Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155351) Mikulásbá válasza #15490560 (#155350) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell XPS?
Vagy az újabb Acerek.

[ Szerkesztve ]

(#155352) novakalex válasza novakalex (#155349) üzenetére


novakalex
aktív tag

az alábbiakat néztem.
[link] MSI GF63 Thin 9S7-16R312-424
[link] ASUS ROG Zephyrus G GA502DU-AL025

(#155353) #15490560 válasza Mikulásbá (#155351) üzenetére


#15490560
törölt tag

Köszi, de nem vagyok otthon a témában, nem tudom mik az “újabb Acerek”. XPS-t néztem, de az eddigi Dell-em többet volt szervizben mint használatban.

(#155354) Mikulásbá válasza #15490560 (#155353) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl.acershop.hu-ott aztán kereshetsz,szűrhetsz is.

[ Szerkesztve ]

(#155355) instantwater válasza #15490560 (#155353) üzenetére


instantwater
addikt

Milyen Delled volt eddig? Inspiron?
Mondjuk az XPS megbízhatóságáról sem zengenek ódákat, de a Latitude elég megbízható, bár nem vékonykeretes divatgép.

(#155356) #15490560 válasza instantwater (#155355) üzenetére


#15490560
törölt tag

Vostro volt, itt ajánlották.

(#155357) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok! Remélem létezik ilyen masina :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
október vége - november eleje

(2) A gépre szánt összeg forintban?
preferált: 350.000, indokolt esetben max 450.000.

(3) Felhasználás?
Fejlesztés, munka szintjén

(4) Ha játékra is használnád?
Nem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15 colos
- mindenképp IPS
- minimum FullHD, maximum QHD
A 4k körüli felbontások szerintem fejlesztés céljára indokolatlanok ekkora méretben.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti pár alkalommal. Elsődleges célja a gépnek az lesz, hogy hordozásra legyen használva, tehát szeretnék relatíve könnyű, <1.8 kg-os számítógépet.

(7) Operációs rendszer?
Linux-al szeretném használni.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 240GB SSD tárhely
Minimum 16GB RAM
Optikai nem kell :)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
- Jó tapintású billentyűzet. Eddig egy Latitude E5430 kényelmét élvezhettem, feltételezem hogy ilyen jól használható billentyűzetet már nem kapok laptopban. Ha mégis, azt örömmel venném.
- SIM kártya slotnak is örülnék, nem tudom ez mennyire gyakori.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Megbízható forrásból mindkettő, ha a használt gép újszerű és garanciával is rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#155358) instantwater válasza AeSDé Team (#155357) üzenetére


instantwater
addikt

Dell Latitude 7490 ből létezik 4G modemes verzió, de valószínűleg a sim slot be van kötve a nem modemes verziókban is, így utólag csak modemet kell venned.

De legrosszabb esetben van USB modem vagy MiFi, vagy telefonos hotspot.

[ Szerkesztve ]

(#155359) csudri


csudri
őstag

Sziasztok, egy kollégám keres laptopot az alábbi paraméterekkel, tudnátok erre ajánlani valamit?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
November
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-nagyon max 350 bruttó
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, film, adatbáziskezelés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
GTX1650 vagy efelett
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 vagy nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset, ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD min. 256, RAM 16giga
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Proci i7 9. széria pl. i7 9750H, ilyet pont nézett
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

(#155360) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekre egy HP 255 G7 okés lenne nagyjából valami Ryzen 3 meg ssd-s kivitelben? 15,6-ban van csak élhető hardver ilyen áron szerintem (kisebből nem biztos, hogy élhetőt lehet beszerezni), meg ott van a legjobb választék tán... (kis extra súly csak elfér emiatt)

*Ez a HP 255 G7 ez kb olyasmi, mint az összefoglalós HP 250 nem, ami meg ajánlott, legalábbis a maga alacsony árkategóriájában...?

