Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154501) lenox válasza Khelben (#154499) üzenetére


lenox
veterán

Sakk?

(#154502) Khelben válasza geryyyy (#154500) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez konkrétan valamivel gyengébb, mint az integrált. Nincsenek csodák, a játékos gépek bőven 200k felett indulnak.

(#154503) karlop válasza Tikakukac (#154496) üzenetére


karlop
csendes tag

Köszönöm a választ, aktívan keresgélek tovább. igazáből a a G3-ra azért esett a választás, mert könnyű. naponta többször hozza viszi az ember... (ugyanemiatt 15,6") persze a helyemen +monitorral használom

az ár természetesen nem mindegy, de max 500eFt-ba bele kéne férni. (G3 konfig 420 körül volt)

igények pontosítva:

mérnöki munkára kell 3D CAD
500Gb ssd
min 16gb RAM
dedikált GPU (minél több cuda)
2,5kg körüli súly, illetve ne menjen 3kg fölé!

sztem nincsenek nagy igényeim :-)

(#154504) Khelben válasza karlop (#154503) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből munkagép nem lesz, úgyhogy marad valami konzumer, ami nem nagyon fogja tűrni a hordozást. Dell G5-öt keresnék a helyedben, ég és föld a G3-hoz képest.

(#154505) Tikakukac válasza karlop (#154503) üzenetére


Tikakukac
titán

500k-s kerettel van G5 is, nem is értem a G3-at.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154506) szabferi válasza Ronyman (#154497) üzenetére


szabferi
tag

Ez engem is nagyon érdekel, egy ismerősöm pont ugyanebben a szituációban van (unoka megy grafikus iskolába, adobe termékek, mit vegyen neki) - annyi volt hogy a tanár kijelentette hogy csak almás laptop, mert hát az a jó, de hálistennek a nagypapinak annyi IT háttere volt hogy érezte hogy vmi nem kóser, mert mi az hogy windowsos laptop már nem is jó...

Szóval ha bármi infó jön erről...

Általános ismereteim szerint:

8GB minimum, de inkább hajlok a 16GBre
SSD mindenképp
nagy képernyő mindenképp....

Amit nem tudok, hogy vajh a processzor mennyire számít, illetve a videókártya (utóbbira azt mondanám nem feltétlenül kell bikának lennie, mert tán a photoshop mégse 3D játék, de fene tudja)

[ Szerkesztve ]

(#154507) Sztenly


Sztenly
tag

Sziasztok,

Egyik kollégám venne notit mostanság.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250-300k HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Tárgyalós gép, alap irodai programcsomag.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva meg ide-oda rakva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) WIN vagy semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 512SSD és 16 GB Ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

Ő jobb híján az msi ps42-es megfelelő verzióját venné a digiprime-nál.
De mivel elmondása alapján hosszú távra tervez gondoltám rákérdezek, van-e tapasztalat a gépről és hogy milyen alternatívák jöhetnek még szóba.

Üdv,
Sztenly

(#154508) Khelben válasza Ronyman (#154497) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kihagytál egy csomó forintot. 17-es ips önmagában sem olcsó, ehhez jönne egy photoshop szintű kijelző meg elegendő hardver erő és olyan 800-1 milliónál járunk. Dell Inspironból lehet venni 17-es IPS-es gépet 300 körül, de az se munkára nem alkalmas, se erő nem lesz benne sok. 15,6-ból szintén 300 körül indul a Dell G5, ami megintcsak nem munkagép, de legalább van benne valamennyi erő. Ezeknek a gépeknek a kijelzője viszont photoshopra alkalmatlan, mert a színhűséget hírből se nagyon ismerik.

(#154509) Khelben válasza szabferi (#154506) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hidd el, nem véletlen, hogy a profi kép és videófeldolgozók jelentős része Macbook Pro-n dolgozik.

(#154510) hoffman_ válasza Dhampir (#154440) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a hasznos infókat :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154511) \/ulp


\/ulp
csendes tag

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetem, informatika szak, programozás, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CSGO, FullHD, low.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD, lehetőleg matt, IPS előny, de eddig is megvoltam TN panellel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten. Nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 128GB SSD kellene, de ha olcsóbban kijön külön, akkor úgy veszem. Minimum 8GB RAM, ODD nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
DisplayPort vagy 144Hz-es kijelzőt támogató HDMI.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg új.

