Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155701) Kolosszus01 válasza Kolosszus01 (#155679) üzenetére


Kolosszus01
tag

:F :F

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#155702) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok!

Barátnőm Anyukájának ajándékba keresünk tartós, megbízható notebookot leginkább zökkenőmentes netezésre, filmezésre, a lehetőségekhez képest legjobb képernyővel. Előre is köszönöm a segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Egy héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Legfeljebb 80.000 Forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

netezés, filmezés, böngészős játékok, fényképek nézegetése
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

13-15; inkább matt; ha van lehetőség ne TN legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

keveset/semmit
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Inkább SSD; min 250GB; min 4GB RAM; optkai meghajtó nem szempont
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

csak új

[ Szerkesztve ]

(#155703) FLD1987 válasza DrGonzo22 (#155702) üzenetére

Ennyi pénzért csak használt laptopot tudtok venni a barátnőd anyukájának ajándékba.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#155704) Tikakukac válasza DrGonzo22 (#155702) üzenetére


Tikakukac
titán

Drukkolok, hogy ennyiért legyen megbízható, tartós és jól használható gép legalább ekkora SSD-vel. Ha lesz szólj, mert kell majd nekem is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155705) Tikakukac válasza Kolosszus01 (#155701) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért pont ez a gép kell? Kifutott régi konzumer alja Pavilion. Miért?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155706) Tikakukac válasza natë (#155700) üzenetére


Tikakukac
titán

Hadd ne guglizzam le a mostani fehér gépeket amik forgalomban is vannak. Legyen meg a lista mi tetszik a leányzónak és akkor csemegézzünk. Spóroljon kis időt nekem, ő meg úgyis a saját cuccát keresi :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155707) dssport válasza dssport (#155697) üzenetére


dssport
tag

Árat nem határoztam meg, de gondolom, hogy 300 alatt sajnos úgysem lesz, 400 felett pedig biztos, hogy nem költök erre.

Ami még kimaradt, felőlem lehet AMD is ha az jobb ár/érték arányú... sajnos ehhez a részéhez nem értek. :R

(#155708) Tikakukac válasza silboy (#155698) üzenetére


Tikakukac
titán

Na az egy 500-as SSD ára egy szép kis akcióban, amiből most épp van.

Hogy ők mit mondanak és mi a valóság :B Ez 2 külön út. Ha nem baltával cserélitek a bármit a gépben, az nem veszít garit. Ez 10 éve is így volt, ma is így van. Hadd ne menjek bele, hogy PS3-akat hologramos önszaggatós matricával védve is tudtam takarítani és pasztázni. Aminél pedig nagyobb kihívást még senki sem görgetett ki :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155709) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,
kedves ismerősömnek (hölgy) kellene egy munkába hurcibálós, szerény teljesítményű lapos.

(1) Az elkövetkező 2 hétben
(2) 130-160k környéke
(3) Office, Youtube 1080p
(4) Nincs járék.
(5)14" ideális
(6)Napi szinten lesz hordozva, stabil 4-5óra netezős üzemidő jó lenne.
(7) Win10 előny de ha nincs, az sem baj
(8) 120GB SSD, ODD nem kell.
(9) Alacsony súly, vékonyság és Type C tölthetőség nagy öröm lenne
(10) Csak használt
(T460s?)
Köszönöm a tippeket.
:R

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#155710) Kolosszus01 válasza Tikakukac (#155705) üzenetére


Kolosszus01
tag

Már rég megvan.
Most került elő egy i3 2370M cpu.
Ezért kérdezem még mindig,hogy jobb lenne bele mit a benne lévő N3700???

