Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154301) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő 3-6 hónap.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
max. 400.000 - 410.000 Ft

(3) Felhasználás?
Kép- és videószerkesztés amatőr szinten, Internet, filmnézés, levelezés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minimális játék, jobbára nem 3D

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", matt, inkább IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min. 256GB SSD, de inkább 512GB
min. 8GB memória, de inkább 16GB
optikai meghajtó

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
kártyaolvasó

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Személy szerint ezeket találtam eddig:
- [link]
- [link]
- [link]

Köszönöm előre is a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#154302) Attila2011 válasza Attila2011 (#154291) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Erre esetleg tudtok valamit?

Még hardveraprón ilyet találtam újonnan egyik eladónál:
450 G6 (6MQ73EA) FullHD IPS - 229 900.-
i5-8265U, 8GB, 256SSD, GeForce MX130, DOS

(#154303) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!

Cimbora laptopot keres az öreg váltására. Mik az ajánlott gépek az alábbi feltételek mellett?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 000 - 200 000, esetleg 250 000, ha valami nagyon tuti vétel lenne ott.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Nyák tervező program, arduino fejlesztőkörnyezet lenne a legtöbbet használt alkalmazás (nem igényel nagy erőforrást), mellette irodai programok, film nézés, böngészés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6-os FullHD (a numerikus billentyűzet érdekében, de nem létszükséglet) lehet 14-es is, matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Majdnem minden nap, utazás közben nem lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD (fontos lenne a gyors indulás), 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
SD kártya olvasó és min. 3 USB port.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új, de nem zárkózik el a használt géptől sem, ha lenne egy jó vétel.

Előre is köszönjük!

(#154304) Dhampir válasza Khelben (#154296) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán jó lesz elődgépekben is alkalmazott 6NVFT (eBay-en 600-1000 Ft körül látható) SATA kábel.

Ennél nagyobb hiányosság ne legyen... eddig például így lehetett barkácsolni.

[ Szerkesztve ]

(#154305) Tikakukac válasza Attila2011 (#154302) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, azt tudom, hogy török a gép. Hogy hogyan lesz így az 1 évből 3-ra bővítés megint egy szép karika lenne.

Maradjunk annyiban, hogy mire ezt 3 évre bővíted és magyarra megcsinálod a billzetét megkapod boltból, zsír újonnan is. Talán az MX130 ami nem fér bele. De 250k alatt megkapod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154306) Khelben válasza Dhampir (#154304) üzenetére


Khelben
nagyúr

Persze, csak számomra ezek a legnagyobb geciségek egy gyártótól. Nem az, hogy kispórolja a hűtést, mert az előjön a teszten és kalkulálsz vele. Meg azzal sokat spórol pénzben nyilván, valahol érthető. De itt 0,01$-ról van szó és a bosszúságról, hogy hazaviszed, tennéd bele a hdd-t és hoppá. Majd egy hónap múlva, amikor megjön a kábel ebayről...

(#154307) Khelben válasza vinpilu (#154303) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hordozásra ennyiért a HP Probook 440 vagy 450. Használtból meg valami Dell Latitude, múltkor láttam E5470-et négymagos procival 200-ért, azzal el lehet dolgozgatni.

(#154308) Khelben válasza zsepii (#154301) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sikerült kiválasztani majdnem a legrosszabb gépeket... 400-ból üzleti erős gép neccesen lenne, így inkább valami konzumer izomgépet kellene venni. Dell G5, Acer Predator Helios 300, esetleg HP Omen. Videószerkesztésnél utána kell olvasni, melyik vga-ból lehet kipréselni valami támogatást.

(#154309) beer1 válasza Khelben (#154254) üzenetére


beer1
aktív tag

Eszemben sem jutott.
Koszi
Lenovo legion y540-ről mit lehet tudni ?

(#154310) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

laptopot keresek általános célra, időnként megjelenni tárgyalásokon, meetingen.
Levelezés, office programok használata, egy kis CAD(DWG) nézegetésre és böngészésre lenne használva főként. Hordozhatóság szempont, mert sokat mozgok A-B-be. 1 TB HDD és plusz SSD lenne a legjobb. De ha csak 512-es SSD van, az se gáz.
Árban olyan 300.000 Ft-ig tudok elmenni.

