Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155751) Dhampir válasza IMIIKE1998 (#155750) üzenetére


Dhampir
félisten

A gyártó által megbízott garanciális szerviz valamelyikébe kell vinni.

A vásárlás napjától él a garanciaidő kezdete, ezt a kapott számlával lehetséges bizonyítani.

Ettől függetlenül érdemes felhívni ez ügyben a HP ügyfélszolgálatát.

[ Szerkesztve ]

(#155752) ForgacsB


ForgacsB
csendes tag

Szervusztok. Unoka húgomnak vennék gépet. Csak netezés és videó nézés. Játék egyáltalán nem lesz. 100.000 Ft. alatt meg szeretnénk úszni. Windows 10 kellene rá. Mindenféle képen újat szeretnénk. Amit ki néztem HP 250 G6 (4WU91ES). 85.000 Ft. El lehet hozni és 3 év garit adnak rá. Vélemény erről a gépről vagy esetleg ebben a kategóriába van jobb is? Előre is köszönöm a segítséget.

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#155753) instantwater válasza ForgacsB (#155752) üzenetére


instantwater
addikt

Ha azt akarod, hogy örökre megutáljon...

Ne szépítsük, ez egy hulladék, és akadni fog win 10-zel ha megnyit 2 fület, egyikben youtube, másikban fosbúk.
Harmadikat ne akarjon nyitni.

Ebben a gépben egyedül a kijelző FELBONTÁSA az ami elfogadható.

Lehet választani, ennyiért egy néhány éves, erős, stabil, használt üzleti ami ki fogja szolgálni a sokablakos fosbúkozást, vagy ez, de ezt már az első hónap végére a kukába fogja kívánni, és egy éven belül valójában oda is fog kerülni.

Ezt az ellenségemnek sem ajánlanám.

Célozz meg egy i5/8gb/256 ssd szintet.

(#155754) ForgacsB válasza instantwater (#155753) üzenetére


ForgacsB
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Nem tudom lehet-e ilyet kérdezni de tudtok olyan üzletet ajánlani ahol megbízható használt gépeket árulnak. Vagy ez már reklámnak minősül?

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#155755) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Kolléganőnek keresnénk amolyan "kicsit csajos" gépet, office menne rajta csak. Sokat cipelgetné majd, de nem városok között, csak nem feltétlenül egy helyben ücsörög majd vele.
Kíváncsi vagyok, ti mit ajánlanátok.

Előbb az összefoglaló alapján a kritériumok, utána még pár dolgot írok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még az idén. Tekintve, hogy munkahelyi beszerzés lesz, ez azt jelenti, hogy 1-3 héten belül el kell indítani.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb bruttó 250 e HUF (de ez a plafon inkább, mint a "közepe")
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Levelezés, MS Office.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem, -, - :)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, matt
(bááár... a fényes színei szebbek, és a hölgy lehet, hogy erre háklis... megpróbálom kideríteni... :) )

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben ritkán, de lakásban éppen ahol, cégen belül éppen ahol... tehát extrém hosszú akku üzemidő nem kell, de jó lenne, ha egy normál munkanapot kibírna egy töltéssel.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optika nem, RAM minimum 8GB (de jó lenne bővíthető), egyértelműen SSD (jó lenne nvme), 256GB elég doksiknak, de a mérete kevésbé érdekes.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Type-C jó lenne, de tartok tőle, hogy ebben az árkategóriában nem lesz DP-képes, illetve a töltés nem azon keresztül megy majd.
Egyéb kívánság nincs, 2 USB azért gondolom van kb minden gépen :)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Egyebek:
- 14" körüli méret a kívánság, a 15,6"-tól kisebb legyen.
- jó lenne minél hosszabb gari (Dell NBD, de ha van másik cégnek is hasonló konstrukció, az is jó, de nem ez az elsődleges szempont)
- nem kell extrém hordozhatónak lennie, de a leányzó 45 kg vaságyastól... Szóval minél könnyebb, annál jobb :)
- Asus NE. Befürdött vele, és azt kifejezetten nem szeretne. Pedig ajánlottam, nekem jó szokott lenni, én elégedett vagyok velük. Nem tudtam meggyőzni...
- i5 alá nem szívesen mennénk. Én tudom, hogy egy i3 nagy eséllyel ugyanolyan jól kiszolgálná, de a számmágia játszik... :DDD
- dedikált VGA szükségtelen

Hát, kb ezek a sarokpontok... :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tippeket!