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#155711) Tikakukac válasza Kolosszus01 (#155710) üzenetére


Tikakukac
titán

És ez az egyébként 1 perc google keresővel azonnal megválaszolható kérdés miért tartozik ide?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155712) Armagedown válasza Kolosszus01 (#155710) üzenetére


Armagedown
őstag

Jobb az i3, az N széria kb Core 2 Duo szint.
De cserélni nem lehet, mert bga forrasztással van az alaplapra forrasztva, meg amúgy is más generáció, ha cserélhető volna sem volnak egymással kompatibilisek.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#155713) suhi84


suhi84
tag

Sziasztok!
Azon gondolkozok, hogy lecserélem az- aláírásomban szereplő- asztali gépet és veszek egy hasonló kaliberű laptopot.
Nagy használatra nem kell gondolni két kisgyerek mellett, most is heti 1x-2x van benyomva a PC. A csere oka, hogy pont a szobájuk mellett van a gép, amit nem tudok máshova áttenni.
Ha maradna erőm este szeretném magam a melós dolgaimmal felzárkóztatni (CAD/CAM, NX, EdgeCam, Fusion 360). Kollégám egy 5 éves Asus K55-t használ otthon elég komoly felhasználással, szóval nem feltétlenül kellene egy erőmű.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Nem sűrgős, ha szembe jön egy jó ajánlat (Black Friday?)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Azt hittem 200k-ból megúszom, de esélytelennek látszik: 250-300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Minimális használat, böngészés, CAD/CAM
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem lesz rajta játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Eredetileg 17"-ban gondolkoztam, de ha nincs min 15" FHD, ennyit értek hozzá, a többi nekem semmit nem mond.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Max egyik szobából a másikba
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Win 10 de nem kötelezően
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- SSD+HDD kombó jó lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Jack dugó :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új

Ezt néztem, nem tudom jó vétel-e, árban jobb lenne kevesebbért, de remélem segítetek jó-e az irány. :)
[link]

Köszi! :R

(#155714) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok!
A következő célokra szeretnék venni egy notebookot. Van erős asztali gépem, mindig is lesz, a leginkább hardverigényes programok (játékok) azon fognak futni. Nekem az elutazásokhoz kellene a notebook. Például hazalátogatás a családhoz 6-8 óra vonatút, útközben elő tudjam venni, illetve ott tartózkodom náluk pár napig. Vagy ha megyek valahova nyaralni. Esetleg céges kiküldetés révén el kell utaznom valahova. Ezek havi egy-egy alkalomnál nem igazán gyakoribb események.

(1) Egy hónapon belül.
(2) Jó lenne 300k alatt megúszni, de 400k-t is rá tudok szánni indokolt esetben (ha van egy nagyon jó, amiért megéri). De mivel alapvetően nem lesz olyan nagyon sokat használva, olyan nagyon nem éri meg költekezni, talán 250k alatt is meg lehetne oldani az igényeimmel.
(3) Elsősorban internetezés, multimédia (filmnézés, zenehallgatás), kevésbé hardverigényes játékokkal való játszás (stratégiai játékok), időnként irodai munka lehetséges (Word, Excel...), videobeszélgetések (Skype).
(4) A stratégiai játékok nem annyira hardverigényesek (pl Football Manager), de azok kompromisszum nélkül menjenek.
(5) Szerintem mivel nem túlzottan nagy a hardverteljesítmény igényem, a külcsínre többet fordítanék. Legyen király a kijelző. TN tudtommal nem olyan jó, úgyhogy IPS. Matt legyen, mert úgy tudom a fényes világosban nem jó.
(6) Használnám utazás közben, illetve ahol ideiglenesen tartózkodom éppen. Otthon van asztali gép, otthon nem lesz használva.
(7) Kell Windows.
(8) SSD mindenképpen legyen. Mivel a legfőbb dolgaim az asztali PC-n lesznek, az sem baj, ha SSD-n kívül nincs is HDD. Nem hiszem, hogy túl nagy a tárhelyigényem. Mennyiség helyett a minőség legyen jó inkább, tehát legyen gyors: SSD.
(9) -
(10) Csak újonnan, boltból.