Mit tudtok ajánlani erre a célra?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#154311) Khelben válasza beer1 (#154309) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az elődökből ítélve kerülendő kategória.

(#154312) Dhampir válasza Khelben (#154306) üzenetére


Dhampir
félisten

Legalább már egyszerre két tárhely lehetősége adódik, ez is haladásnak mondható.

Persze át lett tervezve a hűtőnyílás és a portok elrendezése is a "hagyományosra" emlékeztető módon. Már nem a kijelző mögé, hátra fújja ki a levegőt, hanem baloldalra.

[ Szerkesztve ]

(#154313) zsepii válasza Khelben (#154308) üzenetére


zsepii
tag

Az általad ajánlott gépekkel az a baj, hogy nincs bennük optikai meghajtó, ami elvárás.

Azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#154314) mozgarobert


mozgarobert
friss újonc

Sziasztok,

Barátnőmnek lenne szüksége egy olyan gépre amin photoshop, Illustrator és különböző grafikai munkákra alkalmas programok gond nélkül elfutnak. Monitort külön venne hozzá.

1, Szeptemberben már szükség lenne rá
2, 250 000 - 300 000
3, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, AutoCAD
4, Nem játékra
5, IPS paneles de tervez venni egy nagyobb monitort is otthonra.
6, Ritkán
7, Windows
8, -
9, -
10, Új és használt egyaránt

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#154315) kovesigyulaa


kovesigyulaa
friss újonc

Sziasztok!
Most szeretnék egy új laptopot venni, sajnos fogalmam sincs, hogy milyet kéne (nem vagyok otthon ezekben), azt viszont tudom, hogy nagyjából 200ezret tudok rá szánni. Tudtok nekem ötleteket adni? Csak üzleti felhasználásra. Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#154316) instantwater válasza zsepii (#154313) üzenetére


instantwater
addikt

USB optikát fillérekért lehet kapni.
Amiben van optikai azzal meg az lesz a baj, hogy gagyi, nehéz, régi...

Biztos nem minden nap kell az optikai, segíts magadon egy vékonyabb, könnyebb géppel és egy USB meghajtóval.

Amúgy mire használnak 2019 vége felé optikai lemezt? Én évek óta egy darabot nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#154317) endib


endib
tag

Sziasztok!

HP 8470P-t cserélném. Egy bajom van vele, a 720-as kijelző.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-100-120ezer ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-irodai programok, kisebb programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-nem játszok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 14-es, full hd, ips ha lehet
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-kéthetente, használva lesz közben is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-SSD van, RAM 8GB, ODD nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-használt

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#154318) user26


user26
aktív tag

#154276

Sziasztok!
Két gépet láttam, találtam, de nem vagyok benne bizztos, hogy amit szeretnék ezek megfelelnek neki.
1, Acer Aspire 5, ami az infóba van. Viszont régen volt Acer laptop a családba, sajnos nem tudom a pontos típusát már, sok gond volt vele, a fedlap berepedezett, majd a füleknél el is tört. persze sokat volt használva hajtogatva, ami nekem kell nem lessz, lenne annyit, de az alapján nem érzem stabilnak.

2, HP Envy 15j, de erről pár helyen azt olvastam melegszik nagyon, főleg ha 0-24 be megy

Mit javasoltok? Mást ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#154319) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!

A telekomnál kapható Asus X507MA-EJ348T Pentium Notebook rendelkezik ujjlenyomatolvasóval? Próbáltam keresgélni, de nem jártam sikerrel.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#154320) instantwater válasza Regiee (#154319) üzenetére


instantwater
addikt

Miért vesz mindenki cipőt a húsboltban?

Egyébként ha Pentium proci van benne akkor nem az ujjlenyomatolvasó hiánya a legnagyobb baja a gépnek.

(#154321) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Idősebb ismerősnek keresek 17,3"-as notebookot. Böngészésre kellene, amennyire lehet jó minőségű kijelző lenne a fontos. Jól olvasható szöveg, képek szépek legyenek rajta. Dell Inspiron 3781-ra gondoltam SSD-vel. Mi a véleményetek, van más jobban ajánlott? 200k körül kellene Win nélkül, inkább új, de ha van valami nagyon ajánlott használt, az is jó.

(#154322) Regiee válasza instantwater (#154320) üzenetére


Regiee
aktív tag

Mi a gond vele?

