Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154351) pinnacle válasza Tikakukac (#154350) üzenetére


pinnacle
nagyúr

IPS-re szűrtem, illetve a Dell oldalán is ezt jelzik. Akkor ez nem igaz?

(#154352) Khelben válasza pinnacle (#154351) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hol látod a Dell oldalán, hogy ez ips?

17,3 hüvelykes, HD+ (1600 × 900 képpont) felbontású, tükröződéscsökkentő bevonattal ellátott, LED-es háttérvilágítású kijelző
17,3 hüvelykes, FHD (1920 × 1080 képpont) felbontású, LED-es háttérvilágítású kijelző tükröződéscsökkentő bevonattal

(#154353) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

i5-6200U (15W)
i7-4710HQ (47W)

A kérdésem, hogy mennyire van hatással az akkuidőre ez a fogyasztásbeni különbség, ha éppen csak netezésre, filmezésre használom a gépet?

Amelyikben az i5-6200u van, az újabb, szebb állapotban van, ill. van benne dedikált VGA (ami annyira nekem nem fontos, inkább a jó proci)

A másik pedig ugye régebbi, de számok alapján sokkal jobb a proci (excelezés, programozásnál, CAD tervezésnél, gondolom ide elég az integrált)

(#154354) pinnacle válasza Khelben (#154352) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Alul a jellemzőknél. mysoft keresője nem jó? Mindegyiket IPS-nek jelezte. Van valami jobb teszt oldal, webshop, amin valós adatok vannak feltüntetve, ha a 5770 tényleg nem IPS.

[ Szerkesztve ]

(#154355) Khelben válasza RAiN91 (#154353) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az összefoglalóban le van írva, miért vezet tévútra, ha csak a procit nézed egy gépnél.

(#154356) ReWGeT válasza Khelben (#154349) üzenetére


ReWGeT
tag

Köszönöm a válaszod, megnézem ezeket a gépeket is.
Közben találtam egy egész jót: [link], de nem tetszik neki a színe :F

(#154357) Khelben válasza ReWGeT (#154356) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hátőőő.. Maradjunk annyiban, hogy nem találtál jót, sőt, kifejezetten rosszat találtál :)

(#154358) RAiN91 válasza Khelben (#154355) üzenetére


RAiN91
őstag

HP Envy 15:
i7-4710HQ
8GB DDR3
1TB HDD

HP Pavilion:
i5-6200U
8GB DDR3
1TB HDD
Geforce 940M

Van egyértelmű válasz? Ugyan annyiba kerül, akkuidő ugyan az, felbontás ugyan az (nem full hd)

(#154359) Khelben válasza RAiN91 (#154358) üzenetére


Khelben
nagyúr

Még mindig nem tudjuk, hogy mire kell, hogyan fogod használni. Ezért javasoltam az összefoglalót, főleg az elején a kérdéssort.

(#154360) ReWGeT válasza Khelben (#154357) üzenetére


ReWGeT
tag

Megkérdezhetem, hogy miért?

(#154361) RAiN91 válasza Khelben (#154359) üzenetére


RAiN91
őstag

Okés, válaszolok a kérdésekre:

A keret 90e Ft, használt laptop.
Nagy méretű excelek, VBA futtatásra, Android Studio, Photoshop, CAD, youtube, filmnézésre, netezésre
Játék: nagyon ritka, ha de ha a fenti kettő laptop között nincs nagy különbség, akkor inkább azt választanám, amiben van dedikált VGA
Kijelző mérete: 15.6, felbontás, minőség mindegy, monitorra lesz kötve
Hordozva ritkán lesz a gép
OP rendszer: Win 10
Tárhely mindegy, saját SSD lesz benne.

Köszönöm.

(#154362) Dhampir válasza pinnacle (#154351) üzenetére


Dhampir
félisten

Az 5770 pár bolt tájékoztatása szerint nem IPS, de az egyik szerint (amelyiket korábban linkeltél; #154340) mégis IPS paneles, szerintük.

(#154337) zsepii

Megértem édesapádat.

