Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154401) zsepii válasza zsepii (#154301) üzenetére


zsepii
tag

Sziasztok!

Ez mennyire ajánlott: [link]

Köszönöm!

(#154402) Tikakukac válasza zsepii (#154401) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha Olaszországban élsz, lehet. Nem ismerem az ottani gépparkot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154403) beer1


beer1
aktív tag

MSI GF63 THIN 9SC (9S7-16R312-424HU)
Vélemények?

(#154404) Khelben válasza beer1 (#154403) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglaló?

(#154405) #09990144


#09990144
törölt tag

Sziasztok!

(1) Mikor : 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg : 200-250 ezer ft
(3) Felhasználás? irodai programok, netflix, semmi komoly
(5) Kijelző : 14-15, FullHD IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Hetente 2-3 alkalommal
(7) Operációs rendszer? nem kell
(8) Tárhely : SSD legyen, HDD nem kell. RAM 8gb elég
(10) Csak új
Erre gondoltam: Swift 3 Szerintetek?

(#154406) beer1 válasza Khelben (#154404) üzenetére


beer1
aktív tag

Nem találtam róla semmit

(#154407) Starchm válasza beer1 (#154406) üzenetére


Starchm
őstag

Gondolom erre akar utalni:
Az "Ez a gép jó?" jellegű kérdésekre nem tudunk válaszolni!. Azért nincs értelme, mert az összefoglaló kitöltése nélkül nem tudjuk, hogy mi éri meg és mi a jó neked.

Szvsz töltsd ki a kérdőivet fent aztán kapsz ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#154408) encory


encory
tag

Classic WoW-ra tudtok ajanlani valami notit?

THx

(#154409) Khelben válasza encory (#154408) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#154410) beer1 válasza Starchm (#154407) üzenetére


beer1
aktív tag

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most vagy egy két hónap, ezt meg nem döntöttem el
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300k körül
(3) Felhasználás?
netezés,böngészés,irodai progik, filmnézés és játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17 vagy 15, de inkább a nagyobb
Az hogy milyen a panel nem nagyon tudom melyik a jobb és azt sem hogy matt vagy fényes, szóval ezt rátok bízom
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset szállítanám, elsősorban otthon használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell vagy Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lehet hdd, SSD de inkább SSD vagy mind kettő
Legalább 1tb hdd
SSD 256gb- ha csak SSDs akkor nyilván több
Ram 8vagy több
Optikai meghajtó nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ha lehet világítson a billentyűzet és legyen normális mennyiségű csatlakozó
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak Új, esetleg hardveraprón vásárolt, de itt is újat néznék inkább

Nemrég töltöttem ki, csak most érdekelt volna az a típus konkrétan, hogy mennyire lenne jo vétel.

(#154411) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!

(1) 1 hónapon belül
(2) 150k Ft
(3) Naponta 4-5 óra használat, böngészés, videó nézés, sok olvasás
(4) Nem
(5) Ami megfelelőbb olvasáshoz
(6) Nem
(7) Majd Linux lesz rajta
(8) SSD + 8GB RAM
(9) -
(10) Új, vagy használt is jó

:R

(#154412) Akosch:.


Akosch:.
csendes tag

Átgondoltam és kicsit módosult az igényem, úgy néz ki hordoznom kell majd mindig és mégse játszanék:
(1) pár héten belül
(2) 100-150.000
(3) Office progik, visual studio, programozás.
(4) Végülis nem használnám játékra
(5) 1080p IPS jó lenne, de TN-t is elviselem.
(6) Suliba hordanám magammal meg vonaton is használnám.
(7) Bármi MacOS-en kívül jó.
(8) 250-500gb ssd.
(9) HDMI jó lenne külső monitorhoz
(10) Használt vagy új, de gondolom előbbivel jobban jövök ki.

(#154413) hoffman_ válasza hoffman_ (#154392) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt a kérdést szeretném UP-olni :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154414) khalox válasza beer1 (#154410) üzenetére


khalox
őstag

Általában az MSI-kkel az olcsó hatású műanyag a legnagyobb baj, amit némelyik elemnél felhasználnak. Amit korábban írtál az egy belépő szintű multimédia / játékos laptop, aminek meggyűlik már a baja most is az újabb címekkel, ha játszanál rajta.
Egyetlen előnye, hogy könnyű + a vékony káva, mint feature, de mivel nem nagyon hordoznád...
300k körül, illetve kicsivel feljebb Dell G5 / Acer Helios (300) vagy HP Omen vannak, azokra is érdemes ránézni.
De majd a guruk megmondják - hátha van még valami kompromisszumos modell.

