Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155501) Prowler válasza Tikakukac (#155499) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm, átnézem őket meló után. :)

Veremivadék Undorkutya

(#155502) Tikakukac válasza novakalex (#155500) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, ez valami fura konfig, mert nem nagyon elterjedt a vételezhetősége.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155503) novakalex válasza Tikakukac (#155502) üzenetére


novakalex
aktív tag

Hát azt néztem, hogy ez az új genes proci van benne, 8 gb ram, 512-es SSD.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#155504) spanyoll válasza Tikakukac (#155497) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi, jónak néz ki :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#155505) Tikakukac válasza novakalex (#155503) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyfelől új gen, másfelől más kiépítésben is pár helyen van csak, amik khm. barkácsboltok pl :DDD

Passz. Vagy leszel early bird vagy leszel megfontolt. Mindkettő nem megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155506) Csöves


Csöves
senior tag

[link] Kaphatnék választ?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#155507) Tikakukac válasza Csöves (#155447) üzenetére


Tikakukac
titán

Újban van A515 Acer ennyiért és kb. vége is. A kijelzőn vérzik itt el a dolog. Meg úgy általában is, 150 peták sok éve volt csak érték :K

Használtban meg sajnos marha sok gürizés lesz a 15" miatt a keresés, mert a 14" a dömping, a 15" ezerszer ritkább.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155508) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok,

Röviden: egyik közeli rokonomnak segítettem laptopot választani 5,5 évvel ezelőtt. Most adta meg magát az akku, és felmerült, hogy cserélje-e a gépet, vagy vegyen egy akksit (ha igen, akkor gyári, vagy utángyártott). Az eszköz egy HP Probook 450 G1 (i3 4000m, 8GB ram, 1366*768, 120GB ssd - az évek során lett fejlesztve, gyárilag HDD és 4GB ram volt benne).
Az érdekelne, hogy ha érdemes lenne cserélni, akkor mire (ha nem, akkor pedig hol találok gyári akksit :)) ).

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-180k között, esetleg ha képvisel jelentősebb értéket a jelenlegi gép (Probook 450 G1), akkor ennek az eladási árával megtoldva (tudom, nem beárazós topik, de egy nagyságrendi árat megköszönnék :R ) .
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak és kizárólag tartalomfogyasztás - yt, fb, híroldalak, levelezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15"; ha FullHD belefér, akkor nyilván legyen, de úgyis 150%-os nagyításon lenne használva érzésem szerint, szóval egy normálisabb minőségű HD panel is elég. Matt előny, IPS szerintem irreális ennyiért.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem jellemző - heti max. egyszer mozog a gép, utazás közben nincs használva.
Asztal->táska->asztal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 lesz rajta (Home is elég), de op.rsz nélkül is megfelel a gép.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 256GB, RAM-ból 8 alá nem adnám még ilyen low felhasználásra sem. Optika nem kell, de nem baj, ha van.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Teljes, normális kiosztású magyar billzet (HP féle "í" betű megoldás a space mellett megöl). Egyébként a HP Probook 450 nagyon bejött, 5 év alatt semmi gond nem volt vele, akár maradhatnánk is a márkánál.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ha magamnak venném, használtat vennék, de 4-5 évre ebben a kategóriában remélem lehet újonnan is találni valamit. Szívesen vennék ajánlást mindkét kategóriában, de elsődlegesen újat keresek.

Köszi előre is:R

"... and I hope you have a great day!"

(#155509) Csöves válasza Tikakukac (#155507) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#155510) Tikakukac válasza pető bá' (#155508) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyanúsan gazdasági totálkár lenne a gép egy rendes gyári akkuval.

Kijelző azért rossz ötlet, mert a natív felbontást ha növeled ilyen formában még mindig ezerszer szebb lesz a vége, mint ha vettél volna HD-t.

Ha maradsz HP-nál, akkor 200k az induló. 450 G6 1TB/4GB ennyi. És akkor SSD meg még RAM bele utólag és kész. És akkor van IPS meg minden amit akarnál. Latik fentebb vannak, thinkpad is. Szürkés meg ki tudja milyen van olcsóbban, de akkor pont nem vagyunk előrébb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155511) instantwater válasza APONE (#155492) üzenetére


instantwater
addikt

Ezesetben a helyi hulladékgazdálkodó telepét tudod csak választani.

