Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154051) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok,

DELL G5 mennyire ajánlott hordozásra?
Illetve a Surface Go-nak van valami más alternatívája?

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#154052) Chereiose válasza Khelben (#154050) üzenetére


Chereiose
addikt

Azt annyira nem tartom jónak, próbálkoztam már és kb olyan mint egy telefon csak nagyban. Windows rendszerrel kéne valami, aminek rendes billentyűje van, szóval marad valami noti. Hát keresgélek akkor itt aprón, de ahogy írta a kolléga is 1kg körül úgy se lesz, max 1,4.

(#154053) Tikakukac válasza Chereiose (#154052) üzenetére


Tikakukac
titán

X230 ha nagyon akarsz bele pénzt tolni X250.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154054) Chereiose válasza Tikakukac (#154053) üzenetére


Chereiose
addikt

Úgy nézem ez nem egy kis laptop, lehet súlya :U

(#154055) Tikakukac válasza Chereiose (#154054) üzenetére


Tikakukac
titán

12" és 1.43kg

Valamit akkor elnézel. x230 6 cellás akkuval 1.35kg pölö.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154056) #39028480 válasza Wizard1 (#153997) üzenetére


#39028480
törölt tag

Wizard1 :

"ACER A515-52
DELL I5 8GB
HP Probook

DELL 1,6 kg

+Windows 10 Pro a hardveraprón 2,5-4,5eFt ig."

Köszi !
Az Acer Swift 3 sorozatról mi a véleményetek ? Vagy úgy az ultrabookokrol összességében kb 230 ezerért? Üzemidő miatt ( is ) kérdem !

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#154057) Wizard1 válasza Chereiose (#154054) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Acer Swift 5 Ultrabook 0,97 Kg.

ProcesszorIntel® Core™ i5-8265U Quad Core + Hyper-Threading (6M Cache, 1.60 - 3.90 GHz)
Rendszermemória 8GB DDR4
Háttértár 512GB PCIe NVMe SSD
Lemezmeghajtó-
Kijelző- Méret: 14"
- Felbontás: FullHD 1920x1080
- Képernyő: Acer Cinecrystal™ IPS érintőképernyő, LED háttérvilágítású fényes

Súly és méretek329 x 228 x 14.9 mm / 0.97 kg

[ Szerkesztve ]

(#154058) Wizard1 válasza Chereiose (#154046) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Itt meg egy 1.2 kg használt DELL...nézelődjél...119eFT

(#154059) Tikakukac válasza Wizard1 (#154057) üzenetére


Tikakukac
titán

100k főnök plafonban.

Amennyibe ez kerül abból én egy flottát beüzemelek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154060) Chereiose válasza Wizard1 (#154058) üzenetére


Chereiose
addikt

Na ez pl elég jó, súlyra főleg :) 100k-t amúgy úgy gondoltam, hogy +20k még beleférhet de annál több azért tényleg nem.

(#154061) Wizard1 válasza Tikakukac (#154059) üzenetére


Wizard1
csendes tag

csak 1 paraméter választható 0.9 kg vagy 120eFt.. :C

(#154062) Wizard1 válasza #39028480 (#154056) üzenetére


Wizard1
csendes tag

könnyüek, de jellemzően drágák. A hűtésük a kis hely miatt nem túl hatékony. Ha csak irodai alkalmazásra kell és a napi cipelés is fontos akkor megfontolható választás annak akinek van pénze erre.

[ Szerkesztve ]

(#154063) Lemonade


Lemonade
újonc

Sziasztok! Keresnék egy masinát főként tanulás céljából!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2019 ősz

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200.000 körül de max 220 körülre is felmennék

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Kezdő szinten programozás, MS Word, Excel, videónézés
Legfontosabb, hogy gyors legyen minden téren
Kb 4-5 évig tervezném használni

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz komolyabb játékra használva

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14” ideális lenne de kisebb és nagyobb is szóba jöhet
IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
A későbbiekben heti 1-2x vinném magammal, havi 2-3szor vonatozás közben is használnám

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10 jó lenne, de mindegy nem szükséges

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 gb ssd elég, 8gb RAM

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

[ Szerkesztve ]

(#154064) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok, pár hónapja jártam itt, nem tudom, azóta változott-e bármi is a piacon, de inkább kérdezek. Szóval:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
3 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
nagyon max 400k Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Photoshop és játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Alapvetően League of Legends, FHD-ban.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
legalább 15.6", FHD, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi-2havi 1x és nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win vagy Free.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
legalább egy 512-es SSD(vagy 128GB+1TB) és legalább 8GB RAM és nem létszükséglet.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, nem a számla miatt, hanem az "elvek" miatt.

