Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154751) Tikakukac válasza makoss (#154750) üzenetére


Tikakukac
titán

Hacsak nem 7 órás művészfilm akkor ott figyeg az akkucsere is. Jó buli. Töltővel kigyújtja a házat, akkuval meg rákölti a gép értékének a harmadát. Tuti vétel volt. Az eladó szerint aznap seggrészeg volt az örömtől :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154752) tutis válasza Tikakukac (#154711) üzenetére


tutis
őstag

Szolgáltatás alatt pl terméktámogatást értesz? Vagy hardver/szoftverezettség?

Amúgy nekem eldőlt, hétvégén beugrottam a media marktba és ki volt téve egy ACER A315-41G-R0TY gép akciósan. (ryzen 5-2500u, fullhd, 4GB ram, 1terra hdd)
125ezer volt, mivel utolsó db volt, nem hagyhattam ott. Plusz ma vettem bele egy m2 ssd-t, plusz 4 giga ramot. Szerintem ez jópár évig kiszolgál majd.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#154753) Tikakukac válasza tutis (#154752) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor az én "munkám" itt véget ért :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154754) makoss válasza Tikakukac (#154751) üzenetére


makoss
addikt

Hát az biztos, hogy nem ép a figura, de ha az akkunak is problémája lesz járkáljon utánna a rendbehozatalának az aki eladta! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#154755) Tikakukac válasza makoss (#154754) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt rábízom a kedves ügyfélre, nem ismerem a vétel körülményeit. Ez a töltő dolog sem áll össze, hogy akkor mi van. Sok szerencsét és több gondolkodást kívánok hasonló IT-s beszerzések előtt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154756) instantwater válasza kolbi79 (#154743) üzenetére


instantwater
addikt

Az első legalább i3, és SSD, de az a 128 GB SSD és a 4 GB ram szűk lesz hamar.
A 4 GB RAM szűk lesz néhány böngészőfül után, a 128 GB SSD pedig szűk lesz egy windows update után és néhány extra program telepítése után.

Én 8 GB RAM és minimum 256 SSD t céloznék meg amiért van értelme pénzt kiadni.

A második.
Nos, igen, az ratyi, hogy a szóhasználatoddal éljek.

Pentium ugyanolyan hulladék mint az atom vagy a celeron, és a 64 GB MMC nagyon nagyon nagyon ...... nagyon kevés. Manapság a telefonokban több tárhely van.
És az MMC mint technológia. Inkább kerüld.
Sebességben valahol félúton van egy HDD és egy lassú SSD között.

Anyaghasználatról pedig majd mesélnek a topikgazdák, az nem az én asztalom.

(#154757) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
100-120E környéki használt ár mellett keresnek irodai felhasználásra könnyen hordozható laptopot. Akku. idő és a fullHD ips panel szempont.
Az alábbiak tűnnek szimpatiusnak:
ASUS UX305F
HP Pro x2 612 G1
Hp Elitebook 840 G3
Ezek közül, illetve ezeken kívül melyik a leginkább ajánlott a célra?

(#154758) Khelben válasza Lefty (#154745) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezen a szinten mindegy, elég a HD 620 is.

(#154759) Khelben válasza PitkyePadvan (#154749) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább szórd ki a pénzt az ablakon, az is jobb, mint az Y530.
300-ból már neki lehet futni egy Latitude 5590-nek vagy egy jobban felszerelt HP Probook 450-nek. Integrált videókártyával.

(#154760) Khelben válasza Blackhole13 (#154757) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek közül a 840. De nézhetsz Dell E7440-et is, az is ugyanaz kb.

(#154761) hata0 válasza hata0 (#154661) üzenetére


hata0
csendes tag

Kicsit kitoltam a keretem és így az általatok javasolt G5 (ezt találtam) és egy ASUS ROG ZEPHYRUS G GA502 közül melyik a jobb? Az asusnál a GPU jobb és fél kilóval könnyebb de a procit nem tudom. Váltsak erre vagy még mindig G5? Esetleg 3. opció 450000-ből?

[ Szerkesztve ]

(#154762) instantwater válasza makoss (#154750) üzenetére


instantwater
addikt

Sosem értettem amikor valaki fillérekért vesz egy gyenge gépet és reménykedik benne, hogy "beválik".

(#154763) Firehand válasza Khelben (#154706) üzenetére


Firehand
tag

Miért nem szabad a gamer gépeket hordozni?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154764) blue_23 válasza Levo96 (#154748) üzenetére


blue_23
senior tag

GTX 1050 grafikus kártyát régebbi "gamer" laptopokban találsz, amelyeknek rosszabb a kijelzője.