[ Szerkesztve ]

(#154363) pinnacle válasza Dhampir (#154362) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Valaki látott már ilyen laptopot? Jó lenne tudni, mert ugye akkor, ajánlott lehet, ha IPS-es.
Megkértem a boltot, hogy a nagykernél érdeklődjék meg. Mondjuk ekkora cégnek, mint a Dell, lehetne magyar ügyfélszolgálata. Csak ezt a tesztet találtam, IPS-nek jelzik, eléggé intenzív a kép, de oldalról nem mutatják a kijelzőt. Itt oldalról is van.

[ Szerkesztve ]

(#154364) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ilyen oldalt kerestem, ahol talán pontosan lehet szűrni az IPS-re. Egyébként itt is IPS-nek jelzik, csak már nem árusítják.

Korábban ajánlott Acer 5 is van 17,3"-as méretben IPS-el. Akkor már csak az a kérdés, hogy az Acer 2 év garival, vagy Dell jobb 3 évvel? :)

[ Szerkesztve ]

(#154365) -=Vacsek=- válasza Khelben (#154240) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

megvolt. néztem a gpu teszteket is de ezek a számok nem sokat mondanak.

igazából alap felhasználás net film + leage of legends. csak ezzel az egy játékkal játszanék de nem tudom milyen videókártyás gépeket nézzek. 1050-en már nagyon szépen fut de az már gamer kategória annyit nem költenék rá. lol új módjával (tft) játszanék ami igazából még billentyűzetet sem nagyon igényel. ötlet?

(#154366) zsepii válasza Dhampir (#154362) üzenetére


zsepii
tag

Köszi, de akkor mégis mi ajánlott, ami megfelel az elvárásoknak? - Lsd. #154301

[ Szerkesztve ]

(#154367) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok,

kollegámnak kéne új noti az alábbi feltételekkel:

(1) mostanában
(2) 350k
(3) irodai programok, (alap tőzsdei progik) minimális játék, kis tervezés, hobbi.
(4) gta5, nincsenek nagy igények
(5) ~15,6" matt, ips
(6) hordozás csak ritkán
(7) windows
(8) 512 elég, ha lehet ssd, nem baj ha nincs hdd, optikai nem kell
(9) kis káva, (modernebb design)
(10) új

köszi előre is

(#154368) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok,
ajanlasotok alapjan nezegetem a HP Zbook G5 17" peldanyt.

Par dologban nem vagyok biztos, es kerem a tanacsotokat:

- Kell e nekem a Quadro P4200 vagy teljesen jo nekem a P3200?

A kijelzo egy UHD (3840x2160) lenne.

Nagyon boldog lennek, ha a kivalasztott configgal meg jatszani is tudnek, de sajnos mivel ezek csak Quadro-val kaphatoak, ugy olvastam, ne is almodjak errol, meg ha a P5200-at valasztom, akkor se.

Elso sorban programozni kell a gep. LAMP, Angular compiler, Git kliens, adatbazis kliens, rengeteg bongeszo tab nyitva, tobbnyire eleg gepigenyes a munkam.

A P4200-al tudok azert jatszani elvezheto minosegben, vagy nem eri meg ezzel foglalkozni es valasszam a P3200-at? Annyira tanacstalan vagyok ebben.

- Meger e ~60e Ft-ot pluszban a 32GB RAM-ot, 2x16GB-ban kerni?
Ahogy en emlekszem, regen ez sokat szamitott, manapsag erdemes ezzel foglalkozni vagy nincs erezheto/minosegbeli kulonbseg?

- Processzorban i9 8950HK-t valasztottam. Ez passzol a fentiekhez?

Internal M.2 storage Operacios rendszernek: 256 GB PCIe NVMe TLC SSD

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#154369) Khelben válasza ReWGeT (#154360) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert az a gép egy összehányt műanyaghalom, elégtelen szintű terméktámogatással.

(#154370) Khelben válasza RAiN91 (#154361) üzenetére


Khelben
nagyúr

Munkára munkagép kell, nem konzumer játékgép. Ezért hangsúlyozzuk mindenkinek, hogy nincs olyan gép, ami munkára és játékra is alkalmas. Választani kell. Játékra jó a Pavilion, de munkára nem lesz jó, mert gyenge is, kényelmetlen is, nehezen bővíthető, nem is fogja bírni a napi 8 óra használatot, a hordozást meg főleg nem. El kellene dönteni, mi a prioritás, munkához munkagépek között kell keresgélni, pl. HP Probook 650-ben van rendes cpu, nem U-s gyengített változat. Cserébe le kell mondai a dedikált vga-ról.