Namármost az egyik bökkenő, hogy nem biztos, hogy itthon lesz megvásárolva a gép, de ez nem releváns infó végülis, csak a típust kellene kiválasztani. Egyelőre ő a kiszemelt: Lenovo Legion Y540
Ha szeptember 10-ig nem mondok mást neki, akkor ez lesz(~350k). Specifikációban jól hangzik, viszont az adott feladatokra mennyire lenne alkalmas, illetve mennyire jó a hűtése?

Amiket én néztem ki:

DELL G5 15 5587
Acer Predator Helios 300
DELL G5 15 5590

Esetleg van ennél jobb/ajánlottabb, illetve, ha nincs, akkor ezek közül melyik a legalkalmasabb?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#154065) Khelben válasza minek?:S (#154064) üzenetére


Khelben
nagyúr

Neked is azt tudom mondani, hogy menj el egy boltba és fogd kézbe az Y540-et és a Dell G5-öt. Ég és föld a minőségérzet a Dell javára.

(#154066) Khelben válasza Lemonade (#154063) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 440 célozható meg ennyiből.

(#154067) Firehand válasza Khelben (#154049) üzenetére


Firehand
tag

Szia

Köszönöm a tanácsot, igazad van, ezért is kérdeztem, hogy érdemes e ennyit adni egy 7 generációs prociért, amikor már sokkal jobbak vannak.

Az MM-ben megnyomkodtam a G3-mat, a tapipad nyekergése nekem kicsit gagyi egy 300+ géptől, a g5 a tulajdonságai miatt tetszenek csak ott meg a 2.5 cm-es oldal kávák amit nem igazán értek, nem kell káva mentes laptop, de ez már majdnem túl van az ingerküszöbömön.
A Dell G7 már tetszik külsőre is de az meg már 1 kategóriával feljebb van.

Az Acer Nitro család mennyire ajánlott, látom hogy ott is 3 év garancia van már, azt is olvastam, hogy talán javult a szerviz gyorsaság is (vagy ez csak mendemonda)
Mert esetleg 400-450-ig felmennék egy jobb gépért cserébe... Igaz már írtátok hogy akkor meg Predator 300-at válasszam, de a Nitro családban kicsit talán jobbak a specek [link] .
Ne haragudjatok, hogy vergődök, de nem akarok rosszul dönteni, mert ez már nem az az ár kategória amit az ember csak úgy félvállról vesz.

Még egy kérdés, Hp Omen laptopokról mi a vélemény?

Köszönöm szépen az ötleteket és elnézést a vergődésért.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154068) minek?:S válasza Khelben (#154065) üzenetére


minek?:S
őstag

Jaa elfelejtettem írni, hogy újfent nem nekem lesz.. egy másik lányt kéne meggyőzni róla :B

Köszönöm, és a 87-es vagy a 90-es az ajánlottabb? Vagy a 90-es is ugyanolyan jó? Egy GTX1060 és 1650 között van különbség?

Üdv.:M.

(#154069) ben11 válasza minek?:S (#154068) üzenetére


ben11
őstag

A 1060 valamivel erősebb.

(#154070) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Erre valaki? :R Asztali nem jöhet szóba sajnos, hiába nem hurcolom sehová, mindenképp notira lenne szükség.

(#154071) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt mindenkinek!

Fiamnak rendelnék egy Notebookot tanuláshoz. A keret nem túl nagy (kb160-170k) de szerencsére az igényei sem azok. Leginkább az ár-érték arány a döntő de jól jönne azért egy dedikált VGA I5-ös procival és 8GB rammal illetve egy lehetőleg 500GB-os SSD. Megrendeltem egy konfigot de tegnap megakadt a szemem egy hirdetésen így visszamondtam. Sokkal jobb az ajánlat mert 27k a plusz költsége a 4gb ramnak és egy 500-as SSD-nek viszont lesz egy erősebb VGA és sokkal nagyobb tárhely.
Ez a Lenovo volna most a kiválasztott szintén I5 8250U procival és csak a natúr alaplapra integrált 4gb DDR4-es rammal amit különböző oldalak 2133 és 2400MHz-esnek írnak. Szeretnék rendelni hozzá még 4GB ramot a bővítő slotba.
Tudná valaki, hogy milyet rendeljek ami biztosan passzol ebbe a típusba? 2400-as Crucial esetleg?
Másik kérdésem a HDD-vel kapcsolatos. Cseréljem Sata SSD-re, a HDD meg menjen egy USB-s házba vagy van ezekben M.2-es foglalat is?