Jobb kijelző 1660ti GPUval van, pl Helios 300 (500k), Scar 3 144 HZ kijelzővel (460k körül lesz kapható), amelyeknél 92-98% a színlefedettség és gamer (képes lesz lehűteni, ugyanakkor nem való a hordozás).

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#154765) PitkyePadvan válasza Khelben (#154759) üzenetére


PitkyePadvan
tag

megnezem oket,
de mi a baj a Lenovo-val egyebkent? Csak segits megerteni, mert abban peldaul dedikat video kartya van ezekben meg integralt, es a specifikaciot nezve elegge hasonloak.
jobb anyag, strapabirobb? :R

Üdv: László

(#154766) Dhampir válasza Firehand (#154763) üzenetére


Dhampir
félisten

Mert sssszigggggorúúúúúan tiltja az ÜGSCKV,DKKFE (Üzleti Gépeket Szabad Csak Komolyan Venni, De Komoly Komolyan Felhasználók Egylete). :D

Egy 10 éves üzletit nehéz összetörni -igaz, hogy használni már nem sok mindenre lehet -, míg az új gépek többsége (üzletiek sokasága is) strapabíróbb kellene, hogy legyen. :U

[ Szerkesztve ]

(#154767) PubliCat válasza Dhampir (#154766) üzenetére


PubliCat
tag

Cafolnam.
Baratn anyja, tehat az anyosjeloltem a baratnok reeegi t61es laposat hasznalja otthon, youtube, radio, fb-re, neha office csomag, ppt-k, levelezes, szoval altalanos office felhasznalas, nemi youtube fuszerkent hozza adva.

Rl4gb ram, t-akarhanyas proci.

Mindig jo. Meg mindig jo. Egy akksi csere befigyelne neki, meg egy ssd, es szinte tokeletes lenne neki.

A ceges tp l530-asa ahhoz kepest egy telesz@rt buvarruha formara preselve.

Offf

Persze, felhasznaloi szokasok fuggvenye az egesz.

[ Szerkesztve ]

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#154768) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv, új 15,6"-os gép, alap képfelbontással (768p elég), SSD-vel (128GB elég), olyan 100k körül, oprendszer nélkül, csak netezésre, magyar bill., optikai meghajtó nem szükséges, külön VGA chip ne legyen benne, csak prociba integrált.
Mi az ajánlott ezekkel a kritériumokkal.

(#154769) Dhampir válasza PubliCat (#154767) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze nem rossz az. SSD erősen javallott. :K Saját magam szempontjából csak olyan számozásútól szeretem a TP-t, ami már átviszi HDMI kábelen a hangot is, mert egyebekben kissé öreges a műszaki környezet.

(#154770) Khelben válasza _Atesz (#154768) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem lesz ilyen. HP 250 van 120-140k körül, ami a legolcsóbb és használható valamire, i3-mal. De netezésre ma már kevés lesz az 1366x768.

(#154771) Khelben válasza PitkyePadvan (#154765) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezeknek a hűtés a rákfenéje, gyakorlatilag a választásnál ez az egy szempont van. Utána jön a ház anyaga, ami általában biliműanyag, mert valahol meg kell spórolni a hardver árát. Ehhez jön a Lenovo fasza driverezése, amikor bohóckodni kell különféle verziókkal, mert épp az ajánlottal nem működik az adott hardver. És az egészen a korona a kiváló garanciális szolgáltatás, aminek a rémtörténeteivel tele van a net.

(#154772) Khelben válasza Firehand (#154763) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanazért, amiért egy sportkocsival nem szállítunk sódert. Nem arra tervezték, nem olyan anyagokból van, hogy kibírja. Kopik, deformálódik, törik, stb.

(#154773) Khelben válasza hata0 (#154761) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem volt még nálam GA502, de a notebookcheck hőmérséklet mérései alapján nem jólosnék neki hosszú életet. 58 fokos külső hőmérséklet nem tesz jót az alkatrészeknek...

(#154774) mp54 válasza SingleFrench (#154746) üzenetére


mp54
senior tag

VAGY egyszerűbb lenne, ha vennénk egy nagyobb pendrive-ot vagy külső hdd-t és arra másolnánk a filmeket, majd onnan játszanánk le a TV-re dugva?
Ezt rossz ötletnek tartom: a TV médialejátszója "buta", egy laposon futó lejátszó program (pld VLC) sokkal több film formátummal elboldogul. Én külső HDD-re rakom a filmeket és külön médialejátszóval játszom le. Már elég öreg, van amit nem vitt, azt vitte a VLC...

