., de ezek 50k-s minőségi cuccok egy jobb alaplappal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155300) CarcassRose


CarcassRose
újonc

Sziasztok!
Utazás közben használható laptopot keresek, ezek alapján:
1 - Minél előbb szeretném megvásárolni a gépet
2 - Jó lenne 150k alatt, de ahogy elnéztem eddig, ez lehet esélytelen, úgyhogy mondjuk 200k körül
3 - Főként Adobe programokat használnék rajta (Lightroom, Photoshop, Illustrator, InDesign)
4 - Nem használnám játékra
5 - 13,3"-as vagy kisebb, mert egy 23 cm x 38 cm méretű táskarekeszben hordoznám, matt IPS kijelző, jó lenne fullHD
6 - Sokat lenne hordozva, főként utazás közbeni használatra venném
7 - Windows, de nem kell, hogy járjon hozzá, ráteszem én
8 - Tárhely méret és típus mindegy, állandóan át lenne töltve máshova kb, optikai meghajtó nem kell, RAM pedig a fentebb említett programoktól függ gondolom (2 GB a minimum elvileg, 8 GB az ajánlott)
9 - SD kártya olvasó, meg billentyűzet háttérvilágítás, HDMI, de annyira nem fontosak ezek
10 - Bármit szívesen megnézek

Előre is köszi a tippeket! ^^

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.