[ Szerkesztve ]

(#154072) Tikakukac válasza PRDZsolesz (#153970) üzenetére


Tikakukac
titán

Dobj rá 10k-t és kapsz IPS paneles 450 G6-os probookot 190-193k-ért. 4GB RAM-ot meg ha lesz 5k-d raksz bele és készen is vagy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154073) Tikakukac válasza Müszi (#154071) üzenetére


Tikakukac
titán

Huha. Tanuláshoz. Tanuláshoz, ami PDF olvasás lesz leginkább egyetemen is, max 1-2 Word megírása, eetle fut pár 30 éve szoftver, oda nem kell vas. Ezt mindig mindenki túllövi.

A keret nem túl nagy (kb160-170k) de szerencsére az igényei sem azok.

vs

Leginkább az ár-érték arány a döntő de jól jönne azért egy dedikált VGA I5-ös procival és 8GB rammal illetve egy lehetőleg 500GB-os SSD.

Tekintve, hogy a belépő szint kezdődik most olyan 130k körül és 170k-ért dVGA, i5, fél TB SSD is kéne, az úgy szerintem de, magas igények.

Jó, akkor tisztázni kéne, hogy mire kell a VGA. Miért kéne az Intel/AMD-s megoldásán kívül bármi, amit úgy kidob egy egyetem vagy tanulás és kéne 3-4-5 éven belül.

Az biztos, hogy ha ilyen igények vannak, abból hulladék lesz. Nem véletlenül ezt a gépet találod meg pepitában emag/radi és digi kínálatban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154075) Wizard1 válasza Müszi (#154071) üzenetére


Wizard1
csendes tag

pl ACER A515 i5, IPS, Full HD, 1TB 169eFt + 4 GB RAM DDR4 2400 + ADATA SX8200PRO 256 GB M.2 SSD 16eFt.

[ Szerkesztve ]

(#154076) Müszi válasza Tikakukac (#154073) üzenetére


Müszi
senior tag

Tehát akkor a linkelt gép 130k-ért nem ajánlott? Nem éri meg? Egy ismerősnek van egy 320-as előd Lenovo kb 2 éve ami ugyan jóval gyengébb eresztésű konfig de nagyon elégedett vele hasonló használat mellett. Nem kizárólag tanuláshoz kell majd és a cipelés is csak módjával elvétve.
Természetesen tudom hogy a 330 is belépő szint.
Te mit ajánlanál?

(#154077) Tikakukac válasza Müszi (#154076) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is van 2 barátom is, akiknek az FX Asusa meg Y530-asa már tegezi a szervizeseket és nagyon elégedettek velük. Olyat is tudok, akinek 2 pár zsanért evett meg a gépe és nem válna meg tőle. Ez relatív, én szeretem az ilyesmit kerülni.

Pontosan akkor le kéne írni mi az ami kell, bár 170k-ért ez az elképzelés csak az alját dobja fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154078) blue_23 válasza minek?:S (#154064) üzenetére


blue_23
senior tag

Helyedben ezt is megtapiznám: Strix G

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#154079) Wizard1 válasza Müszi (#154076) üzenetére


Wizard1
csendes tag

vagy HP ProBook 450 G6 SSD -l, 8 GB -l 211eFt.

(#154080) Müszi válasza Wizard1 (#154074) üzenetére


Müszi
senior tag

Itt a linkeden PCIe csatiról írnak. Az sem rossz.

Memóriájáról kivételesen biztosan tudom, hogy alaplapra van integrálva 4GB és van egy bővítő slot.

(#154081) Khelben válasza Wizard1 (#154079) üzenetére


Khelben
nagyúr

Biztos hivatalos beszerzésből származó gép az 1 év garanciával... A magyar gépekre 3 évet ad a HP.