(#155512) instantwater válasza Prowler (#155496) üzenetére


instantwater
addikt

Nem, 2019-ben RAMból nem elég a 4 GB Windowssal.
Ahogy az 1080p alatti felbontás sem. Oldalra kell majd görgetned a tartalmat. Nem lesz jó móka.

[ Szerkesztve ]

(#155513) pető bá' válasza Tikakukac (#155510) üzenetére


pető bá'
őstag

Nincs nagyon kedvem most keresgélni, de pl ez a Dell Vostro 3568?
[link] Hardver bőven okés, minden paraméternek megfelel bővítés nélkül. Ha 5 évet ez is kibír (napi átlag 2 órát ha megy), akkor jó lehet.
Vagy egy ssd bővítéssel ez a HP Probook 450 G5? [link] Vagy akkor már inkább G6-ot kellene nézni?

Jó az irány, vagy rá kellene menni egy 8th gen i3-ra?

"... and I hope you have a great day!"

(#155514) Tikakukac válasza pető bá' (#155513) üzenetére


Tikakukac
titán

6BN76EA kóddal G6 is van 180k körül. Ja és 3év garival. Az az 1 nem is tudom honnan van.

A Vostro az szerintem TN paneles.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155515) pető bá' válasza Tikakukac (#155514) üzenetére


pető bá'
őstag

ja, csak az a G6 még kér 4GB ramot meg ssd-t is, és inkább 200 körül látom..

Köszönöm a segítséget :R átbeszélem a leendő tulajdonossal, hogy mik a keretek; a G1-et akkor mindenképpen elengedjük..

"... and I hope you have a great day!"

(#155516) Tikakukac válasza pető bá' (#155515) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja elment a link lehet hiba volt.
Mindegy, a 3 év gari mindent visz. Egy szutyok billzet csere többe kerül nulla munkadíjjal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155517) aradebil2 válasza aradebil2 (#155397) üzenetére


aradebil2
senior tag

sziasztok,
ezek közül van valami ami kerülendő? keret kb. 250, ASAP, főleg irodai munkára kell, 13,3asat keresünk:
ASUS ZenBook UX333FA-A3071/A3073 (i5 8265u / i7 8565u) - itt nagy előny lenne a numpad a touchpaden
HP ProBook 430 G6 6BN71EA
LENOVO THINKBOOK 13S-IWL (20R90054HV) - ha lenne valahol Windows nélkül
Lenovo ThinkPad L380 20M5001YHV - ha lenne valahol Windows nélkül
LENOVO ThinkPad E490 20N8005JHV - bár ez 14"es

a részletezés (kitöltött kérdéssor) a reply alatt. köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#155518) hallador válasza aradebil2 (#155517) üzenetére


hallador
addikt

Ezek közül mindegyik gép jobb fajta.
A HP ProBook ami garanciában és billentyűzetben nekem jobban bejön, minőségben is elég jó. Ezek közül én ezt venném.
A Legmerevebb ezek közül az ASUS ZenBook UX333FA, de a billentyűzete eléggé összetorlódott, ezek közül ez a legkönnyebb, és a legkisebb helyen is ez fér el. Ezt akkor ha számít a tömeg is, mindenképpen nézd meg mielőtt megvennéd. A közhiedelmekkel ellentétben ez is üzleti gép.
A Lenovo-k sem rosszak, de az a baj velük, hogy a ProBook jobb árban van, és amennyivel többe kerül a Lenovo annyival nem jobb ebben most biztos vagyok. Garanciában biztosan, de merevségben sem.

Nálam a sorrend ProBook, ZebBook, Lenovo L, Lenovo E - Thinkbook

Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155519) Adanos


Adanos
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm régi laptopja a halála szélére került, így rám hárult az a feladat, hogy újat nézzek neki. Sajnos ezeknél a gépekben lényegesen kevésbé vagyok járatos, mint az asztaliaknál, így hozzátok fordulok.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP
(2) A gépre szánt összeg forintban?
250.000,- Ft (+/-20.000,- Ft)
(3) Felhasználás?
Internetes böngészés, MS Office, amatőr Photoshop használat, filmnézés, esetlegesen régebbi (2010 és régebbi) és 2D-s indie játékok futtatása.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Natív felbontáson, részletesség lehet alacsonyon
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD-s IPS panelt szeretnék neki választani, viszont ő a "mindegy" kategória.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Valószínűleg csak költözésnél lesz mozgatva (ezek után felmerül a kérdés bennem, hogy miért nem jó neki asztali PC)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 lesz rá feltelepítve, gyári szinten nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa
Minimum 256GB-s SSD, 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mindenképpen újat szeretne venni