[ Szerkesztve ]

(#154415) t.imi válasza zsepii (#154401) üzenetére


t.imi
addikt

Nekem az i5/1050 volt, ebben passzolom mennyiben más a hűtés, de az nagyon forrófejű. Desktopon 50-72 között, ez talán még orvosolható.
Kijelző könnyedén hajlik vagy 5cm-t oldalirányba, zsanérok a házon is szépen görbülnek mikor felnyitod. Én nem mertem bevállalni a 3 év garancia ellenére sem.

(#154416) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Tesómnak kellene egy laptop:
(1) Minél hamarabb.
(2) ~150.000 körül van a felső határ
(3) Office programok, videók, filmek, játék, de erről le tud mondani.
(4)
(5) 1080p
(6) Suliba hordozná, de nem minden nap.
(7) Windows.
(8)
(9)
(10) Új, garanciával.

Érdekelne a káték nélküli és a játékkal opció is, kíváncsi lennék, mi jön ki ennyiből.

Előre is köszi. :R

(#154417) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
i3 5010u es i5 6200u között van nagy különbség? 3M cache, 2mag 2 szál, órajel hasonló, vagy nem csak ezek számítanak?
Köszi.

(#154418) Khelben válasza RAiN91 (#154417) üzenetére


Khelben
nagyúr

30% az i5 javára.

(#154419) zsepii válasza Tikakukac (#154402) üzenetére


zsepii
tag

Nem tudom, hogy miért olasz oldalra visz a link, de nekem az amerikai jön be, amit belinkeltem.

Lassan egyébként azt látom, hogy nem igazán fogok kapni itt sajnos segítséget.

Azért köszönöm azoknak, akik megpróbálták!

Megyek a saját fejem után.

[ Szerkesztve ]

(#154420) khalox válasza zsepii (#154419) üzenetére


khalox
őstag

400-ért Paviliont biztosan nem, ha multimédia kell és játszani, akkor I5 + 1060 kombinációt célozz meg egy Dell G5-ben, Acer Predatorban, vagy HP Omen-ben. AZt még le is tudják hűteni. Talán.

(#154421) Tikakukac válasza zsepii (#154419) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem olasz oldalra visz. A gép az olasz. Attól, mert amcsi/angol/német/magyar oldalból/nyelvre nyitod meg, a gép típuskódja nem változik. Amit linkeltél gépet, az olasz :B

Lassan egyébként azt látom, hogy nem igazán fogok kapni itt sajnos segítséget.
Azért köszönöm azoknak, akik megpróbálták!
Megyek a saját fejem után.

Most teljesen őszintén: bocsi előre is a hangnemért, meg úgy mindenért, de kezd tele lenni a koffer, privátban is írt az egyik értelem egy szép anyázósat, most meg ide is kezd átgyűrűzni, mintha tényleg mi tehetnénk arról, hogy irreálisak az elképzelések ügyfél oldalról...

Ha egyszer b@sszátok meg nincs olyan gép, ami teljesíti a kívánságlistát, akkor mégis mi a kukit vártok?! Csodát? Teremtsünk akkor olyat a semmiből, ami megfelel az igényeknek? Ez nem így megy. Esetedben: az optikai meghajtó marha sok nagyon hasznos helyet vesz el az iszonyatosan szűkös térfogatból. Szinte már senki sem használja az ODD-t, ez az egyik, a másik, hogy 3cm vastag gépben nem nagyon lehet kiokoskodni egy ilyen nagy szerkezetnek a helyet, hogy hűtés is elférjen meg akku is, meg még esetleg HDD is M.2 slottal.

Nyugodtan mehetsz a saját fejed után, Pavilion meg Vostro... ezeket ennyiért megvenni a nettó pénzégetés biturbó. Ha megéri a durva felárat a fapad kasztni és ehhez tartozó körítés, plusz a gyengébb hardver, ahelyett, hogy egy ultraslim ODD-t bedobna a fater a noti táskába egy USB kábellel...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154422) flashpointer


flashpointer
őstag

Az asszony lecserelne a gepet, mar elegge akadozik a jutub is es az akksija is kuka mar egy ideje, kijelzomeretben hasonlot (15) es elony ha minel konyebb:

1 minel hamarabb
2 150-ig ok, 180 hatareset
3 foleg jutub meg bongeszgetes, max neha gepel
4 abszolut semmi jatek.
5 IPS mindenkepp, fullHD legalabb,
6 csak itthon lenne hordozva, de eleg sokat, agybol kanapera meg mindenfele, sokszor olben hasznalva.
7 win10
8 m2 ssd szerintem mar nem extra, 250-es eleg, meg 8 giga ram. Optikai nem szukseges,
9 nagy es konnyen kezelheto touchpad elony. Nem tudom az erintekijelzo mennyivel lenne egyszerubb.
10 csak uj.

elore is koszi a tanacsokat.