(#154082) Khelben válasza Müszi (#154071) üzenetére


Khelben
nagyúr

Külföldi boltból Lenovot venni? Ez a "tátott szájjal beszaladni a f..szerdőbe" tipikus esete lesz. Persze vannak, akiknek bejön, csak nem biztos, hogy te leszel az az egy az ezerből.

(#154083) Mikroszkóp


Mikroszkóp
friss újonc

Tudnátok javasolni Notebook-ot az alábbi felhasználás szerint?
Előre is köszi! :))

(1) 2 héten belül kellene
(2) Max 400eFt-ig
(3) Nagyrészt irodai és 2D grafikai munkára szeretném használni
(4) Fusson rajta 1 órát stabilan, élvehetően basic beállitással modern FPS játékok (pl Quake Champions)
(5) IPS 14-15 inch
(6) Hordozni fogom, napi 2-3 órát menni fog akksiról
(7) Windows
(8) SSD vagy hibrid minimum 250GB
(9) -
(10) Használt is lehet

(#154084) Khelben válasza Mikroszkóp (#154083) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude szériában keresnék valamit. Nyilván a 3D teljesítmény korlátozott lesz, de amiben vga van (munkaállomások) azt nem kellemes hordozni.

(#154085) Pici válasza Müszi (#154071) üzenetére


Pici
tag

Szia!

Nekem is pont ugyanez a típus van, bár én jóval drágábban vettem. Sajnos ebben a típusban nincs M.2 foglalat.
Én kivágtam belőle a 2TB HDD-t, helyette ment bele egy Crucial Micron MX500 250GB SATA 3 CT250MX500SSD1, viszont 4 €-ért tudsz belerakni egy ilyet és mehet bele másodiknak a 2TB-s, vagy beteszed egy USB-s házba, ahogy tetszik.
Tényleg 2133-as a RAM, de amit linkeltél az jó bele, fut vele Dual-Chanel módban.
A kijelzője meg IPS paneles.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#154086) Akosch:. válasza Wizard1 (#154044) üzenetére


Akosch:.
csendes tag

Elég jónak tűnik, a linkelt lenovo ideapad 330al szemben jobb kijelző, jobb hűtés és alumínium belső amit eddig találtam neten, kár hogy a környéken nincs kint sehol megnézni.
Van valami amit kihagytam és előnyt jelent? Nehézkesen de lehet kitolható rá a keretem.

Edit: kár hogy nincs opció ezeknél a gépeknél 256gb ssdre az 1tb hdd helyett kisebb felárral.

[ Szerkesztve ]

(#154087) Müszi válasza Pici (#154085) üzenetére


Müszi
senior tag

Szia!

Néztem a szétszerelős videókat és látom, hogy ott a kispórolt ODD csatlakozója. Lehet, hogy veszek oda egy keretet 4 euroért bár én egy 500-as SSD-t néztem ki ami szerintem egyenlőre bőven elegendő lesz. Van egy üres USB3-as rack-em amivel mobilizálható lesz a HDD bár ezeknek a notiknak a kevés USB csati az egyik gyengéjük.

Akkor ezek szerint meg tudod erősíteni, hogy az a 4Gb ram az alaplapra van integrálva és van egy üres slot?

Jó lesz ez a célra, a garanciával meg csak nem járok pórul a boltnál. :) Vásároltam már ott párszor és eddig nem volt gondom velük. Lehet olvasni mindegyikről jót és rosszat is. Lehetséges, hogy itt az utóbbiból sok van de azért van jónéhány megelégedett vásárlójuk is.
Neked mióta van meg a noti és mik a tapasztalataid vele? Legfőképp mire érdemes jobban figyelni?

Bocsi a sok kérdésért és köszi.

[ Szerkesztve ]

(#154088) Pici válasza Müszi (#154087) üzenetére


Pici
tag

Megerősítem: [kép] [kép]
Nagyjából 1 hónapja van meg, de eddig semmi problémám vele. Még én is csak szerzem a tapasztalatokat. Amit kicsit sajnálok, hogy nem voltak képesek egy normális wifi modult belerakni, így csak max. 433 MBps-t tud és kicserélni se lehet gyorsabbra, mert BIOS-ban korlátozott mit fogad el. Torrentes gépnek is használom így jó lenne nagyobb sebességgel áthúzni az itthoni hálózaton.
Wolfenstein Youngblood-al próbáltam ki mit tud játékban az MX150 4 GB. Eléggé visszavett beállításokkal, de el lehet játszogatni, igaz erre itt az asztali gép.
Ha Win10 lesz rajta fel kell tenni az áruházból a Lenovo Vantage-t, az minden frissítést megold.