Jelenleg a következő 2 laptop forog szóban:
-Acer Aspire 5 [link]
-Lenovo IdeaPad 330 [link]

[ Szerkesztve ]

(#155520) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Uj laptopot keresek anzosnak.
Felhasznalas: Flash alapu netes jatekok, facebook, messenger, es semmi mas.
Keret 150ezer ft.
CPU: leheto legujabb es legerosebb ami belefer a keretbe
SSD 128gb vagy tobb
RAM 4gb de inkabb 8gb

Nem lesz hordozva egyaltalan, szoval strapabirosag nem fontos szempont.
Ami fontos, hogy minel ujabb es erosebb cpu legyen benne, jo legyen a hutese, es az ssd.
Windows nem fontos, de ha van az elony.

En ezt a kettot neztem ki:
Egyik
Masik
Ezek kozul melyik a jobb? Esetleg tudtok ajanlani mas tipusokat?

[ Szerkesztve ]

(#155521) instantwater válasza pataslogeza (#155520) üzenetére


instantwater
addikt

Azt hittem a Flash kihalt évekkel ezelőtt. :F

(#155522) Csöves


Csöves
senior tag

(#155523) Dhampir válasza Csöves (#155522) üzenetére


Dhampir
félisten

(#155524) kervantas válasza hallador (#155518) üzenetére


kervantas
aktív tag

> Nálam a sorrend ProBook, ZebBook, Lenovo L, Lenovo E - Thinkbook
Hogy hogy a TinkBook az utolsó? Én szemezek vele, és szerintem jó ajánlatnak tűnik.
(Ahogy láttam itthon még csak a 13s kapható)

(#155525) btudos válasza kervantas (#155524) üzenetére


btudos
veterán

Mitől tűnik jó ajánlatnak? Sima consumer Lenovo, annak minden hátrányával, csak új név alatt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#155526) kervantas válasza btudos (#155525) üzenetére


kervantas
aktív tag

Fém ház, i7 / 16 ram / 512 ssd => 390k.
Egy hasonló ThinkPad ennek a kétszerese. Rádásul nekem a TrackPoint sem hiányozna. (Most T440em van)

(#155527) Tikakukac válasza kervantas (#155526) üzenetére


Tikakukac
titán

T490 ilyen konfiggal 550k.

A fém ház pedig azért jó, mert könnyen horpad, de legalább jól átmelegszik és ha hideg akkor meg jó hideg is. Konkrétan ezért is vettek sokan thinkpadokat meg delleket HP helyett, mert jobb volt használni ölben és dokk nélkül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155528) @tco@


@tco@
aktív tag

Sziasztok! Inspiron helyett keresnék utódot az alábbi kritériumokkal:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 110-150k HUF.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Netezés, filmezés, néha 1 host virtualizálása, nem hardverigényes munkák.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Néha CS:GO, min felbontás, trágya grafika is elég.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" alatt, 12.5"13.3" lehetőleg. Matt IPS preferált, de nem feltétel. Kis méret miatt 1366*x768 elég lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Évente párszor, főleg otthoni fix, hajtogatni se tervezem estére stb.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10 Prof Eng x64.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 240 Gb SSD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Hangminőség, minőségérzet, AC wifi.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt, small vagy large business class, egy kis gari nem ártana.

Jelenleg 2-5 éves Latitude és Thinkpad (i5 4-6 gen 8gb stb stb) körüli gépeket nézek, a kevés hordozás miatt a méret és masszivitás nem lenne lényeges, de eleget nézegettem már a mostani Inspiront, lépnék felfele :) HP Elitebook szóba jöhet, esetleg Probook, illetve Dell Vostro de inkább az előbb írtak.
Ami lényeges az az 5 GhZ-es wifi, illetve a vállalható hangminőség 3.5mm jacken (viszonyításképp: egy Asus Xonar U1 már megfelel nekem, de egy jobb desktop alaplap is szól már úgy, ami nekem oké.

(#155529) Csöves válasza Dhampir (#155523) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszönöm. :R

Aquila non captat muscas.