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#154323) instantwater válasza Regiee (#154322) üzenetére


instantwater
addikt

Az, hogy lassú mint a bűn.
Célozz meg egy i5öt, az még egy év múlva is jó lesz. Én i3 alatt az ellenségemnek sem ajánlanék procit.

Amúgy miért pont telekom?

[ Szerkesztve ]

(#154324) Starchm válasza instantwater (#154323) üzenetére


Starchm
őstag

Gondolom telekomból kap vmi kedvezményt/ úgy köt 2 éves szerződést, hogy beválaszthatja mellé.

Szvsz inkább az összefoglaló kérdéseit töltsd ki és akkor kaphatsz egy jó ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#154325) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Idősebb tanár ismerős szeretne laptopot vásárolni és két típust nézett ki. Főleg neten keresgélés videó nézés a cél de hosszútávon meglenne a laptop nekik.

A keret igazából 150 lenne de lehet elmennének 160-ig ha úgy van. Melyik lenne jobb alternatíva a ryzen 7 vagy az i5. Ha esetleg mégse fér már bele az a + 5 ezer akkor a ryzen 7 nagyon rossz választás.

AMD

Intel

Korábban írtátok hogy olcsó kategóriában a Lenovo nem túl jó választás, mi szokott a baj lenni velük? Nekem régóta Lenovo van igaz T440p meg x280 szeriák tehát nem olcsó típusok ezért nem tudom mennyire rosszak ezek az olcsóbb kivitelek.

[ Szerkesztve ]

(#154326) Regiee válasza instantwater (#154323) üzenetére


Regiee
aktív tag

Kevezmény miatt a telekom. A feleségemnek lesz ajándékba, tök alap dolgokra használja majd. Excelben beosztás írás, film meg netezés. Nála ennyiben kimerül a dolog.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#154327) SPeti1984 válasza SPeti1984 (#154325) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Esetleg még ez a HP de már eléggé kilóg árban:

HP

(#154328) instantwater válasza Regiee (#154326) üzenetére


instantwater
addikt

Meglátjuk a topikgazda mit ajánl.
Kedvezménnyel olcsóbb mint máshol kedvezmény nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#154329) Khelben válasza SPeti1984 (#154325) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt is írtuk már, hogy gépet megbízható boltban veszünk, ahol később nem lesz gond a garanciával.
HP 250-et, Dell Vostro-t vagy HP 15-öt érdemes keresni ennyiért. A T széria teljesen más téma, mint az olcsó belépőszintű gépek.

(#154330) Khelben válasza pinnacle (#154321) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez tn kijelzős, nem lesz rajta szép semmi. IPS 17-es meg ritka, mint a fehér holló és jóval drágább. El kéne engedni a 17-et és nézni egy Acer Aspire 5-öt.

(#154331) beer1 válasza Khelben (#154311) üzenetére


beer1
aktív tag

Miért ?
Mi olyan rossz bennük?

(#154332) SPeti1984 válasza Khelben (#154329) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Sok rossz ítéletet nem találtam a digiprimeról, nagy átlagban olyan 4.5-ös az értékelése és árban is nagyon jók ezért nézegetem ott. Amúgy ryzen 7 2700u vagy i5 8250u?

(#154333) Tikakukac válasza SPeti1984 (#154332) üzenetére


Tikakukac
titán

Ritkán csinálok ilyet, de kivételesen viccel próbálom elmagyarázni a problémát:

A kisunoka megkérdezi a nagypapát, mi az, hogy átlag.
A papa mond egy példát:
- Te 8 éves vagy, én 80, tehát ketten együtt 88 évesek vagyunk, vagyis átlagban 44 évesek, ami a legszebb férfikor. De dugni te se tudsz, meg én se!

Tehát tök jó, hogy tudok venni értékelést pénzért és fel tudok húzni egy átlagot, ettől még ha pont beszívod egy szürke géppel, úgy jársz, mint a vicc alanyai.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154334) Tikakukac válasza Regiee (#154326) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi most lépünk egy durva Magenta csomagba. A kedvezmények a tetőfokon. Egy laptopot sem látok, amiért érdemes lenne így pénzt kiadni. Excel, film és net pont az, amiből tudok pár példát miért ne vegyél szemetet.