[ Szerkesztve ]

(#155715) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Édesapámnak keresek laptopot. Kamionsofőr ebből kifolyólag sokat utazik. Netezésre és filmnézésre használná 100%-ban :)

Az igényei:
- világítós billentyűzet
- fém házas
- minél nagyobb kijelző
- használt

A maximum összeg amit rászánna 70.000 HUF

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#155716) Tikakukac válasza smekone (#155715) üzenetére


Tikakukac
titán

E6530 egy jó SSD-vel. Ez a legjobb tippem. E6430 ha ilyenből épp nincs, abból tutira lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155717) F-ECT$


F-ECT$
titán

Karácsonyra nagynénémnek keresek online filmnézéshez egy jó ár/érték arányú laptopot.
1. Idén
2. 150e Ft
3. Online filmek
4. -
5. 15", full HD
6. Nemlenne hordozva
7. Win 10
8. SSD 128 GB, min 4 GB ram
9. Nem
10. Igen.

Hirtelen ezt találtam, jó lehet, van jobb ötlet?

Dive ever, work never.

(#155718) beer1


beer1
aktív tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban(vagy megvárom a black fridayt hatha ki fogok valami jo akciót )
(2) A gépre szánt összeg forintban?
350korul de ha nem muszaj ne menjünk felé.
(3) Felhasználás? irodai programok, játék,
netezés, filmezés, talán cham CAD és hasonló programok a jövőben
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Új és régi címek egyaránt, full HD high,médium high legyen meg
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15vagy 17 full HD
A matt jobb elvileg ?!! Szóval inkább matt,de ezt úgyis jobban értitek.
Kep frissítésnél mennyire lehet érezni a 60/120/144hz et?

6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Használnád-e utazás közben is?
hetente párszor, utazáskozben nagyon ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win 10?!
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ssd hdd legalább egy 256es 1tb
ha SSD csak akkor min 512
De gondolom lehet bővíteni is az nem jobb meg oldás ? Egyébként milyen árban vannak a hdd-k ssd-k laptopba ami jo is ?
optikau nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hdmi , USB, sd kártya is lehet de nem muszaj
illetve ami általában van az elég
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Elso sorban új, de az adott típusra rakeresek hardverapron ha úgy van.
plusz valami bolt ahol érdemes nézegetni normális, megbízható.
koszi előre is

(#155719) Frawly


Frawly
veterán

Rendszeres kérdezőként újra ajánlást kérnék, most mi a legjobb 300-350k-ig (némileg túlléphető) gamer laptopra. Netezés, filmnézés, némi casual gaming menne rajta, azaz semmi hardcore meg high framerate esport sznobulás. A legfontosabb, abszolút No1 kritérium a korrekt IPS kijelző lenne. 60 Hz-es elég, de a színei, kontrasztja legyen jó. A méret, súly, akkuidő nem érdekel, lehet 15,6 vagy 17 colos is. Nem nagyon hordoznám, kvázi desktopként lenne használva.

Annyira nem kell bika gép azért, ilyen 1060-RX580 szint között ha van, az elég GPU-ban. A proci mindegy, AMD-t ugyan preferálnám GPU-ban és CPU-ban is (nem fanboyság, de a jobb linuxos támogatás és a sebezhetőségek miatti lassulás elkerülése miatt), de tőlem lehet Intel + NV megoldás is, csak min. 4 magos legyen, és olyan, a GPU-t ki tudja normálisan hajtani 1080p-ben + 16 giga RAM elég. Az sem gond, ha néha vissza kell vennem a felbontást 720p-re, de akkor high detailnél alább nem akarom adni. A korrekt hűtés fontos lenne, ha hangossága annyira nem érdekel, nem vagyok csendsznob, meg úgyis fülessel játszom, a hatékonysága lenne érdekes, ne 90+ fokon főjön a CPU+GPU, meg ne a gyári alapórajele alá throttlingoljon lehetőleg.

