Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155401) pamitsu


pamitsu
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit
Max. 340.000Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Panzióba lesz vásárolva, céges programok futtatására
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset, vagy egyáltalán nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, de az se baj ha anélkül van
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ssd, 500 gb már elég
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hdmi legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

(#155402) Zedroxine válasza pamitsu (#155401) üzenetére


Zedroxine
tag

Próbáltam ubuntun nem evett kevesebbet semmi. Ráadásul a céges VPN-t 1,5 napig heggesztettem majd feladtam és bootloaderben win-t választottam az Ubuntu helyett. Tényleg előnyösebb de amit meg tudok csinalni Windows alatt 3 kattintassal vagy max 10-el ahhoz terminálban 342 parancsot kell csodálatos -f -rmx -gzfdkjyvsgr argumentumokkal megtűzdelni. Kösz nem, ha meg mégis arra adnám a fejem még mindig fel tudom tenni :))

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#155403) Tikakukac válasza pamitsu (#155401) üzenetére


Tikakukac
titán

E5570 Dell helyszíni garival 270k-tól elérhető full konfigokkal i7-el, kifuttatásban. Vagy venni kell HDD-vel és utólag bővíteni vagy bolttal lebeszélni. A gyári SSD-s horror árban megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155404) G0mb1


G0mb1
csendes újonc

Sziasztok!

Bent az irodába keresem új társamat, csak munkáról lenne szó és csak office, word, excel leginkább, meg sok scannelés és nyomtatás.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 50-100k számlával
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) office + számlázó
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15'6, mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 1%, nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD mindegy a tárhely, mindent felhőben tárolunk
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) +monitor + 1-2 usb nem árt
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt kellene garanciával

(#155405) Jeni07


Jeni07
friss újonc

Sziasztok,
Laptopot szeretnék vásárolni és ebben kérem a segítségeteket.

1 hónaponebelül lenne esedékes a vásárlás.
Kb 120 ezer a felső határ
Felhasználàs: otthoni felhasználásra ( filmek, office)
Kijelző: 14 colnàl nagyobb
Nem lesz hordozva a laptop
Operációs rendszer : Windows 10
Tárhely: 1TB HDD
SSD ha belefèr az árba
Memória : min 8 GB
Optikai meghajtó nem kell
Csak új laptop jöhet szóba

Köszönöm előre is a válaszokat. :)

(#155406) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Heló!
Ismerősöm harmadszor is meggondolta magát, hogy milyen laptop kéne neki, így megint itt vagyok :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 300-350 ezer.

(3) Felhasználás?
MS Office, munkahelyen vetítés, film, böngészés, régi játékok

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CoD 5, Heroes 5, egyéb régebbi játékok kb. 2010-ig. Azért nem ártana, ha pár kisebb gépigényű elindulna ebből az évtizedből. GTX 1050-es VGA max, de talán az is overkill, MX250 azt hiszem elég.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15.6”, FHD, matt, IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Gyakran, munkahelyre menős lesz. Út közben azt hiszem, nem használná, de azért tűrhető akkuidő jól jönne, ha nem tudja bedugni.

(7) Operációs rendszer?
Mindegy

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- RAM: 8GB
- Optikai meghajtó jól jönne, de már kevés gépben van, elengedhető.
- 500GB SSD, de ha könnyen cserélhető, lehet HDD-s vagy kisebb SSD-s is.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-Ne legyen gamer kinézetű. Korábban erősebb gépet akart, G5 lett volna, de az is „túl gamer” egy tárgyalásra.
-Jó anyaghasználat és tartósság.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#155407) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 150.000Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Full otthoni. Netezés, irodai programok, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz használva játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", lehetőleg IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyaon keveset
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10, de nem ragaszkodom, hogy a géphez járjon
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, legalább 128GB, de inkább több. esetleg caddy lehetőség vagy másodlagos meghajtó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is szóba jöhet megbízható helyről garival. fő szempont a tartósság :)

Köszi a segítségeteket!