A kinézett gépedet nem vicc, ezen felhasználásokban apró darabokra veri anyám 13 éves laptopja. Jól írtam, 13 éves. Jelenleg ér 30k-t talán. Mind sebességben, mind billzetben, kijelzőben meg... :D Én megtartanám azt a feleséget és vennék neki valami rendes cuccot, amit szeret is használni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154335) SPeti1984 válasza Tikakukac (#154333) üzenetére


SPeti1984
senior tag

De ha gyári garancia van rá nem bolti akkor még mindig nem értem hol a probléma ebben, mert lényegében a gyártó szervízébe viszem be vagy küldik be ha gond van. Ha bolti lenne a garancia mint pl sok telefonnál akkor persze számít a bolt megítélése de ha a gyártó vállalja akkor szerintem mindegy. Vagy nem jól gondolom?

Amúgy a korábbi x260 notebookban (500 felett volt az ára újonnan) 2x cseréltek alaplapot tehát mondhatni manapság már teljesen mindegy hogy olcsót vagy drágát vesz az ember. Vagy kifogja az ember vagy nem.

(#154336) HuNHuNt3r


HuNHuNt3r
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm anyukájának keresek új gépet, ebben kérném a szakértői segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, böngészés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Max. 14 col, inkább matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva, de nem lesz közben használva. Lehetőleg könnyű legyen, mondjuk max. 2 kg.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nyilván jó lenne egy SSD, de nem hiszem, hogy ebbe az árkategóriába ez belefér. Szóval SSD nélkül a HDD legyen fél, 1 TB mondjuk. Memória talán 4GB? (Ami szerintetek manapság az irodai munkához szükséges.) Nem kell optikai.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!! :)

(#154337) zsepii válasza instantwater (#154316) üzenetére


zsepii
tag

A gép nem nekem lesz, hanem édesapámnak. Ő is informatikus volt, már nyugdíjas. Próbáltam lebeszélni a beépített optikai meghajtóról, de nem ment. Kell neki, ahogy a kártyaolvasó is.

(#154338) Goya


Goya
csendes tag

Sziasztok!
Egyetemista lányom számára keresek egy korrekt, sokáig megbízható, kisebb méretű laptopot.
(Intel i3 vagy i5, 8 GB RAM, integrált VGA
1. Azonnali vásárlás
2. max. 350.000 Ft
3. Böngésző, irodai programok, film nézés
4. játék
5. 13"-14", full HD, lehetőleg matt IPS
6. Hordozva lesz, de az utazás közbeni használat nem lényeges
7. Windows 10
8. 512 (esetleg 256) GB SSD, DVD nem kell
9. lányos színek, kecses kialakítás előnyben :)
10. csak új gép
Amit néztünk: Dell XPS 13, tetszik, de brutál ára van, Asus ZenBook, nem sok jót olvastam róla.
Légyszi, több alternatívát is mondjatok. Köszi

(#154339) Tikakukac válasza SPeti1984 (#154335) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, sajnos nem jól gondolod.

Első évet bátran vállalni fogja a hazai szerviz is, szinte bármire, kivétel USA, az mindig egy szeszélyes terep. A maradék 2, na az mindig sokkal-sokkal viccesebb. Hadd ne kezdjek bele a sztorikba, amikor ügyfél megveszi az elitebookot olcsóba aztán kiderül a turpisság vagy amikor a Lenovo kiadja a csereigazolást, amivel a bolt nem tud mit kezdeni. SN-re lekéred a gépet, ha tiszta, okay. De ez röhej, hogy bzmeg így kell notit vásárolni, mert random nyelvű a készlet és még ők vannak felháborodva, mikor telefonban is azt mondják a vevőnek, hogy peeersze, magyar, aztán a boltban kiderül, hogy ja, nem. Matricás.

Nekem is rommá vannak garizva a cuccaim. Minap nem telt el 1 hét egy új márkás, qrva drága csapteleppel és kellett hívni a garis bácsit. Elmondta amit én is tudok: a gari a minden. Amíg az van és jó is, az élet császára vagy, el fog romlani a bármid, de jön és cseréli. Ha nincs, akkor nyugodtan készülj arra, hogy a gatyád rámegy. Na ezért sulykolom az emberekbe, hogy vegyenek rendes supporttal cuccokat. Mert a drága is tönkre fog menni, csak nem mindegy, hogy a nappalidban ott lesz a muki 48 órán belül és szerel vagy, hogy román tolmácsot kell kérni, mert nincs magyar központja az okosba' vett gépnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154340) pinnacle válasza Khelben (#154330) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Dell Inspiron 5770 IPS paneles. Ez mennyire ajánlott? Böngészéshez elég lenne az Intel VGA is, de olyan tényleg nincs IPS panellel.
17,3"-as kijelző kellene, hogy a képeket, videókat nagy méretben lássa. Hordozhatóság nem kell. Csak otthon használná.