*Gyakorlatilag ezen hsz. ugynaazt kérdezte és kb. annyi a vége, hogy ennyiért max ez van a piacon. De azért jobb biztosra menni :D

Mit gondoltok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) ~150k HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Semmi extra, irodai dolgok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nincs játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Azért valamilyen nem legalja fullHD kijelző nem ártana, kétlem, hogy IPS beleférne. Matt azért jó lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Asztalon lenne főképp és bár hordozódna, de mindig dugalj közelben maradna.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Valami WIn10-el lenne a legjobb (bekapcs megy jelleggel), hiába van Retail kulcs elérhető a családban, nem akarok belegabalyodni a telepítgetésbe, mint "tiszteletbeli" házi IT-service emberke. Van elég dolgom... :DDD
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Azért valami SSD nem ártana olyan 256 GB körül. (Utólagos berakásba megint nem akarok belefolyni ezúttal)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

Köszönöm előre is válaszotokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#155361) D013 válasza novakalex (#155352) üzenetére


D013
aktív tag

Ha jól értelmezem akkor itt a VGA kártya az 1650 vs 1660Ti? Mindegyis, én az ASUS-ra szavaznék alapból is, de a 1660Ti jócskán izmosabb is mint az előbbi. Olvastam hogy vannak problémák a Ryzen + Nvidia kombós gépekkel, de lehet csak pár modellt érintett. Erről esetleg érdemes még neten nézelődni...
Azt a tapsztaltabb kollégáktól érdemes megkérdezi még hogy a hűtés pl hogy alakul ezekben a modellekben

(#155362) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

Sziasztok!
Egy jóbarátomnak segítenék notebook vásárlásban.
A bevezető és a saját kútfőből tartott tipusvadászat során jómagam a Dell Inspiron 15 5584 -ig jutottam de azt nemigen látom hogy melyik viszonteladónál lehetne a Dell által sorolt fix konfigurációt levadászni. pl. ssd+hdd-vel szerelt változat...

A kérdések és válaszok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200-250.000 körül

(3) Felhasználás? irodai programok, banki, tervek kezeése, képek kezelése, ( néha kislányom böngészik a neten)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használom játékra a felbontása és memoriája képek, tervek kezeléséhez szükséges (.pdf;.dwg; stb...)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS szerintem és lehetőség szerint az érintős.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? néha, nem igen

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) legyen op rendszer, Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 128/256 SSD vagy hasonló ssd+hdd kombó; optika nem szükséges; memória min.8Gb

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) A garancia miatt az új 3 év garival legalább megfelelő supportal
A segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv, szudata

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#155363) justgiveup


justgiveup
tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, videó nézés, böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra hasznalva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, használva nem lesz közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD lenne a jó nyilván, de ha nem fér bele nem tragédia
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Markahuseg miatt elsősorban Asus érdekelne, mi az amit már érdemes megvenni, de a többi ajánlat is érdekel. A 200k a maximum, ha ennél olcsóbban is van erre a felhasználásra akkor nem feltétlenül költeném el az egész keretet.
Köszönöm a segítséget.

(#155364) #15490560 válasza #15490560 (#155350) üzenetére


#15490560
törölt tag

Végül ezekhez jutottam. Szerintetek melyik lenne a legjobb irodai felhasználásra? Nagy különbséget nem látok, kivéve hogy az egyik Ryzenes, de fogalmam sincs melyik a legjobb ár-értékben.
ASUS VivoBook X512

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#155365) AeSDé Team válasza instantwater (#155358) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszönöm, ma utána nézegettem, szuper kis gépnek tűnik!
Főleg hogy az általam már megszokott, Dell-re jellemző kiosztású billentyűzettel szerelik, csak kicsit modernebb kivitelben. Ha a reviewereknek pozitív meglepetés volt akkor szerintem nekem sem okoz majd csalódást :)

Látom te Manjaro-val használod. Linuxon minden rendben van a driverekkel?

(#155366) instantwater válasza AeSDé Team (#155365) üzenetére


instantwater
addikt

A speciálisabb elemek nem működnek, mint az ujjlenyomat olvasó, NFC.
A smartcard olvasót nem teszteltem.

Minden más rendben van.
Alszik rendesen, bírja hosszú-hosszú órákig akkuról, ventilátor ritkán kapcsol be, fényerő, hangerő szabályzás jó, kamera működik. Touchpad, pöcökegér működik rendesen.