(#154775) _Atesz válasza Khelben (#154770) üzenetére


_Atesz
addikt

A Ryzen 3 proci nem jobb, mint a gyatra u-s i3-ak?
Pl.: ez?

[ Szerkesztve ]

(#154776) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Mostantól számolva bármikor.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

500k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Legújabb Adobe Lightroom és Photoshop

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

No.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15,6" jó lenne. Hobbi fotósnak lenne, szóval színhelyes kijelző kellene, meg minden ilyen tulajdonság, ami fotószerkesztéshez párosul.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Főként asztalnál, de néha napján hordozva is lenne.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Win10 jó lenne.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Min 512, de jobb lenne 1TB SSD.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Inkább új kellene, de, ha nincs, akkor használt is szóba jöhet.

Ezekkel a paraméterekkel lehetséges?

Köszönöm.

Összefoglaló kinyitása

Hozzászólok Téma mentése Aktív témák

[ Szerkesztve ]

(#154777) Khelben válasza _Atesz (#154775) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanaz, csak több hőt termel. A Lenovo 330 pedig továbbra sem ajánlott típus.

(#154778) _Atesz válasza Khelben (#154777) üzenetére


_Atesz
addikt

Ok, köszi.

(#154779) Starchm válasza Khelben (#154777) üzenetére


Starchm
őstag

Lenovoból egyáltalán van valami ajánlott? :DD

(#154780) Tikakukac válasza Starchm (#154779) üzenetére


Tikakukac
titán

30 gépet biztosan össze tudok írni 10 perc alatt fejből is.

Ja, hogy ezek a kívánságlistákat nem fedik le. Ilyen az élet. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154781) instantwater válasza Starchm (#154779) üzenetére


instantwater
addikt

X,T sorozat :D

(#154782) Starchm válasza Tikakukac (#154780) üzenetére


Starchm
őstag

Igazából csak érdekelt, h ennyire rossz a lenovo vagy csak a kivánság listát nem fedi le és emiatt nem látom emlegetve, mikor bele-bele olvasgatok a topikba.
Gondolom az a 30 gép valami thinkpad szériás?

(#154783) Dhampir válasza instantwater (#154781) üzenetére


Dhampir
félisten

A régi W-t és az újabb P-t se hagyjuk ki. :)

(#154784) instantwater válasza Dhampir (#154783) üzenetére


instantwater
addikt

Igaz a P is jó, de olyan ritka és drága, hogy még csak képről láttam :D
A W-t nem ismerem. :(

[ Szerkesztve ]

(#154785) Dhampir válasza instantwater (#154784) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Wót a Workstation, a P elődje. :)

(#154786) Tikakukac válasza Starchm (#154782) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy ThinkPad vagy sajnos régi sima Lenovo.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154787) #96066816


#96066816
törölt tag

Sziasztok!
Bocs, hogy ide is elhozom a bajomat [link] , de itt aktivak a "régi" motorosok, akik tudom, hogy jól ismerik ezeket a gépeket.
Szeretnék egy olyan gépet, ami sokat hurcolható (birja a strapát), van benne DVD iró és megy kb 2 órát akksiról, fusson rajta a Win10, Office programok, meg bírja a YouTube HD videókat (tehát irodai használat, massziv csomagban).
Max 100k-t tudok költeni, elsősorban a laptopsystem használt üzleti kinálatából nézelődtem, pl T530 gép tűnt megfelelőnek (vagy pl. E6440).
Mi a véleményetek, milyen gép lehet alkalmas ezekre a célokra, amivel még olyan 2-3 év kihúzható, és alatta/utáni is van rá esetleg esély, hogy találok alkatrészt hozzá?
Nagyon köszönöm!

(#154788) Tikakukac válasza #96066816 (#154787) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy méret azért kellene még. 100k-ból csudi gépek vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154789) #96066816 válasza Tikakukac (#154788) üzenetére


#96066816
törölt tag

14"-15" méretek közül szeretnénk, a legjobb a 15" lenne, de nyitott vagyok a 14"-re is, ha van ott valami tuti vétel.

[ Szerkesztve ]

(#154790) Tikakukac válasza #96066816 (#154789) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ütés-vágás lesz, 8470p és 8570p. Esetleg a 8570W. Atombiztos kasztni, van bennük anyag is.

40k-tól 80k-ig megkapod őket. Ha rombolhatóság a kérdés, csak ezek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154791) #96066816 válasza Tikakukac (#154790) üzenetére


#96066816
törölt tag

Szuper, nagyon köszönöm!

(#154792) PitkyePadvan válasza Khelben (#154771) üzenetére


PitkyePadvan
tag

ertem.
es ha jatekot megis akarok azert akkor a Dell G5 5590-t ajanlanad?