(#154371) Khelben válasza Ochocinco46 (#154367) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt is ugyanez a probléma, mint lejjebb: nincs olyan gép, hogy irodai munka és játék. El kell dönteni, mi a fontos. Autót sem tudsz úgy venni, hogy kabriót szeretnék, de néha vinnék vele 5 köbméter sódert is.

(#154372) Khelben válasza pittbaba (#154368) üzenetére


Khelben
nagyúr

- Kell e nekem a Quadro P4200 vagy teljesen jo nekem a P3200?
Ezt neked kell eldönteni, utána kell olvasni a használt programok gépigényének.

Elso sorban programozni kell a gep. LAMP, Angular compiler, Git kliens, adatbazis kliens, rengeteg bongeszo tab nyitva, tobbnyire eleg gepigenyes a munkam.
Akkor nem érdekes a vga.

A P4200-al tudok azert jatszani elvezheto minosegben, vagy nem eri meg ezzel foglalkozni es valasszam a P3200-at? Annyira tanacstalan vagyok ebben.
Játékra játékgépet vegyél.

- Meger e ~60e Ft-ot pluszban a 32GB RAM-ot, 2x16GB-ban kerni?
Nem

- Processzorban i9 8950HK-t valasztottam. Ez passzol a fentiekhez?
Igen

Internal M.2 storage Operacios rendszernek: 256 GB PCIe NVMe TLC SSD
Kevésnek tűnik a 256 GB munkagépbe.

[ Szerkesztve ]

(#154373) Ochocinco46 válasza Khelben (#154371) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

elsősorban munka, játék csak nagyon minimális, azért is irtam egy 6 éves játékot, ami akár mediumon is megfelelő neki. Semmi extra igény játékra, csak én laikusként úgy gondoltam, hogy 350-ért belefér már vmi dedikált vga is, hiszen a használandó programokra se kell izmos hardver.

(#154374) Khelben válasza Ochocinco46 (#154373) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem fog beleférni, mert a munkagépekben jellemzően nincs vga. Dell Latitude 5-ös sorozatból válogatnék. Az a 6 éves játék meg még most is erősen megizzasztja a laptopok jó részét. Ilyen meg megint nincs, hogy minimális játék. Megint csak autós példával tudok jönni: ha 5 évente egyszer akarok sódert szállítani, arra ugyanúgy nem jó a kabrió, mint ha napi 8 órában sódereznék. Napi 5 perc játékhoz is ugyanolyan hardver kell, mint 24 óra játékhoz.

(#154375) pittbaba válasza Khelben (#154372) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Koszonom!
Sokat olvasgattam mar a VGA temaban de nem igazan jutottam dulore, abban biztam talalok kozeputat. Sokat utazom es nehez az, hogy meg errol a keves kis kikapcsolodasrol is le kell mondanom ha jo munkagepet szeretnek.

Renderelni videot/grafikat azt nem tervezek egyebkent.

A 256GB csak az OS-nek (altalaban el szoktam ezen ferni)
Kertem meg bele egy 1TB 7200-s HDD-t, meg egy 2TB-os 5400-s HDD-t a DVD meghajto helyere. Ez igy mar jobbnak hangzik, vagy ugy erzed az OS ala erdemes az 512GB?

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#154376) Dhampir válasza pinnacle (#154363) üzenetére


Dhampir
félisten

Facebookon is lehet érdeklődni.
Szerintem a linkelt boltnál erősen kérdezz rá, ha már egyszer IPS-el írták. Talán a helyszíni átvételnél bemutatják.

(#154366) zsepii

Nem ajánlok ilyen nagy értékben gépet, csak hozzászólni szoktam néha, de ennyi pénzért hanyagolnám a linkelt belépős Inspiron szintű Vostro 3580-at. Helyette a Dellnél maradva inkább a Dell Latitude 5501 MX150-el, de a dedikálttal még drága, 435 900 Ft-tól indul.