Már vagy 2 éve halogatom a vásárlást, egyszer majdnem megvettem egy Dell 7567-t, de lecsúsztam az akcióról, később megrendeltem egy Asus GL702ZC-t, de lebeszéltetek róla, hogy nagyon elégtelen a hűtése. Még mindig ez utóbbi gép tetszene legjobban specifikációkra, 17 col, Ryzen 7 1700, RX580, 16 GB RAM, igaz kicsit overkill, de valami hasonlót keresnék. Már-már fontolgatom, hogy ilyet vennék legkésőbb Black Fridayig, de nagyon gyanús, hogy túl sok refurb darab van hirdetve az eBay-en és Amazonon, elég alacsony áron, 700-950 GBP között.

Egy kérdés még: az Asus G-sorozat miért ajánlott jobban, mint a GL-sorozat?

(#155720) Tikakukac válasza suhi84 (#155713) üzenetére


Tikakukac
titán

Az irány jó, de azért engem meglepne, ha a nagyker a saját boltjának drágábban adná ezt a gépet, mint egy random bolt. Ahol a konfig sem nagyon akar stimmelni :B Valami nem smakkol itt. Amit keresel az 320k körül fut és 7580FI5WA2 kóddal 7580-ból. Ha gyári onsite gari kell és tuti beszerzés, az ennyi sajna.
Itt megint az a kérdés mennyire durván akarsz nekimenni a fentebbi progiknak. Én speciel Fusiont használok éppen orrvérzésig, ez is egy darabig elfut mindenen, aztán utána egyre durvább, végül ha akarsz itt pörgetni mindent mindennel kívánni fogja a nagy vasat.
Mert egyébként 200k-s gépen is frankón lehet futtatni ilyesmit nagyon sokáig, nem kell a 300 ropis vas. Mondjuk itt kapsz combos garit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155721) Tikakukac válasza Zewa (#155709) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármi a tietek ennyiért. Latitude E7000-es sorozat, T4** sorozat, esetleg X1-ek is, 840-es HP-k és szerintem akad azért pár zenbook is. Tényleg bármit vehettek 150k fölött már a gyári garis cuccok is elérhetőek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155722) Tikakukac válasza Citroware (#155714) üzenetére


Tikakukac
titán

250k alatt kapsz 430 G6-ot. Kicsi, rendes kijelzős gép, i5-el és 256 GB SSD-vel, villbillel.. Innen fölfelé bármeddig mehetünk, attól függ milyen extra kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155723) Tikakukac válasza F-ECT$ (#155717) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha erre tényleg onsite gari van, veheted. Mondjuk ez nekem furi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155724) Tikakukac válasza beer1 (#155718) üzenetére


Tikakukac
titán

Hirtelen T580-at találtam aprón majdnem 3 év garival 250k alatt. Ha ez a vonal jó, így hardver elosztásban és minden másban, hajrá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155725) Tikakukac válasza Frawly (#155719) üzenetére


Tikakukac
titán

Gémer topikot látogasd meg, ott a srácok tutira jobban tudják mit szabad és mit nem, én csak romeltakarító vagyok ebből a szempontból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155726) Frawly válasza Tikakukac (#155725) üzenetére


Frawly
veterán

Oksa, megkérdezem ott.

Fontolgatok egy másik alternatívát is, egy olcsóbb, nem gaming noti, dedikált GPU nélkül. Szintén netezésre, filmnézésre (játékból meg visz, amit visz 720p-ben, amit nem, azzal játszok asztali gépen). Ennél 15,6 colra gondoltam, a normálisabb IPS-es FullHD kijelző ennél is fontos, és ragaszkodom hozzá, hogy Ryzen 2500U vagy 2700U vagy ezek 3. genes változata legyen, a combosabb integrált GPU miatt az Intel nem jön szóba, 16 GB RAM. Üzemidő, súly itt sem szempont. Billentyűzet és világítás nem fontos szempontok, könnyen megszokok bármit, és amúgy is a kis nyomástávú lapos billentyűket szeretem. Ennél a variációnál a normális hűtés is nagyon fontos lenne. Meg nem ártana, ha bővíthető is lenne valamennyire SSD-vel és plusz RAM-mal, ne legyen minden odaforrasztva.

