Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154201) Firehand válasza Tikakukac (#154200) üzenetére


Firehand
tag

5 év eltelik gyorsan :-)
Igazából 2 megoldás van:

Vagy veszek 300-350 között egy laptopot ami bírja a Wow-ot, esetleg 2 év múlva csere. Kisebb kompromisszumokkal.

Vagy veszek 550-ért egy komolyabb gépét, nincs kompromisszum de kérdés hogy kibír e
5-6 évet.

A wow grafikai igénye nem változott akkorát, sikerült a Lenovomon is elindítani....
Csak minden Low, minden :O

Azért kezdtem újra hogy élvezzem újra a Classicot, de most ne közepes meg low grafikán, hanem minden maxon.

Persze jobb és olcsóbb lenne egy asztali, de kell munkára is egy laptop szóval 2:1-ben kell.

Csak ez sok pénz és jól szeretnék dönteni

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154202) Tikakukac válasza Firehand (#154201) üzenetére


Tikakukac
titán

Eltelik az gyorsan, csak az nem mindegy, hogy mekkora fps-ekkel :B

Az a gond, hogy a "komoly" gép esetünkben még mindig ott tart, hogy egy 70k-s videokártya lesz benne. Ami a komolytól baromira messze van. Tehát amikor 1050-ekről beszélgetünk, akkor azt kell megérteni, hogy én az integrált helyett vettem ilyet 1 éve 30 rugóért. Nem gémingre, hanem integrált helyett. Amikor telefonok repkednek 300k fölött, akkor ne legyenek illúziók, a komoly vasak meg a tartós dolgok egy gémer laptopnál nem itt lesznek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154203) Firehand válasza Tikakukac (#154202) üzenetére


Firehand
tag

De azért egy Dell G5 1660Ti vagy 2060-as kártyával csak elmegy még a Wow 3 év múlva is közepes grafikán nem?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154204) Tikakukac válasza Firehand (#154203) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt nem tudom a WoW mit készül újítani 3 évre, így erre választ sem tudok adni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154205) Khelben válasza Firehand (#154201) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én vennék a helyedben a lehető legolcsóbban (mármint ami normális és olcsó) egy 1060-as gépet és használnám, amíg elég. Hogy ez 2 vagy 5 év lesz, azt most senki nem tudja megmondani, de 2-re jó eséllyel elég. Acer Predator Helios 300 8750H+1060 kiépítésben van már 330k-ért, ár-értékben elég jó ajánlat, ebben a kategóriában jó az anyagminőség és a hűtés is. Ha meg 2 év múlva kijön egy über update a wow-hoz, akkor eladod és feljebb lépsz. Hardverben az 550-es gép sem fog sokkal többet nyújtani, ott inkább a felhasznált anyagok, a strapabírás, a billentyűzet, a kijelző lesz előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#154206) Wurten


Wurten
csendes tag

Sziasztok!
Tudom, ez a fórum nem kifejezetten erre való, (ha esetleg lenne erre szakosodott fórum, irányítsatok át nyugodtan) de szeretném feltérképezni a helyzetet.
Adott egy 2017-ben vásárolt DELL Inspiron 7567 lapos.

Spec.:
- Intel i7-7700HQ
- GTX 1050Ti 4Gb
- 24GB DDR4 RAM
- TN paneles kijelző
- Windows 10 Home

Asztali PC-re történő váltás miatt szeretném eladni, az amúgy teljesen jól működő és szeretett gépemet, viszont nem tudom mennyiért lehetne és lenne érdemes megtenni ezt.
Előre is köszönöm segítségeteket,
W. :U

(#154207) Sententious


Sententious
tag

Helló!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Lélektani határ <450k HUF.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fotószerkesztés, irodai programok és játékok.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pl.: AC sorozat, de nem a játékok az elsődlegesek. Még pár új fusson el rajta 1-3 évig, ha lehet. :D

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Maximum 15.6", IPS és matt. Minél kompaktabb, annál jobb (van külső monitor hozzá).

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 1-2 út, de közben nem lenne használva, max rövid filmekre.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD + HDD jó lenne, RAM 16GB. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Semmi különleges.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új érdekelne.

Lenovo Y510p-t váltana, meg voltam vele elégedve, de már öreg szegénykém.