(#154512) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok,
meg mindig nem jutottam dulore, fontolgatom a HP Zbook G5 17-t.

Billentyuzet:

Van barkinek programozoi tapasztalata vele? A billentyuzet nagyon kenyelmetlennek tunik ranezesre, nem ertem hogy lehetett ilyen draga minosegi gepbe ilyen lowkey(nek tuno) billentyuzetet tenni, a szigetektol amugy is fraszt kapok, nagyon faraszto ezeken gepelni. Csak nekem tunik igy, vagy ezt tenyleg elneztek a tervezok? A teszteket amiket olvastam, mindenki a gepelesi atlag alatti teszt eredmenyt kapott. Engem konkretan a programozoi hasznalat erdekel, pl hianyolom a kurzor billentyuk mellol a pgUp pgDown billentyuket, programozashoz elengedhetetlen, nagyon faraszto felnyulkalni a numeric keys fole. Legit a problemam vagy engedjem ezt el?

Anyaghasznalat:

Masik kerdesem, hogy nezegettem teszteket mobile workstation temakorben, es mindenhol ez a masina nyujtotta a leggyengebb teljesitmenyt, annak ellenere, hogy ebben meg a RAM is dupla volt a tobbi tesztalanyhoz kepest:

https://www.pcmag.com/review/368584/hp-zbook-17-g5

Miert ez a legajanlottabb itt a forumon (workstation kategoriaban) ennek ellenere? Ennyivel jobban birja a strapat, vagy stabilabb?

Vegigolvastam az osszes hsz-t amit talaltam Zbook G5 keresesre, tobb helyen emlititek, hogy az "anyaghasznalat" mennyivel jobb ennel a gepnel, mint a vetelytarsaknal. A legtobb magyarazat amit lattam: Az anyaghasznalat ami egy notebookot notebookka tesz. Mit jelent ez konkretan? Ha nem utom-verem oda mindenhez a gepet utazas kozben, es nagyreszt asztalon all 8 oraban akkor megeri nekem emiatt joval magasabb arat fizetni ugyanazert a specifikacioert?

Ahogy nezem ~2 evente fogok gepet cserelni, mert folyton valtok az uj technologiakra es a hardware igeny emiatt folyton az eget veri, ezert sem tudom, hogy mennyire fontos nekem a durability.

Jelenleg Alienware R4-em van, szeretem, de az anyagminoseg itt pl nagyon gyenge, nyikorog, nyeklik-nyaklik, 1.5 ev alatt mar tulestem egy teljes keyboard es teljes display cseren (gariban). Ez is egy baromi draga peldany volt, megsem birja, pedig meg a foliat is rajta hagytam annyira vigyazok ra. Ezt is azert vettem, mert hogy ez egy "minosegi" csucs jatekgep, e helyett egy kenyes, folyton gondokkal kuzdo masinat kaptam.

Milyen egyeb tenyezok szamitanak "anyaghasznalat" temakorben? Elso, hogy mennyit van mozgatva a gep, masik, hogy mennyit hasznalva napi szinten, harmadik talan, hogy mennyire melegszik at (az AW jatek kozben sem meleg egy cseppet sem szoval nem erzem ezt fontosnak), illetve gondolom az alapveto idotallosag normal hasznalat mellett.

Van barmilyen egyeb szempont ami miatt erdemes merlegelni, hogy az ember milyen anyaghasznalattal rendelkezo gepet valasszon?

Rakerestem Google-ben a notebook anyaghasznalat kifejezesre de semmi hasznalhato nem jott fel, sorry ha off. Olyan sok helyen olvastam errol itt konkret magyarazat nelkul, hogy kivancsiva tett a dolog :) :R

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#154513) Dhampir válasza pittbaba (#154512) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg még itt is érdeklődhetsz:

HP notebook topic

HP EliteBook / ZBook topik

[ Szerkesztve ]

(#154514) Goya


Goya
csendes tag

Köszönöm az ajánlásokat.

Abban tudtok-e segíteni, hogy hol tudnék megnézni minél szélesebb kínálatot Dell és HP notikból?

(#154515) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#154416) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Erre valaki?
Vagy ennyiért jó a HP 250 G6 i3-mal?