Keretet erre nem írok, de nyilván olcsóbban akarnám ezt az opciót megúszni, mint a gaming verziót, egy költséghatékonyabb B tervként szolgálna.

[ Szerkesztve ]

(#155727) Tikakukac válasza Frawly (#155726) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez még rosszabb ötlet, mert Ryzen gép kb. nincs, IPS-el kombinálva 300k-ig csupa szemét van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155728) F-ECT$ válasza Tikakukac (#155723) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez miért fontos? Illetve milyen gari lehet még?

Dive ever, work never.

(#155729) Tikakukac válasza F-ECT$ (#155728) üzenetére


Tikakukac
titán

Van az a gari, amihez le kell adnod a gépet valahova/neked elküldeni.
Van amikor ők küldenek ki futárt és így intézik.
És van amikor megmondod hova jöjjenek és ott helyben megcsinálják neked a gépet.

Zongorázható a diffi szerintem, de szerintem ez elírás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155730) MaxxDamage válasza Tikakukac (#155723) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Saját G7 -re sincs onesite gari, csak háztól-házig 3 év.
Az onesiteosítás több mint 100k (esetemben) :K
Eleve ha olyan gépet kap, amire van 3 év onesites gari, akkor az jó vétel tényleg (bár kizártnak tartom, hogy onesites gari az) :D Egy kérdést megérne az eladó (bolt) felé ez és ha tényleg onesites, akkor ajánlott vétel.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155731) Tikakukac válasza MaxxDamage (#155730) üzenetére


Tikakukac
titán

Vostro és fölötte még mindig minden Dell-AW onsite garis :B Gémerek és inspironok, szevasztok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155732) MaxxDamage válasza Tikakukac (#155731) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

135k -s laposra biztos nem adnak onsite garit, vagy mégis? ;] :F :P
Akkor 2-t kérek! :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155733) beer1 válasza Tikakukac (#155724) üzenetére


beer1
aktív tag

Egy kicsit másabbra gondoltam😅

(#155734) F-ECT$ válasza MaxxDamage (#155730) üzenetére


F-ECT$
titán

A garit leszámítva (azt majd megkérdem) jó a gép?

Dive ever, work never.

(#155735) MaxxDamage válasza F-ECT$ (#155734) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Adott felhasználásra jó lehet, ha a garis része valós (ahogy írva van) akkor meg kifejezetten ajánlott. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155736) Tikakukac válasza MaxxDamage (#155732) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogyne lett volna. Klasszik 5110, 7110-esek NBD onsite garisok voltak, aztán azok még inspiron szinten is hajaj szintet képviseltek.
Bármi lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155737) Tikakukac válasza beer1 (#155733) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, defiiniáld a másabbat :B Ott egy kazal 850-es elitebook, esetleg zbook vagy latitude ízlés szerint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155738) MaxxDamage válasza Tikakukac (#155736) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor a G7-re (ami Gaming) miért nincs onesite "gyárilag" , csak háztól-házig gari? :F
Árban sem olcsó a G7

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155739) Tikakukac válasza MaxxDamage (#155738) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdezd meg a CHS-t, hogy mennyit adnak el belőle és mennyire érné meg nekik berendelni mindenre a helyszíni garit. Tippre semennyire. Üzleti kategre hagyomány, abból el is megy egy pár szatyorral, így olcsóbb gondolom. De ezen számokat én sem ismerem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155740) MaxxDamage válasza Tikakukac (#155739) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, ebben van valami! :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155741) csikiati81


csikiati81
csendes tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok.
Nem nagyon értek hozzá ezért kérném a segítségeteket
Új laptopot szeretnék
250k van rá.
A pénz már megvan rá
Játékra is használnánk
Windows jó lenne ha lenne
Csak otthon használnánk
Köszönöm

(#155742) lenox


lenox
veterán

Atlag internet felhasznalasra vennek csaladba HP 250 G6/7-et. Azt latom, hogy kb. kaosz van, hogy milyen konfigok erhetok el, es azoknak mi a gyari kodja. Ki lehet ezen igazodni valahogy? Nekem tok mezei 4GB ramos, oprendszer nelkuli, gpu nelkuli, legkisebb driveos (cserelve lesz ugye) gep kene, i3+1920x1080, cd/dvd nelkul, de azt vajon hol lehet venni, es mit keressek?