(#155530) füles_


füles_
őstag

Sziasztok!
Egyik barátom tervez laptopot venni, és megkért, hogy segítsek neki választani.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főként játékra, de tanulás szintjén lenne használva néha AutoCAD-re és Solid Edge-re is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A kijelző felbontásán, a részletesség annyira nem fontos, inkább a sebesség.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 col, 1920x1080, többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz túl sokat hordozva a gép, néha suliba és kirándulásokra.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB HDD és valami SSD is jó lenne az OS-nek, akkora ami még belefér az árba, optikai meghajtó nem fontos. De ha van valami különösen jó gép, amiben nincs HDD, de van benne nagyobb SSD, akkor megfontoljuk azt is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen rajta.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
Új.

Én az Asus TUF FX505-tel szemeztem, erről mi a véleményetek, ti mit ajánlanátok?

(#155531) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Szisaztok

https://m.emag.hu/lenovo-legion-y530-15ich-gaming-laptop-intelr-coretm-i5-8300h-akar-4-00-ghz-es-processzorral-coffee-lake-15-6-full-hd-ips-8gb-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx-1050-4gb-free-dos-nemzetkozi-angol-billentyuz/pd/DT7D8CBBM/?X-Search-Id=2cbdb4d05c679d800b12&X-Product-Id=48089711&X-Search-Page=1&X-Search-Position=10&X-Section=resealed&X-MB=0&X-Search-Action=view

Errol mi a velemenyetek?

(#155532) MaxxDamage válasza Sterilzona (#155531) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Írtam volna véleményt róla, de sajnálatos az, hogy "seniorként" nem tanultál meg még "linkelni" és inkább meg sem néztem... :U .(telefonról főleg nem)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155533) Csala65


Csala65
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
0-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-350 000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
alapvetően fotószerkesztés (lightroom, talán photoshop), irodai programok, videók, filmek, internet
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
foroszerkesztés, IPS (inkább matt, de ez nem követelmény)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat hordoznám, utazás közben is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
előretelepitett win10 szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ssd-t szeretnék, nagyobb - jobb (ártól is függ)
optikai meghajtó nem kell
memória: legalább 8 gb, optimum 16 gb (ettől lennél boldog, de az ártól is függ)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
i5 vagy ennél jobb pro.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
alapvetően új gépben gondolkodom

előre is köszönöm a segitséget

(#155534) Sterilzona válasza MaxxDamage (#155532) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Telefonrol irtam. [link]
Bocsanat

(#155535) aradebil2 válasza hallador (#155518) üzenetére


aradebil2
senior tag

köszi szépen a tippeket, már csak 13as probookot kell fogdostatnom az asszonnyal, és kész is :D :W :R

(#155536) Tikakukac válasza Sterilzona (#155534) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem elérhető, nemzetközi bill, emagos sztori és ehhez képest drága is. Well, ez nem az év vétele :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155537) Ath3sz


Ath3sz
újonc

Sziasztok!
Egyik barátom szeretne új gépet venni, tudnátok ajánlani valami jót? :)
Már nézegette a gépeket és az Asus ROG Strix SCAR III-t nézte ki. Erről mi a véleményetek?

Kérdéssor:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
még ebben az évben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 550.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, net, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
forza horizon 4, fifa 20, battlefield 1, a lehető legjobb felbontás, ultra grafika
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
ips, inkább fényes, de nem ez a leglényegesebb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 8
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, legalább 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Előre is köszönjük! :)

(#155538) Sequadon válasza Tetsuo (#155460) üzenetére


Sequadon
tag

(#155539) MaxxDamage válasza Sterilzona (#155534) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

(#155536) Tikakukac -al kell egyet értenem. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155540) Rat4Face


Rat4Face
csendes tag

Sziasztok,

egy új gép vásárlásán gondolkodom, de elég rég volt már erre példa és nem igazán vagyok tisztában hogy manapság mi merre hány méter ezen a terepen , ezért kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő 1-2 hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250 000HuF maximum
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai munkára (minimális photoshop, de csak kis méretű anyagok) gyakran távoli gépre csatlakozva használva munkára. ezért ethernet portra is szükség lenne lehetőleg
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem játékra lesz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
max 14-15", fullhd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
előfordul, ezért kisebb súlyú géppben gondolkozom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
alapvetően legalább 500 Gb SSD, de ha az SSD mellet van egy nagyobb 500 - 1000Gb HDD, akkor SSD-ből 256 is elég.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új elsődlegesen, de ha van egy jó használt természetesen megnézem :)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#155541) hallador válasza Sequadon (#155538) üzenetére


hallador
addikt

Ez egy teszt, de ha több részről megnézed, akkor nem ennyire tiszta a helyzet. Valójában a Ryzen 2000-es ennyire nem gyors minden teszten. A 3000-es már jobb.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155542) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Használt notit szeretnék venni kb 100k-ig.