Én nem bántam meg, igaz nem is nagyon fogom hordozni, max. a házban és akörül, meg néha nyaralásra.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#154089) #39028480 válasza Wizard1 (#154062) üzenetére


#39028480
törölt tag

Köszi !
Esetleg milyen ultrabookokat ( vagy csak szériákat ) tudnál ajánlani kb 230 ezerért egyetemre?

(#154090) Müszi válasza Pici (#154088) üzenetére


Müszi
senior tag

Szuper!

Ezek szerint ramot is olyat vettél bele amit én is kinéztem. Tudtommal nincs sok különbség a CL15 21333MHz és a CL17 2400MHz sebessége között.
Nálam is a laptopomon megy a torrent mivel az a legkevésbé energiazabáló, de általában rádugom lan-ra mert a DLNA is sokkal fürgébb olyankor és annak még ennyit sem tud a Wifi-je. Gondolom azért egy átlag netezésre vagy közvetlen stream-elésre bőven elegendő a Lenovo beépített Wifi-je.
Játékra kevésbé fog kelleni, de megnyugtató, hogy van némi VGA potenciál is. :)
Win10-et teszek rá természetesen és letöltöm amit írtál. Cipelgetve ez sem lesz sokat remélhetőleg.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#154091) Wizard1 válasza Pici (#154088) üzenetére


Wizard1
csendes tag

(#154092) Wizard1 válasza #39028480 (#154089) üzenetére


Wizard1
csendes tag

ebből csak az egyik választható vagy az ultrabook vagy a 230 -ért :)

acer

[ Szerkesztve ]

(#154093) Wizard1 válasza Akosch:. (#154086) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Legyártják neked olcsóbban ha 1000-s tételbe rendeled... :Y

(#154094) janakbacsi


janakbacsi
őstag

aldiban kapható medion típusú gép 3 év garanciával mennyire ajánlott vagy nem ajánlott típus?
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#154095) Sztenly


Sztenly
tag

Sziasztok,

Egyik kollégám venne notit mostanság.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250-300k HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Tárgyalós gép, alap irodai programcsomag.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva meg ide-oda rakva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) WIN vagy semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 512SSD és 16 GB Ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

Ő jobb híján az msi ps42-es megfelelő verzióját venné a digiprime-nál.
De mivel elmondása alapján hosszú távra tervez gondoltám rákérdezek, van-e tapasztalat a gépről és hogy milyen alternatívák jöhetnek még szóba.

Üdv,
Sztenly

(#154096) #39028480 válasza Wizard1 (#154092) üzenetére


#39028480
törölt tag

Bocsi, ez ugyanaz a laptop lenne mint amit linkeltél(ujjlenyomatolvasót leszámolva), nem ? -ez átszámolva nálunk 180 ezer forint-
itt:
Ultrabook Acer 14'' Swift 3 SF314-56

amit linkeltél:
Acer Swift 3 Ultrabook - SF314-56-5941

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#154097) Wizard1 válasza janakbacsi (#154094) üzenetére


Wizard1
csendes tag

semennyire... pentium van benne...inkább ird le mire kell és mennyi a keret...és milyen célra...

(#154098) Wizard1 válasza #39028480 (#154096) üzenetére


Wizard1
csendes tag

igen az áfa és a 12eFt felár miatt...olcsobb ott...azonban ara figyelj hogy az kék... az mindig alkú képes...

[ Szerkesztve ]

(#154099) #39028480 válasza Wizard1 (#154098) üzenetére


#39028480
törölt tag

Ezek közül anyaghasználat, "strapabírás", összerakás minősége szempontjából melyek jobbak / melyik lenne a legjobb? :F

Acer 14'' Swift 3 SF314-52
Acer 14'' Swift 3 SF314-56
Lenovo 15.6'' IdeaPad 330S ARR
Lenovo 14'' IdeaPad 530S IKB
ASUS 14'' VivoBook S14 S406UA
ASUS 15.6'' VivoBook S15 S530FA
MSI PS42 8M-427XRO

Köszi!! :R

(#154100) Khelben válasza Müszi (#154087) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vásároltam már ott párszor és eddig nem volt gondom velük.

Hányszor vittél vissza gépet javíttatni?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.