(#154516) FLD1987 válasza Goya (#154514) üzenetére

USAnotebook.hu oldalon szerintem sok Dell és HP laptop van.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#154517) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Kellene nekem egy olyan laptop (13-17"-ig) ami használt áron beszerzhető 40-80ezerig
Örülnék neki ha esetleg nem intergrált procis lenne és lehetne nagyobbra cserélni később
SSD-vel bővítem mindenképp ha HDD lenne benne, vagy is cserélem

Iskolára kellene barátnőnek

Soha nem voltam laptopos, így nem tudom miket érdemes nézegetni a használt piacon :R

Semmi extra kikötés nincs igazából, csak hogy azért ne gondolkodjon túl sokat

Már az is nagy segítség ha írtok néhány proci típust, hogy milyeneket nézegessek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154518) Goya válasza FLD1987 (#154516) üzenetére


Goya
csendes tag

És offline?
Jó lenne megtapogatni, esetleg kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#154519) #78600448 válasza enginev3.0 (#154517) üzenetére


#78600448
törölt tag

T430-HP EB 8470-8570, Latitude E6430-20-E6330.

(#154520) \/ulp válasza \/ulp (#154511) üzenetére


\/ulp
csendes tag

1. Fejlemény: megoldottam, mehet feljebb az összeg. Bár biztos vagyok benne, hogy utáljátok az ilyent, de nem tudom, hogy mennyit is kéne rá költsek. Tehát egyetemre kéne, főleg programozásra, ha kell, vinném magammal minden nap, eleinte tömegközlekedésen, a lakásban is sokat lenne mozgatva. Átgondolva, a játék nem szempont, fontosabb a hosszú akkuidő. Nem szeretném, hogy napközben kelljen újratöltsem. Hosszabb időre tervezem, ha el szeretném végezni a mesterképzést, akkor legalább erre nem költenék, vagyis fontos a strapabíróság. Beszéltem egyik ismerősömmel, aki az idén végezte el ugyanezt a szakot, ő a Dell XPS szériáját ajánlotta, főleg a drágább modelleket. Itt gyakran szoktátok ajánlani az Elitebookokat, úgy látom, azok egy kategoriával olcsóbbak mint az előbbiek, míg hardverben nem látok előrelépést. Anyagminőségben van különbség? Ha valóban megéri a felárat, akkor kifizetném. Igazából annyit fektetnék bele, amennyire tényleg szüksége lehet egy egyetemistának, mondjuk 560k körül állapítsunk meg egy felső határt. Ha ajánlotok, légyszi pontos modelleket írjatok.

2. Felső-közép- / felsőkategóriás gépeknél is látni i5 procikat alacsony órajellel. Érdemes i7-et nézni?

OFF: Hitelre vásárlásról mi a véleményetek? Láttam egy-két topicban olyant, aki nem ajánlotta, de 0% THM mellett nem látom a problémát.

Bocs az összeszedetlen gondolatokért és a határozatlanság miatt. Sosem volt még notebookom és az egyetemről is mindenki mást mond, nagyon új nekem az egész téma.

(#154521) #78600448 válasza \/ulp (#154520) üzenetére


#78600448
törölt tag

XPS az inkább csili-vili ultrabook még az EB az teljesen üzleti. Más a support mind a kettő terén. Az i5-i7 közti különbség nem mindig lényeg, ha a hűtés nem képes lehűteni, akkor lőttek az i7+ teljesítményének is.

(#154522) enginev3.0 válasza #78600448 (#154519) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez így több mint tökéletes

Ezekben cserélhető a proci? Ha esetleg gyenge lenne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154523) #78600448 válasza enginev3.0 (#154522) üzenetére


#78600448
törölt tag

Úgy tudom igen, de a hűtés kérdéses néhol, i5-l jársz jól az M-sk még hűthetők legyen az i7 is de a HQ-s jelölés pl (vagy MQ) az már kicsit combosabb. 3. genig szoktam látni aprón procikat.

(#154524) Tikakukac válasza \/ulp (#154520) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor idedobom: haverom egy T430-al letolta a villanymérnök alapot és MSc-t is és mai napig azzal vereti egyetlen plusz monitorral megtámogatva.