Ha van rá lehetőséged megnézni, válogatni, akkor az Innolux panel jobb mint a BOE.

(#155367) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni 2 kérdésemben, mert laptop vásárlás előtt állok.
A dedikált videokártyák minden esetben cserélhetők? Ha nem, hogyan tudok utána járni egy adott gép esetében, hogy cserélhető-e benne?
Ugyanez a kérdésem a processzort illetően is. Hogyan tudok utána járni egy adott gép esetében, hogy cserélhető-e benne?

Előre is köszönöm.

(#155368) instantwater válasza AeSDé Team (#155365) üzenetére


instantwater
addikt

A billentyűzete is nagyon jó, ez volt az egyik fő szempont Nálam a választásnál.
Nincs elcsalt hézag a bal shift és a mellette levő gomb között, se az enter és az az mellett levő között.

A billentyűút optimális, a gépelés hangja kellemes.
Ezzel szemben egy MacBook az tökéletes ellentét: hangos mint egy ütvefúró, és olyan rövid a billentyűút, hogy megfájdul az ujjad rajta, és egy morzsától is elhalálozik.

Szerelhetőségre nagyon jó, néhány csavar fogja az alját, amit leszedve könnyen lehet RAMot, SSD-t, modemet cserélni.

Billentyűzetcseréhez pont, hogy darabokra kell szedni, nem olyan mint más Dell modellek, hogy könnyű kiszedni a billentyűzetet, de optimális esetben ezt az alkatrészt sosem cseréled.

És ami nekem a legfontosabb volt, hogy a kijelzője PWM mentes, tehát alacsony fényerőn sem vibrál.

A gyári töltője nem USB-C, de tölthető ezen a porton keresztül is, ha ezt preferálod.
Telefontöltő gyenge hozzá, de egy USB-C laptoptöltővel simán tölt.

Az új árát kicsit sokallottam, így végül egy használt példányt vettem.
Az enyém olyan, mintha új lenne, pedig másfél éves. De ezt ki kell fogni. Van olyan is ami leharcolt.

[ Szerkesztve ]

(#155369) AeSDé Team válasza instantwater (#155368) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Újonnan őrült drága, remélem ki tudok majd fogni egy jót aprón :)
Köszi a panel tippet, rákérdezek majd az eladóknál, hátha tudják.
Nem is tudtam hogy lehet C-n tölteni, ennek örülök. Sajnos sok gépet nem lehet.

(#155370) Tikakukac válasza csudri (#155359) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt lepasszolom a gémer notisoknak, én csak egy görgetést néztem bele az igényeidnek megfelelő gépekre és hujujuj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155371) Tikakukac válasza csubuka (#155360) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a 153k nem veri agyon a kasszát, van A515 Acer i3-as 256 giga SSD-vel. Na az IPS-es is és... a többi az pont az, ami már ki lett tárgyalva. 150k-ért már ez is csoda.

Win felrakás meg rémisztően egyszerű manapság.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155372) Tikakukac válasza .:SzvData:. (#155362) üzenetére


Tikakukac
titán

Hümm. Egyik bótba' van egy probook 450 G6 ami 220k 4GB/120GB SSD-vel. Oda egy HDD be és plusz RAM aztán készen is vagy.

A kész dupla meghajtós meg RAM konfigokkal az a gond, hogy drága és, hogy nincsenek előre legyártatva, érthető okokból. Ezt többnyire a boltok intézik pont azért, mert így olcsón van base konfigod és utána azt rakatsz vagy raksz bele amit gondolsz.

Ha vonz a Dell, menj arra, de szét kell robbantani majd azt is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155373) Tikakukac válasza justgiveup (#155363) üzenetére


Tikakukac
titán

Légy márkahű az Asushoz, rengeteg remek dolgok készítenek. Nekem is van jelenleg is videokártyám tőlük, tök jó. És itt jön a de. Ez nem így megy :B

Ha semmi extra az a fentebbi Acer A515 IPS-el, SSD-vel nagggyon vastagon befér a keretedbe. Azt megnézném. Nem vált világot, de annyiért meg már azt mondod vegyed, 3 évet valahogy elmegy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155374) Tikakukac válasza #15490560 (#155364) üzenetére


Tikakukac
titán

Én a vékonyabb káva miatt szemetet nem vennék. Szép a káva, de amikor a kezedben marad kevésbé dísze az asztalnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155375) Tikakukac válasza tisszekreny (#155367) üzenetére


Tikakukac
titán

A miértet meg sem kérdezem.