[ Szerkesztve ]

(#154377) Ochocinco46 válasza Khelben (#154374) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

megkérdeztem egyáltalán nincs nagy igénye a progiknak, amikkel dolgozni fog, majdnem office szintűek, szóval akkor átfogalmazom, h létezik-e olyan noti ennyiért, amivel low/mid-en lehet az említett címmel játszani, és megfelel a modernebb külsőnek.

köszi előre is

(#154378) khalox válasza pinnacle (#154364) üzenetére


khalox
őstag

A notebookcheck szerint a panel egy AUO109D (AU Optronics) IPS panel, meglehetősen alacsony fényerővel és jól látható felhősődéssel. De mégsem TN, szóval ha valóban ez van benne, akkor érdemesebb a Dell a 3 év garival.
Amúgy meg elballagsz, és megnézed, ha ferdén felülről / alulról a kép nem szanaszét invertálódik, és a fekete enyhén lila, akkor IPS. Ha invertálódik, akkor TN.

(#154379) Khelben válasza pittbaba (#154375) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én hdd-t már semmi alá nem tennék. Főleg nem munka cuccok alá. Most nagyon olcsó az SSD, 1 terrás sem egy észveszejtő költség.

(#154380) pinnacle válasza khalox (#154378) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Dhampir, khalox! Lehet inkább maradok a Acernél. Kiderült, hogy erre is 3 év garancia van, csak még nem írták át az oldalukon.
Nekem hazai szerviz kell, ezért volt jó a Toshiba is. Acernek is van, voltam náluk, aznap vagy másnapra megcsinálták a gépet. Ajánlom mindenkinek, hogy akinek túl feszes a zsanér, egyből lazíttasson rajta. Nekem a zsanér is kiszakadt, fedlap is elrepedt, nem vállalták garanciába, megcsináltattam, lazítottak rajta, most már vajpuhán lehet nyitni/csukni. Nem is értem, miért nem eleve így szállítják.
Tudom persze, hogy a használt üzleti az igazi, lányomnak vettem Dell 6320-at, nehéz neki, Acer Travelmate B116-ot, sokkal jobban szereti. Egyébként tényleg nincs vele semmi gond, a zsanért leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#154381) Bubicica


Bubicica
csendes tag

Sziasztok!

Egy kedves hölgy ismerősöm szeretne laptopot vásárolni, a kérdésekre a következőket tudtam kiszedni belőle:

1. Most lenne esedékes (1 hónapon belül)
2. 200.000 foritn körül (10% plusz még belefér)
3. Irodai alkalmazások és Photoshop - fényképezget és PS-sel szeretne módosítgatni rajtuk, de összességébe inkább hobbigép
4. Nem használná játékra
5. 15.6" esetleg nagyobb - fontos hogy ne csillogjon, tukrozodjon a kepernyo
6. Ritkan lenne hordozva
7. Win10
8. SSD jó lenne, Memória 8GB szerintem kell PS-nek, optikai meghajtó nem kell
9. HDMI jó lenne, de nem feltétel
10. Új gép

Ha egy-két tippet tudtok adni ,azért nagyon hálás lenne ő is, és én is.

Köszönöm!

(#154382) HuNHuNt3r válasza HuNHuNt3r (#154336) üzenetére


HuNHuNt3r
csendes tag

Sziasztok!

Láttam, hogy HP 15-öst, meg 250-est ajánlatok az enyémhez hasonló paraméterekre.
Nekem ugyebár max. 14 colos kéne, a HP 14-es, 240-esek is jó gépek szerintetek?
Pl. ezek:
https://ipon.hu/shop/termek/hp-240-g7-6eb89ea-fekete/1733736
https://ipon.hu/shop/termek/hp-240-g7-6hl78ea-fekete/1733741

Előre is köszi!

(#154383) G0mb1


G0mb1
csendes újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150-200
(3) Felhasználás? tanárnak lesz tanári munkához (office) + sorozatnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? max. 14, mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?heti 1-2 alkalommal
(7) Operációs rendszer? semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 256gb ssd, 4 gb min, nem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) legalább 2 év garanciával

Amiket ajánlottak:
[link]
[link]
[link]

illetve esetleg, bár én a pentiumos procit nem preferálnám:
[link]

Esetleg ha van más ajánlás meghallgatjuk szívesen.