[ Szerkesztve ]

(#154341) Szajo


Szajo
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 éven belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200.000-230.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés,film nézés, picoscope és autódiagnosztika, (legyen azért aránylag strapabíró) nagyon másodlagosan játék de csak ha belefér.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Akár minimumon is eljátszok most is asztali gépen egy Assassin's Creed-el.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Picoscope miatt fontos a minimum FullHD és lehetőleg látható kijelző.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kevésbé de azért lesz az autódiagnosztika miatt.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD fontos lenne de azért a nagy tárhely vagy legalább a külső bővíthetőséget sem szeretném elvetni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, USB3.0 nagyon fontos
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt egyaránt de a használt esetében a garancia fontos legalább 6hónapra.

(#154342) Tikakukac válasza pinnacle (#154340) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a 15"-t nem látja a 17" se fog semmit segíteni. Tudom, mert nem egy ügyfélnek volt már ilyen gondja. 5cm-ről beszélünk. Átlóban.
Vegyen otthonra monitort. 40k-ból már tök jó 24" cuccot is kapni újban. Na azt látni fogja. Ezt nehezen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154343) pinnacle válasza Tikakukac (#154342) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Monitort biztos nem fog venni. Ha nincs különösebb gond a Dell 5770-el, akkor az jó lesz neki. AMD VGA kikapcsolható? Ha jól emlékszem régebben "fűtöttek", persze lehet manapság már nincs ilyen probléma.

(#154344) lezuvius


lezuvius
őstag

Sziasztok!

Milyen laptopot ajánlanátok kb. 150e körül 15"-nál kisebb méretben?
Szövegszerkesztés, webezés, videó nézegetés lenne a fő cél. A lehető legidőtállóbbat szeretnénk megvenni ebben az árkategóriában :R

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#154345) instantwater válasza lezuvius (#154344) üzenetére


instantwater
addikt

Ha időtálló, akkor minimum 8th gen i5 cpu, és 8gb vagy több ram és ssd.
Összeszerelési minőségre pedig majd ajánlanak mások.

[ Szerkesztve ]

(#154346) ReWGeT


ReWGeT
tag

Sziasztok! Barátnőmnek keresek laptopot a következő specifikációkkkal.
Remélem valaki tud segíteni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Leginkább irodai programok munkához, néha játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minecraft, sims, payday full hdban
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", IPS, FullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti párszor 4 óra akksi használat, utazás miatt könnyű legyen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lényeg hogy lehessen bele SSD-t rakni, ha csak HDD-s. 8GB RAM, ODD nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
A legfontosabb, hogy legyen NUMPADje, mivel könyveléshez is kéne. És legyen 2kg alatt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új.

[ Szerkesztve ]

(#154347) Khelben válasza lezuvius (#154344) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 150k-s kategória és úgy általában a laptop nem az időtállóságról szól. Ha 2-3 évig elmegy, akkor már boldogság van. HP 15-öt vagy 250-et keress. Ha kicsit hozzá tudsz tenni, akkor 180 körül van Acer Aspire 5 IPS kijelzővel, ami komoly ugrás a TN-hez képest.

(#154348) Khelben válasza pinnacle (#154340) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez mitől lenne ips?

(#154349) Khelben válasza ReWGeT (#154346) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs ilyen gép, hogy irodai munkára és játékra. Vagy-vagy. Irodai munkára meg lehet csípni 300 körül Dell Latitude 5590-et. Játékra meg Dell G5-öt. De a G5-ön sokat gépelni, az elég nagy kihívás lesz és a hordozást sem fogja szeretni.

(#154350) Tikakukac válasza pinnacle (#154343) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne vegyen, ha nem akarja látni amit csinál. Szabad ország, szabad gondolatok.

Második VGA 99%-ban offline lesz.

Ja és az IPS-t én sem tudom honnan szedted. Ez akkora TN, mint ide Lacháza.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.