Semmi a világon nincs a képzéseken, amihez 600k-s gépmadár kellene. Semmi. Akkora ordas i7-es monstrum fosokkal járt mindenki befele előadásokra, hogy pilláztam mindig. Jól jött, mikor ment a papíron programozás, meg 0.1 sec helyett 0.095 alatt futott le az az 50 sor. Ja.

Szóval neked kelleni fog egy sok akkuidős 14" körüli gép, rendesebb kijelzővel meg otthon billzet és monitor meg egér, esetleg egy dokkoló. Egy marha fillért feleslegesen ne verj bele a témába. Majd ha felvettek egyetem után valahova ahol keresel 800k-t/hó, vehetsz csodát. Bár cég úgyis adni fog, egyébként meg ugyanez a srác millás fizunál tart és még mindig T430-a van magánban :B

0% THM-el a gond, hogy akkor éri meg, ha a gép amúgy is olcsó. Na ez nem szokott bejönni. Legutóbb egy laza 8-10%-os felár volt a 0% THM-es boltban. Az meg sok.

Ha új gép kell és égetnéd a pénzt első körben billzetet mennék nyomkodni. Latitude, Thinkpad, Probook. 12-14" között, amit találsz. Márkánként többnyire azonosak az érzetek. Ha ez pipa, akkor nézünk típust.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154525) Tikakukac válasza enginev3.0 (#154522) üzenetére


Tikakukac
titán

Megveszed őket i5-el és zéró problem. SSD mindenképpen legyen benne vagy alapból vagy dobjatok bele egyet. Ezzel és a fentebbi listával pofára nehezen lehet esni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154526) zachary


zachary
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm keres magának gépet, főleg lakberendezéshez és belsőépítészethez, így elég sokat fog renderelni és tervezni. Megpróbáltam összeszedni a kérdésekre a válaszokat:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - A közeljövőben (max fél éven belül)

2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - 300 000 Ft körül, ha esetleg van olcsóbb, az tökéletes lenne

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - Tervezés és renderelés (Archicad és Archline főleg). Disztribútor ajánlott gép i5, 8 GB RAM és 4 GB videokártya minimum.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - N/A

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 14-15,6"; FHD minimum, jó lenne IPS, de egy normális színhelyes TN is megteszi

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Minimális hordozás iroda és otthon között

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Win

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD és HDD; RAM minimum 8 GB, de inkább videokártya is minimum 4 GB

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - Honnan nem érdemes venni kifejezetten? A Lenovok több tízezrekkel olcsóbbak, mint a többi gép, van ennek esetleg minőségbeli oka?

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Mindegy igazából, használt is megfelel megfelelő garanciával

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#154527) enginev3.0 válasza Tikakukac (#154525) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszönöm

Nagyon szuper és nagyon jó áron vannak :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154528) \/ulp válasza Tikakukac (#154524) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Köszönöm a részletes választ, sokat segített. A Latitude 5490 tetszik, megpróbálok eljutni egy boltba, hogy kipróbáljam.

(#154529) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Melyiket választanátok?

[link]

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154530) janakbacsi


janakbacsi
őstag

alza-nál vásárolt notebookban szeretnénk ram-ot bővíteni saját magam. megtehetem ezt garanciavesztés nélkül?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#154531) Tikakukac válasza janakbacsi (#154530) üzenetére


Tikakukac
titán

Bárhol vásárolt gépben megteheted. Mindig az a kérdés, ki mennyire és hogyan tudja használni a csavarhúzót/műanyag feszítőket. Ha nem, akkor úgyis törni fognak a patentek meg elnyalódni a csavarok, aztán lehet izgulni. Alza a másik nagy trükkös cég, ott eleve Isten meg nem mondja honnan van beszerezve a dolog és hova lesz garis.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154532) Tikakukac válasza enginev3.0 (#154529) üzenetére


Tikakukac
titán

Aprós linket ne nagyon.

Ízlés szerint bármit vehetsz, ez tipikusan az a rész, amikor hozzáértővel elmész gépet venni. Képek alapján csak vágyakat tudsz vásárolni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154533) instantwater válasza enginev3.0 (#154529) üzenetére


instantwater
addikt

1366x768 ra be kell fizetned a környezetterhelési különadót egy EUs jogszabály alapján.