Két kiszemelt gép lenne eddig, melyiket ajánlanátok akár ezeken kívül is, a fentebbiek alapján?

Dell G5 5590
Lenovo Legion Y540

A Lenovo-nak még mindig olyan a garanciája...?

(#154208) KISDUCK válasza Wurten (#154206) üzenetére


KISDUCK
addikt

Notebook beárazós topik. Holnap estig zárva van, majd utána nézz be oda.

(#154209) Wurten válasza KISDUCK (#154208) üzenetére


Wurten
csendes tag

Köszi! :))

(#154210) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
130-150k

(3) Felhasználás?
netezés böngészés filmnézés semmi játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" Ha lehet Full HD és IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan otthoni használat főként.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ha lehet ssd-s ha nem akkor bővíthető legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ha lehet világítson a billentyűzet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak Új.
A javaslatokat előre is köszönöm.
Köszönöm

(#154211) beer1


beer1
aktív tag

Sziasztok
Mi a véleményetek, esetleg tapasztalatotok erről a típusról:ASUS ROG STRIX G G531GT (G531GT-AL004)

(#154212) Khelben válasza beer1 (#154211) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szódával elmegy. Kicsit gyenge a műanyag és a hűtés eléggé hangos. De a kategóriájában egész jó. Viszont a konkrét ajánláshoz jó lenne, ha kitöltenéd az összefoglalót.

(#154213) Khelben válasza Daralo:) (#154210) üzenetére


Khelben
nagyúr

Újonnan ennyiért nem kapsz ips-t. Az olyan 180k körül indul. HP 14-et tudsz keresni ebben az árkategóriában. Akcióban lemehet az ips-es ára 150-re, de annak valami gyíkja lesz, mint pl ennek: fehér.

(#154214) Khelben válasza Sententious (#154207) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azzal azért legyél tisztában, hogy ezek elsősorban játékgépek és nem fotószerkesztésre találták ki őket. Oké, hogy IPS kijelző, de a színhűség nem épp az erősségük. Lenovo garanciája olyan amilyen, a terméktámogatása is, de ami még fontosabb, hogy az Y5xx nem rúg labdába a Dell G5 mellett anyagminőségben, hűtésben sem. Azok a Dell G3 ellenfelei (ami viszont szintén elég gyenge gép).

(#154215) Sententious válasza Khelben (#154214) üzenetére


Sententious
tag

Mivel van hozzá külön monitor, úgy gondolom ez megoldható. :)
Páromnak kell amúgy, csak Ő nincs ide beregisztválva. :D
Mindenesetre akkor a G5 ajánlottabb. (Én is ezen a véleményen vagyok.)

Egyéb alternatíva esetleg?

(#154216) Khelben válasza Sententious (#154215) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jobb nincs, hasonló a HP Omen, de az drágább általában és nem olyan jó a hűtése. Az Acer Predator is hasonló, de az meg olcsóbb és anyagminőségben kicsit gyengébb. Asus G531 is ez a kategória, de az is inkább csak a Predator versenytársa, nem a G5-é.

(#154217) beer1 válasza Khelben (#154212) üzenetére


beer1
aktív tag

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most vagy egy két hónap, ezt meg nem döntöttem el
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300k körül
(3) Felhasználás?
netezés,böngészés,irodai progik, filmnézés és játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17 vagy 15, de inkább a nagyobb
Az hogy milyen a panel nem nagyon tudom melyik a jobb és azt sem hogy matt vagy fényes, szóval ezt rátok bízom
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset szállítanám, elsősorban otthon használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell vagy Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lehet hdd, SSD de inkább SSD vagy mind kettő
Legalább 1tb hdd
SSD 256gb- ha csak SSDs akkor nyilván több
Ram 8vagy több
Optikai meghajtó nem szükséges

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ha lehet világítson a billentyűzet és legyen normális mennyiségű csatlakozó
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak Új, esetleg hardveraprón vásárolt, de itt is újat néznék inkább

(#154218) Khelben válasza beer1 (#154217) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 470, Dell Inspiron 3780 vagy 5770. Ebből a Probook a legjobb minőség, vele kb egy szinten az 5770. A 3780 a belépő szint.