A dedikált videokártyák minden esetben cserélhetők?

95%-ban nem.

Ha nem, hogyan tudok utána járni egy adott gép esetében, hogy cserélhető-e benne?

Internet segít, egy kevés gugli után megvan.
Ugyanez a kérdésem a processzort illetően is.

Válasz szintén egy elég erős nem.

Hogyan tudok utána járni egy adott gép esetében, hogy cserélhető-e benne?

Net vagy szétbontod a gépet.

Még mielőtt nagyon nekifutsz a dolognak: én értem, hogy ez elsőre csábítónak hangzik, de ez nem desktop. Sem a gép, sem a hűtés, sem a BIOS, sem a beszerzés nem úgy megy, hogy kiveszem-berakom és happy. Proci még csak-csak, a videokártya tipikusan az, hogy ha a kártyát nem lopod valahonnan már gazdasági totálkár az egész buli, olyan qrva drágák.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155376) Dhampir válasza Tikakukac (#155372) üzenetére


Dhampir
félisten

i5 procival? Melyik boltban? :F

(#155377) Tikakukac válasza Dhampir (#155376) üzenetére


Tikakukac
titán

Az ÉnPuha boltban dobta fel, infót megér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155378) PitkyePadvan válasza PitkyePadvan (#155243) üzenetére


PitkyePadvan
tag

@Tikakukac
Videokartya legalabb 1015ti
Billentyuzetnel a nyilak annyira nem szamitanak akkor
Eddig a Dell G5 5587 egyeztunk meg.

A keret emelkedett egy kicsit: 300.000 helyett, 400.000 forint,
van esetleg valami ami jobb lenne ennel? (vagy mondjuk ujabb dell modell G5 5590)

:R :R :R

Üdv: László

(#155379) Dhampir válasza Tikakukac (#155377) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

Hm, úgy tűnik, hogy ebbe belenyúlt a bolt:

A kiválasztott konfiguráció az alábbi opciós módosításokat tartalmazza az eredeti konfigurációhoz képest:
-Háttértár módosítás

[ Szerkesztve ]

(#155380) Tikakukac válasza Dhampir (#155379) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyúljon nyugodtan, ha ettől ennyibe kerül, nyúljon mindhez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155381) Tikakukac válasza PitkyePadvan (#155378) üzenetére


Tikakukac
titán

1660Ti konfigos G5 eljön 355k alatt ha jól forgatod az internetet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155382) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Notebookot vennék.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még karácsony előtt
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internet böngészés, film, fotoshop, videoszerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem hátrány, ha a minecraft és a Fortnite elfut rajta, de nem jellemző, h játszásra használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 colos, kicsit lehet kisebb, ill nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, otthoni használatra lesz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD legyen benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
8 giga ram legyen benne, vagy legyen bővíthető
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

Az árukeresőn ezt találtam [link] ez az MX110 dedikált VGA-ra azt mondják nagyon belépőszint, ha játszani is akar esetleg az ember...

Tanácsokat előre is köszönöm.

(#155383) #15490560 válasza Tikakukac (#155374) üzenetére


#15490560
törölt tag

Köszi. Akkor 300 ezres keret mellett létezik vékony kávás minőségi gép? Mondom, nem értek hozzá, üzletben ajánlották.

(#155384) Tikakukac válasza #15490560 (#155383) üzenetére


Tikakukac
titán

Definiáld a vékony kávát. Hány mm után lesz hulladék és mennyitől minőségi és trendi termék :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155385) Tikakukac válasza frankdelgado (#155382) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egyszer is játszol egy hónapban--->kell a VGA. Ha abszolút nem, akkor nem. Átmenet nincs, külső VGA-k kora még mindig rugdosós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155386) csubuka válasza Tikakukac (#155371) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R

Végülis a 153k beleférhet a családtagnak akár.