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#155408) novakalex válasza novakalex (#155352) üzenetére


novakalex
aktív tag

erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#155409) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
Egy kedves ismerősöm laptopot szeretne venni, teljesen alapfeladatokra: böngészés, irodai alkalmazások olykor film.
130 k a kerete rá, igényei csupán ennyiben kimerülnek. Újat szeretne, bár próbáltam rábeszélni használt üzletire. Mivel járna a legjobban? Ha sikerül használtra rábeszélni, merre érdemes elindulni?
Köszönöm előre is.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#155410) instantwater válasza pocokxx (#155409) üzenetére


instantwater
addikt

Újonnan ennyiért csak fékezett habzású biliműanyagot kap.

(#155411) Tikakukac válasza G0mb1 (#155404) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy T530 jelent meg hirtelen előttem, na abból tényleg szinte makulátlant kapsz 100k-s keretig agyonfullozott konfiggal.

De ha 8570p jobban bejön, az is van szekérszámra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155412) Tikakukac válasza Jeni07 (#155405) üzenetére


Tikakukac
titán

Újban a 120 az nem egy bőséges keret, ha BlackFriday még kibírható, na akkor HP 250 G6-G7 tutira lesz i3-al is 100k-120k körül. Lehet még SSD-vel is. Olyasmit néznék. Feltéve ha a hülye billzete nem gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155413) Tikakukac válasza halalfalo (#155406) üzenetére


Tikakukac
titán

Sima és konzol. Csókolom. 10 éve agyonvertem volna magamat ha ilyet leírok, de mostanra ez már tényleg korrekt kompromisszum.

Na, hát erre a kérdésre elment egy majdnem fél óra, de igen, éppen van egy gép ami jó lehet:
HP ProBook 445 G6 RX Vega 10-el. Na ez kb ott van, mint egy MX250 és a gép sem egy RGB-s majomketrec. 350-ből kényelmesen meglesz.

Többször ne gondolja meg magát, tik-tak van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155414) Bazsó


Bazsó
tag

Sziasztok !

Segitséget kérnék, elvesztem a gépek között . Előre is köszönöm az ajánlást !
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200.000 Ft
(3) Felhasználás?
Hobbi, sorozat, web
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem szeretnék játszani
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mérete 13-14” között , felbontás HD, panel mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Használnád-e utazás közben is?
minimális , havonta 2x
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) teljesen mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa
minimum 256 GB SSD + 4 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Semmi extra
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Összefoglaló kinyitása

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#155415) Tikakukac válasza DGery (#155407) üzenetére


Tikakukac
titán

15" és IPS amit nehéz összehozni. Van ilyen, de az már korosabb, mint amit szerintem akarnál, ami meg új drágább. Most azt nyomozom E6540-ben a végső változatok VA panelt legalább kaptak-e. Ha igen, az lehet opció.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155416) Tikakukac válasza novakalex (#155408) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, gémerek előre, ez a hardver ennyiért nehezen lesz kihozva tartósra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155417) Tikakukac válasza pocokxx (#155409) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző méret ha 14" okés, tömve a piac. Olyan konkrétan zsír új fóliás E5450 IPS panelest vitt egyik srác priviben végül, hogy megborultam. 110k vagy mennyi volt. És tényleg, szinte totál mindene új volt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155418) Tikakukac válasza Bazsó (#155414) üzenetére


Tikakukac
titán

170k a 4WU95ES kódos Probook 430 G5 IPS-el. Egy RAM modult ha még raksz bele, olyan lesz, hogy csuhaj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155419) beer1 válasza Tikakukac (#155381) üzenetére


beer1
aktív tag

én nem nagyon találtam 360korul csak 1050ti al
Hol kellene keresni ?

(#155420) DGery válasza Tikakukac (#155415) üzenetére


DGery
aktív tag

Először is köszi a választ!

És IPS-t elengedve mi lehetne egy vállalható kategória a többi paraméterrel?