Köszi!
G

(#154384) atirag


atirag
őstag

Édesapámnak keresek megbízható strapabíró gépet. Eddig egy üzleti fém hp volt ,de egy szerencsétlen melegszendvics sütés áldozata lett az egész gép😊
Gondolkozik egy használt MacBook pro-n ,de az aránylag fiatal verzió meg elég drága .
200k körüli összeget gondol érte. Új vagy használt is jo ha minőségű.
Filmet néznek és böngésznek rajta. És néhány programot töltenek le:)

(#154385) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Ha veszek egy Elitebook G1 vagy G2-t, használtan, a gép nem lesz lassú ha már régebbi a CPU (I5 4310U vagy I5 5300U)
Net, könyvelő program, film..semmi extra!
8GB RAM-mal és SSD-vel venném
Egy T5500-as Core2Duo-t váltana a Dell-től. :B
És a fürgeség lenne az elsődleges szempont.

Köszönöm

(#154386) Khelben válasza hfrankee (#154385) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az ssd többet fog jelenteni, mint a T550-4310u közötti különbség. A 4310u-5300u között pedig kimutathatatlan az eltérés sebességben.

(#154387) Khelben válasza atirag (#154384) üzenetére


Khelben
nagyúr

Macbook Pro jó dolog, csak legyen zsebben egy másiknak is az ára, ha gari nélkül meghal benne valami. Dell E5570, HP Elitebook 850-et nétném még meg.

(#154388) Khelben válasza G0mb1 (#154383) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ebből az Acer Swift 3 ér valamit, a többit kerülném.

(#154389) Khelben válasza HuNHuNt3r (#154382) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanazok, csak a méret más.

(#154390) Khelben válasza Bubicica (#154381) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem hordozza, akkor Acer Aspire 5 és HP 15 érhető el ennyiért ips kijelzővel. Photoshophoz kelleni fog, még amatőr szinten is.

(#154391) hfrankee válasza Khelben (#154386) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm!

Vállalható otthonra a G1 vagy G2?
Vagy vegyek HP 250 G6-ot 60k-val többért? nincs sok kedvem, csak ha sokkal jobb. :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#154392) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen konzumer gépet lehet érdemes megvenni jelenleg a piacon. (igen, tudom, hogy a használt üzleti jobb. igen, 5 darab is van a családban. nem, most nem jöhet szóba. köszönöm.)

- Dell, HP, Lenovo vonalon mozognék
- 15.6 (kell az ODD)
- eredeti Windows szükséges
- i3
- 120GB körül SSD (HDD-t tudjon fogadni mellé, ez fontos)
- felhasználás: youtube, facebook, kép és dokumentum-kezelés
- szeptemberi/október, új vásárlás, lehetőleg 3 év garanciával
- keret br. 130 ezer +/- 10%

köszönöm előre is a tippeket :R

egyelőre ezt néztem ki, a bajom az, hogy nem SSD van benne alapból én pedig teljesen ki szeretnék maradni ebből a gépből (értsd: pre-installed rendszert keresek)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154393) RobbeV0201 válasza Khelben (#154370) üzenetére


RobbeV0201
tag

Teljesen nem értem a hasonlatot..
Egy i7 8.gen egy gtx1050el,8,16gb rammal 128gb ssd és 1TB hdd mellett(ez ma is egy erős konfig, és 250ezer ft környékén hozzá lehet jutni ilyen gépekhez)/újonnan+gari/+hűtés(pl cooler master~10e körül) miért ne lenne alkalmas a hétköznapokon munkára napi 8órában(mondjuk 3órát töltőn 5órát akkun),és hétvégén 3-3óra játékra végig töltőn?Ilyenkonfig mellett egy gta5 is ultrán megy,és az adobe termékek sem hasalnak el egy 8gen i7 alatt.Ha van egy hátsókerekes autóm melyben alap biztonsági elektronika van,és leesik a hó,ne menjek ki vele téligumival sem,mert megcsúszhat? Lehet nem annyira biztonságos mint egy elsőkerekes,de mégis használom télen...akkor egy notebookkal miért ne lehetne néha játszani munka mellett?
Példák a gépekre: lenovo thinkpad 330 15 ich/asus x560UD/esetleg dell inspiron 5584/