(#154423) Tikakukac válasza flashpointer (#154422) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyezzük el az elképzeléseket. Van atom fapad pentiumos X-es Asus 120k körül, aztán Acer A515 155k környékén és még ebbe is kéne RAM bővítés. Tehát 160k az első gép, ami egyáltalán az adatlapot teljesíti. Touchpad, bill, touchscreen, minőségi anyagok itt még fasorban sincsenek.
Vagy a tárcába kell nyúlni vagy elfogadni, hogy 300 forint lett egy dollár és 27% ÁFA kulcsunk van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154424) zsepii válasza Tikakukac (#154421) üzenetére


zsepii
tag

Nos, akkor légyszi ajánlj nekem egy gépet, ami ODD nélküli, teljesíti a többi elvárást és belefér a keretbe (abból az ODD árát levonva)! Köszi!

U.i.: Bocsi a hangnemért, de úgy gondolom, hogy eddig egy hozzászólásomban sem anyáztam.

(#154425) Tikakukac válasza zsepii (#154424) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is állítottam, hogy szidtad a mutert. Azt írtam, hogy privátban megint írt valaki egy okosat, mert nem elégítette ki a piac az elképzeléseit és ezért elvben én vagyok a felelős és kezdem úgy érezni, itt is ez kezdődik.
A kolléga a listát amikből tudsz válogatni már leírta. Az ODD árát nem merem beleszámolni, körülbelül levélnehezék szinten mozog, én kicsi tokkal, sosem használt zacskós állapotában zsebeltem be egy ilyet már sok évvel ezelőtt is ajándékba, mert elvittek egy másik doboznyi régi kacatot. Apróról vadászhatsz neked megfelelő színűt-méretűt-szagút. Sajnos újban se nagyon van már kínálat minőségi meghajtóból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154426) Livius


Livius
őstag

Hello!
Tudnátok ajánlani pár lehetséges jó notebokot ezekre az igényekre?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 150 ezer HUF.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Inernetezés, facebook, videostream nézés, film nézés, irodai programok.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem kell.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" TN és IPS az mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Évente egyszer max kétszer lenne hordozgatva biztosan.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell Windows oprendszer plusz pénzért.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 500GB HDD. Minimum 4GB DDR4 RAM. Optikai meghajtó nem fontos.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Elég az Intel integrált GPU, nincs szükség ATI vagy Nvidia GPU-ra. Burkolata legyen időtálló, ne gagyi műanyag.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép érdekel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#154427) Tikakukac válasza Livius (#154426) üzenetére


Tikakukac
titán

Max 150 ezer HUF. és Burkolata legyen időtálló, ne gagyi műanyag. és Csak új gép érdekel.

Nagyjából a 150k a belépő szint a notebookok világába. Hagyjuk azokat a variációkat, amikor a raktár aljáról söprik fel a procikat meg a kijelzőket a '90-es évek elejéből menekítik át, megfejelve az egészet a HDD-vel, amivel így magában bármit eladni emberiség ellen elkövetett bűntettként kéne jutalmazni 10-től 50 évig terjedő börtönnel.

Fentebb már írtam, 150-155k körül kapsz már IPS-es, SSD-vel A515-öt. Ez a mindennek a legalja amiért pénzt adnék manapság ha minden áron új gép kell. Burkolat minősége az sehol sincs, az 200k fölött indul meg. Egyszerűen azt kell megérteni, hogy 7 évvel ezelőtt volt az, hogy okay, 120k-ért kapsz egy okés valamit. Azóta a példa kedvéért: a 8 millás lakásunk 15 millás lett a semmiből, az óradíjak a régi teljes nagyszerviz végösszeg áráért mennek és a telefonok árai duplázódtak és triplázódtak. És a sor szép hosszú. Értem, hogy OLED és IPS és 4K kijelző tombol a kezekben és zsebekben meg a TV-nél is, csak menjünk már utánuk pénzzel is. Vagy ha nem, irány az apró.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154428) Dhampir


Dhampir
félisten

Ebben a hozzászólásban van valami az itt látható videó alatt sorakozók közül kiválasztva:

"Nekem eddig a 3. laptopom van a 10 ev alatt. Sosem volt uj es mindig hibatlanul adtam tovabb. Mindig van 1 2 hulye aki 400-500ert megveszi majd 2 ev mulva megveszem tole 100ert. Es meg mindig tobbet er mint akkor ujonnan vmi 200ert. Ennyi."