Üdv: László

(#154793) Homer18


Homer18
csendes tag

Sziasztok, egy ilyen laptopot keresnék!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 200-250 ezer forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- egyetemi jegyzetelés, programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyn játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- maximum egyszerű játékokra lenne használva(pl. LoL)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 13,3-14" a könnyebb hordozhatóság érdekében, 1080p
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- heti többször lenne hordovza egyetemre
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- legyen bővíthető a tárhely és a memória is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- mindkettő szóba jöhet, ha garanciális

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#154794) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár azonnal, de néhány hónapon belül jó lenne lecserélni a régit.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 400 000 Ft
(3) Felhasználás?
Kizárólag képszerkesztés munka szinten
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Értelemszerűen minél nagyobb felbontás és méret. A későbbiekben második monitor is lenne hozzá csatlakoztatva a munkavégzés miatt. Még nincs eldöntve, milyen típus.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lenne hordozva, de nem napi szinten, első sorban asztali gépet helyettesítene.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Páromnak lenne a gép. Windows és MAC OS-t is egyaránt tud használni. Éppen ezért Apple gép is erősen szóba jöhet.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell, SSD annál inkább.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új is, használt is.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#154795) PitkyePadvan válasza PitkyePadvan (#154792) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Bocsanat,
kozben nezelodtem.

Van olyan HP ProBook 450 amiben GeForce MX130 kartya van, ez nekem mar eleg lenne :R .

Üdv: László

(#154796) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a következő konfiguráció szerintetek elegendő irodai használatra?

• Gyártó: HP 250 G7 6BP19EA • Processzor típus: Intel® Core™ i5 Processzor • Processzor számozás: 8265U • Memória méret: 8GB • SSD méret: 256GB • Videokártya típus: UHD Graphics 620 • Kijelző méret: 15.6 • Kijelző felbontás: 1920x1080 • Kijelző típus: Anti-glare • Operációs rendszer: Windows 10 • Garancia időtartam: 3 év • Garancia típusa: Háztól-házig garancia • Optikai meghajtó: Igen • Szín: Fekete • Tömeg: 2,00kg

Pontosabban nem is az irodai használat vetett fel bennem kérdéseket, hanem az, hogy külső 22" FHD monitorra szeretném kiterjeszteni a képét HDMI csatlakozón mert sok táblázattal dolgozok jó lenne egyszerre többet látni. Ilyenkor az integrált kártya nem lesz kevés? Lehet, hogy láma kérdés de ilyenkor nem eszik több RAM-ot? Ugyanis (tény, hogy 4 éve nem volt újratéve) de a jelenlegi asztali gépemben is csak 8GB RAM-mal kell gazdálkodnom és a régi teleszemetelt rendszer néha fel is zabálja, aztán jön a kékhalál. (nem akarom újratenni ameddig nincs másik munkaeszköz) Tudom, hogy egy friss telepítéssel az irodai felhasználói profilomra elegendő a 8GB csak beugrott, hogy az integrált GPU is ebből használ?!?!?! Két monitor többletfogyasztást eredményez-e?!?!?!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#154797) PubliCat válasza dssport (#154796) üzenetére


PubliCat
tag

Intel HD 520-ammal ugyanazt csinálom, mint amit te akarsz. 8gb ram mellett, van , hogy illusttratort is nyitok a nagyobbacska táblázatok mellé, 2 , néha 3 monitoron is.

Szóval bírni fogja, nyugodj meg. Ráadásul az én procim még gyengébb is (i5-5xxxU)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#154798) Firehand válasza Khelben (#154772) üzenetére


Firehand
tag

Ezt a hordozhatóságot tisztázzuk már. :)
Nekem egy laptop hátizsákom van amiben van egy fél cm vastag párnázott kivehető laptop tartó. A laptopot hetente vagy inkább 2 hetente viszem magammal, menetközben nem használom.
Irodában szépen kiveszem felteszem a laptop hűtőre és utánna bekapcsolom használom.
Ez hordozásnak minősül?

Nem kötözködni akarok hanem kíváncsi vagyok mi a hordozás számotokra?

Olvastam a példádat de ez alapján amit leírtam ez csak sportkocsival elhozok egy zsák csemperagasztót az Obi-ból kategória nem?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154799) Tikakukac válasza Firehand (#154798) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyes típusok asztalon töltve az egész életüket néha csak lehajtva is képesek szétesni. Nem egy ilyet tudok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154800) Firehand válasza Tikakukac (#154799) üzenetére


Firehand
tag

Ez nem túl biztató ...
Én nem akarom sokat használni máshol de időnként kell a hordozhatóság is.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.