Sajnos nem, de így kellene lennie. :K

Annyit fogsz scrollozni, hogy elkopik a touchpad.

Én minimum FullHDs gépet néznék, ma már arra vannak optimalizálva az oldalak.

(#154534) enginev3.0 válasza instantwater (#154533) üzenetére


enginev3.0
félisten

Amiket írtak tegnap abban nincs fhd gép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154535) enginev3.0 válasza Tikakukac (#154532) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt jól látom hogy az i5 3xxx széria erősebb mint az i5 4xxx széria?
Magasabb órajel miatt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154536) Tikakukac válasza enginev3.0 (#154535) üzenetére


Tikakukac
titán

Lényegtelen, ezek olyan kicsi differenciák, hogy ekkoriban az i7 meg i5 között M szinten sosem mondtad meg melyik-melyik.

Fentebb a kolléga arra gondolt, hogy megpusztultok ilyen kijelző előtt. Ami sajnos igaz. Csak a keretetek tetejét is okosan használva lenne olyan, ami valóban ad értékelhető képet. 768p-s kijelzőket azért is offolnám, mert sok oldalon jobbra-balra scrollozni fogtok. Ami elég 1995-ös élmény.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154537) enginev3.0 válasza Tikakukac (#154536) üzenetére


enginev3.0
félisten

1600x900 felbontás már jobb?

80-90 körül könnyebb gépet találni? Szintén minőségi használt kellene

Nem akarok olcsó újat ami megsül és tönkremegy
Főleg nem Celeron meg hasonlót

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154538) Tikakukac válasza enginev3.0 (#154537) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a megsülés és nem a proci a gond. Egy E6430 örök élet meg egy nap ha nincs nagyon rossz csillagállásod.

A kijelző. Ahhoz minimum kéne egy FHD e7440-e7450. Ami szintén lenne 90k plafonnal, de azt vadászni kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154539) geryyyy válasza Khelben (#154502) üzenetére


geryyyy
tag

De azt jeleztem is az eredeti hozzászólásban, hogy játékra ott a konzol. A laptop játékra nem lenne használva. Ezesetben is mellékövés lenne az első HP laptop?

(#154540) instantwater válasza enginev3.0 (#154537) üzenetére


instantwater
addikt

Celeronra is kivetném a környezetterhelési különadót. :DD

(#154541) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

A Dell Inspiron mennyire vállalható/vállalhatatlan sorozat? Konkrétan egy 3580-ról lenne szó (15,6 FullHD (nem tudni milyen kijelző, remélem azért nem TN), i5-8265U, 8GB, 256GB M.2, Radeon 520, Win 10 Home, 3 év gar. = 256K HUF, egy szülők által talált noname bolt árajánlata)

Az alapszitu az, hogy 18 éves fiúnak kéne gép sulira (logisztika, semmi extrém nem futna rajta), na meg ugye játszani, már amennyire majd lehet a megvett gépen. Ez (a szülők számára :D ) annyira nem szempont.
A keretet 250-re lőtték be.

Az összefoglaló alapján ajánlottam nekik minimumként egy Acer Aspire 5-öt (15.6 FullHD IPS, i5-8265U, MX150, 256 GB M.2, 3 év gar. 250K HUF-ért, bár annyit elcsesztem, hogy ebben csak 4GB RAM volt), vagy ha hozzá tudnak csapni még egy kis pénzt, akkor egy Dell G5-öt (15.6 FullHD IPS, i5-8300H, 8GB, 1050TI, 128 GB SSD, 1 TB HDD, 3 év gar., 303K HUF)

Az általuk talált Inspiron gondolom hardverileg (IPS esetén) elég lenne nekik (a játékok leszámítva) , de az anyagminőségről, hűtésről, ilyesmiről nincs fogalmam.

Nem nagyon akarok ezzel foglalkozni (ha nem nagyon hallgatnak a jó szóra), de egy "általános" vélemény még jó lenne a gépről, ebben kérném a segítségeteket.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#154542) enginev3.0 válasza Tikakukac (#154538) üzenetére


enginev3.0
félisten

E7440 -et ki lehet fogni 75 körül
Sőt E7450 is van 65ért SSD nélkül

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154543) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#154542) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vagy esetleg akksi nélküli HP Elitebook 8560W
2. generációs i7-tel

Én csak attól félek hogy az én régi HP laptopom is megsült, és pl tesóm Lenovo Flex 2-je is

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154544) Dhampir válasza Sebaj Fóbiás (#154541) üzenetére


Dhampir
félisten

A kijelzője messzire van egy IPS-től.