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#155421) csudri válasza csudri (#155359) üzenetére


csudri
őstag

[link] Erre valaki? :U
Úgy tűnik a kolléga egy Asus Rog G531 mellett teszi le a voksát, érdemes/felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#155422) aradebil2 válasza aradebil2 (#155397) üzenetére


aradebil2
senior tag

sziasztok, erre valaki? 250 körül, főleg irodai/munka használatra, 15.6"-nál kisebb gépet keresünk. Hp Probook, Lenovo E/L széria?

(#155423) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Bocsi az offert..
Visszaolvasva lattam, hogy bizonytalan ideig a laptopszalon nem fogad ugyfeleket. Garancia ugyben irhatok egybol a HP-nak is, vagy varjak türelmesen a laptopszalonra? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#155424) Dhampir válasza DrDobos (#155423) üzenetére


Dhampir
félisten

Gyorsabb a HP felé intézni, mint egy bolt közbeiktatásával.

(#155425) milan-travel


milan-travel
friss újonc

Sziasztok,

Decemberben szeretnek venni egy laptopot 180-220 ezer ft kornyeken.
A gep sokat fog utazni, tanulasra lessz hasznalva (sok bongeszes, word, excel), fontos lenne hogy ne peregjen szet. Photoshop-ot is szeretnek hasznalni esetleg egyeb grafiak programokat, ritkan talan jatszani. (nem fontos hogy a legujabb jatekok szepen fussanak)
15 colos kepernyot szeretnek full HD-s felbontassal, Jo lenne ha kulteren is lathato lenne (matt), valszeg windows 10-et fogok hasznalni.
Mindenkeppen ssd-t szeretnek es 8gb ram-ot. Kifejezetten uj laptopot szeretnek.

Egy Dell Vestro-t neztem ki, amiben egy core i5, 8gb ram, 265 gb ssd es egy ati 620. Ez a gep szuper lenne mivel csak 180 ezer ft de a VGA-t gyengenek talaltam.

Valaszotokat elore is koszonom! :)

(#155426) silboy válasza Khelben (#154904) üzenetére


silboy
aktív tag

Köszi, esetleg valami konkrét tipust nem tudnál ajánlani ami a plussz HDD-vel bele fér a keretbe? Úgy látom elég sok változat van, teljesen láma vagyok a témában...

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#155427) Dhampir válasza milan-travel (#155425) üzenetére


Dhampir
félisten

es egy ati 620

Nem írtad a pontos típust, de ha a Vostro 3580-at nézted ki, abban lehet Intel UHD Graphics 620 és mellette egy AMD Radeon 520.

Csak emiatt szóltam hozzá.

(#155428) Ezustroka


Ezustroka
tag

Sziasztok!

Anyukám keres magának gépet, az alábbi paraméterekkel.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, napokon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
270.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai munka, netezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, lehetőleg IPS, 13", 14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális hordozás, azt is autóban, alapvetően nagyon vigyáz az eszközeire.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Kell rá Windows sajnos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 Gb SSD, 8 Gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Háttérvilágításos billentyűzet, legyen minél könnyebb, mutatósabb.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Maguknak az alábbiakat nézték ki: https://www.emag.hu/asus-zenbook-ux331fn-eg003t-13-3-fhd-laptop-intel-core-i5-8265u-8gb-ram-256gb-ssd-geforce-mx150-2gb-windows-10-home-magyar-billentyuzet-szurke-ux331fn-eg003t-hu/pd/D4RB9RBBM/
https://www.emag.hu/hp-pavilion-14-ce0001nh-14-fhd-ag-ips-laptop-core-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-nvidia-geforce-mx130-2gb-win10-magyar-billentyuzet-ezust-4tu66ea-hu/pd/DMNWHCBBM/

Na most ezekről én lebeszéltem őket. Egyrészt a bolt miatt, másrészt, mert felesleges a dedikált videókártya, gondolom csak felesleges meghibásodási lehetőség lenne, meg hát jobban is melegszenek ezek gondolom. Azon kívül gyanúsan olcsók is szerintem.