Asztali + iPadet váltana. Netezésre + némi irodai felhasználásra kellene. Sokat nézném, így IPS panelnek örülnék, de azért jobb legyen, mint az x230-é. 12-15”-ig bármi jöhet. Ha van jó TN paneles, az is ok.

Megbízhatóság és a kijelző lenne fontos. A többi másodlagos. 8470p és x230-m volt. Mindkettőnél a kijelző volt a legzavaróbb, ezért gondoltam, h most nem 50k körül nézelődők.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#155543) füles_ válasza füles_ (#155530) üzenetére


füles_
őstag

Valaki?
Annyit beszéltem vele, hogy nem kell neki HDD, mert van neki külső. De 512GB SSD az kell.

(#155544) PPityesz79


PPityesz79
friss újonc

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi az alábbi notebookokról.
- lenovo IdeaPad 330-15,6-i5-8250u,8gb,256ssd,mx150-4gb(180k)
- asus x509fl-15,6-i5-8265u,8gb,256ssd,mx250-2gb(195k)
- lenovo IdeaPad 330-17,3-i5-8300h,8gb,256ssd,gtx1050-4gb(220k)
Otthoni felhasználásra szeretném, max egyszerűbb játékokra, esetleg pubg lite.
Nem tudom mennyire esélyes belefutni a butított mx-ekbe. Illetve mi a vélemény általánosan a lenovoról ill. az asusról.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#155545) MaxxDamage válasza PPityesz79 (#155544) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Ha ebből a háromból lehetne csak választani, akkor még talán ez... :K
lenovo IdeaPad 330-17,3-i5-8300h,8gb,256ssd,gtx1050-4gb(220k)

Szakik majd mondanak többet.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155546) PPityesz79 válasza MaxxDamage (#155545) üzenetére


PPityesz79
friss újonc

Szia!
Nagyon szívesen fogadok ajánlásokat hasonló árfekvésben.

(#155547) MaxxDamage válasza PPityesz79 (#155546) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Töltsd ki az összefoglalóban található kérdéssort, másold be ide és többet lehet rá mondani, hogy mi is az ami neked való. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155548) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

1) Nincs konkrét dátum. Egyelőre azt sem döntöttem el, hogy notebook vagy asztali gép legyen. Szóval csak tervezgetek.
2) 300-350 Ft
3) Szoftverfejlesztés, C++\C#\PostgreSql és néha virtualizálás és filmnézés.
4) Nem lenne játék
5) Mindegy a típus, jó a 14-15". Villódzásmentes legyen, mivel sokat lesz lesz használva.
6) Nem lenne hordozva, így utazás közben sem lenne használva, max az ágyban filmnézés közben.
7) Jöhet oprendszer nélkül is, nem feltétel az előretelepített rendszer,
8) Igazából ez a paraméter is mindegy. Jelenlegi gépemen egy 256 GB-os SSD van és kényelmesen elférek rajta. A gép jöhet HDD-vel is. Max kicserélem a jelenlegi gépem SSD-jére. Viszont szeretném, ha lenne egy PCI M.2 foglalata. Memória 16 GB akár úgy is, hogy én bővítem ki.
9) Webkamera, ujjlenyomat olvasó nem kell, bár nem hiszem, hogy lesz ilyen gép.
180°-os kijelző is felesleges. Továbbá szeretném, hogy közel 5 évet kibírjon a gép.
10) Új

Esetleg megkérdezném, hogy egy asztali AMD Ryzen 5 3600 + 2x8GB 3200MHz DDR4 + Gigabyte GT1030 kombót notebook tekintetében mi közelítené meg? És milyen ársávban találnák hasonló gépeket?

[ Szerkesztve ]

(#155549) Tetsuo válasza kervantas (#155526) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát pont ez az. Olcsó húsnak híg a leve. A ThinkPad nem véletlenül 2x annyi, hanem pontosan a minőségbeli küklönbség miatt.
Acerben ugyanez meg talán még olcsóbb, mint a Thinkbook. Egy noname meg még olcsóbb, i7, 16 GB RAM, 512 Gb SSD-vel, miért nem azt veszel?

(#155550) Tetsuo válasza Sequadon (#155538) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Igen, köszi. Én is néztem több tesztet, de máshol is megerősítették hallador véleményét a prociról.
Thx.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.