[ Szerkesztve ]

(#154219) beer1 válasza Khelben (#154218) üzenetére


beer1
aktív tag

Ezek játékra eléggé gyengének tűnnek

(#154220) Khelben válasza beer1 (#154219) üzenetére


Khelben
nagyúr

A játék felett átsiklottam. Akkor a 17-es méret felejtős, ennyiért nincs 17-es játékos gép. Van Acer Aspire 5, de azt csak U-s procival és MX150-nel venném, erősebbhez már kevés a hűtés. Asus G531 is ez az árkategória. És ha szerencséd van, kifoghatsz akcióban Dell G5-öt is 300 körül.

(#154221) sihor


sihor
csendes tag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300K körül

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, fotószerkesztés hobbi szinten, filmnézés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem használnám

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" vagy 15.6"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főként a lakáson belül, de ott viszonylag sokat

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM minimum, nem tudom, hogy a felhasználás miatt kell-e több, SSD + HDD jó lenne

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új érdekelne

Tudtok ajánlani vmit a fenti paraméterekkel?

Köszi

(#154222) Khelben válasza sihor (#154221) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#154223) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

(1) Vásárlás hónapja?
most
(2) Maximális keret forintban?
~200 000 Ft
(3) Játékra is lesz használva? Ha igen akkor kérem, írjon pár példát.
Nem
(4) Felhasználás? (irodai, programozás, fotószerkesztés, video vágás, CAD, 3D tervezés)
általános, tanulás, film
(5) Kijelző mérete?
15.6"
(6) Kijelző fajtája: matt, fényes, HD, FULL HD, TN, IPS?
Full HD
(7) Windows-al vagy nélküle?
nélküle
(8) Asztali vagy hordozós gép lesz?
Inkább asztali
(9) Minimális HDD, RAM, SSD méret?
RAM elég 4GB, ha könnyen bővíthető, HDD 500GB, SSD 256GB vagy DVD olvasó helyére
(10) Egyedi igények?
Mindenképp a rendes billentyűkiosztás legyen, ne olyan, hogy kicsi az enter, vagy az í betű random helyen van.

[ Szerkesztve ]

(#154224) beer1 válasza Khelben (#154220) üzenetére


beer1
aktív tag

Acer nitro 5 i7 8750h gtx1050ti mennyire jo?
Konkrétan ez Acer Nitro 5 AN515-52-74RD NH.Q3LEU.002

(#154226) Argetlam-


Argetlam-
csendes tag

Üdv!

Kinéztem már pár gépet, és ezek közül szeretném a számomra leginkább megfelelőt megtalálni ebben kérném a segítségeteket, tapasztalatotokat, véleményeteket. :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - A napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 100e Ft környéke
(3 )Felhasználás? - Egyetemre, tanulásra, hétköznapi felhasználásra, 1-2 nem túl komoly játékhoz
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - LoL. Talán 1-2 más régebbi játék, de nem fontos a túl jó felbontás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Ez már fontosabb. Min. 14" és 1600x800. Jó ha matt :D
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Lenne hordozgatva az egyetemre, haza, ide-oda. De talán a súly az ami inkább legyen több, és a gép jobb. max. kipattintódik a vállam ;) (Vagy mik a tapasztalatok?)
(7) Operációs rendszer? Főképp Windows, de lehet Linux lesz rajta...
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD-t mindenképp szeretnék bele, jó, ha tudok bele szerelni HDD-t később, de max külső winchester lesz.
A RAM fontos lenne, hogy min. 8gb os legyen, és lehessen bővíteni.

Fontos lenne számomra, hogy a későbbiekben tudjam kicsit fejleszteni a gépet, ha már nagyon kezd elöregedni, vagy éppen pénzem van :D
Itt a RAMra, és a video kártyára gondolok főképp.
Ahogy néztem a HDD cseréje SSD re nem lehetetlen :D

Az alábbi gépeket néztem használtan. Kb. egy árban találtam...

Asus x550v
(Procceszor: i7-6700HQ 2,6 GHZ
Videókártya: NVIDIA 950M
256 GB SSD és 1 TB HDD
12 GB RAM
Akkumlátor cserélve benne, egy nagyobb kapacitásúra.
Ez gondolom már volt buherálva. Ez nem tudom mennyire necces tényező )

Lenovo 700-15ISK
Asus N551JW-CN059D
Toshiba dynabook Satellite T772
HP EliteBook 745 G2

Előre is köszönöm a segítséget :D :R

[ Szerkesztve ]

(#154227) SidCorky válasza Argetlam- (#154226) üzenetére


SidCorky
senior tag

Szia!