A felvetett Inspiron 3580-al kapcsolatban:
Az Inspironnal ellentétben a Vostro 3580-at (nem játékra gondolva) Gigabites LAN-al látták el, ellentétben az Inspiron szolid, csupán Megabites sebességű hálózati csatlakozójával s talán tán - hacsak el nem írták - a Vostrora helyszíni kiszállásos garancia vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#154545) instantwater válasza Dhampir (#154544) üzenetére


instantwater
addikt

Ez nagyon megtévesztő, hogy ugyanazzal a modellszámmal kapható Inspiron és Vostro kiadásban is. :F

(#154546) enginev3.0 válasza Tikakukac (#154538) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na összeszedtük amik tetszenek

Ezek közül esetleg mit választanál?

Asus X555LB
i3 5010u
ssd
fhd
80ezer

Asus X540L
i3 5005u
ssd
felbontás?
80ezer

HP ProBook 650 G2
i5 6200
ssd
fhd
70ezer

Hp 650 G1
i5 4200
fhd
ssd
70ezer

HP ProBook 650 G1
i5 4210m
fhd
60ezer

HP 8560w
i7 2630qm
fhd
ssd
74ezer

Dell E7450
i5 5300u
felbontás fhd?
65ezer

Dell Latitude E7440
i5 4310u
ssd
fhd
75ezer

Igyekeztek kultúrált állapotban lévőket nézni
Ram mindegyikben 4 vagy 8Gb, de ez könnyen bővíthető
Ahol nem írtam ssd-t abban nincs, így arra még 5-6 ezret költeni kell

Ezek közül valamelyik vállalható típus, vagy rossz felé haladok?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154547) KasztP


KasztP
csendes tag

Sziasztok,

Érdekes dilemmával nézek szembe. Leszűkítettem már két modellre az igényeimnek megfelelő gépeket így maradt kb. az Asus G531-es és a Lenovo Y540-es széria. (Utóbbi mellett szól a visszafogottabb design, és hogy van benne webkamera. Előbbi pedig most jó bundle akcióban van, 7.1-es fülessel és jó egérrel.)

A kérdés viszont a hardver. Nagyon hasonló áron vannak egyikből vagy a másikból:
A. i7 9750H + GTX 1660ti illetve
B. i5 9300H + RTX 2060-as modellek.

Kérdéseim:
- Hosszabb távra (2-3 év) tervezve mi éri meg jobban 4 magos proci időtállóbb grafikus kártyával, vagy pedig 6 magos proci kicsivel gyengébb grafikával?
- Van-e közöttük komoly különbség akkumlátoros üzemidőben? (Papíron mindkét proci 45W-os.)
- Érdemes-e lejjebb adni mind prociban mind grafikában (i5 + 1660ti) a nagyobb/gyorsabb SSD-ért cserébe?

Felhasználás:
70% irodai jellegű munka, ebből a leginkább erőforrásigényesebb a chrome nagyon sok nyitott tabbal és különböző pluginekkel (emiatt pl. nem elég 8 giga ram), excel, különböző dokumentumok megnyitása / szerkesztése, prezentációk/demok, videohívások.
20% programozás, data science/machine learning próbálgatása/tanulása. (Linux platformon)
10% játék (főleg stratégiai és RPG jellegű játékok pl. Civ, No Man's Sky, Dragon Age/Mass effect széria, Fallout és hasonlók) (Windows 10 platformon)

Mit gondoltok? :)

[ Szerkesztve ]

(#154548) Kbali válasza enginev3.0 (#154546) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezekből az Asusok instant felejtősek, a G2, 7450, 7440 vállalható, amennyiben fhd.

(#154549) Tikakukac válasza enginev3.0 (#154546) üzenetére


Tikakukac
titán

E7450 szigorúan FHD IPS-el. Minden mással felejtős.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154550) enginev3.0 válasza Kbali (#154548) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vagy még egy

Fujitsu Lifebook E744
I7 4mag 8 szál
70ezer

De ez 1600x900as

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.