(#155756) Tikakukac válasza IMIIKE1998 (#155750) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi nem lesz, pontosan ugyanazt kell csinálni, mint minden más boltnál és gépnél. Kiskert békén hagyni és ha gond van az adott márka garis számát hívni. A kisker is pont ugyanazt fogja hívni cserébe neked kerül pénzbe és időbe. Logikus pedig.
A neten lévő infók sosem pontosak. Jobb esetben eladás után a telefonokét pölö frissítik a rendszerek, laptopoknál szinte soha. Ha zavar, HP-nál átíratod. Ha nem, marha mindegy. A számládon lévő időpont az erősebb. Mindig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155757) ForgacsB


ForgacsB
csendes tag

HP ELITEBOOK 820 G1 | WINDOWS 10 HOME, Kijelző 12.5″ HD 1366x768 Processzor Intel®Core™ i5 4300u, Memória 8GB DDR3, Háttértár 180 GB SSD
89.000 Ft (70.079 Ft + ÁFA)
Az előbbi hulladék után ez a használt már vállalhatóbb lenne?

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#155758) Tikakukac válasza ForgacsB (#155757) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy mennyiért, hogy mit? 90 gurigáért adnak egy ilyet? Ztttaqrva. Minőségben jobb, de ez a gép bekerülési értéke úgy 20k sincs, kicsit vastagon fogott a ceruza annál a boltnál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155759) ForgacsB válasza Tikakukac (#155758) üzenetére


ForgacsB
csendes tag

Köszönöm a gyors választ Tikakukac. Igazából nagyon nem vagyok otthon a témába csak az Asszony ki talál valamit és SOS hétvégére kell dönteni :)
100.000 Ft. alatt akkor tudnál ajánlani valamit ami tényleg csak netezésre és videó nézésre kellene Windows 10-el. Új és használt is lehet. Bár úgy látom újból nincs igazán normális ebben az árban.
Még amit találtam HP Pavilion 15-AY114NA Intel Core i5-7200U, 8GB DDR4 memória, 250 GB SSD, 15,6″ 1366×768 Display Intel HD Graphics 620USB, HDMI 85.000 Ft
Segítségedet előre is köszönöm.

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#155760) Tikakukac válasza ForgacsB (#155759) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt most ugrottunk méreteket rendesen. Azt mondjuk nem árt eldönteni. Másik gond nem tudom mi a forrásod. 85k-ból csodát veszek, de te, szinte biztosan nem fogsz úgy lavírozni az aprókon, mint én.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155761) ForgacsB válasza Tikakukac (#155760) üzenetére


ForgacsB
csendes tag

Egyenlőre Budapesten néztem a használt laptop üzleteket. Persze az lenne a legjobb ha 15,6" lenne.

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#155762) Tikakukac válasza ForgacsB (#155761) üzenetére


Tikakukac
titán

Erősen bolt válogatja mit mennyiért ad, aprón is balra-jobbra repkednek az árak. 100k-ból nagyon patent 8570p-t mondjuk már boltnál is láttam. Más kérdés, hogy nem boltból meg 50k a még durvább konfigos verzió.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155763) lenox válasza Dhampir (#155748) üzenetére


lenox
veterán

Koszi, szerencsere nincs vele gondom. Es amugy 250 vs 15 viszonylatban melyiket erdemes valasztani ugyanannyiert?