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#154394) Khelben válasza RobbeV0201 (#154393) üzenetére


Khelben
nagyúr

A gondok ott kezdődnek, hogy egy 1050-es gép nem megy el 5 órát akkuról. Aztán ott folytatódnak, ahol az autós hasonlatom. Képzelj magad elé egy kabrio bmw-t, amiben napi 8 órában sódert szállítanak. Megvan? Na valahogy így fog kinézni fél év után a konzumer gép, amivel napi 8 órát dolgozol. És az ok is ugyanaz: a bmw belseje műanyag és bőr, a sóderszállító billencs meg fémből van. Mindkettőt koptatja a sóder, csak eltérő mértékben. Ugyanez van egy konzumer gép és egy üzleti gép esetén. Menj el egy boltba és tapogasd meg az X560-at meg mondjuk egy Latitude 5590-et. Akkor neked is egyértelmű lesz, amiről próbálok beszélni. És még nem beszéltünk hűtésről, driverekről, szerelhetőségről. És nem a placebó hűtőpadra gondolok.
Sokan megpróbálták már ezt, a munkahelyemen is láttam rendszeresen embereket Ideapadokkal, de még 800k-s G-s Asussal is. Mind belátta fél-1 év után, hogy ez nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#154395) lezuvius válasza instantwater (#154345) üzenetére


lezuvius
őstag

Köszönöm mindenkinek ránezek az ajánlott típusokra :R

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#154396) RobbeV0201 válasza Khelben (#154394) üzenetére


RobbeV0201
tag

Megértem,bár a sóderszállítás a kabrióban egy kirívóan extrém használat.Ha pld. két zsák csemperagasztót kellene vele szállítani, az még megoldható úgy,hogy nem teszek kárt semmiben.Itt a munka/játék balansz a döntő, az extrém programhasználathoz üzleti,és akkor nem játszom.Viszont ha olyan programokat használok amik office szintűek,vagy épp ismerkedem az adobe ps,dreamweaver,lightroom termékekkel,és játszanék is,de nem a legújabb játékokkal maximum részletességen,akkor ideális középút lehet egy ideapad,vagy legyen egy notebookom és egy asztalim?

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#154397) Zola007


Zola007
veterán

Szükségem lenne egy használt vasra az alábbi paraméterekkel (ára képlékeny, de 100-150 körül gondolkodom). Melyik típusokat érdemes nézegetni?

13.3 - 14" fullHD IPS (érintő nem kell)
i3-i5 min.6 gen
8GB DDR4
lemez mindegy, SSD megy bele
5+ órás akku
alu / magnézium ház
vékony kivitel, max 2 cm vastagság
1.5 kg környéke
háttérvilágított bill

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154398) Tikakukac válasza RobbeV0201 (#154396) üzenetére


Tikakukac
titán

legyen egy notebookom és egy asztalim?

Igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154399) Tikakukac válasza Zola007 (#154397) üzenetére


Tikakukac
titán

Az, hogy miért fontos a DDR4 nem tudom.

E7450, E7470, T450, T470, T480, 840 G2, 840 G3

Ezeket biztosan megkapod 100 és 200k között, ha jót fogsz ki akkor 150k-ba újabbat/jobb konfigot is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154400) Khelben válasza RobbeV0201 (#154396) üzenetére


Khelben
nagyúr

a sóderszállítás a kabrióban egy kirívóan extrém használat.
Ahogy egy konzumer gépet napi 8 óában nyúzni is extrém.

Ha pld. két zsák csemperagasztót kellene vele szállítani, az még megoldható úgy,hogy nem teszek kárt semmiben
Azzal nincs is gond, ha a konzumeren kétnaponta megírsz egy rövid word dokumentumot. A probléma az intenzív használat, mint a napi 8 óra. Meg a rendszeres hordozás. Ezeket nem bírják.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.