Win felrakás meg rémisztően egyszerű manapság.

Jogos, de ettől még mindig nem bízható rá az illetőre. Én meg sajnos személyesen ezt nem tudom most megoldani neki.

*Esetleg azt megkérdezhetem, hogy 153k-ért ez melyik bolt volna, simán árukeresőn nem leltem fel eddig.

[ Szerkesztve ]

(#155387) frankdelgado válasza Tikakukac (#155385) üzenetére


frankdelgado
őstag

Én abszolút nem játszanék rajta, arra ott a konzol. De mivel a gyerekek fortine oznak és csak egy gépük van, lehet, h így tudnának ketten játszani Fortnitet, mivel az crossplatform.

(#155388) Tikakukac válasza csubuka (#155386) üzenetére


Tikakukac
titán

Same, tegnap este az ÉnPuha bolt keresőjét használtam, ott láttam.

Az a gond, hogy nem vagyok árügyileg abban a helyzetben, hogy előre betolt win is legyen, meg minden más is. Ez utólag olcsón lehet orvosolni, foglalkoznak is vele többen, nem tétel. A hardvert-kijelzőt és társait viszont elég nehéz, ezért mondtam amit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155389) Tikakukac válasza frankdelgado (#155387) üzenetére


Tikakukac
titán

El kell dönteni, ha lesz gém, akkor kelleni fog a videokártya. Ilyen MX110 szinten hagyni kell az egészet. Értelme zéró, képed ad, játszani meg C64 portokat javaslok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155390) csubuka válasza Tikakukac (#155388) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

Jogos, persze. Tényleg elég durván mérik a Windows-t extraként. Végülis a rokont elnavigálhatom egy ph-s szakihoz is Windowst tetetni a gépére.--

(#155391) Tikakukac válasza csubuka (#155390) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerűbb az élet. A kérdést szoktam feltenni: cseréljek kijelzőt 30k-ért és munkadíjért vagy 30 perc alatt menjen fel egy win ami aprón 2-3k-tól már van? Kevés ember cseréltetett még panelt :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155392) #15490560 válasza Tikakukac (#155384) üzenetére


#15490560
törölt tag

Te jó ég. Ennyire komolyan venni valamit és ilyen gúnyos, szánalmas módon válaszolni. Ki mondta, hogy “trendi, szupcsi” termék kell? Miért kell így kiindulni? És ha az kéne? Ha nekem csak rózsaszín, csillámmal szórt gép kéne akkor mi van? Akkor ne szólj hozzá!
Az irodavezetőnknek lesz a gép, fiatal nő és ez a kívánsága. Szerintem nem nagy dolog. Akkor ennyiből nyeljük le keresztbe azt aki mer venni egy Macbook-ot mert az egy trendi túlárazott fos az olyanok szerint mint te. Gondolom te mindenben Huawei meg gearbest kínai szarokat veszel, mert azok sokkal jobbak, és amúgy is “ugyanazt tudják”.

Nyugodtan jöhet a ban, látom moderátor, admin, akárki vagy.

(#155393) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- maximum kb 5-6 hónapon belül (addigra sikerül összekaparni a rávalót)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 300-350.000HUF (de egy jó vételért hajlandó vagyok feljebb menni ) - hosszabb távra tervezek.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Programozás (munka), full-stack szóval back (intelliJ szóval eszi a ramot) és frontend local futtatás.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15.6 minimum fullHD a fölé nem igazán mennék max QHD, de nem létszükséglet.
Panel szempontjából ne gyűjtse az ujjlenyomatot, és jó legyen akár napfényben is dolgozni rajta.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- 90-10% office-utazás közbeni használat, de azért ne legyen egy ólomdoboz az oldalamon/vállamon
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Linuxot ha lehet kerülném (almás OS-sel még nem volt dolgom), preferált a windows.
De ha nincs a gép mellé az sem gond megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- 256 GB SSD minimum
- 16GB DDR4 minimum
- optikai nem rossz ha van, de nem must-have.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- HDMI vagy más külső display kellene, akár több is (multi-monitor setup)
- kizárólag magyar kiosztású billentyűzet érdekel.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- akár megbízható garis használt is jöhet (valamelyik shop-tól pl.)
- nyilván az új autóba szeretünk mi belefingani először szóval ha a keretbe belefér akkor az új preferált.