(#155764) IMIIKE1998 válasza Dhampir (#155751) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+Tikakukac:
Köszönöm mindkettőtöknek, akkor így járok el. :R

(#155765) Dhampir válasza lenox (#155763) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP 250 egy üzleti használatra szánt, de ProBook alatti szintű gép. Preferenciáid alapján érdemes dönteni.

(#155766) instantwater válasza ForgacsB (#155757) üzenetére


instantwater
addikt

Elég lesz az a 12.5 colos kijelző? A felbontása ennek nem túl combos.

(#155767) instantwater válasza ForgacsB (#155759) üzenetére


instantwater
addikt

15" 1366*768 az nem csak hulladék, hanem büntetőadó kerül rá, mert veszélyes hulladék.

El kellene dönteni a fizikai méretet, de 1920*1080 felbontás alá nem adnám.

[ Szerkesztve ]

(#155768) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

2 héten belül lenne esedékes nekem a vásárlás. Nagyjából 150 eFt körüli összeget szánok rá.
A kijelző mérete legalább 15,6" -os legyen. Szép, tükröződés mentes, lehetőleg IPS.
Főleg filmek, netezés, youtube. Alkalmatlanként egy kis játék, elsősorban 5 évvel ezelőtti FPS játékok médiumon menjenek rajta. Hordozni csak a munkahelyre, de mindig konnektorról lenne használva. Optika nem kell, bár nem árt ha a helye megvan, mert van itthon feleslegbe egy SSD -m. Lehet használt is, de csak korrekt garanciával.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tippeket!

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#155769) beer1


beer1
aktív tag

sziasztok
https://www.pcx.hu/asus-rog-strix-iii-g531gu-al001c-notebook-836914
Ennyiert megéri ez a gép , mennyire jo választás ? Vagy van jobb?
számíthatok nagyobb akcióra Black fridaykor ?

(#155770) blue_23 válasza beer1 (#155769) üzenetére


blue_23
senior tag

Itt kb 5% olcsóbb, mint nagyker boltban, de szerintem lesz olcsóbb.

Ugyanakkor arra mindenképpen figyelj, hogy azt vedd meg amit kinéztél, mert végigböngésztem az oldalukat, és valahogy a géphez tartozó leírások nem mindig egyeznek a fotóval...

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155771) beer1 válasza blue_23 (#155770) üzenetére


beer1
aktív tag

Ezt csak úgy megláttam, hogy akcióban van és gondoltam rakerdezek, mert aktuális lenne. Csak azt sem tudom még milyen gépet kellene venni.
Tegnap előtt kérdeztem itt, csak nem kaptam választ és így nézegettem, hogy mi lenne a jo választás, paraméterei alapján nem rossz. Mostmár csak többet kellene tudni róla vagy más laptoprol ami meg alternatíva lehet
Egyébként milyen megbízható boltokat nezegessek még ?

(#155772) blue_23 válasza beer1 (#155771) üzenetére


blue_23
senior tag

Válaszolj a kérdésedre, lehet elkerülte a figyelmét a topikgazdáknak.

Asusra Digiprime a legjobb, többit nem tudom.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155773) beer1 válasza blue_23 (#155772) üzenetére


beer1
aktív tag

A digiprime miért jo ? Annyira nem ismerem a boltot

(#155774) beer1 válasza beer1 (#155718) üzenetére


beer1
aktív tag

Erre?

(#155775) Tikakukac válasza beer1 (#155773) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert Asus akármilyen partner. Ami tök jó, ha nem lenne egy szépen dokumentált sztorim Zenbookkal kapcsolatban, amikor finoman szólva is voltak problémák a gépsassal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155776) blue_23 válasza beer1 (#155773) üzenetére


blue_23
senior tag

Asus Gold partner, széles választék, jó ár.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155777) Mikulásbá válasza Tikakukac (#155775) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az igaz,hogy hivatalos Asus viszont eladó lett,de lehetnek még furaságok,pláne a "nem hétköznapi" gépeknél.Érdemes még mindig lekérni a SKU számot és a hivatalos oldalon megnézetni.