Mivel sokat lenne hurcolva, így szerintem az EliteBook lenne a legjobb választás, talán az van a legjobban összerakva közülük. Bár konkrét specifikációkat nem írtál, de a LOL a legelső notimon is elfutott, amiben csak egy első genes i5 volt integrált GPU-val, 4 GB memóriával. :) Ahogy nézem, a 745-ökben AMD procik vannak, ezzel konkrét tapasztalatom nincs, hátha van itt valaki, aki próbálta a régebbi mobil AMD-ket.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#154228) Khelben válasza beer1 (#154224) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyjából semennyire. Aspire 5 hasonmás, az U-s procikra és a gyengébb vga-kra tervezve. Nem lesz elég a hűtés a H-s cpuhoz.

(#154229) Khelben válasza Dinter (#154223) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új vagy használt?

(#154230) Khelben válasza Argetlam- (#154226) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szép válogatás, kb. mint mikor elmész gombát szedni és a gombaszakértő még a kosarat is eldobatja veled, amibe gyűjtötted a gombákat. :)
100k-ból lehet lőni Elitebook 840-re (7-esek jóval gyengébbek. ráadásul abból az időszakból az AMD sem túl jó választás) vagy Dell E7440-re. CPU-t és videokártyát egyik gépben sem tudsz cserélni, úgyhogy ezt engedd el. Ez nem asztali gép.

(#154231) Dinter válasza Khelben (#154229) üzenetére


Dinter
addikt

Új

(#154232) Argetlam- válasza Khelben (#154230) üzenetére


Argetlam-
csendes tag

Oh, igen?
Pedig direkt néztem, hogy az adatok jók legyenek :D
Az mennyiben lehet meghatározó, hogy az egyetemnél azt írták, hogy 1600×800 as kijelző legyen, míg a dell kijelzője 1366x768?
Ez jelentős különbség?

(#154233) instantwater válasza Argetlam- (#154232) üzenetére


instantwater
addikt

1366x768 at láttál már?
Arra környezetszennyezési büntetőadót kellene kiróni.
2019 ben fullhd alatt ne nézt.

(#154234) Argetlam- válasza instantwater (#154233) üzenetére


Argetlam-
csendes tag

Upsz. Bocsi. Valamit nagyon elnéztem. :D
Így ,hogy írtad megint rákerestem, és jó kijelzője van, csak én csesztem valamit :/

[ Szerkesztve ]

(#154235) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. kéne egy gép amin elfut a lol (leage of legends) ha lehet ne full lowon. lehet használt is vagy olcsóbb új. mit ajánlanátok?

(#154236) blue_23 válasza Argetlam- (#154226) üzenetére


blue_23
senior tag

Asus N551 akkor jó választás, ha nem akarod hordozni, mert az akkumulátor szinte kivétel nélkül mindegyikben elhalt 2-3 éven belül (típushiba).

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#154237) Dinter válasza blue_23 (#154236) üzenetére


Dinter
addikt

Tudom tanúsítani.. :(

(#154238) Tikakukac válasza blue_23 (#154236) üzenetére


Tikakukac
titán

Háááát ezt nem nevezném típushibának. 2-3 éven belül a konzumer gépek jelentős része lazán ledob egy akkut. Sőt. Üzleti széria is. Nem véletlen jó buli egy bővített akku garancia. HP csinált ilyen bulit anno a 455 G3-al talán. Vitték, mint a cukrot, amint kiderült az okosság :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154239) Argetlam- válasza Khelben (#154230) üzenetére


Argetlam-
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszokat!
Nagy segítségek :D

És esetleg az acer aspire 5?
És ezeknél a A515-41G-F30X mennyivel gyengébb, mint az Intel Core i5 ös processzorúak?

(#154240) Khelben válasza -=Vacsek=- (#154235) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az összefoglalót első körben.