Köszi. Ha egyéb kérdés merült volna fel amit nem válaszoltam meg a könnyebb válaszadás érdekében akkor szóljatok :P

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#155394) blue_23 válasza Zedroxine (#155393) üzenetére


blue_23
senior tag

Fél év alatt annyi minden változik, szerintem felesleges most laptopot keresgélned.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155395) Tikakukac válasza #15490560 (#155392) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt egy ember vett valamit komolyan, az te voltál :P Ha csillámos gép kell, rózsaszín vagy flitteres, semmi gond nincs vele. Elő kell venni a vastag bankkártyát és már mondom is mit vegyél. Továbbá nem írtam, hogy “trendi, szupcsi”. Ha megmutatod, jöhet a screenshot róla.

Az irodavezetőnknek lesz a gép, fiatal nő és ez a kívánsága. Szerintem nem nagy dolog.

Ó, de még mennyire nagy dolog. Az a bezel nem véletlen akkora amekkora. Annak az elhagyása főleg laptopban bizony igen rendesen feladja a leckét a fedlapnak. Nem véletlenül 1 gépet találtál ezen az árszinten.

Akkor ennyiből nyeljük le keresztbe azt aki mer venni egy Macbook-ot mert az egy trendi túlárazott fos az olyanok szerint mint te.

Hát, ezt te írtad, nem én.

Gondolom te mindenben Huawei meg gearbest kínai szarokat veszel, mert azok sokkal jobbak, és amúgy is “ugyanazt tudják”.

Ha egy picit is ismernél és látnád a megnyilvánulásaimat, épp az ellenkezőjét propagálom. Van, amiben jó a kínai egyszeri ipar, amit látsz gearbest és társaim. Ez tipikusan nem az :N

Senki nem bannol senkit. Csak nyugalom, csigavér :B Ha igényei vannak az irodavezető hölgynek, akkor nyíljon szélesre a tárca, és lesz pengevékony, InfinityEdge varázslat. Minden más esetben vagy megbarátkozik a kávával vagy peng a zseton.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155396) Zedroxine válasza blue_23 (#155394) üzenetére


Zedroxine
tag

És ha lecsapjuk mondjuk 3 hónapra? :P

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#155397) aradebil2


aradebil2
senior tag

sziasztok!
Barátnőm nevében köszönöm előre is!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP, egy hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munkára elsősorban: irodai programok, Corel/PS, lájtosabb programozás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-nél kisebb, Matt, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lenne hordozva sűrűbben, 13-14 lenne az ideális méret szerintem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD (legalább 1), 8 GB, optikai nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó lenne egy üzleti laptop, de félek ennyi pénzért nem fér bele értelmes.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számlás garis legyen, akár egy jobb használt is jöhet.

(#155398) justgiveup válasza Tikakukac (#155373) üzenetére


justgiveup
tag

A helyzet ennél árnyaltabb... :) Engem könnyű lenne meggyőzni, hogy nem Asus válasszak, de sajnos a laptop jövendőbeli tulajdonosát nem. Szóval továbbra is érdekelne van-e alternatíva 200 ezer alatt vagy mi a legolcsóbb Asus, amit már erdemes megvenni? Köszönöm :)

(#155399) Tikakukac válasza justgiveup (#155398) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor átengedem neki a terepet és lehet venni mindenféle Asust :B

280k körül már van olyan zen, amire fanyalodnék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155400) instantwater válasza Zedroxine (#155393) üzenetére


instantwater
addikt

Részvétem, ha fullstack fejlesztéshez Wint használsz. :Y

Linuxon minden sokkal egyszerűbb, gyorsabb, és még RAM is marad bőségesen az IntelliJnek.

Telepítések nem ezer kattintás meg letöltés, hanem 1 parancs.

:(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.