(#155778) Tikakukac válasza Mikulásbá (#155777) üzenetére


Tikakukac
titán

Átlagmaris54 semmi ilyet nem fog csinálni, ő akkor tudja meg, hogy para van, mikor visszakapja a gépét ákombákom billzettel gariból. True story, nem egy olyat ismerek, aki ledöbbenve állt a pultnál, hogy akkor ez micsoda. Semmi, a géped eredetileg lengyel, így most gariban a lengyel alkatrészt küldték, mert hát mi mást küldtek volna beépítésre?
Vicces pillanatok ezek szervizesnek és ügyfélnek egyaránt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155779) Mikulásbá válasza Tikakukac (#155778) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Régebben sok ilyesmi volt,ma már egyre kevesebb-azért érdemes megcsinálni,amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#155780) beer1 válasza Tikakukac (#155775) üzenetére


beer1
aktív tag

Mi történt ?

(#155781) beer1 válasza Mikulásbá (#155777) üzenetére


beer1
aktív tag

Mi tartozik a nem hétköznapi gépek kategóriába?
Ez hogy is van ez az SKU szám lekérdezés, mit is jelent ez pontosan ?

(#155782) Tikakukac válasza Mikulásbá (#155779) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, csak aki itt nem olvas fórumot vagy nem ebben dolgozik, az erre ihatja a hideg vizet tartályszámra.

beer1: Kicsit megváltoztak a gép paraméterei a telefonos érdeklődés és a személyes átvétel közben ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155783) beer1 válasza Tikakukac (#155782) üzenetére


beer1
aktív tag

ezek után vegyen gépet az ember
elegge megkell gondolni honnan veszem, főleg ha megrendelem

[ Szerkesztve ]

(#155784) Tikakukac válasza beer1 (#155783) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól látod a helyzetet, ez valóban egy kemény dió. Igaz mindenre, én a hűtőt és mosógépet is is informáltam azonnal a disztrinél, ugye ott is bebukott a buli pár éve, több száz vagy ezer gépről derült ki, hogy nem 4-5 év garijuk, de még 2-3 sincs rajtuk, mert ÁFA mókosak voltak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155785) blue_23 válasza beer1 (#155783) üzenetére


blue_23
senior tag

Annyira nem vészes a helyzet, hisz bárhonnan rendelsz 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Ami kellemetlen, hogy 2 hétig nincs laptop és pénz.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155786) Dhampir válasza blue_23 (#155785) üzenetére


Dhampir
félisten

Vannak üzletek, ahol azonnal visszafizetik a pénzt, másoknál várni kell rá.

(#155787) Tikakukac válasza blue_23 (#155785) üzenetére


Tikakukac
titán

Majdnem. Ha kellően putri helyről rendelsz, akkor a visszaküldés is érdekes lesz, mert nem lesz hova vagy nem veszik át.
És sajnos nem 2 hét, hanem 30 nap van rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155788) blue_23 válasza Tikakukac (#155787) üzenetére


blue_23
senior tag

"Ha a fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelően eláll a szerződéstől, az Eladó legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket, így a szállítási díjat is."

[Visszatérítés]
"A vételár visszatérítése
A kereskedőnek a vásárlástól való elállás közlésétől számított 14 napon belül vissza kell fizetnie Önnek a vételárat, amennyiben kézhez kapta a visszaküldött árut vagy az igazolást arról, hogy Ön visszaküldte azt.
Ha Ön szállítási költséget is fizetett a vásárláskor, a kereskedőnek a vételáron felül azt is meg kell térítenie. Abban az esetben azonban, ha Ön nem szokványos postai kézbesítést (hanem pl. gyorsfutár-szolgáltatást) kért, a kereskedőnek jogában áll ennek a költségét felszámolni. "

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155789) Tikakukac válasza blue_23 (#155788) üzenetére