(#154241) Argetlam- válasza Argetlam- (#154226) üzenetére


Argetlam-
csendes tag

Ezzel kapcsolatban még annyi kérdésem lenne, hogy mi az ami miatt nem jók az általam keresett laptopok?
Az értékek alapján jónak tűntek... Mire kell figyelni?
(Próbáltam keresni ilyen leírást, de nem találtam ...)
(Ha olyanokat kérdezek ami más topic kérlek irányítsatok át :D )

[ Szerkesztve ]

(#154242) Tikakukac válasza Argetlam- (#154226) üzenetére


Tikakukac
titán

VGA csere kilőve. Ezt nem fogod tudni meglépni. Gazdasági oldalról úgyis nettó bukás. A felsorolt gépek között akkora a diffi, hogy ihaj. Régi gamer notik, egy ismeretlen Toshi, majd egy felsőkateges elitebook üzleti gép. Ezek olyanok, hogy árban lehet mostanra kb. 100k-s gépek lettek, de totál másra voltak kitalálva, mostanra főleg más a felhasználói értékük.

100k-ból a TN panelt lődd ki. Gondolom látni akarod amit csinált. 768p-t nagyon hagyd el, 900p sem megváltás. Szokott trióból aprón most is találtam: E7450, 840 G2 és T450. IPS-el, akár touch kijelzővel is.

Itt azt nézd, hogy honnan jött a gépmadár. 3 év után egy Lenovo gémer noti az a szint, amit maximum akkor vennék, ha fegyverrel kényszerítenének rá. Lapoztam ilyet, tök jó, bontott lap, x óra lesz benne, volt kompletten 35k ami nagyon-nagyon baráti. És bumm, előrébb nem jutottál, 100k-s géped van, neked 135k-ba van és ugyanúgy egy 3 éves megdolgozott alaplap dohog benne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154243) Argetlam- válasza Tikakukac (#154242) üzenetére


Argetlam-
csendes tag

Nagyon kielégítő válasz. Köszi :D
Asszem itt kelett volna kezdjem a laptopos storym :D

(#154244) Tikakukac válasza Argetlam- (#154243) üzenetére


Tikakukac
titán

Átérzem. Asztalival fogtunk bele ilyenbe, 2 nap után eljutottunk oda, hogy szabadon rendelkezem a keret felett. Neki is jobb, nekem is. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154245) blue_23 válasza Tikakukac (#154238) üzenetére


blue_23
senior tag

Nálam úgy nézett ki, hogy tápra kötve is zabálta az akksit egészen 0%-ig, csak olyankor töltötte, ha gép kikapcs, akksi ki/be, bekapcs után 100%-ig töltötte az akkut, utána ismét zabálta. Idővel pedig ki kellett vennem az akkut, mert játék közben kikapcsolásokat okozott. Sajnos elég sok ilyen sztorit olvastam N551/G551 kapcsán, ezért gondolom típushibának. Elhasználódással semmi bajom, legyen 80% 3 év után, de ez más sztori.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#154246) Tikakukac válasza blue_23 (#154245) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy arra gondolsz, hogy tápon merülgetett és erre töltögetett rá.

Jajaja, ismerem a sztorit, sajnos a gépek már kifutottak a boltokból, mire ez hozzám is eljutott. 2 hét volt tesztelni anno őket, nem tűnt fel ott ugye a kapkodásban.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154247) Dinter válasza blue_23 (#154245) üzenetére


Dinter
addikt

Nekem N551JW-m van. Folyamatosan tápról használtam szinte. 1 év után kezdte el kb. hogy nem töltött fel teljesen. Aztán meg már nem is lehetett 0-ig használni, hanem 10k mWh-nál kikapcsol. Most lett 2 éves, és konkrétan már kb. csak fél órát bír. 25k mWh-ig lehet feltölteni, és 10k--nál kikapcsol. Ennél azért többet kéne bírnia szerintem.

(#154248) Dhampir válasza Tikakukac (#154238) üzenetére


Dhampir
félisten

A 450 G4-eknél is előfordult.

(#154249) beer1 válasza Khelben (#154228) üzenetére


beer1
aktív tag

Tudnál nekem segíteni abban hogy pl fel írsz par procit meg videó kártyát egymáshoz hasonlítva hogy melyik a jobb
Mert igazából nem vagyok most benne a témában és nincs idom sem utána járni.
Nem sokat mond az hogy u-s meg h-s proci 😅

(#154250) Lemonade


Lemonade
újonc

Sziasztok!
Erről a gépről vélemény?
Általános dolgokra lenne használva (kis programozás, tanulás (Word meg ilyesmik), videonezes, meg nagyon alap játékok néha (pl LoL)
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.