Én az Acer Swift 3-at ajánlottam nekik. Erősítsetek meg kérlek, hogy azzal nem lőnek mellé. https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-swift-3-ultrabook-sf314-56-51xe-kek-mar-3-ev-garanciaval-nxh4eeu041_win/11537/

Gondolom még pár Asus Zenbook jöhetne szóba, de azokból nem igazán találtam kereten belül.

Köszi a segítséget!

(#155429) hallador válasza Ezustroka (#155428) üzenetére


hallador
addikt

Szia,

A HP nem rossz, de ennyit nem ér. Az ASUS-al meg azért vannak gondok. Például ennek a fedele eléggé gyenge hajlik mint a vessző. A Zenbook legallja. Zenbook Touchpad SUCKS.
A HP elég jó minőség, de ha nekem kellene választanom, akkor én is az ACER-t venném meg ebből a hromból.

Ha pedig valóban jobb minőségű gép kell, ami mindegyiket elveri, akkor ASUS ZenBook UX333FA/FN. Ennek a gépnek külseje műanyag, de alatta fémlap van. Picit vastagabb, mint a 331, de cserébe kisebb készülék, és olyan masszív mint egy Dell XPS 13 9380/90. Keress rá. Persze touchpad probléma ennél is lehet azzal szenvedni kell, a jó driver miatt. Az Acer, és a HP esetében ilyen probléma nem lesz.
Ha nagyon biztosra akarsz menni (pl garancia és egyebek, akkor HP), azért arra figyelj, hogy az EMAG valamiért sokkal olcsóbb, mint a többiek, ez nem véletlenül van, ennek a készüléknek az esetében. (Szóval itt teljesen igazad van szerintem a bolttal kapcsolatban)

A helyedben én néznék egy ASUS ZenBook UX433-ast mondjuk a DigiPrime-nál. (Nem szoktam ilyet mondani, de konkrétan tudom, hogy az ASUS esetében az üzlet kis és nagyker is, vissza van ellenőrizve az ASUS Magyarországnál, ASUS szempontból védett a tézis.)
Az UX333,433-as széria Business modell. Az az nem consumer.

Amúgy Pedig HP ProBook 430/440 G6. A ZenBook 333/433 a ProBooknál masszívabb, könnyebb, és csinosabb. De a ProBook egy igazi igásló! A ZenBook-ot a HP-val szemben akkor venném, ha pl érzékeny a súlyra aki hordja, női táskába kell hordani, nem akar cipelni stb.
Minden másra ott a ProBook! Hosszútávon nem lennék benne biztos, hogy a ZenBook tovább bírja a ProBook-ról tudjuk, hogy bírja, és a billentyűzete is jobb.

Megbízhatóság, garancia, használhatóság (ProBook) vs. Masszívság, csinosság, súly, közepes garancia, megbízhatatlanabb driverek (Asus ZenBook UX333/433).

A Sorrend: HP ProBook 430/440 G6, Asus ZenBook UX333/433, Acer Acer Swift 3 - HP Pavilion (ismert Boltból), Asus ZenBook UX331fn.

Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155430) Zedroxine


Zedroxine
tag

[link] - erre valaki? Nem 6 hónap múlva kellene hanem most.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#155431) NB2


NB2
aktív tag

aki keresné a laptopszalon-t...
https://index.hu/gazdasag/2019/10/18/mobiltelefon_afacsalas/

(#155432) Khelben válasza Zedroxine (#155393) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből Dell Latitude 5590-re tudsz célozni alap kiépítésben és később bővíted. Vagy HP Probook 450 jobban felszerelve.

(#155433) Khelben válasza Ezustroka (#155428) üzenetére


Khelben
nagyúr

Swift3 is jó, HP Probook 430, 440 is jó (bár ezek inkább hordozásállóságban tudnak többet a swiftnél, az meg most nem szempont. Érdemesebb lenne magyar boltból, hogy ne legyen gond a garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#155434) Khelben válasza milan-travel (#155425) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sajnos mindent nem lehet, a hordozás meg a játék alapból kizárják egymást, ilyen szűk keretből meg főleg. Ha a játék fontos, akkor ennyiért egy MX150/MX250-es Acert céloznék. Ha meg a hordozás, akkor HP Probook, Dell Vostro vonalon lehet mozogni.