[ Szerkesztve ]

(#154429) flashpointer válasza Tikakukac (#154423) üzenetére


flashpointer
őstag

Az az acer tetszik amit irtal, pont valami ilyesmire gondoltam. Itt talaltam is egy jo kiepitest. Ja igen az afa meg a forint arfolyam nem erint. A masik ami tetszetos a HP 15 szeriabol egy darab kicsit tobbert. A ketto kozul melyik kepvisel jobb minoseget vagy ezen az arszinten ilyesmirol meg nem lehet beszelni? :D

(#154430) hoffman_ válasza hoffman_ (#154413) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ennyire nehezet kéredztem, senki többet harmadszor? igazán hálás lennék pár tippért. :)

meg tudtam emeltetni a keretet br 150e huf-ig, de ennél feljebb nem hiszem, hogy tudom préselni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154431) khalox válasza hoffman_ (#154430) üzenetére


khalox
őstag

Visszaolvasva a 3. hozzászólásban (Tikakukac) meg is találod a választ:
"Fentebb már írtam, 150-155k körül kapsz már IPS-es, SSD-vel A515-öt. Ez a mindennek a legalja amiért pénzt adnék manapság ha minden áron új gép kell. "
Mondjuk szerintem ennyiért ezen WIndows pl. nem lesz, max. Linux. De szigorúan véve ez is teljesíti a "preinstalled rendszer" kritériumot.

(#154432) hoffman_ válasza khalox (#154431) üzenetére


hoffman_
nagyúr

olvastam az Acert, de - akkor korrigálva a nem megfelelő szóhasználatomat - preinstalled Windows szükséges rá. az pedig a 150e keretbe nem fért bele, ahogy átnéztem az itthon kapható A515 gépeket sajnos.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154433) beer1 válasza khalox (#154414) üzenetére


beer1
aktív tag

Hat pedig egy közel 400k-s laptop csak nem olyan gagyi műanyag, vagyis nem kellene annak lennie.
Én egyszerűen elvagyok veszve a sok konfiguráció között.

[ Szerkesztve ]

(#154434) Livius válasza Tikakukac (#154427) üzenetére


Livius
őstag

Valahogy nem értem, hogy az összefogalóban minek van ez kiírva.

"Otthonra / Kisebb irodába kellene gép, játék nem lesz. 100-150k Ft
HP 250, HP 15, Dell Vostro 3-as sorozat, Dell Inspiron 3-as sorozat"

Szerintem nem fikázni kéne a kérdezők elképzeléseit, hanem linkelni azokat a notebookokat amik abba a pénzbe bele férnek, és esetleg utána megírni a negatív véleményeket, ha vannak. Ennek így semmi rételme amit így itt kap az átlag hozzászóló.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#154435) Executioner válasza hoffman_ (#154432) üzenetére


Executioner
tag

Ennyi pénzért a kinézettnél jobb gépet nem fogsz most kapni. Máshol ez a konfig egyébként 165 ezer.
A bolt felárért tesz bele SSD-t ha kéred (én mindenképpen SSD-vel venném) és akkor kb 150k-ből meg van a gép amit már csak használni kell.

Van a családban egy hasonló Vostro ami már a 4. évét tapossa. Eddig szerencsére nem volt vele semmi baj.

Üdv.,

Exec

(#154436) hoffman_ válasza Executioner (#154435) üzenetére


hoffman_
nagyúr

már az általam linkelt Vostro-ra írod ezeket a sorokat? ebben az esetben köszi a tipped, én is erre jutottam saját kútfőből egyelőre.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154437) khalox válasza hoffman_ (#154436) üzenetére


khalox
őstag

A Dell Vostro 3568-hoz: azt mindenképpen ellenőrizd, hogy a HDD mellé mehet-e bele SSD, tudtommal nem, de nem volt még nálam ilyen csoda, ezért ajánlani sem merem.
Ezen kívül optikai meghajtó is csak bizonyos modellekben van - oda mehet bele egy tálca a második meghajtónak (és akkor + külső optikai).

Magánvélemény: a Windows 10 4GB RAM-on egy 5400rpm-es merevlemezzel emberkínzás.