Kitoltom azert:

(1) Karacsonyig
(2) 100k + ami muszaj
(3) email, youtube, wikipedia
(4) Nem hasznalnam
(5) 15, 1920x1080, a tobbi mindegy
(6) neha
(7) os nelkul, rakok ra wint
(8) legkisebb hdd, cserelem ssd-re, tehat az jo, ha a szabvany satat bele tudom rakni
(9) ha nem lenne cd, es ettol konnyebb/olcsobb/hosszabb uzemideju lenne, az nem lenne rossz
(10) ujban gondolkodom

Ilyet talaltam: HP 250 G7 6BP40EA, de ebben van DVD, amugy kb amire gondoltam. Ennel tudok kozelebb menni a fenti konfighoz/arhoz?
Illetve errol mi a velemeny (HP 15)? Egy hasznalhatatlan gpu is van benne, de gondolom ebben a komboban adjak olcson, tehat nem lehet tole megszabadulni.

Van esetleg valami ellenjavallat?

Elore is koszi.

(#155743) Tikakukac válasza lenox (#155742) üzenetére


Tikakukac
titán

A himihumi boltok trükköznek ezzel és a valódi lokalizcióval, jobb helyek ha konfigot módosítanak maguktól, azt jelzik.

Karácsonyig várd ki a BF-t. A HP-kat mindig akciózzák 1-1 olcsóbb példányra is, tavaly is egész korrekt 250-es volt 100 vagy 110k-ért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155744) Tikakukac válasza csikiati81 (#155741) üzenetére


Tikakukac
titán

Milyen gémer vas kell?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155745) csikiati81 válasza Tikakukac (#155744) üzenetére


csikiati81
csendes tag

Pont az a gondom, hogy nem vagyok szaki, így mások tanácsaira kell hagyadkoznom.
Fogalmam sincs.
A pénzemért ami a legmegbízhatóbb

(#155746) Tikakukac válasza csikiati81 (#155745) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamit tudni kéne mit akarsz játszani. 250k meg géming és megbízható az elég érdekes metszet lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155747) instantwater válasza Tikakukac (#155746) üzenetére


instantwater
addikt

Üres halmaz :DD

(#155748) Dhampir válasza lenox (#155742) üzenetére


Dhampir
félisten

Az áthelyezett "í" billentyűzetre felhívnám a figyelmedet:

HP 250 G7 6BP40EA#AKC

HP 15-da0018nh 4TU62EA#AKC

(#155749) Dhampir válasza MaxxDamage (#155732) üzenetére


Dhampir
félisten

Például a Dell Vostro 3580-ra annyiért is van onsite garancia.

(#155750) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Bocsi az off-ért, de szerintem mást is érdekelhet:
Ugye aki olvasta a fórumon, az tudja, hogy valami adócsalási ügy volt és ebben (elvileg) a laptopszalon is érintett.(Ez megmagyarázná, miért zártak be 3 hete az egész országban.)
Ilyenkor mi a teendő? Mi lesz a garanciával, az első szervizzel, stb... Jól gondolom, hogy a HP Magyarországot kéne felkeresnem?(HP 250 G6)
Na meg a másik gond: a HP oldalán sorozatszám alapján lejárt elvileg a laptop garija, holott 1 éve vettem és elvileg 3 év gyári gari volt rajta. Remélem csak a HP-nál nem okés valami, ellenkező esetben jól átnyomtak egy pár embert....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.