(#155435) Zedroxine válasza Khelben (#155432) üzenetére


Zedroxine
tag

Köszönöm szépen jó kis támpontot adtál már csak pro-kontra kell néznem a gépeket.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#155436) Zedroxine válasza Khelben (#155432) üzenetére


Zedroxine
tag

Probookból van g6 is i5-el ebben az árban megérné inkább azt a g5 helyett?
Dell mellett szólna a 3 év gari.
Te esetleg tudnál pro-kontra érveket? Összehasonlító oldalakon mind más-mas eredményt kapok

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#155437) Khelben válasza Zedroxine (#155436) üzenetére


Khelben
nagyúr

Probookra is 3 év garancia van, ha hivatalos magyar forgalmazás. A Dell valamivel jobban össze van rakva, strapabíróbb anyagokból van, de árnyalatnyi a különbség. G5 meg G6 között megint csak nincs túl nagy különbség. Szóval ezek közül azt, amelyik megfelelő hardverrel van és olcsóbb. Esetleg érdemes a billentyűzetet kipróbálni, mert más a filozófia a kettő mögött, a HP inkább laposabb, a Dell magasabb. Nekem a Dell jön be jobban.

(#155438) Zedroxine


Zedroxine
tag

Irodában mindegy mert külső billentyűzet lesz rátéve de max megszokom. Nekem a Dell szimpatikusabb. Azt hiszem akkor eldőlt. Köszönöm :R :R

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#155439) Csöves


Csöves
senior tag

Üdv.

Internet, mozi levelezés alapfelhasználásra a garancia miatt újat szeretnék.
[Ezt] néztem ki, megéri az árát?

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#155440) instantwater válasza Csöves (#155439) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt ingyen se vedd meg.

HD kijelző
4 GB RAM
500 GB HDD
és még i3 is, de az a kisebbik baj.

Ez tipikusan az a felszereltség aminél emlegetem a kedvenc "környezetterhelési különadó" fogalmamat :W

Célozz meg egy FullHD, 8 GB RAM, elegendő SSD, i5 felszereltséget.

Ez alatt szenvedés lesz. Ha nagyon nagyon akarsz spórolni nézhetsz i3at is, de inkább i5 az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#155441) Csöves válasza instantwater (#155440) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi a gyors választ, a napokban akartam rendelni.
Akkor mást nézek.

Aquila non captat muscas.

(#155442) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag


1. Egy Probook 450 G6, az MX130-cal jobb vétel, mint a proci Intel UHD 620-szal? Esetleg tökmindegy?
2. A Digiprime.hu megbízhatónak tűnik, van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban?
3. A Probook 450-re érvényes 3 év garancia pontosan mire terjed ki és mennyire megbízható? (Sok rosszat hallani bizonyos garanciás ügymenetekről hazánkban, sajnos nem vagyok tájékozott.)
4. Utólag vásárolt Windowst és arra a laptop drivereit egy hölgy is képes telepíteni? Úgy értem, egy laikus, aki nem ért a gépekhez?

Köszi.

(#155443) Tikakukac válasza Tetsuo (#155442) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Tekintve mit tud az MX130, totál felesleges.
2. Igen a keresőbe ha beütöd remek sztorik jönnek elő. Legutóbbi a telefonban és weben is "magyar" billzetes gép, ami a boltban már hirtelen nem az lett. És volt felháborodás. Mármint az ottaniak részéről, hogy hát jó ez.
3. Na igen. A honnan van a gép és mire és meddig garis témakör izgalmas. Amennyiben tiszta a gép, a 3 év gari akkun és töltőn kívül mindenre él. Kijelzőnél pixelhibákra külön szabályozás van.
4. Attól függ. Megoldható, de szenvedős lesz. Gyakorlottnak 20-30 perc, aki meg sosem csinált ilyet, annak lesz 3 óra és aki telefonon segít az megpusztul közben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155444) DrDobos válasza NB2 (#155431) üzenetére


DrDobos
őstag

Biztos, hogy roluk van szo?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#155445) instantwater válasza Csöves (#155441) üzenetére


instantwater
addikt

Töltsd ki az összefoglalót, akkor konkrét modelleket is tudnak neked javasolni.