Tikakukac
titán

Legyen akkor 14. Mikor aktív voltam tuti 30 volt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155790) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok. Szeretettel megválnék a leírásomban szereplő gamer laptopomtól, sajnos nem igen használom játékra, és cserélni szeretnék egy másikra, más igényekkel.
Az igényeim a következőek:
Nagyjából 130-160.000-es árkategória
ÚJ, nem szeretnék használt laptopot, kivéve ha szép állapotban van,és korrekt garancia van még rá
13.3-14.1" méret (könnyebb hordozhatóság)
SSD ( nem szeretnék HDD-vel szenvedni)
előre feltelepített Windows 10 rendszer
legalább i3 cpu, de az sem baj ha AMD-s config
3db usb port
van elfekvőben 2x4 Gb DDR4 ramom így nem gond ha 4Gb rammal szerelt a gép.
nem túl nagy gépigényű játékok futtatására alkalmas közepes grafikán. ( euro truck 2, left4dead2, aeo2 HD)
igazából kinéztem ezt, a legolcsóbb helyen 157.000Ft-ért megvásárolható
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/dell/vostro-3480-n3423vn3480emea01-2001-hom-p499689759/#
ebben a kategóriában esetleg van jobb vagy tudtok jobbat ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#155791) Dhampir válasza Tikakukac (#155789) üzenetére


Dhampir
félisten

Az a lényeg, hogy az "európai gondolkodású" üzletek nem ülnek rajta még két hétig sem, hanem azonnal visszatérítik.

(#155792) Tikakukac válasza Dhampir (#155791) üzenetére


Tikakukac
titán

És akkor megint oda lyukadunk ki: ezt honnan fogja tudni kata18 ügyfelünk, aki csak kalandozik a neten és vásárol? Sehonnan.

Girmin93: 14" és új és ekkora kerettel kb. ki is lőtted amit lehet.
Használtban meg a világ is a tiéd, gyári garis E7470-ek, T470-ek és 840 G3-ak várják megjelenésedet :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155793) Dhampir válasza Tikakukac (#155792) üzenetére


Dhampir
félisten

Tőlünk megkérdezi. :)

(#155794) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok gamer laptopok keresek 250k ig
ASUS TUF Gaming FX505DT
AMD Ryzen 5 3550H
8 GB DDR4 RAM
Gtx 1650
220k jelenleg ennyit megér?
Volt egy acer laptopom régebben de az 4 év után alaplap hibával kipurcant.

(#155795) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok.Szeretnék venni egy laptopot ajándékba,inkább netezésre és filmekre.Egy játék kellene hogy fusson rajta normálisan.Ez pedig a World of tanks.Ez volt a kritérium. :) Mi volna az a minimális konfig,amin ez a játék elfut 30-40 Fps el,közepes beállittásokkal? Egy i3 cpu uhd grafics 620 kombo elég lemne?Köszi szépen!

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#155796) Citroware válasza Tikakukac (#155722) üzenetére


Citroware
addikt

Gondolkodtam extrákon, és arra jutottam, hogy érintőképernyős funkció nagy előny lenne. Ennek tudatában erre még valaki valamit esetleg?

(#155797) Tikakukac válasza Citroware (#155796) üzenetére


Tikakukac
titán

Matt nincs ilyenből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155798) Citroware válasza Tikakukac (#155797) üzenetére


Citroware
addikt

Értem. De lehet, hogy ezt feláldoznám azért, hogy érintőképernyős legyen.

(#155799) Citroware


Citroware
addikt

Segítek egy kicsit, hogy segíthessetek. :)) Rászűrtem a tulajdonságokra. Így hátha könnyebben tudtok rábökni egy-egy modellre a választék közül:

VÁLASZTÉK

[ Szerkesztve ]

(#155800) Tikakukac válasza Citroware (#155799) üzenetére


Tikakukac
titán

Okay, ez megvan, touch dolgokhoz én annyira nem merek nyúlni. Ezzel a minőségi szinttel amivel gyártanak egyszerűen nekem fáj amilyen tempóban pusztulnak el a drága modellek is. Ha pedig fény is van valahol, kapufa.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.