[ Szerkesztve ]

(#154438) Executioner válasza hoffman_ (#154436) üzenetére


Executioner
tag

Igen erre írtam. - >Dell Vostro 3568 N2104WVN3568EMEA01R

Exec

(#154439) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszönöm a véleményeket :R

önmagában HDD semmiképp sem opció. vagy mindkettő, vagy csak SSD, ami kijön a konfigból.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154440) Dhampir válasza hoffman_ (#154413) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben nem kellene az előtelepített Windows, annyiért inkább a Vostro 3580-at lenne érdemes megnézni i3 8145U processzorral, ha minden igaz, már helyszíni garanciás.

Bővítéshez a Vostro 3568 alja csak a billentyűzet eltávolításával szedhető le.

(#154441) Fasirt19


Fasirt19
újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni egy mindenre használható laptopot, ahogy néztem kb. a beugró szintű gamer gépek jöhetnek szóba, abban az árkategóriában , amiben gondolkozom (max 250e ft), de nem feltétlen szeretném kimaxolni :) .
Ahogy, már írtam kb mindenre szeretném használni, főként tanulás / munka (itt nem kell semmi extrára gondolni, alap programok használata - word , excel és hasonlók) / film / netezés / játék (Leginkább MMO-k, ha az újabb game-ket is elviszi közepes grafikai beállításokkal az bőven elég).
Kijelzőből mindenképpen Matt-ot szeretnék., méretügyileg: 15,6' (kisebb is szóba jöhet) , felbontása: 1920x1080
Tárhelyek: SSD 240 gb, HDD akár 500-1000 Gb, Optikai meghajtó nem kell, 8 Gb memóriára gondoltam.
Heti 2-3x lesz hurcolva.

Ha tudnátok ajánlani pár gépet ami kielégíti a feltételeket, azt nagyon megköszönném!

Illetve, én is nézelődtem és találtam két delikvenst aki szerintem szóba jöhet:
ASUS TUF Gaming FX505DD-AL134 Notebook
ASUS ROG TUF FX505DY-AL041 Notebook

Ezekről mi a véleményetek? (Azt olvastam, hogy az új generációs AMD processzorok már nem melegszenek, illetve összességében jobbak mint az elődjeik)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#154442) KISDUCK válasza Fasirt19 (#154441) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#154443) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!

Még mindig nem sikerült eldöntenem. G5 felé hajlok, de van valami alternatívája egy kb. 1050Ti (max-q) vagy GTX960m grafikus kártyával, illetve jobb kijelzövel, hordozhatóbb verzióban?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#154444) Tikakukac válasza flashpointer (#154429) üzenetére


Tikakukac
titán

Egál.

Az árfolyam mindenképpen érint, hacsak nem dollárban vásárolsz disztritől, amit nagyon erősen kétlek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154445) Tikakukac válasza Livius (#154434) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért nem érted, mert nem olvasol, csak írsz.

A linkelt gépekben van IPS kijelző, amit mondjuk a kérdező akart legutóbb? Nagy túróst. Ha valaminek, akkor ennek nem volt az ég egy adta világon semmi értelme.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154446) Szab02 válasza Szab02 (#154443) üzenetére


Szab02
aktív tag

Dell-nek az XPS sorozata mennyiben tér el a G szériától?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#154447) Livius válasza Tikakukac (#154445) üzenetére


Livius
őstag

Én is egy kérdező voltam, és a leíársomban mindegy volt hogy IPS vagy nem, még is csak a demagóg dumádból kaptam egy adagot, úgy, hogy gyakorlatilag még azt se linkelted be, ami az összefoglaló szerint ajánlott lenne ebben az árkategóriában. Amit így itt művelsz ez nem segítség, csak nagyképüsködés.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#154448) Tikakukac válasza Livius (#154447) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Egy kérdező vagy aki nem érti meg, hogy az elképzelési nem találkoznak a piaccal, de ahelyett, hogy megalkudna vagy pénzt tolna bele megmagyarázza, hogy a hülye az, aki foglalkozik a kérdésével ingyen bérmentve. A másik eset is ugyanez volt. Nálad a burkolat miatt esik össze az egész, nála az IPS miatt esett be.

Nem azért nincs belinkelve az összefoglalóból semmi, mert nagyképű vagyok meg demagóg dumás stb., hanem mert a feltételrendszerednek nincs megfelelő laptop. Ha nem tudod elfogadni vagy nem értesz vele egyet, szíved joga. Ettől még géped nem lesz. Meg igazad sem sajnos. Ha szeretnéd, kérhetsz másodvéleményeket, kíváncsian várom mi lesz az ajánlat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154449) Tikakukac válasza Szab02 (#154446) üzenetére


Tikakukac
titán

Totál, az XPS gyakorlatilag a MacBookok ellen van indítva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154450) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#154416) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Erre valaki?
Vagy vegyek HP 250 G6-öt i3-mal?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.