(#155446) Csöves válasza instantwater (#155445) üzenetére


Csöves
senior tag

Ok. :R

Aquila non captat muscas.

(#155447) Csöves


Csöves
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Tudok várni, de max. 1-2 hónap.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 körül.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Net, film és nem erőforrás igényes irodai progik.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 minimum, nem tudom, hogy a full HD kell-e nekem.Lényeg a szép kép.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Íróasztalon kizárólag.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van Win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 4-8 giga RAM.
250MB elég. HDD vs. SSD? nem tudom.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
ac.wifi, HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Alapjában véve nem zárkózok el egy használt géptől, ha tényleg újszerű az állapota.
Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#155448) foxymaci válasza DrDobos (#155444) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igen. Ők azok.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#155449) Tetsuo válasza Tikakukac (#155443) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

1. Talán annyival jobb az MX130, hogy nem használ a memóriából? Hogy hardveresen milyen videókat (de)kódol, összemérve az Inteléhez, fogalmam sincs.
2. A boltról nem találtam történeteket. A homárblogon abszolút nincs is.
(Csak azért rugózok ezen, mert itt 20-30, vagy még több ezerrel olcsóbb a kinézett.)
3. A HP Probookok üzleti garanciásak ugye, vagyis gyorsabb, jobb a kiszolgálás, mint a konzumernél? (Egy nagyforgalmú Digiprime.hu csak nem szürke importból szerzi a gépeket, gari nélkül... Vagy szerinted előfordulhat?)
4. Sajnos én leszek a telefonos segítség (ráaádsul nincs is Win 10-em. :D )
5. Alternatívaként egy Ryzen 5 2500 U lenne a Core i5 8265 helyett, de az 20%-kal gyengébb pontszámot ad és eleve régebbi (videókódolás stb.). Erről mi a vélemény?

Köszönöm az előző hozzászólást és az erre érkezőt is.

(Most olvastam a Homáron, egy hozzászólás szerint Magyarországon nagyon gyakran a garipapírokat le kell pecsételtetni, nem elég a számla. Ez igaz? :F :Y )

[ Szerkesztve ]

(#155450) Tikakukac válasza Tetsuo (#155449) üzenetére


Tikakukac
titán

És akkor nem használ a memóriából. Nagy dolog, majd azon az 500 megán múlik :B
Nekem ontja a kereső kifelé a sztorikat innen is, akkor valami nem stimmel. A 20-30 meg több ezerrel olcsóbb sztori épp kapóra jön, IT café címlapon olvashatod is, hogy ez hogy lehetséges. Nomeg ugye a többiről már írtam.
Áááá dehoooogy fordulhat elő. Ilyenről szó sincs, nem volt még ilyen sztoriból egy raklappal és az Alohában sem mesélték, hogy hányszor volt koppanás már ebből :P Ingyen ebéd nincs, másokhoz képest sokkal-sokkal olcsóbb termék sincs.
Win10 ingyen leszedhető, kulcsot kell vásárolnotok mindösszesen.
Számla vagy garpapír, annyira mindegy, a lényeg úgyis SN alapján megy garinál. A számla más miatt fontos. Ha pénzvissza van vagy egyéb gond, az alapján lesz majd az ügyed kigörgetve. Ha pedig a kisker ahonnan vetted nem tud mit kezdeni a csereutalvánnyal, ami nos, itt már megtörtént, akkor nincs géped, nincs pénzed, de van egy cetlid :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.